Segítség!...Szaggat!

2008. July 11., téma
Fórum » Szoftver
Ha valakinek szaggatna az aminek tuti hogy nem kéne, az bátran használja a billentyűzetét... (írásra):)
Hozzászólások: 812
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok! Lenne egy olyan gondom. Hogy letöltöm a Csgo t, és elindítok egy meccset, és akad folyamatosan laggol.
Tud valaki erre megoldást?
Aki igen írjon priviben!
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@deghjkljfdsslslsl: [hát attól függ milyen géped van
Lehet szimplán gyenge hozzá
0
0
0
0
visor261 avatar
Valaki tud egy jó programot ajánlani ami a gpu-t használja a cpu-helyett videó lejátszásánál? Mert bármivel próbálkoztam eddig az 1400 pörög ezerrel míg a 3060 unatkozik, és nem tudom lejátszani mert szaggat az egész. Ha mpc,vlc,stb... akkor meg azt hogy hol kell beállítani hogy működjön, esetleg egy verziószám.
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@visor261: Ha a ryzen procis gépeden szaggat akkor ott valami gond lesz mert azzal nem kellene hogy szaggasson!
1
0
0
0
visor261 avatar
@zelcsi: igen szerintem is gond van ha youtube cpu 10% gpu 70%, a letöltve meg proci 90% gpu 1%...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@visor261: Igen, az valami vírus lesz inkább…
0
0
0
0
no avatar
szaggatnak a játékok gtx 950 2 gb videokártya
0
0
0
0
💬 2
Ayistion avatar
@djmagus25: Le kell tölteni hozzá a ram.exe-t, akkor menni fognak. Adminisztrátorból indítsd, aztán az nkort másold be a windows könyvtárba.
0
0
0
0
Ozone avatar
Szevasztok! Haveromnak olyan problémája van, hogy néha random kifagy neki a CSGO. Reinstall megvolt, illetve a gép is teljesen ujra lett telepítve. Driverek a legújabbak, és nagyobb gépigényű játékoknál (pl GTA V) nem csinál ilyet, csak csgoban.Hőfokok rendben vannak. Valaki tud segíteni?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Ozone: Szervusz!

Mik a gép paraméterei? Milyen Windows van rajta? Mióta csinálja ezt a játék?
0
0
0
0
Ozone avatar
@xCube: A gépe: i5 3450, gtx 660 ti 16 gb ram. Amióta megvan a gépe, azóta csinálja ezt, és nem tudunk rájönni miért. Windows 10el vette a gépet, de borzasztó állapotban volt már, ezért újra lett neki rakva, utána se működöt neki, win 8.1el is le lett tesztelve(mert én azt használom és tökéetesen működik nálam), de azon is kifagy neki. Úgyhogy nem tudjuk mi lehet a baj. Viszpnt az az érdekes, hogy community serveren nem dobja ki, csak hivatalos meccsekben, nemtudom hogy mit is jelent. A hard diskje pedig biztosan jó, mert az én gépemben leteszteltük, és semmi gond nem volt vele
0
0
0
0
BlackBox15 avatar
Sziasztok. Nekem az a problémám hogy a COD Advanced Warfare singleplayerében egy idő után beszaggat a játék. A videókártya kihasználtsága játék közben 99% és onnan időközönként leesik úgy 80-70 %-ra. Ilyenkor csökken az fps is rendesen. Ha a supersampling 8-ason van, akkor úgy 60-80 közötti fps-sel fut, de ha kikapcsolom akkor úgy 200-300 fps között fut, de akkor is szaggat egy darabig. Van olyan hogy csak egy helységben szaggat és ha onnan kijövök akkor fut megint normálisan.
A játék eredeti és a Windows 10 is.
Driverek frissek. Vírus nincs

PC adatok:
Táp: Cooler Master v650 goldv2 80 plus gold
Alaplap: mag MSI B460 Tomahawk
Proci: Intel core I5 10600 3,3 ghz
Ram: KINGSTON Fury Beast RGB DDR4 2666MHz CL16 32GB Kit2
Videókártya: MSI RTX 3070 8gb
SSD: Samsung EVO Plus 2TB
A ram és az ssd nem rég lett cserélve
A Battlefield 1 max grafon kb 110- 120 fps-sel fut de néha eléri a 140-et is. Itt visszont nics szaggatás, tehát a videókártya gondolom jó lehet.
Ha valaki tudja mi lehet a probléma, megkösszönném.
0
0
0
0
💬 4
higi08 avatar
@BlackBox15: Safe mode ban indítva a windowst,utána ddu használata nekem megoldotta
0
0
0
0
BlackBox15 avatar
@higi08: Bármint csökkentett módban indítsam a windowst és abban a módban használjam a ddu-t és utána meg akkor índítsam normál módban?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! crusader kings 3 szaggat nekem és a hang is mikor felgyorsítom az időt maxra olyan 3-5 másodpercig. Néha még normál sebességnél is. Ez mitől lehet? Videó kártya driver a legfrissebb.ASUS ROG TUF FX705DU (Laptop)
0
0
0
0
no avatar
Hello ma felkeltem és játszani kartam csgo - t és eddig nem laggolt igaz csak full lowon tudtam nyomni de legalább ment laggmentesen 40-50 fps el de mostmeg laggol kifagyogat és hátt 10 fps em van a játékban
Gépem:intel core i3
4gb ram
intel hd 5500
120 gb ssd
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Emilio2006: hello nekem is volt egy ugyan ilyen gépem csak 8gb rammal ha csgo zol full low on tudsz csak játszani és ugy is fog szaggatni ez mind azért van mert ha mondjuk megnézed a csgo gépigenyét akkor még pont benne vagy a minimálisba de az sajna nagyon kevés azt ajánlom tuniingol vagy csak szimplán mindig frissisd a géped zárd be a háttérben futó alkalmazásokat pl:utorrent stb... sajnálom de ha bármilyen játékkal is akarsz játszani ezzel a géppel akkor talán a rocket leuget ajánlom annak nagyon kicsi gépigénye van de az az i3 meg 4gb ram nagyon nem jó game hez.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Segitsegre lenne szuksegem. Eloszor is elnezest hogy ekezet nelkul irok de nincs a telefonon

Mar mindent peobaltam. Vasaroltam 2 uj 8gb ramot. Egy pack dominator platinum rgb 3200mhz, de mint kiderult az xmp-t hiaba kapcsolom be mert a procim csak 2666mhz et tamogat, igy csak 2133 rol atraktam 2666 ra xmp helyett. Probaltam 2133 mhz el is. A problema hogy a jatekok nagyon szaggatnak, amik eddig tokeletesen 75 fps el mentek 75hz a monitorom.
Van esetleg barkinek barmi otlete?
0
0
0
0
Tomi209 avatar
Sziasztok a fifa 20 elkezdett laggolni eléggé és nem tudom mitől lehet, most lett kitakarítva a gép is de nem oldotta meg, illettve grafikát is levettem és ugyanez a probléma.
I3 4170
Gtx 660 TI
8gb ram
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Tomi209: Összességében GPU és Proci is, de szerintem főleg a proci a ludas.
0
0
0
0
Tomi209 avatar
@Andor1997: Eddig tökéletesen futott, semmi ilyen probléma nem volt vele
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Tomi209: Akkor sem erős annyira az a proci, simán lehet hogy egy játék update után már nem patent.
0
0
0
0
Tomi209 avatar
@Andor1997: Közben most nézek hőfökokat, szerintem itt valami gáz lesz:
http://kepkezelo.com/images/1pz9es3rqhqn70bibz20.png
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Van egy játék és 4gb ram
gt 650
és dual core a gépigénye. És nagyon laggol nekem és nem tudom mi lehet a baj.
A gépem AMD athlon II X2 270 processzor
gtx 1050 videókártya
8gb ram.
0
0
0
0
💬 2
Memento Mori avatar
@Szkrepy: Melyik játék konkrétan?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Memento Mori: Ezt már soha nem tudjuk meg...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Mai nap játszottam egy kis PUBG-t és teljesen levettem a grafikát, amit csak lehetett a legalacsonyabbra, full hd-n. Max 50-40 fps értem el, fogalmam sincs miért.

I5-4690k
R9 390 8GB
16GB ram
1tb hdd
700w táp

2 monitor, main 21 col full hd, másodlagos hd 19 col
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@xhGHellx: nincs esetleg egy olyan háttérben futó alkalmazásod ami összeakadhat a PUBG al nekem is kb ilyen a gépem és előfordult már olyan hogy levettem mindent low ra de ugy is szaggatott bezartam az utorrentet és egy bol nem szaggatott mindet visszaraktam a régire és ugyan ugy müködött minden.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok a Gta 5 problémás játék nálam pedig a gépem az elég szuper .
I7 8700 k 4.9ghz
32 ram
1000w táp
1.5tb m.2ssd
Gtx1080ti
A szaggatás viszont nem változik akkor sem ha lejjebb veszem a grafikát 190 fps mellet is be szaggat és a menüben is ahogy húzom az egeret vacakol. Nagyon bosszantó remelem van valakinek ötlete, elsőre is köszönöm és szép napot mindenkinek
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@Mexikoi: Próbáld meg bekapcsolni a V-Syncet!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Hat jól van de az miben befolyásolja a menüben a problémát ?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Mexikoi: Mikor kapcsoljuk BE a VSYNC-et?

Ha stabilan 60 felett van az FPS-ünk, és a lehető legsimább képet akarjuk kapni.

Ha 144HZ-es a monitorod akkor 144fps...
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mexikoi: msi afterburnerrel monitorozd ki játék közben a proci ,vga kihasználtságot illetve a hőfokokat mit mutatnak ! Ha más játéknál nincs ilyen gond, hogy szaggat akkor meg telepítsd újra a GTA -t.
0
0
0
0
matyosowski avatar
Uraim!
Egy érdekes jelenségem van, kíváncsi vagyok valaki tapasztalt-e már ilyet. Intel tulajok előnyben.

Szóval. Néha csinál olyat a gép, hogy felpörgeti a processzort 100%-ra, ventik is felpörögnek teljesen. Folyamatok között nincs semmi ami zabálná a processzor teljesítményt, a desktop megy csak, de lehet akár mozilla, vagy egy sima játrék.
Gépet újra raktam, másik hálózatban is próbáltam, hátha valami hacker támadás áldozata vagyok, de ugyanúgy előjön néha ez a dolog. Gondol egyet a vas, proci 100% és pörög. Max 10 percig csinálta eddig, aztán minden tökéletes. Ez mi a túrós lehet? Soha nem tapasztaltam még ilyet... Kíváncsi vagyok, hogy ez tipikus inteles sztori, vagy valami szoftveres lenne.

Asus B360G Gaming lap
Intel i5 9400F
16GB DDR4 HyperX memória
Samsung nvme pro SSD
WIN10 Pro 64bit (eredeti!)
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@matyosowski: Bios update...?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@matyosowski: A biost piszkáld először, ahogy tanult kollègánk javasolta. Egy reset és egy updade nem árthat.
Ellenben lehet alaplap vagy táp is a ludas.
0
0
0
0
matyosowski avatar
@Memento Mori: Köszi a választ srácok, meglesem majd őket, aztán látom hogy mizu.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@matyosowski: Windows 10-nél nem kizárt, hogy egy új frissítés miatt bugol a rendszer.
0
0
0
0
matyosowski avatar
@SuperPuma: Az írásod után elkezdtem kutakodni windows hiba után. Ami a hibát okozza nálam, az az Antimalware Service Executable. A defender elkezd vizsgálni a gépen, és lezabálja a processzort, megcsinálja a keresést és minden oké. Kilőttem az automatikus keresést, és a hiba megoldódott. Panaszkodnak erre a neten elég sokan, a poén az volt, hogy rejtett volt az alkalmazás, és a folyamatoknál nem láttam (ne kérdezzétek miért). Most már ***a : ))
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az lenne a problémám hogy szaggatnak a játékok egyet gondol és néha az FPS 1 re le esik és vissza na meg ha gyengébb grafikára rakom sokszor rosszabban megy mind ezt olyan játékokkal amik simán kellene menjenek a laptopomon
I7-8750H
8gb ram
Gtx 1060 6gb
Windows 10 64 bit
Gamer laptop direkt ilyent vettem nem tudom mi a baj sokak szerint gpu de szoftveresen már sok minden volt próbálva
Aki tud segíteni nagyon meg köszönném
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@fuszika87: hatterben futo alkok bezárása, mindet probalj frissiteni tuningolj.
0
0
0
0
no avatar
Üdv Mindenkinek!
Előre kérném, hogy driver frissítést és egyéb nyalánkságokat ne írjon senki a kérdésemre. A probléma a következő: adott egy PC, i7 4770k, 1050ti, 8gb ram(16 is volt benne, nem ez okozza), szépen s jól fut rajta minden, a warzone, a hunt showdown és a minden IS. De, csak és kizárólag 1280x1024es felbontáson. Más felbontáson is megvan az fps, de szaggat.
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@redeigabi: Szerintem gyenge a kártya hozzá már!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Minden szaggat, bármiről legyen szó. 1280x1024on fullra felhúzva megy majdnem minden szépen, de bármi más felbontáson akadozik, úgy hogy az fps megvan ahhoz, hogy ne szaggasson, lehet a kártyával van gond, de nem az, hogy gyenge,szerintem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@redeigabi: Szerintem meg azért mert elfogy a 4GB Vram, mai játékokhoz az már kevés, gondolom azért nem akad akkora felbontásban mert ott még nem fogy el a 4GB! Ha van haverod akinek esetleg jobb kártyaja van akkor próbáld ki azzal!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Egy cs go vagy egy R6 nem mai és azokkal is ez van.
0
0
0
0
zsolo avatar
@redeigabi: Próbáld ki akkor egy másik kártyával!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! laptopot szeretnék rákötni tévére És HDMI kábelen keresztül szeretnék játszani rrajta. annyi lenne kérdésem hogy melegszik ettől a laptop vagy valami baj lehet e ebből
0
0
0
0
💬 1
Boldor81 avatar
@matthias24: Ha a TV-n a felbontást ugyanazon használod mint ahogy laptopodon akkor nem kellene, hogy baj legyen. Akkor nem melegszik jobban !
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy akármit szeretnék játszani szaggat... Nemrégiben volt egy videó kártya upgradem.
Egy msi gtx 750ti lett egy asus rtx 2070-re cserélve. A gép újra lett telepítve, és akár lowon akár ultrán játszok szinte minden játék szaggat.(A forza horizon 4től a pubg liteon keresztűl minden) Mi lehet a baj? Egyik ismerősöm szerint túl "erős" a videó kártya...
A gépem:
-Intel Core i5-6500
-8gb ddr4 ram
-asus rtx 2070
-600w-os cooler master táp
Előre is köszi a helpet!
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@szszabolcs: a 8gb ram lehet szűk keresztmetszet, de azzal a cpu-val meg durva cpu limited van egyértelműen.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Akkor további upgrade 😕 köszi a választ!
0
0
0
0
no avatar
@szszabolcs: Monitorozd a kihasználtságot játék alatt MSI Afterburner-el, nagy valószínűséggel látni fogod mi gyenge avagy kevés, de látatlanban is javasolható még +8GB RAM, proci meg majd eldől monitorozás során, de elképzelhető hogy az is gyenge xy címhez már.

YouTube-on találsz videót az Afterburner-hez, hogyan állítsd be stb.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Rendben, megpróbálom! Köszi a helpet!
0
0
0
0
Tibi86 avatar
Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy szeretnék játszani mint minden ember... viszont! A gépemen szakadtnak azok a játékok, amelyeknek nem kéne.. Gondolok itt a Cod Modern Warfare 2, vagy a Far Cry 3-ra
Minden fajta grafikai beállítás kipróbáltam, és ugyan az..
A gépem:
-Core2Quad Q8300
-8 gb ram
- Nvidia GeForce GTX 750 TI
Előre is köszönöm a segítségeket! 😉
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@Tibi86: Hát az a VGA már elég gyengécske...szerintem már új gépen gondolkozz...! Vagy szerezz be egy jobb kártyát!
0
0
0
0
Tibi86 avatar
@zsolo: Szerintem még ehhez a pc-hez tökéletes, meg azért még ezeket a játékokat vinni-e kéne...
0
0
0
0
zsolo avatar
@Tibi86: Valami miatt akkor sem viszi...prólgass akkor VGA drivert...vagy egy windows újra telepítés!
0
0
0
0
Tibi86 avatar
@zsolo: Az lesz! Köszi a válaszodat 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@Tibi86: Nincs mit 😃
0
0
0
0
kovb677 avatar
@Tibi86: 750 ti bőven elég fc3hoz. Nekem gt720m on is ment akadás nélkül, ubisoftconnecten van meg a játék.

Gondolom a játékod eredeti, próbáld meg géped ujrarakni
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Typy: Sajnos ez sem egy erőgép mai szemmel sem.Kérdezd meg haverod,hogy neki pontosan milyen gépe van és írt le nekem ide,kíváncsi lennék.
0
0
0
0
tib87 avatar
Sziasztok! Egy érdekes dologot vettem észre. A RDR2-val játszom és elég gyakran mintha laggok lennének benne ahogy forgatom az egeret. Az érdekes az, hogy nincs közben fps csökkenés, de valahogy még is laggol. Nem tudjátok miért lehet ez?
0
0
0
0
💬 7
Memento Mori avatar
@tib87: Nálam a gta V csinálja ugyanezt betonstabil fps mellett. Mikrolag, stutter, nem is tudom definiálni. De le is törltem a játékot miatta...
0
0
0
0
19ati93 avatar
@tib87: vsync-et próbáltad? nem screen tearinget látsz?
0
0
0
0
tib87 avatar
@19ati93: Hát akármit is jelentsen az a screen tearing 😃 , de a v-snyc ki van kapcsolva. Most néztem viedót az nvidia vezérlőpultról, hogy kell beállítani, hogy a játékok optimálisan fussanak. a legjobb teljesítmény mellett. Úgy néz ki használt valamit.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@tib87: Ha van egy 60HZ-es monitorod és 60FPS-ben fut a játék,akkor 1 képfrissítésre 1 képkocka jut,tehát optimális,ha az FPS több ,vagy kevesebb a kép egyes részei elcsúsznak ,mivel ha kevesebb akkor nyilván nem tud annyi képet küldeni ,mint kell,ha több,akkor pedig több küldődik ki ,mint amit a monitor bír így aztán csúszás lesz ,amit röccenésnek érzel ,sőt láthatsz is!
0
0
0
0
tib87 avatar
@Andor1997: Így már érthető. 😀 Köszönöm a választ!
0
0
0
0
19ati93 avatar
@tib87: Ez a videó felhoz pár jó példát:

[LINK]]
0
0
0
0
tib87 avatar
@19ati93: 😀 Köszi a segítséget srácok!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Kéne kis segitség! Gta 5 el van gondom! A játék 5perc után elkezd naggyon durván akadozni,befagyogat!
Mostanában! Régebben nem volt ilyen! A gépem: intel core 2 quad q6600 oczva van 2.8 ghz ra ram 4gb 880mhz s vidikártya: gigabyte geforce gtx 1050ti oc 4gb tápom egy chieftec 550wattos, van eg, 240gigás ssd,(ezen van a játék), és egy 500gigás hdd! Drivereket is ujraraktam 2x ! A játékot full alacsony beállítások mellett futtatom!
0
0
0
0
💬 4
xymano avatar
@Hamaurage: kevés neki a 4 gb ram
0
0
0
0
no avatar
@xymano: Akkor csak azzal lehet megoldani hogy veszek ramot bele?? Máshogy nem?
0
0
0
0
no avatar
@Hamaurage: Azzal tudnál javítani rajta a legtöbbet, minimum 8GB, de ajánlott a 16GB.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Rendben koszonom szepen hogy segitettél
0
0
0
0
no avatar
Probléma: Szaggatas, Laggolas:

Sziasztok! Nemrég vettem egy új VGA-t (Gigabyte Phantom Gaming Rx 590 8 gb) és mellé még 8 gb ramot, így a gépem specifikációi: Ryzen 5 2600, 16 gb ram (ddr4 cl16), Rx 590, 120 gb ssd, 1 tb hdd és egy 650W-os Gigabyte 80+ -os táp. Nos a próblémam az, hogy amíg a R6S-et ultran fix 140+ fpsel viszi, addig például Lol-ban idegesítően sokat droppol az fps, míg ETS 2ben is szaggat és a Farming Simulator 19 is laggol, néha-neha még be is fagynak a játékok, úgy, hogy csak teljesen kikapcsolni tudom a gépet. Már tudomásom szerint mindent próbáltam, drivereket 2x ujraraktam, Windowst is újratelepítettem, hőmérsékletet ellenőriztem, 80 fok fölé nem gyakran ment..... Egyszerűen tanácstalan vagyok, ezért ebben kérnék segítséget, hogy az előbb leírtak miért fordulnak elő! Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@T_Bence: Próbáld meg, hogy bekapcsolod a V-Syncet amelyik játékok alatt laggol!
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok miért van játékokban textúra lassú töltés?
0
0
0
0
💬 4
Memento Mori avatar
@KrisztianRikardo: Egy-két játék híres róla. (Rage, etc.)
Ha több játékban is tapasztalod, többnyire merevlemez problémára utal a jelenség.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Memento Mori: És azt hogy tudnám javítani?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Sehogy ha a játék hibája. Hacsak nincs hozzá javítás ami orvosolja. Ha pedig a merevlemez a hiba akkor egy SSD a HDD helyett segíthet.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: köszi akkor ez nem csak nálam fordul elő
0
0
0
0
Legendrush27 avatar
Sziasztok, tudna valaki ajánlani egy ingyenes (vagy trial) FPS mérő programot ? Valamiért az NFS Heat szaggat ,pedig nem kéne neki a mostani gépemmel.
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@Legendrush27: MSI Afterburner, és ehhez a Rivatuner, majd kimonitorozod az adatokat.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Legendrush27: MSI Afterburner
0
0
0
0
no avatar
@Legendrush27: GeForce Experience, alapértelmezetten telepíti, ha csak nem kéred. Célnak teljesen megfelel, fölösleges millió adatot kiíratni.
0
0
0
0
Legendrush27 avatar
@LordSzalko: @reszler112233,@takumi Köszönöm. A mérés most megy és be is allította a GefEx az optimális grafikát lehet a probléma abból eredt ,hogy a vga displayport kábellel volt a monitor hoz a HDMI kábel meg a tvhez csatlakoztatva. Rá kellene jönnöm hogyan lehetne kép ha mindkettő HDMI kábellel menne . De mivel mini a kártya ezert csak egy hmdi kimenet van egy pedig az alaplapon.
0
0
0
0
maestro86 avatar
@Legendrush27: Nekem egy hdmi elosztoval van megoldva. Beledugom a videokártyába az elosztot onnan 1 megy a monitorba a másik a tévébe gond nélkül müködik.
0
0
0
0
Legendrush27 avatar
@maestro86: Köszi ez jó ötlet. Holnap veszek egyet és megpróbálom.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Legendrush27: Szerintem az hogy milyen kábellel kötötted össze a dolgokat nem okozhatna ilyen gondokat. Egy próbát megér, de én nem hinném hogy az lesz a gond.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok kevés herc miatt akadozhat a játék vagy semmi koze sincs hozzá ? 😀
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Idegen33: Mármint ha 60HZ ,vagy 60FPS-ed van,vagy kevesebb az FPS ,mint ahány HZ a monitorod? Akadás nem ,ha még épp elég erős az adott játékhoz a géped,de olyan lehet ,hogy megtörik a kép úgymond ,mivel ha lemegy egy 60HZ-es monitornál az FPS 60 alá ,akkor ugye minden frissítésre a 60HZ-hez képest nem 60 kép ,hanem csak 50 megy ki,így az a maradék 10 miatt kicsit töredezett lehet,ha ezt akadásnak nevezed ,akkor az abszolút lehet,ha viszont tényleges röcögésről beszélünk az már más kérdés.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Szia nekem ezekből áll a mostani gépem .
ASRock A320M-DVS R4.0 Alaplap
AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core 3.2GHz AM4 Processzor
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TOC-4GD) Videokártya
Toshiba P300 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA
0
0
0
0
Gereth avatar
Hali
Mi a fene történhetett a laposommal ? Eddig minden játék futott normálisan, most meg a legkisebb gépigényű játék is szaggat.
Az újra telepítés előtt nem volt ilyen probléma, újra telepítés után nem hajlandó semmi játék sem futni.
0
0
0
0
💬 8
reszler112233 avatar
@Gereth: Gyártói honlapról feltettél minden legfrissebb drivert? Ha nem akkor tedd meg, még akkor is ha Win10-ről van szó. Ezt azért mondom, mert kb 1 éve kellett egy új laptopra nekem is 10-et felrakni, de az sem volt hajlandó normálisan menni míg a gyártói honlapról leszedtem hozzá minden drivert és manuálisan fel nem tettem.
0
0
0
0
Gereth avatar
@reszler112233: Driver Booster ről frisítettem mindent, azt most napra kész minden.
Csináltam malwarebytes futtatást is, ott talált vírus fájlt, azt letöröltem. Mert a Ramot is zabálta valami.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gereth: Csak azt nem értem miért szerezik sokan azt a programot. Nálam csak galibát okozott mindig. Így még mindig ajánlom a gyártói oldalt felkeresni, leszedni a drivereket és manuálisan újrarakni.
0
0
0
0
Gereth avatar
@reszler112233: Én elhiszem, megtudod adni a gyártói oldal linkjét ?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gereth: Minden laptopra rá van írva a gyártó, azon belül pontos típus, de még pontos sorozatszám is az alján.
0
0
0
0
Gereth avatar
@reszler112233: beütöttem a gép típusát és egy driver & tools oldalban vagyok, azthiszem megtaláltam.
0
0
0
0
Gereth avatar
@reszler112233: Semmit nem csinált vele, az egész úgy szar ahogy van, de azért köszönöm a segítséget
0
0
0
0
Gereth avatar
@reszler112233: Hjajj szerintem nem kelett volna úgy újra telepítenem a gépet, hogy nem volt legalább egy pendrive amin rajta van a win 10, minden driver el.
De én okos voltam megint 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

Az lenne a problemam hogy eddig tokeletesen futott a gepemen a gta 5 de olyan fel-1ev utan iszonyatosan laggol tudnatok benne esetleg segiteni hogy miert ?
Procim: Amd a12 9800E
Videokartya: amd radeon rx 550 4gb
8gb ram
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj a gépemmel mert némelyik játék szaggat némelyik nem pl; Rainbow six siege nem szaggat mediumon de a fortnite nagyon gyakran és bármennyire leveszem a grafikát ugyan úgy be szaggat és semmi-vel nem tudtam megoldani

Gépen

Processzor : intel core I5 4670 3.40 ghz
8G ram
Videó kártya : Geforce gtx 1050ti 4gb
windows 10 pro-m van a legújabb frisitéssel
0
0
0
0
meszes17 avatar
Heló,valaki adhatna valami infót mi lehet a baj mert agyfa*t kapok már...
Valamelyik jatek(pl a just cause 4 )tokeletesen megy,mig a green hell,far cry new dawn,daymare,die young es meg sok mas beakad,belaggol és csunya is a grafika es lassan tolti be a texturat(a legalacsonyabb felbontasban is)nagyon lassu a textura streaming...
De ahogy irtam a just cause 4 pl tokeletesen megy 30-40 fpsel mediumon fullhdben...
A gepem specifikacioi:
Cpu:amd athlon x4 860k 3,7 ghz
Gpu:gtx 750 ti
8 gb ram
Sima hdd
Windows 10 legujabb frissitesekkel
Voltam vele servisbe is,ott azt alitottak,hogy
Nincs semmi baja,ra tette a jatekot a ő gepire(szerelo)
es neki is szarul ment a jatek,erdekes...
Tort jatekokrol van szo,de szerintem ez nem lehet a hiba vagy megis?bar nem hinnem mert masoknak meg ment...
Mindent probaltam,reinstall,debloat,letiltottam a felesleges progikat,afterburnert,power limit nincs,meg annyi hogy egy kicsit tulmelegszik a proci,ujrapasztaztak is...ők se tudtak mit mondani,mi a fa**t csinaljak mar hogy menjen? Valakinek valami otlet?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@meszes17: A hardvered igencsak elavult a modern játékokhoz, csodát nem kell várni, vagy hogy örökké vinni fog minden játékot... nagyon csodálom hogy ezt a
servisbe
nem mondták... 😊

A 750ti még amikor 5 éve kijött, sem volt egy combos kártya, pláne manapság... a prociról nem is beszélve...
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@meszes17: Proci egy 2 magos Intel Pentium szintjén van. GTX750Ti meg egy 5 éves belépő kártya már. 8GB ram ami megfelelő, a mai új játék követelményeinek. Többi mind nagyon gyenge.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne hogy még régebben megvettem a Gta 5-t és mikor feltelepítettem nem szaggatott meg semmi, nagyon szépen futott persze csak normál grafikán.. viszont azóta újra lett rakva a gép kb egy éve.. és most megint feltelepítettem egy két napja és most meg kb 5 perc után úgy elkezd szaggatni hogy nem lehet vele játszani.. újra telepítettem megint de nem változott semmi.. legminimálisabbakra le vetem mindent amit csak lehetett és akkor sem változott.. újra rakáskor annyi történt hogy win7-ről win10-re váltottam.. és a rendszeremnek vinnie kéne a játékot mert pont a minimális gépigénytől valamivel jobbak vannak benne.. szóval ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.. a gépem körülbelül 5 éve van meg és azóta semmi nem lett cserélve benne.. lehet elhasználodtak a dolgok az idő közben? Vagy valami más a baj?
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Goler14: Töltsd ki a személyes profilodban a gépedről tudható információkat,hogy tudjuk mégis mivel hajtod.Egyébként simán lehet,hogy a Win10+ annyival többet eszik,hogy pont nem elég neki a 100% jó játékélményhez.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok óriási gondom van és nem tudom mitől lehet és hogy lehetne helyrehozni. A mai nap néztem pár Két pasi meg egy kicsi-t a gépen és semmi extra, kiléptem mindenből mert el kellett menjek mikor visszatértem a gép csinált valami helyreállítást több óra múlva be is kapcsolt a gép 20 perc volt mire felállt a rendszer és bármire nyomtam azonnal befagyott X ideig és utánna csak így tudtam programokat megnyitni de észre vettem hogy pár programot letörölt a gép (win7) és azóta is nagyon lassú és befagy nagynehezen megnyitottam az eszközkezelőt és ott a Tárolóvezérlőknél a ASRock RAM disknél egy sárga háromszög benne egy felkiáltójel. Rányomok jobb klikk tulajdonságok és azt írja hogy valami hiba van vagy az eszköz nem található ja és megjelent jobb alul hogy aktiválja a Windows-t közbe meg eredeti CD-ről van fenn. Valami rohadt nagy gebasz lehet légyszi valaki HELP!!!!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Valakinek van valami ötlete, hogy a VLC-n folyamatos legyen a 4K videolejátszás? Néztem youtube-on vidókat, de amit ott mutattak, nekem az nem működik.
Vagy esetleg tudtok ajánlani ingyenes 4K videó lejátszót?
Hardveres gondom nem hiszem hogy lenne (Intel i5, 8 GB ram, 4 Gb Vram)
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@zsolty87: Pedig le kellene játszania.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@zsolty87: Hali !
Nekem anno a gtx 1060 6gb is szaggatott 4k-n ! (Bár akkor még DVI kábelt használtam)
Szerintem a kábel is mérvadó lehet (ez csak tipp).
A kártyádnak biztos bírnia kellene ?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Boldor81: A kártya gyártói weboldalán azt írják hogy a max felbontás 7680x4320. Ez pedig kétszer akkora mint a 4K-s felbontás.
Monitoron én is DVI kábelt használok, a tévénél HDMI van de ugyanaz az eredmény.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@zsolty87: Akkor nemtudom mi lehet a baj ! Még esetleg annyit lehet megpróbálni, hogy másik szoftver a videó lejátszásához.
Egyébként a max felbontást azt állóképre is írhatják ,hogy azt a pixelszámot képes megjeleníteni. Nem hinném ,hogy mozgóképre fix képkockaszámmal vonatkozna. (valami szakitól kéne erre rákérdezni)
Ha esetleg van otthon egy 2.0 HDMI kábeled még azzal megpróbálhatod feltéve ha most nem 2.0 HDMI -vel van összekötve.
0
0
0
0
Puffin avatar
@zsolty87: Tedd fel a K-Lite Mega Codec Pack-et, abban van Media Player classic. Én azt használom minden videóhoz.
[LINK]
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@zsolty87: Ha a kollega által javasolt codec-pack véletlen nem segítene (én is arra szavazok), próbáld meg a VLC beállításaiban kikapcsolni a hardveres gyorsítást. Így a CPU-d fog jobban dolgozni, szóval ha a kártya kevés akkor megoldja. De csak le kéne tudnia játszania egy videót annak a kártyának...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Csgo szaggat nekem. 120fps korlatozva van a jatek.
Full lowon minden.
Gta 5 meg egy picit sem szaggat.. medium bealitasokon.
Ping; 60-70
Fps: 90-120
Gep:
8gb 1333mhz ram.
Gt 1030 videokartya
I7-860 proci.
Segitsetek legyszi.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

A számítógépem:
Lap: ASUS ROG B350-F
RAM: HyperX Predator 2x4gb 3000MHz (BIOSBAN oc-ztam)
Proci: Ryzen 5 2600X (NZXT Kraken x52 hűtő)
GPU: Asus ROG RTX 2070
TÁP: FSP HYDRO 80+ Bronze 700W
SSD/HDD: Samsung Evo 860 250gb/ Toshiba 2TB
Windows 10 Pro aktivált

A problémám a következő lenne:
Az összes létező játék amit feltettem akadozik, kikapcsoltam minden olyan funkciót a windowsban ami problémát jelentene játék közben (game presence bar, xbox live hülyeség, geforce experience-ben a játékon belüli felvételeket, letöltöttem Empty Standbylist-et és ütemzőben 5 perces gyakorisággal állítottam be, kikapcsoltam a Windows frissítéseket, feltelepítettem a Malwarebytes-ot)

Letöltöttem az MSI Afterbuner-t hogy monitorozzam a játékot, beállítottam a riva tunerben a 60FPS lock-ot.
De ezek mind hiába mert semmi nem változik.

Amit tapasztaltam:
AC ODYSSEY: Városokon belül proci terhelés random ugrál futás közben akár 97%-ra is felugrik a kihasználtság a procin, az FPS is lemegy random 30-40-re is de utána rögtön vissza 60-ra, de ha egy helyben állok a karakterrel akkor 50-60% között mozog és Stabil a 60FPS. Sem a proci sem a videokártya nem melegszik, még ilyen esetekben is csak 57 fokig megy fel a processzor hőmérséklet max, a kártya mégcsak a 60 fokot sem éri el. Arra is felfigyeltem hogy hiába állítok be a riva tunerben 60 FPS-t a frametime nem marad 16.6-on hanem felmegy akár 20 fölé is amikor ilyen akadások vannak.

A következő játék a Metro Exodus: szintén ugyanez, de ott már nem ugrál a processzor kihasználtsága hanem egyszerűen kamera forgatás közben beakad a kép egy másodpercre (van hogy több ideig olyankor arra gondolok hogy na *** ez mindjárt crashelni fog) és ilyenkor 30 alá is lemegy az FPS majd vissza 60-ra. Nagyon idegesítő, és akármilyen grafikai beállítást alkalmazok a játékokon belül semmit nem használ mert ugyanazt kapom.

Vettem egy új hangkártyát a gépbe ( SoundBlaster Z) arra is gondoltam hogy az okoz gondot vagy lehet kevés a ramokon a fesz, esetleg valamit a BIOS-ban kéne mókolni, nem tudom.....

Előre is köszönöm a segítséget! 😀
0
0
0
0
💬 50
reszler112233 avatar
@Tyberseptim: Nem fogy el inkább a 8 GB memória? Amiket írtál játékokat, mindnek minimum 8 kell szóval az ajánlotthoz több kell. Régi gépemmel pont ez a hiba jött ki mint nálad mikor csak 4 GB memória volt és az elfogyott.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Tyberseptim: Ram simán lehet,hogy elfogy.Gyengébb igényű játékkal kellene megnézni talán.Meg lehet az OC is bekavar ,vagy esetleg régebbi Nvidia drivert például a sokak által emlegetett 399.24-et is meg kellene próbálni.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Andor1997: Csináltam BIOS resetet, de nem segített... Alap órajellel is ezt csinálja, a legfrissebb BIOS van fent, de arra is gondoltam hátha az rontott el valamit.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tyberseptim: Ram kihasználtság mennyi játékokban...? ac odyssey elég gépgyilkos, metro szintén... szerintem a ramod fogy el és azért akad be. nekem nem volt vele semmi gondom, procit sem zabálta annyira, inkább gpu meg ram fogyott. metro és ac is 8gb közel/felett fogyasztott nálam
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Bronson: 5-6 giga között ingadozik, folyamatosan monitorozom, metro-nál pl sem a proci sem a kártya kihasználtsága nem ugrik fel az akadásoknál, sőt lemegy 0%-ra mindkettőnél az FPS is van hogy 0-ra lemegy mintha áram kimaradás lenne és utána vissza normálisra.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tyberseptim: Üdv!

Nem eléri olyankor a power limitet a procid és simán power throttling van? A tünetek teljesen olyanok.

Én amit próbálnék:

-legfrissebb bios
-cmos reset után default bios beállítások
(Ram tuningot nem kell erőltetni, főleg nem ilyen alap xmp féle profilokkal. Nem nyersz vele 5 fps-t, vagy 5mp betöltési időt. Ha gyorsabb ram kell gyorsabbat kell venni. ram tuning sokszor bekavar.)
-chipset és egyéb driverek, winfos frissítése
-riva tuner fps lock off
-minden vga segédprogram off
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Miért lenne power limit...?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Mert pl nálam a régi i5-ön (pont ac alatt) mikor elérte a power limitet a proci visszavette az órajelet 1200 mhz körülre, amitől egyből felugrott a cpu usage és jött a lagg is. Pont ahogy a kolléga leírta a hibajelenséget. Ez is egy eshetőség, főleg, hogy nem aknakeresőzés alatt jelentkezik a hiba, hanem hardver zabáló játékokban.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: ha nem a320-as chipsettel használod a ryzen 5-ös szériát, biztos nem lesz power limited... ez szerintem valami más lesz.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Könnyen megeshet, csak tapogatózom. Olyan dolgokhoz tudok ilyenkor csak hasonlítani egy hibajelenséget, amikkel már jómagam is találkoztam. Eszerint is adok tanácsot. Legfeljebb nem ez a gond, de legalább kizárhat egyet, ha ránéz. Fél perc az egész. Előbb utóbb így a végére jár az ember általában. Nem szentírás amit mondok. Nameg ennyire nem vagyok benne az amd cuccokban, fogalmam sem volt, hogy 320as deszkák felett nem probléma a power limit.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Memento Mori: Mindent megpróbáltam ezek közül, kivéve a riva tunert, alap órajelen is ezt produkálta a bios reset után, az összes drivert frissítettem. Nemrég adtam el a másik 2x4GB Kit-eme, de akkor is előjött ez amikor 16GB volt benne 😞
Az elmúlt napokban csaknem négyezer újra telepítettem a gépet.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tyberseptim: Hú basszus! Elég rosszul hangzik. Sajnost ismerem ezt az újratelepítgetős mutatványt.
Akkor gondolom, ilyen alap dolgokat, mint csatlakozások, kábelek átnyálazása ilyesmit rég megcsináltál.
Nem zsír új a gép ha jól vettem ki a szavaidból. Nem tudod esetleg valamihez kötni a hiba megjelenését? Hardver csere, szoftverfrissítés, új addig nem használt program telepítése ilyesmi.
Esetleg megpróbálhatnád másik meghajtóra telepíteni a windowst. Vagy alaplapig visszabontani a gépet és újra összerakni. (Ez sima kontakthibákat sokszor kiküszöböl. Vagy sérült kábelt, ilyesmit is segít észrevenni.)
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Memento Mori: A monitor jelenleg Display kábellel van rákötve a kártyára, megpróbálom majd HMDI-vel is hogy úgy mit csinál, illetve az egér mennyire tudja befolyásolni a játékmenetet? Tehát ha van egy egyszerű egerem és nem több tízezer forintos? Az okozhat szaggatást?

Lehet végül garanciáztatom... A gépben a legrégebbi alkatrész 7 hónapos. 😞
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tyberseptim: Valamelyik újabb játéknál találkoztam ilyesmivel, ahol az egérmutató alól ki kellett kapcsolni az árnyékokat windowsban mert az egész játék darabos lett tőle. De a lottó ötösért sem jutna eszembe melyik játék volt. Szóval igen, egér beállítások is okozhatnak stuttert. De a te esetedben a cu usage le fel ugrálása miatt nem hinném, hogy erről van szó. Nekem inkább driverütközés/driverhiba vagy valami nem megfelelő beállításnak tűnik.
Erről jut eszembe. Biosban ssd-nek van beállítva az ssd? Nem kezeli a bios hdd-ként esetleg valami sata 2 módban? Feladatkezelőben semmi gyanús folyamat nem ketyeg?
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: Szia!
Nem rég jelent meg új BIOS az alaplapodhoz, szerintem frissítened kellene. (Version: 4801 2019/05/10).
A memóriával kapcsolatban nem találtam HyperX Predator 3000MHZ támogatást csak
3200MHZ: HyperX HX433C16PB3K2/16 16GB(8GB*2) 16-18-18-36 .
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Frissítettem már tegnap, de nem oldotta meg 😞
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tyberseptim: csak ez a két játék produkálja ezt...? ha tört a játék, akkor lehet az is baj. hdd milyen állapotban van, hdd sentinel mit mutat?
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Bronson: Mind a kettő eredeti, a hd Sentinel 100/100-at ír a HDD-re .
0
0
0
0
no avatar
@Tyberseptim: Ezeknél a játékoknál a 8GB Ram lényegében már kevés a jövőben pedig még inkább, a babrálások helyett javaslom a +8GB Ram vásárlását.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Tyberseptim: Ha a hdd-n vannak a játékok az nem lehet a ludas?!
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@BenjaminHun: Próbáltam SSD-n is, de ugyanúgy ott is ezt csinálja.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Tyberseptim: Olyan is történhet, hogy a táppal van gond és nem tud elég áramot adni, ha ez az eset akkor a CPU és GPU nem tud teljes kapacitással menni.
Ezen kívül bármilyen komponens hibás lehet, esetleg a RAM, próbálj egy memtest-et futtatni. Ha nem akkor fogalmam sincs.
0
0
0
0
laczy avatar
@TheMenkuPocok: Szia! +1 a memtest jó ötlet.

@Tyberseptim: Ha a memtest nem jelez hibát akkor még nem ártana "stresszelni" a GPU+CPU-t valamely erre alkalmas programmal, és figyelni a hőmérsékleteket + azt is hogy van e CPU throttling + a táp által leadott fesz határértékeken belül van e. pld: 3.3v - 5v - 12v.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Melyik programot ajánlanád hozzá?
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: BurnInTest / Aida64, én az utóbbit használtam.
Lehet CPU/GPU/Memóriát egyszerre stresszelni.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Köszönöm a segítséget, elvittem szervizbe, csütörtökön megyek majd a gépért. 😀
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: Szia! 😀
Igazán nincs mit, szerintem jobb hogy elvitted.
Kívánok sok szerencsét. 😉
U.I: Ha nem gond azért megoszthatnád majd velünk, mi okozta eme gondokat 😀
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Mindenféleképpen leírom és köszönöm! 😀
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Nos, nem lett megoldás, azt mondták frissítették a BIOS-t amit én már előző héten megtettem, na mindegy...... De ennél többet nem tudtak csinálni, különféle stressz tesztek alá vetették nem volt semmi gond.

Részemről a megoldás, hogy vissza váltok Windows 8.1-re, csak a baj van ezzel a rendszerrel, kipróbálom hátha az jobb ha nem akkor így jártam.

U.i: Az említett két játék ugyanúgy kifagy töltőképernyő alatt, most már a Metro a játékon belüli szaggatásig sem jut el, DX12-ben el sem akar indulni egyáltalán.
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: Szia!
Ezt szomorúan hallom, esetleg ki tudnád próbálni a rendszert másik VGA - al (kölcsönbe 1 teszt erejéig).
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Megpróbálok ismerőstől kérni kölcsönbe egyet, bár ha nem volt probléma stressz teszt alatt akkor nem értem hogy mi lehet játékok alatt..... :/
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Szia! Még 2 napja írtad hogy nézzem meg a feszültségeket. A BIOS-ban ezt írja (csatoltam a képet) [LINK]
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: Szia!
Úgy tűnik, az értékek rendben vannak.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@laczy: Nos... Sokat időztem ezzel az egésszel, végül jutottam valamire.... Az Assassin's Creed Odyssey eléggé rosszul optimalizált játék, legalábbis városokban szörnyű ahogy leterheli a processzort.... Viszont! Az NVIDIA Vezérlőpultban a Physix-et átállítottam a videokártyára és láss csodát a processzor terheltsége megszűnt..... Nem kiabálom el hogy minden játéknál megoldotta a problémát mert az AC-nál ugyanúgy lócitrom, egyelőre a "A Plague Tale Inoccence" nevű játékot futtattam 4k Ultra beállítások mellett (valamiért Lock-olja ezen a felbontáson az FPS-t 30-ra) 1440p-ben fix 60FPS-el zökkenőmentesen megy. Mielőtt átállítottam volna a videokártyára a Physix-et a procit ez a játék is szörnyen leterhelte és laggolt, de ahogy átállítottam a proci 10-20% között mozog míg a kártya 90%+ ..... Remélem a későbbiekben is segíteni fog ez a beállítás, megnézem majd még a Metro-nál mi a helyzet.
0
0
0
0
laczy avatar
@Tyberseptim: Szia!
Ez remek hír. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Tyberseptim: Én biztos ami biztos futtatnék újra egy stressz tesztet magamnak, Vagy akár többet is. ha nálad kijön a hiba, akkor vissza szervizbe, és mond meg nekik, hogy mégsem jó. ha meg nálad sem jön elő stressz teszt alatt semmi, de a játékok nem mennek továbbra sem, akkor szintén vissza gariba. Gondolom amikor bevitted a gépet, semmit nem töröltél róla, és az említett játékok is fent voltak rajta. Ha igen akkor én megkérném őket, hogy azzal is teszteljék, és már látni is fogják a hibát, és meg is kell majd oldaniuk valamilyen módon.

Spoiler!
Régen ameddig nem értettem annyira a PC-hez én is hordtam a gépemet szervízbe, sokszor már nem garanciásan is, és előfordult, hogy visszavittem egy javítás után, mert mikor elvittem újratelepítést kértem rá, mert valami gebesz volt a géppel, és hardvert is cseréltettem. Hazahozva nem adott a gép hangot ki. Annyira már akkor értettem hozzá, hogy megnéztem és elvileg driver volt fent, de mégsem volt hang. Visszavéve azt mondák, náluk volt, és odahívtak a géphez, hogy megmutassák hogy ez így is van, de ez nem így volt. Kekik sem mukkant meg a hangszóró, és újra kellett tenni az audió drivert. Ráadás elsőnek nem is jót raktak fel a szerelő szerint. Többek közt ez volt az egyik ok amiért inkább tanulgattam, és azóta magam babrálom a gépet ha valami van.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@reszler112233: Ne haragudj, félre nyomtam ez a nyomorult telefon 😞 Véletlenül a bejelentésre mentem a "válasz" lehetőség helyett, remélem nem lesz semmi baj ebből.

Én is inkább fórumokat olvasok meg videókat nézek hogy aztán a magam ura legyek ilyen téren is, de sajnos amennyi "megoldást" kipróbáltam kezdem feladni.... Egyszerűen nem értem.... Windows 8.1-hez pedig nincs videokártya driver szóval térhettem vissza Windows 10-re.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Tyberseptim: Nem hiszem, hogy gond lenne belőle, mert le is írtad, hogy véletlenül mellényomtál, másrészt, ahhoz hogy szankciója is legyen több bejelentésnek is lennie kell.

Amúgy én is sokat olvasok fórumokat, nézek videókat, sokszor segít, de nem mindig. De elég sok mindent tanultam már meg saját magam által.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Tyberseptim: Hangkártya helyett vehettél volna inkább +8GB RAM -ot, manapság a jobb fajta alaplapokon kiváló minőségű hangchip van, főleg felsőbb kategóriás Asus ROG lapokon.

Az ég világon semmi értelme külön hangkártyát venni.
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Moon_Breaker: Azért vettem ezt a hangkártyát mert van egy sony házimozi erősítőm és 5.1-ben szeretném nézni a filmeket gépről TV-re kötve.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Tyberseptim: Azt ne mondd nekem hogy rákötötted az alaplapira az erősítőd és nem volt jó a hangja..
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Moon_Breaker: Eltértünk a lényegtől, nem ezzel kapcsolatban kértem segítséget. Valóban szépen szólaltatja meg azon keresztül is, de csak sztereóban.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Tyberseptim: Ne haragudj csak érdeklődésképpen, most erről a lapról beszélünk ? [LINK]

Mert ez is mint minden integrált hangkártya manapság alapból 5.1 -es, ez meg ráadásul 7.1..

Analóg ott vannak a jack aljzatok és még digitális kimeneten is adja a 8 csatornát :

https://i.imgur.com/jm6nJrH.jpg

Tényleg nem azért csak sokkal többre mentél volna + RAM -mal mint egy külön hangkártyával.

Manapság tényleg kevés 8 giga az újabb játékokhoz ha magas grafikán akarsz játszani, de erről Te is meggyőződhetsz ha felrakod az Aida64 -et és nézed játék közben mennyi ramot eszik :

https://i.imgur.com/5TtDVbk.png
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Moon_Breaker: Igen, a jack-es rákötésről megfeledkeztem... Sajnos az erősítőmet csak optikai kábellel tudom a géphez csatlakoztatni bár én úgy tudtam hogy úgy csak sztereóban tudja a hangot átvinni + nincs lehetőség rca-jack 5.1-re a hátulján.

Ma viszem szervizbe ott helyben megnézik és remélhetőleg kiderítik mi lehet a baj.

Fizetéskor terveztem úgyis venni 2x8-as KIT-et...
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Tyberseptim: Egy olyan alaplaphoz meg RTX 2070 -hez jól fog jönni a 16giga RAM, hidd el. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Tyberseptim: Pontosan milyen az az 5.1-es hangrendszer? Nekem is 5.1 van a géphez kötve egy Orion HT550 személyében. Az is gyárilag RCA kábelen kapja a jelet, de én vettem hozzá pár száz forintért RCA->Jack kábelt, és összekötöttem. Simán és szépen is szól az alaplapi vezérlőről. Sőt előd alaplapommal is szépen ment igaz az a lap sem alsó kategóriás volt a maga korában.

[url]https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=jack-rca&gclid=EAIaIQobChMIh9OfrKeb4gIVRKWaCh1StQJ7EAAYAiAAEgLZUvD_BwE[/url]
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@reszler112233: Ami nekem van az egy Sony STR DH540 5.2-es házimozi erősítő, erre vannak sony hangfalak kötve illetve egy 100W-os Yamaha aktív mélynyomó. Van HDMI bemenet is az erősítőn, de sajnos hangot és képet nem ad ennyi hibája van ezért optikai kábelen keresztül továbbítom a jelet rá. Sajnos a SoundBlaster Z hangkártyával filmnézés vagy zene hallgatás közben néha vannak hangakadások, de ezt kiküszöböltem a különböző hang effektek kikapcsolásával.
0
0
0
0
no avatar
@Tyberseptim: szerintem kevés a ramod az én gépem gyengébb a tiédnél és nekem sem megy túl jól ez a játék, de csak a ram miatt a barátomnak egyel régebbi gen.ből van össze rakva a gépe és nincs semmi baj... te is ruház be egy min 16gb-ra amúgy is... illendő ha már RTX-re futotta! 😆
0
0
0
0
Tyberseptim avatar
@Yellow: Szia! Ez egy régebbi kommentem, azóta már sokminden változott a gépemet illetően 😀 Azóta szerencsére nincs ilyen problémám
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Talan ez a legalkalmasabb topik.. Az egyik ismerosomnek a hangja discordon szakadozik, o sem hall minket. Ket szerveren is kiprobaltuk illetve hogy kozvetlenul szemelyt hiv. Otlet barkinek?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Ez miért van? Van egy Gigabyte ga-b75m-d3h és az ssd-t sata 3.0-ba dugom sata 3 kábelell, és leteszteltem az Userbencmarkt-al 43% megvan 96/130 a sebesség, uj tesztet csinálok megint 2perc mulva, es ujra ez van csak kevesebb a sebesség pirosat jelez és azt irja hogy dugjam be a sata 3 kábelt a sata 3 portba. Ez miért van vissza vittem a boltba ott nem találtak semmi hibát... Segitségeteket köszönöm!!!
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziasztok az lenne a problémám hogy mikro laggok vannak a játékokban 8gb ram van a gépembe érdemes 16gb-ra fel tuningolni?
Gépem
wind 10 pro 1809
i7 3770
gtx 1060 6gb
8gb ddr3 1600mhz
120 gb ssd
chieftech 650 wattos táp
mitől lehet mikrolagg játékoknál?
0
0
0
0
💬 15
19ati93 avatar
@KrisztianRikardo: Konkrétabban milyen játékok?
Vannak olyanok amiknél olyan gyászos az optimalizálás vagy gagyi konzol port hogy normális, de ha mindennél ez van akkor ott más lesz a bibi.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@19ati93: szinte mindeggyik játéknál de legjobban videos részeknél képtöredezetség van meg a nfs paybacknál lassan jönnek elő a texturák 60 hz monitorom van 1080p
0
0
0
0
Bronson avatar
@KrisztianRikardo: vsync bekapcs, msi afterburnerrel meg tudod nézni mennyi ramot eszik a játék. a legtöbb új játék már kimaxolja a 8gb-ot. én eddig legmagasabb kihasználtságot forza horizon alatt láttam, 13gb...
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Bronson: De ha bekapcsolom a vsync akkor szaggat a jatek
0
0
0
0
Bronson avatar
@KrisztianRikardo: annak nem kéne hogy köze legyen hozzá
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Vsync-nek nem szabadna ilyet tennie az említett játékban sem. nekem 1060 van és szinte mindenhol bekapcsolom, kivéve egy egy ezer éves játékban mert ott ténylegesen bekapcsolt állapotban a rosszabb. Ilyen például az NFS Underground 2.

VGA-hoz tettél fel drivert vagy az van fent amit a Win feltett magának? Ha nem tettél fel akkor manuálisan tedd meg.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: manuálisan hogy kell? én letöltöttem a legfrissebb driverét
nem tudom hogy a vgahűtás alatt van a hőpapír az a gyurmaszerűség nincs szétszakadva meg semmi csak láccik szét van az mennyit befolyásol?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Ha innen szedted a legújabbat, de mégsem jó, akkor megpróbálhatod visszafelé egyesével, mert a legújabb driver nem mindig jó.
[LINK]
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: az auto detect-re rá megyek és nem engedi mitcsináljak vele?
te melyik driver használod?
de mikor nem volt benne a kartya akkor is ezt csinálta!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Amit én használok az már nincs fent az oldalon olyan régi.
A képen bekereteztem amire szükséged lesz a letöltéshez. Ahogy a képen van kiválasztod a kártyát aztán Start Search.

Azután ki fogja dobni a drivereket alatta.

[LINK]
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: azt vágom és neked olyan régi driverrel szépen fut minden játék? sokan irták néztem oldalakat hogy lassu winyo is csinál ilyet megprobálom ugy hogy a memoria hercet leveszem 1333-ra
most néztem msi afterburnerrel hogy majdnem 7gbot eszik nekem meg 8gb ramom van
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Igen minden szépen fut amivel játszok. Konkrétan a Payback-ek régen toltam, de ugyan azzal a driverrel ami most is fent van. Nem volt szaggatás, és 6gb memóriánál tovább nálam nem ment nagyon. Egyszer fordult elő az előd részénél az NFS 2015-nél, hogy memóriából felugrott 7,5 GB-ra na ott volt szaggatás, de tálcára téve a játékot Advanced System Care által végzett memória felszabadítás után ment tovább gond nélkül.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: Es mi a neve a drivernek?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Nekem a 391.01 van fent, de hogy azt még meg lehet-e találni a neten nem tudom.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: Most nezegetem az user benchmarktot a winyok porosan vannak valamiert
0
0
0
0
kyubby avatar
sziasztok nálam olyan a probléma hogy a the crew be akad és kidob asztalra a játék bezárul es enyi mi lehet a baj?? eddig rendessen ment ujra raktam a jatekot is de ez sem segitett ultra high medium low on is ezt csinálja segitsetek pls 4gb ram lehet a ludas?? :S
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok. Az volna a problémám hogy felraktam laptopomra a Counter-Strike 1.6-ot, eredeti steames tehát nem warezolt hulladékról van szó, mondván hogy játszogatok kicsit. A problémám az volna hogy szaggat a játék. Konzolba developer 1 & gl_vsync 0 sem segít, 100fps-t ír a cl_showfps 1, de érzem hogy szaggat a játék ahogy kalával lövök. Ennél jóval gyengébb gépen is kellene futnia, valakinek esetleg valamit ötlet? Driverek frissek, valamint a pingem is stabil 30, szóval nem internet probléma lesz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Segítség kellene. Vadi új tegnap frissen kicsomagolt lenovo legion y520as lapim valami okból kifolyólag wow pandaria kiegen akadozik amit el se tudok képzelni miért lehet. Tudom tudom lapi nem játékra való meg fuj tört wow ezeken lépjünk túl és ha van ötlet kérlek ne tartsd magadban.
Processzor

Processzor típusa Intel Core i7
Processzor modell 7700HQ
Processzor órajel 2.8 GHz
Cache mérete 6 MB
Memória

Memória mérete 8 GB
Memória típusa DDR4
Memória maximális sebessége 2400 MHz
Memória foglalatok száma 2
Memória maximális mérete 8 GB
Kijelző

Kijelző mérete 15.6"
Kijelző felbontása 1920 x 1080
Videokártya típusa Dedikált
Videokártya modell Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
Grafikus memória mérete 4 GB
0
0
0
0
💬 4
FaLchioN avatar
@hoshii: Dedikált kártya van aktiválva ugye, és nem az integrált? Driver friss?
Egyébként beállítások alább vételével tudsz próbálkozni.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Dedikált aktiválva igen driver is friss magam töltöttem az nvidia oldaláról. Valójában nem is akadás ez kifejezetten inkább belassulgat néhány másodpercenként. Ha lentebb veszem fair en múlik el teljesen (low, fair, good, high, ultra). Ezt azért indokolatlannak érzem... 😞
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@hoshii: MSI Afterburnert ajánlom. Töltsd le a Riva Statistics-szel együtt,amit amúgy felajánl telepítésnél, ezzel megnézheted, hogy pl CPU GPU hány százalékon pörög, illetve hány giga Ramot eszik a játék.
0
0
0
0
no avatar
@hoshii: szia nekem is ez a gép van frissen vásárolt de nagyon nagyon gyenge pl a Blade and soul simán mennie kéne de a karakter csinálásnál már 6 fps mi lehet oka? :S
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
olyan problémám van,hogy amikor elkezdek játszani bármilyen játékkal (Far Cry 3,Life is Strange,Fortnite,BF3) egy ideig,olyan 5 percig teljesen rendesen fut normális fps-el,majd utána leesik az fps teljesen olyan 2-3ra és elkezd akadozni a játék.Vagy a másik eset,hogy rendesen megy majd ledroppol olyan 20-30 fps-re és elkezd nagyon laggolni.
A grafikai beállítások nem segítenek rajta semmit sem.
Már szinte mindent próbáltam (CCleaner,Malwarebytes,víruskeresés,töredezettségmentesítés) nem segített egyik sem.A hőmérséklet sem a GPU-nál sem a CPU-nál nem megy feljebb 66 foknál.
Ez a hiba most kezdett előjönni,eddig nem volt vele ilyen.
Ha esetleg valakinek van valami tippje és megosztaná velem azt előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
emperor1337 avatar
Sziasztok!
Haverommal pubgoztunk régen és egész jól ment , nem volt gond.
Egy idő után ahogy kiment melózni Svájcba nem működött normálisan a gép is lelassult nem is kicsit. alt+tab is lassabban működik meg minden.Fortnite is high grafon ment most pedig lowon kissebb felbontásban is alig megy és dropol keményen. GTX950M a videókártya. I5-6300hq proci meg 4gb ram(Igen tudom kevés az alábbi játékokhoz de mégis ment ezelőtt pár hónappal rendesen minden és most nem)
Raktuk újra teljesen a windowsot. Mi a francot csináljunk még? 😃 Már nagyon idegesítő!
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@emperor1337: Való színű lehet,hogy a tervezett elavulás része...sajnos.
Tervezett elavulás:Valami direkt egy meghatározott idő után elromlik,vagy működése nem lesz olyan,mint rég,mindez azért ,hogy jobbat ,újabbat vegyél.Talán.Egyébként a játékokkal sem stimmel lehet minden.
0
0
0
0
Thomeee111 avatar
Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy egy kedves barátom megkapta tőlem ajiba a BF1-et és eleinte tök jól futott neki, tudtunk is rendesen játszani, viszont így a napokban elkezdett neki istentelenül szaggatni. Újra rakta a gépet, frissítette a drivereket, de semmit nem segített. Most észrevette, hogy a HDD-t játék közben 50%-on pörgeti. Ha valaki tud valami megoldást erre a problémára, azt nagyon megköszönném a barátom nevében is.
0
0
0
0
Direwolf avatar
Szép napot. Megpróbálom röviden. Mu Legend nevű játék laggol a gépemen ha több mint 20 mob van a képernyőn. Alapjáraton laza 60 fps (full low) de ha egy picit több a mob 15-20-ra le esik. ETS2 WoW LoL Diablo 3 ezek tökéletesen futnak. Betudhatom annak hogy szimplán régi a gépem? Pedig csak ennyi az említett játék gépigénye:
Recommended
OS:
Win7(64-bit) SP1, Win8.1(64-bit), Win10(64-bit)
CPU:
i5 760 / AMD Athlon X4 740 and above
RAM:
4GB and above
Graphics Card:
Geforce GTS 450 / Radeon HD4890 and above
Direct X:
9.0c and above
Disk Space:
25GB and above
Köszi előre is 😀
0
0
0
0
Wihay avatar
Csak nálam szakadnak a videók YouTube-on-n és a stremek?
0
0
0
0
💬 1
CsocseX avatar
@Wihay: Próbáltál másik böngészőt? Esetleg grafikus driverek frissítése? (ha szükséges)

Nálam jó minden.
0
0
0
0
no avatar
Üdv o/

Tápegység/hát: FPS HyperK 600W 80+
Alaplap: ASUS PRIME B20M-A
Processor intel core i5-7400
Memória 8 ram
HDD/SSD Toshiba 1TB
GTX 1060 6gb

Mi leehet az oka a lagganak, Valaki segites 😀 Köszönöm
0
0
0
0
💬 3
tuskedani1998 avatar
@Amazingsheep: nincsen benne videokártya! szívesen!
0
0
0
0
no avatar
@tuskedani1998: GTX 1060...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Amazingsheep: Minden szükséges drivert feltettél? Operációs rendszer? Ha Win 10 és magának tette fel a drivereket akkor az is lehet bűnös. Sose bízok a Win által feltett driverben így mindig felteszem mindenhez saját magam manuálisan. Itt az alaplaphoz is minden driverre, és a VGA-hoz is külön Geforce oldalról töltött driverre gondolok.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az elején kezdeném elmesélni a problémám. Egy-másfél hónapja elkezdte a gépem azt hogy újraindulgatott vagy kékhalálozott. Ezt orvosoltam egy új táppal és újra lett rakva a windows.
Ez után jó lett viszont 1-2 hete a játékok elkezdtek laggolni. Mivel a Fortnite-al és az R6-al játszok többnyire itt tudom szemléltetni hogy eddig fix 60fps-el futottak high-on most meg medium-lowon pár percenként hatalmas fps dropp van aztán visszaáll. De a legkisebb gépigényű játékoknál is észlelem.
Driverek frissek Malwarebytes le lett futtatva.
Mi lehet a probléma? Valami haldoklik?
Itt a konfig:
AMD A8-7600 Radeon
2x 4GB DDR3 RAM
MSI GeForce GTX 1050 Gaming 2GB
ASRock FM2A58M-VG3+ R2.0
Táp 500W Cooler Master
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 9
Moon_Breaker avatar
@emperor: Próbáld másik GPU -val vagy a 1050 -edet egy másik gépbe.
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Az a baj hogy nincs másik kártyám amivel megtudnám próbálni vagy másik gép amibe a 1050-et be tudnám tenni.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@emperor: A windows frissítése is okozhat ilyen tüneteket.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Mit tudok tenni ellene? Volt egy két hete egy windows update, de ott volt valami kis problem, nem sikerült neki frissíteni de azóta nem ajánlgatta hogy frissítsek.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Van néha még mindíg hogy újraindul. Összefüggésben lehet a két dolog? Lehet hogy az 500W-os táp se elég? Vagy valami nincs jól csatlakoztatva?
0
0
0
0
Andris18 avatar
@emperor: A nagyítóval megkeresed a windows frissítéseket. És van olyan hogy telepítettek. Ott meg a két héttel ezelőttire mész és letörlöd. Aztán majd visszarakod, vagy ő maga ha kell. 😀 lehet ez megoldja
0
0
0
0
csuz-li avatar
@emperor: Az 500W-os táp elég kell legyen. Amúgy azt érdemes megtenni, amit Andris írt. Sajnos ezek a frissítések nagyon le tudják terhelni a HDD-t is. Mivel a win10-ben nem lehet letiltani a frissítést, én néha ki szoktam erőszakolni, hogy ne akkor frissítsen, mikor neki tetszik, pedig én épp játszanék, hanem akkor, amikor én akarom. Ehhez jó a Microsoft saját kis frissítő szoftvere. [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Rendben törlöm azt a frissítést. Egyébként SSD-n van a Win.
Elég annyi hogy a legutóbbi frissítést eltávolítom?
0
0
0
0
Andris18 avatar
@emperor: Azt törld ahonnan szerinted elkezdődtek a problémák. Ha az a legutolsó volt, akkor azt.
@csuz-li te most a windows 7/8/8.1 -ről 10-re frissítés dolgot linkelted be nem? Most nem a windows 10-en belüli kisebb (mint a tavaszi) frissítésről van szó?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Van egy gtx 1060 3gb-om i7 3770-et és 8gb 1600mhz-es ram, elég jó hép (sztem) de a játékok szaggatnak , kis micro laggjaim vannak pubg-ben , fortnite-ban. Tudtok valami megoldást hogyan tudnám beállítani a windowst vagy esetleg a gamet vagy valami trükköt ? Köszi
0
0
0
0
💬 1
hursandani4002 avatar
@draytec: Mivel az előző Nvidia Driver frissítés nagyon rossz volt, ez is lehet egy ok. Milyen grafikán játszod ezt a 2 játékot? Mert ha High-Ultra beállítással játszod, akkor a 8GB RAM a ludas, mivel e-két játék igen memória zabáló. 😊
0
0
0
0
heizerd avatar
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy 4K filmet szeretnék nézni a TV-n de akármilyen lejátszóval próbálkozok a film szaggat, sőt ha beletekerek akkor a kép és hang eléggé elcsúszik egymástól..
A gép és TV HDMI-vel van összekötve, próbáltam a VLC playerrel illetve az 5K playert is teszteltem de szaggat..
Szerintem a gépem nem olyan régi h ne bírkózzon meg vele.. I5 4690 és R9 280 (3GB) + 12 GB Ram
Tudtok megoldást? vagy bármi ötlet miért van ez?
Köszönöm előre is, üdv
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@heizerd: Esetleg Display porton kötöd össze a gépet és a TV-t? Már ha lehetséges. Azért írom mert lehet a HDMI kapcsolat korlátoz vissza és nem a gép.
0
0
0
0
heizerd avatar
@reszler112233: Sajnos nincs display portom.. Pedig lehetne mert egy éve vettem a Tv és nem régi modell volt akkor se (LG 43UH603V)
Vajon ha külső winyót rákötöm az USB kapcsolat lenne olyan gyors h ne akadjon? Vagy bármi más ötlet?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@heizerd: Egy próbát megér, hogy rákötöd a külső vinyót. Milyen HDMI kábelt használsz amúgy? Lehet az is hogy az nem bírja át vinni azt a sebességet abban a felbontásban.
0
0
0
0
heizerd avatar
@reszler112233: Hát így fejből a márkáját meg nem mondom, de tudom h amikor vettem Edigitalba akkor direkt kérdeztem h 4K-t viszi e és igen olyat adtak
Lehet maradok az 1080P-nél, végülis az se olyan rossz 😆 😃 Meg azon a bizonyos torrent oldalon kommentek közt azt olvastam h az összes 4K film amii fent van az valójában egy 1080P átalakítása nagyobb képirányba szóval nem is valódi 4K
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@heizerd: A boltban csak nem vágtak át, így a kábelnek jónak kell lennie.
Viszont ha tényleg csak 1080P-s a film valójában akkor jobb is abban a felbontásban nézni. Nekem csak egy 3-as sorozatú Samsung TV van a fejem fölött a falon ami csak HD-Ready tehát 720P-s így általában olyan felbontásban is töltök le amit kiszemelek. Bár néztem már rajta 1080P-s filmet, de igazából én különbséget nem látok köztük.
0
0
0
0
visor261 avatar
@heizerd: Hát nekem pedig volt már olyan esetem hogy rámutattam a falon lógó hdmi kábelre aminek csak az ára is 4k volt. És megkérdeztem hogy hanyas a kábel verziója, hogy megy e nagy felbontás nagy képfrissitéssel.
Az eladó aztmondja: 5-ös Kérdem én 5-ös? Erra rávágja hogy nem tudja pontosan hogy 5.1 v 5.2...
Én ekkor mondtam magamban hogy ezt se innen vesszük...Spoiler!
Ja és volt olyan eset is hogy digitálisból szeretnék analóg jelet csinálni konkrétan toslink->rca mi kéne hozzá pontosan nem emlékszem rá mi volt a válasza de vagy félórát azon vitatkoztunk hogy szerintem akív átalakító nélkül nem menne viszont szerinte hülyeség csak 1 kábel kell aminek van 1 toslink meg 1 composit vége...


Nem azt mondom hogy az edigitalban nem értenek hozzá, csak hogy attól hogy valaki az edigitálban dolgozik nem biztos hogy ért hozzá(pl villanyszerelő volt vagy műszaki eladó volt egy mosógép kereskedésben).
0
0
0
0
heizerd avatar
@reszler112233: Végül vettem egy 1TB-os külső winyót és szépen akadás mentesen viszi a 3 órás, 70 GB-os 4K filmeket, pedig azt hittem h az USB kapcsolat nem lesz ilyen stabil
0
0
0
0
Puffin avatar
@heizerd: Lehet az a gond hogy a HDMI 1.4 csak 4K 30Hz-et tud. Próbáld meg MadVR vagy valami hasonló progival belőni 24 képkocka/sec-re a film alatt a TV frissítést.
0
0
0
0
heizerd avatar
@Puffin: Köszi, ez lehet h megoldja, kipróbálom, köszi!
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Sziasztok! Van egy ilyen laptopom hogy: AMD Quad core fx7500 2.6 Ghz.- AMD Radeon R7 M265 2GB & 4GB Ram. (DDR3). es sok jateknak elmeletileg megfelel ez a beallitas de viszont borzasztoan szaggat mindig. Pl a paladins 30-40 fpsel fut de van hogy lemegy 25re.. lattam videokat ahol a GTA V mediumon siman megy nalam pedig ultra lowon 30 fps fole nem megy. Miert van ez? valahogy tudnam novelni a teljesitmenyt? Ja..a es a NFS The run is 20-30 fps el docogott. HELP ME! :c
0
0
0
0
💬 2
Zoli869 avatar
@alpyka2: Az online Gta 5-höz kevés a 4 gb ram tegyél még bele aztán jó lesz.
0
0
0
0
alpyka2 avatar
@Zoli869: Most nem csak a GTA Vrol van szo. Hanem ugy altalaban minden jatekrol. Az csak egy pelda volt. 😀 De koszi ! 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció