Hogyan kell procit cserélni?

Szerző: Ducky, 2009. August 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!!

Azért nyitottam ezt a témát, mert nem tudom hogyan kell kicserélni, mert ha lesz pénzem rá akkor nem ártana ezen a téren is fejleszteni a gépemet!

Remélem ez a téma jobban fog sikerülni, mert az volt az első, és még kezdő vagyok benne!:)
Hozzászólások: 131
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Roleey98 avatar
Hello mindneki.
Hogy kell egy processzort beszerelni?
Q9400-ról lenne szó, egy s775-ös g31t-m-es alaplapba menne.
Még valami.
Mi az a hővezető paszta?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Elvileg elég, de nem ismerem azt a tápot. Egy minőségi tápból 460W elég lenne, sőt talán még 400-as is.
0
0
0
0
no avatar
Cr4zY79 írta:
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy gépizmosításban vagyok éppen és 460W os GIGABYTE R460 V1- es típusú tápom van és szeretnék a mostani(athlon 2magos 2.7ghz ) helyére egy FX 6100 at venni.Szerintetek hogy bírná a táp ha van még hozzá hd 6770 videokártyám meg 6 gb ramom?? Köszi 😀


Tápod bőségesen megfelel, az a Giga kivételesen jó, FSP beles.😀
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy gépizmosításban vagyok éppen és 460W os GIGABYTE R460 V1- es típusú tápom van és szeretnék a mostani(athlon 2magos 2.7ghz ) helyére egy FX 6100 at venni.Szerintetek hogy bírná a táp ha van még hozzá hd 6770 videokártyám meg 6 gb ramom?? Köszi 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
rex014 írta:
lenne egy kérdésem processzort akarnék cserélni és az lenne a kérdés hogy AM2/AM2+ foglalatba belemegy AM3-as processzor?


De már leírtam neked, hogy mehet bele AM3 mivel AM2+ foglalatú alaplap ami neked van. Csak neked AM2+ proci van benne most. De a listában szereplő processzorok ahol nincs N/A jelzés azok elvileg mehetnek a lapodba.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Legjobb tudomásom szerint nem, csak vissza felé kombatibilisek a foglalatok.
0
0
0
0
rex014 avatar
lenne egy kérdésem processzort akarnék cserélni és az lenne a kérdés hogy AM2/AM2+ foglalatba belemegy AM3-as processzor?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
sykes írta:
GAMER2 írta:
sykes írta:
és egy proc. "tud" hibás lenni?



Ja, ha letöröd a lábát, vagy sz*rrátuningolod.😆

és arra elég a próba gari hogy kiderüljön?


Ha ad rá próbagarit a ***i, akkor valszeg nem zsákbamacskát árul.😉
0
0
0
0
Devis avatar
jumpen97 írta:
procinál ezt írja: You Have: 1.9 GHz Performance Rated at: 3.33 GHz mit jelent a erformance Rated at: 3.33 GHz?

ha kell akkor 3,3 ghz-en megy (pl játék alatt), ha nem akkor 1,9-en
0
0
0
0
getcarter avatar
GAMER2 írta:
sykes írta:
és egy proc. "tud" hibás lenni?



Ja, ha letöröd a lábát, vagy sz*rrátuningolod.😆

és arra elég a próba gari hogy kiderüljön?
0
0
0
0
jumpen97 avatar
procinál ezt írja: You Have: 1.9 GHz Performance Rated at: 3.33 GHz mit jelent a erformance Rated at: 3.33 GHz?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
sykes írta:
és egy proc. "tud" hibás lenni?



Ja, ha letöröd a lábát, vagy sz*rrátuningolod.😆
0
0
0
0
getcarter avatar
és egy proc. "tud" hibás lenni?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
sykes írta:
mennyit számít az L2, L3 Cache memory?


Elég sokat sajnos.😕 De attól még egy jó L2-esen is jól mennek a játékok.😉
0
0
0
0
getcarter avatar
mennyit számít az L2, L3 Cache memory?
0
0
0
0
Dani234 avatar
Megpróbáltam mind a 2 verziót
helyettesítettem lábat a foglalatba de lefagyott a gép mikor bekapcsolt jeleket adott
aztán próbáltam forrasztással de kiforrasztottam 1 lábat teljesen véletlen = Kuka 😞
am kösz a tippet 😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Megpróbálhatod a kiesett tűt berakni a foglalatba a neki megfelelő helyre. Ha nem megy akkor marad a visszaforrasztás a lehető leghegyesebb pákával.
0
0
0
0
Joker avatar
Dani234 írta:
Szevasztok!

Sikeresen ki forrasztottam még egy Lábat a CPU mból mikor
megpróbáltam ÉN -.-
vissza hegeszteni bele azt az 1 etlen egy Lábat 😃
Hát most megszívtam újból vehetek egy másikat 😀
Nagyobb kárt csinálok mint hasznot.
😆


eggyik haverom visszatudta forrasztani a lábát nem lehetetlen azért.
Egyébként adnak mindeggyik processzorhoz leírást hogy kell berakni.
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Dani234 írta:
Szevasztok!

Sikeresen ki forrasztottam még egy Lábat a CPU mból mikor
megpróbáltam ÉN -.-
vissza hegeszteni bele azt az 1 etlen egy Lábat 😃
Hát most megszívtam újból vehetek egy másikat 😀
Nagyobb kárt csinálok mint hasznot.
😆


Bammeg ... 😶
Amúgy biztos forrasztható úgyhogy ki ne dobd ! 😃
0
0
0
0
Dani234 avatar
Synda
😆 ja tudom most már
Sosem volt AMD m amúgy nem tudtam h ennyire óvatosan kell bánni vele -.- pedig am vigyáztam :S
remélem jó lesz és haver spécin megcsinálja 😀 am köszi a válaszokat.

Szevasztok!

Sikeresen ki forrasztottam még egy Lábat a CPU mból mikor
megpróbáltam ÉN -.-
vissza hegeszteni bele azt az 1 etlen egy Lábat 😃
Hát most megszívtam újból vehetek egy másikat 😀
Nagyobb kárt csinálok mint hasznot.
😆
0
0
0
0
Dani234 avatar
De mondtam a boltnak és azt mondták h én tettem tönkre nincs garanciar már :S :S
úgyhogy ezt buktam 😞
ezért próbálkozom
és ha semmi esély nincs már rá házilag akkor még egyet rendelek és még óvatosabb leszek 😀

Synda
ettől tartok :S
mert 3 szor próbálkoztam úgy h nem volt ráforrasztva csak rányomattam egy régi prociláb ból leszabott lábra a CPU t
és mind a 3x Kék halál volt mikor indította volna Wint.
0
0
0
0
grafi97 avatar
hát szerintem vidd vissza és mondd azt, hogy ilyenvolt amikor kivetted a dobozból. jobban jársz vele mint a sufnituningal.
0
0
0
0
Dani234 avatar
Szevasztok
Lehet hogy ez nem ide illő téma de sehol nem találtam ehhez hasonló Forum ot
és ide írom.
Vettem egy AMD Athlon II X4 631 FN1 es CPU t
a beszerelés során ügyetlenségem miadt egy láb elhajlott a Processzoron és visza hajtással próbálkoztam de letört 😞
Majd maszek módon érintkezésre bírtam a törött lábnál
utána mutatott képet a rendszer átvisgálta a HDD m et újra indult a Gép de a Windows betöltésekor Kékhalál van.
Nos van egy Ismerősöm és ő vissza forrasztja/forrasztotta
de ha még mindig kék halál lesz mivel próbálkozzak vagy a
processzor sérülhetett ezért úgy hogy már többet nem működik?
Ha valaki tud ez esetben megoldásokat nagyon meg köszönném ha megosztaná velem.
Üdv all. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
igen itt a cpu támogatási lista
[LINK]
0
0
0
0
asdasd998 avatar
Egy MSI P6NGM tipusú alaplapba be lehet szerelni dual core core 2 duo és esetleg qvad core procikat?
0
0
0
0
getcarter avatar
vazze, per pill ugyanaz a háttérképem mint neked az 1. képen
0
0
0
0
Devis avatar
a régi quadokban l2 cache van, az core i-ben pedig l3. az l3 játékokban sokkal jobban jön mint az l2.
0
0
0
0
getcarter avatar
hali, kérdés, melyik proc. a jobb egy Q9550 12mb cache-el vagy egy kisebb i3, i5 kevesebb cache-el, mire jó a cache memory?
0
0
0
0
niteforce avatar
akkor nem lesz baj 😀

nincsmit 😀
0
0
0
0
Qkac01 avatar
niteforce írta:
lehet hogy megszárad, de berakod egy zacskóba és lezárod akkor szerintem használható lesz.


Az említett módszerrel van tárolva!

Köszi!
0
0
0
0
niteforce avatar
lehet hogy megszárad, de berakod egy zacskóba és lezárod akkor szerintem használható lesz.
0
0
0
0
Qkac01 avatar
niteforce írta:
2 havonta nem, 1 évente érdemes, de lehet hogy még az is gyakori


Köszönöm a gyors választ!
Van itthon pasztám,már fel van bontva. Meddig lehet így használni,mármint van szavatossága?
0
0
0
0
niteforce avatar
2 havonta nem, 1 évente érdemes, de lehet hogy még az is gyakori
0
0
0
0
Qkac01 avatar
Hali!
A pc-t kb 2 havonta teljesen szétszerelem,és minden alkatrészt portalanítok. Egyedül a procit nem szoktam csak nagyon ritkán levenni. Kérdésem az lenne hogy kell e/érdemes e azt is minden takarításkor átpasztázni?
Köszi a választ előre is!
0
0
0
0
hnemaria avatar
Szotya írta:
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy unokatesómmal beraktunk egy Intel e5700-at (ami belemegy az alaplapba) először úgy kezdődött, hogy a bios csak 1.6-ot írt a 3 ghz helyett, ezért próbáltuk húzni de ott mindenhol warningot írt, hogy: Warning VGA ( valami olyasmi hogy nem garantálja hogy a videokártya rendesen tudja futtatni) másnap már belassult a gép halálosan (Windows betöltése 15 perc) 3. napra meg összeomlott a Windows ezért leformáztam aztán most a régi procival megy...
Legyen szíves valaki segíteni, mert ha nem tudom megoldani kidobtam az a 15ezer forintot :/


bios frissítés 😃
0
0
0
0
Szotya avatar
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy unokatesómmal beraktunk egy Intel e5700-at (ami belemegy az alaplapba) először úgy kezdődött, hogy a bios csak 1.6-ot írt a 3 ghz helyett, ezért próbáltuk húzni de ott mindenhol warningot írt, hogy: Warning VGA ( valami olyasmi hogy nem garantálja hogy a videokártya rendesen tudja futtatni) másnap már belassult a gép halálosan (Windows betöltése 15 perc) 3. napra meg összeomlott a Windows ezért leformáztam aztán most a régi procival megy...
Legyen szíves valaki segíteni, mert ha nem tudom megoldani kidobtam az a 15ezer forintot :/
0
0
0
0
zsoltie06 avatar
ok köszi a gyors választ
0
0
0
0
azbizony avatar
ttotto909 írta:
nekem sikerült de úgy fojt rólam a víz úgy izguétam h elkúrok vmit 😆


Én is így voltam vele 😆. De hála istennek sikerült 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
zsoltie06 írta:
Heló most egy ilyen lapom van : Fujitsu-Siemens D2151 LGA775
Ha jól tudom ebbe nem meg Core 2 Duo , de egy Dual-core-os E proci megy bele? Vagy Csak D procik ?


[LINK]

Ha core2-eseket nem tud, akkor az ugyanarra az architektúrára épülő E-s dual core-okat se ismeri. Egyébként a 945-ös chipset kezeli ezeket is, csak olyan bios kell hozzá. Olvass utána. Egyébként használtan aprópénzért kapni 775-ös lapokat, bár én inkább am3-at erőltetnék akkormár.
0
0
0
0
zsoltie06 avatar
Heló most egy ilyen lapom van : Fujitsu-Siemens D2151 LGA775
Ha jól tudom ebbe nem meg Core 2 Duo , de egy Dual-core-os E proci megy bele? Vagy Csak D procik ?
0
0
0
0
MuSiC Is My LiFe avatar
Shadow Sentinel írta:
Hali! Van egy ilyen alaplapom: http://merlinhardver.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=25&flypage=flypage.tpl&product_id=369&option=com_virtuemart&Itemid=80

Ebbe bele menne a Core2 Quad Q8400-as proci? Mert annak is 775-ös foglalata van, de lehet hogy az alaplapé meg PLGA és nem LGA... attól még működne?

Szerk.: Most pentium 4-es procim van!


nem lenne jó hozzá.
0
0
0
0
no avatar
Hali! Van egy ilyen alaplapom: http://merlinhardver.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=25&flypage=flypage.tpl&product_id=369&option=com_virtuemart&Itemid=80

Ebbe bele menne a Core2 Quad Q8400-as proci? Mert annak is 775-ös foglalata van, de lehet hogy az alaplapé meg PLGA és nem LGA... attól még működne?

Szerk.: Most pentium 4-es procim van!
0
0
0
0
niteforce avatar
Intelnel igen 😃

Amd-nel nem 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Synda írta:
Nem nagy dolog kicserélni,aki telóaksit ki tud cserélni,annak ez is menni fog😀

Leszerelés.
[movie=youtube]1PyU00K1sKw&feature[/movie]
Fel.
[movie=youtube]orp58URhQtg&feature[/movie]


Ez elsőre nekem nem sikerült! 😃 Mármint a visszarakás! 😂 Nem jól raktam vissza és a Bios-ban 105 fok volt a proci. Aztán másnap újult erővel megcsináltam. Gusztustalan dolog a CPU hűtő szereleése elsőre. 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
Ha nem tudsz procit cserélni akkor inkább vidd el oda ahol vennéd a procit ott neked beletennék és is mindig elviszem meg veszem ott a cuccokat és bele teszik INGYEN 😃 és még bios is frissítenek szintén ingyen 😉 az a legbiztosabb én eddig csak ramot, merevlemezt, dvd írót, tápot, vga-t cseréltem magyarán házat, alaplapot, procit nem mert szerintem ezek a legbonyolultabbak 😃 ja és csak akkor csinálják ingyen ha ott veszed a cuccokat 😃
0
0
0
0
Cs strike avatar
stem elég lett volna a segítség kezdő vagyok-ba😃😃
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
OK. 😀 Koszi a gyors valaszokat !
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Bizony! Szerintem is inkább zalman-t vegyél, az sokkal jobb mint az arctic silver! 😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció