Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NTSC Jani avatar
Az mind1, ha betöltött az op.rendszer. Tartstd lenyomva és nyomd meg 2-szer ascroll lock-ot. Ezután ha minden jól megy kékhalált kapsz. Amúgy offolni kéne a rendszerhiba utáni újraindítást, mert így nem látsz belőle semmit se.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
bal oldali Ctrl-el nem reagáli, jobb oldalival újra indul...
0
0
0
0
Krinya15 avatar
jézusom 😆D ebből nem sokat értettem de megpróbálom 😃😃

létrehoztam a cuccost, végig nyomtam a crtl-t, utána 2x a scroll lock-ot és nem történt semmi :/
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Krinya15 írta:
Biztos hogy Ram miatt csinálja ezt? 😃 alaplap jó az is be lett vizsgálva.

egyébként idáig nem tapasztaltam kék halált. majd mindjárt kipróbálom egy 1gb 1066-ossal 😃 esetleg ilyenkor nem kell újra dobni az XP-t?


Manual BSOD: Start ---> futtatás ---> regedit ---> HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt\CrashOnCtrlScroll as a DWORD value and set it to 1

Ha nincs a CrashOnCtrlscroll, akkor létrehozod 32 bites Dwordként (magyarban valami dupla cucc) modosításnál a 0-át átírod 1-re. Ezután újraindítod a gépet. Lenyomva tartod a ctrl-t, majd kétszer lenyomod a scroll lock billentyűt (fontos, hogy végig tartsd lenyomva a ctrl-t). Lássuk mi történik! 😆
0
0
0
0
jumbo avatar
Krinya15 írta:
Biztos hogy Ram miatt csinálja ezt? 😃 alaplap jó az is be lett vizsgálva.

egyébként idáig nem tapasztaltam kék halált. majd mindjárt kipróbálom egy 1gb 1066-ossal 😃 esetleg ilyenkor nem kell újra dobni az XP-t?


nem kell oprendszert rakni ram cserénél!
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Ram cserénél nem kell de lehet...😀😉 Előbb nézz egy memóriadiagnosztikát..😀😉 Win7 és linux lemezen van..😀😉
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Biztos hogy Ram miatt csinálja ezt? 😃 alaplap jó az is be lett vizsgálva.

egyébként idáig nem tapasztaltam kék halált. majd mindjárt kipróbálom egy 1gb 1066-ossal 😃 esetleg ilyenkor nem kell újra dobni az XP-t?
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Maffia 2 talán crack hiba ha nem eredeti a bf3 meg fogalmam sincs..😀😉
0
0
0
0
twoKgames avatar
Az lenne a problémám hogy mafia 2 alatt windwos hiba ugrik elő pl. nagy sebességű ütközéseknél, de már minimum 4x volt ilyen olyan 7 óra játékidő alatt és igen idegesítő tud lenni.
BF 3 BÉTA alatt pedig újraindult a gép 2x
Szerintetek op rendszer hiba vagy valamelyik alkatrész nem bírja a játékokat vagy nem értem :S
segítsetek ha tudtok légyszi!
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Valszeg a RAM kezd haldokolni mert ilyennel én is küzködtem..😀😉) A RAM nekem is 667MHz-s 512mb volt de most 2Gb 800MHz-s. Nekem is ez a gond volt. Majd hamarosan dobni fogja a kékhalálokat win telepítés közben...😀

Meg alapból.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy amikor újratelepítem az XP-t (eredeti) akkor amíg nem kezdem el feltelepítgetni a programokat addig gyors, de ahogy már van fent 1-2 játék, driverek iszonyatosan lelassul a gép... ez mitől van? Gigabyte alaplap, 775-ös 1.8 as proci 2-ig húzva, integrált videókártya (128mb), 512 mb 667 mhz és 160 gb hitachi.
régebben a vinyót elvittem teszteltetni, semmi baja. próbáltam már másik vinyóval is ezt a gépet, ugyan ezt tapasztaltam.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mi okozhatja azt a hibát, hogy ha a gépen (laptop) nem tölt be a rendszer? Elindítottam a gépet a Hiren's nevű programmal, láttam is a winchesteren lévő partíciókat, de nem tudtam őket megnyitni? Mi lehet az oka?
Arra gondolok hogy megint a winchester ment tönkre.
Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nincs letiltva a többi?

Start, futattás, msconfig, boot, speciális beálítások, processzorok száma
0
0
0
0
jumbo avatar
apetit1989 írta:
Tápegységgel lehet a gond.


A tápegység kizárt!!!!A tápegység nem tud jelet adni,az alaplapnak,hogy zárja az áramkört.A tápegység max áramingadozásra képes.amitől viszont nem szabad a gépnek bekapcsolnia.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Tápegységgel lehet a gond.
0
0
0
0
Danikika94 avatar
popec88 írta:
Danikika94 írta:
popec88 írta:
Danikika94 írta:
Sziasztok!
Elég furi dolgok csinál a gépem..😲 Este de nem csak este hanem vmikor fogja magát és bekapcsol normál állapotba...😲 Van amikor (elég sokszor) hogy amikor reggel készülök suliba v tök mind1 mit csinálok de a gépet mindig alvó állapotban találom..:S A net ki van húzva esténként..:S 😃 😲 😀 Vajon mi a gond???


Szia!

Nekem is pont ugyanez volt a problémám... Éjelente megy a gép torrentezés miatt, és volt, h reggelre alvó álapotba került, ha sokáig nem ült ott senki, akk is, stb...

Ha neked is ugyanaz a gondod mint nekem volt, akk Vezérlőpult > Energiaséma beállítása opció alatt ki tudod kapcsolni az alvó módot, a hibernációt meg minden sz*rt...

Remélem tudtam segíteni😀


Nem nekem totál ki van kapcsolva a gépem és magátol kapcsólja be magát, és alvó állapotra jövünk ki..😀 Azt akkor gondolom azért mert bekapcsolja magát és sokáig tétlen és berakja alvóba magát. De kikapcsolt állapotból nyomja be magát..


Ilyenről még nem is hallottam, fogalmam sincs mitől lehet...😢


Hát ezaz..😃 Én is guru vok mindenről hallottam meg mindennel amivel csak lehet már elb****sztam a gépemet tanulás céljából és mindig megjavítottam, de erről én sem hallottam és tanácstalan vok..😃
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Danikika94 írta:
popec88 írta:
Danikika94 írta:
Sziasztok!
Elég furi dolgok csinál a gépem..😲 Este de nem csak este hanem vmikor fogja magát és bekapcsol normál állapotba...😲 Van amikor (elég sokszor) hogy amikor reggel készülök suliba v tök mind1 mit csinálok de a gépet mindig alvó állapotban találom..:S A net ki van húzva esténként..:S 😃 😲 😀 Vajon mi a gond???


Szia!

Nekem is pont ugyanez volt a problémám... Éjelente megy a gép torrentezés miatt, és volt, h reggelre alvó álapotba került, ha sokáig nem ült ott senki, akk is, stb...

Ha neked is ugyanaz a gondod mint nekem volt, akk Vezérlőpult > Energiaséma beállítása opció alatt ki tudod kapcsolni az alvó módot, a hibernációt meg minden sz*rt...

Remélem tudtam segíteni😀


Nem nekem totál ki van kapcsolva a gépem és magátol kapcsólja be magát, és alvó állapotra jövünk ki..😀 Azt akkor gondolom azért mert bekapcsolja magát és sokáig tétlen és berakja alvóba magát. De kikapcsolt állapotból nyomja be magát..


Ilyenről még nem is hallottam, fogalmam sincs mitől lehet...😢
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Danikika94 írta:
Sziasztok!
Elég furi dolgok csinál a gépem..😲 Este de nem csak este hanem vmikor fogja magát és bekapcsol normál állapotba...😲 Van amikor (elég sokszor) hogy amikor reggel készülök suliba v tök mind1 mit csinálok de a gépet mindig alvó állapotban találom..:S A net ki van húzva esténként..:S 😃 😲 😀 Vajon mi a gond???


Szia!

Nekem is pont ugyanez volt a problémám... Éjelente megy a gép torrentezés miatt, és volt, h reggelre alvó álapotba került, ha sokáig nem ült ott senki, akk is, stb...

Ha neked is ugyanaz a gondod mint nekem volt, akk Vezérlőpult > Energiaséma beállítása opció alatt ki tudod kapcsolni az alvó módot, a hibernációt meg minden sz*rt...

Remélem tudtam segíteni😀
0
0
0
0
hnemaria avatar
régen nekem az volt néha, hogy betöltés közben ujraindult, majd betöltés közen megint, és kb 3-4 edszerre elindult. 7 éves vinyó. de nem tudom hogy az volt e a baj. mert teljesen uj gép van azóta :/
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Colgate😆 írta:
valaki segitsenmit tegyek??????????????!!!!Elinditoma gépet és kidobja hogy normál modu inditás meg ilyenek és bármrmelyikrenyomok kijön a windows logo,betölt aztán fekete képernyő.ha pedig raknám ujra a windowstáll egy helyben szal semmit nem csinál.gondoljátokhogy a winchesterrelvan a baj vagy mivel??HELP


Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem full ugyan ez volt.....7,5 év után elfáradt a vinyó....nekem néha újra is indult logó betöltése előtt....
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Nálam az bevált h ha SATÁs a winyód akkor dugd át egy másik csatiba. Ha nem jó elsőnek vegyél egy kábelt azzal tán jó lessz ha így sem jó akkor egy újjat kell h vegyél.
0
0
0
0
ColgateXD avatar
valaki segitsenmit tegyek??????????????!!!!Elinditoma gépet és kidobja hogy normál modu inditás meg ilyenek és bármrmelyikrenyomok kijön a windows logo,betölt aztán fekete képernyő.ha pedig raknám ujra a windowstáll egy helyben szal semmit nem csinál.gondoljátokhogy a winchesterrelvan a baj vagy mivel??HELP
0
0
0
0
Danikika94 avatar
niteforce írta:
Danikika94 írta:
Én??? v foxbet??..😃

foxbet 😃


Rájöttem..😃 😆 Akkor nekem csak alaplap??
0
0
0
0
niteforce avatar
Danikika94 írta:
Én??? v foxbet??..😃

foxbet 😃
0
0
0
0
foxbet avatar
ok de elöbb megpróbálom az alaplapot is hátha az romlott el .
0
0
0
0
niteforce avatar
tápod cseréld egy jóra.
0
0
0
0
foxbet avatar
na szevasztok. Most uúrakezte az egésuz et a gépem csak pár órára lett jó.
bekapcsolom nem megy a ventik is mennek de semmi megpróbáltam az integrált vga-val de úgy se megy a raomkat is megnézetem megnéztem az illesztéseket is és semmi bios reset nem használt.
0
0
0
0
Danikika94 avatar
az Op rendszerem már vagy 2 éve egy Win7 Ultimate SP1 32bit-es meg egy Windows 8 DP a hardvereket nem cseréltem már 1 éve csak folyton tisztítom...😃 és mindig elviszem vizsgálatra h nincs-e baja..😃 és a legutóbbin nem volt..😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem meg olyat csinál a gép, hogy nem kapcsol ki teljesene. Mármint a külső vinyót leválasztja, a belső is offolja magát, de a ventik mennek tovább. Jelzi is elől, hogy kapja továbbra is az áramot a gép.

Ezt azóta csinálja mióta manuálisan adtam a feszt az oc-hoz, mert 4 ghz-et auto fesszel nem tudtam elérni. Vajon mit szúrtam el?

DDR2 voltage-nak 0.3V-t adta,
FSB-nek 0.2 V-ot
GMCH (északi híddal kapcsolatos) 0.2 v-ot
PCI-E-nek semmit
Core voltage control 1,54 v, max 1,52V-ot kap a CPU
0
0
0
0
Devis avatar
nem feltétlen, bár az is lehet.
lehet: alaplap, winyó, op. rendszer, táp
én ezekre tippelek, csak úgy tudhatod meg ha cserélgetsz hardvereket
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Sziasztok!
Elég furi dolgok csinál a gépem..😲 Este de nem csak este hanem vmikor fogja magát és bekapcsol normál állapotba...😲 Van amikor (elég sokszor) hogy amikor reggel készülök suliba v tök mind1 mit csinálok de a gépet mindig alvó állapotban találom..:S A net ki van húzva esténként..:S 😃 😲 😀 Vajon mi a gond???
0
0
0
0
foxbet avatar
már megvan mi a gond niteforce segített msn-en a cool 'n' quite kikapcsoltam és a feszt meg 1.4 ről 1.3-ra vettem vissza. Kösszi mindenkinek aki segített.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Vedd ki a ramokat a gépből, majd rakj vissza egyet, indítsd. Ha nem megy, akkor a másikat. Ha mindkettővel külön megpróbáltad, és nem megy, akkor előfordulhat, hogy a vga a hunyó.
0
0
0
0
niteforce avatar
nekem is akkor volt ilyen amikor már nem bírta a proci a tuningot. nekem miután pittyen kiírja hogy vegyem lejjebb az órajelet mert az túl magas.
Volt ilyen akkor is, amikor nagyon instabil volt a gép, és a windowsból kékhalállal leállt, és nem akart indulni.
ha viszont nincs húzva a proci, akkor nem tudom. lehet hogy valamiért az alaplap levette a feszt, kapcsold ki a cool n quiet funkciót, lehet hogy az ront el valamit.
0
0
0
0
foxbet avatar
most annyira oldotta meg hogy 2-3 szor kell úrja índitani mire pittyen egyet.
(egyébként kivettem az alaplapi elemet és úgy ált be alapértelmezetre.)
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nekem inkább HW gondnak tűnik...
0
0
0
0
niteforce avatar
mindenesetre csinálj egy BIOS resetet, az általában megoldja a problémát.
0
0
0
0
jumbo avatar
nekem ez akkor szokott előfordulni,mikor túlhúzom a procit......
0
0
0
0
foxbet avatar
na szevasztok.
a bulldozer gamer gépem bekapcsolom beindul pörögnek a ventik de semmi nem jön még a pittyenés se hallatszott el be. A vezetékeket is megnéztem. Tegnap még semmi baja nem volt ma hazaértem és így indult az elmondtak alapján.
Mi lehet a gond?
0
0
0
0
jumbo avatar
WackoSheep írta:
Kapjátok be a ***omat h ne írok soha a kérdéseimre!!! ?)

Moderálás!!!
Ez sokmindentől függ!!!Az pedig elég tág fogalom,hogy elromlott.Törésre nincs gari...
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Synda írta:
popec88 írta:
Hello!

Nem tudom, h ide való-e ez a "probléma", de jobb topikot nem találtam erre...

Szóval mikor játszom, pl. Crysis-t, akkor az van, hogy ahogy haladok előre, úgy jelennek meg a semmiből az objektumok (pl. sziklák, fák, stb...) Ez miért van? Lassú a graffom? Vagy a RAM-jaim? v mindkettő...?😃

1920*1080ban játszottam, ultra high beállításokon, és nem szagatott, hanem ezt csinálta. Perxe az élsímítás ki volt kapcsolva, azt nem annyira szereti a kártyám...😆

Ez egyébként előfordult más játékoknál is, de mondjuk itt a legfeltűnőbb...


Szerintem "sokkot" kap a géped,nem tud annyit számolni.😆
Picit vedd lejjebb a grafikát.


Hát lehet, hogy sokkot kapott szegény😆

De nem ez a probléma, levettem low-ra mindent + felbontást is 800*600ra (elég ronda is lett...😆😉, de így is ugyanaz...

A proci nem tud annyit számolni? Egy kis tuning segítene?😆
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Hello!

Nem tudom, h ide való-e ez a "probléma", de jobb topikot nem találtam erre...

Szóval mikor játszom, pl. Crysis-t, akkor az van, hogy ahogy haladok előre, úgy jelennek meg a semmiből az objektumok (pl. sziklák, fák, stb...) Ez miért van? Lassú a graffom? Vagy a RAM-jaim? v mindkettő...?😃

1920*1080ban játszottam, ultra high beállításokon, és nem szagatott, hanem ezt csinálta. Perxe az élsímítás ki volt kapcsolva, azt nem annyira szereti a kártyám...😆

Ez egyébként előfordult más játékoknál is, de mondjuk itt a legfeltűnőbb...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció