Gépem alkalmas-e játekra?

Szerző: Gears17, 2009. June 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok lenne egy kérdésem most kap egy Gépet és nem tudodom hogy alkalmas-e játékra
S.O.S-ben kérem a választ
gépem adait nezetek meg
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
devil035 avatar
Üdv azt szeretném kérdezni tőletek hogy a z új generációs profil gépem menyire fog meg felelni a játékok téren és nem full HD felbontásba gondolok illetve azt nem tudom h a táp jó lesze a géphez (videó kátyához)?
0
0
0
0
Bronson avatar
Azon a felbontáson szerintem meglesz a high majdnem mindennél, ramból 8gb is elég! az ebből való megspórolt pénz meg mehet jobb alaplapra!
0
0
0
0
csuz-li avatar
laciba: A "Segítség, kezdő vagyok..."-ban is feltetted a kérdést és ott már válaszoltam rá. Amúgy a téma, ami erről szól a "Segítség a gépem adatainak kitöltéséhez" névre hallgat... 😀
0
0
0
0
laciba10 avatar
Hol kell megadni a gépem adatait?
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Ez a videokártya (NVIDIA GeForce GT 430 2 GB DDR3) mennyire állja meg a helyét mostanában játékok terén?
0
0
0
0
no avatar
Csak lessz belőle valami de nagy eséllyel ezt az alaplapot veszem meg , a jól értem megy hozzá minden ddr3 ram megpróbálok keresni valamijent legalább 3 GB m lehgyen. A procit itt is megkapom meg a vidikártyát is talán ezekkel más kompatibilis gépház nincs ?
0
0
0
0
Funes avatar
Értem amit mondasz, de ha bemész egy boltba és azt mondod ez az elképzelésed, akkor segítenek hasonlót összeállítani. 😀
0
0
0
0
no avatar
Piero:Romániáról van szó tehát kb ilyenek vannak itt:
pchouse.ro,pcgarage.ro,expertcompany.ro,depozituldecalculatoare.ro,pc-shop.ro

Bud:Én meg azt mondtam neked , hohy én ezekhez alih értek és hát ezért próbálnám ezeket összekaparni amiket felsoroltál mert aztmondtad nekem ez kezdésnek jó amivel akarok játszani és későbbem lehet fejleszteni még. 😃
0
0
0
0
Funes avatar
Nem muszáj pont ugyanilyet mondtam már, ezt csak kiindulási alapnak írtam neked.. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
LAKACS: ott nálatok milyen számítástechnikai webshopok vannak? Írj akkor egy-kettőt!
0
0
0
0
no avatar
Ahh az akkor baj mert csak 800+800 at találtam és ami.mégjobb ezt a gépházat sem kapom sehol. ;( 😉
0
0
0
0
Funes avatar
külön-külön 1600-asok.
0
0
0
0
no avatar
Piero mostmár azthiszem elhatároztam afelé magam,hogy megpróbálom össze rakni amiket Bud leírt de köszi.

Bud a ramnál a 1600Mhz az a 2 db ramra vonatkozik , vagy külön-külön 1600Mhz?
0
0
0
0
Puffin avatar
Írd meg milyen oldalon néznél használt gépet. Körülnézek és javaslok egyet.
0
0
0
0
no avatar
Tehát ehez az nBase 601B 400W heu mást kell keresnem?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Ez alacsony profilos, azaz nem szabványos, hanem vékonyabb házakba való.
0
0
0
0
no avatar
Oké-oké 😀 Na ezt találtam ez ugyanaz amit írtál ? Ezt találtam a közelben levő üzletben . http://www.pchouse.ro/placa-video-zotac-nvidia-geforce-gt730-2-gb-ddr3-13353.html linkbe nemtudom miért gt730 at meg 2 gb tír de nézz fel az oldalra. Ha ez az akkor tuti ezt veszem első alkatrésznek 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Lakacs: Abba az alaplapba elvileg i7-4790k processzor és GTX TitanX VGA is belemegy. (Hangsúlyozottan elvileg, mert azért ilyen lapba ilyen processzort és VGA-t nem teszünk....)
0
0
0
0
Funes avatar
Ne haragudj, de nem értelek, hogy mire célzol...😃
Megy bele mindenből "erősebb".
0
0
0
0
no avatar
És ebbe az alaplapba akkor passzol erősebb vidikártya meg proci is ?
Ha igen megy bele az a g610?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Piero: Nem azt mondtam, hogy azzal a kártyával full beállításokkal és 60fps-el játszottam, csak azt, hogy azzal már játszottam, tehát tudom, hogy azzal elindul, ha nem is valami fényesen, de játszható szinten... 😃 Ráadásul én is úgy gondolom, hogy ha nincs pénz, akkor ezeknél erősebb kártya nehezen beszerezhető újonnan. Mondjuk érdemes ilyenkor a használt piacot is megnézni.
0
0
0
0
Funes avatar
Közepes beállításokon minden bizonnyal szépen futna az hogy lennének-e beakadások fene se tudja, nem egy jól optimalizált játék a Gta4.
Youtube-on rengeteg videó van, hogy mire számíts játékok terén ettől a kártyától. ( Ne sokra )
Később tudod fejleszteni a gépet apránként előbb egy jobb Vga aztán több Ram és végül egy erősebb proci.
Én ennyit tudtam segíteni, azért írtam össze neked ezt, mert kiinduló pontnak jó, amit gépet szeretnél vagy szerettél volna venni az egy nagy ráfizetés minden szempontból !
Tessék itt van mire számíthatsz ezzel a configgal: [url]https://www.youtube.com/watch?v=es8-NCn6MbI&list=PLl79yFRTzHhQMlVL1amiPAHSCXKHI7aym[/url]
Persze ezek mostani 1-2 éves játékok, azért 3 évnél régebbiek szebben futnának. 😀
0
0
0
0
no avatar
Bud-Fckn-Spencer
Azokkal amiket felsoroltál ,már menne a gta 4 legalább középsúlyú grafikán akadozás nélkül?
És majd hogy maxon is kitűnően menjen + még hasonló
Igényes játékok , elég lenne és lehetne ebbe az alaplapba vidikártyát cserélni esetleg egy 2 GB ra ?
0
0
0
0
Puffin avatar
LAKACS: ahogy gondolod. De az a gép nem ér 60ezret. Vagy mennyiért veszed.
0
0
0
0
Funes avatar
Asrock H81M-VG4 R2.0 alaplap- 12 000-ft
CSX 2x2GB DDR3 1600Mhz CSXO-D3-LO-1600-4GB-2KIT memória- 7 000-ft
Intel Pentium G3220 processzor- 17 000-ft
Gigabyte GT610 1GB DDR3 GV-N610-1GI videokártya- 12 000-ft
nBase 601B 400W számítógép ház- 7 000-ft
Samsung SH-224FB/BEBE fekete DVD író- 3 500-ft
Hitachi 320GB SATA2 8MB HCS5C3232SLA380 merevlemez- 10 000-ft

És ezt később tudod fejleszteni, ha lesz rendesen pénzed. Szívesen ! 😀
(Pcx-ről irogáltam össze neked.)

Összesen: 68 500-ft
0
0
0
0
no avatar
512 MB . Gta 4 nek Ajánlottnak megfelel , szerintem megveszem ezt a gépet és majd ha talál bele a ht 610 akkor cserélem addig alacsonyabbon csak megy a gta 4 , legolcsóbban csak így jöhetek ki.
0
0
0
0
Funes avatar
lényegtelen, hogy hány mb mert az a kártya maximum internetezésre és filmnézésre jó.
Már amikor kijött, akkor sem számított valami bivaly kártyának !
0
0
0
0
no avatar
Ebben a gépben amit kimézzem hàny MB t a vidikártya?és honnan lehet tudni?
0
0
0
0
Puffin avatar
Ilyen kijönne:
[LINK]

Mondjuk a táp nem a legjobb..
0
0
0
0
no avatar
900 Lej ez a gép ez kb. 62.000 forintnak felel meg, többet nem költenék , még ezt sem tudom hogy szedem össze.
És még valami, utána néztem ennekna procinak ami a gépben van C2Q 2.5 9300 és elég borzalmas árakat kaptam, kb mint ez a gép , hogy lehet ez ? Sajnos én. Még újonc vagyok ebben a számítógép körben.
0
0
0
0
Puffin avatar
Mekkora összegben gondolkodsz?
0
0
0
0
no avatar
Hát aza helyzet hogy sokat nézegettem az a gépet mert azthittemhogy alkalmas mert pl a vidi k. Je 500 mb ami a gta 4 ajánlott gépigénye és azthitte hogy evvel a géppel jól kijövök , de nekem nagyon nem éri meg akkor hogy megvegyem es + mégarra a kártyára is költsek .nem tudom nagyon mit csináljak , elbizonytalanodtam.:/
0
0
0
0
Funes avatar
Hát, ha mindenképpen megakarod venni a gépet, akkor rögtön az legyen az első, hogy belepakolsz egy erősebb Vga-t amivel megy is a Gta4 maxon.
Azt nem tudom mennyiért veszed a gépet, de 10-15 ezer között már kapsz olyan kártyát amivel megy a Gta4 maxon.
0
0
0
0
no avatar
De akkor mit tudok csinálni , vegyem meg a gépet és cseréljekbenne vidi kártyát?
0
0
0
0
Funes avatar
Piero
Problem ? 😃

Javasolj neki jobbat olcsón, amivel elfut a gta4 maxon ! 😆 ( Láthatóan nincsenek nagy igényei VGA terén ezért ajánlottam gt610-et, amivel mást is tud játszani nem csak Gta-t)
0
0
0
0
Funes avatar
Lakacs

Ha nem is akarsz komolyabb játékokkal játszani és nem akarsz nagyobb pénzt költeni VGA-ra akkor azért 2GB-os Gt610-es elfér abba a gépbe !
És még talán nem csak a SA és Gta4-el tudnál játszani. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
A GT210-et meg se merném említeni... 😆 Az megint egy semmire való kártya.

LAKACS: Amúgy igaz, egy erősebb videókártya kellene bele és gond nélkül mennének a dolgok.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Lakacs: A processzor, meg a memória elég lenne, de az a VGA még új korában sem volt nagyon alkalmas játékra. Kell még bele egy jobb VGA. Ne gondolj nagyra. Nekem még egy nvidia 210-el is ment a GTA 4, mondjuk épp, hogy ment, de ment.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok új vagyok az oldalon és gyakorlatilag azért
regisztráltam hogy választkapjak arra hogy az alább megadott gép nekem elég lesz ha megveszem?
Nos én körülbelül csak GTA SAval meg ijesmikkel játszanék, de leginkább a gta 4 et szeretném kipróbálni ,mert még nem volt rá alkalmam , nem tett eleget a gép.
Tehát tulajdonképpen az volna a kérdés hogy evvel a géppel menne a gta 4 maxon lagg nélkül?

Lenovo S10 C2Q 2.50 GHz
Lenovo S10 Workstation refurbished, Core 2 Quad Q9300, 2.5GHz, 4 GB DDR3 ECC, 500GB HDD @ 7200rpm, Geforce 9300GE, 650W
0
0
0
0
ceni98 avatar
HakuDragon: írok üzit, mert ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, látom te eléggé otthon vagy benne 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
danyi1991 : én valami ilyesmit hoznék össze annyiból...

[LINK]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
ceni98: A szuperolcsó tápokkal nem érdemes szívózni, mert jóformán semmi védelem nincs bennük és jó ha 60%os hatásfokkal üzemelnek. A HKC-t gondolom ismered. Az tud csinálni olyan jelenséget, hogy 5v-os ágon 9v-ot ad le Spoiler!
nem feltétlen egészséges
. Egyet próbaként leterheltek. Névlegesen 550W-os volt, 330nál már pukkant.
0
0
0
0
no avatar
Hello kis segítésget kérnék ha valakinek van kedve és ideje válaszolni.
Ilyen gép összeállításon gondolkodom szerintetek min lenne érdemes változtatni, illetve mi túlzás vagy mi kevés(nem tudnám kihaszálni) olyan 200-250 ezer körül elsősorban játékra venném. Jó lenne ha 1-2 évig max grafon vinni a játékokat.

http://kepfeltoltes.hu/view/160106/minta_2016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
ceni98 avatar
Szóval ez a táp sovány hozzá, vagy a márkás tápok biztosabbak és ezért mondod? 😀 válaszod előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
dokee78: Azt észrevettem, hogy kevés a Q8200, volt is szép nagy CPU Limit. i3 2100-zal már nincs ilyen probléma.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az én géepem milyen játékokat vinne jatszható minősségben?
0
0
0
0
dokee78 avatar
ceni98
Egy márkásabb táp is kellene

zsoltdeak17
Az a Q8200 elég kevéske ahhoz az erős VGA-hoz.
Erősebb CPU esetén több fps lenne.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció