Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Üdv: E kettő közül melyiket érné meg megvenni?

- Samsung 970 evo 500 GB M.2 SSD

-Patriot Viper VPN100 500 GB M.2 SSD ? ( ezen van hűtőborda)

Rendszer+játékok lennének rajta.
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Black-Goku: Igazából mind kettő jó,ha csak játékra lesz és spórolnál mehet a Patriot.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Nah bakker, kicsit elnéztem.. ssd az nem merevlemez topikba illő 😃 Későre jár. Igen csak arra kell. Samsung, mint márkát ismerem, de azért nem fogok + ft kiadni, mert samsung 😃 Patriot viszont ismeretlen termék eddig számomra, YT-n láttam egy magyar videóban ezt az ajánlást. Efelé szemezgetek 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Black-Goku: Akkor ahol láttad (akinél láttad) hihető is.😉
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Milyen márkájú 1TB-os külső merevlemezt ajánlanátok 20 ezer forintig?
PC-hez lenne adattárolásra. Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 23
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Veszel egy ilyen házat: (Nekem is ilyen van.)

[LINK]

Bele egy ilyen merevlemezt és kijössz 20 alatt:

[LINK]

Azért is darabokban mert így ha az 1 TB kevés lenne simán veszel másik nagyobb kapacitású HDD-t és csak kicseréled a lemezeket, és nem kell másik házat is venni.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Lehet, hogy inkább lecserélem a belső Maxtor-t egy ilyenre.:
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Inkább melléraknám. Ahogy nézem van elég csatlakozód még több merevlemezt is bekötni. Amíg volt nekem is szabad csatlakozó én is mindig csak beraktam a gépbe a HDD-ket.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Csatlakozóm az van, csak a házban nincs túl sok hely. A Maxtor lemez elég régi darab. Ha jól emlékszem akkor még Sata 2-es lehet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Még egy lemeznek el kellene férnie benne gond nélkül tekintve hogy 7 db 3,5-es hely van a házban. (Gyártói adat.)

Ha meg a VGA a gond akkor sem probléma ha két merevlemez közé beér a VGA vége. Nekem is úgy a volt a régi házban és nem volt vele probléma. De ha ott nincs hely simán tehető az akár az 5,25-ös helyre is. (Nekem az SSD volt ott csak feldobva az író tetejére, és még le sem volt fogatva, igaz abban ugye nincs forgó rész és ezáltal nem remeg.
[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
@Gyrger72: inkább egy ilyen: [LINK]
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Puffin: A Toshiba mivel jobb mint a Seagate?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Gyrger72: Annyiban. 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Gyrger72: A Seagate gyártja az egyik, ha nem a legszarabb vinyókat..csak ennyi 😃
Vagy Toshiba, vagy valami Black/Blue WD.

Amúgy, ha egy kicsit kibővíted a keretet, időtállóbb megoldás is van, veszel egy jófajta dock-ot, és bele valami normális hdd(ke)t.
Nálam is így ment 😀
2x3tb van jelenleg, az 1tb-s visszakerült a gépbe. 20k volt darabja,most egy teszt nas-ban mennek. 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@reszler112233: Az az 5.4K-s förtelem csak vicc akart lenni, igaz?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ben_aloha: 5400-as fordulatra gondoltál? Ha igen akkor is azt mondom hogy adattárnak az is elég. Ha játék is fut róla akkor egyértelműen 7200-as, de szimpla adatárnak az 5400-as is megfelel.

Na meg nekem nemrég óta van NAS amiben szintén 5400-at forgó WD Red van és semmi probléma vele.
Meg ki ne feledjem az elsőnek linkelt házban van egy WD10JPVX ami szintén 5400-at forog, és adattárként tökéletesen teszi dolgát. Rendszernek vagy játék futtatásra nem a z igazi, de adattárnak tökéletes.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@reszler112233: Hát nemtom, én mondjuk adatra sem használnék 5400-ast, nagy/sok cuccot másolni még 7,2-essel is néha fájdalmas.. Persze kinek mire kell, ha nem egy datacenter vagy akkor természetesen ezek is elegek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ben_aloha: Az említett 2,5-ös 1TB-os 5400-at forgó HDD a külső házban USB3-as kapcsolattal is másol 60-90MB/s-el. Volt betéve SATA3-a kapcsolatra akkor 90-130-al ment, ami szintén nem olyan lassú. De NAS-ra is gigabit porton keresztül 90-110-el másolok és abban is 5400-as HDD van. És a NAS-ra is majdnem 2,3 TB adatot sec perc alatt áttoltam amikor megjött a szerkezet. No meg minek állandóan pakolgatni az adatot? Rgyből oda ahova kell és azután lehet hónapokig meg sem mozdítod, ha meg több hónap után igen akkor az kis plusz idő már ne számítson annyira.

És amúgy itt is ha elolvasod az összefoglalót, részletesen leírja hogy sima adattárnak elég az 5400-at forgó HDD is.
[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@reszler112233: Végülis ha tényleg csak tárolni, néhanapján előkotorni kell, akkor tényleg jó lehet..
Nálam raid0ban megy a két 3tb-s vinyó. Elég jó sebességet tud, és elég sok része aktívan megy 0-24, mások is használják. 😃
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@ben_aloha: @reszler112233 @Puffin @takumi: Az alábbi Maxtor külső lemezek közt mi a különbség?
Maxtor Samsung M3 Portable 2.5 1TB USB 3.0 STSHX-M101TCBM
[LINK]

Maxtor M3 Portable 1TB USB 3.0 HX-M101TCB
[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
@Gyrger72: Szerintem semmi.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Gyrger72: Az egyikben Seagate a másikban Samsung vinyó van, viszont már a Samsung is a Seagate tulajdonában van.
Nincs köztük semmi különbség, csupán az egyiknél a modell számát a másiknál a cikkszámát írták ki.
Amúgy én inkább ezt ajánlanám: [LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@ben_aloha: Most találtam egy Apacer-t. Vélemények?
[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Gyrger72: Őszinte leszek, a büdös életben nem hallottam róla, egy szó sem esik arról milyen márkájú vinyó van benne.
Én személy szerint maradnék a jól bevált márkáknál 😀
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@ben_aloha: Kicsit nézelődtem az árúkeresőn és az alábbi SSD-t találtam, ami pont megfelel nekem. Csak még kicsit gyűjtök rá. 😀
[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Gyrger72: [LINK]
[LINK]

33 950FT, plusz a szállítás, valamivel olcsóbb megoldás.
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: [LINK]-t simán kapsz már 20-ért, Verbatim kicsit több, de az ADATA is van olyan jó.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Targonca: Jó, hogy írod az ADATA-t mert pont egy ADATA HD770G -t vettem. Bár végül a 2TB-os verziót választottam.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, jó estét!

A gépemben jelenleg csak egy ssd van, és ez mellé szeretnék berakni egy hdd-t is, hogy mindenféle adatot azon tároljak, és arra telepítsek játékokat is.

Tudtok ajánlani valamit, vagy ennél mindegy, vegyek egy sima 1 tb-os hdd-t és ennyi?
https://www.aqua.hu/1tb-seagate-35-7200rpm-64mb-sataiii-winchester-st1000dm010-468824.html

Köszönöm szépen!
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Tibi_777: Hát nem sok mindent lehet ajánlani ,Seagate vagy Western.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Külső merevlemez vásárláshoz kérnék tanácsot. Nem tudom mit vegyek fontolóra a tárhely mellett (ami jelenleg 1-2-3TB on gondolkodom, nehéz eldönteni), biztonsági mentés, filmek lennének rajta. Ugyebár a fordulatszám ami általában 5400rpm az kevés-e és mindenképp kell a 7200-as? Illetve a cache mennyire számít. Na meg az adatátvite nem tűnik nagy különbségnek. Mindenképp usb 3.0 vagy 3.1-es csatlakozójú lenne. Bármi infó jól jön.
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@Andris18: Pl: [LINK]
A 3év garancia miatt.
Teljesen megfelelne a célokra amit írtál.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Puffin: mennyire sérülékeny egy ilyen külső hdd? nem kell annyira vigyázni rá mint egy tojásra ugye?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@19ati93: Abszolút azon múlik, hogy milyen hdd van benne. Vannak amelyek egyszerű Seagate Barracuda HDD-ket hordanak magukban, amiknek semmilyen rezgés csillapítása nincs, és ha bekapcsolt állapotban mozgatja valaki, az is nagy fgalibát okoz.
Ha valaki kicsit lyukas-kezű, ajánlom a samsung nagyobb külső HDD-it, vagy ha valaki olyat szeretne ami tényleg mindent kibír és nagyon megbízható, akkor Lacie külső HDD-t ajánlanék.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@AMDMonsteR: oks, köszi az infot

napokban volt nálam egy Maxell típusú, eléggé ütött kopott volt, viszont vitt szépen mindent amit és ahogy kell
kiváncsivá tett kicsit, film meg egyéb média tárolásra jó lenne egy ilyen 2-3 TB-s darab, az se lenne baj hogyha időtálló 😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@19ati93: Nem merek olyanokat venni :/
A legstrapabíróbb amit én ilyen kis "allrounder"-nek láttam az a WD MyPassport. Na én olyanokat láttam sz@rrá vert állapotban is szépen működni.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@AMDMonsteR: aha, rágoogleztam 30k 2TB, 4TB meg 40k
nem vészes főleg ha bírja a strapát is
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@19ati93: Igen. Egy valami még. Nagyon sok különbség szokott lenni bizonyos gyártóknál a "Mobile" és a "Portable" megnevezéssel ellátott eszközök között, egyes esetekben arra is utal, hogy mennyire rezgéscsillapított.
A portable az sokszor, ami jobban el van látva védelemmel. De van olyan gyártó, ami éppen csak annak nevezi el, ami eszébe jut.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Puffin: Nme rossz, brá elég magas a meghibásodási aránya ahogy látom.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok
Melyik verzió a megbízhatóbb?
Asztali 3.5"os vinyó + külső HDD ház
Vagy
Kompletten, gyárilag összerakott külső merevlemez.
Adattárolásra kell kizárólag.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@zsolty87: Mindkettő esetében a HDD műszaki paraméterei a mérvadóak és a használat módja. Az hogy szerelt ház (külön hdd és külön ház és te rakod össze) vagy eleve külsőként "gyártott" (típusonként eltérő lehet a HDD alján a nyák a csatolófelület megoldások miatt) egység, az mindegy.

Szerelt ház + hdd előnye : HDD cserélhető egy nagyobb kapacitásúra később vagy SSD-re, illetve külön lehet a meghibásodásokat kezelni, pl törött USB vagy táp csatlakozó miatt nem kell az egészet kukázni
0
0
0
0
ppista avatar
Merevlemezt szeretnék venni csak nem tudom milyet. Tudnátok valamilyet ajánlani a Gép II nevezetű gépembe?
Játékra lenne a merevlemez.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@ppista: Mekkora költségkeret van rá, mekkora kapacitás kellene, ssd kizárva?
0
0
0
0
ppista avatar
@Palanova: 500GB-1TB-ig bármilyen bele való jólenne.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: 250GB SSD
[LINK]
19990.-

500GB SSD
[LINK]
29990.-

1000GB SSD
[LINK]
45190.-
0
0
0
0
ppista avatar
@Palanova: Az SSD-vel csak egy a baj,hogy Sata II HDD merevlemezt tudok belerakni. Így elvileg lassabb lesz az SSD írási és olvasási sebessége nem?
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Igen, de még így is gyorsabb, mint egy normál HDD.

500 GB HDD
[LINK]
10300.-
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Jelenleg van egy M.2es 256GB-os SSD-m a rendszernek és pár fontosabb proginak illetve Rainbow Sixnek, valamint egy már a végét járó 1 terrás hddm.
Ket opción gondolkodom:
- Vegyek egy 3 terrás HDD-t, vagy estelge 2x1-et, még nem tudom
- Vagy egy 240GB-os SSD-t más gyakran játszott gamekenek és egy 1TB-os HDD-t adatoknak?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@PoPet: A válasz attól függ, hogy mik a prioritásaid. Sok adatot tárolsz a gépen? Ha igen, akkor kell a nagy HDD. Sok játékot telepítesz egyszerre? Ha igen, akkor jobb a nagy SSD. Nekem például nincs HDD a fő játékos gépemben, mert nincsen rá szükségem. Adatot lementeni külső HDD -re tudok (videófelvételek, stb) és sokkal fontosabb nekem a gyors elérés, mint a nagy tárhely. Azért lassan érik egy 1TB -os SSD beszerzése, a rendszer lemezt fel tudnám használni egy másik gépben is.

Szóval mérlegeld, hogy mire van nagyobb szükséged és megkapod a választ a kérdésedre.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Én szerintem az SSD, illetve külső HDD kombó lenne jó számodra, ha annyira azért nincs sok adatod játékon kívül akkor elég egy 1TB-os, ezt legalább tudnád hordozni, bármi van, nem mellesleg nem "kerreg" a gépben, ha használva van. Nem nagy tétel manapság egy Külső 1TB-os HDD, szerintem érdemes egy SSD-s rendszer mellé, persze akinek rengeteg az adata annak továbbra is ajánlott a belső nagy kapacitású HDD az SSD(k) mellé.
0
0
0
0
Andasszf avatar
Hali! Milyen ssd-t ajánlotok? 26 ezer lenne rá a keret
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Andasszf: Minek teszed fel itt is a kérdést amikor az erre alkalmas topicban már megtetted?
0
0
0
0
Andasszf avatar
@Puffin: Mert lehet nem kapok valaszt ra
0
0
0
0
Puffin avatar
@Andasszf: De megkaptad! 😃
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hali melyik a legolcsóbb megbízható 2TB hdd?
0
0
0
0
💬 10
Puffin avatar
@nemvagyokitt: Milyen felhasználásra kellene?
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Puffin: Arhívum. sebesség<megbízhatóság
0
0
0
0
Puffin avatar
@nemvagyokitt: WD RED 2TB, WD Purple 2TB.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Puffin: Köszi de tudnál konkrét modelt írni?

Illetve hogy elolvastam a RED és PURPLE ezek 0/24- re vannak. Nekem arhívumnak kell(feltöltöm rá a dolgokat és évente 1-2x ha ránézek) ezért akarom egy megbízhatót mert személyes dolgokat ranknék rá amik nem pótolhatóak.
0
0
0
0
Puffin avatar
@nemvagyokitt: Attól hogy 0/24-re vannak még megbízhatóak. 3 év gari a Seagate-el szemben.
Nekem van 2db WD RED 2TB-os vinyóm NAS-ban, egyik régebbi már de kb 5 éve üzemel gond nélkül. A másikkal sincs gond az kb 4 éves.
Ha nagyon fontosak a dolgaid akkor veszel 2db-ot + NAS és RAID-be teszed őket! Vagy van a felhő, de az ekkora méretben nagyon drága...
0
0
0
0
ppista avatar
@nemvagyokitt: Seagate Desktop 2TB az van nekem is,és én nagyon meg vagyok elégedve vele.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@ppista: Köszi de tudnál konkrét modelt írni?

Az ST2000DM008-re gondolsz?

[LINK] innen néztem.
0
0
0
0
ppista avatar
@nemvagyokitt: nekem régebbi model van,de már 2,5éve használom és semmi baja. Igen én is ugyanazt néztem.
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Western Digital RED WD20EFRX 😀 ha a megbízhatóság a lényeg számodra.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: 2 szavazat a red-re. Akkor ez el is dőlt, köszönöm a válaszokat. 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok /5400 rpm ,256mb cache/ vagy /7200 rpm ,128mb cache/
Van valami érezhető különbség kettő között?
Ha igen melyik a best?
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@barnabas96: Milyen célra kell? Melyik fajtát nézted?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Seagate BarraCuda 4TB 5400rpm 256MB SATA3 ST4000DM004

Toshiba X300 3.5 4TB 7200rpm 128MB SATA3 HDWE140UZSVA
Otthoni használatra játékokat inkább SSD re raknám.
Ilyen merevlemezt cserélnék.: (Toshiba 3.5" 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100)
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: 7200 mindennapi használtra, szervernek 5400.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm akkor maradok a toshibánál.
0
0
0
0
Puffin avatar
@barnabas96: Ha csak adattárolásra kell akkor elég a Seagate is.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Puffin: Szerintem a mai világban már ne HDD-ről fusson egy operációs rendszer. Én is most vettem át a nővérem régi laptopját. Fizetéskor repül is ki belőle a merevlemez.
0
0
0
0
Puffin avatar
@SuperPuma: Nem is ajánlottam rendszer alá.
0
0
0
0
Neo1989 avatar
Üdv annyi kérdésem lenne hogy ha valaki NAS-t akar venni. Oda feltétlenül NAS lemez (pl WD Red / Seagate IronWolf ) szükséges
csak azért mert láttam videót hogy valaki WD Blue-kat pakolt be NAS HDD-nek és ezek is működtek.
Nem igazán értem a dolgot azért kérdem hogy most asztali HDD is jó ?

Bár nyilván a NAS-ba a NAS ajánlott.
Egyébként én az ASUS ASUSTOR AS1002T-t néztem ki. Minden igényemnek megfelel.
0
0
0
0
💬 6
Moon_Breaker avatar
@Neo1989: A WD Red is asztali HDD, csak kifejzetten NAS rendszerekhez fejlesztették ki.

Nekem is az asztali gépemben egy 3TB -os WD Red van már 2 éve, ugyanolyan mint akármelyik más 3,5" -ös Sata3 -as vinyó. 😀
0
0
0
0
Neo1989 avatar
@Moon_Breaker: Ok köszönöm a választ.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Neo1989: Sima merevlemmezzel is menni fog.
Azért ajánlják a WD RED lemezeket hozzá mivel a NAS-ok általában 7/24-ben mennek.
0
0
0
0
Neo1989 avatar
@Puffin: Ok köszönöm a választ.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Neo1989: Szia!

Én Zyxel 520-as NAS-ba Toshiba lemezeket használok. 1TB, és 3TB.
DT01ACA sorozatból.
0
0
0
0
Neo1989 avatar
@gyulazsolti: Ok köszönöm.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok 😀

Külső HDD-t vennék, ajánlanátok valami jót?

Adatmentésre kellene, laptophoz, mobilhoz használnám 😀 1tb kapacitás lenne a cél, és nem túl drágán, 20e környékén.
Köszönöm. 😀
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@oroszlajos: Szia!

Azt mondom, ami nekem is van (annyi, hogy az enyém 2TB) , gyors, halk, hűvös: Western Digital Elements 1TB (WDBUZG0010BBK)
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Szia Hunork!
Köszönöm a segítséget ismét 😀
Pont ez volt az egyik amit néztem. Neked mióta van meg? Mióta használod?
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Szerintem két éve, ide gyűjtöm a zenéket, filmeket, doksikat. Tehát játékok kivételével mindent. Semmi probléma nincs vele.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Utána néztem ennek amit írtál, és találkoztam egy olyannal, hogy két fajta van :/
Amit írtál, Western Digital Elements 1TB (WDBUZG0010BBK)
a másik ugyanez, csak a végén WESN van írva, mi lehet a különbség?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Mivel az egérpadom kezd foszlani így vennék egyet viszont maga az egérpad kevesebbe kerül mint a kiszállítása, így elgondolkoztam egy merevlemezen, úgyis fogytán vagyok helyileg. Nos simán adattárnak lenne, illetve a torrent letöltések mennének rá egyből. (Tudom ez Warez, de manapság játékot már nem töltök le, hanem inkább filmeket sorozatokat.)
Ki miit ajánlana hosszú távra 1-2 TB közt. Húzok a 2 TB felé a hosszú időre való tekintettel, de annyi féle merevlemez van, hogy nem tudok dönteni. Szívem a WD felé húz mert azok közül nálam még egy sem szállt el, pedig az egyik már lassan 8 éves.
0
0
0
0
💬 17
ANekromanta avatar
@reszler112233: 1 TB-osnak én a WD10EZEX -et ajánlanám.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ANekromanta: ha 1TB-os lesz akkor fix hogy azt veszem, de inkább a jövőre való tekintettel a 2 felé húzok, mint azt már írtam is.
Igazából kettő közt őrlődök egy ideje:

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX
Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Szia!

Ami nálam, és sok gépben bevált, és még nem volt gond vele:
SEAGATE BarraCuda 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3 ST2000DM006
SEAGATE SkyHawk 2TB 5900 rpm 64 MB SATA3 ST2000VX008
TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300 - ez kicsit lassabb, de majdnem ugyanannyi, mint a 2TB lemezek. Ha csak tárolásra kell, nagyon megéri.
Valamint az általad említett Toshiba.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: A gond ott kezdődik hogy egy picit félek a Toshiba HDD-től. Bár még rágódom rajta és lehet végül az lesz 2TB-os változatban.
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Nekem kettő is van, semmi gond velük.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Nekem egy 1TB-os Toshiba van 2 és fél éve. Semmi baja sincs (nem hangos és nem meleg szerintem), Hard Disk Sentinel szerint is 100/100 minden. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Végül csak megrendeltem a Toshiba P300-ast. Pontosan ezt: Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Pedig most akartam írni, hogy az SSHD-n nem filóztál? Én következőleg azt veszem az origin játékok alá.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Nem filóztam rajta mivel nekem sima adattárnak kell. Játékoknak ott a két 500-as 7200-at forgó WD merevlemez. Azért is akarok újabb adattárat mert a külső 1 terrás lassan megtelik, pontosabban már megtelt volna korábban, csak sok filmet és sorozatot kiírtam DVD-re és letöröltem a HDD-ről.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Én is gondolkoztam már egy HDD vételén,de csak 1TB-ban a két WD Blue mellé melyik lenne az ideális? 😆
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: Például: [LINK] Ha gyorsat akarsz.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Hát ez nagyon sok max tárolásra akarnám.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FoLey: Tárolásra és 1TB-osba én ezt vettem volna, de végül 2 mellett döntöttem így nem ez lett: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Még hónapos kérdések és akkor döntök. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Ma megérkezett az új merevlemez. Be is raktam, és le is formáztam. Nem lepődtem meg mert tudtam nem lesz 2 TB, így 1,81 TB az egész.Gépem hangja nem változott, így nincs panaszom. Majd az évek megmondják jól döntöttem-e vagy sem. Pár letöltést már rá is indítottam.(Sorozat)
Na meg meg lepődtem picit mert PCX-en vélemények közt olvastam hogy a merevlemezeket csak kartonlapokkal tekerik körbe és úgy küldik. Nos tényleg így van, de gondolom mivel én egérpadot is rendeletem, így ez az opció ki lett lőve, és nekem egy Asrock Z170-PRO4S alaplap dobozába rakták a rendelésem.
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Köszönjük a kis beszámolót! Remélem sokáig kiszolgál majd!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Egyébként tegnap még ráteszteltem úgymond. Egy sorozat részeit mint már írtam is töltögettem rá. 4 része töltődött rá 1,5-1,7 mb/s sebességgel. Közben én elkezdtem egy 4,5 GB-os ISO fájlt SSD-ről az új merevlemezre másolni, és így hogy töltöttem rá ment 160-170 mb/s-al.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Külső HDD-t szeretnék venni,és az lenne a kérdésem,hogy szerintetek melyik jobb? 😀

Western Digital My Passport 5400rpm 1TB USB 3.0
Verbatim Store N Go 1TB 32MB 5400rpm USB 3.0
Seagate Expansion 2.5" 1TB 5400rpm USB 3.0

Adattárolásra és néha tv-hez használnám,és fontos lenne,hogy ne melegedjen nagyon 😀
Köszi a segítséget.
0
0
0
0
💬 2
Andris18 avatar
@Prumus: Szia nekem egy Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB USB 3.0 WDBGPU0010BBL-EESN -m van ami egy kicsivel roszabb adatátviteli sebességben mint a tiéd. Más a kialakítása is nem álló hanem fekvő. Az enyém nem melegszik és hangját sem hallom, van hogy órákat megy torrentek visszatöltésére/letöltésére .

A másik két márka is valószínűleg jó. Azt nem tudom hogy melyik melegedhet ezek közül de a Western Digital gyorsabb adatátviteli sebességű a Verbatimnak nagyob a cache memória mérete (amitől gyorsabb).
Én a Western digitalra voksolok, azért várd meg a többik válaszát is.
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Köszönöm szépen 😀
0
0
0
0
Shaadow avatar
Sziasztok!
Milyen hdd-t ajánlótok játékokhoz ?
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@Shaadow: Méretet nem írtál. De ezek ajánlottak:

WD RED
SEAGATE FireCuda / Barracuda
TOSHIBA P300

Vagy a nálunk ritkábban kapható SSHD technológia: Seagate Desktop SSHD 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 26k körül.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Hunork: A WD Red-et azért ne ajánljuk játékra! Inkább a Blue/Black széria.
0
0
0
0
Shaadow avatar
@Puffin: Leginkább 1 TB mert amim most van azt majd adat/zene/Filmek tárolására fogom majd használni . 30k amit rászánnék.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Shaadow: Akkor szerintem az említett SSHD lemezzel jól jársz, nagyon gyors, és 1TB.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Shaadow: Annyiból majdnem kijön egy 2TB-os SEAGATE FireCuda +párszáz forint.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Üdv,1000 Mbit/s nethez van olyan hdd amivel kilehet használni?nyilván egy ssd lenne a legjobb,meg tudom letöltésnél befolyásol mennyi seed van,tegyük fel bőven van,létezik olyan hdd amivel jó lenne?
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@Dani46: Legtöbb 7200-as HDD tudja a 100MB feletti írási sebességet.
0
0
0
0
Dani46 avatar
@Puffin: Per pill 100 megás netem van,tisztába vagyok vele nem egy komoly vinyóm van wd green 5400 64mb cash,ami már a 100 megás netnél is 100% megy,hacsak nem adok torrentbe manuálisan +cash-t a ramból,szóval ennyivel jobb lenne már csak az is hogy 7200 pörögne?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Dani46: Függ a torrentek számától is, hány helyen kell írni/olvasni a HDD-t. De egy 7200-as mindenképp gyorsabb.
0
0
0
0
Dani46 avatar
@Puffin: [LINK]

Ez jó lehet?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Dani46: nekem is barracuda van csak 2TB osba, hibátlanul teszi a dolgát
0
0
0
0
Puffin avatar
@Dani46: Az is csak 5900-as elvileg, de gyorsabb a Green-nél.
0
0
0
0
Dani46 avatar
@Puffin: 7200 nek írja ipon
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Dani46: 7200-es az enyém, meg amit a Dani46 linkelt azt is 7200 nek írja
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok!

OFF (?)

Partíciót szeretnék készíteni, de csak 5000 MB-nyit enged készíteni, pedig majdnem 400 GB szabad tárhely van a C meghajtón. Van egy második partíció is (250 GB; ez egy egy TB-os merevlemez). Hogyan tudnám megoldani, hogy legyen még egy ilyen 250 GB-os merevlemezem 5 GB-os helyett?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Adattárolásra milyen vinyót ajánlotok 6 TB vagy nagyobb méretben? Külső meghajtókènt használnám.
Innen melyiket ajánlanátok:
https://m.cclonline.com/category/701/Storage/Hard-Drives/4TB-Hard-Drives/#
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@zsolty87: WD Red, vagy a Purple (ez kifejezetten tárolás, szerverekhez ajánlott)

Azonban jók a Seagate Ironwolf/Skyhawk lemezek, de a Toshiba termékek is, utóbbiak kicsit lassabbak, de cserébe, ha felélednek, aránylag gyorsak, és csendesek.
0
0
0
0
BudayT avatar
Sziasztok.
Tudnátok ajánlani jó merevlemezt 15-20ezer között, 1TB-t, SATA3-t?
Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 1
Floriian avatar
Pacsi. Eddig ezek csúsztak le a listán:
1.: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX (14k)
2.: Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010 (~14k)
3.: Seagate BarraCuda 3.5" 2TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST2000DM006 (20k)
Ezek közül melyiket éri meg megvenni? +6kért megéri az a plusz 1 terra?
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Floriian: A harmadik. És megéri, ha úgy nézed, hogy TB-onként ~15k HUF. 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
Nekem ez van TOSHIBA DT01ACA100 két éves eddig semmi gondom vele. 😀
0
0
0
0
Janko95 avatar
Jónak tűnik az a Toshiba, de nem tudom, valahol azt írják felejtős márka, sok a baj vele.
0
0
0
0
💬 12
NSD4rKn3SS avatar
@Janko95: Nem tudom, én nem sok rosszat hallottam róla. Amúgy van egy oldal ami negyedéves szinten összeméri a meghibásodási rátákat.
https://www.backblaze.com/blog/wp-content/uploads/2016/05/drive-stats-2016-q1-failure-by-mfg.jpg
Ez az utolsó (értelmes) grafikon alapú értékelésük a gyártókról.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@NSD4rKn3SS: Ilyen jó ez a Hitachi? 😃 Én meghallom valahol ezt a nevet, valahogy a gagyiság jut róla eszembe, nem tudom miért.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Janko95: A HGST-k a legmegbízhatóbb merevlemezek. Mondjuk az áruk is magasabb.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@Puffin: Én maradnék a WD vagy a Toshibánál. Utóbbinál 7200 a fordulat szám az 5200-al szemben, nyilván lassabb de mivel nem is pörög annyira, így lehet hogy a WD hosszabb távon strapabíróbb lesz. Szerintetek?
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@Janko95: Itt egy összehasonlítás:
[LINK]

Itt meg egy összefoglaló:
[LINK]

Temérdek mennyiségű adatot találsz arról hogy mit érdemes és mire. 😀
0
0
0
0
Janko95 avatar
@NSD4rKn3SS: Köszönöm! 😀

Még gondolkozom rajta, de szerintem jó lesz a Toshiba.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Janko95: Az nem függ attól hogy mennyivel pörög a lemez. Nálam az egyik 1TB-os 7200-as lemeznek már 900 napos üzemideje van és még mindig hibátlan.
Ha rendszert is akarsz rá telepíteni akkor érdemesebb a 7200-as lemezt venni. Ha csak adattárolásra kell akkor elég a lassabb is.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@Puffin: Értem, gondoltam azért hogy valamit csak befolyásol hosszútávon mert a Green is kevesebbet pörög elvileg. A 7200-as Toshibát fogom választani. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@Janko95: A Green is kevesebben pörög, de azzal igen sok gond van...
0
0
0
0
Janko95 avatar
@Puffin: Az csak tárolásra ajánlott, semmi komolyabb, nem fogyaszt annyit, nem is pörög annyit, elvileg tovább bírják az átlagnál.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Janko95: Tos-hiba, de nem hibásak. 😃

Amúgy, a HGST vinyók vannak a PS-ekben is.

Nekem volt Toshiba, Seagate, WD, most WD-m van, tökéletesen teszi a dolgát. A többivel sem volt soha gondom. 😃

Ha csak mellékes, adatot tárolsz rajta, akkor elég az 5400/5200-as, de ha pl. játék is menne róla, akkor a 7200-as mindenképp. 😃 És a Green vinyók tényleg sokat balhéznak.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@hashimoto: Sajnálatoshiba 😃

Nekem is WD volt sokáig, de most át állok Toshibára.
0
0
0
0
Krissz avatar
Ha csak adat tárolásra kell, arra tökéletesen alkalmas WD a legjobb márka HDD-k közül.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Srácok erről mi a véleményetek?

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRZ

Link: [LINK]

Szerintetek jó választás? Van esetleg jobb ebben az árban?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Janko95: Adattárolásra megfelelő.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@Janko95: Még ezt tudom ajánlani [LINK]
Nekem több gondom volt már WD HDD-vel mint mondjuk Seagate vagy Toshiba-val, de ez csak személyes vélemény.

Ha még rá szánsz 8.000-ret meg tudod venni a nagyobb tesóját annak amit linkeltem [LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
Biztos van gyorsabb meg nagyobb cache memóriájú de én ezt használom több mint egy éve.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
hello mindenkinek! a segítségeteket szeretném kérni! szeretnék egy nagyon jó 1 tb-és külső merevlemezt. szerintetek melyik a legjobb?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én most WD10EZEX-et néztem ki. Játékokhoz kell, mert 120as SSD-n nem igen fér el sok. 😊
Viszont akkor már lehet kicserélem a külsőben lévő öreg vinyót is.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Egyébbként én is ott vettem ahol Piero kolléga! Mert hát Győrben van Aqua és láttam hogy van raktáron az albiban megrendeltem a topin, aztán felmentem a belvárosba és elhoztam az üzletből! Mert neten keresztül olcsóbb! 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Közben utána nézve az Iponnál is volt egy időszak amikor 22-ért is beszerezhető volt.
0
0
0
0
Puffin avatar
Én is annyiért vettem a 3-asat még tavaly. Aqua-nál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Honnan lehet 24-ért 3 TB-os merevlemezt szerválni? Annyiért szinte ajándék.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én Toshiba P300 -ast vettem 3Tb-ost kettőt is mert gyűjtöm a Fhd fimeket és bizony elég gyorsan meg lehet tölteni még egy ekkora lemezt is. Azért erre esett a választás mert nagyon barátságos ára volt, 24.000 -ért vettem darabját az szerintem teljesen jó ár érte.
0
0
0
0
no avatar
Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 Egy ilyen 8 ezerért megéri? Bárkinek van róla tapasztalata?
0
0
0
0
Hunork avatar
Toshiba esetén az ACA100/200 is tökéletes. Mindkettő van a WD10PURX mellett 😀 😆 😂
Kicsit túl van misztifikálva a merevlemez téma amúgy. Inkább szerver építéskor, céges környezetben, NAS meghajtók esetén számítanak a számok és adatok (ezt testközelből tudom), otthonra majdnem hogy mindegy (na, jó nem, de azért akkora feneket nem kell keríteni neki) Átlagos felhasználás, átlagos adatmennyiség esetén, átlagos élettartam lesz, fizikai hiba meg bármikor, bármelyik gyártónál lehet.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Adattárolásra én ilyet fogok venni :

[LINK]

mert : [LINK]

"adattárolásra felesleges a 7200rpm. Pont ma került szóba, hogy megjelent a Toshiba "Green" szériája, DT01ABA200 már több helyen is kapható."
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Hunork: köszönöm a segítséget!
Moon_Breaker: igen, 1-et 1-et csilingel aztán abbamarad. Elég éles fémes hangja van, valószínűleg a kevesebbet futott Seagate csinálja.
Egyébként 2056 nap folyamatos működés után valós a 100/100 a wd merevlemeznél? 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
TarantulaGuy1989: akkor simán WD10PURX -et venném. Nálam is ezért van, 10-14 órát megy a gép, sok adat. És nekem is fontos a halk működés, és biztonság.
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
BÚÉK!
Nekem igazából a megbízhatóság lenne a legfontosabb, másodlagos lenne egy másik merevlemez mellett. Adatok, filmek, zenék mennének rá, a gép napi átlag 15-18 órát megy. Az adatvesztéstől tartok a legjobban, a mostani merevlemez 10-30mp-ként éles csilingelő hangot ad, gondolom már a végét járja... 2056 és 1876 napot mentek a HDS szerint.
0
0
0
0
Hunork avatar
Szia!
BÚÉK! Attól függ, mire használod.
WD10EZRZ: ez a green széria, és az energiatakarékosság jellemzi. Működése halkabb, energiatakarékos, szükség esetén egyszerűen lekapcsol, csendesebb, és hűvösebb. Jó lehet pld. mentések tárolására,vagy ahol nem kell folyamatosan mennie. (másodlagos otthoni merevlemeznek)
WD10EZEX: általános desktop, otthoni merevlemeznek való. Átlagos fogyasztás, és sebesség jellemzi. Ez a legkeresettebb otthonra!
WD10PURX: főleg felügyeleti tároló 24/7 folyamatos használatra, alapvetően nagy felbontású megfigyelő és biztonsági rendszerekhez tervezve. Jó az energiatakarékossága. (Én simán vettem egy ilyet játékok tárolására...)
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Sziasztok!
Az alábbi három merevlemez közül melyiket ajánlanátok, mi szól mellettük és ellenük?
WD10EZRZ - WD10EZEX - WD10PURX
0
0
0
0
drogba avatar
Köszönöm szépen a válaszokat ..akkor megprobalom a Toshibat
0
0
0
0
Hunork avatar
drogba:
Nekem is van két Toshiba merevlemez, és semmi gond nincs velük! Sőt, nincs hangjuk, a fejek leállnak, ha nem használod, kell egy-két másodperc mire újra éled, és betölti a mappákat, de éppen ezért energiatakarékos, és időtálló!!
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Szia!

Nekem meg csak Toshiba lemezeim vannak. Semmi gond nem volt velük idáig.Szerintem megbízhatóak.
2db, 1TB-os és 1db 3TB-os.
Csendesek, és megfelelően gyorsak is. Az egyik 1TB.os elmúlt 2 éves, nemrég került bele egy NAS520-ba, a PC-ből.
A másik továbbra is a PC-ben maradt az 3 éves.
Pár hónapja vettem a 3TB-os lemezt, na azzal jártam úgy, hogy beletettem a NAS-ba és 3 héten belül cserélnem kellett, mert sok volt a szektorhibája. Garanciában kicserélték, ezzel sincs semmi gond nincs azóta sem.
Ilyen szerintem bármikor, bármilyen lemezzel előfordul.

Spoiler!
A PC-ben így néz ki: https://p1.picsto.re/gHyW9.png
0
0
0
0
drogba avatar
Sziasztok mi a véleményetek a toshiba merevlemezekről?
Egy olcsobb kellene a régi gépembe mert most a régi ide modon működik és elég lassu és szerintetek melyiket válasszam? Valahogy a WD-hez huz a szivem mert avval vannak tapasztalataim de Toshiba-val még nem.
HDD SATA3 7200 1TB Toshiba DT01ACA100
7200 Western Digital WD320GB AVJS
nem tudom hogy megérnie a pluszt mert csak a gépet netezésre illetve egy két játékra lenne használva ezért is jobb lenne a 320gb..vagy pedig egy olcsobb ssd-vel járnék jol?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A Maxtorral voltak jó tapasztalataim, de az már beolvadt másik gyártóba.
Samsunggal inkább csak rossz élményeim vannak (pl SP082N).
Legközelebb majd a HGST-vel fogok kísérletezni. 2000 ft-ért szereztem be pár hónapja egy IDE-s 250GB-s darabot (Még Hitachi névvel). Meglepően gyors volt.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én pont most raktam a gépembe még egy Toshiba P300 3TB-os Hdd-t egy már volt benne csak a sok film megtöltötte és most vettem bele még egy ugyan olyant nagyon jó HDD-k és olcsók is csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Én is nyugodt szívvel ajánlom a Seagate Barracuda sorozatot, lassan 2éve lesz meg és eddig semmi gond nem volt vele, gyors halk, terhelés alatt se megy 33fok fölé.
0
0
0
0
Hunork avatar
Teljesen jó az otthonra is. 😉 (főleg egy gamer géphez) [LINK] (garancia, parkolás, közepes árszint, és WD...)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció