Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 623
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok srácok! Bottleneck problémáim vannak, vagyis szerintem az. Akármin játszok, akár régebbi, akár uj játék, brutális fps dropok vannak, a kijelző is beakad. Próbáltam nfs unboundot, proci 70-80-90 százalékon megy, a kártya ilyen 65, 40, néha felugrik 97-re is, de elég ritka. Ha low-ra állítom a grafikát még rosszabb, 35fps körül van. Dying light 2 alatt annyira nem vészes, de ott is előfordul. Nem csak akkor van bottleneck, ha a proci 100%on megy? En azt hittem csak akkor fogia vissza a kártyát..

R5 3400g
6600xt

Egy r5 3600 vagy 3600x mennyire lenne elég ehhez a kártyához? Illetve a mai játékokhoz akár? Koszi szépen!
0
0
0
0
💬 8
MC MaRcI avatar
@romero35: 3600 elég hozzá
Egyértelműen a proci a gyenge lancszem
1
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Köszi! Egy 3400g-t mennyiert lehetne elpasszolni kb? 15-20k türhető ár érte?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@romero35: Én személy szerint 5ezret nem adnék érte
Nem tudom mi lehet az értéke a használt piacon
Na gyorsan megneztem
15-20k-ert mennek
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Kiraly vagy. Még annyi, hogy 16bol miert csak 13,9gb ram használható? Ez az ócska hoki proci foglalná le?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@romero35: A rendszer lefoglalt 2gbot
Ám jelzem hogy ha modern címekkel akarsz játszani nem hátrány ma már a 32gb ram
A nfs unboundhoz pedig van cpufix
Mindenképpen ajánlott felrakni hozzá
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Rendben. Amugy nezegettem yt videokat, ahol ezzel a procival tolják, meg ilyesmi kartyaval mimt ami nekem van, vagy jobbal, aztan nekik megsem volt ilyen brutal fps drop egermozgasnal vagy kameravaltaskor stb, szimplan csak kevesebb fpsuk volt joval mintha egy normalis, jo procival nyomták volna 😢
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@romero35: Azért, mert a jelen processzorod ugyebár G modell, tehát integrált video chip van benne, tud menni videokártya nélkül, a többiekben ilyen nincs, BIOS-ban kikapcsolható egyébként!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@romero35: 3400G egy 2500 Ryzennek felel meg vagy kicsit gyengébb is. 2500X is jobb..
4 mag miatt van botnecked. Pl a 4300G meg egy 3500X lebutitva.
A 5600G meg egy 3600X lebutitva.
Szoval ha jàtékra kell akkor ne G procit vegyél. Mert előző széria közép csúcsai lebutitva.
A rammodat meg integrált vga viheti el.😎
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, ha alábbi konfiggal nem töltenek be a textúrák helyenként/el sem indul pár játék, azt mi okozhatja?

i3 6100 (stock)
msi rx 460 2gb
2x8gb predator ddr4 2133
win10 pro 64 bit

vidi kártya driver elvileg a legfrisebb.

pubg, siege, friday13theGame nem indul el vele, gta 5-ben, és Division (1) néhol nem töltenek be a textúrák.

(nem az enyém a pc)

tippeket elfogadok
0
0
0
0
Omis avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Pokman avatar
@Omis: Mit akarsz pontosan telepíteni ? Egyes játékokt egyszerre töltenek és telepítenek, így azoknál nem meglepő ha felugrik hogy minnél hamarabb befejezze a folyamatot.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

A következő lenne a problémám. A far cry 6 játszása közben leesik az fps-em.

Mitől lehet ez?
Elképzelhető,hogy ami van videókártya gyenge az adott processzorhoz ?

Válaszokat előre is köszönöm.

ALAPLAP: ASUS LGA1700 TUF GAMING B660M-PLUS WIFI

MEMÓRIA: DDR5 KINGSTON FURY Beast 6000MHz (AMD EXPO) 32GB - KF560C36BBEK2-32 (KIT 2DB)

PROCESSZOR: INTEL Core i7-13700K

TÁPEGYSÉG: FOCUS-GX-750 Seasonic Focus GX 750 W 80+ Gold
0
0
0
0
💬 11
Pokman avatar
@arva98: Nem írtad le milyen a videókártyád 🙂
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: VIDEÓKÁRTYA: ASUS TUF Gaming GTX 1650 OC 4GB GDDR6 videokártya (TUF-GTX1650-O4GD6-GAMING)
0
0
0
0
Pokman avatar
@arva98: Igen, egyértelmű hogy a kártyád messze lemarad a procid mögött. A far cry 6-ban ez a kártya max 1080p közepes grafikára elég és nem nagy fps-hez
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Értem. Milyen kártyát ajánlanál ,ehhez a processzorhoz, ami nem olyan drága ?
0
0
0
0
Pokman avatar
@arva98: A keretedtől függ, előbb azt mondd meg, mert ehhez a procihoz bármilyen kártyát lehet venni
0
0
0
0
PoPet avatar
@arva98: Hát abból új kártya eleve felejtős, használtan viszont ha találsz 6600XT-t az jó lehet (75 körül szoktak menni de 1-2 nap alatt el is viszik őket), illetve 5700XT-vel 60-65 körül tele van a hardverapro.
0
0
0
0
Pokman avatar
@arva98: Amit PoPet is mondott, azonban én szerintem ha tudsz várni, akkor inkább gyűjtsd még a pénzt és inkább vegyél egy középkategóriás kártyát. 6800XT-t használtan 210.000 környékén találsz, ha szerencséd van még olcsóbban. Ebben az árkategóriában Nvidiát nagyon nem ajánlom, főleg mivel 30-as széria VRAM-ban béka segge alatt van (kivéve 3090), a 40-esekből pedig super kártyákat biztos nem fogsz jódarabig használtan kapni, a vadonatújak meg egy teljes gép árát érik. Supereken kívül pedig csak a 4080/4090 érné meg, amik viszont már millás kártyák.
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@Pokman: Spoiler!
Nem semmi milyen árak vannak videokártyák terén, 210 ezret inkább fordítok családra,házra stb, mint egyetlen egy darab PC perifériáért. 😏 Milliós kártyákról meg nem is beszélve. De tudom, ez mind emberfüggő, mindenkinek szíve joga mire mennyit költ. Mondom ezt hogy PC-n is aktívan játszok már amennyire azt az időm engedi. 😁 Vagy pusztán nem követem már annyira a PC árakat azért lepett ez meg engem annyira.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Dwight Schrute: 210.000 ráadásul a használt ára a 6800XT-nek, újonnan 250-től kezdődik. És ez csak egy középkategóriás kártya Spoiler!
, legalábbis én az 1440p 100FPS-t annak számítom
. Belépő kategória újonnan minimum 100-tól kezdődik és igen, a 4k-s kártyák már bőven félmilla felett vannak és a milliót is elérhetik. Bár attól is függ ki mit tart milyen kategóriának, én most főleg a tavaji és idei megjelenésű játékokról beszélek max grafikán. Ha valaki belépő szintnek 720p min grafikát veszi akkor ellesz egy 40 ezres kártyával is és ha felső kategóriának az számít nála hogy 4k de 2-3 (vagy korábbi) évvel ezelőtti játékokat 4k-ban tolja akkor a 6800XT is bőven elég.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Rendben.
Köszönöm mindenkitől a válaszokat.
0
0
0
0
no avatar
Üdv. Olyan problémám van amire sajnos nem találtam eddig 100% os receptet egy fórumon se.

Az aktuális gépemmel problémáim vannak.
Nagy igényű játéknál pl. ARK, Új COD vagy 3D Mark TimeSpynál a gép újra indul fekete képernyőre.
Nem olyan igenyes játéknál mint pl. a pubg nincs ez a jelenség. A ramokat néztem minden fajta órajelen, sőt egyenként is, nem hozott változást. Rendszert újra tettem, drivereket mindent semmi.

Tápra gondolok vagy VGA. Vagy esetleg teljesen más állhat a háttérben?

Jelen pillanatban délután csak egy fsp 750w es táp áll majd rendelkezésre egy GTX 1650 el. Mondjuk utobbival nem tudom érek e valamit.
Sajnos nagyobb kártya most nincs nálam itthon, se kölcsön nem tudok kérni a 6900XT nél nagyobbat....

A hőfokok amúgy rendben..
0
0
0
0
💬 10
PoPet avatar
@JatekLabor: A halál random leállásoknál elsőre mindig RAM/táp a gyanús. RAM teszthez egy pendrivera dobj memtest86-ot, aztán ha egy éjszakát mondjuk kibír, akkor azt valóban ki lehet lőni.

Amúgy ha nem melegszik túl semmi, és random nagyobb terhelésen lecsetten a gép, én tápra gondolnék első körben. GPU miatt ritkábban indul újra a gép, inkább kidob egy hibát a windows hogy a driver újraindult vagy ilyesmi, de az event logban is látszik talán, azt nem nézted ott mit ír be amikor megáll a rendszer?
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Azt nem. Most megyek éppen a 750 es tápért meg egy 1650 ért . Szerintem táppal kezdem, ha ezzel is fekete képernyős újra indulás lesz akkor legalább tudom jó a táp.
Akkor elvileg VGA memória ami még ludas lehet. Ha mondjuk ezek maradnak, mert a kölcsön táppal se megy le a teszt, akkor mennyi értelme van 1650 el nyomni a 3DMark TimeSpy-t? Memória hiba kijöhet vele a kicsi teljesítmény ellenére is?
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: A tápegység át ment a teszten... FSP Hydro Pro 700al se ment le a 3DMark TimeSpy teszt. Így az Evga tápom nem ludas...
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Aida64 stability tesztet nyomok a CPU meg a ramra. Ha nem lesz gond akkor 1650 és újra 3DMark TimeSpy teszt. Ha azzal se lesz gond akkor a 6900XT megy vissza gariba...
0
0
0
0
PoPet avatar
@JatekLabor: Aida64 nem ért semmit nekem sosem, RAM-ot tesztelni tényleg a memtest86 ami jó, többire meg egy OCCT-t ereszthetsz még rá, hátha az talál valami rendelleneset. Procira a Prime95 is jó, az gyilkolja rendesen, memóriával együtt akár.

Ami még egy gyors tesztet megér az a BIOS update a legfrisebbre.

Viszont ha a 1650-el is csinálja, memtest/CPU teszt átmegy, akkor még az alaplapot se zárnám ki, de azt a legnehezebb megállapítani. Nekem random lefagyások voltak amit nyomoztam nagyon sokáig az előző konfiggal, ott végül egy proci ki-be után javult meg minden, mai napig nem értem miért, minden pin sértetlen volt a procin, az alaplapot meg azóta is használom.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Aida64 át ment, igaz GPU nélkül, csak a cpu ramot teszteltem. Nekem mindig megfogta a régi lapomnál a ramokat amikor nem támogatta az alaplapom a ramokat. Most már saját táp, GTX 1650 megy a TimeSpy alatt.

Kieg. Egy fórum találtam hasonló hibát, ott a gyerek vett egy új kártyát, mert kiderült a 6900XT volt neki is a Ludas 1 év után durván.. RTX 3090ti vel ***án ment minden neki. Szóval nagyon úgy nézz ki az AMD a 6900XT éket nagyon elrontotta.
Kíváncsi leszek majd a szervizre, mit fognak majd mondani hogy ne kapjak új kártyát. Többet soha AMD kártyát....
0
0
0
0
PoPet avatar
@JatekLabor: "Többet soha AMD kártyát...."

Az, hogy egy rosszat kifogsz, nem jelenti, hogy az összes szar ami AMD, nekem pl eddig csak nvidiát kellett gariztatnom.

De hogy még konkrétabbat mondjak, ott voltak a hirhedt Micron memóriás első 20-as szréiás RTX kártyák amiken sorra hullattak el a VRAM-ok, vagy a 40-es szérián lévő szarul tervezett csatlakozók amik miatt megégtek a GPU-k.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Előzőleg egy 5700XT ém. Ott szoftveres gondol voltak majd el adtam. Eddig sajnos nálam az RTX-ek voltak csak megbízhatóak. Kicsit lehet túl reagáltam de azért már 356 ezer forint 14 hónapra eléggé kiábrándító... Jelenleg a kártya használhatatlan, csak a pénzem van benne. Most nincsenek erre jobb szavaim. Gtx ,1650 el 3x le ment a TimeSpy eddig minden crash nélkül...😕
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Time Spy stress testet nyomok már. Ha ez is le megy akkor veszem is le a dobozt.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: 99.3%! 97% ot kell elérni hogy a rendszer stabilnak nevezhető legyen, azt írja. Magyarán, nem volt homokszem a gépezetembe. Sajnos a kártya ennyit birt.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok! Egy ideje már küszködöm egy olyan hibával, hogy random elmegy a kép. Olyankor maxra felpörögnek a ventik. Ilyenkor vagy visszajön a kép, vagy csak a restart segít... Ezt mindig csak böngészés közben produkálja... Játék közben soha nem fordult még elő. Csináltam benchmarkokat, ott semmi gond nem volt. Játékok közben sem észlelek semmiféle problémát. Volt windows reinstall,(win11) pár hónapig nem volt gond, de most megint előjött. Gyanítom hogy az nvidia instant replay használata okozhatja. Az esemény naplóban azt irja hogy a driver crashelt be... Van hogy játék közben alt+z-vel elő akarom hozni az overlay-t és lefagy az egész overlay... pontosabban az nvidia share crashel be... VGA 3070 windows11. Találkoztatok már hasonlóval?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, a bekapcsoló gomb a gép bekapcsolása után folyamatosan pirosan villog, ez mitől lehet? Egyelőre probléma nélkül tudok csinálni bármit a gépen, de ha nem lenne semmi gond, kéken világítana
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Driver power state failure hibára tudd valaki valamit? csak néha csinálja pc kikapcsolásnál
0
0
0
0
💬 5
Pokman avatar
@gyuri191: Én első hallásra tápra gyanakszom, milyened van?
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Pokman: driver power state failure azt irja

chicony 550 w 80plus bronze táp
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@gyuri191: Kapcsold kis a gyors rendszerindítást , vagy valamelyik USB csatis periféria is előidézhet ilyen problémát.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Dwight Schrute: az kivan a gyors inditás kapcsolva lehet kamera usb je zavar néha be akkor vagy hangfal?
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@gyuri191: Igen, előfordulhat.
1
0
0
0
meszes17 avatar
Sziasztok,ezt miért csinálhassa a gépem,van tippetek?
https://kephost.net/p/MTAzMjc0NA.jpghttps://kephost.net/p/MTAzMjc0Mw.png
0
0
0
0
💬 20
cseszka avatar
@meszes17: Több játéknál is csinálja ezt,vagy csak ennél?Először próbálj meg drivert frissíteni.Ujabbra vagy akár régebbire.Esetleg DX-et frissíteni.Ha nem oldódik meg,illetve másik játékokban is jelen van a hiba,lehet hardveres hiba lesz.VGA-t javítani nemigen lehet.Esetleg nézd meg a hőfofokat terhelés alatt.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: A driver a legfrisebb,DX is,Friss új eredeti windows,A vga stress test rendben volt.Túlmelegedés nem volt.75 C fok volt a legmagasabb fok,és mindig csinálja,nem csak egy game-ban,fagyások is vannak pl a watch dogsban…
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Próbáld meg régebbi driverrel.Ha ott is jelentkezik,akkor valószínűleg a vga kezd beteges lenni.Ha az RX480-ról van szó,az már nem mai darab,simánn bennelehet hogy kezdi megadni magát.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Nem RX480om van,hanem RX5600XT-m van…Csak még majd átkell szerkesztenem gépem adatait a.
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Esetleg próbáld meg mégegyszer ujra telepiteni a windowst.Lehet furánn hangzik,de megesik hogy egy windows relativa frissen van telepítve,mégis van benne valami hiba.Én már pl jártam így.Én mindenféleképp ezzel kezdeném.Uj win,+ alap driverek.Uána kipróbálni játékokban.Ha minden okés,akkor a programok is mehetnek fel.De ha ezzel nem oldódik meg,akkor valószínüleg hardweres lesz a dolog.Ha van lehetöség,a videókarit teszteld le egy másik gépben,egy havernál.Ezek a dijmentes lehetöségek.Ha ott is jelen lesz a probléma,és van még rá garancia,akkor gariztatni.Ha nincs,akkor előbb utóbb ujat kell majd beszerezni.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Kikell cserélnem a gpu-mat.
Azt akarom kérdezni,hogy Asrock AB350M Pro4 alaplapba belepaszolna nekem a RX6650XT vagy a RX6700XT gpu?
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Persze.Menni fog benne.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Kicseréltem a videokarit,vadiúj videokari van benne,ugyanúgy csinálja a hibákat…Lehet,hogy a kábel lesz a rossz?Vagy mi a franctól lehet ez…?
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Windowst + drivereket ujra raktad?Én azzal kezdtem volna,vagy kezdeném.Utána a fizetős részek.Uj kari,kábel...
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Új friss a windows,tegnap alaphelyzetbe állitottam…Kartya uj,az is tegnap lett beleszerelve…Akkor nem tudom mi a hiba
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Próbáld meg teljesen ujra tenni.Meghajtót formatálni hogy töröljön mindent.Csak a C meghajtót,amiken az oprendszer van.Az alaphelyzetbe állítás nembiztos hogy segít...
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Lehet hogy a hűtőventilárom lesz a rossz,nem lehet leellenőrizni pl speedfannal?
Amúgy időközönként lelassul megáll a ventilátor és megy tovább,az baj?Meg furán és hangosan szól ha restartolom a gépet..Nem értek ehhez,de nézem a videokari hő fokát 57 fok mögé nem megy.(játék közben)
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Ma már szinte minden vga igy csinál.Passziv állapotban dolgozik,csak egy bizonyos hőfok felett kezdenek forogni a ventik.Gép restart után viszont megeshet hogy pörög a venti amig a driver benem tölt.
Ilyen térenn a kártyának biztos nincs baja.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: Teljesen újra telepítettem a legújabb windows 11 prot,de nem segített,valószínűleg hardver hiba lesz,be kell vinnem szervízbe,fingom nincs mitől fagyhatnak le a játékok és miért vannak grafikai hibák…Már nem tudok mit megpróbálni.
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Igen.Hardveres dolgot legkönnyeb a szervízben kideríteni.Sajnos hogy ez történt.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: lehet a Ram lesz a …kiszedtem mind a 4et,egyet benne hagytam es eddig jó.még teszetelem a többi játékot is…Ha mégse lesz jó max alaplap lehet a gond…de ahol csinálta a szín grafika hibát,ott a szin hiba már megszünt…viszont más játék lefagyott…de lehet a ram lesz a ludas?4x 8 gbos volt benne,most egyet hagytam benne…
Megpróbáltam mind a 4 ramot egyenként kipróbálni,de mindegyiknél lefagyott az egyik játék ugyanúgy…viszont a POP FS játékban megoldódott a szín hiba…
0
0
0
0
cseszka avatar
@meszes17: Akkor annyi hogy teszteld a slotokat is.Egy memória egy slotban.Uána ugyan azt át teszed másik slotba.Igy végig a 4 memóriát mind a 4 slotban.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@cseszka: tudsz valami megoldást 0xc00007b error hibaüzenetre?Bármilyen releaset töltök le ezt a szart dobja ki!Lassan semmit sem tudok elindítani.
Directx legújabb
Net framework legújabb(3.5 is telepítve)
Microsot Visual C++ legújabb…Mi a tökömért nem megy?
0
0
0
0
sean avatar
@meszes17: Nekem a régi gépem akkor csinált ilyeneket mikor az alaplapi pci vga slot döglődött. Netezésnél és filmezésnél nem volt gond, de játékoknál hasonló anomáliák voltak. Esetleg a hdmi vagy displayport kábelt cseréld ki, a rossz kábel is okozhat ilyeneket. Még a monitor csatlakozója is lehet, a legegyszerűbb ha egy másik gépen lepróbálod a monitort és a kábelt.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@sean: Valóban az alaplapon való foglalati pinek voltak a sérültek…mellesleg nem volt megszínezve sem ahol meg kellett volna,hogy legyen,igazad volt,asus prime került bele,vadi új.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
KB 2 napja tapasztaltam egy olyan jelenséget, hogy mikor bekapcsoltam a gépem elkezdett bootolni majd kikapcsolt. Egy régi tápegységem volt meg már alapból is csinált érdekességeket, ezért vettem egy újat. Amikor betettem az új tápot a gépbe, és bekapcsoltam rá 4 másodpercre egy kattanó hangot hallottam és kikapcsolt.
(automatikusan addig csinálja ezt a folyamatot ameddig nem áramtalanítom a gépet). A kábelek jól vannak bekötve, még új gombelemet is cseréltem a gépbe.

Valakinek van ötlete mi okozhatja a kattanó hangot és a leállást? Történt már ilyen valakivel, ha igen mi volt a megoldás? A tápegység bedoglésével vitte az alaplapot is?
Előre is köszönöm a választ! 🙂
0
0
0
0
💬 2
MaximumGame avatar
@Kristof080723: Hali! Én pont így jártam egy táppal, vitte magával a lapot... Zárlatos lett az alaplap 😕
Uj tapod meg a zárlat miatt lekapcsolja magát az áramkörröl.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Kristof080723: Ahogy már előttem is írták, valószínűleg az első táp kinyírta az alaplapot és az új nem engedi hogy a gép bekapcsoljon mert érzékeli hogy valami nem stimmel. Halottam hogy extrém esetekben más is kinyírhat (pl proci, kártya), de ezt addig nem fogod tudni amíg nem veszel egy új lapot és ki nem próbálod.
1
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Sziasztok! :-)

Olyan problémám lenne,hogy a laptopom (eddig full csendes volt) az elmúlt napokban szinte folyamatosan megy a ventillátorja, és azt látom,hogy a CPU sűrűn 80-90fok fölött van, és eddig soha nem csinált olyat,hogy kb. eléri az aksi felét és magától kikapcsol.
Szerintetek pasztázzam meg a CPU-t, annyi elegendő lenne?
Választ előre is köszönöm szépen, ha igen akkor elszaladok a boltba! :-'D
(Pl.: amikor lemegy 50-70 fokra a CPU akkor a ventillátor is természetesen halk, de aztán fogja magát és felmegy a hőmérséklet is magasra, és a ventillátor is beindul)

https://i.imgur.com/JfOW6Y7.png

https://i.imgur.com/wk0l2Yu.png
0
0
0
0
💬 5
PoPet avatar
@PrekopDavid1993: Ha nem fut a háttérben semmi feleslegesen ami zabálja a gépet, akkor valószínű egy pasztázás megoldja.
1
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
@PoPet: Böngésző maximum , semmi más.
0
0
0
0
PoPet avatar
@PrekopDavid1993: Akkor egy pasztát megér kipróbálni, úgyis ahogy nézem elég idős gép, ha még sosem volt, vagy nagyon régen, simán lehet amiatt.
1
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
@PoPet: Fél éve sincs nálam. De böngészésre használom meg ilyenek. Amúgy jó kis gép ,gyors Nagyon. :)
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
@PoPet: Na egyelőre sikerült , pasztázás megoldotta úgy néz ki! Köszi azért! :-)
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
A gépemnél két hibát találtam. Egyik az AMD videokártyának a szoftvere, másik a Windows 11.
Az AMD szoftvert sikerült egyenlőre helyre tenni, de a Windowst kénytelen voltam 10-re visszatelepíteni. Egyébként Intel-s gépem van, csak a videokártya AMD-s. Nálam az M.2 SSD-k haltak meg. Remélem tudtam segíteni, ha valakinek hasonló problémája adódik.
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok!

Segítséget kérnék az alaplapommal kapcsolatban. A jelenség az, hogy nem tudom bekapcsolni az AMD Smart Access Memory-t. Ha engedélyezem a Above 4G Decoding-ot és a Re-Size BAR Support-ot onnantól a gép nem boot-ol be csak a Bios-ba dobál vissza. A Boot menüben nem látható semelyik ssd, hdd és a DVD rom sem. Ha vissza állítom az utolsó helyes beállítást akkor boot-ol csak ki is kapcsolja a SAM-et. A legfrissebb Biost ma fel tettem de azzal is ezt csinálja. Tudja valaki, hogy miért csinálja ezt?
Köszönöm ha segítesz!
0
0
0
0
💬 12
Pokman avatar
@cey85: Nem tudom mi lehet a baj de próbáld meg magát a SAM-et Adrenaline szoftverből beállítani
0
0
0
0
cey85 avatar
@Pokman: Azt mondja az Adrenaline program, hogy az AMD SAM nem elérhető. Pedig a youtube tele van, hogy ilyen lapon régebbi bios-al engedélyezik a SAM-et. Azt tudnám ilyenkor mi van?!
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Belépő gagyibyte lapok és a remek biosuk.. Próbálj meg visszaállni régebbire ha lehetséges, hátha
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Köszi a tanácsod. De ennyi macerát nem ér meg nekem. Nem tudni sikerül e, és ha igen működik e?! Eddig is meg voltam nélküle ezután is megleszek. Félek valami balul sül el. De azért köszi
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Ha nem épp egy vihar kellős közepén csinálod, túl sok gond nem lehet belőle.
0
1
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Jul 13, 2021 ekkori a bios amivel láttam youtube-on, hogy bekapcsolják. Ezt azért nem biztos fel kéne tennen nem?
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Hát ha azzal működik akkor az kell neked. Annak azért nézz utána, hogy lehetséges-e visszaállni régebbire a mostanidról.
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Sejtem mi a gond. Nem UEFI módban lett telepítve a windows. Hanem Bios módban. Majd utána járok, hogy kell UEFI-ben telepíteni mert fogalmam sincs😃 Mert a CSM Support ha nincs be kapcsolva nem boot-ol be. Az meg pont ez az uefi dolog.
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Rufussal csinálj egy win telepítőt, úgy hogy a partition scheme az GPT legyen, a target system pedig UEFI. Utána a biost állítsd át UEFI-re, bootolj be a pendriveról és telepítsd fel a windowst. Ha tényleg ez a gond, úgy már működni fog.
1
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Köszi segítséget! Majd valamikor meg csinálom, mert mostanában nem sok időm lesz.
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Meg csináltam a Rufus-os win telepítést. Át állítottam UEFI-re is és mostmár működik a SAM. Bónuszként működik a win 11 is 😁. Köszi a segítséget!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az utóbbi időben amikor bekapcsolom a gépet, az alaplapomon van 4 led, cpu, ram, vga, hdd... amikor bootol a gép akkor mind a 4 kialszik, de van hogy a vga led-em világit tovabbra is, ezt mi okozhatja? a vga-m lenne hibás? vagy esetleg driver lehet??? eszközkezelőben vga-t nézegettem, ott azt irja, hogy az eszköz megfelelően működik... nem értem :/ esetleg valami ötlet? köszi előre is!

előbb kipróbáltam azt, hogy lekapcsoltam a gépet komplett, tápot lekapcsoltam a hátulján lévő gombbal, kihúztam a tápkábelt egy 15-20 másodpercre, utána vissza szúrtam, bekapcsoltam és már nem világit a vga led az alaplapomon! nem értem mitől lehet... azért akinek van ötlete kérem segitsen!
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Hát a kártyán hibát nem vettem észre, teljesitménycsökkenés nincs, ugyan úgy működik mint ha most raktam volna bele... rendben hétvégén megcsinálom aztán esetleg ha ugyanez lenne majd jelentkezem... a bios műveleteket alaplapon vagy gpu-n csináljam meg? mondjuk érdekes mivel akármelyik programban nézem, akár GPU-Z - ben, akár MSI Afterburner-ben, akár nVidia vezérlőpultban, a kártyám adatait rendesen beolvassa az órajelektől kezdve a PCI-Express 4.0 - án keresztül mindent, vram mennyiség minden adat ül.... nem értem, semmi hiba nincs, még csak monitorral kapcsolatban sem, semmi változás nincs ennek ellenére, hogy néha világit az a led az alaplapon... nincs másik kártyám sajnos, úgyhogy azt nem tudom kipróbálni :/ de gondolom ha a kártyával lenne gond, az már megmutatkozott volna, vagy nem?
0
0
0
0
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Mondjuk ilyet még nem csináltam, de valahogy megbirkózom vele, megoldom valahogy... Jolvan, nagyon szépen köszönöm segitséged és türelmed!!!
0
0
0
0
no avatar
Jaj és még egy kérdés... ha frissitem alaplapon a biost, a legújabb verziót telepitsem? mivel kitett több verziószámú biost, vagy az mindegy melyik?
0
0
0
0
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Amikor driver-t frissítettem nem vettem észre h Studio driver-re frissít a gép ( vlmi miatt az volt bejelölve experience-be ), miután lefrissítette feltettem az aktuális Game Ready driver-t ( DDU-t nem használtam ), a gép jelzi is h a Game Ready driver van fent. A kérdésem az h G-sync bekapcsolva marad ettől független h véletlen először Studio driver-t tettem fel és utána a Game Ready driver-t?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@mata1093: Az nvidia control panelben nem latod...?
0
0
0
0
mata1093 avatar
@Bronson: Nem vagyok gépnél / otthon. :) és nem tudom mikor tudok ránézni :) de ráér igazából.
0
0
0
1
Omis avatar
Hello hello
Tegnap este használtam a gépem most haza érve nyomom a gombot semmi mintha nem kapna áramot talán tápegység hiba ?

Tápegység jó , rövidre zárva elindul a táp....
A kis érintkezők az alaplapon nem reagál...

Akkor alaplap lehet ??
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Omis: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Omis avatar
Az alaplap volt a ludas eddig bírta(mondjuk voltak jelek mert egyik nap csak úgy megkakukkolt az alaplapi hang ..most végleg az egész.

Amugy Gigabyte B550 Elite V2 lett helyette
1
0
0
0
no avatar
@Omis: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Omis avatar
nem tervezem ilyesmit de lehet kéne,
amúgy másik alaplap lesz mert amit tegnap vettem holnap már visszem is vissza ugyan az a baja mint az elöttem lévő 3 embernek....
0
0
0
0
retek77 avatar
Tisztelettem Uram,
Egy ideje már fent a probléma, egyszer csak lehal a rendszer! Értem ez alatt azt hogy piszkosul belassul, nem tölti be a win-t sem. Teljesen random hogymikor jön elő vagy hog ymi után. Van hogy hónapokig semmi hibátlanul működik de van olyan is hogy 1 hét alatt 2x is. Csak az oldja meg ha újra rakom a win-t teljesen formázva mindent is!! Fogalmam sincsen mi lehet a gond, sőt neten sem nagyon találtam semmit. A win külön ssd-n van, minden mást máshova töltök le vagy telepítek.

Bármi ötlet?

Processzor: Intel Core i7- 11700KF
Memória: Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB
Videókártya: MSI GeForce RTX 3060Ti Ventius 2X OC 8GB GDDR6X
Op. rendszer: Windows 11 Pro
Alaplap: MSI Z490-A PRO
Tároló eszköz: HDD: 2x Toshiba DT01ACA300 3TB
SSD: Samsung 980 PRO 1TB
Ház: Cooler Master Elite 431 Plus RC-431P
Tápegység: Thermaltake TR2 S 700W

Lehet esetleg valami haldoklik benne vagy nem is tudom
Válaszokat és a segítséget köszönöm!!!
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@retek77: Először is melyik oprendszer? Bár inkább azt kérdezném, magad rakod fel az alaplapi és egyéb hardverek illesztőit vagy hagyod a rendszerre? Utóbbi esetén előfordulhatnak galibák, ugyan ritkán, de lehetséges, így célszerű manuálisan felrakni őket, és nem csak egy kettőt, mindent amit a gyártói oldalon találsz az oprendszernek megfelelően.
Másik tippem az hogy akár egy malware is okozhatja a gondot.
0
0
0
0
retek77 avatar
@reszler112233: Win 11 Pro. A rendszerre szoktam hagyni
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@retek77: Már előttem írták és én is írtam drivereket gyártói oldalról szed le a legfrissebbet és rakd fel manuálisan.
1
0
0
0
no avatar
@retek77: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
retek77 avatar
BIOS a legfrissebb, XMP szintén pipa. A stress tesztet máris nézem(később megírom mi lett az eredménye).
Elvileg a tárolóhelyek jól vannak bedugva, működik mindegyik.
1
0
0
0
no avatar
@retek77: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
retek77 avatar
Máris nézem! Nem ír problémát, amit nehezen hiszek el neki
Intel Tuning Utility stress teszt nem jelzettt semmit sem
0
0
0
0
no avatar
@retek77: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
retek77 avatar
Meg is néztem a programmal, Kondíció 97% és van 3 hibás szektor, ami a tartalékra lett áthelyezve. Ezen a ssd-n van a win11.
Lehet tenni valamit? Ezen téren teljesen hülye vagyok.......
0
0
0
0
no avatar
@retek77: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
retek77 avatar
Köszönöm szépen a segítséget!!
Tehát a vége az lesz hogy cserélni így vagy úgy. Adatátviteli hibát nem jelzett. Akkor ennek fényében keresek is valami SSD-t :)
Köszönöm még egyszer

Ui.: nekem sincsen kábeltesztelőm :)
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@retek77: Szia! Maga a Windows 11 a rossz, megöli az SSD-ket.
2
0
0
0
PoPet avatar
@Gyrger72: XD

Spoiler!
Üdvözöl mind a 3 SSD-m ami kb 1 éve Win11-en éldegél.
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
Üdvözletem mindenkinek!

Pár napja vettem észre a Windows biztonságnál, az Eszközbiztonság menü pontban, hogy:

A helyi biztonsági szervezet védelme ki van kapcsolva. Az eszköz veszélynek lehet kitéve.

Rá kattintok, hogy Beállítások megnyitása , és ezt írja ki:

A lap nem érhető el.
Az elérni kívánt lapon nincsenek támogatott szolgáltatások, ezért nem érhető el.

Ez a jelenség a Windows frissítés után jött elő pár napra utána. És nem tudom mi a probléma. Mindent átnéztem a gépen, minden rendben van (Nincs vírus, se semmi). Még az újraindítás sem segített. Próbáltam utána nézni a dolognak, de nem találtam sehol normális magyarázatot.

Mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Istvan1995: Nezd meg van e mas frissites elerheto, hatha nem teljes. Ha meg teljesennormalisna mukodik, lehet csak egy bug es a kovetkezo frissitessel orvosolva lesz...
1
0
0
0
Istvan1995 avatar
@Bronson: Köszönöm a választ. Én is valamilyen Bug-ra gyanakszom. Mindent átnéztem a gépen, a Driver-eket, a Windows-t, naprakész, nincs frissítés. Teljesen normális minden.
Egyszerűen nem tudom hova tenni ezt a figyelmeztetést...
0
0
0
0
Bronson avatar
@Istvan1995: hesteg windows.... 💩 (ha minden okesnak tunik, komolyaban nem foglalkoznek vele egyelore)
1
0
0
0
Istvan1995 avatar
@Bronson: Rendben. Köszönöm még egyszer.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Helló. Pár napja olyan problémával küzdök,hogy mikor kikapcsolom a gépet akkor leáll,de nem kapcsol ki teljesen. Alaplapi ledek világítanak és a vga-n is a táp csatlakozónál a 2 kis led + rog logó. Valami windows beállítás lehet a baj,esetleg bios? Vagy esetleg a tápon belül valami? (pár hónapos táp) Bios-t egyszer reseteltem,de aztán ott nem találtam semmi beállítást rá,bár azt sem tudom pontosan mit keressek.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Viktorinho: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Helló. Sajna nincs Apm configuration menüm Asrock z270 extreme 4 lapon. Szerk: Aztán közben meg lett az s4-s5 csak a deep sleep-nél kellett keresnem. Ezer köszönet mostmár végre nem kell tápot kapcsolgatni.
1
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok
Az asztali gápem az istenért nem akar dual channelbe bebootolni...Csak a 3. és 4.slotban.Eggyenként sem....Már mindent kiprobáltam...Valaki tallkozott már ilyen problémáva?
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy a vga driver random crashel… ventik max-ra felpörögnek ilyenkor… pár másodpercre elmegy a kép, majd visszajön. Volt a napokban hogy újraindult magától a gép kernel power41 hibával. Lehetséges hogy a vga “haldoklik”? (Legfrisebb driver + win11) esetleg hogy tudnám ellenőrizni hogy valóban a vga-e a ludas?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@DarkC0re: csinalj kulonbozo stress teszteket elso korben ( memtest, furmark, aida64 stb) onnan ki tudsz indulni. nem feltetlen gpu hiba lesz. Egy windows reinstall/bios reset kombo se art ha nem tudod elkuloniteni a hibat
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Bronson: Megpróbálkozok vele! Bios update csináltam anno amikor vettem a gépet, kb 2 éve. Köszönöm a válaszod!
0
0
0
0
Bronson avatar
@DarkC0re: Azota tuti van új!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.
1 hete szert tettem egy Dell Latitude e6330-ra.
Specifikacio:
Intel Core i5 3220m
8Gb DDR3
Intel HD4000
640Gb sata winchester
Egy jó ideig ment, gond nélkül, és egyik nap úgy döntöttem hogy mivel nagyon melegszik, kitakaritom a ventit és újra pasztazom a processzort, ez mind megtörtént, össze is raktam, elindult, mint ahogy vártam. Utána már nem melegedett normális volt a hőfok.
A mai nap be akartam kapcsolni, de elkezdte azt csinálni hogy felpörgött a venti és leállt 2mp belül. Utána a hdd LED elkezdett villogni, ami a gyártó szerint processzor hibára utal.
Na most újra szet szedtem es abban a 2mp-ben ellenőriztem a processzort hogy melegszik-e es melegedett.( tudtommal ha melegszik akkor nincs vele probléma)
Pasztat is le pucoltam a procirol.
A ramok teljesen jók, le lettek másik laptoppal tesztelve.
Ramok nélkül is csak a hdd LED villog.
Mindent kikotottem az alaplaprol ( wifi, hdd..stb) es ugyanugy hiba, gondoltam majd jelezni fog hogy nincs benne memória, de ugxanugy csak a processzorra hivatkozott.
Kivettem az elemet is, gondolván lenullázom a biost, nyomtam a bekapcsoló gombot 30mp-ig es ez sem segített.
Na most tudni kell hogy a processzor sajnos alaplaphoz forrasztott, így cserélni se tudom.
Sejtem hogy a “semmitől” alaplapos lett.
Tudnátok ebben tanácsot adni? Előre is köszönöm az érdemleges válaszokat..Nagyon fontos lenne :/
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@basshunter2233: Hasonló gondom volt egy Dell Inspiron 5537-eseel. Kb 7 év után gondolt egyet és reggel nem akart indulni. Többszöri bekapcsológombbal ki majd bekapcsolás után indult el. Szerencsére nekem adott hangot is magából mikor nem akart indulni, és abból hosszas kutakodással a neten meglett hogy az alaplap szállt el.(Adatalapomon fent is a laptop még.) Keresni akartam hozzá alaplapot, de mivel öreg volt használtan találtam ugyan de sokalltam az árat amit kértek érte, de valahogy találtam elméletileg újat is, az meg kis híján az új laptopom árának felébe került volna, így inkább vettem egy új laptopot.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@reszler112233: Barátnőmnek is Dell lapos van
Állandóan kekhalalozik
Van hogy hónapokig semmi van hogy naponta
Sehol nem találunk rá megoldást
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
Üdvözletem!

A Windows Update menü pontban kaptam Driver frissítéseket.

- Intel - SoftwareComponent - 2130.1.15.0
- NVIDIA - Display - 30.0.14.7212
- Intel - SoftwareComponent - 1.41.2021.121
- Intel - SoftwareComponent - 1.63.1155.1
- Intel - System - 2131.1.4.0

A problémám az, hogy rákattintok a Letöltés és telepítés gombra, majd a következőt írja ki:

Telepítési hiba - 0x80070103

Próbáltam újraindítani a gépet, de akkor sem sikerült a frissítés. Mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Istvan1995: Szervusz!

Ez egy ismert Windows 11 hiba, amit még nem javítottak.
A Microsoft közleménye szerint a driverek aktuálisak, de egy hiba miatt a rendszer ezt nem érzékeli, így felajánlja a frissítést, amit nem tud telepíteni, mert a driver már friss.
Utánanézhetsz a verzióknak egyenként az eszközkezelőben, illetve feltelepítheted a frissítéseket manuálisan a gyártók honlapjáról letöltve, de ha annyira nem égető a dolog, akkor várhatsz vele amíg kijavítja a Microsoft a hibát.
0
0
1
0
Istvan1995 avatar
@xCube: Köszönöm a választ! 🙏

A Microsoft kijavította a hibát. A probléma megszűnt. 🙂
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok! Egy nagyon érdekes problémám van, Asus Rog Strix b550 alaplap, 4db kingston hyperx fury 3200MHz 8gb rammal..
nos, a problémám az az, hogy egyszer csak a 32 GB bol 26t lát csak, az SPD infók meghülyültek, egyetlen modulnál helyesek az értékek, az összes többi hibás, és emiatt rosszul is ismeri fel, ennek mi lehet az oka?
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@dave500: Ryzen 3xxx-hez hiba 4 modul, sőt felesleges. cseréld le 2x16-ra.
0
0
0
0
dave500 avatar
@Puffin: Az oké, de azért nem kevés pénz volt a RAM, szóval először is valahogy az SPD infókat kellene bele írni rendesen, de nem hiszem el, hogy erre egyetlen egy program képes, a Thaipoon Burner, mert már órák óta keresek valamit, amivel vissza tudom írni, de semmi sincs. Senki nem tud valami egyszerű programot, amivel vissza lehet írni a modulokba az spd profilt?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@dave500: Pedig jobban jársz ha leváltod 2x16-ra a meglévő 4x8-at pedig eladod. így akár nullára is kijöhetsz belőle, de legalábbis nem fogsz akkorát bukni vele.
0
0
0
0
dave500 avatar
@reszler112233: Én értelek titeket, de akkor mondom másképp, rendben?

Az SPD adatok annyira össze kuszálódtak, hogy a gép nem bootol velük, csak egyetlen egy modullal, amivel ha én kézileg beírkálom az időzítéseket, akkor utána már legalább 2 modulall el tudom indítani, illetve 4el is, de az egyik modul 2GB-osnak írja, így nem működik!
Félre ne értsetek srácok, de én nem azt kértem, hogy mit vegyek, hanem ha bárkinek van ilyen RAM-ja KF432C16BBAK2/16, akkor egy DUMPOT kérnék szépen az SPD adatokról, hogy tudjam használni! Nem tudom így eladni a ramokat, hogy a gép nem indul velük.

Köszönöm, ennyit kérek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@dave500: Egyszerűen azt akartuk írni hogy a géped nem megfelelő a 4 memóriára nagy valószínűséggel. Illetve ha kiveszel a memóriából mindig érdemes a BIOS-t resteleni, máskülönben nem csoda hogy nem fog működni mert emlékezni fog hogy előtte mi volt benne. De elmondanám hogy én az Intel 1151 platformban 2x4GB DDR4 2133 MHz mellé be akartam rakni egy 2x8-as DDR4 de 2666-os memória párt. Papíron mennie kellett volna de mégsem működött pedig volt BIOS reset is. Amint csak a 2x4, vagy a 2x8 volt benne, akkor simán működött a gép.
0
0
0
0
dave500 avatar
@reszler112233: Ez működött, és azért és miért is ne lenne megfelelő? Felső kategórias alaplap. És mint mondtam, tökéletesen működött, az aura sync kutyulta össze az SPD adatokat, átírta, valahohy korruptálodott, és már nem jó. Ezért kellene nekem egy működö ram SPD-je, ennyi.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@dave500: Mennyi ideig működött? Kétlem hogy egy program ilyen szintű galibát okozzon. Viszont ha jól tudom a Ryzen processzorok mellé nagyon nem mindegy milyen memória modulokat teszel, de hogy ez igaz a 3 ezres szériára is azt nem tudom.
Azt még megnézném a helyedben hogy a RAM kit egyáltalán szerepel-e a támogatási listában. Ha nem akkor lehet hogy szimplán mégis nem megfelelő memória kit lett véve, amivel ment, de megbolondult valamiért.
0
0
0
0
dave500 avatar
@reszler112233: Több mint fél évig, 2 konfigban is hibátlanul. Kingston Hyperx Beast DDR4 3200Mhz.
Urak! Én még mindig csak SPD fájlt szeretnék kérni, eléggé benne vagyok az informatikában, Asus lapok RGB-s ramokat néha össze kutyul (főleg pl a Trident-Z sorozatot)
Nem az a kérdés, hogy működik e, hogy kompatibilis e, én ezeket tudom. SPD fájlt szeretnék, olyantól, akinek szintén ez a ramja kf432c16bbak2/16 van.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Lenne egy kérdésem

van egy gigabyte radeon amd 6700 xt gaming oc 12 gb és azt csinálja hogy tegnap visszatértem win10 re mert a 11 vacakolt de az mind1 is.
A lényeg hogy friss win, driver gigaby control center, minden ami kell és ha játszol pl forest2 vagy scum akkor a vidikari ku..a hangos szó szerint, a ventik 100%-on menne pedig a kártya csal alig 71-72 fok között mozog.

azóta sikerült kitalálnom hogy nem a gpu hőmérsékletét veszi alapul hanem a hotspot ot ami jóval melegebb mint a gpu és ezért ilyen hangos.

a hotspot ha játszok scum akkor 80-90 fok de a gpu csak 70-72, és ez más játéknál is igy van pl division 2 metro exodus stb..

nem lehet valamit csinálni hogy ne a hot spot ot nézze a kártya hanem a gpu hőmérsékletét?

UI:
a gigabyte control center bezártam és az amd ben mindnet alap beáálitásra tettem igy most ezek az értékek vannak amig régen is voltak

https://kepkuldes.com/images/186e659cc0cdc70771296aca4a91e9f8.jpg
0
0
0
0
💬 2
Default avatar
@Van Helsing 25: 2080-asom csinálta ugyanezt Doom eternal,Scum,GPU 72 fok,hotspot 108fok ventik maxon. Elvittem újrapasztàzni,Thermal padokat cseréltetni. Utánna hotspot 82fok,GPU 64fok és semmi hangja nem volt. Viszont eladásnál nem jártam vele jól mivel a kártyát már szétszedték így bányász gyanús volt...szerencse haver vette meg így mindenki jól járt.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Default: Igen ma szedtem szét a kártyát és a padokat ellenőriztem és kiderült hogy 0.5mm kell a ramok rá nem pedig 1mm. És érdekes nem olyan forró a kártya a gpu így 67-71, a hotspot meg 88-91 között mozog
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 🙂
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy kaptam 1 videokártyát ( GTX 1060 3 GB) illetve egy tápegységet. A gépet szét szedtük, kitakarítottuk majd a tápegységet beleraktuk. Utána a régi videokártyával elindítottuk a gépet és nagyon lassú volt a gép. (MTAban 15fps, előtte fix 60) Megnéztük a jobb videokártyával és ugyan az a fps. Minden játéknál lement az fps illetve a gép lassú lett.
Mit tudnék csinálni?
6 GB RAM (Tudom kevés de most ez van.)
I5-4460
GTX 1060 3GB
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@Csabi99: Videokártya driver ugye reinstallálva lett?
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Csabi99: Milyen tápot milyenre cseréltél? Megtörténhet, hogy nincs elég Watt-od, és minden lassabban fut. Nem tudom ez, hogy jelentkezik pontosan modern hardware-okon. De nekem régen volt egy ilyen problémám még a Pentium 4 korszakban, amikor egy 320W-os tápot egy 230W-osra cseréltem, és minden rosszul ment utána.
Szerintem kevés a táp neki, de lehet más gondok is vannak.
0
0
0
0
Attila57 avatar
Sziasztok! Olyan problémám van hogy windowsot szeretném telepíteni pendrive-ról ki is választom a bioszban viszont csak a fekete képernyő van a monitoron. Olyan mintha nem bírná elindítani a telepitö programot esetleg valaki találkozott hasonló gondal?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! KB egy hete raktam össze az új konfigomat, procinak az amd ryzen 9 5900x-et választottam, aminek elvileg a maximális hőfoka a 90C, a pc ha semmi se fut olyan 40-45 fokos 80%-os prociterhelés alatt viszont már ütögeti a 80-84 fokot. Elől 3 venti tolja a levegőt bele hátul egy ki, fennt pedig egy ki egy be, procihűtőnek pedig egy CoolerMater MasterAir MA610P ARGB-t választottam. A kérdésem, hogy ezek a hőfokok még normálisak és nem lesz baj belőle, vagy egy vízhűtés javítana a dolgon és érdemes lenne berakni?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@emperor: Ez attól is függ milyen házad van, és konkrétan hova tetted...lehet e miatt sem olyan jók a hőfokok...ha zártabb helyen van próbáld meg máshova tenni, + ha háznak Mesh az eleje... az még sokat segíthet rajta!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Corsair 4000X RGB a ház, és asztalon van tökéletesen tud levegőzni.
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Vettem egy vízhűtést ma, a hőfokok igazából nem lettek jobbak, sőt talán egy fokkal rosszabb is mert nagyobb ingadozások vannak. Jelenleg idle olyan 42-45, játék töltés közben 90-91 amit nagyon soknak találok játék közben 70-80. Lehet hogy ezzel így kell együtt élnem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@emperor: Hát akkor ez sajnos ilyen proci, jobban melegszik kicsit,játékok alatt az még nem sok pedig!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Hát akkor hozzászokok, kipróbáltam ezt a Cinebenchet ott 90fok volt fixen a fölé nem ment, bár ígyse értem hogy egy random játék hogy tudja akkor kisebb terhelésen 92-re húzni de nembaj együtt élek vele. Köszönöm a segítségedet :)
0
0
0
0
no avatar
@emperor: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Munkára énse használom, csak játszok vele, New World, Tarkov És Forti lett próbalva vele eddig, első kettőben 65-75 fok között mocorog, a fortnite az ami nagyon melegíti főleg töltésnél, akár 88-90 fokot is súrolja, ezért gondoltam hogy a vízhűtés hátha segítene a dolgon.
0
0
0
0
retek77 avatar
Sziasztok? Gyors kérdésem lenne, lehetséges hogy az alaplapi elem merül? Mert csinál olyat a gép bekapcsolásnál hogy csak felpörög és ki is kapcsol azonnal és nem is hagyja ezt abba. De olyan is van hogy ha sikerül bekapcsolni akkor kiírja hogy minden az alapértékekre állt vissza.
Válaszokat előre is köszönöm :)
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@retek77: Az nem elemhiba lesz szerintem!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@retek77: Próbálj meg egy Clear CMOS-t csinálni az alaplapon nézd meg a kábeleket hogy minden rendesen csatlakozik e az alaplapba illetve próbáld meg egy másik táppal vagy pedig bioson belül egy default settings így hirtelen több ötletem nincs. :)
1
0
0
0
retek77 avatar
@roba1996: Mindent kipróbáltam, de ugyan ugy fent áll a probléma.......
0
0
0
0
roba1996 avatar
@retek77: Esetleg egy másik alaplappal kipróbálni a többi komponenst?!?!?
0
0
0
0
retek77 avatar
@roba1996: Sajnos nincsen másik kompatibilis lapom
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@retek77: Igen, le tud merülni, de az általában egy jó 10 év. Az előző gépemben nem cseréltem elemet a ~8 év alatt, amíg megvolt. A kb. 15 éves XP nosztalgia gépemben pedig pont tegnap cseréltem elemet.

A BIOS/UEFI alaphelyzetbe állása tényleg tipikus elemlemerülésre utal, a boot probléma viszont általában nem. Ettől még van alaplam, ami egyáltalán nem indul CMOS battery nélkül, de a tiéd valószínűleg nem ilyen.

Ha van egy multimétered, kiveheted az elemet rámérni. Utána érdemes lehet megpróbálni egy UEFI frissítést.
0
0
0
0
retek77 avatar
@X9K338DA: Vettem bele új elemet, ugyan úgy fent áll a hiba. Felpörögnek a ventik majd rögtön kikapcsol és ez a végtelenségig ismétlődik! De ha sikerül bekapcsolni akkor többnyire elem kivétel után. Ha pedig bekapcsol minden gond nélkül akkor változó hogy mikor de teljesen kifagy, reset gombra sem reagál mindig.
Egy MSI B360 Gaming PLUS lapom van és elindul elem nélkül de akkor is teljes fagyás lesz.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!
A PC-m egyszer csak nem akart elindulni. Nem történt semmi vele, hiába kapcsoltam be, nem adott hibajelzést,csak elindul és semmi használhatót nem ad. Se kép, se hang, se bios, semmi. A boot led nem villan fel, csak pörögnek a bentik és semmi. Aztán addig próbálkoztam, hogy egyszercsak elindul. Ezt kb 1 hónapja csinálja, van hogy 2-3 próbálkoás után sikerül, de már eléggé felidegesít mert van, hogy 1 órát ülök előtte és 200 indítás kell a sikerhez. Memóriát teszteltem, nem jött ki hiba. Alaplap illetve táp is lehet amennyire utánaolvastam, de a fura az egészben hogyha elindul akkor hibátlanul működik. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata, esetleg megoldása a problémára?
Köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
Cougarmy avatar
@Csabi66: Régebbi LGA foglalatos MSI alaplapoknál találkoztam ilyennel inkább. Ha csak nem egy alaplapi komponens kezd haldokolni, akkor valószínű valami kontakthiba lesz. Egy pucolás segíthet, illetve akkor vedd szemügyre az alaplapot esetleges sérüléseket, rossz kondikat keresve. Ha elérhető másik táp, érdemes foglalkozni vele. Memória nélkül is ráindíthatsz, akkor hibajelzést kell adnia
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Csabi66: Alapból első körben fáradt kondikra gyanakodnék, de ha arról a gépről van szó, ami a profilodon van, az még nagyon-nagyon fiatal ehhez. Hasonló jelenséget nem nagyon tapasztaltam 15-20 évesnél fiatalabb alaplapoknál. Szóval hacsak nem szereltek be neked egy gyárihibásat, akkor ez elég valószínűtlen.

Ha nincs másik géped alkatrészek külön teszteléséhez, én elkezdeném lecsupaszítani, megnézni, ha nincs semmi az alaplapra kötve (csak táp+proci+ram, több modul esetén egy), ahhoz mit szól, aztán egyesével visszaadni az egyes komponenseket, figyelni, mikor kezdődnek a gondok. Viszont ez így is elég nehéz, mert a leírásod szerint a hiba nem konzisztens, ezért az ilyen tesztelés sajnos könnyen félrevezethet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Csabi66: Csak egy tipp, mert hasonlóval már én is küszködtem a mostani gépemnél. Nálam vagy az alaplapi PCI-E x16-os VGA sín vagy maga a VGA volt a ludas, de hogy melyik nem tudom, mert azóta(Hónapok óta amit lekopog gyorsan.) indul rendesen. Annyit kellet tennem, hogy mozgattam vagy kivettem majd visszatettem a VGA-t. Hetek kérdése volt mire erre rájöttem, mert előtte szinte mindent átnéztem, megmozgattam takarítottam.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Hali!

Köszi a tippeket! Bios frissítés megoldotta problémát. Volt egy áramszünet, ami után a biosban XMP beállítás volt továbbra is, de a ram 2400-on akart indulni és nem találták az összhangot. Hiába állítottam manuálisan visszadobta. Biost neki és megy hibátlanul.
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.Olyan problémám adódott,hogy a gép egy idő utánn fagyogat pillanatokra.Nem csinálok semmit,se játék,csak böngészö.Általában miutánn alvó állapotból felébresztem.Hibernálás letiltva,merevlemezek se állnak le,az oprendszer ssd-n van.Naturban csak a monitor kapcsol le ha nem mozgatom az egeret,és az is 2h inaktivitás utánn.Ilyenkor az asztalonn eltünnek a futó alkalmazások ikonjai,valamint a rögzitett ikonok is.Csak a windows startmenü ikon marad meg.Ha ráhúzom az egeret a tálcára,vagy a start menüre,az egér kurzor csak forog,nemt udok semmit se csinálni.Ami megoldás az Alt+Ctrl+Del gombokkal előhozom a feladat kezelöt,majd a Windows intézöre katt,és ujrainditás.Ilyenkor csak az intézö indul ujra,nem a gép.Ez megoldja a problémát pár órára.Wint már telepitettem ujra,és a hiba uj Windownál is jelentkezett.Ami érdekes,Win 10 pro választottam ki telepitésnél,de ő Enterprise telepitett fel...Ötlete esetleg valakinek?Mitől omolhat össze a Windows intéző?
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok olyan problámam van ,hogy amikor játszok sistergő hangot hallok a proci felől olyan mintha sercegne az áram de csak játék alatt, csináltam Aida stress tesztet külön-külön mindre illetve egybe mindent stress teszt alatt a probléma nem jelentkezett megtudná mondani valaki esetleg ,hogy ezt miért csinálja illetve lehetne e ezt orvosolni valahogy?
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@roba1996: Nem a videókártya VRM-je ciripel magas fps szám mellett?
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Lehet hogy igazad van mert olyan mintha a proci és a vga közül jönne a hang.De hogyha a vga csinálja az miert van és ez normális?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Teljesen normális dolog. Sok kártyánál jelen van. Lehet elmúlik egy idő után. Általában a játék menüjében magas fps szám mellett jön elő.
1
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Köszönöm szépen akkor most megnyugodtam mert a procim meg a videókártyám az kb 1 hetes és a régi komponensekkel nem tapasztam hasonló jelenséget először azt hittem ,hogy a tápom nem elég esetleg de akkor minden ok köszönöm szépen még egyszer. :)
Ui: Nekem mondjuk nem csak a játék menüben csinálja hanem a játék közben is.
0
0
0
0
xCube avatar
@roba1996: Ez az úgynevezett coil whine (tekercs "cicergés"). Teljesen normális, de sajnos esetenként kicsit idegesítő effekt. Az elektromágneses vibráció okozza.
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
roba1996 avatar
Értem köszönöm szépen a segítséged és a tájékoztatást. :)
0
0
0
0
roba1996 avatar
Köszönöm szépen a felvilágosítást most már én is utána olvastam jobban ennek a jelenségnek. :) De legalább mostmár nem stresszelem magam ,hogy valami rossz e vagy sem :D
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
no avatar
Tegnap csináltam CCleaner rendszerleíró tisztítást (volt vagy 175 hiba), minden rendben volt utána, csináltam pár újra indítást is, minden rendben volt. Ma azonban jövök haza, kapcsolom be a gépet, és látom hogy befagyott egy idő után az egész gép, kurzor sehol. Újraindítottam, de az Asus logónál a kis töltés befagyott folyton, nem tudott elindulni a gép. Volt hogy néha igen, de akkor is egy 5 perc után lefagyott az egész Windows... Majd egyszer csak a 35. indításnál megjavult (lekopogom), most azóta is csináltam pár újra indítást és jónak látszik, nem fagy ki, semmi. Mi okozhatta ezt szerintetek?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Blade890: A CCleaner. Nem ajánlatos progi. Kitakarít olyat is amit nem kellene.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: És ezekkel a "hibákkal" kell foglalkozni? Lassíthatják a gépet? Kicsit szúrta a szemem, gondoltam már van annyira fejlett a CCleaner hogy képes átlátni ezeket.. Most azóta jó a gép, érdekes.. Nem tudom, miért nem tudott akkor elindulni, utána meg a 35. indítás után megjavult.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Blade890: Nem szoktam foglalkozni vele. Nem lassul a rendszer annyira.
Ha meg valami olyan van akkor inkább egy friss rendszertelepítést csinálok.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok! Olyan gondom van, hogy a gép amikor el indul, alaplapon világit a fehér led fény ami GPU-t jelzi. Displayport-al van rákötve a monitor a kártyára. Mi lehet az oka annak hogy jelez a led? ha ujraindittom a gépet, akkor minden jó. Szerintem nem normális hogy újra kell mindig indittani..
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy az alaplapon elkezdett világítani a Cpu hibára utaló piros led,és azóta nem is jön be a gép. Amúgy meg Tavaj augusztusban lett összerakva.
Egyik percben még használtam az MSI Dragon Center programot. Azon belül meg a bios frissítésre mentem rá miután befejezte újra indította volna a gépet de már nem adott élet jelet.
Mitől vagy miért van ez?
0
0
0
0
💬 3
Warlordcommander avatar
@ppista: Felpörögnek a ventik és megy minden csak világít a cpu led, és nem jön be se kép se hang se billentyű se egér semmi?
0
0
0
0
xCube avatar
@ppista: Hali! Nem találtam infót róla a neten, így kérdezném, hogy van-e az alaplapnak dual BIOS funkciója? Mert ez így nagyon arra utal, hogy valami mégsem ment simán a BIOS frissítés során. Próbáltad resetelni?
0
0
0
0
ppista avatar
@xCube: Köszönöm a segítséget, a resetelés bevált & elindult a gép.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, vettem egy új VGA-t, de nem indul vele a gép, csak sípol az alaplap(elméletileg nem érzékel megfelelően valamit). A régi videó kártyával tökéletesen meg.
Mi lehet a baja?

Új VGA: nvidia gtx 970
alaplap: SAPPHIRE PI-AM3RS760G2
CPU: Athlon II X4 645
RAM: 8gb corsair 1333MHz
Táp: corsair vs450 white
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@Inad11: Vagy a kártya a rossz...vagy az alaplap nem támogatja...nem mai darab már!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Már lecseréltem az alaplapot, és már ad képet, de valamiért a HDMI kimenet nem működik.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Inad11: Próbáld meg displayport-al,ha van!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Átalakítóval most is azt használom.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A hiba csak játék közben jön elő. Megmerevedik a kép, majd pár másodperc múlva lefagy a gép (a reset kivételével) nem reagál semmire. Ez a hiba teljesen véletlenszerű. Van, hogy naponta előjön, máskor hetekig nem. Attól is független, hogy mennyire gépigényes játékról van szó. Amúgy érdekes, hogy amikor előjön a gond, akkor az a játék indítást követően öt percen bellül jelentkezik. Ha ennyi idő alatt nem jön elő, akkor akármennyit lehet használni, működik rendesen.
Az eseménynaplóban "Application Popup hiba eseményazonosító 56 " bejegyzésként szerepel, de azon kívűl nem részletez semmit.
Előfordúl ritkán olyan is, hogy a lefagyást követően az újraindításkor nincsen kép. Nem kap jelet a monitor. A windows viszont rendesen betöltődik, mivel hallani az üdvözlőképernyős hangot.
A videókártya GeForce GTX 960-as. BIOS-t még nem, de minden más illesztőprogramot már frissítettem. Nem segített.
Win 10 Pro 21H1-es verzió az oprendszer. Korábbi verziónál is jelentkezett a hiba.
A gépben van SSD és HDD is. Az SSD-n van a windows, a HDD-n minden más. Nyáron volt HDD csere. A réginél ugyanúgy megvolt a probléma mint most az újnál.
Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@ezertomi: Szerintem táp....milyened van pontosan? mikor vetted..?stb
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Kolink 500W kb 5 éve vettem
0
0
0
0
zsolo avatar
@ezertomi: Hát akkor esélyes...elég noname táp! Ki kéne próbálnod másik táppal ha van rá lehetőséged...esetleg elvinni számtógép üzletbe ahol tudnák tesztelni másik táppal! De az is lehet, hogy a VGA-val van a baj...
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy mikor elindítok egy játékot akkor sokszor 2 mp-re elmegy a kép. Mintha felbontást állítanék kb úgy. Ujraindítom és akkor lépek be egy játékba akkor viszont jó de van hogy eltelik 10perc és 1-2 szer csinálja... Mikor netezek vagy az asztalon vagyok nem szokta.. Elég idegesítő már próbáltam ujrarakni a gépet meg vga drivert is frissítettem stb. de nem nagyon segített a dolgon.
Van mikor többször csinálja van mikor egyáltalán nem van mikor csak néha...
0
0
0
0
💬 1
Core2 avatar
@GabZkp: Ezt így nehéz megmondani, én legelőbb kipróbálnám egy más VGA-val.
0
0
0
0
Floriian avatar
Hali
Jelenleg hibafeltárásba vagyok. AIDA64-ben, hogyan tudom recordolni a hőfokokat(VRM, CPU, GPU meg mindent is)? Egyszerű riportot tud készíteni arról a pillanatról, de nekem folyamatos kell.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni..
Vga csere volt a gépbe, elotte minden rendben volt, ki lett cserelve azota se kep se hang. Semmire nem reagal. Ma cseréltem tápot is, gondoltam az lesz, de ezzel se.. még a ventik se indulnAk el. Ha a 24 pines tàpkábelt csak félig dugom be az alaplapba akkor beindul a tap meg a ventik is, amint tejesen, minden megall. Alaplap kuka? Vagy mi lehet a baj?
A regi vga-val se mukodik.
0
0
0
0
💬 4
Booker avatar
@norbe896: Valószínűleg a 24pin csati ki van kopva, ezeket egy tűvel összébb lehet nyomni, mármint a tápon.
0
0
0
0
no avatar
@Booker: Most vettem a tapot. Hogy lehet kikopva?
0
0
0
0
Booker avatar
@norbe896: Bios/uefi ig betölt a gép?
0
0
0
0
zsolo avatar
@norbe896: Próbáld ki másik gépbe a kártyát,ha ott jó akkor a kártya rossz, vissza kell küldeni gariba!
0
0
0
0
MacHiMal avatar
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy most egy olyan 10 perccel ezelőtt valamitől a gépem úgymond meghalt, mármint fekete képernyő, a vga ventije felpörgött nagyon és nem reagált az újraindítás gombra a gép. (csak mikor hosszan nyomtam a bekapcs gombot és úgy állt le)

Első sorban egyből vga-ra gyanakszom, de nem tudom mitől lehet igazából. Még nem találkoztam így ilyennel szóval aki tud valamit az legyen szíves mondja el :D (időközbe láttam hogy van vga update azt feltettem, de nem hiszem hogy attól lett volna)
Egyébként a vga :
Asus Radeon RX 580 dual oc 4gb gddr5

Előre is köszi a válaszokat! :D
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@MacHiMal: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MacHiMal avatar
Képet ad és igen van még 3 venti ami normálisan megy. Ez csak egy hirtelen jött hiba lehetett, hogy fekete képernyő és nagyon felpörgött a vga venti, most minden normálisan megy, meg miután újraindítottam azután is normális lett, tehát nem állandó a gond, csak valamitől létrejött. :/
1
0
0
0
no avatar
@MacHiMal: Driver hiba lesz, torold le a drivert ddu-val es telepitesed fel eszkozkezelobol

Ez a legjobb..



Ddu

0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az utóbbi pár napban teljesen elcsomagoltam a gépet, és most mikor újra raktam (csak a kábeleket), vettem észre hogy a táp és a monitor kábelje ugyanolyan (mármint amiből az áramot kapja logikusan). Na most az a helyzet hogy nem tudom melyik melyik, az egyik van nagyon picivel valami 250V, a másik talán 500V, szóval így is tettem össze most, és szépen működött is a gép. Mára azonban (azaz másnapra) ahogy most kapcsolom be, iszonyúan bevan a gép lassulva, akad, nagyon nehezen indul el rajta bármi is. Megjegyzem ma még egészen délig használtam és semmit sem tapasztaltam. Egy kis időre elbóbiskoltam és nem kapcsoltam le, majd most ahogy újra kapcsoltam be a fentieket tapasztaltam. Nagyon lassan indult el a Steam, a böngésző, és úgy minden más is. 1x próbáltam azóta újraindítani de semmi. Ami még érdekes, hogy a gépházon a kis villámjel melett (ami mindig is kéken világított), most alatta a töltöttségi (aksi?) jelnél is világít pirosan. Talán nem kap elég áramot a táp, és rosszul tettem össze? Megjegyzem mégegyszer tegnap is így volt és elég sok ment tegnap probléma mentesen, és még ma is jó pár órát használtam.. Köszi a segítséget, esetleg tippeket elfogadok, vagy arra is hogy alapvetően mi alapján különböztessem meg a kábeleket, mert egyiken sem látom sem a monitor sem a táp márkáját. THX
Táp egyébként egy FSP Hydro PRO 500, oldalamon fentvan. Nem töltöttem le semmit azóta, nem is nyitottam meg semmit. Éppen ezért érdekes a dolog. (ha csak amíg bealudtam nem történt valami win update, de nem tudok mire gondolni).
Szerk: most figyeltem azt a kis piros lámpát a gépházon játék közben, és néha nagyon fakón villog aztán megint kiélénkül és világít végig. Sajnos nem tudom hogy mit jelent ez alapvetően
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@Blade890: Nézz meg minden kábelt jól illeszkedik e, nem e csúsztak szét kicsit stb, a tápkábeleket én is úgy tettem volna vissza ahogy írtad ha nem tudtam volna melyiké, de nem gondolom hogy azzal probléma lenne.
A kis piros led pedig a hdd használatot jelzi, és mivel azt használja játék közben azért pislákol.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Jött utána a 3. újraindításnál egy Windows frissítés, most azóta teljesen megjavult (lekopogom). Nem tudom mi történhetett akkor, mert 2x is próbáltam és cefet lassú volt.. Talán ilyen átmeneti gyengülés, ha van ilyen :D Köszi azért
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Mikor rárakom a windows 10-et rufussal pendrivere majd újraindítom a gépet kidob egy hibaüzenetet. FAT32-be formázom és a patricio sema GPT.

Próbáltam átrakni Legacyrol UEFI re a Biosba de nem találom egyszerűen hogy ezt hol lehet átkapcsolni...

Hibaüzenet.

https://kepkuldes.com/images/5de5154e63533cafa5c7957cfbfc6bf8.jpg

Ez a fajta Biosom van.

https://kepkuldes.com/images/3465c72efbd7e7ec6eff7444105fd9ac.jpg

Próbáltam Biost frissiteni hatha ott megtalalom de hiaba masolom ra a frissito fajlt a hivatalos oldalrol es F8 al belepek biosba ahol lelehet frissiteni azt írja ki hogy Driver not found...

Esetleg valaki tudna valami megoldást erre? Előre is köszi! :)
0
0
0
0
💬 5
AMDMonsteR avatar
@GabZkp: Sajnos a te alaplapod nem UEFI-os, hanem egy sima BIOS rendszer van rajta, így ilyet nem tudsz rá telepíteni.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@AMDMonsteR: Akkor hogyan tudnám újratelepíteni a gépet?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@GabZkp: Ha például nem rufussal, hanem egy rendesen a Microsoft által létrehozott programmal csinálsz egy boot-drive-ot ([LINK]), majd amikor a BIOS töltés alatt vagy, abban a pár másodpercben ki fogja írni, hogy mit nyomj --> "press [any key] to boot from external drive" és akkor az USB--ről kell telepítenie.

Vagy a BIOS-ban boot szekvenciában beállítod, hogy mi legyen az elsődleges boot opció (USB az esetedben), majd bedugod a boot-drive-ot és restart, és USB-ről kell indulnia.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@AMDMonsteR: Rendben köszi.
Akkor bedugok egy pendrivet majd utána microsoft oldaláról rárakom a windowst és utána gep restart?

Fat vagy ntfs re formazzam a pendrivet?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@GabZkp: Megcsinálja a program magától
0
0
0
0
Default avatar
Mitől lehet az hogy minden újra indításnál elfelejti a lap a proci szorzóját,43x-ról visszarakja alapra(33) és a boost se működik viszont a többi oc beállítás marad (xmp,Volt). Ki-be kapcsolásnál nem csinálja.
Friss bios meg minden más is.
0
0
0
0
💬 2
tibi211 avatar
@Default: Van egy elem az alaplapba talán az van lemerulve..
0
0
0
0
Default avatar
@tibi211: Az volt az első amit kicseréltem de hiába. Ez valami msi betegség mert a mostani is(z590)hajlamos hasonló tüneteket produkálni.
0
0
0
0
ppista avatar
A régi a Bulldózer nevezetű gépembe átraktam vissza a régi ssd-t.
Karácsonykor bekacsoltam a gépet és raktam rá oprendszert,most pedig a gép bekacsol,de nem ad képet.
A videókártyám működik,mert meg néztem az új gépben.
Amúgy az ssd-t már 4 éve vettem a géppel.
Mi lehet az oka?
Írni akartam egyik ismerősömnek filmet,mert csak ebbe a gépbe van dvd író.
0
0
0
0
💬 5
Megaisten avatar
@ppista: Esetleg nem állitodot el a boot sorend nézd meg...
0
0
0
0
ppista avatar
@Megaisten: Megpróbáltam bekapcsolni a gépet, a gép bekapcsol,a ventilátor forog benne,de a monitor azt írja ki,hogy No signal.
Mi lehet az oka?
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@ppista: Decemberbe nekem is hasonló dolog történt, forgott minden táp, kártya minden ment a másik gépben is, de nem posztolt a rendszer, se monitor, se egér meg billentyű. Próbálj meg bios resetet csinálni, elem ki, várj, majd be, vagy ramokat cserélgesd meg. Nekem mondjuk másik alaplappal gond nélkül elindult aztán a gép, (azóta is az van bent) de a régi is teljesen jól működik másik gépben (kipróbáltam, mert tesóm épített most gépet) de valamiért az enyémben egyik napról a másikra nem ment, és azóta se megy 😀
0
0
0
0
ppista avatar
@Warlordcommander: Már megoldódott a problémám.
Ki vettem a gombelemet és kis idővel később visszaraktam,bekapcsoltam a gépet és bejött a windows.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@ppista: Na akkor szerencsére ment reset után 😀
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Na akkor előbb sztori time aztán kérdezek 😉
Decemberben bedöglött a régi alaplapom, egy msi z390 gaming plus, ami nem posztolt meg cpu led világított rajta. Beleraktunk másik 9. Gen cpu-t, ugyan az. Visszaküldtem pcx-hez garanciába, ahol azt mondták jó. Visszaérkezett hozzám, beraktam, se kép se hang, el se indult. Pcx-el levelezgettem ezután, vagy 12 email volt, aztmondták küldjem vissza megint. Visszaküldtem, pár napra rá, megint jó. Nem tapasztaltak hibát. Itt már úgy voltam hogy jól van akkor küldjétek vissza. (zárójelbe megjegyzem hogy közbe lett új alaplap, amivel hibátlanul fut a gép)Év elején meg is érkezett a régi alaplap megint, és mivel egyik tesómnak is most építettem gépet, kipróbáltam azzal működik e. Egy i5 került bele ugyan olyan ramokkal mint nekem van, és láss csodát, működött.
Na most akkor az én konfigommal mi volt a baja? Létezik ilyen hogy egyszercsak gondol egyet és bemondja az unalmast, de csak azokkal az alkatrészekkel míg másikkal vígan működik? Mit tudnék most akkor csinálni vele, el lehetne adni (mert működik, csak az én konfigommal nem) vagy ez akkor most kuka, amit garanciába se cserélnek ki?
0
0
0
0
bfefe12 avatar
Üdv! A gépemet amikor bekapcsolom, akkor 5 percen belül az internet sebessége nagyon nagy mértékben lecsökken. Amikor a gépet kikapcsolom akkor újra normálisan működik TV-n, mobilon. Nincs jelentősége, hogy wifin, vagy kábelen csatlakozok a géppel. Már internetszolgáltatót is váltottam. Egy új hálózati kártyát is tettem a gépbe, de azon is ugyanez a hiba. Alaplap csere szerintetek, vagy más?
0
0
0
0
💬 8
botmunpls avatar
@bfefe12: Idén már 2x is volt ilyen, hogy a komplett hálózat le volt terhelve, nekem nov-dec között kb 2 hétig tartott ez az állapot (diginél), ismerősnél a város másik végén pedig a upc csinált hasonlót, ott 2 mobilnál többet ledobált a router.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@botmunpls: Nekem ez nem alkalmanként van, hanem minden alkalommal, amikor bekapcsolom a gépem. A probléma nyár végén kezdődött, azóta tart és következetesen minden alkalommal előjön a gép bekapcsolásával.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bfefe12: Hát ja, az kicsit régebb óta tart mint 2 hét. 😞
Ha van tartalék alaplap, gép, laptop, (vagy más telefonokkal) valaki ismerős aki rá tud szánni pár órát hogy átvigye a gépét akkor lehet tesztelni hogy mikor milyen felhasználás mellett milyen számokat dob egy sebességmérő stb.
De ha a hálózati kártya is új, akkor nem tudom hogy az új alaplap miben segítene.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@botmunpls: Nem tudok másra gondolni, laptoppal ha a gep ki volt kapcsolva akkor stabil volt szoval tuti hardver
0
0
0
0
Puffin avatar
@bfefe12: Nem lehet hogy valami durván használja a netet a gépen? Akár vírus, frissítés, torrent vagy valami.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Puffin: Ez érdekes ötlet! A torrentet kikapcsoltam próbaként, de megnézem a folyamatokat és legfeljebb újrarakom a rendszert. Még mindig kisebb macera mint egy alaplap csere, annál úgyis újra kell rakni...
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bfefe12: Vagy a szükséges drivereket külön felrakni manuálisan
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@botmunpls: Az már megvolt. Hétvégén összeszedem magam és újrarakom az egészet.
0
0
0
0
ppista avatar
Most vettem 1 M.2 SSD-t a gépembe & mióta bele raktam azóta nem ismeri fel a 2TB-os HDD-met a gép.
Még a Biosban sem ismeri fel.
Mi lehet az oka?
0
0
0
0
💬 6
Warlordcommander avatar
@ppista: Próbáld meg másik sata portba dugni a hdd-t. Elvileg előfordulhat hogy letilt pár satát ha m2-eset raksz bele. Pár napja valaki hasonlót kérdezett és ez történt nála is.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Pár napja ugyanez volt nekem is, írták is, hogy dugjam át másik sata portba,jó is lett!
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Át kell dugni őket másik SATA-ba mert az M.2 felemészt két portot közülük, valószínűleg pont azok közül az egyikbe van neked csatlakoztatva a HDD.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Ne random tett át valamelyik másik SATA-ra.
Nézd meg az alaplap kézikönyvét.
Ott le van írva, hogy az M.2-es solt melyik SATA csatornákat használja (pl SATA 5-6; és a jelenlegi HDD-d meg lehet az SATA5-n van, de a SATA 6-ra átcsatlakoztatva sem fog menni) és ott a figyelmeztetés is hogy azokra csatlakoztatott SATA eszköz nem fog működni, ha az M.2-es slot használatban van.
0
0
0
0
ppista avatar
@Palanova: Köszönöm a segítséget!!
Sikerült megoldanom a problémát.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Remek, de az előttem szólók is jól látták a probléma forrását, így őket illeti az érdem.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, most raktam össze az új gépem, minden jól működik pöpec de van 1 valami ami zavar, nem túl hangosan de hallhatóan magas hangon cicereg valami, ami elhalkúl ha kihúzom a lankábelt a gépből.:/ Nem tudom pontosan meghatározni honnan jön a hang de abbol iránybol szerintem ahol a lan port van az alaplapon. Szerintetek?
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hali olyan problémám lenne hogy ahogy a havi biztonsági mentést csináltam 300+ eltérő tartalmú file volt és ahogy nézem tényleg nem stimmel velük valami: [LINK] 1 eredeti, 2 netre feltöltve, 3 ha megnyitom a gépen.

És ez még ok lenne ha így szembetűnő mint a képeknél de vannak adat file-ok amiknél nem látszik meg, illetve videók ahol semmit nem látni hogy hiba lenne. Csak az a baj hogy volt már olyan holy lement 0-ra a file méret és meg se tudtam nyitni és ezt most el akarom kerülni.

Valami ötlet hogy mi lehet?
mielőtt valaki megkérdezné: 100/100, 3nap, 1000+, 110
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció