CRT vs. LCD/TFT

Szerző: csasa94, 2009. August 05., téma
Fórum » Periféria
Na itt meg lehet vitatni érvekkel, h melyik miért jobb, vagy rosszabb! :) Indoklás is kell!
Hozzászólások: 79
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
krisz9611 avatar
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a PLS panel melyik panel tovább fejlesztése? A TN, IPS vagy VA? mert olvasgatam és nagyon hasonlit az IPSre amit tud. 😀

Elöre is köszi a válaszokat! 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Nosztalgiázásra jó, de mindennapi használatra vissza nem váltanám a régi gépem 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nálam még mindig megvan az 1-2 perces betöltési idő... 😆
480p-ben már akadtak a videók... Bezzeg mielőtt nem vittük el szervizbe a 720p-s videókkal sem voltak gondok. 😊
0
0
0
0
winrar avatar
Nálam is tökéletesen futottak a játékok, de a böngészés 😃
Youtube-ot is csak 480p-ben vitte, de letöltött videó ment 720p-ben is (na persze nem az alaplapi Intel Extreme Graphics 2-vel, azzal a 480p is alig ment letöltve 😃😉. Régi szép idők, hát ja. Most 15s amíg bekapcsol a gép, böngésző megnyitása 2s és 200 lappal sem fagy. Azért jobb ez így 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nekem meg Win7 volt rajta... Volt legalább 5 perc mire behozta az asztalt. Na és megint 5 perc mire behozta a böngészőt... 😆 A régi "szép" idők. Bezzeg a játékokkal nem volt ennyi bajom... 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Böngésző befagyni, az mi? 😆
Spoiler!
Régen nekem is volt, egy kupica pálinkát simán meg lehetett inni azalatt, amíg visszafagyott 😜 Meg aztán amikor nagyon tele volt a gép és lassan indult, én az XP boot alatt letusoltam 😆
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Hát igen, elég szép nagy darabok voltak... 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Szerencsére már lecseréltem a CRT-t majd egy éve. Sok helyet foglalt el az asztalon.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Párszor elég szépen bele b*sztam a képernyőbe mikor a "jó" kis Celeron-os gépem volt 1GB RAM-mal. Ahw amikor még a böngésző is befagyott... :3 😆
0
0
0
0
winrar avatar
Na igen, meg akkor is jól jön a CRT, ha valami idegesítő játékkal játszol (nálam special GTA San Andreasban néhány küldetés és Cod 4 multi), akkor ütheted az üveget, előbb fog eltörni a csuklód 😆 De én szerencsére átszoktam már rég a billentyűzet verésére 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Volt egy jó kis 1280x1024-es felbontású CRT monitorom, de brutál szép képet adott. Bár sokszor elment a kép, ilyenkor ráb*sztam egyet a tetejére és már nem is volt gond! 😆
0
0
0
0
Kayn avatar
Nekem van egy ősrégi IBM monitorom, nemrég kipróbáltam, valami borzalmas volt... Akárhogy állítgattam, a színek olyan kontrasztosak, és sötétek voltak, hogy könnyeztem tôle 😀😉
0
0
0
0
winrar avatar
CRT abban jobb, mint az LCD, hogy természetesebbek és jobbak a színei, nem natív felbontáson is éles képet ad. Nekem is van egy tartalékban, de azért a 80W fogyasztás nem semmi, amire képes.
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
Nekem 7 éve CRT-m van, tökéletesen működik.
0
0
0
0
Osynho avatar
Persze hogy az LCD a jó.


Miben? Egy TN paneles LCD nagyon sok mindenben labdába se rúg egy jobb cCRT mellett. 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
Amúgy a CRT -nek jó képe van, szépek a színei, de egy normális IPS paneles monitor már odaveri. Meg a CRT-ről nekem folyik a szemem konkrétan, egy óránál nem tudom tovább nézni, valami iszonyat.
0
0
0
0
pakai93 avatar
orvosi "szakvélemény" szerint a crt jobban rontja a szemet 😉

ma már sokkal jobb befektetés egy lcd 😃
0
0
0
0
ricshard004 avatar
A mai LCD-k,már szebb képet adnak mint a CRT-k, frissítésben is odaveri már valamelyik. Az,hogy melyik rontja a szemet jobban, hááát. Barátomnak 5 éve van CRT-je, nekem 4 éve LCD-m és sokkal rosszabbul látok,mint ő o.O
Mondjuk én sokkal többet is ülök itt...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A képernyő frissítés-t ved maxra akkor már nem nagyon!
0
0
0
0
Nedadam avatar
a crt mennyire rontja a szemet ? LG Flatron
0
0
0
0
Smack avatar
5 éve van meg az lcd monitorom de eddig még semmi baja sem volt .szerintem sokkal szebb kepet ad a crt-nél
ja és könnyebb is elvinni szervizbe ha netán elromolna ,de ahhoz szerintem még 4-5 év kell hogy le kelljen vinnem az emeletről...😀
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
szerintem CRT,sokkal szebbek a színek!
ha pont olyan lcd-m lenne amit nem tudok állítani magasságilag,akkor bajban lennék,mert pont felülről látnék rá a monitorra és világosabb a kép
bár fogyasztásilag már lehet velük gond
a méret meg nem érdeke,nem nagyon kell más az asztalra😃
0
0
0
0
Hitoshi avatar
SUPER AM Oled 😃

[LINK] 😃
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Hát nálam sok hibás széria fordult meg az tuti 😠
De a mostani monitorom 3 év gyártói garanciával rendelkezik 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ez a monitor kb most lesz 3 éves, eddig semmi baja azon a karcon kívül, amit a közepére húztam, meg ott a másik, az 5 évig dolgozott de még mindig jó,a régebbi Acer-em kb 7-8 hónap után eléggé durva hibákat produkált, elvittem szerelőhöz de otthagytam neki a francba, a CRT-met már kitettem lomtalanításkor, a kisebbségiek meg szétverték azt a marha jó minitort 2 gramm rézért, pedig milyen jó monitor volt, már sajnálom h kiraktam.....
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Egy LCD/TFT Monitor átlag élettartama 30-36 hónap 😲
Miért ? 😠
Kiég a hideg katódcsöve (20000-25000 óra üzemidő)

Monitoraim:
-Fujitsu,Iiyama,Samsung - ők mind így mentek tönkre : fénycsőkiégés , mindig panel cserét ajánlottak CCFL cső csere helyett 😠 (üzletpolitika)

Hivatalos forgalmazó a saját termékére :
''Sajnos nem tudjuk vállalni a cső cserét , ajánljuk a panelcserét (monitor árának duplája kb)''

Nemrég vettem egy AOC-t 3év garival😀

Szerintem ez a TFT/LCD szarvashibája 😉
0
0
0
0
Feki1991 avatar
A CRT a frissítési ráta (Hz) s a reakció idő végett veri el az LCD-t..persze a legtutibb LCD-d elverik már a CRT-ket mindenben de egy jó CRT azért még megállja a helyét csak hát ormótlan, sokat fogyaszt s kattognak a relék 😶

Mondjuk az LCD-t meg elveri a plazma meg az AM-OLED 😎..persze ezeknek is van hátrányuk (mint mindennek)
0
0
0
0
thug85 avatar
Kmisi99 írta:
Nekem mindkét informatika tanárom azt vallja hogy a crt a jobb szebb képű😆

Akkor használják egészséggel!
Még biztosan nem láttak egy frankó LCD monitort sem!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem mindkét informatika tanárom azt vallja hogy a crt a jobb szebb képű😆
0
0
0
0
berci96 avatar
hát én most crt-t és lcd-t használok egyszerre és úgy néz ki hogy az lcd a jobb mer élesebb a képe és sztem a színek is szebbek de lehet hogy csak a beállítás szar a crt-n meg a crt nagyon vibrál és az rontja a szemet + engem idegesít de eddig kb crt-n nőttem fel és jól látok😜😃 de most hogy karácsony óta van lcd-m azóta az az elsőő😃😃
0
0
0
0
skincube avatar
crt-m van és nagyon szar (az enyém) mert már régi és olyan magas hangon sípol hogy az eszméletlen... 30 m ről hallani hogy sípol és leteszteltem... majd valamikor remélem végre be bírok valahogy, valahonnan szherezni egy LCD-t vagy egy TFT-t...
0
0
0
0
no avatar
simon7109 írta:
énsem tudom miez a válasz ido de érdekesség kedvéért az én monitoromra 2ms van irva az jo?😃

A válaszidő, az az idő microsec-ben, h a pixel a színét mennyi idő alatt tudja megváltoztatni! 😀 a 8ms már jónak számít, az átlag emberi szem már az 5ms-es változási sebességet nem észleli!
0
0
0
0
McQuint avatar
taki10 írta:
Szerintem LCD, én ilyet szeretnék, de most CRT-m van. Ez egy LG Flatron F700B, de nagyon jó színt ad!! Azért LCD, mert nem olyan nehéz, helyigényes és jobban kijönnek rajta a színek. Apropó, válaszidő! Nekem most a válaszidő: 16ms, csak a Boot-ot látom meg, a többit nem, az Asus VB171T pedig 5ms, tehát játékra kiváló(bb). Ti hogy vagytok ezzel?


Nekem is olyen monitorom van, szerintem is jóféle , de az LCD-n élesebb a kép. Ez meg olyan nagy monitor, meg rossz is vini ha megyek lanpartyra, nem veszek LCD-t, inkább fejlesztem a gépemet. De tény hogy jobb lenne egy modernebb monitor.
0
0
0
0
simon7109 avatar
énsem tudom miez a válasz ido de érdekesség kedvéért az én monitoromra 2ms van irva az jo?😃
0
0
0
0
Nedadam avatar
de nem értem hogy ez a válasz idő mire jo
0
0
0
0
simon7109 avatar
CRT monitort még árulnak egyáltalán?😆😃
0
0
0
0
taki10 avatar
Szerintem LCD, én ilyet szeretnék, de most CRT-m van. Ez egy LG Flatron F700B, de nagyon jó színt ad!! Azért LCD, mert nem olyan nehéz, helyigényes és jobban kijönnek rajta a színek. Apropó, válaszidő! Nekem most a válaszidő: 16ms, csak a Boot-ot látom meg, a többit nem, az Asus VB171T pedig 5ms, tehát játékra kiváló(bb). Ti hogy vagytok ezzel?
0
0
0
0
kisborda avatar
adam66 írta:
szerintem haladni kell a korral ezért LCD 😃😃

jaja, de akinek nincs rá pénze és crt-jé van annak se rossz
0
0
0
0
adam66 avatar
szerintem haladni kell a korral ezért LCD 😃😃
0
0
0
0
no avatar
Eddig az LCD/TFT felé billen a mérce! 😃 Nekem is LCD-m van, nagyon elégedett vagyok vele, nincs bajom a betekintési szöggel! 😃 Utáltam azt a nagy dög 15"-os CRT-t!
Most van egy 16" LCD/TFT-m, avval nagyon elégedett vagyok, hiába kicsi!!! 😃
0
0
0
0
venGTti avatar
Nekem full hd moncsi van a laptopomba led megvilágítással. Se a színekkel, se a betekintési szöggel nincsen bajom 😀
Én az lcd-re szavazok. Amúgy ha rám jön az 5 perc, akkor 100centis full hd tv-n tolom.
0
0
0
0
Rhymrain avatar
LCD 😀😜 Imádom az LCD-t főleg ezt a BenQ G2220HD-t 😜 amugy eddig is utáltam a CRT-t mert elrontotta a bal szemem valamennyire 😆 de igy már sokkal jobb és kevesebb helyet is foglal és szebb is , és többet is tud és szebbek rajta a játékok röviden tömören 😆 😃😀
0
0
0
0
Joke666 avatar
Én LCD re szavazokk me mióta azt használom kb 2szer nagyobb a hely az asztalon , hát és csak azoknak fontos h mien képet ad oldalról akik már nagyon kiélezet szeműek
0
0
0
0
pakai93 avatar
nekem csak crt-m volt és az is van...nincs vele semmi vondom azon kívűl hogy egy batár dög... 😃 tervezem már az tft-t de mivel most vettem gépet... ezért mostanában nem esedékes 😞
0
0
0
0
kutya113 avatar
Én még CRT monitort nem használtam csak LCD/TFT monitort ezek nekem bejöttek semmi gond ezekkel én nem tom mien a CRT 😀 de ezt ajánlom 😜
0
0
0
0
Patrik91 avatar
A TFT könnyű korszerű és szép is
A CRT valamivel rosszabb:nehezebb,régebbi tipus...
0
0
0
0
Pety avatar
De mondjuk nekem is van rá okom, hogy CRT-t használjak, mivel grafikát tanulok, és ide tényleg nagyon nagyon fontos, hogy élethüen visszaadja a szineket
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Én az LCD-re szavazok! KB. 3 évig CRT-m volt, de utáltam. Mindig hátrébb akartam tolni, erre a hátulja folyamatosan akadályozott ebben! 😃
Én úgy látom hogy LCD sokkal élesebb a kép, és szebbek a játékok, plusz keveset fogyaszt, az meg hogy nem lehet oldalról látni na bumm. Azt mé nézném én oldalról?
De sztem egész jól lehet látni ezt is oldalról. 😃
Plusz az LCD-nem rontja a szemet annyira! 😃
Igaz drágább is, de mindezért megéri sztem! 😉
0
0
0
0
Pety avatar
Mondjuk ha beülök haverokkal filmezni, akkor akár hogy forgathatnám, pl 1x suliban volt munka gépen, és 2-en voltunk laptopnál, és a mellettem ülő a pirosat okker sárgának látta...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció