Mi leszel ha felnősz?

Szerző: davidka931127, 2009. August 27., téma
Fórum » Társalgó
Írd le milyen karriert szeretnél magadnak.
Ha már van egy, azt is leírhatod.
Hozzászólások: 753
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bobekrisz avatar
De traktort nem lehet b-jogsival vezetni ?
0
0
0
0
Tucsok2008 avatar
Én nem akarok semmi mást, csak pár hektár földet, 1 MTZ-t hozzá munkagépeket, és onnantól kezdve nem kellene bolti szarokból élnem fél életem, mert megtehetném hogy egész éltemben azt eszem amit megtermelek magamnak, amúgy meg egy trakijogsi kell aztán megyek földet művelni, ez a szakmám és szeretem is.
0
0
0
0
no avatar
Én úgy tudom hogy nem. Mivel minden országban más-más a jogrendszer. És a rendőrök tanulnak jogot. + Az hogy rendőr lehess más országban, állampolgársághoz kötött.
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Én szívesen lennék rendőr azon belül nyomozó , de apám azt mondja inkább menjek külföldre. Nyomozó vagy sima rendőr lehet külföldön is , ha itt elvégzek Magyarországon egy rendészeti sulit+főiskolát?
0
0
0
0
no avatar
Jó volna, Barack Obama testőrségében szolgálni. 😀 Még sofőr is volnék ha arról volna szó.
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Hátha oda kerülsz valami fő ember mellé testőrnek 😃
0
0
0
0
no avatar
Én most az angol nyelvet tanulom/tanulgatom magamtól. Aztán ha már beszélem rendesen, szeretnék kimenni külföldre. Itt hagyni mindent, amit csak lehet. A nyelvtanulás mellett, készülök most Biztonsági Őr vizsgára HA az megvan, utána szeretnék elvégezni egy testőrképzést is. Tudom, nem egy "virágzó szakmák" ezek, de engem ezek érdekelnek.
0
0
0
0
Calibracio avatar
Ez tény és való de az élet is drágább kinnt...
Pl ha hétvégén lazítani, bulizni akartunk vagy csak szimplán kipihenni a heti hajtást,
gyorsan elment 2-300 euró... és ez csak egy hétvége volt a laktanyán kívül.
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Nem is azt mondtam, hogy nagyon sokat, de azért a hazai keresetekhez képest azért van egy kis különbség, 😀
0
0
0
0
Calibracio avatar
Ha még nem tudod mi leszel nó para...
Majd megtalálod azt a szakmát amivel szivesen foglalkoznál. Ha meg nincs ötlet akkor érettségi, felsőfokú nyelvvizsga és diploma.
0
0
0
0
Calibracio avatar
Az a "nagyon sok" 1200 euro havonta. Afrikában volt 2500 de nem ingyen adják mondanom se kell.
Egy szimpla gyárban 2000 euro az átlagbér a franciáknál.
0
0
0
0
ReSeth avatar
Én nemtudok dönteni, hogy mi legyen tovább.. most Elsős gimnazista vagyok (szlovákiába a 9. osztály még általánosnak számít, utánna lehet menni különböző iskolákba - én 4 éves gimibe mentem). Fogalmam sincs, hogy később miből lehetne megélni, úgy igazán nem érdekel semmi. Angolt azt tanulom rendesen, annak bármikor hasznát veszem. Informatika nem annyira rossz, de nemtudom elképzelni, hogy később pl programozó vagy hasonló legyek..
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Nekem az anyám testvére van most a francia idegen légióban , igaz sokat keres,de a nagyszülőim mindig izgulnak, hogy haza jön-e szóval nem olyan jó 😀
0
0
0
0
Calibracio avatar
Szóval egyenruhásnak lenni gyerekkori álmok miatt nem szabad... Nem tudsz belőle megélni, leamortizálod magadat, és ha leszerelsz ugyanott vagy ahol előtte... kezdhetsz tanulni egy szakmát h civilként is el tudj helyezkedni. Persze lehetsz biztonsági őr is de az sem egy virágzó szakma...
Arról ne is beszéljünk hány katona alkoholista...
0
0
0
0
Calibracio avatar
Na én már NAGY vagyok szóval pár tanács:
-Informatikát tanuljatok, és minimum legyen egy közép de inkább egy felsőfokú angol nyelvvizsgátok! 😀
Minél hamarabb helyezkedjetek el külföldön!
Ez az ágazat ami a leginkább fejlődőképes, nagyon jól fizet és szakemberekre van is kereslet!
De ilyen pl az autószerelő szakma is.
Rendőrnek tanultam 40-ből végül 3-an lettek azok, én inkább katonai pályára léptem.
Megjártam néhány országot, kontinenst de fizikailag megérzi a tested... térdek, gerinc és ezek nagyobb sérülés nélkül csak az állandó terepgyakorlatoknak tudható be. Télen nyáron levegőben és vízben, úgy hogy töredékét kapod annak pl még a Franciáknál is mint egy szimpla gyári melós...
Arról nem is beszélve h hihetelenül fel van hígulva az állomány, rengeteg olyan ember lesz katona akinek még játékfegyvert sem adnék a kezébe...
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Jack😲bama mellet testőr lenni lenne a legjobb!!!! 😃
0
0
0
0
no avatar
Jó volna, U.S.A-ban valamelyik főmuftinál testőr lenni. 😀
0
0
0
0
no avatar
Gondolkozom a rendőrnyomozón de ha nem mérnökinformatikius de pszichologus sem kizárt.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
De sima B kategóriás jogsira gondolok, szal semmi tapasztalatom sincs a vezetéshez...
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Addig még van 2 éved, mert csak akkor kezdhette el a kamion jogsit ha jól tudom.😀
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Nekem most azaz álmom hogy kamion sofőr legyek (Európába) de nem hiszem hogy valaha is teljesül mivel még jogsim sincs :C
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Chuck írta:
Én villanyszerelőnek tanulok! jó lenne majd kimenni külföldre....:/ valaki még tanul ezt? 😃


Én is elektrós sulit végeztem, de nem a szakmámban melózok. De voltam már kismillió állásinterjún annak idején, és minden cégnél tetszett nekik az önéletrajzomon hogy értek az elektromos kacatokhoz
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Nekem nagy álmom, hogy kijussak Amerikába és ott legyek az egyik nagy reptéren légi irányító ugyanis ezt tanulom most gőzerővel a suliba ugyanis olyan suliba meg szakra járok. Busás fizetésért 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
JackBauer írta:
Az Egyesült Államokban csak akkor lehetsz katona ha rendelkezel állampolgársággal, amit mondanom se kell, nagyon nehéz megszerezni. Még nyaralni sem egyszerű bejutni oda, nem hogy katonának lenni. 😀 Franciaországban szintén állampolgársághoz kötött a katonaság. Franciaországban viszont elmehetsz idegenlégiósnak, ahol 5 éves szerződést iratnak veled alá és kapsz valamennyi zsoldot ha lejárt a szerződésed. Ott megtanulhatsz franciául és szerintem állampolgárságot is kapsz, utána már lehetsz rendes katona Franciaországban. Vaaagy menj el az Egyesült Államokba és házasodj össze valakivel 😜

Nyaralni? Megveszed a repjegyet becsekkolsz azt élvezed az életet. Már elvileg nem kell vízum se a vámon meg egyszerű kérdéseket feltesznek hogy mennyi pénz van nálad mennyi időre jöttél milyen céllal és Amerika kapuja már meg is nyílt.
0
0
0
0
Revengex avatar
JackBauer írta:
Az Egyesült Államokban csak akkor lehetsz katona ha rendelkezel állampolgársággal, amit mondanom se kell, nagyon nehéz megszerezni. Még nyaralni sem egyszerű bejutni oda, nem hogy katonának lenni. 😀 Franciaországban szintén állampolgársághoz kötött a katonaság. Franciaországban viszont elmehetsz idegenlégiósnak, ahol 5 éves szerződést iratnak veled alá és kapsz valamennyi zsoldot ha lejárt a szerződésed. Ott megtanulhatsz franciául és szerintem állampolgárságot is kapsz, utána már lehetsz rendes katona Franciaországban. Vaaagy menj el az Egyesült Államokba és házasodj össze valakivel 😜


Ja igaz vannak ezek a hűlyeségek, de bezzeg hozzánk bárki bejöhet 😃
0
0
0
0
Chuck avatar
Én villanyszerelőnek tanulok! jó lenne majd kimenni külföldre....:/ valaki még tanul ezt? 😃
0
0
0
0
no avatar
Az Egyesült Államokban csak akkor lehetsz katona ha rendelkezel állampolgársággal, amit mondanom se kell, nagyon nehéz megszerezni. Még nyaralni sem egyszerű bejutni oda, nem hogy katonának lenni. 😀 Franciaországban szintén állampolgársághoz kötött a katonaság. Franciaországban viszont elmehetsz idegenlégiósnak, ahol 5 éves szerződést iratnak veled alá és kapsz valamennyi zsoldot ha lejárt a szerződésed. Ott megtanulhatsz franciául és szerintem állampolgárságot is kapsz, utána már lehetsz rendes katona Franciaországban. Vaaagy menj el az Egyesült Államokba és házasodj össze valakivel 😜
0
0
0
0
Revengex avatar
JackBauer írta:
Revengex írta:
Mi kell, hogy katona lehess? Nem országunkban és Romániában szeretnék ez lenni.


Nem Magyarországon és Romániában szeretnél katona lenni hanem máshol ? 😀 vagy mi a fene ? 😜


Persze, hogy nem...dögöljön meg ez egész kezdve Basescuval és Viktorral. Franciákon és az amerikaiakon gondolkoztam de nem nagyon tudok franciáúl 😃
0
0
0
0
no avatar
Revengex írta:
Mi kell, hogy katona lehess? Nem országunkban és Romániában szeretnék ez lenni.


Nem Magyarországon és Romániában szeretnél katona lenni hanem máshol ? 😀 vagy mi a fene ? 😜
0
0
0
0
Revengex avatar
Mi kell, hogy katona lehess? Nem országunkban és Romániában szeretnék ez lenni.
0
0
0
0
no avatar
Mindenki katona akar lenni, látom sok a COD ill. BF kocka. (Tisztelet a kivételnek 😀😉
0
0
0
0
HiddenBlade avatar
Környezetvédelmi technikus!
0
0
0
0
molfer98 avatar
Sziasztok. Nem tudom milyen szakra menjek középsuliba amit elvégzek és jol is fizet. Ötlet? 😀
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Ezt most nem értem. Egy suli honlapján néztem , hogy rendészeti szakon a szemüvegesség kizáró ok és valaki aztmondja , hogy van egy határ. Nem túl rossz a szemem nem is kell nagyon használjon a szemüvegem. Szóval most jelentkezhetek vagy nem?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Itt beleszólva a korábbi beszélgetésekbe nem minden a diploma rengetegszer kitörölheti az ember vele a seggét és egy jó szakmunkás hamarabb és több pénzt keres mint egy X diplomás ember. Kell egy jó egyetemen a diploma és jó szakon nem olyan hogy büfészakon elvan az ember végig alussza a féléveket levizsgázik lazán azt kezében a WC papír diploma.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
apetit1989 írta:
Nem magyarországi vagyok, nem csak egy érettségim van, és nem ma kezdtem ezt a szerelősdit.
Jah, még egy dolog eszembe jutott, még feljebb írtad:
azi7et csak példának mondtam mert 1 olyan rendszert nem kis dolog összeheggeszteni.

Ez nem igaz. Egy celeronos gépet is ugyanúgy kell összeszerelni. A különbség max az, hogy az i7-eset óvatosabban veszed ki a tokjából.
Na asszem túltárgyaltuk a dolgot.


jaja További jó munkát és (NAGYOBB FIZETÉS)
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem magyarországi vagyok, nem csak egy érettségim van, és nem ma kezdtem ezt a szerelősdit.
Jah, még egy dolog eszembe jutott, még feljebb írtad:
azi7et csak példának mondtam mert 1 olyan rendszert nem kis dolog összeheggeszteni.

Ez nem igaz. Egy celeronos gépet is ugyanúgy kell összeszerelni. A különbség max az, hogy az i7-eset óvatosabban veszed ki a tokjából.
Na asszem túltárgyaltuk a dolgot.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Itt most nem csak a rooter ről van szó. És akkor neked 1 rohadt nagy mázlid volt hogy 'csak' éretségivel enyire könnyen szereztél állást it magyarországon. Az a probléma hogy én hát nem igazán vagyok szerencsés. 3szorosan tartós beteg vagyok....
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem értek egyet veled, ettől függetlenül a te módszered is működhet. Az, hogy mennyit keresek, valóban magánügy.
Azt felejted ki, hogy rendszergazdának, mint olyan, nem nagy ügy lenni. Már nem akkora felelősség, mint régebben. A mai routerek gyakorlatilag annyira automatizálva vannak, hogy szinte hozzá sem kell nyúlni, főleg, ha a szervert nem egy béna MySQL működteti, hanem valami stabilabb linux alapú cucc (sok van belőle). Épp ezért, nem hinném, hogy egy diploma sokat számítana, tőlem sehol sem kérték számon, az állásinterjún megkérdezték mihez értek, esetleg, eléd hajítanak egy tesztet, amin megkérdik, tudod-e fiam, mi az hogy http, tudod e mi az hogy gateway, stb. Elég nekik, ha értelmesen nézel ki, nem vagy fogyatékos, és van gyakorlatod. Én legalább is ezt tapasztaltam.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ezt mind tudom azi7et csak példának mondtam mert 1 olyan rendszert nem kis dolog összeheggeszteni.
Már ne is haragudj.De nem teljesen ez a rendszergazda addig jó hogy ha valaki jön bemutatsz neki mindent.Vannak még dolgok pl ha hajnal 3 kor a központigépnek elszál a jópár procija közül az 1 ik akkor a főnök behivaz hogy (józsigám gyere má be mert.....van) Igen ténleg unalmas De nagyon jó lehet vele keresni. 1 DIPLOMA(ÉRTELMES KERESETHEZ MINDENKÉPP KELL.)

Meg se kérdezem hogy neked menyit adnak mert1. nem rám tartozik 2. el se mondanád 3.Nem illik ilyet kérdezni.

De akkoris:

1: Megvan az egyetem. (diploma)
2: Mész 1 .... kicsi céghez vagy 1 pár évig ott vagy ezt még 1 pár cégnél lezongorázod.
3: Mész (ugye már van 1 jó nagy tapasztalatod pár év után nem friss éretségisvagy.) 1 jóval nagyobb céghez (HA FELVESZNEK) Mert ugye azt figják akinek a legnagyobb szakmai tapasztalata van.
4: Na ott má el lehet kezdeni a bérszámfejtést, a szerver karbantartását, a hibás gépek cseréjét, a gép alkatrészek cseréjét(ritka eset mert ténleg igazadvan nem nagyon van pl vga a cégnél hanem komplet gép) De van ilyen is. És még ha gépeket seretnél +ba hogy legyen ha elba*ódik valameik a szálítási 'menetrendet' is neked kell a másik céggel megbeszélni aki viszi neked a komplett gépeket és alkatrészeket. FÚÚÚÚÚ vége 5:Hazamész és 1 rohadt nagyot alszol a műszak végén. Vagy ne agy Isten(remélem így lesz nekem) Leülsz az i7 es 2 kártyás gépedhez amit te magad raktál össze.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Van valami abban amit mondasz. Nem akarom tettetni, hogy én hűde milyen szaki vagyok, mert nem vagyok az, de egy dolog biztos: ha sikerül is elhelyezkedned egy szuper cégnél vagy mit tudom én hol, nem fogsz ott íheteseket meg 4 kártyás rendszereket összerakni, az borítékolható.
Ha érdekel, el mondhatom, hogy nagyjából mire is számíts: az unalmassági faktoron egy rendszergazda munkája 10-ből úgy 7-8-as (minél nagyobb az érték, annál unalmasabb).
Mártikának, akinek az a dolga, hogy a bejövő árut kell Access-be raknia az adatbázisba, nem core i7-esen dolgozik, hanem egy egyszerű irodai gépen, alaplapi kártyával.
Nekem annyi a dolgom, hogy ha valami nem stimmel valahol, akkor azt megbütykölöm. Lan kábeleket csinálok, wifit állítok, access pointokat szerelek be, ha szólnak X irodában, hogy a mailt nem tudja elküldeni, hát segítek. Ha jön újhús a cégbe, elmondom, hogy kapcsolódjon a szerverre, a hálózati adatbázishoz, és ha túl hülye, elmondom hogy kell az Excelben átlagot vonni.
És persze, nem 0-24-ben, hát hülye is lennék. Piroskának ha a Facebookról le jön a vírus, azt otthon, az én kis saját irodámból, TeamViewren keresztül takarítóm ki a gépét.
Akkor megyek be, amikor kell.

Ami a gépösszerkást illeti: a cégek zömében egybegépeket vesznek, windows licenszestül, mindenestül. Egy normálisabb ilyen gyárban, cégben, vállalkozásban van vagy 40-50 szgép, hát hülye lenne a főnök külön alkatrészekből összerakatni gépet, mert azt meg is kéne fizetni, és pl egy HP vagy DELL egybe gép olcsóbban jön ki, mint egy összerakott gép. A karbantartás annyiban áll, hogy ha leég a táp, fogod magad és kicseréled.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
apetit1989 írta:
Ártani nem árt a tanulás, aláírom. De:
1. ha az embernek jó nagy szerencséje van vagy valami rokona egy szuper cégnél dolgozik és beajánlja, az többet ér 15 diplománál.
2. Ha az ember minél korábban elmegy dolgozni, teszem azt, ilyen béna számítógép szerelgetést, meg hálózat összerakást, stb, volt már 2-3 ilyen cégnél, az megint csak szebben fest az önéletrajzon, hogy mondjuk 2-3 IT cégnél már melózott, mint egy nyavalyás diploma, ahol az esetek többségében, a gyakorlatra jelentkező diákot csak mint takarítónak veszik fel, max meg mondják neki, telepítsd már fel lécci haver a szkájpot a főnok gépire, cimbora.


Igen ezt mondom énis hogy a leg kisebb... cégnél kell kezdeni és egyre feljess hogy minnél több tapasztalatod lessz. És igen tudom hogy sok egyetemen az elméletre mennek! Hát igen sajnos. Én is a gyakorlatot részesítem előnyben mert ha elméletet tudod az nem azt jelenti hogy ***án (már elnézést) össze tudsz rakni 1 i7-es 4 videókártyás gépet. Vagy a szervert visszahozni a halálból. Én rühellem az elméletet! Csak az a baj hogy nincs min gyakorlatozni itthon (: A suliba meg nem fogjuk szétszedni az i3 as gépeket (: vagy lessz 1 f*s p4 es amit majd szétszedünk és összehegeszzük.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ártani nem árt a tanulás, aláírom. De:
1. ha az embernek jó nagy szerencséje van vagy valami rokona egy szuper cégnél dolgozik és beajánlja, az többet ér 15 diplománál.
2. Ha az ember minél korábban elmegy dolgozni, teszem azt, ilyen béna számítógép szerelgetést, meg hálózat összerakást, stb, volt már 2-3 ilyen cégnél, az megint csak szebben fest az önéletrajzon, hogy mondjuk 2-3 IT cégnél már melózott, mint egy nyavalyás diploma, ahol az esetek többségében, a gyakorlatra jelentkező diákot csak mint takarítónak veszik fel, max meg mondják neki, telepítsd már fel lécci haver a szkájpot a főnok gépire, cimbora.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
apetit1989 írta:
Ezek szerint az a tény, hogy én rendszergazda vagyok egy DS-i cégnél, úgy, hogy nincs főiskolám, az csak egy kivétel.


Nekünk tanár úr ezt mondta: Ha értelmes fizetést szeretnénk akkor legalább 1 diploma.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ezek szerint az a tény, hogy én rendszergazda vagyok egy DS-i cégnél, úgy, hogy nincs főiskolám, az csak egy kivétel.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
apetit1989 írta:
alex1997 írta:
apetit1989 írta:
Mi az hogy térinformatikus?


Fúúúúú Mint a sima informatikus csak enyhén szolva legalább 3 szr anyira képzett és ők mehetnek a legnagyob 'esélyel' rendszergizdának (rendszergazdának)


Még mindig nem világos számomra. Egyáltalán miért kell tuti szuper képzettnek lennie egy rendszergazdának, mikor annyi a dolga, hogy lerohadt hálózatokat hoz rendbe, meg elmondja Piroskának a 12-es irodában, hogy azért nem megy a wifije, mert kihúzta a link kábelt.


Hidd el én se tudom de rendszergazdának akarsz menni legalább 1 egyetem kell + jó sok tapasztalat ha 1 értelmes keresetet szeretnél. Vagyis 1 egyetemmel a minimum kereseted úgy hogy semmi adót nem vonnak le belőle az 230 000 ft lesz ha Isten is megsegít. Egyépként nem anyira könyő az ne hogy azt hidd. Ot 24h-ba be kell menned ha a cég igazgatója behív+ minden gépért te felelsz. a Cégnél
0
0
0
0
apetit1989 avatar
alex1997 írta:
apetit1989 írta:
Mi az hogy térinformatikus?


Fúúúúú Mint a sima informatikus csak enyhén szolva legalább 3 szr anyira képzett és ők mehetnek a legnagyob 'esélyel' rendszergizdának (rendszergazdának)


Még mindig nem világos számomra. Egyáltalán miért kell tuti szuper képzettnek lennie egy rendszergazdának, mikor annyi a dolga, hogy lerohadt hálózatokat hoz rendbe, meg elmondja Piroskának a 12-es irodában, hogy azért nem megy a wifije, mert kihúzta a link kábelt.
0
0
0
0
ximo avatar
Gyümölcs a Jogobellában 😂
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Garnett94 írta:
norbertsolider írta:
Azt hallottam , hogy nem vesznek fel rendészetire ,ha szemüveges vagyok. Ez igaz? 😞

Attól függ, hogy mennyire rossz a szemed. Pontos dioptriát nem tudok így kapásból, de talán 2.5 a határ.

Amúgy egyik ismerősömet felvették tisztire 1-2 éve pedig neki is volt szemüvege, nem is a leggyengébb.


Akkor megnyugodhatok , mert nekem 1-es a szemem.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció