CRT vs. LCD/TFT

Szerző: csasa94, 2009. August 05., téma
Fórum » Periféria
Na itt meg lehet vitatni érvekkel, h melyik miért jobb, vagy rosszabb! :) Indoklás is kell!
Hozzászólások: 79
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
A crt élvezetesebb szétvern iegy jó drág crt tönkretettem addig ütöttem de rohadt nagy meg minden az lct nekem jó bár eggyikkel sincs bajom
0
0
0
0
Tofy avatar
Nekem egy kb. 10 éves lg 15 colos crt monitorom van és csak 1x ment tönkre benne valami és az is csak 5000ft volt😃
0
0
0
0
Roomeo avatar
Nekem volt crt-m, most lcd-t használok több mint fél éve, és nagyon elégedett vagyok vele!
-LCD nagy előnyei: keveset fogyasz, helytakarékos, nincs káros sugárzása, nem rontja a szemet, tűéles képet ad a megadott natív felbontásába, szép dizájnos. Hátránya a betekintési szög (ami engem egyáltalán nem zavar, mert úgyis szembe ülök vele, ha meg filmet nézek elfordítom és megdöntöm mert megtehetem😃😉 és a kevésbé jó színhűség, bár ez is általában csak szakavatottabb szemnek okoz gondot.
-CRT előnye a kíváló színvisszaadás, komolyabb grafikai munkáknál csak ez jöhet szóba, minden szögből jól látható, minden felbontásban azonos képélesség.
Viszont nálam a többi csak negatívum: hatalmas méret/súly, káros sugárzás, rontja a szemet, dizájnban az lcd/tft alatt van, eszméletlen sokat fogyasz, kevésbé éles kép.

Nálam: CRT - LCD 0 - 1
😜
0
0
0
0
Holey avatar
Nem lehet ütni???? Tök jó box zsák 😆 És 1 CRT-t soha nem tudnál úgy ütni mint 1 LCD-t 😆 Én adtam az enyémnek rendesen, és még nem jött ki a kezem a másik oldalon (annyira felk*rta az agyam hogy ütöttem amit láttam 😆😉 😆
0
0
0
0
Holey avatar
én az lcd re szavazok, mert megtehetem 😆
0
0
0
0
no avatar
eleminator írta:
szó-szó! mindegyik jó volt valamiben, mint a másik, s mindegyik van valami hátránya


Ezt szeretném kitárgyalni, h melynek mi? 😆 😉

De ha azt mondod, h felesleges, akkor töröld. 😀
0
0
0
0
eleminator avatar
szó-szó! mindegyik jó volt valamiben, mint a másik, s mindegyik van valami hátránya
0
0
0
0
no avatar
Nekem az LCD valahogy jobban tetszik, korszerűbb! És nem olyan nagy, súlyos, dög! 😆
0
0
0
0
Szamp avatar
Sokáig nekem is az volt. De már fél éve LCD-m van.
0
0
0
0
no avatar
Na, ez mindig úgy van, h akinek amije van, azt védi! 😆
0
0
0
0
Pety avatar
Mind1, én akkor is a CRT-re esküszöm, mert nekem is az van 😆
0
0
0
0
no avatar
Szamp írta:
Lcd-nek kisebb a fogyasztása!


Na ez tök igaz! 😃 A régi 97'-es monitor 600W-ot fogyasztott, a mostani LCD csak 55W-ot! Van különbség! 😃
0
0
0
0
no avatar
Pety írta:
Az nem férfias 😆
Sőt, azzal nem lehetsz igazi kocka, mert a CRT rontja a szemed, a TFT meg az LCD pedig nem, igy nem lehetsz szemüveges, mint egy vérbeli gép mániákus 😆


Márpedig én ha kitanultam a szakmát, sokat fogok ülni a monitor előtt, és nem lenne jó, ha 20 évesen a szódásüveg alja lenne a szemüvegem! 😆

De az LCD valóban nem "sugároz"! 😀
0
0
0
0
Szamp avatar
Pety írta:
Az nem férfias 😆
Sőt, azzal nem lehetsz igazi kocka, mert a CRT rontja a szemed, a TFT meg az LCD pedig nem, igy nem lehetsz szemüveges, mint egy vérbeli gép mániákus 😆


A crt monitor se rontja jobban a szemet mint az lcd! Mert van bennük szürö a regiekben nem volt azok rontoották rendesen! 😆
0
0
0
0
Szamp avatar
Lcd-nek kisebb a fogyasztása!
0
0
0
0
Pety avatar
Az nem férfias 😆
Sőt, azzal nem lehetsz igazi kocka, mert a CRT rontja a szemed, a TFT meg az LCD pedig nem, igy nem lehetsz szemüveges, mint egy vérbeli gép mániákus 😆
0
0
0
0
no avatar
Én is írok egyet! 😆 Az LCD nem olyan nagy batár! 😆
0
0
0
0
no avatar
Pety írta:
csasa94 írta:
Pety írta:
CRT jobban visszaadja a szineket.
LCD-t oldalról nem látni rendesen, a TFT oldalról szintén láthatatlan.


Igen, az LCD/TFT betekintési szöge nem nagy, de már vannak kiváló betekintési szögű monitorok is! Átlagban olyan 160° a betekintési szög!

Jah, csak annak már olyan ára van, hogy megduplázza a gép alap árát 😃😃


Hát igen, ahogy nő a 160°-os szög, úgy nő az ára! 😃
0
0
0
0
Pety avatar
csasa94 írta:
Pety írta:
CRT jobban visszaadja a szineket.
LCD-t oldalról nem látni rendesen, a TFT oldalról szintén láthatatlan.


Igen, az LCD/TFT betekintési szöge nem nagy, de már vannak kiváló betekintési szögű monitorok is! Átlagban olyan 160° a betekintési szög!

Jah, csak annak már olyan ára van, hogy megduplázza a gép alap árát 😃😃
0
0
0
0
no avatar
[quote][b]Nedadam írta:[/b]
[quote][b]Pety írta:[/b]
CRT jobban visszaadja a szineket--ezt hogy érted?[/quote]

Úgy, h a színek élethűbbek többnyire! Nem torzul annyira! Viszont a legtöbb TFT és LCD már 16,7millió színt már képes megjeleníteni! (a szemünk ennél jóval kevesebb színt észlel!)
0
0
0
0
no avatar
Pety írta:
CRT jobban visszaadja a szineket.
LCD-t oldalról nem látni rendesen, a TFT oldalról szintén láthatatlan.


Igen, az LCD/TFT betekintési szöge nem nagy, de már vannak kiváló betekintési szögű monitorok is! Átlagban olyan 160° a betekintési szög!
0
0
0
0
Nedadam avatar
[quote][b]Pety írta:[/b]
CRT jobban visszaadja a szineket--ezt hogy érted?
0
0
0
0
Pety avatar
CRT jobban visszaadja a szineket.
LCD-t oldalról nem látni rendesen, a TFT oldalról szintén láthatatlan.
0
0
0
0
Nedadam avatar
akko indokolomeg 😆 : a crt azé jo mert lehet vele edzenni meg sulyzózni 😆 de amugy meg olcso és nehezebb galyra vággni

lcd ben nincs tapasztalatom de lehet karácsonyra kapok 1-et
0
0
0
0
no avatar
Nedadam írta:
a CRT a king😆


De írtam, h indoklás is kell, h miért! (Az nem indok, h "...mert nekem olyanom van."! 😉 Szóval csak indoklással! 😀
0
0
0
0
no avatar
Na itt meg lehet vitatni érvekkel, h melyik miért jobb, vagy rosszabb! 😀 Indoklás is kell!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció