Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Matthew_217 avatar
bandymnc írta:
Matthew_217 írta:
Sziasztok!
Lenne egy régi gép amit haverom tönkre szeretne tenni úgy h ne látszódjon különösebb hatás, plk alaplap kettétörése hanem mintha "magától" az idő vasfoga emésztette volna föl, me lenne a legjobb mód erre? Pl: proci hűtő levétele és talán elfőstölne vagy akkor a gép lekapcsolna ha túl meleg lenn egy idő után? A cél az h beszarjon a gép és tényleg ne legyen nagy észrevehető változás bellül, ja mert újat akar ezért így akarjuk elintézni😆 Előre is köszi a helpet!

Hát ez tetszik 😃
ha komolyan gondolod kapcsold ki a biosban a túlmelegedés gátlót....asszem le lehet és ha leszeded a hűtőt szépen elfüstöl, bár igy csak a procci de ha meg a tápot állítod át akkor sztem vége lesz az egész gépnek.
Jah és sok sikert 😃

😆 Köszi az ötletet, az az érdekes h a tápon a venti már fél éve meg sem moccan és még mindig megy, ezt nem értem h de jó kis táp😂 Viszont azt a biosban hol tudom beállítani h ne kapcsoljon le vagy esetleg nincs más megoldás, gondoltam arra h egy kis tarály kinézetü nemtommit asszem tranzisztor de nem biztos, esetleg fölsérteni az oldalát hátha a belőle jövő feszültség ráugrik a lap egy fontos részére vagy ez hülyeség?
0
0
0
0
no avatar
Matthew_217 írta:
Sziasztok!
Lenne egy régi gép amit haverom tönkre szeretne tenni úgy h ne látszódjon különösebb hatás, plk alaplap kettétörése hanem mintha "magától" az idő vasfoga emésztette volna föl, me lenne a legjobb mód erre? Pl: proci hűtő levétele és talán elfőstölne vagy akkor a gép lekapcsolna ha túl meleg lenn egy idő után? A cél az h beszarjon a gép és tényleg ne legyen nagy észrevehető változás bellül, ja mert újat akar ezért így akarjuk elintézni😆 Előre is köszi a helpet!

Hát ez tetszik 😃
ha komolyan gondolod kapcsold ki a biosban a túlmelegedés gátlót....asszem le lehet és ha leszeded a hűtőt szépen elfüstöl, bár igy csak a procci de ha meg a tápot állítod át akkor sztem vége lesz az egész gépnek.
Jah és sok sikert 😃
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Sziasztok!
Lenne egy régi gép amit haverom tönkre szeretne tenni úgy h ne látszódjon különösebb hatás, plk alaplap kettétörése hanem mintha "magától" az idő vasfoga emésztette volna föl, me lenne a legjobb mód erre? Pl: proci hűtő levétele és talán elfőstölne vagy akkor a gép lekapcsolna ha túl meleg lenn egy idő után? A cél az h beszarjon a gép és tényleg ne legyen nagy észrevehető változás bellül, ja mert újat akar ezért így akarjuk elintézni😆 Előre is köszi a helpet!
0
0
0
0
tibor560sec avatar
1c3t34 írta:
Sziasztok!

Következő a szitu:
Ugye van az alaplapon egy 3 tűs csatlakozó, amire ventiket lehet rákötni. Az első tű a negatív (földelés) a másik a pozitív (12V) a harmadik meg nem tudom. Nekem volt itthon egy ventim, amit gondoltam beszerelek. Csak éppenséggel nem volt rajta csatlakozó, csak maga a 2 kábel (pozitív, negatív). Ki akartam próbálni, hogy működik-e a venti. Ráraktam a kábeleket a tűkre, működött, bár nem túl tökéletesen. Utána meg akartam nézni, hogy működik-e normálisan, folyamatosan. Éppen a negatívat raktam volna rá a tűre, de megcsúszott a kezem és hozzáért a másik tűhöz (a pozitívhoz)... Egy kicsi szikra, majd a gép kikapcsolt. Visszakapcsoltam a gépet, az működik, viszont ha rá akarom kötni a ventit, az nem megy...
Kérdés: Az alaplapot sikerült elb*sznom, vagy a ventit?



Ha lerágtad a csatolót a ventilátor végéről 😆 az alábbiak szerint üzemeld be ....
A ventilátor piros színű drótját a molex sárgájába
A ventilátor fekete színű drótját a molex feketéjébe illeszd bele ....

Üdv.
0
0
0
0
tibor560sec avatar
benq írta:
Hali!
Olyan próblémám akadt, hogy frissítés közben kikapcsolt a gépem áramkimaradás miatt, aztán valami sérülhetett rajta. "Elvileg" minden működik rajta (proci,alaplap,táp) ill. felismeri a vinyót is a bios-ban deee ... a bootolás előtt megáll a mutatvány. Gigabyte alaplapom van és azt írja ki, hogy a DES ki van kapcsolva és kapcsoljam vissza, vagy nyomjak egy gombot a folytatáshoz. Csak nem reagál rá semmit... szerintetek?😕


Ilyen problémám még nem volt szerencsére ..... 😆
Viccet félre téve próbáld meg a CMOS clear-t hátha segít .....
0
0
0
0
benq avatar
Hali!
Olyan próblémám akadt, hogy frissítés közben kikapcsolt a gépem áramkimaradás miatt, aztán valami sérülhetett rajta. "Elvileg" minden működik rajta (proci,alaplap,táp) ill. felismeri a vinyót is a bios-ban deee ... a bootolás előtt megáll a mutatvány. Gigabyte alaplapom van és azt írja ki, hogy a DES ki van kapcsolva és kapcsoljam vissza, vagy nyomjak egy gombot a folytatáshoz. Csak nem reagál rá semmit... szerintetek?😕
0
0
0
0
hnemaria avatar
ilyeneket ne csinálj.... ne köss rá minden sz@rt az alaplapra!
az a 3 tűs csatlakozó, egy 3tűs ventinek van fentartva. 1000 forintból tuds venni egyet a legközelebbi pc boltban . nem éri meg elrontani 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
1c3t34 írta:
Sziasztok!

Következő a szitu:
Ugye van az alaplapon egy 3 tűs csatlakozó, amire ventiket lehet rákötni. Az első tű a negatív (földelés) a másik a pozitív (12V) a harmadik meg nem tudom. Nekem volt itthon egy ventim, amit gondoltam beszerelek. Csak éppenséggel nem volt rajta csatlakozó, csak maga a 2 kábel (pozitív, negatív). Ki akartam próbálni, hogy működik-e a venti. Ráraktam a kábeleket a tűkre, működött, bár nem túl tökéletesen. Utána meg akartam nézni, hogy működik-e normálisan, folyamatosan. Éppen a negatívat raktam volna rá a tűre, de megcsúszott a kezem és hozzáért a másik tűhöz (a pozitívhoz)... Egy kicsi szikra, majd a gép kikapcsolt. Visszakapcsoltam a gépet, az működik, viszont ha rá akarom kötni a ventit, az nem megy...
Kérdés: Az alaplapot sikerült elb*sznom, vagy a ventit?


A 3.tü a fordulatot méri..Hát az ilyen nem tesz neki jot.Probáld ki a ventit egy elemenn ami min 4,5 v,ha dolgozik vele akkor semmi baja.A laponn meg lehet h kiment valami,szerintem vidd el 1 szervizbe,h megnézzék lett e más baja,amitöl tövább romlana,pl kinyiffant a lap valamit...
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Sziasztok!

Következő a szitu:
Ugye van az alaplapon egy 3 tűs csatlakozó, amire ventiket lehet rákötni. Az első tű a negatív (földelés) a másik a pozitív (12V) a harmadik meg nem tudom. Nekem volt itthon egy ventim, amit gondoltam beszerelek. Csak éppenséggel nem volt rajta csatlakozó, csak maga a 2 kábel (pozitív, negatív). Ki akartam próbálni, hogy működik-e a venti. Ráraktam a kábeleket a tűkre, működött, bár nem túl tökéletesen. Utána meg akartam nézni, hogy működik-e normálisan, folyamatosan. Éppen a negatívat raktam volna rá a tűre, de megcsúszott a kezem és hozzáért a másik tűhöz (a pozitívhoz)... Egy kicsi szikra, majd a gép kikapcsolt. Visszakapcsoltam a gépet, az működik, viszont ha rá akarom kötni a ventit, az nem megy...
Kérdés: Az alaplapot sikerült elb*sznom, vagy a ventit?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Na, csak igazam van! 😎

Szívesen! 😂
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Nah..most újraindítottam és 2,7GHz!😃 Kösz Zsolt.😀 Nah volt értelme visszajönni az odlalra.!😜😂😉
Már kezdtem pedig "bekakkantani".😂😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Én ezt már nem tudom, de remélem választ kapsz! 😜
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
berki_zsolt írta:
Fogadjunk PES közben normális lesz! 😉
Ha nem, akkor nem tudom, mi van! 😃

Hát...ígyis 1,9GHz..-.-" :@ Am meg, Everest egyik helyen 3600+-ot ír másikon meg 5200+ot..nincs vmi progi amivel le lehet tesztelni procit?..valahogy?😕
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Fogadjunk PES közben normális lesz! 😉
Ha nem, akkor nem tudom, mi van! 😃
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
berki_zsolt írta:
Vezérlőpult/Energiamegtakarítási beállítások!
Ott vannak a sémák! Azért jó, hogy ha visszaveszi a teljesítményt néha, mert ha nincs szükség rá, akkor feleslegesen nem pörög a proci fullon, hanem ha elég 800-12000 Mhz, akkor annyin megy a proci! 😜

Kösz.! De.. ezelőtt Játék Mód erőforrás ütemezőn volt, de most átállítottam otthoni/Irodaira és ugyanúgy 1,9GHz....😆 Nemértem..ezelőtt elinditottam PES-t letettem asztalra, megnéztem és ugyanúgy 1.9GHz volt..
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Vezérlőpult/Energiamegtakarítási beállítások!
Ott vannak a sémák! Azért jó, hogy ha visszaveszi a teljesítményt néha, mert ha nincs szükség rá, akkor feleslegesen nem pörög a proci fullon, hanem ha elég 800-12000 Mhz, akkor annyin megy a proci! 😜
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
berki_zsolt írta:
5200+-osnak jelzi! 😜

Szerintem azért olyan alacsony az órajele, mert be van kapcsolva az energiamegtakarítás! 😂
Fogadjunk kiegyensúlyozottan van? 😊

És azt hol lehet kikapcsolni?..😆 Mert én be nem kapcsoltam...
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
5200+-osnak jelzi! 😜

Szerintem azért olyan alacsony az órajele, mert be van kapcsolva az energiamegtakarítás! 😂
Fogadjunk kiegyensúlyozottan van? 😊
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Szevasztok!
Nah szal olyan problémám lenne, hogy a CPU-Z a procimat valamiért 1,9GHz-esnek nézi..de sőt, a Lavalys is 1,9GHz-esnek látja, sőt a lavalys ráadásul azt írja ki, hogy AMD Athlon X2 64 3600+! 😲 :/ Mi lehet a gond? lehetséges,. h procival van valami? vagy csak egyszerűen ezek a progik mutatnak rossz eredményeket?😲😶
Itt egy kép a jelenségről:https://www.kephost.com/images4/2011/3/29/dernvenx76wafb3ypqtv.jpg
PLS Segítsetek!😀😕
Ui.:Nem húztam a procit! Nem mintha egyébként tudnám, hogy hogyan kell..😆
0
0
0
0
niteforce avatar
Sheriff írta:
mI AZ A KONTAKTHIBA ÉS HOGYAN LEHET ORVOSOLNI PLS SEGÍTSETEK4köszi


nem jol csatlakozik egy eszkoz, ezert van, hogy levalik a rendszerrol, ujra csatlakozik, es ezt ismetelgeti, ha nagyon durva, akkor fel sem ismeri a rendszer. Enyhebb esetekben melegitessel megoldhato, de altalaban cserelni kell.
0
0
0
0
Sheriff avatar
mI AZ A KONTAKTHIBA ÉS HOGYAN LEHET ORVOSOLNI PLS SEGÍTSETEK4köszi
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
haveromnak minden játék elkezdett szaggatni mitöl lehet memória proci biztos hogy müködik akkor lehet a vga döglödik vagy esetleg valami vírus okozza?
0
0
0
0
tibi211 avatar
ÜDV:
Lenne egy olyan problémám hogy valamiért nem ismeri fel a netet (routeren keresztül megy mert tesóm gépe is rávan kötve (tesómnak pedig van net) azt is próbáltam hogy az én kábelemet csak simán beledugtam a (modemba) és ugyse volt net pls ha valaki tud valami ötletet lécci írja le, köszi.
0
0
0
0
niteforce avatar
Sheriff írta:
Üdvözletem!

A mai nap folyamán nekiláttam kitisztítani a gépemet mert már tulmelegedéssel küzzködtem.Kifujtam a tápot illetve leszereltem a CPU hűtőt és azt is kitakarítottam visszaszerelés után a gépet elindítva azt tapasztaltam hogy egy 5-10mp re felpörög a gép majd magától leáll!És ezt csinalja azóta is!Nem tudom mi lehet a probléma tépegységre gyanakszom de lehet a CPU hűtőt rosszul heyleztem vissza és most tulmelegedik hirtelen a CPU és leáll nem tudom hogy lehetséges e ez!?Segítsetel pls!


Ez tapegyseg problema.
0
0
0
0
Sheriff avatar
Üdvözletem!

A mai nap folyamán nekiláttam kitisztítani a gépemet mert már tulmelegedéssel küzzködtem.Kifujtam a tápot illetve leszereltem a CPU hűtőt és azt is kitakarítottam visszaszerelés után a gépet elindítva azt tapasztaltam hogy egy 5-10mp re felpörög a gép majd magától leáll!És ezt csinalja azóta is!Nem tudom mi lehet a probléma tépegységre gyanakszom de lehet a CPU hűtőt rosszul heyleztem vissza és most tulmelegedik hirtelen a CPU és leáll nem tudom hogy lehetséges e ez!?Segítsetel pls!
0
0
0
0
Osynho avatar
SwitcX írta:
Szerintetek bekapcsolás után kb. 10 perccel miért hal meg a rendszer? Újraindul és már a monitor se kapcsolódik be, teljesen áramtalanítanom kell, majd vissza. Win7-re váltottam, de ugyanaz 😞


Tápegység típusa, kora?
0
0
0
0
niteforce avatar
SwitcX írta:
Szerintetek bekapcsolás után kb. 10 perccel miért hal meg a rendszer? Újraindul és már a monitor se kapcsolódik be, teljesen áramtalanítanom kell, majd vissza. Win7-re váltottam, de ugyanaz 😞


Valami vagy tulmelefgedik, vagy a tap mar a veget jarja. Nezd meg a hofokokat, illetve hogy milyen a tapod. Ha kell szedd szet, hatha talalsz benne valami furcsa dolgot ami nem kene, hogy ugy legyen-
0
0
0
0
cseszka avatar
Nemhiszem,de szerintem egy kiselejtezett házbol átlehet tenni,mert nemmás mint egy panel,aminn rajtavan a 2usb,meg a fülhalgató és a mikrofon.Ha van a közeledben pc bonto,ott tuti találsz kábelokkal,csak becsavarozod a tiedbe,rákötöd lapra és mehet is.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
És ilyet lehet kapni külön a boltban?
0
0
0
0
cseszka avatar
Zsolti,az elölapi csati eszi a kakát,pl az enyém fel se ismeri.se a mikrofont,se a fejhalgatot.ha a lapot rákötöm másik házra,akkor megy.Ezt probáld ki te is,másik ház elölpi csatlakozojával is csinálja e ezt.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Hol írtam?




......értem 😕
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Akkor a csatlakozôval vsn valami mindenkép vagy az op rendszer meghülyült és azt hiszi h mindig ki be huzogatod.
Amugy te irtad h recseg
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
De nem recseg a fejhallgató, és ha mást dugok be, akkor is előjön a hiba.

De ha nem dugok be semmit se oda, akkor is előjön állandóan, hogy jack csatlakozó kihúzva/csatlakoztatva.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Monnd h recseg és nézzék meg h nekik működik e és ha nem akkor cseréljék ki.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
ÉS ha nincs bedugva, és akkor is szrakodik, akkor is vigyem vissza? ÉS mit mondjak, mi a baj?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Akor nem tuom mi lehet a baj, ha nem online rendelted akkor vid vissza nézesd meg, jobb ötletem nincs
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nem a fejhallgatóval van gond, és 2 nappal ezelőtt vettem.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
És nem lehet h meghibásodott a fejhallgató, és ezért recseg? Mikor vetted? És milyen fajta? Ha van rá garancia és nem javul meg akkor vidd vissza és cseréltesd ki szerintem.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nincsenek érintkezési problémák, és a hangkártyámmal sincs gond.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Hangkártyával nincs gond? És a csatlakozó nincs "beporosodva"?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az lenne a problémám, hogy amikor bedugom a fejhallgatómat az előlapi panelen lévő csatlakozókba, akkor kb. 10-20 másodpercenként mindig megszakad a kapcsolat. Kiírja felváltva, hogy eszköz csatlakoztatva és lecsatlakoztatva.
Ugyan ez van, amikor nincs bedugva a fejhallgató, és szakadozik a hangom is, amit a HIFI szolgáltat. 😶

Remélem értitek, hogy mi a problémám, és tudtok segíteni!
0
0
0
0
no avatar
tibi211 írta:
2 és fél éves a proci, a vinyóval minden rendben, a táp pedig 400 W
jaa és még azt is hozzá teszem hogy amikor bekapcsolom a gépet olyan hangos a gép hogy majdnem szétesik (a tápból jön a hang) és ha felmelegszik a gép akkor már elhalkul

szóval lehet hogy kevés a táp a gépemhez?

A hangosság nekem is előfordult a régi gépem tápjában, de szerintem csak kosz, vagy ilyesmi volt benne, és nekem is csak bekapcsolás után vlt hangos. olyan hangja volt, mintha valamit vágna😃
simán lehet ez a probléma, mert nekem is sokszor újraindult, akkor is ha reggel először kapcsoltam be.
sajnos több tippem nincs, mert nem kellett megoldanom a problémát, mert most már van új gépem.
0
0
0
0
tibi211 avatar
2 és fél éves a proci, a vinyóval minden rendben, a táp pedig 400 W
jaa és még azt is hozzá teszem hogy amikor bekapcsolom a gépet olyan hangos a gép hogy majdnem szétesik (a tápból jön a hang) és ha felmelegszik a gép akkor már elhalkul

szóval lehet hogy kevés a táp a gépemhez?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
tibi211 írta:
nekem az lenne a gondom hogy a gépem elég sűrűn lefagy ha bekapcsolom...2-3 szor csinálja ezt.....naponta (de olyan is előfordul hogy semmi fagyás nincs, mi lehet a probléma? pls v.ki segítsen

(Pedig többször telepítve volt)


Hány éves a proci? és Milyen a vinyó? Mennyire stabilak az órajelek? Milyen a táp
0
0
0
0
tibi211 avatar
nekem az lenne a gondom hogy a gépem elég sűrűn lefagy ha bekapcsolom...2-3 szor csinálja ezt.....naponta (de olyan is előfordul hogy semmi fagyás nincs, mi lehet a probléma? pls v.ki segítsen

(Pedig többször telepítve volt)
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
onlinegame18 írta:
Nah szóval szombaton este ittaludt a haverom akkor kicsit játszottunk a gépen meg zenét hallgattunk. Vasárnap reggel elmentünk inekcióra és amikor hazaértünk gondolom, kicsit leülök gépezni(ez délután volt addig aludtam) és benyomtam szünetmenteset majd a gép magától bekapcsolt(ez szokatlan emrt amikor bekapcsolom a szünetmentest csak megvilan a zöld venti) és elkezdett csipog.... nemtudtam mi a baja gondolom winyó elmozdult,vagy valami kiszedtem mind a 2 őt kis portalanítás, és visszaraktam. megint csipog... hát egyszer volt már ilyen gondolom a ram elmozdult kiszedtem mindet csak 1 et raktam be így is csipog nah akkor processzor ki és amikor visszaraktam a cpuhűtőt begint bekapcsoltam akkor már a bios bejött de a cpuhűtő pár másodperc múlma maxon pörög akkor eazt megint le és látom h a cpu-t nem biztosítottam azzal a kis füllel de utána jól összeraktam és beindult egy kis harc után(ujj vs. bioselem) azt kikapcsoltam... visszaraktam a másik 2 gb ramot és nemindult... akor kivettem csak 2 úgy működik.... tehát 2 gb ramom van és sehogy nem akar többet elfogadni. tehetetlen vagyok esetleg valami ötlet?

köszi előre is


a Bios csipog, valamit nem ismer fel
akkorszokot továbmeni ha:Vinyó+egér+billentyűzet+proci+RAM megvannak, akor valameiket nem ismeri fel és jelzi a hibát
0
0
0
0
no avatar
Srácok lenne egy hatalmas problémám..
Gondol eggyet a gépem.. add egy érdekes hangot ki, és újraindul..
Win 7-em van,aztán amikor ujraindul utána mindig valamilyen hiba keresés vagy hiba javitást akar csinálni, de avithatlan hibát ir ki..
Valami konzisztenciás vagy mi..
0
0
0
0
Cs strike avatar
Help! ha pl a windows kiad 1 hibát (akár mi is legyen az) nem a hangfalba,vagy a füllhalgatóba csipog hanem maga az alaplap! segítsetek pls! thx! már a windows hangokat is próbáltam levenni.. nem segített..
0
0
0
0
onlinegame18 avatar
Nah szóval szombaton este ittaludt a haverom akkor kicsit játszottunk a gépen meg zenét hallgattunk. Vasárnap reggel elmentünk inekcióra és amikor hazaértünk gondolom, kicsit leülök gépezni(ez délután volt addig aludtam) és benyomtam szünetmenteset majd a gép magától bekapcsolt(ez szokatlan emrt amikor bekapcsolom a szünetmentest csak megvilan a zöld venti) és elkezdett csipog.... nemtudtam mi a baja gondolom winyó elmozdult,vagy valami kiszedtem mind a 2 őt kis portalanítás, és visszaraktam. megint csipog... hát egyszer volt már ilyen gondolom a ram elmozdult kiszedtem mindet csak 1 et raktam be így is csipog nah akkor processzor ki és amikor visszaraktam a cpuhűtőt begint bekapcsoltam akkor már a bios bejött de a cpuhűtő pár másodperc múlma maxon pörög akkor eazt megint le és látom h a cpu-t nem biztosítottam azzal a kis füllel de utána jól összeraktam és beindult egy kis harc után(ujj vs. bioselem) azt kikapcsoltam... visszaraktam a másik 2 gb ramot és nemindult... akor kivettem csak 2 úgy működik.... tehát 2 gb ramom van és sehogy nem akar többet elfogadni. tehetetlen vagyok esetleg valami ötlet?

köszi előre is
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Radeon 6970 -es vga-án mért fagynak meg az unreal engine-s progik ha minden más mükszik!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció