Hogyan kell procit cserélni?

Szerző: Ducky, 2009. August 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!!

Azért nyitottam ezt a témát, mert nem tudom hogyan kell kicserélni, mert ha lesz pénzem rá akkor nem ártana ezen a téren is fejleszteni a gépemet!

Remélem ez a téma jobban fog sikerülni, mert az volt az első, és még kezdő vagyok benne!:)
Hozzászólások: 131
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
Nem nagyon tudom hogy milyenek de a Zalman az hűtés terén elég jó amelyik drágább szerintem az a jobb
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Sziasztok !
SEGITSEG kellene 1 picit, eppen eljott az ido, h procit vegyek. 😀 Taliztam is, meg 1jo kis proci-hutot is hozza, DE nem tudom, hogy melyik a jobb a 2fele huto-paszta kozul: Arctic Silver 5 3.5g Thermal Paste
vagy pedig: Zalman STG1 Super Thermal Grease. Lehet,nincsen is nagy kulonbseg a ketto kozott,de nincsen tapasztalatom benne igazan meg,elore is koszonom a valaszt !
0
0
0
0
BiGame avatar
hogyan kell cserélni, elmész pc boltba és veszel újat😃!😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
persze nefeletjsük el h proci cserénél kéznél kell lenni 1 kis hűtő pasztának! 😉
0
0
0
0
aknakukac avatar
gyenesmartin írta:
de nekem azt írja hogy fa de én arra is kíváncsi lennék, hogy miért a régi 420-as celeronomat érzékeli?


szervízbe szivesen segítenek rajtad 😆😆😆
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
mindegy nemrakom fel majd ha meglesz az új proci.

háde ménem? mibajod lehet? 😆
Én is feltettem az F10a-t, elég sok hibát kijavítottak, amit azért néha lehet érezni(pl. 1terrás vinyó hibája volt a biosnak, haver pont frissítés után hozta el az ővét 😃😉
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
mindegy nemrakom fel majd ha meglesz az új proci.
0
0
0
0
no avatar
gyenesmartin írta:
Most a fa bios van ha rárakom az fd-t akkor nem lesz baja?


Akkor elvileg nem! 😀 De jó neked! 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
de nekem azt írja hogy fa de én arra is kíváncsi lennék, hogy miért a régi 420-as celeronomat érzékeli?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
az 2008-as nekem is 2008-es Akkor nemkell vagy mi?

De amikor elindítod valahol írja ott a képernyőn hogy hányas bios
ha FD-s akkor jó
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Most a fa bios van ha rárakom az fd-t akkor nem lesz baja?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
sagesz93 írta:
csasa94 írta:
Hú, a franc, azt sem tudom, hogy kell BIOST frissíteni! 😕 😲 😢

Azthiszem csinálok egy új témát! 😕

Azt tudom hogy a gigabyte-nál van egy progi amibe bennevan a bios, setupolsz újraindítasz azt ennyi volt 😃
Mi a neve a proginak? mert nekem gigabyte van.

Itt a lapod biosai.: [LINK] Itt leszeded a legfrissebbet(FD) exe-re 2 katt, és felteszi magának, és kész elvileg.
0
0
0
0
no avatar
BiGame írta:
ezt a témát tökre nem értem, 1. lehetett volna a kezdőbe írni, 2. veszel egy újat egy pc-boltba és ott kicseréled!


Nem, egyáltalán nem felesleges, bár elférne a "Segítség, kezdő vagyok..."-nál, de itt jobb, mert akkor másnak nem kell keresni! 😀

Ja, és ha nincs pénzem, vagy másnak pénze most új alaplapra! Akkor ez marad!!! 😉
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
sagesz93 írta:
csasa94 írta:
Hú, a franc, azt sem tudom, hogy kell BIOST frissíteni! 😕 😲 😢

Azthiszem csinálok egy új témát! 😕

Azt tudom hogy a gigabyte-nál van egy progi amibe bennevan a bios, setupolsz újraindítasz azt ennyi volt 😃
Mi a neve a proginak? mert nekem gigabyte van.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Meg nem csak odadnak egy procit egy hűtővel hanem leírást ahol világosan le van írva és rajzolva hogy hogy kell
0
0
0
0
BiGame avatar
ezt a témát tökre nem értem, 1. lehetett volna a kezdőbe írni, 2. veszel egy újat egy pc-boltba és ott kicseréled!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
csasa94 írta:
Hú, a franc, azt sem tudom, hogy kell BIOST frissíteni! 😕 😲 😢

Azthiszem csinálok egy új témát! 😕

Azt tudom hogy a gigabyte-nál van egy progi amibe bennevan a bios, setupolsz újraindítasz azt ennyi volt 😃
0
0
0
0
no avatar
Hú, a franc, azt sem tudom, hogy kell BIOST frissíteni! 😕 😲 😢

Azthiszem csinálok egy új témát! 😕
0
0
0
0
sagesz93 avatar
csasa94 írta:
Én is a jövőben CPU-t szeretnék cserélni, de az a baj, h a BIOS verzióm most P1,30-as, és a CPU-nak, amit venni akarok 1,60-os kell! 😞 De ha beleteszem az alaplapba az újat, akkor nem fog működni?

Hát nem nagyon 😃
Még a vétel elött frissitsd, én is frissítettem az én lapomat a legujabbra, sose lehet tudni, elég sok bugot kijavítanak
0
0
0
0
no avatar
Én is a jövőben CPU-t szeretnék cserélni, de az a baj, h a BIOS verzióm most P1,30-as, és a CPU-nak, amit venni akarok 1,60-os kell! 😞 De ha beleteszem az alaplapba az újat, akkor nem fog működni?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Ducky írta:
Ducky írta:

Igen, és milyen vga-t ajánlsz?Egy 4850 jó lenne?

hát ehhez a procchoz 4890-ig bármit 😃
Mennyi zséd van rá?
0
0
0
0
Ducky avatar
Ducky írta:

Igen, és milyen vga-t ajánlsz?Egy 4850 jó lenne?
0
0
0
0
Ducky avatar

Igen, és milyen vga-t ajánlsz?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Ducky írta:
Köszi a gyors és jó válaszokat!😃

AMD Phenom 9750 X4 2.4Ghz ehhez mit szóltok? Bírná a tépegység? És mennyire érné meg lecserélni az 5200+-omat?

Simán bírná mondjuk az alaplap ismeretlen szal lehet nem menne az alaplap miatt. De én inkább vga-t cserélnék, az ott a gyenge pont, főleg úgy hogy feleslegesen 1gigás
0
0
0
0
Ducky avatar
Köszi a gyors és jó válaszokat!😃

AMD Phenom 9750 X4 2.4Ghz ehhez mit szóltok? Bírná a tépegység? És mennyire érné meg lecserélni az 5200+-omat?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
biost nemkell frissíteni?

nem feltétlen, mondjuk azt nem tudjuk hogy milyen proci lesz és milyen lapba fog menni.
Amúgy egy videó csak neked 😃 [LINK]
Nem vesznek el procccserénél asszem, csak alaplap cserénél döglik be a szoftver.
0
0
0
0
Ducky avatar

Hogyha lecserélném akkor nem vesznének el az adatok?😕
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Ducky írta:
Sziasztok!!

Azért nyitottam ezt a témát, mert nem tudom hogyan kell kicserélni, mert ha lesz pénzem rá akkor nem ártana ezen a téren is fejleszteni a gépemet!

Remélem ez a téma jobban fog sikerülni, mert az volt az első, és még kezdő vagyok benne!😀

Egyszerű, az alaplap leirásában benne van.
Leszeded a hűtőt, (s775-nél négy csavar tartja, az am2-nél a lefogató 2 pöcke tartja.) Aztán van egy kis "rúd" azt kell 90fokba felnyitni, így ki jön a proci. Beleilleszted a másikat, erőfeszítéssel lenyomod a "rúdat" majd vissza a hűtést, és ennyi.
Nem nehéz.
0
0
0
0
Ducky avatar
Sziasztok!!

Azért nyitottam ezt a témát, mert nem tudom hogyan kell kicserélni, mert ha lesz pénzem rá akkor nem ártana ezen a téren is fejleszteni a gépemet!

Remélem ez a téma jobban fog sikerülni, mert az volt az első, és még kezdő vagyok benne!😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció