Gépem alkalmas-e játekra?

Szerző: Gears17, 2009. June 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok lenne egy kérdésem most kap egy Gépet és nem tudodom hogy alkalmas-e játékra
S.O.S-ben kérem a választ
gépem adait nezetek meg
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Krissz avatar
Hátsz próbálom pénztárcámhoz mérten, s a támogatási listához mérten a legjobbat megtalálni 😀
Kár hogy nincs CPU tuning lehetőség, mert akkor egy alacsonyabb orajelu Quadbol, ami vmivel olcsobb kitudnék hozni egy magasabbat pénz megtakaritással. Kicsit bonyolultan fogalmaztam sztem 😆

Ha jól tom 3GHz eset nemis támogat 4 magosbol, a lapom :/ Pedig a körül lenne a cél.

Mondjuk GTA V igyis elmegy :3
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz régebben a s478as nál még floppyrol, parancs sorból toltam fel BIOS Update-et, most jelenlegi HP-m nál meg volt hozzá ilyen gyártó oldalárol szedett segédszoftverrel, ami tartalmazta a ROM-ot is.

Újjabb PC-k nél mégegyszerűbb az esett, hisz ott pendrivera feltéve a ROM-ot, lehet frissíteni a meglévő BIOSból, betölti a régi helyére a frissebbet resi és kész is. 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Q6600 10k alatt van. Nem az órajel a legfontosabb dolog.
0
0
0
0
Krissz avatar
BIOS ból, szerintem legfrissebb van, multkor futattam updatet win alol és sztem legújjabb rajta van.
Eredetileg én Quadot szeretnék, 3Ghz körülit, csak az 30k 😞 Esetleg Xeon alternatíva töredék áron. Mert vennék árba olcsóbb 2.5Ghz es vagy hasonlót, és ráküldeni egykis OC-t dehát brand gép biosába nemtaláltam proci tuningot 😞 Szal nemigazán tok dönteni.
0
0
0
0
Pixx avatar
q6600 már 7500 forintba is lehet venni ami szerintem nagyon jó vétel 😃 kicsit megráncigálni és már is el lehet az új gamekkal gta5 stb játszadozni kellő vga mellet
0
0
0
0
Yezi_ avatar
krisztian67: Ha jelentős teljesítmény növekedésre vágysz akkor legalább valami e8xxx-et vegyél. Nem egy vagyon, 3300Ft-ért is láttam már. Ettől függetlenül a Pentiumra megéri cserélni ha ingyen van...
0
0
0
0
Krissz avatar
Sziasztok!
Sorry kicsit off, de szeretnék egykis segítséget kérni CPU ügyben. Jelenleg van egy Duo E4500-am, és azt szeretném kérdezni h megérné e cserélni egy Pentiumra, E5500-ra?
Mert valahogy Duo hoz jobban húz a szívem, de ez Pentium. Teljesítményre igencsak egyformák, csak ugye a +600MHz a Pentium javára, meg benchmarkon az a párszáz pont.

Játokok jobban szeretnék azt a CPU-t, mint a jelenlegit? Dobna vmit az a plussz órajel?
(A Pentium CPU ingyen van)

Köszönöm! 😀
0
0
0
0
winrar avatar
De inkább érdemes használt gépet összerakni/venni ennyiből. Hardverapró megbízható, nem egyszer adtam el és vettem ott dolgokat.
0
0
0
0
csuz-li avatar
patriklumina: MC MaRcI megoldása a legjobb, de ha az nem tetszik, (pl: olyan helyen laksz, ahol nincs számítógépes bolt a közelben) akkor van másik lehetőséged: Van itt egy olyan fórum, hogy "milyen gépet vegyek". Ott felteszed a kérdést, hogy például kellene gép játékra ~100 e Ft keretösszegben és szívesen segítünk összerakni. Az alkatrészeket megrendeled mondjuk az Ipon, vagy a pcx gépösszerakójában és kéred az összeszerelést is.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
patriklumia ha tényleg nem direkt csinálod akkor bemész egy számítógép alkatrészes boltba megmondod hogy egy gépet szeretnél összerakatni és megmondod neki hogy pl 100 000 ft-ért mit tud neked ajánlani csak kérsz egy ajánlatot nem kell egyből megvenni semmit ha bizonytalan vagy feljössz ide elküldheted akár nekem is mit ajánlott és megmondom neked hogy jó ajánlat e vagy sem

és mond meg nekik ha bemész hogy elsősorban játékra kellene
0
0
0
0
patriklumia avatar
Film gru: Pcx . Ipon.hu ilyen helyekre gondolsz




És ja mc Marci nem direkt csinálom.
0
0
0
0
winrar avatar
Jófogás, vatera oldalakat felejtsd el. Ha normális használt gépet akarsz: [url]http://hardverapro.hu/aprok/hardver/komplett_gep_mini_pc/gamer_gep?kategoria_gyartokhoz=392&hirdetesVaros=-1&hirdetesTipusa=2&GYORSKERESO_TOKEN=6EBPMC89EJP1P32C9B88&gyorskereses=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+Gamer+g%C3%A9p&gyorskereses_hidden=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+Gamer+g%C3%A9p[/url]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
patriklumia már azért fel kéne őket jelenteni hogy gamer pc-nek hirdetik egyik sem vinné a gta 4-et alap grafikán sem

de sztem te ezt már direkt csinálod hogy szarabbnál szarabb gépeket linkelsz folyamatosan
0
0
0
0
patriklumia avatar
Melyiken menne jobban a gta IV

1.
http://m.jofogas.hu/hajdu_bihar/Uj_6Magos_Gamer_Startpc__6X3300Mhz_4GB_DDR3_250GB_Amd6450_2GB_310838

2.
http://m.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/4Magos_Gamer_Start_PC__4X2_1Ghz_4096DDR3_250Gb_AMD8400_2GB_Windows7_30480520.htm

És árban megéri?
0
0
0
0
patriklumia avatar
http://m.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/4Magos_Gamer_Start_PC__4X2_1Ghz_4096DDR3_250Gb_AMD8400_2GB_Windows7_30480520.htm
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Új VGA is kell még bele mert ami benne van nem sok mindent ér.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Cseszheted a monitort ha az árából majd veheted az új cucco(ka)t a gépbe. 😆

Amit linkeltél hardver aprón azt vedd meg. Jobban jársz vele, hidd el.
0
0
0
0
patriklumia avatar
https://www.pcx.hu/?action=aproReszletes&id=6897&vasarolt=&eladott=&vasarlas_id=
Még monitor is van hozá az akár el is tudom adni
0
0
0
0
danee23 avatar
Kb minden eddig megjelent játéknak a minimum követelményét felülmúlja legalább picivel. Kivéve azokét amik i5 i7-et illetve 6000es fxet kérnek. De azoknak is menniük kéne, grafikus régi, de meg kellene hogy állja helyét a modern címekben is.
0
0
0
0
patriklumia avatar
http://hardverapro.hu/apro/amd_fx_-_gtx470_-_4_giga_ram_-__600w
Ez milyen????
0
0
0
0
danee23 avatar
Az a grafikus bár a memória sávszélessége nagyobb, valójában a régebbi lapkára épít és gyengébb mint a másik fajta gt 730. A gép adatainál azt írja hogy 6 magos phenomig bővíthető tehát az "újabb" FX procikat már nem fogadja! Mivel valószínűleg nem drágább gaming deszka hanem az egyik legolcsóbb valószinű hogy csak 95 wattig fogadja a procikat és hát olyan phenomot találni használtan, hát sok szerencsét hozzá!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
patriklumia: Könyörgöm, hagyd ezeket a gépeket. Megveszed bele a procit, majdnem 80k. Ráadásul az a VGA is gyenge. Hardver aprón 2x ilyen gépet kapsz ennyiért...
0
0
0
0
patriklumia avatar
http://www.ebyte.hu/termekeink_121/hasznalt-szamitogepek/jatekos__hadtest/gigabyte_amd_athlonii_x2_250_2x2900mtand_geforce_gt730_2g_video_427
És ezmilyen .....a proci az szar ..:http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/x4-fx-4300-3-8ghz-am3-p127672219/
De egy ilyen procival nem olyan rosz
0
0
0
0
csuz-li avatar
patriklumina:
1. Bár erre nem tértem ki, de deakzsolt2001 és filmgru gondolatával én is egyet értek.
2. Ha veszel egy kompatibilis VGA-t, akkor együtt tud működni az a processzorba integrálttal, a lent leírt feltételek mellett. De jöjjön egy kis matek:
A10-7850K 37e ft
r7 250 25e Ft
össz: 62e Ft
Van dual graphics, ha(!) a játék is támogatja

AMD Athlon X4 860K 22e Ft (Ez a fenti processzor integrált videovezérlő nélkül)
r7 260x 35e Ft
össz: 57e Ft
Itt a VGA teljesítménye már önmagában is annyi, vagy jobb, mint a fentinek akkor, ha a dual graphics egyáltalán működik.

Ezzel arra akarok rámutatni, hogy a Dual Graphics arra jó, hogy ha csak a processzorba épített IGP-t használtad, de szeretnéd fejleszteni, mert már kevés, akkor ez egy jó lépés, de erre alapozva új gépet összerakni szerintem nem érdemes.
0
0
0
0
patriklumia avatar
Csuz-Li : És ha venék egy videókártyát met végülis a processor teljesitménye elég jó .
Igy lehetséges játékok futatására?
És ha 2videkari együtdolgozna szerimtem jó lenne.
0
0
0
0
patriklumia avatar
oldalakat tudtok ajánlani ?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
patriklumia: Ne ilyen oldalakon nézegess már gépet... Nagy lehúzás az egész. Amit piero86 linkelt gépeket, azok sokkal jobbak. De ha esetleg drágák lennének akkor nézel másikat helyette. Elég jó áron vannak hardver aprón.
0
0
0
0
csuz-li avatar
patriklumina: Amit felvetnek az oldalon, az az AMD Dual Graphics technológia. Ez hasonlóan a CrossFire-hez, ahol ugye két VGA van összekapcsolva, képes megosztani a számításokat a VGA és az APU integrált grafikus vezérlője között. Hatékonyságban nem ugyan olyan jó, mint a CF, ráadásul minden processzor, csak bizonyos VGA-val képes együttműködni így, ez a proci konkrétan a HD 6570-el. (Persze a CF és az SLI is ilyen, csak megfelelő párban működik) Plusz csak akkor működik, ha az adott játék maga is támogatja a CrossFire-t. Tehát itt nem két videokártya, hanem a processzorba integrált videovezérlő és a videokártya működik együtt. Összességében jobb eredményt hoz, mint önállóan csak a VGA-t használva, de mivel nem tud minden VGA-val együtt működni, elég korlátos a fejlesztési lehetőség. Ha veszel egy erősebb, modernebb VGA-t, akkor el is felejtheted a Dual Graphics-t
0
0
0
0
patriklumia avatar
ehez mit szóltok:http://www.ebyte.hu/termekeink_121/hasznalt-szamitogepek/nagy-teljesitmeny/amd_a8_5600_4x3600mt_ati_hd7560d_hm_2gb_video_567
és ha ebbe még raknák egy videó kártyát akor milyen lenne? mert azt irja hogy képes bizonyos PCI-E foglalatos videokártyákkal összekapcsolódni. A 2 videokártya együtt dolgozik)
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]
[LINK]

Csak 2 példa használtban.
0
0
0
0
danee23 avatar
Akkor megpróbálnák beleszorítani egy amd a8-at legjobb lenne a8-7600 (24K), ez már 4 magos proci, új generációs és erősebb grafikussal. Ez mellé ha két identikus memória modult teszel tehát működik dual channelben akkor kb ottvan az r7 240 szintjén. Meg lehet azt csinálni hogy 1 4gb ramot veszel most és később veszel még egyet, de akárhogy nézed ennyi pénzért nem nagyon fogsz 2014 és újabb játékokat játszani. Vagy másik bővitési opció hogy venni grafikust (amit 100 eur allatt nem éri meg mert nem igazán lesz erősebb mint ez a beépített és csak pénzkidobás).
Minden esetre a tápegységen nem spórolnák ha tervezel valamit a jövőben bővíteni.
0
0
0
0
patriklumia avatar
danee23:körülbelül 70000ft lene max rá
0
0
0
0
danee23 avatar
patriklumia - én a Te helyedben nem vennék ennyiért használt gépet.
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/fm2a58m-vg3-r2-0-p254851975/ - 12K
http://www.kander.hu/termek/amd-97297-cpu-amd-a-series-a6-5400k-box-fm2 - 12K
http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingmax/4gb-2x2gb-ddr3-1600mhz-flgf-p132541997/ - 9K
http://www.zonacomputers.hu/webaruhaz/shop.product_details/91-tapegyseg-atx/flypage.tpl/33875-evga-430w-80-plus-12cm-box-tapegyseg/ - 13K
Ez így 45000, + még egy akármilyen ház meg merevlemez és kész vagy.
A grafikus így csak egy picit lesz gyengébb, ilyen konfighoz viszont 8gb felesleges most, amit megérné ez a lap helyett olyat venni amin 4 mem slot van, később 4 magosra cserélni procit, diszkrét grafikus(csak ne r7 240), ilyesmik. A gép amit belinkeltél már nagyon régi a lap meg a proci nem éri meg olyanra alapozni. A gép amit fentebb összeraktam egy picit gyengébb, de több benne a bővítési potenciál.
0
0
0
0
winrar avatar
Ez most komoly? 😆 😂
Minden gép alkalmas játékra 😃
patriklumia: alaplap, táp, ház, HDD?
0
0
0
0
patriklumia avatar
Szerintetek megéri ez a számitógép? (és milyemjátékokat vinne?)
Procesor:Core2 Duo E8400 2x3000MHz (s775)
Memória 8GB DDR3 1600mhz
Grafikus kártya ATI R7 240 2GB DDR3 128bit PCI-E...................stb
Garancia 1 év ÁR: 67500ft
http://www.ebyte.hu/termekeink_121/hasznalt-szamitogepek/jatekos__hadtest/fsc_p5731_core2_e8400_2x3000mtand_ati_r7_240_2g_video_607
és milyemjátékokat vinne? akár ujabb vagy régebbi.
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
rambustibi78: Biztos valamelyik agyon iskolázott. 😀
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Ki írta a fórum kezdő mondatát? Atyaég...😶
0
0
0
0
danee23 avatar
Szerintem ezek a játékokhoz elég i3 is meg akármilyen nvidia kártya pl gt 710, 820 stb... De a HD 4400 sem rossz(az említett játékok szerintem simán futnak legalább low-med-en), viszont igényesebb játékok alá kevés. Ha maradsz ennél a konfignál akkor érdemes lehet később még egy memória modult bele tenni(hogy menjen dual chanellbe), 2x4gb növeli a sebességét 2xesire és mivel az integrált grafikus is ezt használja annak a sebességére is kihatással lesz. Így lehet lepipálja az alap geforce-okat is. AMD kártyával nem ajánlom vegyél, mivel nekem sok bajom volt vele(ide oda kapcsolgatás, mostanában minden laposban dual graphics van, szóval desktop meg igénytelen dolgok integrálton fut s csak a játékok stb fut a dedikálton, de ha nem jól van megcsinálva vagy csak fo* a driver néha nem vált át, stb...)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A héten szeretnék laptopot venni és a Toshiba Satellite L50-B-1K5 gépet néztem ki. Nem igazán a játékok miatt veszem, de van pár játék ami érdekel.
a készülékről pár fontosabb infó:
Intel® CoreTM i5 4210U 2x1,7ghz (turbo 2,7ghz)
Intel HD Graphics 4400
4GB RAM (DDR3)

Lotr Conquest, Lotr Battle For Middle Earth 2, The Settlers 7, Starcraft 2, Diablo 3

A fent leírt játékokkal szeretnék majd játszani. A BFME2-től nem tartok (elég régi laptopom van amin eldöcög) és talán a Settlers 7-től sem, de a többitől tartok. Valaki aki ért hozzá így távolból mit gondol, futni fognak ezek a játékok, és ha igen akkor kb. milyen beállításokkal.
Előre is köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
danee23 avatar
Gabor2600: Gyengén.
asdpityesz: én az elsőt venném(AMD FM2 A4 4020). Abban van a legújabb tech, később kevesebb pénzből bővíthető mint a másik 2. +2gb mem, majd egy 4 magos amd apu is mehet bele később amiben benne van grafikus is, és sok ingyen és nem ingyen játszható multiplayer játék jól fog menni rajta.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ezen menne a GTA 5?
CPU Intel Pentium G860 @ 3.00GHz 47 °C
Sandy Bridge 32nm technológia
RAM
4,00GB Szimpla-csatorna DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Alaplap
Gigabyte Technology Co., Ltd. H61M-S1 (Intel Pentium CPU G860 @ 3.00GHz) 28 °C
Grafika
SONY TV (1920x1080@59Hz)
22M35 (1920x1080@60Hz)
1024MBATI AMD Radeon HD 6670 (Gigabyte) 36 °C
Tároló
0
0
0
0
KoMoCo avatar
Sziasztok! 😀
Azt szeretném kérdezni hogy melyik gépen menne el jobban, vagy egyáltalán el-e megy a CS:GO(Elég nekem a minimum grafika! 😀 )

[LINK]

[LINK]

[LINK]

A felsoroltakból melyiken megy el a CS:GO?😀
A válaszokat előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
Apeti1997 avatar
[url=http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=90552&sub=usercomp&comp=127372]Ez a gép[/url]
alkalmas szerintetek az újabb játékok futtatására Ultrán FHD-ba? Pl.: Watch Dogs, The Crew, AC Unity, Metro, COD AW, BF Hardline, Dying Light, stb...
0
0
0
0
no avatar
Jó hát először én is egy Athlon II-esre gondoltam,csak aztán jött ez a spórolósdi ötlet hogy 2 magossal megúsznám fél áron,de most már látom,nem tudok kibújni alóla. 😀
0
0
0
0
Wentrion avatar
Azt nem tudtam, hogy a videokártya meg van neki. Viszont ha tényleg így van akkor Athlon természetesen.
0
0
0
0
no avatar
Igen,muszály lesz 25-be,a kártya már megvan szerencsére (MSI 740Gt 2gb DDR5) azt viszont sikerált beszerezni 24-be ,azóta felment az is 33-ra.Érdekes,mondjuk ott nem sajnáltam a kest.
0
0
0
0
Wentrion avatar
25E még nagyon baráti ár is érte. Azért egy proci+ videokártya kombó sokkal többe fájna 😃
0
0
0
0
no avatar
Jó hát szerintem marad az FM2-es foglalat,CPU-t meg majd veszek 4 magosat,de használtan,hátha átbaxnak vele.. Így jó lesz? 😀
Jólvan,nem veszek használtat az Isten verje meg! 25-be van A8-as 4 magos, 4 mega kessel de a f*xom bele hogy ilyen drága.(Vagy csak én vagyok skót)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció