Optikai meghajtók

Szerző: payaa, 2009. June 02., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 128
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Skycloud avatar
Hello. Egy kisebb problémám támadt a régebbi gépem Dvd írójával. Ha megnyomom a gombot, nem nyílik ki, hallatszik, hogy erőlködik a motor, de nem nyílik. Szétszedtem de nincs semmi amiben elakadhatna. A vésznyitóval (kis lyuk az elején) simán kinyitom. Nem akarom kidobni, mert Lightscribe-os, és néhanapján jól jött. (főleg mikor filmeket írtam ki, és raktam képet a lemezre).
0
0
0
0
SWfan avatar
Zelko315:
SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM: 4.581 Ft szerintem teljesen jó.Csak ugye OEM kiszerelésű.
Vagy ha dobozos kell. Akkor ASUS DRW-24F1ST fekete Dobozos: Ha ez szimpatikusabb ennek is van OEM-es változata ami valamivel olcsóbb.Az árakat i-p-o-n-ról írtam.De p-c-x-en is megtalálod őket.A Specifikációkat nem akarom bemásolni i-p-o-n-nál a termékleírásban megtalálod.
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Sziasztok!
Nos, a helyzet az, hogy a régi, kb 9 éves DVD íróm felmondta a szolgálatot. Nagy szolgálatot tett eddig, na de nem is ez a lényeg. 😃 Segítséget szeretnék kérni igazából, hogy tudnátok-e ajánlani egy-két jobbfajta írót? A jobbfajta alatt olyat értek, ami még 10 ezer alatt van. 😃 Annak örülnék legjobban, ha innen tudnátok mondani egyet: [url]http://www.***/[/url] De ezt teljesen rátok bízom, a segítséggel is megelégszem, a többi legyen az én gondom. 😃
Kösz előre is! 😀
Megj: A csillagozott résznél az a PC X lenne.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!


Sziasztok!

Nálam valami nagy szarság van,egy rétegű lemezt írnék neroval 8x sebességgel erre 650kb/s sebességgel írt. Mi lehet a gond szerintetek??
Dvd író Asus 241fst
0
0
0
0
no avatar
hmm 😞 na nembaj azért köszi 😀
0
0
0
0
no avatar
Hello 😀 😀 egy olyan folgot akarok kérdezni hogy egy Samsung Sh-224BB íróval lehet Blu-Ray DVD-t íirni?? 😀 😀 mert ahol néztem nem irta le konkrétan hogy lehetne-e és ezért nemtudom 😀 köszi előre is 😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
és az nemlehet hogy tul gyors sebességen írod ki? vagy az nem befojásolja?
0
0
0
0
felcser512 avatar
üdv , az lenne a kérdésem , hogy van 1 dvd amin van a windows ,( nem eredeti) de csak kölcsönbe , és hogyan lehetne azt átmásolni 1 üres lemezre ?
eddig nincs is probléma mert megoldhato , csak az a baj hogy 1 meghajto van ! :S dvd vel vagy a meghajtoval kellene buherálni valamit ? vagy csak a dvd -n lévö file okkal kéne valamit csinálni , lemásolni a lemezröl és ujra ki irni gépröl az adatot. lehetséges ?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Sony 7280s író meg írja 100 százalékra a lemezt,de nem tudja lezárni és lemez írás hibát ír ki?? maxell dvd+r dl lemezek 😞 szerintetek mi lehet a hiba?? köszi a választ előre is!
0
0
0
0
no avatar
hali.nekem egy olyan problemam lenne,h.van egy sony nec dvd irom,es ah.kinyitom a meghajtot,magatol be is csukodik.ez miert van?nem mindig csinalja,de eleg sokszor
0
0
0
0
Csatesz avatar
Hali! Remélem valaki tudd nekem segíteni! 😀
Az volna a kérdésem hogy, pár hónapja át flasheltem az Asus DRW24B3ST írómat, el mentetem az eredeti fw, és most vissza szeretném állítani az eredeti állapotába de nem tudom hogy kell! Ez a leírás segített flashelni :
1) Indítsd el a Flash_Utility.exe -t, felül válaszd ki az ASUS írót, pipáld be az Update Boot Code -ot, nyomd meg a Write Flash gombot, itt be kell tallózni az ATAPI.iHAS124_B.AL0L.stock.exe-t. Ha végzett indítsd újra a PC-t!

2) Most jöhet az EEPROM_Utility.exe, kiválasztod az immár LiteOnként megjelenő írót, CrossFlash fül és klikk a Convert Drive gombra, IGEN gomb, ha végzett akkor újraindítod a PC-t és kész a LiteOn író.

3) Flasheljük rá a C4E által elkészített Burner Max firmwaret: nyomj a Flash_Utility.exe -re, Write Flash gomb, IGEN gomb, kiválasztod az iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin -t, kis idő után kész - megint PC újraindítás és lehet pörkölni a játékokat.

Ezt használtam! Valaki remélem tudd segíteni, aki tudd írjon pm-be! 😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
rendszerinformácio is kiirja😉
0
0
0
0
no avatar
Hello!Az lenne a kérdésem,hogy az Everest Ultimate Editionban megtudom nézni,hogy milyen optikai meghajtóm van?És ha igen akkor hol? 😃
0
0
0
0
Davenator avatar
Én ashampoo 10-et használok, eddig semmi probléma nem volt, most viszont nem tudok újraírható dvd-re írni. Az öcsém gépén jó az ashampoo, és ugyan azt használjuk, szal nem azzal lesz a baj. Viszont a dvd-m is működik, mert olvasni tud. 4 dvd-rw-t próbáltam törölni és írni de mindnél azt írta ki hogy a lemez nem törölhető/írható. Az öcsém tudott írni mindre... 😕
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nehogy rátedd azt az adaptert. Vegyél univerzális adaptert, és állítsd a megfelelő feszültségre.
Amúgy ez nem ebbe a topicba tartozik.
0
0
0
0
ricky911 avatar
Lenne egy olyan problémám hogy szereztem egy 1TB-os külső winyót a gond csak az vele hogy nincsen hozzá tápkábelem, a winyóra az van írva hogy 12V=1,5A feszültség kell hozzá, de viszont van egy tápkábelem aminek jó a csatlakozója hozzá de a ráírt feszültség 13V 2A és nem merem kipróbálni vele mert lehet nagy lenne a feszültség. Vélemények? Mert így simán USB-n keresztül nem működik .
0
0
0
0
Lice avatar
Kmisi99 írta:
mindegy ezek közül kettő ugyan az csak más névvel ellátva mindegyikről mondanak jókat is néha rosszakat is.


Hát, szerintem meg nem ugyanaz!! Hasonló, de nem ugyanaz...
0
0
0
0
no avatar
Köszi,akkor választok majd😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
mindegy ezek közül kettő ugyan az csak más névvel ellátva mindegyikről mondanak jókat is néha rosszakat is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Melyik DVD írót érdemesebb venni? Pioneer,Sony-Nec? Persze Sata II csatolóval😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
nekm az a baj h van 2 dvd meghajtóm abból az eggyik tönrűkre ment mert be teszem a dvd-t és nem olvassa be mi a baj ez lehet hogy azért van mert a gép sokszor úgy kapcsol ki hogy áramszünet van és egyszer csak elmegy a gépalól az áram,??
0
0
0
0
Cooley avatar
Ja neked, nem szóltam! 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bekötném a 120-as P-ATA-st csak meg kéne kicsit szervízelni h működjön is, am ennek az opikai meghajtókhoz kezd kevés köze lenni..
0
0
0
0
Cooley avatar
40? Nekem 320-as van, de mámahónap megjön a 640-es WD. 😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nekem egy nagyobb vinyó is megtenné, mert az a 40 es nagyon tré(ez rímelt😃😉
0
0
0
0
Cooley avatar
Itt a drága, kedves, aranyos P2P meg steam, meg röpködnek már a sok Mb/s-es netek, minek még egyáltalán CD meg DVD? A Blu-ray meg drága, szóval az is van, de minek?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én most néztem meg, nincs benne semmi, azt hittem h a cod lesz benne, de nem...mindenesetre nem használom én se, CD/DVD-n nincs olyan cuccom ami működne ezen a gépen, írni meg ezzel nem lehet😆
0
0
0
0
Cooley avatar
Én meg már fene se tudja, hogy mikor használtam utoljára cd/dvd-t. 😆 Még valamikor talán karácsonyra bátyámnak kiírtam pár filmet, de már azelőtt is elég rég használtam. 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nekem az LG-m már eléggé ragad, majd 1x megcsinálom, am akkor könnyen megúszta😃
0
0
0
0
ceni98 avatar
ááhh csak beragat neki😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
😆 am attól is függhet h mennyire régi típus, bár én régebben a használaton kívüli jó-és rossz 8x-os NEC CD olvasókat bütykölgettem amíg nem lett mind egyformán ratyi, de működőképes😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Azért tetszett gyenesmartin "Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja" mondatrésze! 😆 Amúgy tényleg nem egy nagy kunszt egy optikai meghajtó, mert vagy úgy megy tönkre, hogy egyszerűen javítható vagy kuka. 😀
Abból a 3-4eFt-ból 3-4x be lehet b*szni... inkább csinálja meg, ha meglehet. 😀 De ha témánál maradunk 3-4eFt lehet akár kategóriaváltás is felső-közép és felső kategória alja között. 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Hát énis szétszednék egy másikat.De ha van 3-4 e ft-a akor vehet újat is.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nekem mondhatod, én megcsinálnám, mert eléggé spúr vagyok hozzá, talán még az alkstrészt is 1 másikból szedném h azért se kelljen fizetni, de neki lehet jobban megéri ha vesz 1et...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Tesla GoD írta:
gyenesmartin írta:
Tesla GoD írta:
gyenesmartin írta:
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
Most miért mondod?Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja és berak egy újat vagy ha a motor akkor ugyanígy.

egyszerűbb ha vesz egy újat, max 1-2 ezerrel drágább mint a javítás...
egy gomb kb 5ft egy motor meg max 300ft.

és azt a haverja fogja kicserélni, aki azt se tudja hogy nyissa ki, ugye?😃
Igaz összesen 8db csavart kell kivennie.A gép oldalát 2 tartsa a meghajtót szintén 2 az optikai meghatón meg négyet kell kicsavarozni.Ez már télleg nehéz.Lehet, hogy csak valami műanyag darab ragadt be oda.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
gyenesmartin írta:
Tesla GoD írta:
gyenesmartin írta:
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
Most miért mondod?Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja és berak egy újat vagy ha a motor akkor ugyanígy.

egyszerűbb ha vesz egy újat, max 1-2 ezerrel drágább mint a javítás...
egy gomb kb 5ft egy motor meg max 300ft.

és azt a haverja fogja kicserélni, aki azt se tudja hogy nyissa ki, ugye?😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Tesla GoD írta:
gyenesmartin írta:
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
Most miért mondod?Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja és berak egy újat vagy ha a motor akkor ugyanígy.

egyszerűbb ha vesz egy újat, max 1-2 ezerrel drágább mint a javítás...
egy gomb kb 5ft egy motor meg max 300ft.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
gyenesmartin írta:
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
Most miért mondod?Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja és berak egy újat vagy ha a motor akkor ugyanígy.

egyszerűbb ha vesz egy újat, max 1-2 ezerrel drágább mint a javítás...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
Most miért mondod?Ha gomb romlott el akkor kiforraszt(tat)ja és berak egy újat vagy ha a motor akkor ugyanígy.
0
0
0
0
ceni98 avatar
ok szólok neki😆
thx
0
0
0
0
Cooley avatar
Nem teljesen igaz, amit mondott. Csinál végig, amit írtam, leszámítva a pöröly+kuka kombinációt, és ha csak beakadt/beragadt vagy a gumi csúszott el, tedd vissza, és jó lesz. 😀
0
0
0
0
ceni98 avatar
Feki1991 írta:
ceni98 írta:
az egyik ismerősnek nem nyílik a dvd írója
pls help fontos nagyon fontos


Vagy a gomb ment el vagy a motor, szal nem sok esély van rá hogy újra kifog nyílni.
ohh a fenébe thx a választ😞
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
igen, mikor beletettem ebbe a házba, igazából nem értem miért, csak 1,5 centivel volt hosszabb mint az előző, és így is befért, de vmiért nem nagyon működött....
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nekem 1x beköpte a DVD-t kenőzsírral v mivel mikor az apró lyukas megoldást alkalmaztam😃
0
0
0
0
Cooley avatar
De akár akkor is szétszedhetitek, amikor nincs áram alatt. Persze az amerikai kormány véletlenszerűen elhelyezett 1-1uránrudat a meghajtókba népirtás céljából(hogy kiírtság a külföldi értelmiséget, akik szét tudják szedni ezeket az egységeket), szóval tényleg veszélyes lehet akár áramtalanított állapotban is! 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ha nem nyílik, legalább jó móka lesz szétszedni ha ven benne vmi értékesebb adathordózó, csak ki kell térni a radioktív sugarak elől😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Van 1 apró lyuk az elején, abba dugjatok be egy hústűt, ha nem jó, csavarhúzó, de ha az sem jó, pöröly, majd kuka. 😃
Szerk.: ha gombnyomáskor van hand, de meg se moccanik a tálca, valószínűleg csak a gumi csúszott le a kerekekről, azt meg könnyű visszarakni. Ha gombnyomáskor semmi sem történik, a gomb törött el vagy elektronika hiba. Ha gombnyomáskor látszik, hogy megindulna a tálca, de mégsem bír kinyílni, akkor akadt/ragadt be, ez általában megjavul, ha 1x kifeszíted. ^^
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció