Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Hali!Egy kérdésem lenne.A 3870 az még AGP-s vagy már nem?Mert bRecon ajánlotta a 3850-est,ami tetszik is,de láttam,hogy ennek nagyobb az órajele,de nem tudom,h AGP-s e.Ha igen,akkor ez mellett döntök,ha nem az 50 mellett:😀
Sziasztok!
0
0
0
0
zolika199 avatar
oké köszönöm a gyors válaszokat!!😃 akkor maradok a HD4870 mellett!!
0
0
0
0
Bryan666 avatar
alap h a sapphiret, azok az nvidiás GTx260-sok meg a hasonló széria hát mit mondjak róla inkább no comment...
0
0
0
0
no avatar
Sapphire Radeon HD4870 512MB én ezt ajánlom nagyon megéri
0
0
0
0
zolika199 avatar
Hello!
két vagy három héten belül szeretnék venni új vga-t de nem tudok dönteni ti mejiket javasoljátok: Sapphire Radeon HD4870 512MB GDDR5 KB:63.000FT vagy Gainward Geforce GTX260 GDDR3 860MB KB:65-70.000FT?
0
0
0
0
Bryan666 avatar
Én akánlom nektek a Gainward Ati Radeon HD4870GS 512mb DDR5 gyárilag turbósított és naon jó kari egyedül csak a Sapphiros jobb nála mert a mag óra jele 5Mhz nagyobb ennyi de atöbbi ugyan ugyaz... szal ezt a 2 karit ajánlom atiba sapphire vagy Gainward... a geforce-ok meg naon ghyengék az új séria a közelükbe sincs a A hd-s atiknak szal jah cask ati pedig én is nvidia párti voltam...
0
0
0
0
Yeti avatar
igen most a legjobb Ár/Érték arányú karik 4800as széria tagjai

én is a 4850est ajánlom, Sapphiretól (érdemes, a Toxic megjelölésűt választani, mert jobb a hűtése, és gyárilag húzták is)😀
0
0
0
0
eleminator avatar
Atley írta:
üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van most egy ASUS EN 9800 Gt-m amit sikeresen eladtam, és szeretném lecserélni egy HD 3870 re. Ez jó döntés?

előre is köszi.


Én egy ATI 4850 512MB-ra szavaznék, véleményem szerint nem lenne érdemes a csere, úgyanazt tudja a 3870 mint a 9800/ vagy némely dolgokban gyengébb!
0
0
0
0
pomrum avatar
3870-böl kersd a Saphir-tol a ultimate vagy a toxic változatokat ezek nagyon gyors karik.(De én akkor is nvidia párti vok)
0
0
0
0
Atley avatar
üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van most egy ASUS EN 9800 Gt-m amit sikeresen eladtam, és szeretném lecserélni egy HD 3870 re. Ez jó döntés?

előre is köszi.
0
0
0
0
pomrum avatar
Audi s8-nak Igazad van az áresést illetően de elmondom hogy érdemes megfontolni egy alaplap cserét az nem drága és a többi dolgod tudod bele használni az agp port sok játék futtatását nem teszi lehetővé. Sok játéknak kevés az agp busz szélessége csak pci expressel megy. Még valami ha majd eljön az idő és új gépet veszel abba nem tudod majd használni a 100000ft-os agp karit s így felesleges pénzkidobás ez is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Köszönöm a választ!Azért nem válasz gombot nyomtam,mert pocsface-nak is itt válaszolok.
Megnéztem a HD 3850-t és há nem rossz😀
Asszem,befizetek rá.Köszi szépen,és átlag 35 fps azé nem rossz😀1400x 900 az komoly😀Nekem a Most Wanted megy most 1280x 1024😀 ami ehez képest sehol sincs gépigényben😀
pocsface!Én 100 ezerért nem veszek új gépet.Megvárom mig lemennek a procik(pl quad) és DDR 3-ak az én álltalam gondolt árra,akkor veszek majd 1 konfigot.A jelenlegi HP gépem is 250 rugóért vettem 3 éve,tehát nem sporolos vagyok(nem anyuci kedvence vagyok😀😉
Még 1x köszi a segítségetÉs bocsi a hosszu hsz-ért
0
0
0
0
pocsface avatar
Hát ne haragudj de 100 ezer pénzé má uj gépet vennék nem egy AGP-s szennyet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Lenne egy láma kérdésem!Nekem jelenleg egy ATI Shappire Radeon 9600 Atlanis(128 Mb) van.Ugye ez AGP-s.A kérdésem az lenne,hogy mit tudnátok nekem ajánlani helyette?Nincs alsó ár határ,felső van,max 100 ezer(ha AGP-s van még ennyiért is)😜
Ha linket adtok,az is jó.
Sajnos videókerikhoz nem értek,nekem tul bonyolult lett már ez a sok szám,és jelzés.
Köszi szépen előre is,ha valaki segít!
0
0
0
0
pocsface avatar
Gergi12 írta:
Sziasztok! azt szeretném kérdezni ,hogy ha vennék egy SAPPHIRE HD 3650 512mb (AGP) videó karit akkor megéri e, olyat venni és, elindulnak e rajta újjab játékok?😀


Hát nem érdemes nekem is olyan van.Mondjuk ha van hozzá egy penti 4 es 3 ghz fölötti procid akkor még mehetsz vele vmire.Nekem egy 3.2 cerka van hozzá de az ujabb játékoknál a proci miatt nem mennek jól.Szval sztem ne vegyél gyűjtsél még hozzá és már 100 ropi alatt vehetsz jó gépet.Én ezt tenném.Tanulj az én hibámból.
0
0
0
0
no avatar
csá!
most készülök beszerezni 1 Sapphire Radeon HD3870 512MB-s 256bit-es DDR4-es kártyát és erről zeretném kérdezni a véleményeteket. jó teljesítményű?(viszi az assassin's creed-et max-on?)
0
0
0
0
pomrum avatar
A válasz NEM az új játékoknak általában a játékigényükben is ott van."pci express only" Tehát agp kizárva.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni hogy milyen videókártyát vegyek min elfutnak a mostanában kiadott ilyen jobb játékok. Pl: majd a GTA 4 vagy a CoD5 és az UT 3, meg ilyesmik. Árban úgy 15-20 ezer között kellene.
Előre is köszi.
0
0
0
0
simon7109 avatar
igen aki csinálta bedugott mindendt aszthiszem!
De majd jon egy csávo aki jobban ért hozzá remilem tudja mi van vele😞
0
0
0
0
simon7109 avatar
igen aki csinálta bedugott mindendt aszthiszem!
De majd jon egy csávo aki jobban ért hozzá remilem tudja mi van vele😞
0
0
0
0
roberto888 avatar
A Zotac szerintem egy elég jó márka. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne vele. Elég népszerű. De vehetsz XFX-et is 5-6 ezerrel drágábban.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Bedugtál minden táp kábelt?
0
0
0
0
simon7109 avatar
vosszahozták a videokártyámat de azt monták nincs semmi baja,akkor mégis miért nem megy?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sztem inkább az Overclocked DDR3-as verziót vedd meg. Jobban megéri. Sztem egyenlőre semmi értelme az 1 GB videomemóriának.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Nvidia Gforce 8600GT 256MB DDR3
0
0
0
0
eleminator avatar
értem, előtte milyen kari volt benne?
0
0
0
0
simon7109 avatar
azt irtam nem probátam másik gépen csak az enyémen!
0
0
0
0
eleminator avatar
s a másik gépben működött?
0
0
0
0
simon7109 avatar
Nem nem probáltam más gépen!
A Ram 2GB
A tápom gozom sincs milyen aztse tudom miaz😞
0
0
0
0
eleminator avatar
simon7109 írta:
Hellotok én nemrég vettem egy
Nvidia Gforce 9800GT 1GB DDR 3 Ram
Csak van egy kis gondom nem megy már visszavittuk csak még egy ideig várni kell hogy megmondják hogy mi a baja!
Valakinek nincs valami tippje hogy mi lehet vele?


Mekkora, s milyen tápod van mellette? legalább 2GB rendszermemória van mellette? mert ezek mind-mind fontosak, főleg ha kipróbáltad egy másik gépben s abban működött!
0
0
0
0
MoonW avatar
simon7109: majd a szervizben/gyárban kivizsgálják...
0
0
0
0
no avatar
Akinek van 30 ezre az vegyen egy Ati HD 3870 GDDR4 et
Akinek többre is futja kb 50-60 ezerre az egy ATI 4870 et vegyen...
És akinek van 120 ezre az meg egy ATI 4870 x2 vel jár a legjobban 😀
0
0
0
0
simon7109 avatar
Igen nem volt kép amikor felcsuktam a gépet😞
Miért lehet?és igen minden jol volt csatlakoztatva!
0
0
0
0
pomrum avatar
Mindent jól csatlakoztattál?
0
0
0
0
MoonW avatar
Kicsit pontosabban: Nem adott képet?
0
0
0
0
simon7109 avatar
Hellotok én nemrég vettem egy
Nvidia Gforce 9800GT 1GB DDR 3 Ram
Csak van egy kis gondom nem megy már visszavittuk csak még egy ideig várni kell hogy megmondják hogy mi a baja!
Valakinek nincs valami tippje hogy mi lehet vele?
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ, az én szívem is arra húzott😃😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sztem a DDR3-ast válaszd. Gyorsabb mint az Oerclocked 1GB-os DDR2
0
0
0
0
eleminator avatar
S mostanában, már a videókarikra nem írják ki külön Hogy Gddr3, már csak DDR3, de ez nem lényeg, mindenki tudja, hogy miről van szó
0
0
0
0
roberto888 avatar
Így van. Az DDR3 és GDDR3. Semmi különbség nincs. DDR= Double Data Rate. GDDR Graphics Double Data Rate. A különbség annyi h van ahol kiírják a G-t van ahol nem.😀
0
0
0
0
Yeti avatar
sztem 1 betű 😀, a második sztem el van írva..de lehet hogy csak én tévedek?
0
0
0
0
no avatar
a videókártyáknál mi a különbség a GDDR3 és a GDD3 között?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Tápból nem szabad olcsót venni. 400W-os chieftec jó. Menni fog rajra a Fifa, de nem maxxon. Baj ha kisebb a proci.
0
0
0
0
no avatar
De a videókártya az jó?
0
0
0
0
no avatar
Lenne egy kérdésem:Most akarok venni 1GB Ramot,ezzel lessz 1536mb.Meg veszek egy MSI NX7600GT videókártyát is ami AGP lessz.Van egy 2000-es procim ehhez.Tápot kell cserélnem hozzá.Milyen tápot vegyek?400Wattos elég?Ja és milyen márkájut ami jó is és olcsó is.Ja és a Fifa 09 fog rajta menni?A proci nagy bvaj,hogy csak 2000-es?Nagy hátrány ez a játékoknál?A Fifánál minden meg ven csak a proci nem.Ja és jó videokártya amit kiválasztottam?A választ előre is köszönöm.
0
0
0
0
eleminator avatar
roberto888 írta:
Tudtommal a GTX200-as sorozat se támogat SM 4.1-et.

ezt is irtam roberto, vagy lehet, hogy rosszul fogalmaztam az Nvidiánál csak azok tudják, de nincs olcsó kari köztük 😞
0
0
0
0
no avatar
opsssz, ezer bocsánat ezt nem ide akartam írni 😞 bocs
0
0
0
0
no avatar
mind a kettő jó. szerintem a 9600GT, de ez csak az én véleményem
0
0
0
0
roberto888 avatar
Tudtommal a GTX200-as sorozat se támogat SM 4.1-et.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció