Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
nokiacsabika avatar
csiribi
A samut egyenlőre kerüld sok a gond vele, a kingstont és corsairt még jobban, helyette -->

CRUCIAL MX100
ADATA Premier Pro SP920
INTEL 530
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm az SSD tanácsokat! 😉
Időközben volt egy 2 éves Hitachi 750GB morgós zajos HDD-m, egy ideig azon volt rajta az op. rendszer,de állandóan kapart, meg valami lötyögött benne, mikor picit megmozgattad jobban persze kikapcsolt szerelés állapotában. Sikerült túl tennem magam rajta nem rég hívtak 2 TB S. barracudara becserélték+ kis zsé. SSD maradt már csak hátra. Köszönöm Nektek!
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
SSD: Samsung, Intel, Corsair
0
0
0
0
csuz-li avatar
Szerintem ez lesz a jó megoldás. SSD ből én a kingstont venném, de abban annyira nem vagyok járatos, úgyhogy erről más véleményét is várd meg.
0
0
0
0
no avatar
Igen megmarad az is. Nem sokat érnék el vele, ha vennék 2 TB s erről átpakolásznám, hisz ez is majdnem tele van. SSD: Kingston 120GB SSD V300 (SV300S37A/120G) új 3 év gari. Vagy van még
Samsung 120gb Evo 840 SSD másfél évig garis használt. Jó formán Kingston meg Samsungok vannak. S később melléje egy nagyobb HDD.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: jó kérdés. Visszaolvastam, mert nekem valahogy az jött le, hogy nem marad, de visszaolvasva tényleg nem volt szó ilyenről.
Na majd az érintett megmondja. A szót átadjuk csiribinek... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
mármint a tárolásra gondoltam, a mostani 1terás megmarad, nem?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: Inkább a Red. Azt úgy is arra találták ki, hogy folyamatosan menjen, de ne is zabáljon sok áramot. A green arra jó, hogy másodlagos lemezként menjen valahol és ha nem kell, akkor leáll. Szóval a Red egy jó köztes megoldás a Black és a Green között és eleve a 7/24-es menetre van fejlesztve. Szerintem csiribinek ideális választás lenne.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha csak seedelésre meg tárolásra kell, arra hatékonyabb lenne a WD green...
0
0
0
0
csuz-li avatar
Ha mindig megy a torrent, akkor arra nem túl jó az sshd, mert az azt csinálja, hogy a gyakran használt fájlokat betükrözi az SSD részre, ezzel gyorsítva a rendszert. Viszont nálad ezek a torrentek lennének, tehát nem nyersz sokat vele, úgyhogy ebben a felállásban én is inkább piero86-al értek egyet: Tehát vagy sima HDD, vagy SSD + HDD.
0
0
0
0
Puffin avatar
ha ilyen célra kell akkor elég a sima HDD, azon a pár másodpercen nem fog múlni semmi a játék betöltésénél. Viszont op rendszernek az SSD-t ajánlom, itt nagyon érezhető a különbség! Sokkal gyorsabb lesz!
Én azt mondom Vegyél egy kisebb SSD-t a rendszernek meg a maradék pénzből egy jobb fajta merevlemezt! pl.: SEAGATE Barracuda 3TB 7200rpm 64MB SATA3
0
0
0
0
no avatar
Két évet meg voltam SSD nélkül. Ugyanis akkor lett meg a mostani gépem. Az SSD bírja 24/7 működést? Nem sokat van kikapcsolva a gépem, kivéve tegnap este kis áram kimaradás miatt 😃
Játékok, filmekre kellene a hely. Torrent legfeljebb visszatöltésre megy, amit letöltöttem, nagyobb részt ezért is megy a gépem. Nem sokat gondolkoztam még SSD-n egyenlőre. Inkább nagyobb tárhelyen.
Esetleg egy SEAGATE ST4000DX001 SSHD 4TB 7200rpm 64MB SATA3 hibrid 8GB MLC SSD ? 3 év gari 150 euró. (nem magyarból írok) Viszont, ha ez akkor nem holnap lesz a megvétele.
0
0
0
0
Bronson avatar
15ezerért lehet kapni 64gb-os ssd-t, szerintem az nem olyan vészesen drága, ha azt nézzük valaki 50ezret áldoz hdd-re... 30ezerért van pl. seagate barracuda 7200rpm-es 3 terás vinyó, a maradékból meg bőven marad ssd-re is... ekkora tárolókapacitás nem tudom minek, nem írtad, (torrentezel vagy házi szerverhez?) de a sebesség itt akkor már nem lenne olyan lényeges, mivel azt átvenné az ssd az oprendszernek...
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson nem mond hülyeséget, mert nekem is az első gondolatom az SSD volt, de a második meg az, hogy nekem sincs, mert drága.
Köztes megoldásként viszont el lehet gondolkodni egy SSHD-n.
A black WD 3 TB ~50e FT. Ebben az árban már lehet kapni 4 Tb-os SEAGATE SSHD-t is. Az még mindig nem egy SSD, de jelentősen gyorsabb a normál HDD-nél.
0
0
0
0
no avatar
Hátha lenne rá elég cash 3 terás black+ssd re rég megvettem volna 😀 Hát ez a green is nagyjából 1 évet ment/megy folyamatosan, kivéve este áramszünet volt 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
+a rendszernek nem egy kisebb 'gyorsabb' hdd kell, hanem ssd...
0
0
0
0
csuz-li avatar
csiribi: A green energiatakarékos. A Red inkább NAS-ba való, tehát folyamatos használatra, adattárolásra, de azért a fogyasztásra is figyelnek. Szerintem neked inkább a Black kell, ami kizárólag a teljesítményre van kihegyezve.
0
0
0
0
no avatar
WD Red WD30EFRX 3 TB jobb a mostani WD Green 1 TB tól? Játékok, OS Redről futnának.
Később egy kisebb gyorsabb HDD lenne külön az op.rendszernek.
0
0
0
0
Puffin avatar
SEAGATE Barracuda 3TB 7200rpm 64MB SATA3 ST3000DM001 vagy a 2TB-os
0
0
0
0
ddkk22 avatar
piero86
Ez lenne az ssd mellett, mert az 1TB-os már kicsi, meg már 0%-os.
0
0
0
0
Puffin avatar
pontosan mire kellene? Adattárolás vagy más?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
tucanagabor
Én is nézegettem, csak az a baj hogy van 2 meg 3TB-osba is egy jó pár darab, és nem tudom melyik lehet a jó 😃
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Hello. Tudnátok ajánlani valami jó 2-3TB-os vinyót, ami 7200rpm-es, és megbízható is?
0
0
0
0
no avatar
Szia. Én is ezt a merevlemezt ajánlom neked mint amit a videóban megyedolog csatornáján találsz😀 Érdemes megfontolni😀

0
0
0
0
bukta2 avatar
Erről a párosról ami nekem van rosszat nem tudok mondani... 840evo meg 2tb os barracuda és mindenre van hely 😃 gyorsaság az alap,mivel ssd ről megy a rendszer+a szügséges programok egyszerűen nagyon jó páros
0
0
0
0
csuz-li avatar
A WD ezt írja a saját cuccairól: http://www.wdc.com/en/products/internal/desktop/
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
A green az energiatakarékos,viszont az a leglassab mivel csak 5400rmp.
0
0
0
0
csuz-li avatar
A WD-s asztali gépbe való vinyóknál az a sorrend, ha dekódolod a marketinges elnevezéseket, hogy a legalacsonyabb teljesítményű és leginkább energiatakarékos a "Blue", azután van a "green", mint köztes megoldás, legfelül meg a "black", ahol nem a fogyasztás, csak a teljesítmény számít.
0
0
0
0
zoltanwelscher avatar
WD Caviar Blue , bőven jó! Nekem aWin 8.1 meg játékok mennek róla.
Árban nézz szét, én az 500gb-ost vettem 8-9 ezerért.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Van Különbség böven...
0
0
0
0
tomcsojn avatar
Green 2TB WD20EZRX -t néztem ami elég jó és jó árban is van. mondjuk csak 5400rpm. amugy mennyi a különbség mb/sec ben pl?
0
0
0
0
tomcsojn avatar
Hali srácok HDD-nézőben vagyok. olyan 20-25k környékén szeretnék találni 2TB-s meghajtót minél jobb sebességgel 7200 lenne a legjobb, Sata3-as csatival. Vagy inkább megérné venni egy 1TB-at?
0
0
0
0
winrar avatar
Ajánlom a Caviar Bluet. Nekem is az van, win7+játékok futnak róla. Halk, gyors és nagyon meg vagyok vele elégedve.
0
0
0
0
no avatar
kb 10+ évig 😃
Az nagyon jó kis SSD és rakhatsz rá játékot is 😂
Nekem 1,5 éves rendszer (Win7 64bit) 41GB-t foglal (lassan telepítés következik).
Érdemes 10-15%-ot szabadon hagyni, tehát kb 50-60GB játék elfér a 120-ason.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
sziasztok valaki segítene SSD ügyben? Kingston HyperX 3K 120GB SH103S3/120G ilyet néztem ki és nem tudom, hogy csak az OP legyen rajt vagy mehet rá játék is mert ügye ezek halnak meg ha sokat vannak használva és nem tudom hogy pl meddig bírná a gépemben..
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Piero-nak tejesen igaza van! Nekem volt 1 5éves vinyo is beole es hibatlan volt,de megvettek!
0
0
0
0
no avatar
köszönöm a választ 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
a WD Caviar Blue az jó vinyó. Nekem kettő van a gépemben és remekül teljesítenek
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, tervezek venni (vagy majd hoz a Jézuska) egy vinyót 😃
a vinyókról kb semmit se tudok, csak hogy minnél nagyobb annál jobb, de utána olvasgattam, és hát vannak különbségek 1tb és 1tb között is 😃

Szóval a fordulatszámról lövésem nincs, gondolom minnél nagyobb annál jobb, de kitudja, 7200-ast néztem ki (majd lejjebb lesz 2 típus, amit kinéztem).
"Átmeneti tároló" szintén zenész, nem tudom mire jó, de 64mb-ost találtam jónak.
Csatlakozó SATA III, na itt már annyit tudok, hogy ami most van, az nem SATA III-as 😃 szóval ez csak jó lehet.

Tehát 1TB-os merevlemez kellene, valamiért lassúcska a mostani vinyóm, pedig a hdsentinel 100/100%-ot ír ki, mégis dög lassú mikor ezt azt csinálok, pl. utorrentnél egyszerűen halál van, még ha nem is töltök le/fel, akkor is.

Szóval amiket kinéztem ezek lennének:
- 1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST1000DM003)
- 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX)

vélemény, esetleg alternatíva? Előre is köszönöm, boldog mikulást nemsokára 😀
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Nem jelez hibát, de ennek akkor se lenne szabadna ugrálnia attól függően, hogy éppen milyen kedve van ..........
0
0
0
0
Manyik75 avatar
HD sentinel-t tölsd le az kiírja halott e a "vinyód"

Ja és el is felejtettem mondani hogy az a 60 giga nagyon kevés már egy oprendszernek.
a lapozófájl is levehet akár 8gb-ot is ha autómatán használja a win.
Szerintem particionáld ujra a HDD-et úgy hogy PL : 100GB+ ami marad és akkor nem lesz gond.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Luiboy:

Nincs beállítva biztonsági mentés egyik meghajtóra sem. Újraindítottam a gépet, most már csak 3,5 gb helyem van újra ............ Van még egy érdekesség, néha amikor kikapcsolom a számítógépet, leállás után rögtön újraindul magától 😶
0
0
0
0
Manyik75 avatar
adam973

Valószínű a biztonsági mentés tünteti el a helyet a hdd-en.
Kapcsold ki a biztonsági mentést ( én mindig kikapcsolom mert ha a win behall akkor azt már állítgathatom visszafelé annak már úgyis annyi 😀 ) vagy állítsd másik meghajtóra.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Sziasztok !

Lenne egy kérdésem, nem feltétlen ide tartozik, de nem találtam megfelelőbb helyet.

A problémám az lenne, hogy már gép újrarakás előtt is, egyik napról a másikra hirtelen C-ről eltűnt kb. 20 gb hely. Azt hittem, hogy valamit félretelepítettem, megnéztem, de nem találtam semmit. Újratelepítettem .... 58 gb helyből újrarakás után 30 at tudtam használni, ami érthető, mert nyilván a windows foglalja el a maradékot. Minden programot a másik meghajtóra telepítettem, de valahogy így is 23 gb ra jöttem ki, ami nem is lenne probléma. Múlthét pénteken lett újrarakva, és két napja realizáltam, hogy megint csak 6 gb hely van. Ez idő alatt semmi programot nem telepítettem. Tegnap kikapcsolás előtt 5 gb ot mutatott, ma amikor bekapcsoltam már csak 2,5 gb-ot, nem kapcsoltam ki a gépet 10 percre kimentem kaját csinálni és amikor újra nézem már 4,1 gb helyet mutatott. Megnéztem, hogy esetleg töredezve lenne a meghajtó, de persze ez nem így van, pláne friss wp nél. Bementem C-be, megnéztem tulajdonságokkal, hogy mennyi helyet foglal az összes mappa (Programfiles, Windows, Stb.) és összesen csak 23 gb-ot írt.

Esetleg kezd meghalni a HDD ?

Segítséget, válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm !
0
0
0
0
no avatar
zsolty87: A WD30EFRX RED széria a WD-nél tökéletes lesz adattárolásra, ezt NAS -ra tervezték (viszont csak 5400 rpm-es nem 7200-as) Itt egy kis cikk a NAS-ról és a RED-ről:
[LINK]
+ a kuckója is szép lesz...
0
0
0
0
bassus16 avatar
Okés köszönöm a tanácsodat és meg is fogadom. 😀
Egy blue lesz akkor az ssd mellé.
0
0
0
0
no avatar
bassus16: Az nagyon jó kis SSD Samuéktól, viszont szerintem asztali gépbe felesleges SSHD. Amit néztél abban van egy 8 GB-os "gyorsító" SSD integrálva a forgó része viszont csak 5400-as fordulatú, a 8 GB-ra nem sok minden fér...
Szerintem egy "olcsóbb" 7200-assal jobban jársz (persze a Samu SSD mellé), de nem a Green-el, mert az csak 5400-as! tévesen írják a webshopok 7200-nak (Az összes Green IntelliPower azaz 0-5400-as fordulaton változik a sebessége).
Játékokhoz WD-k közül én a Blue vagy a Black sorozatot ajánlanám azok fix 7200-asok. Nekem is 1 tányéros WD Blue van, én nagyon meg vagyok elégedve (játékok alatt is) vele.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Jelenleg van 2db sata II-es HDD-m a gépben és szerintem jóval gyorsabb kellene mivel kisebb játékoknál is érezhető kis mikrolagg pl. Warface, CS Source vagy akár egy BO2-nél is ami 190fps-el megy még is beugrik itt-ott.
Amire én gondoltam az egy Samsung 840 EVO SSD a rendszernek és egy Seagate 1tb SSHD a játékoknak.
Ha viszont valaki le akarna beszélni, hogy ne SSHD-t vegyek hanem HDD-t akkor WD Caviar Green 1tb-ra gondoltam (persze 7200rpm, 64mb cache).
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció