Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
töltsd le az aid64 nevű progit és stresszeld a procit majd a vga-t. itt irni fogja mi hány fokos.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Tudjátok mi lehet baj a gépemmel?
Felmelegszik, nem tudom hogy a videókártya vagy a processzor melgeszik fel az igényesebb játékoknál . Itt van a gépem adatai http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=145978&sub=usercomp&comp=147011 + még van egy processzor hűtő cm blizzard t2 ehhez hasonló talán csak a ventillátor színe más.
Pedig az oldal azt írja hogy magas grafikán mehet full hd ben és a watch dogsban is az automata azonosításnál ez van beállítva. A far cry 3 nál már sípolt 3-mat asszem. A gépet nem én raktam össze hanem a computer imperium.
Fel fogom hívni a céget is de légyszíves segítsetek.
0
0
0
0
Dani234 avatar
Az biztos De fogalmam sincs hogy mi sajnos 😃 lényegtelen nem a Világ vége a Gyári hűtő sem.
0
0
0
0
Bronson avatar
az tény hogy nem a legjobb hűtő, de a gyáritól jobb kell hogy legyen és tuti valami gebasz van...
0
0
0
0
Dani234 avatar
Kösz mindenkinek a Jó tanácsokat de sajnos nem működik akármit csinálok és akárhogyan is tanácsoljátok.Igazából nem is tetszik ez a Hűtő nem is értem hogy tudná le adni a Hőt hogyha kb a Processzor 95% át fedi a Hűtő talpa... Nekem ez magas 😀 De azért köszi a Fáradalmakat. Majd próbálok egy Freezer 13 at.
0
0
0
0
cseszka avatar
Dani234: TX3 volt nekem is,fx 8120 társaságában,és a 4000Mhz orajelet is birta,igaz itt már volt hangja,ezért cseréltem le.Elöször pucold le a hütöröl,meg a procirol az összes pasztát,de ne dobd el,hanem valamire huzd rá.Törölgesd meg a hütö talpát,meg a procit,és aztán tegyél rá,de csak egy borsó szemnyit a pasztábol,majd egy keményebb pl kártyával(römi,régi autoskártya....)egyenletesen kend el a procin,és ugy tedd fel a hütöt.Ha a hütö használt már egy ideje,ill hsználtan vetted,takaritsd ki a hütöbordákat,sajnos hajlamos idövel megrakodni porral,igy a levegö amit a venti fuj,keresztül se tud menni....Nálam ezt kellett évente legalább 2X csinálni...
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Dani234: Tx 3 egy belépő szintű hűtő, hatékonysága... Inkább nem jellemzem. 10k környékén már normális hatásfokú hűtőket vehetsz. 😉 Pl: Raijintek EreBoss : 10k 808 gramm, majdnem nehézbombázó, rendes cpu hűtő 1KG felett kezdődik. Mint a rendes férfi... 100Kg felett kezdődik. 😂
0
0
0
0
Bronson avatar
mennyi a hőfok játék közben? mennyi pasztát tettél rá? BIZTOS hogy megfelelően van felszerelve?
0
0
0
0
Dani234 avatar
Raktam rá még 1 Ventilátort mintha ott se lenne....
https://img.gepigeny.hu/devices_images/117109_36785_48305.jpg
0
0
0
0
Dani46 avatar
Biosba állítsd be a cpu fan control nál normálra,de megnézheted full speed-en is igaz akkor hangos lesz,csak hogy akkor letudja e hűteni,ha akkorse akkor vmi más baj van!
0
0
0
0
Dani234 avatar
Reinkz Próbáltam ugyan úgy ahogy neked is van mikor először irták itt. De akkor is 5 perc játék után elkezdett szaggatni a Játék... Van a Gépházamban Elöl is Venti Meg hátul is.Cooler Master Silencio 452 a Gyári hűtő azóta is Megfelelő hőmérsékleten Tartja. nem tudom hogy miért nem működik nálam.... nem lehet valahogy Fel gyorsittani a Tx3 nak a ventillátorját? mert azt alig hallani mintha nem is menne mikor játszok a Gyári az autómatikusan Gyorsul...
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Ezt mondtuk neki mi is hogy előre nézzen a venti és onnan szívja a levegőt, meg nem ártana több venti, egy előre egy pedig oldalra ami kifelé húzza szintén a levegőt...az hogy ott nem bibi nálad nem a hűtővel van gond hanem te nem csinálsz jól valamit...ha te nem tudod kérj meg egy ismerőst hogy segítsen! Az a TX3, meg TX4-es hűtők nagyon jók!
0
0
0
0
Dani234 avatar
Teljesen mind 1 mit csinálok akkor sem hűti Normálisan...
Amúgy a Gyári hűtö Réz magos és teljesen lefedi a Processzort. sajnos csakis a Hang amit ki ad azzal van a Gond.

Luiboy Ismerősömnek is 6100 van és neki is Tx3 EVO-ja Én is csak azért vettem a 8230 mellé olyant mert neki jól működött De valamiért nálam mégsem szolgál megfelelően.
Egy Másik ismerősömnek meg ugyan ez a 8320 a van csak ő egy Arctic Cooling Freezer 13 használ mellé ami Szintén réz magos és semmi Gondja nincs Vele. Valószinüleg ez lehet a Gebasz... De kösz a Reagálásokat. 😀
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Hát még az is sok lenne...kb. földimogyoró fele elég

dani
Te meg vegyél olyan pasztát amit irtam az bőven elég vagy 4-5x is
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Elég rá egy fél/egész dióbélnyi paszta, úgyis szétkenődik a teljes felületen.
Volt hogy nem volt pasztám (Még a régi Celeron D-vel) és sziloplasztal nyomtam ki a procit. Hűtött is faxán...csak mikor szedtem szét a cuccot, a hűtővel együtt a procit is rántottam ki, amit meg úgy kellett vésővel leütnöm róla. (De azért a következő tulajnál is működtek a cuccok 😆 )
0
0
0
0
Bronson avatar
az a hűtő jó, nem a mérttel van gond, DE MINDENT RÁNYOMTAD??? 😲 nem kell csodálkozni örülj hogy nem folyt be a foglalatba... ha nem tudod hogy kell, nézd meg a neten van egy csomó videó...
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Dani234

Nekem egy olyan hűtő ( a lenti képen) Egy FX 6100-at 4,6GHz-n le tudott hűteni úgy hogy nem ment 60 fok fölé a hőmérséklet, pedig nekem +fesz is volt adva a procinak.
Igaz nekem egy viszonylag jól szellőző házban volt 2DB 12CM-es rendszerventivel (elől egy be hátul egy ki)
0
0
0
0
Dani234 avatar
Hát őszintén szólva nem csodálom hogy Nem fekszik rá még csak nem is a Processzor méretéhez van alakitva. Amúgy meg Sok paszta volt rajta eleinte azt hittem tényleg hogy azért van ilyen Gond. mivel mikor meg vettem a Hűtőt adtak hozzá 1 Kicsi Tubussal azt minden rá nyomta. Szerintem nem kellett volna. Most amennyi maradt rajta Mert külön nincs nekem.. De a Gyári Hűtővel még azóta sincs Gond igy... Csak az hogy Rettentő hangos...
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem nem fekszik fel rendesen, mert gyáritól jobban kell h hűtsön... pasztát mennyit tettél rá?
0
0
0
0
Dani234 avatar
Köszi a Gyors Reagálást Srácok. De sajnos ha meg forditom akkor is ugyan az a Jelenség kb 5 perc játék után a Gyári Hűtővel már egész nap játszottam szinte semmi Gond... 😕
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Pont ahogy írják...és kiegészítve azzal hogy ne gagyi pasztát használj...hanem legalább Artic cooling MX4-et, meg nézd meg hogy felfekszik e rá rendesen a hűtő
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Dani234
Fordítsd a hűtőt úgy hogy a ház eleje felől szívjon a házból kifelé.
Valamint nézd meg nem e sok rajta a paszta.


https://www.kephost.com/images/2015/05/28/20130301_114833.jpg
0
0
0
0
Dani234 avatar
Szevasztok azt szeretném kérdezni hogy Hogy lehet az hogy a Gyári Hűtője a Procinak jobban hűti a Procit mint egy Cooler Master Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1

Egy AMD FX 8320 al gyári hűtővel maxon megy a GTA 5 semmi Gondja kicserélem a Cooler Master Hyper TX3 EVO RR..-re percenként szaggat meg le esik az FPS 15 re... :S
Nincs semmi bajom a Gyári hűtővel csak annyi Hogy Olyan a Hangja mint egy KisFlex nek 😆
0
0
0
0
Durtime avatar
jozsi22 szerintem tölts le a furmark-ot és nézd meg terhelés alatt mit produkál, illetve mekkora a hőmérséklete. Nem vagyok szakértő, de nekem elsőre úgy tűnik hogy valamiért túlmelegszik. Ha így van szerintem lehet egy újra pasztázás segít.
0
0
0
0
jozsi22 avatar
Szia köszi a segítséget de sajnos azóta se oldódott meg a probléma pedig minden lehetséges dolgot megpróbáltam valószínű akor vga csere lesz.
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Szia szerintem driver probléma.
[url]https://www.google.hu/search?q=vga+hiba&num=100&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=H25NVMLKNaPnygOujICoCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1097&bih=454#facrc=_&imgdii=_&imgrc=8U9nPQIUhmsTDM%253A%3BB7TArvZPmlqqDM%3Bhttp%253A%252F%252Fkepfeltoltes.hu%252F121019%252FF_nyk_p1173_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fprohardver.hu%252Ftema%252Fazonnali_vga-s_kerdesek_oraja_2%252Fhsz_21001-21050.html%3B2048%3B1536[/url]
Video memória hiba valamelyik fajtája lehet,vagy szimplán driver.
Én is találkozok vele a jelenséggel, Apu integrált vga-s procimnál kártya nélkül megy a játék
de egy erősebb kártyával már nem,viszont az érdekes más játék meg full hd ultra beállításokkal is elmegy: https://kepfeltoltes.hu/141026/farcry3_2014_10_16_11_38_45_532_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez nem biztos:amúgy gyenge tápoknál is előfordulhat,csakis más alkatrészekkel történő vizsgálatot mondanék neked, ha van másik géped legózz,vagy ha nincsen ismerősnek segítségével kölcsönkért alkatrésszel tudod kiszűrni.
Meg a hő,de írtad az rendben.

Ezért kizárnám a kártya hibát mint olyat,ha csak nem az menne elfele ill a proci illeszkedése volt valakinél gond,még memória tesztet futass le keresést memóriára:windows gomb megnyom és memória szót írd be és diagnosztika majd indítsd újra és mit ír ki.
Akár egy prime 95 [LINK] tesztet.
0
0
0
0
no avatar
Igen tud szellőzni a gép van hová fújnia a hőt, eddig nem volt semmi, nem ilyesmi lesz a baj, valami elromlott benne, de nem hűtő, szerintem túl sok feszültséget kapnak, csak nem tudom miért.
0
0
0
0
jozsi22 avatar
Sziasztok nekem egy érdekes problémám lenne, játék közben hirtelen lefagy a gép, és a képen kockák lesznek és a háttérből búgó hang hallatszik csak újra indítással tudom működésre bírni de ezt nem minden játékkal csinálja pl gta4, dead space2, Far Cry 3 ezekkel kb 5 perc után lefagy de a maffia 2 max beállításokkal se csinálja ezt, és a Cod sorozatokkal is minden oké, Kártya ki van takarítva alapjáraton 40 fok bios frissítve legújabb driver fent. valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
kistiko07a avatar
KIAN: Milyen házról van szó? Szellőzik-e rendesen, illetve van hova elvezetni a hőt? Az se mindegy, hogy a ventik hova fújják a meleg levegőt.
0
0
0
0
no avatar
Érzem is, akár melyiknek a bordájához hozzányúlok, forró.
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a hozzászólásokat, bár érdemben egyik sem segített, úgyhogy várom még a tippeket ha van.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ha a lap támogat már Core 2 Duo-t, akkor érdemesebb inkább a procit kicserélni.
0
0
0
0
no avatar
Tegyétek a fagyóba 😀 sokat dob rajta.
0
0
0
0
Attila57 avatar
Kian: nekem is D 830-van az a bajuk hogy sokat fogyasztanak 130w tehát sok hőt termelnek.Ezeket a processzororkat nehéz lehüteni cseréld le a gyári hütőt ha az van valami Jobbra.A videokártyának nem baj ha 65fokos a videokártyák jobban birják a hőt akkár 90-100fokot is kibirják az alaplapot az egy kicsit tényleg sok azal is kezdened kéne valamit!
0
0
0
0
no avatar
Proci: Intel Pentium D 830
Vga: Nvidia Geforce 7300Gt 512mb
Alaplap: MSI MS-7204
2x 1Gb DDR2 ram
0
0
0
0
Puffin avatar
milyen konfigról van szó?
0
0
0
0
no avatar
Ha csak a proci melegedne lehetne ez is a hiba, de az nem valószínű, hogy egyszerre romlik el a proci és a videokari hűtője is, és attól még az alaplap miért melegedne? Am köszi az ötletet, de mikor kicseréltem az alaplapot utána újrapasztáztam a processzor hűtőjét és a csavarok is rendesen meg vannak húzva. Szerintem valami gajrament benne, csak mi?
0
0
0
0
Dani46 avatar
nincs szarul felrakva a hűtő?én régen jártam úgy egy fos artic-os hűtővel olyan volt mintha rajta lenne rendesen,ahogy normál helyzetbe került a ház a hűtő egyik része nem ért hozzá normálisan a procihoz,akkor volt nekem ilyen hőmérsékletem,utána bikából megtéptem a csavarokat utána jó lett,próbáld ki kézzel nyomjad kicsit a hűtőt a procira és változik e a hőmérséklet!
0
0
0
0
no avatar
A vírus kizárt, az első gondolatom nekem is szoftveres hiba volt, csináltam is egy reinstallt, nem segített, és akkor is melegszik ha nem bootolok be windowsba, csak a bioszba vagyok.
0
0
0
0
zelcsi avatar
KIAN : szerintem is valószínűleg vírus lesz nálad a hiba!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
nem csak valami vírus ami pörgeti a procit ?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nekem egy olyan problámám van, hogy melegszik minden a gépben, alapjáraton bekpcs után rögtön 65 fokoaz alaplp, kb 5 perc után 60 fok a Cpu és a Vga. Nem poros, nem rosszak a ventillátorok, alaplapot cseréltem benne nem az volt, tápot is az sem. Mi lehet a baja? Válaszokat köszönöm.
0
0
0
0
Ariel34 avatar
"SCoreblack"
köszi a segitséget az AIDA64 Extreme Edition progi meg van nekem is a tőbbit majd meg nézem .
De egy kicsit fel háborit az hogy ki adsz egy csómó pénzt és a végén kiderül hogy valami olcso kinai fost vetél nem baj majd fel is hivom az Iyvorit (Izrael második leg nagyobb informataikai szak áruház és szolgáltató és szerviz ) hogy ugy is van garancis meg szerviz szolgáltatás ha mert egyszer fizetem és nézék meg a tápot de nagyot csalodnék a coolermaster ban ha kiderül valami kinai szar na mindegy majd ki derül köszi a segitséget
0
0
0
0
SCoreblack avatar
"Ariel34"
"nekik van szervizük és még garanciális a masina.

speci valami táp hibára gondolok, mert ennek akkor sem lenne szabad erőlködnie, meg olyan traktor vagy inkább hegesztő,trafó hangot ad ki, na mindegy meg látjuk."

Jól van azt hittem valami távoli helyről vetted,ahol probléma a garancia,akkor ezzel nem is lesz gondod.
Ha ilyen jellegű a probléma, akkor én vinném szervizbe és mutatnám is nekik.

Pont volt egy srác, akinek néztem a videóját, nézd meg ha van időd,"nem minden arany, ami fénylik":

"Corsair Ax860i PSU egy nagy szívás (HUN)"

[url]https://www.youtube.com/watch?v=XosyvNfqzQI&list=UUg1KfBwKv1pNGM04WUTCPzA[/url]

Én is vettem egy tápot amiről tudtam is hogy egy picit hangos, mondom na ez nem baj,fogom cserélném ki a ventit,látom a csatlakozóval együtt bele van ragasztva.
Itt egy példa a 30x-ezer forintosra,itt is láthatóan bele van ragasztva:

https://prohardver.hu/dl/cnt/2014-06/109019/pic/fsp_aurum92_inside_b.jpg

Bolt azt mondja az nem csere alkatrész,könyörgöm akkor miért tesznek bele no name ventit,aminek zetor hangja van?

1-2 mérős program:

Szintén alkalmas processzor, áramfelhasználás és RAM terheltség kijelzésére. A program által végzett tesztek eredményét kijelzi, amennyiben a processzor sebessége túl nagy, a Prime 95 egy figyelmeztető üzenetet küld.

[LINK]

Hardverdiagnosztika, stabilitásteszt:

[LINK]

Gpu-s progik:

[LINK]

[LINK]

Memória:

[LINK]

[LINK]

Érdemes ezeken az oldalakon nézelődni, mert más dolgokkal is foglalkoznak.
0
0
0
0
Ariel34 avatar
"SCoreblack"
köszi a segitséget le futatatam egy teljes virus keresést bootolásos mindenes ilyet még nem is csináltam de ezek után biztósan 6 db troját talált ebböl 2 db bootolásás a punkbuster le is töröltem most futatok egy rendeszer sztabilitási progit meg látjuk az mit dob ki és ha minden cérna szakad ujra telemitem a rendeszert az nem nagy cuc és meg látjuk lehet hogy én is vissza viszem a boltba ugyan is nekei van szervizuk és még garanciális a masina meg a táp is beszélgetem itt egy két srácal ök sem találkoztak még ilyen jelenségel én speci vallami táp hibár gondolok mert ennek akkor sem lenne szabad erölködnie meg olyen traktor vagy inkáb hegeszto tarfo hangot ki adni na mindegy meg látjuk
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Ha van valami haverod pattintsd át a gépébe nézd meg ott is,ha ott nem jelentkezik
akkor lehet tovább keresgélni....
esetleg szervizbe megkérdezni, nálunk van egy bolt és azt mondja a bevizsgálás ingyenes,javítás miegymás pénzes dolog.
Még mondanám telepítsd újra a rendszert mielőtt nagy vásárlásba kezdenél hátha megoldja,fontos az adatok mentése.
Néztem a minimumba mennyi és 600-as van írva.
[LINK]
Lehet szimplán egy msi afterburner megoldaná:
Ventit itt tudod szabályozni:

https://www.youtube.com/watch?v=BBUX DiwX DyE (X D egybe van nincsen szünet.)

Letöltés:

[LINK]

Burkolat nem tetszik soha nekem,sajátomról el sem tudom távolítani pedig szeretném tisztítani.
Ilyen bitang kártyához passzolna egy 2 ventis megoldás,van aki azt mondja felesleges,szerintem nem az.
A tápod szerintem is rendben van a teljesítménye,hogy hibás-e az már más kérdés.

Pl_:Avast bootolásos víruskeresés.
[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
a VGA nem eszik 600W-ot... Ezt honnan vetted? A táp elég hozzá ami most van. Lehet a kártyát kellene megnézetni.
0
0
0
0
Ariel34 avatar
elötte nem figyeltem meg használtam VM-et is és most letem rá figyelmes mert iszonyatosan hangos virus irtom az van nod 32 vásárolt 5 éves licenc azzal nem hiszem hogy gond van de azert meg nézem a gépben van 3 db 20 cm venti meg a proci hőtő CoolerMaster Seidon 120XL és mint emlitetem elöte nem tapasztaltam igaz nem is játszotam vele csak most keztem el hogy fel szabadult a gép a munka allol én csak arra tudok gondolni hogy a táp gyenge a vga (EVGA TITAN 6 GB ) hoz hiszen alapból 600 w kér és ha a többit is hozáadom igy a 700 w kevés neki a játékra vagy tévednék mert ilyen jelenségel 10 éves pálya futásom allat nem igazán találkóztam
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció