Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 626
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
apetit1989 avatar
Szerintem is a táp a gond. Ha nem fut a játék, a rendszer kevésbé van leterhelve, azt meg még bírja a táp. A vga-d meg még húzva is van, szóval a tápcsere reálisnak tűnik.
0
0
0
0
Speper avatar
roberto888 írta:
Akkor szerintem a drágalátos Codegen táp nem bírja azt a rendszert, ami nem lep meg, hisz nem gyenge rendszer!😀 Próbáld ki másik táppal ha teheted.

De ha a táp nem bírná, akkor alapból maga a rendszer rosszalkodna, nem csak a játékok nem?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Akkor szerintem a drágalátos Codegen táp nem bírja azt a rendszert, ami nem lep meg, hisz nem gyenge rendszer!😀 Próbáld ki másik táppal ha teheted.
0
0
0
0
Speper avatar
roberto888 írta:
A gép nem lassú?

Maga a gép teljesen gyors... mindent azonnal megcsinál
0
0
0
0
Speper avatar
kisteker írta:
Alaplapi gond 100%. Szerintem kifolyott egy kondi a PCI express síntől jobbra, és akadályozza a VGA és az alaplap közötti kommunikáció, ezáltal kb. az 1/5-e a VGA-d teljesítménye, mint amilyen valójában lenne. A CM végű lapokon ez szokott probléma lenni, szerintem nézd meg azt a kondenzátort. Egy ilyen barna henger, és piros a tetjének egy része, ha jól tudom. 😀


Mikor takarítom a PC-m nem szoktam semmiféle oda nem illő dolgot látni :S Először a RAM-ra gyanakodtam, hogy kevés... de 2GB egy CoD4-hez untig elég...
0
0
0
0
kisteker avatar
Alaplapi gond 100%. Szerintem kifolyott egy kondi a PCI express síntől jobbra, és akadályozza a VGA és az alaplap közötti kommunikáció, ezáltal kb. az 1/5-e a VGA-d teljesítménye, mint amilyen valójában lenne. A CM végű lapokon ez szokott probléma lenni, szerintem nézd meg azt a kondenzátort. Egy ilyen barna henger, és piros a tetjének egy része, ha jól tudom. 😀
0
0
0
0
Speper avatar
Sziasztok!

Egy nagyon érdekes problémával fordulnék a hozzáértőkhöz most! A gépem konfigját meg tudjátok nézni az adatlapomon. A gond az lenne, h ezzel a konfiggal jóformán semmit nem tudok fullon, akadás mentesen futtatni, akárr fullHD-ban, akár 1600x1200, akár 1024x768-as felbontáson. Próbáltam: AC, Oblivion, Cod4.. és még rengeteg játékot. Mi a franc baja lehet? Nem hiszem el, hogy egy CoD4 csupán 30 fps-en futhat ezen a gépen... rengeteg mindent próbáltam már, új windows, több forrásból beszerezni 1 játékot, és még sorolhatnám....Pls valaki help!!!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nagyon Szívesen! Egyébként célszerű kikapcsolni az Express Gatet, ha nem használod!😀

szucsa:
Nekem olyan problémám van a laptop-ommal, hogy csak akkumulátorral működik rendesen kb. 1 óráig. Ha a konektorba is be van dugva, akkor max 10 percet bír utána lefagy. Ha pedig kikapcsolom, várok vele egy órát és vissza kapcsolom akkor meg nem kapcsol be és még a Bios setup-ig se jut el, csak nagy feketeség és semmi.. Volt már szervízbe is de nem tudtak vele mit kezdeni és fél éve lejárt a garanciája.

Ha valaki tud segíteni az írjon légyszi!


Szerintem ha hálózatról használod, kikéne venned az akksit!
0
0
0
0
tihi1988 avatar
robero88: okés, nem tudtam, h az nem hiba, akk az nem baj h megy. Kikapcsoltam a floppy meghajtót, és bootol megint a win7 is, szóval minden rendben. Köszönöm a seítséget.

foxbet: köszi neked is a tanácsot.
0
0
0
0
roberto888 avatar
popec88:
Az ASUS Express Gate egy beépített linux alkalmazás az Asus új alaplapjain. A gép bekapcsolásától számított 5 másodperc alatt indul és Internet böngészésre, Skype-ozásra kész, lényege, hogy gyors, és nem kell a Windows-ra várni. Ezt a funkciót simán kikapcsolhatod az alaplap BIOS-ában. Ez nem hiba.
Windows 7 telepitőjére meg menj be a BIOS-ba és kapcsold ki a Floppy támogatást teljesen! Az alaplapi Floppy meghajtót is kapcsold ki! Elméletileg ennek működnie kell!

WackoSheep:
Valószínűleg megvan törve valahol a kábel! Hozzáértő ember vágja ki a törött részt, és forrassza össze rendesen!😀
0
0
0
0
foxbet avatar
popec88 írta:
foxbet írta:
popec88 írta:
Sziasztok!

Hát nem tudom h ilyen problémája volt-e valakinek, de ez besz*rás...😀

Az a helyzet, hogy pár nappal ezelőttig minden okés volt. Win7et használtam, 32biteset. Aztán valami történt.
Eddig mikor bekapcsoltam a gépet, kijött egy feket háttér, felső sarokban az Asus jelzés. Most kiírjah "loading asus express gate", és csak pár másodperc múlva indul.

Közben a Win7 behalt, újra akartam rakni, de nem engedi. Kijön az ,hogy nyomjak meg egy gombot a dvd-romról való indításhoz, ez még jó.
Ezután bootol a dvdről, kijön a microsoft jelzés, majd jön a szokásos kék háttér + megjelenik az egér a monitoron. És itt kb vége a dolognak. A telepítő nem megy tovább, kék háttér + egér, és így áll. Az egér mozog, tehát nem fagyott le, egyszerűen nem jön a kis ablak amiben el tudom indítani az instalálást.

Ezt eljátszottam 2 Win7 dvd-vel, majd 3 WinVista dvd-vel, és minig ezt csinálta. Hozzáteszem, miután nálam nem működött, elvittük az összes dvd-t a haverhoz, ott hibátlanul mentek...

De itt még nincs vége a dolognak. Ezután próba-szerencse alapon előkerestem a "régi", sp3-as XP-met, az pedig gond nélkül települt. Most ezt használom, tesóm azt mondta kapott az éjszaka két kék halált - nyomja a WoW-ot 😂 -, de én még nem tapasztaltam problémát, látszólag rendesen működik.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy mi a fene lehet a gépemmel? Én először arra gondoltam, h elszállt a lapom, de akkor hogy települt az XP?

Remélem sikerült érthetően leírni a dolgot, aki tud légyszi adjon valami tanácsot. Előre is köszi...

Letöltöd az ubuntu-t ki másolod pen-drive ra úgy hogy onann tudjon bootolni(aza baz live lemezként használod) majd megnézed a "system" rendszer résznél a főbb hardvereket és ott angolul ki írja mi a baja és ad mellé hiba kódot is és ha nem elég amit ki ír akkor a hiba kódot google-val megfejted hogy mi a jelentése és mi rá a megoldás.


Okés. találtam egy ubuntu 11-04.-desktop- -i386 nevűt (685mb). Ez iso fájl, ha kiírom dvd-re akk úgy is ok lex? mert nincs itthon penem...

unetbootin ezt letöltöd ezzel kilehet live lemezként irni hogy onan bootoljonb csak be kell állítani hogy merevlemezre akrod írni és a meghajtót.(E:stb.)
Majd berakod és elindul akkor meg megnézed a rendszernél és pirossal ki fogja írni hogy minek mi a baja. Majd ha nem irki semmit akkor meg az összes tesztet lefutatod az ott található eszközzel és majd csak kikerekedik valami.
0
0
0
0
tihi1988 avatar
foxbet írta:
popec88 írta:
Sziasztok!

Hát nem tudom h ilyen problémája volt-e valakinek, de ez besz*rás...😀

Az a helyzet, hogy pár nappal ezelőttig minden okés volt. Win7et használtam, 32biteset. Aztán valami történt.
Eddig mikor bekapcsoltam a gépet, kijött egy feket háttér, felső sarokban az Asus jelzés. Most kiírjah "loading asus express gate", és csak pár másodperc múlva indul.

Közben a Win7 behalt, újra akartam rakni, de nem engedi. Kijön az ,hogy nyomjak meg egy gombot a dvd-romról való indításhoz, ez még jó.
Ezután bootol a dvdről, kijön a microsoft jelzés, majd jön a szokásos kék háttér + megjelenik az egér a monitoron. És itt kb vége a dolognak. A telepítő nem megy tovább, kék háttér + egér, és így áll. Az egér mozog, tehát nem fagyott le, egyszerűen nem jön a kis ablak amiben el tudom indítani az instalálást.

Ezt eljátszottam 2 Win7 dvd-vel, majd 3 WinVista dvd-vel, és minig ezt csinálta. Hozzáteszem, miután nálam nem működött, elvittük az összes dvd-t a haverhoz, ott hibátlanul mentek...

De itt még nincs vége a dolognak. Ezután próba-szerencse alapon előkerestem a "régi", sp3-as XP-met, az pedig gond nélkül települt. Most ezt használom, tesóm azt mondta kapott az éjszaka két kék halált - nyomja a WoW-ot 😂 -, de én még nem tapasztaltam problémát, látszólag rendesen működik.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy mi a fene lehet a gépemmel? Én először arra gondoltam, h elszállt a lapom, de akkor hogy települt az XP?

Remélem sikerült érthetően leírni a dolgot, aki tud légyszi adjon valami tanácsot. Előre is köszi...

Letöltöd az ubuntu-t ki másolod pen-drive ra úgy hogy onann tudjon bootolni(aza baz live lemezként használod) majd megnézed a "system" rendszer résznél a főbb hardvereket és ott angolul ki írja mi a baja és ad mellé hiba kódot is és ha nem elég amit ki ír akkor a hiba kódot google-val megfejted hogy mi a jelentése és mi rá a megoldás.


Okés. találtam egy ubuntu 11-04.-desktop- -i386 nevűt (685mb). Ez iso fájl, ha kiírom dvd-re akk úgy is ok lex? mert nincs itthon penem...
0
0
0
0
foxbet avatar
popec88 írta:
Sziasztok!

Hát nem tudom h ilyen problémája volt-e valakinek, de ez besz*rás...😀

Az a helyzet, hogy pár nappal ezelőttig minden okés volt. Win7et használtam, 32biteset. Aztán valami történt.
Eddig mikor bekapcsoltam a gépet, kijött egy feket háttér, felső sarokban az Asus jelzés. Most kiírjah "loading asus express gate", és csak pár másodperc múlva indul.

Közben a Win7 behalt, újra akartam rakni, de nem engedi. Kijön az ,hogy nyomjak meg egy gombot a dvd-romról való indításhoz, ez még jó.
Ezután bootol a dvdről, kijön a microsoft jelzés, majd jön a szokásos kék háttér + megjelenik az egér a monitoron. És itt kb vége a dolognak. A telepítő nem megy tovább, kék háttér + egér, és így áll. Az egér mozog, tehát nem fagyott le, egyszerűen nem jön a kis ablak amiben el tudom indítani az instalálást.

Ezt eljátszottam 2 Win7 dvd-vel, majd 3 WinVista dvd-vel, és minig ezt csinálta. Hozzáteszem, miután nálam nem működött, elvittük az összes dvd-t a haverhoz, ott hibátlanul mentek...

De itt még nincs vége a dolognak. Ezután próba-szerencse alapon előkerestem a "régi", sp3-as XP-met, az pedig gond nélkül települt. Most ezt használom, tesóm azt mondta kapott az éjszaka két kék halált - nyomja a WoW-ot 😂 -, de én még nem tapasztaltam problémát, látszólag rendesen működik.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy mi a fene lehet a gépemmel? Én először arra gondoltam, h elszállt a lapom, de akkor hogy települt az XP?

Remélem sikerült érthetően leírni a dolgot, aki tud légyszi adjon valami tanácsot. Előre is köszi...

Letöltöd az ubuntu-t ki másolod pen-drive ra úgy hogy onann tudjon bootolni(aza baz live lemezként használod) majd megnézed a "system" rendszer résznél a főbb hardvereket és ott angolul ki írja mi a baja és ad mellé hiba kódot is és ha nem elég amit ki ír akkor a hiba kódot google-val megfejted hogy mi a jelentése és mi rá a megoldás.
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Sziasztok!

Hát nem tudom h ilyen problémája volt-e valakinek, de ez besz*rás...😀

Az a helyzet, hogy pár nappal ezelőttig minden okés volt. Win7et használtam, 32biteset. Aztán valami történt.
Eddig mikor bekapcsoltam a gépet, kijött egy feket háttér, felső sarokban az Asus jelzés. Most kiírjah "loading asus express gate", és csak pár másodperc múlva indul.

Közben a Win7 behalt, újra akartam rakni, de nem engedi. Kijön az ,hogy nyomjak meg egy gombot a dvd-romról való indításhoz, ez még jó.
Ezután bootol a dvdről, kijön a microsoft jelzés, majd jön a szokásos kék háttér + megjelenik az egér a monitoron. És itt kb vége a dolognak. A telepítő nem megy tovább, kék háttér + egér, és így áll. Az egér mozog, tehát nem fagyott le, egyszerűen nem jön a kis ablak amiben el tudom indítani az instalálást.

Ezt eljátszottam 2 Win7 dvd-vel, majd 3 WinVista dvd-vel, és minig ezt csinálta. Hozzáteszem, miután nálam nem működött, elvittük az összes dvd-t a haverhoz, ott hibátlanul mentek...

De itt még nincs vége a dolognak. Ezután próba-szerencse alapon előkerestem a "régi", sp3-as XP-met, az pedig gond nélkül települt. Most ezt használom, tesóm azt mondta kapott az éjszaka két kék halált - nyomja a WoW-ot 😂 -, de én még nem tapasztaltam problémát, látszólag rendesen működik.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy mi a fene lehet a gépemmel? Én először arra gondoltam, h elszállt a lapom, de akkor hogy települt az XP?

Remélem sikerült érthetően leírni a dolgot, aki tud légyszi adjon valami tanácsot. Előre is köszi...
0
0
0
0
szucsa avatar
Nekem olyan problémám van a laptop-ommal, hogy csak akkumulátorral működik rendesen kb. 1 óráig. Ha a konektorba is be van dugva, akkor max 10 percet bír utána lefagy. Ha pedig kikapcsolom, várok vele egy órát és vissza kapcsolom akkor meg nem kapcsol be és még a Bios setup-ig se jut el, csak nagy feketeség és semmi.. Volt már szervízbe is de nem tudtak vele mit kezdeni és fél éve lejárt a garanciája.

Ha valaki tud segíteni az írjon légyszi!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Lehet VGA. Ha van másik gép, akkor tedd bele abba a VGA-t. Ha ott nem jó, akkor VGA. Ha jó, akkor nem a VGA a gond. Egy vírus is okozhatja a folyamatos újraindulást.
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok! Nekem olyan gondom lenne h néha nem akar kikapcsolódni a gép. Meg nem akar elindulni az everest ilyenkor. A cpu-z-nél amikor nem kapcsolódik ki a gép akkor az SPD-nél nem ír ki semmit minden üres. Máskor kiírja csak ilyenkor nem. Mi lehet gond? Lehet h a ramnál van a hiba?
0
0
0
0
niteforce avatar
de jó neked nekem alapon 50 fokos a poci és a gyári amd ventitől nem lehet megmaradni 😶
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem most a proci 30-32, a belső vinyó 33, a külső 39 fokos. Bár a procin jó hűtő is van. A belső vinyót meg egy usb-s ventilátorral hűtőm.

Mondjuk ez a meleg megizzasztja ám az alkatrészeket, emiatt talán előjönnek olyan szaggatások amik eddig nem voltak. 😶
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Laptop eléggé melegedős sajnos. 😶
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
Tényleg nem tudom mi baja lehet... esetleg lehet hűtéssel van gond és vinyó 40% oda égett.. máskor is volt hűtéssel gond abban a lap topban..Na mind1 majd kiderül..:/
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Hát a Ram 83 fok.... az durva! 😲

Kipróbálhatod, hátha vírus, bár a 83 fok az nagyon forró!

Bár 40% nem olcasható, az már vinyó is lehet.
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
Valaki tudna segíteni? Tesóm lap topján bejött gy hiba üzenet valami hard system failure, és a c meghajtóról eltünt minden, mi lehet a baja?
Kérte hogy tegyük újra az op rendszert, azzal megoldódik? Vagy merevlemez probléma?
Valami olyasmit is írt ki a PC repair hogy ram 83C fokos volt/van.
40% hard drive-nek nem olvasható.
Túlmelegedett? Mennyire lehet súlyos a kár tönkremehet?
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Superlompos írta:
Több lehetőséged van:

1. beraksz egy másik egeret. Ha az új működik, akkor az egér a gázos.

2. Ha az új egér se jó, de a másik gépnél igen, akkor lehet az usb, de akár vírus is.

3. Újrahúzod az egész rendszert, ha ez nem jó, akkor tényeg az usb a rossz.

Vírus nem lehet? Ma már nincs lehetőségem új egérrel kipróbálni, holnap nem gépezek, max pénteken... Nah mindegy, majd meglátom..😕
Jah, és ha folyamatosan mozgatom az egeret, akkor jó!....Ha mondjuk egy helyben van 10-15mp-re, akkor meg megmozdítani alig bírom..Ez WTF?😲
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Több lehetőséged van:

1. beraksz egy másik egeret. Ha az új működik, akkor az egér a gázos.

2. Ha az új egér se jó, de a másik gépnél igen, akkor lehet az usb, de akár vírus is.

3. Újrahúzod az egész rendszert, ha ez nem jó, akkor tényeg az usb a rossz.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Hello! Az lenne a problémám, hogy egy ideje (pár órája), az egér kurzpr meg-meg akad, valamikor alig tudom megmozdítani...😶 Van, hogy egy kis ideig megy, aztán megint beakad, stb....Ez mitől lehet? Egér/Egér USB/talán vírus? 😕 PLS HELP, nagyon zavaró...😕 Egyébként mindenhol ez van, asztalon is, MW2-ben is ezt csinálja, szal mindenhol!😕😞
0
0
0
0
0423mark avatar
Oké azért köszi szépen és mégegyszer bocs az off ért 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ezeket netről kell összekaparni. Sajnos nem tudom a pontos linkeket. 😶
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Aida64 (régebben Everest volt a neve)

Nyílván be kell állítani, hogy mutasa oldalsávban. Magadnak kiválaszthatod, hogy mit mutasson, és mit ne.
0
0
0
0
0423mark avatar
Oké köszi. És lenne még egy kérdésem te esetleg tudnál nekem küldeni egy linket ahonan tudok leszedni olyan progit amit az oldalsávba lehet berakni és irja mi hány fokos?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nyílván az nem normális, ha annyira meleg, hogy már olvad. De amíg ez nem következik be, nem kell aggódni. Persze, hogy felmelegszik, mert átveszi a gép hőmérsékletét egy kicsit.
0
0
0
0
0423mark avatar
Oké de nem furcsa hogy szinte megégeti a kezemet amikor kiveszem? csak mert nehogy az legyen hogy elromlot túlmelegszik és elront valamit a gépben?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ez normális. A lemez felmelegszik mivel forog közben. Telepítésnél meg pláne felmelegszik. Amikor hallod a nagy zúgást, akkor pörög csak fel igazán.
0
0
0
0
0423mark avatar
Szisztok nekem lenne egy olyan problémám hogy beteszek egy lemezt a dvd meghajtóba és telepítek estleg filmet nézek és mire befejezem addigra a lemez elégé meleg (majdhogynem forró) ennek mi lehet az oka?
0
0
0
0
magyarlovag01 avatar
Erre csak annyit tudok mondani, hogy LOL 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
magyarlovag01 írta:
A készülék nincs ingyen, vagy igen? :/
A rádió általános dolog, szegényebb embereknél biztos van valami rádió féleség, ha 60 éves is, a gazdag gyerekéknél erre a célra külön berendezés nem biztos, hogy fellelhető, de a tutti-frutti 100 rongyos okostelóba meg van FM rádió, interneten is lehet hallgatni.😀
0
0
0
0
niteforce avatar
na és a hangfal meg a gép? 😃😃
0
0
0
0
magyarlovag01 avatar
A készülék nincs ingyen, vagy igen? :/
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
magyarlovag01 írta:
Am ez nemis rossz, lehalgatod a környék beszélgetéseit , meg ingyé rádió 😆
A rádió amúgy is ingyen van, ha nálatok nem, akkor téged nagyon csúnyán átvernek.😂
0
0
0
0
magyarlovag01 avatar
Am ez nemis rossz, lehalgatod a környék beszélgetéseit , meg ingyé rádió 😆
0
0
0
0
aknakukac avatar
Scout mit szívtál??😃😃Isten üzen a gépeden keresztül biztos😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
niteforce írta:
szerintem csinálj egy ilyen rádióantennát réz drótból. jó nagyot hogy inkább az vegye a jeleket mint a géped/hangszóród


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

Nyilvánvaló, hogy a hangfaladban az elektronika szarul van leárnyékolva. Szét kéne szedni, és alufóliát tekerni az elektronika köré, amit aztán a testhez kell kapcsolni, de vigyázat, még véletlenül se érjen sehol az elektronikához, vagy bármi más alkatrészhez, mert zárlatos lehet!!!
Legegyszerűbb lenne hozzárögzíteni az oldalfalakhoz körbe.
0
0
0
0
magyarlovag01 avatar
@Gerdzso: Sztem csak megbolondultál 😆
0
0
0
0
no avatar
ijen nekemisvan 😃 hallok ijen egyházi beszélgetést a hangfalamba halkan 😃 érdekes dolog 😃
0
0
0
0
aknakukac avatar
Mi a táp márkája?Egyébként ha nem a táp a ludas akkor szinte biztos, hogy valamelyik hardver melegszik túl.
norbi6 írta:
hector maio írta:
norbi6 írta:
Valaki tudna segíteni az a gondom hogy pl elkezdek játszani a sporeval vagy a gta sa-val és 10 perc után újraindul a gép és semmit nem ír ki :S


Nem lehet hogy túlmelegszik a gép? vagy kicsi a táp vagy a másik tippem már nekem is volt ilyen hogy pl. elindítottam 1 kisebb játékot 10perc múlva újra indult 1 Crysis-től egyből újra indult és vírus volt újra tettem a gépet és jó lett


Hát én már 4-szer újratettem a táő 400w és régen 300-al ment a gta :S szóval nem tudom de aztmondja egyik ismersöm hogy van az eszközelő és van ott az egyéb és ott nincs telepítve Raid Vezérlő vagy mi de annak nincs is meg nekem a telepítője :SSSSS
0
0
0
0
niteforce avatar
szerintem csinálj egy ilyen rádióantennát réz drótból. jó nagyot hogy inkább az vegye a jeleket mint a géped/hangszóród
0
0
0
0
Gerdzso avatar
niteforce: valami német egyházi zene.. meg ilyen telefonos beszélgetés... aztán ordibálnak egymásnak... hogy így meg úgy rossz a politika stb 😃

de most lehet hülyén hangzik... de mintha telefon beszélgetést is fogott volna... mert olyanokat hallottam hogy na akkor mikor jösz? az úgy jó neked? most merre vagy? stb 😆

és erre a dologra amúgy mi lenne a megoldás?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Pár hangszóróra jellemző hogy rosszul van leszigetelve így fogja a rádiójelet.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció