Függőség

Szerző: aknakukac, 2009. August 16., téma
Fórum » Társalgó
Szerintetek egy függő mennyit gépezik naponta?És egyáltalán mire/kire lehet azt mondani hogy függő?És köztünk vannak függők ha igen kik azok és naponta mennyit gépeznek?(ezt a témát azért nyitottam hogy a saját napi gép előtt töltött időmhöz tuggyam hasonlítani.)
Hozzászólások: 103
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
A-D-x avatar
Én nyáron (nem minden nap) átlagosan 4-5 órát töltök a gép előtt. Végig játszom. (No Man's Sky, Doom, GTA 5, FC Primal stb...) Suli közben 1-2 órát tudok naponta a játékokra szánni (sajnos). Szerintem (remélem) ez nem függőség főleg hogy szünitő van. Szerintetek??
0
0
0
0
kocsonya11 avatar
Ismerek embereket akik reggel már elkezdenek játszani (MTA,Lol,WoW stb...) és nyomják vagy hajnalig eléggé beteges ha valaki ennyire rá függ szerintem egy játékra de szerintem ha már több mint 5-6 órája nyomja az már szerintem eléggé beteges...
0
0
0
0
A-D-x avatar
Én ismerek olyat aki tényleg függő. Méghozzá world of warcraft. Ó azok az MMORPG-k... Vigyázni kell velük...
Nyáron szabadidejében reggel 7-kor felkel bekapcsolja a gépet és (a legdurvább esetben) hajnali 5-ig nyomja a WoW-ot.
0
0
0
0
KERKO avatar
Érdekes, bonyolult téma, noha sok időt töltök a gép előtt (5 éves korom óta) nem nevezném magamat függőnek, mivel a számítógépezés része az életemnek, és nem az irányítója...Tehát eltudok úgy egy napot kezdeni, hogy ne az legyen az első gondolatom, hogy irány a gép történhet bármi, felgyulladhat a ház nekem akkor is előbb gépeznem kell és szereznem kell egy ácsivmentet.
0
0
0
0
no avatar
Reggeltől estig 😃
Hajnal 4ig 😃
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Én Xfire szerint kb 35 órát játszok 1 hét alatt ami azt jelenti,hogy 5 óra naponta(Okos vagyok mi)Sztem ez még nem függőség,pláne hogy szünet van.
0
0
0
0
aknakukac avatar
bartadavid: nyugi nem vagy függő, csak gondolom nincs hova menned😀Ha tudnék én is mennék el innen😃
0
0
0
0
no avatar
Most, hogy nyári szünet van, reggeltől estig gépezek, film, sorozat, net, Fb, Game, meg minden. Ilyenkor van olyan, hogy teljesen rákockulok egy játékra, és egésznap azt tolom, de ez max 3-4 napig tart, ugyhogy általábn nem tudom végigjátszani.
Nyáron sokat voltunk Siófokon, és ott meg mnincs gépem, ugyhogy egész nap kirakóztam(egy 1000dbos/1,5nap), és volt, hogy egész nap nem gondoltam a gépre.
Suli közben meg pár órát tanulok, aztán gépezek kb fél11ig, hétvégén meg délelőtt tanulok, és délután meg este gépezek.
Akkor ez most függőség?😜


Am ilyen szempontból az online mmorpg-k meg ilyenek nagyon veszélyesek, mert szinte sohaa soncs végük, mindig lehet még valami újat csinálni, és monotonok(pl.:lassú fejlődés, rengeteg szint és képesség).
Az kampányok meg egy, max 2 nap alatt végigjátszhatók, és ha újra kezded, nincs benne új, és előbbutóbb csak megunod ugyanazokat a küldetéseket...Szrintem.😕
0
0
0
0
Koppy96 avatar
Én nem vagyok függő de már volt olyan hogy a SW The Force Unleashededet végigtoltam 1 nap alatt de ilyen nem szokott előfordulni 😆 max csak röhögéssfüggő vagyok mert mindenen röhögök 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
1 évre 300 óra még nem sok, akkor 1 napra csak 49,2 percnyi játék jut 😆 ismerek egy gyereket aki hetente lejátszik 100 órát simán 😆
0
0
0
0
no avatar
hát ha hétvége van akkor nagyon keményen eltudok egésznap kockulni gta sa elött (( Online,Rp szeron))
szóval ,decsak az elött tudok ott ülni folyamatopsan
1 éve kledztem játszani és 300óra
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
én nem szeretem annyira az fb-t,kb 5-10 percre megyek fel naponta,akkor is unalmamban😃
viszont én függő vagyok kissé,suliidőben 6kor kelek,hazaérek 2-kor ideülök,itt vagyok holnap hajnal 3-ig😆
és közben még meg is tanulok game közben😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
KM: Abban igazad van, az FB annyira függővé tesz hogy az már hihetetlen, Én max meló előtt felnézek, meló után megyek edzeni s ha véletlenül marad egy cseppnyi energiám akkor talán felnézek 1 percre az FB-re de ismerek olyat aki inkább beteget jelent melóba csak tudjon az FB-n játszani!!
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Én nyáron mikor dolgoztam és hazaértem éjjel fél 12-re, akkor szívesebben mentem aludni, mint hogy ideüljek a gép elé és játsszak! 😃
Mostanában jelentősen kevesebbet játszom. Csak azokkal játszom, amik érdekelnek, mint például most az NFS HP. Végigjátszom és utána megint 1-2 hónapig csak netezek és msn-ezek.
Viszont én ismerek jó pár facebook függőt! Azok a legrosszabbak! 😆
0
0
0
0
no avatar
Feki1991 írta:
Majd elszáll (legalábbis redukálódik) a függőségetek ha dolgozni fogtok, az tuti! Örülni fogtok ha pihenhettek nem méghogy több órát gépezni, na persze!
Nálam 6-7 órát megy a gép naponta. Nekem ez a pihenés munka után, igaz elsősorban nem játékra használom, inkább msn, zene, töltögetés, net...
0
0
0
0
Szilvexter avatar
dragking írta:
Az igen! 😆 az komoly dolog! azért ien nelegyél : [movie=youtube]3KUUekOD-eY&feature=related[/movie]


ezt egy oldallal ezelőtt láthatjátok, és elég funny mivel hogy a gyerek 1:09-nél megpróbálja feldugni magának a távirányítót😂

am meg én nem vagyok függő, mert sokat kell manapság tanulni, ez azért a pontszámaimon is meglátszik.
és
Fekinek igaza van
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Majd elszáll (legalábbis redukálódik) a függőségetek ha dolgozni fogtok, az tuti! Örülni fogtok ha pihenhettek nem méghogy több órát gépezni, na persze!
0
0
0
0
Ferrari avatar
bencc88 írta:
Ez olyan hogy WoWosokra mondják hogy függő szerintem ez nem igaz mert ennyi erővel minden játék okozhat függőséget hisz az a lényege a játéknak hogy lekössön szerintem😀 de ez csak magán vélemény😉


Csakhogy azért mondják a wowra h függőséget okoz mert sokan nem tudnak leállni vele...nem 1 embert ismerek aki minden hónapban fizet azé a gamecard-é és már tolják egy jó pár éve...és aki ennyi pénzt beleöl egy játékba az már nem normális sztem 😆
Más játékokat simán abba lehet hagyni, de ezt sokan nem bírják....rendesen már idegesek h ha nem játszhatnak vele 😆
0
0
0
0
bencc88 avatar
Ez olyan hogy WoWosokra mondják hogy függő szerintem ez nem igaz mert ennyi erővel minden játék okozhat függőséget hisz az a lényege a játéknak hogy lekössön szerintem😀 de ez csak magán vélemény😉
0
0
0
0
vietkinghun avatar
05 óta codozok és x-en van összesbe 558 órám 67 játékból 😆
0
0
0
0
no avatar
Igazából ha időm engedi akkor Wow-ba beletudok felejtkezni 😃
Na meg a fórumozásba is 😃
0
0
0
0
Smack avatar
én nem tom hogy kocka vagyok e
naponta max 4 órát gépezek tanévben nyáron max 6
augusztusban vettem meg a cod 6-ot és van 300 órás játékidőm...😀
de nem hiszem hogy kocka lennék mert ha kapok egy karót akkor 1 hónapig nem gépezhetek ...volt már olyan és kibírtam.
0
0
0
0
no avatar
Én sem tok oan sokat játszani velük... esetleg a DMC 4-el játszottam 20 órát! 😆 azt a a game írta jah meg még anno a gta sa-val v 60 órát! 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én 1 ideje mindig mérem, olyan miért ne alapon, de a 100 vmennyi xfire-n általam valaha játszott játékból csak 10-15 van 10 óra felett...
0
0
0
0
no avatar
Én is játszok a Dirt2-vel azzal is lenne már jó pár órám cask nm mérem!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hát
még vmikor 2008 végén csináltam a profilom, akkor meg még nem nagyon használtam, de még asszem 1.3 as patch-nél kezdem a cod4-et, az is lehet h az előtt, már nem tudom😃
0
0
0
0
no avatar
Jah 😆 csak nm mérted! 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
1ik haveromnak az apja tolt a profiljába pár órát cod2-be, de am én is játszhattam már cod4-be vagy 1000 órát összesen😂
0
0
0
0
no avatar
Jólvan 😆 Demoz küldött 1 gyereket akinek v 2600 órája volt cod2-be! 😲 az már kocka! 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
363 cod4 van csak, és azt se toltam kb fél éve, cod1-be van olyan 60 óra amit nyáron játszogattam...
0
0
0
0
no avatar
Gondolom 😆 neked is mibe h ien 2K óra CoD van! 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én sztem majd megcsináltatom a szemem lézerrel, mert így ígyis-úgyis romlik a halálba a jobb, na mind1. én ált benyomom a gépet mikor hazajövök, de nem ülök előtte, csak ha böszígetek, vagy tolok 1 kicsi valamit, de xfire profilomban is lehet csekkolni hogy az se sok😂
0
0
0
0
no avatar
Az igen te is tudsz fanatikus lenni! LoL😂 nyugi én ezek után nm fogom! 😆
0
0
0
0
Cooley avatar
Blackwell írta:
Én hétköznaponként 3/4 órát szoktam gépezni, hétvégén meg úgy kb. 7-8 órát. Nem vagyok függő, legalábbis remélem.😀 Csak annyit szeretnék tudni, hogy 7 óra gépezés egy széles, hosszú monitornál (nem LCD, Plazma sem pedig LED, hanem egy régi gyenge sz.rság.) nem rontja a szememet? Mert már a bal szemem így is rossz, nem akarom, hogy a másik is olyan legyen.😞


A monitor vibrálása sem egészséges, de a fő gondot az okozza, hogy nagyon hosszú ideig csak egyetlen közeli távra fókuszál a szemed, és az teljesen mindegy, hogy crt vagy lcd monitorral. De több órányi terhelést pár perc alatt le lehet vezetni, szóval ettől annyira nem kell tartani, ha csak 3/4-ed órát ülsz hétköznap a gép előtt. Amúgy aki nagyon függő, azaz a teljes napját a gép előtt tölti, annak érdemes azt csinálnia, hogy kiválaszt egy távoli(mondjuk 100méter) dolgot, és ráfókuszál, majd egy pár centire a szeme elé teszi az egyik ujját és ráfókuszál arra, majd megint a távoli pontra és így tovább. Ezt pár óránként 2-3 percig kell csinálni és nem lesz gond. A crt monitorokhoz meg vagy védőszemüveg kell vagy 3/4-ed óránként kell tartani egy negyed órás pihenőd, és akkor a vibrálás sem fog gondot okozni. 😀 Mondjuk minél nagyobb frissítésre van állítva a crt monitor annál kevésbé károsabb, szóval törekedni kell arra, hogy legalább 75Hz, de inkább 85-100Hz-es frissítésen használd a monitort(ez csak crt monitorra vonatkozik). 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Már azóta meguntam! Ha viszont hihetetlenül keményen ráfüggnék és az lenne az élet és valaki kitörölné valószínűleg úgy elborulna az agyam hogy vagy az én vagy az ő csonttöréséig ütném az illetőt😆 Mert képes lennék rá ha akkora szinten felidegesítene!😆 De már unalmas számomra😆
0
0
0
0
no avatar
Az igen! 😆 az komoly dolog! azért ien nelegyél : [movie=youtube]3KUUekOD-eY&feature=related[/movie]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ja jó szöveg az antifaces jókat talál ki😆 Én is rohadt nagy wow kocka lettem csak szokás szerint meguntam persze azért 3 hét alatt 115 órát toltam😆
Bár ebből két hét alatt toltam 80-90 órát a többit kb a másik héten😆
0
0
0
0
no avatar
Ezentúl ezt fogom én is mondani! 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Kockultam rajta napi két napot...😆😆
Ez az év beszólása... 😂😂
0
0
0
0
oroszka avatar
leszoktam wowról, de akkoriban sem kockultaM rajta napi két napot, hétközben max 1 óra, hétvégén 6-7
0
0
0
0
skincube avatar
nos nem vagyok teljesen függő mert ha haverom ha riaszt hogy menni kéne akk megyek a gép elől de azon kivűl szabadidőmet kitölti és imádom a gépet....ha nincs nő akk van usb csatlakozó😃(alaplap már 3.0 sat is támogatja😃😜)
0
0
0
0
no avatar
Nem azt is ugy mint a South Park-ban aki látta az tudja aki nem az meg keressen rá jútyubon hogy South Park WoW!És bitos megtalálja! 😆
0
0
0
0
Lord107 avatar
Blackwell írta:
Én hétköznaponként 3/4 órát szoktam gépezni, hétvégén meg úgy kb. 7-8 órát. Nem vagyok függő, legalábbis remélem.😀 Csak annyit szeretnék tudni, hogy 7 óra gépezés egy széles, hosszú monitornál (nem LCD, Plazma sem pedig LED, hanem egy régi gyenge sz.rság.) nem rontja a szememet? Mert már a bal szemem így is rossz, nem akarom, hogy a másik is olyan legyen.😞


hát én régi monitorral nem gépeznék sokat....
0
0
0
0
berci96 avatar
jól beszélsz bigdave 😃😃😃
0
0
0
0
bigdave174 avatar
Szerintem nonstop 24 órát játszik egy függő!De csakis WOW-al, vagy Lineage, vagy Heroes V -el vagy hasonló Fantasy baromságokkal!Biztos vannak ilyen hülyegyerekek, akik interaktívan akarják meghódítani a világot ! 😀
0
0
0
0
dicenem avatar
Heti 15 óra az adag, max 17😃
0
0
0
0
Screamer avatar
én régen kockultam kegyetlenül sokat 😆 mostanába ink, zene+ "töltök amit érek" 😆 meg haveroknak segitek X, MSN stb..😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Jaja napi 5 óra alvástól 3-4 napon belül kikészülsz tapasztaltam
0
0
0
0
lazykeh avatar
sry hogy közbe szakajtom a témát,én kb 15 órát gépezek ha nem megyek le reggel kilenctől éjfélig vagy tovább😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció