Optikai meghajtók

Szerző: payaa, 2009. June 02., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 128
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Abstrrkt avatar
Sziasztok! Még egy jó pár hónapja levágta a gépemet egy áramszünet úgy hogy be volt dugva a külső HDD. Pár nappal később vettem észre, hogy nem igen tudom elérni, megsérült a fájlrendszere. Egy programmal sikerült az adatok nagy részét lementeni róla, hála istennek. A kérdésem az lenne, hogy újraformázás után használható lesz ugyan úgy mint régen ? Előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 3
cszolee79 avatar
@Abstrrkt: CrystalDiskInfo mit mond?
Ha valami sárga, akkor kuka.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Abstrrkt: Ha sűrűn használsz külső vinyót erősen javaslom hogy szerezz be egy szünetmentes tápegységet. 😉
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
@Moon_Breaker: Lefuttattam a programot, azt írta a kondícióra, hogy jó (gondolom nem kellett semmi analizálást indítani, mert nem találtam). A szünetmentes tápot meg aláírom, hogy amatőr hiba 😶
0
0
0
0
Hunork avatar
Arbalest: Gép kikapcs, ház oldala levesz. Húzd le az alaplapról a HDD Sata és tápcsatlakozóját. (már ha rá van kötve...) Csinálj egy gép bekapcs. Gép leállít, majd dugd rá a táp és Sata kábelt az alaplapra, de lehetőleg másik Sata konnektorba. Gép bekapcs. Fel kell hogy ismerje! Ha másképp nem, akkor Számítógép jobb katt, Kezelés / Lemezkezelés, ott kell beállítani, felismertetni, meghajtójelet hozzárendelni. Az hogy újra lett telepítve, vele járhat, hogy más lesz a jele, nem D!
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Az lenne a problémám, hogy újra telepítettem a gépet szervizben és mikor megkaptam a D meghajtó nem volt elérhető, a BIOS-t is resetelték bent (feltűnt egy két változás) és kiírja, hogy van de nem látom amikor elindul a rendszer.

Hogyan tudnám újra láthatóvá/használhatóvá tenni a D meghajtót? !!! Terrás winyó és nagyon sokminden van rajta amit nem tudnék pótolni !!!

Az oldalamon megtaláljátok a gépem leírását ha szükséges.

Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
cszolee79 avatar
@Arbalest: diskmgmt.msc mit mond? Látja a diszket?
Ha igen, a partíció(ka)t is?
Ha a válasz igen, adj neki egy tetszőleges meghajtó betűjelet (jobbkatt a partíción).
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@cszolee79: Ugyan ezt írtam le neki a Windows 10 topikban csak részletesen hogyan is éri el. Képet is kértem, hogy mit lát a lemezkezelő, de azt meg én nem látom, így nem tudok többet segíteni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
A BD lemez ára ami másik ok hogy még nem váltottam.Egy 1 TB-os külső vinyóm már régóta van adattárnak, és tervben a másik mellé, mivel kezd betelni.(Csak azt nem tudom 1 vagy 2 TB-os legyen.)Spoiler!
Na meg valószínű ugyan úgy külön veszek házat, és bele a HDD-t mert úgy ahogy nézem most is olcsóbb, csakúgy mint az 1TB-osnál volt annó.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A BluRay lemez is viszonylag drága azért. Ilyen szempontból lehet egyszerűbb lenne egy HomeServer üzemeltetése, vagy szimplán egy külső vinyó.
Spoiler!
Mondjuk az viszont nagyobb biztonságérzetet ad, hogy a filmek külön vannak, aztán mégsem minden veszne, ha beütne a baj

DVD még abból az időből van úgy is, mikor még CRT tv-k voltak inkább. 360P teljesen elég volt.
(Vagy amekkora az átlag felbontás tv-n)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Mondjuk pont a filmek miatt gondolkodtam el már én is nem egyszer hogy venni kéne egy BluRay írót a gépbe.Mert ugyebár egy 720p-s film is sokszor megüti a kétrétegű DVD méretét, nem beszélve az 1080p-ről.Csak ugye azt a BD lemezt csak azzal tudnám beolvastatni amivel megírtam, viszont filmet én úgy nézek, hogy laptopról HDMI-vel összekötve a TV-vel.Így vagy abba kéne vennem slim írót vagy egy külső írót ami viszont többe fáj.Spoiler!
Jelenleg még mindig úgy oldom meg ebben az esetben hogy a 32 GB-os pendrivra teszem az adott filmet és arról a laptopon nézem meg.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az olyan embernek biztos van rá felesleges pénze.
De általában az a csoport már azon a véleményen van, hogy a DVD elavult.
Spoiler!
Én azért személyszerint a filmemet amit mindig nézni szoktam, inkább megnézem az eredeti lemezen, mintsem valami online megosztón keressek rá.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én nagyon is jól tudom hogy nagyon minimális a hangja, pont ezért is írtam hogy engem nem zavar.
Viszont ismerek olyat akinek még ez is hangos.Még házat is úgy vett hogy majd 50 K-ba került csak hangszigetelt legyen.Spoiler!
Pedig éjszaka nem is megy neki a gép, így én sem látom értelmét.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ezeknek már nincs nagyon hangjuk. Szélzajjal nagy sebességnél meg nem lehet mit kezdeni.
De amúgy akkor sem mondanám különösen hangosnak.
Spoiler!
Persze drága, neves modelleknél biztos van tömítés ilyen okból kifolyólag
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ha nem nagyüzemben akarsz vele írni és nem vagy allergiás rá hogy van némi hangja akkor amit linkeltem megfelelő lehet. Spoiler!
Nekem pont ilyen van, de engem nem zavar a hangja.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Mennyit akarsz írni vele? Illetve pénzügyi keretet is adhatsz úgy még könnyebb választ adni kérdésedre.Csak azért mert amit ajánlani fogok 5 ezer alatt van, de 20 ezer körül már BluRay író is van.
Amúgy ritka az az író ami nem ír kétrétegű lemezt csak egyrétegűt.
Nekem amúgy ilyen van a gépemben:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Hello.
Tudnatok ajanlani megbizhato dvd irot ami duplalemezt is tud irni?
0
0
0
0
stchristian avatar
Sziasztok, egy hete vettem egy laptopot és szeretnék az optikai meghajtó helyére egy optibayt venni (egy keret amit a dvd meghajto helyere teszek és hddt beletudom rakni ) , viszont nem tudom hogy milyen csatlakozása van a dvd meghajtómnak. Az utolsó megoldás az lenne hogy szétszerelem de remélem tud valaki segiteni.https://kepfeltoltes.hu/160404/341588243N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png A képen a hardver azonositónal ir valam scsi-t lehet olyan a csatlakozója?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az a baj, hogy ilyen 35 meg 60GB-s ISO cuccokkal már nem igen lehet mit kezdeni. Spoiler!
Gondolok itt a kampó játékokra...esetleg ha valaki a törött cuccokat DVD vagy DVD-DL lemezek számára emészthetőre szeleteli

Ezeken kívül még minden másra elég. OS-t is így szeretek telepíteni, a legfontosabb képeimet pedig kiszoktam írni pár példányban. (Majd valamikor mostanában kell megújítanom a biztonsági másolataimat ilyen téren)
0
0
0
0
Bronson avatar
én rengeteg filmet is kiírtam, valamint programokat, oprendszereket, képeket, zenéket stb... ha nincs sok hdd helyed, ott a dvd... 😀
0
0
0
0
philips20 avatar
Manapság már csak kb rendszer telepítésre használja az ember 😀 szóval bőven jó a legolcsóbb is.
0
0
0
0
Bronson avatar
az a 3600forintos lg van nekem ami árukeresőn is első/legolcsóbb, még évekkel ezelőtt vettem, rengeteg dvd-t kiírtam vele anno... ma már nyilván nem használom annyit, de ha szükség van rá, még mindig teszi a dolgát rendesen! 😀
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Vagy érintkezési hiba. Próbáld meg másik tápcsatlakozón.
0
0
0
0
philips20 avatar
Igazábol az nem pénz érte!

Szóval ha nem szereted szétszedni a dolgokat, és piszkálgatni 😀 akkor az a legjobb megoldás.
0
0
0
0
zsolo avatar
hát asszem az lesz akkor, vennem kell újat!
0
0
0
0
Bronson avatar
nincs olyasmi, a dvd olvasók 99%-a plug and play... 3600forintért már lehet venni újat, cseréld le! 😉
0
0
0
0
philips20 avatar
Próbáld ki fújni!!

Én fejjel lefele fordítottam,és elkezdett olvasni 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
nem nagyon akarja, vagy lehet kéne hozzá driver...?? vagy esetleg valami le lehet tiltva..?
0
0
0
0
Bronson avatar
semmit nem olvas be? szerintem akkor megadta magát, aprópénzért lehet venni újat... 😊
0
0
0
0
zsolo avatar
van egy ASUS 22B2S dvd íróm, de nem akar olvasni, beteszem a DVD-t villog a led az olvasón pár mp-ig, és ennyi, nem pörög fel, mi lehet a gond...?
0
0
0
0
Bronson avatar
mi az hogy nem igen akad különbség? sokat számít, az írás/olvasási sebesség... valamint az írható formátumok támogatottsága sem elhanyagolható...
0
0
0
0
Krissz avatar
Nagyon nagy különbség nemigen akad ...
És még mindig DVD-Író!
5k ért lehet kapni őket; LG, Samsung, ASUS a legmegfelelőbb otthoni használatra.
0
0
0
0
Dooma avatar
Mik a főbb szempontok egy olvasónál ? Nem tudok választani.
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Én nem bántam meg, hogy 2008-ban beruháztam egy PLEXTOR dvd íróba (PX-800A), azóta több mint ezer lemezt írtam már meg vele (de lehet, hogy kétezret is, nem számoltam pontosan) és azóta sincs semmi baja, hibátlanul ír, olvas.
Mellesleg van egy PX-750A is itthon a másik gépemben, az csak pár éve van meg, de azzal sincs semmi gond.

Voltak Pioneer íróim is, szerintem az egyik legstabilabb, legmegbízhatóbb írója
a jó öreg DVR-109-es (megvan a mai napig, ha kell ír és olvas rendesen, kb. 10 éves már), voltak 110d 112d típusok is, azok idő előtt tönkrementek, nem élték meg az 5 éves kort sem.
212-eseknél jött elő azt hiszem az a probléma, hogy egy idő után vagy csak a cd-t vagy csak a dvd-t olvasták be...
0
0
0
0
no avatar
+ 1 LG a mostani is az, a régi gépemben is az volt (pontosabban még meg is van, csak az még IDE-s, így ma már nem igazán tudom használni). Egyiknek sincs semmi baja, működnek.
0
0
0
0
winrar avatar
Nekem Sony van. Évente jó, ha egyszer használom, de akkor tökéletesen teszi a dolgát.
0
0
0
0
Bronson avatar
+1 az LG-nek. nekem már 4 éve megvan és a mai napig rengeteg cuccot kiírtam már vele, semmi baja.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
LG, nekem idáig azok voltak, még a legelső is működik pedig nem kevés dvd-t írtam meg vele anno.
0
0
0
0
Kozi17 avatar
milyen DVD írót javasoltok?Eddig Piom volt,de mára már csak a neve az a minősége nem!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat. Hdd mellett döntöttem. Olcsóbbra jön ki mint a Blu-ray.
0
0
0
0
Bronson avatar
sajátgép/jobbklikk/kezelés/lemezkezelés. ott tudod megváltoztatni a betűket.
0
0
0
0
Lesley Mitred avatar
Valaki segítsen! 😀 Adott egy windows újratelepítés. A gond az hogy véletlenül rosszra nyomtam rá és nemjó helyre lett telepítve a winfos. 😞 Most a "D" meghajtó a windows a "C"meghajtómeg a film játék stb meghajtó. Hogylehet átírni a kezdőbetűket? 😃 nem nagy veszteség, csak idegesítő 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az olcsó lemezek mint philips maxell? Nem azért olcsók mert gagyi hanem pl szlovákiából valók ahol nem vetnek ki akkor adót, hogy 4x annyiba kerüljön egy lemez. De ha tényleg nincs olyan nagy mennyiségről szó akkor nem rossz ötlet a hdd.
0
0
0
0
ximo avatar
Zsolty: én egy külső vinyót használok 500Gb annál többre nincs szükséged egyszerre, ha sok adatod van akkor sem éri meg a Blue-ray lehet ugyan kapni olcsón lemezeket, de azért én azokban egyrészt nem bíznék, másrészt még a 250Huf-os 25Gb-os BD lemez is drágábban jön ki mint mondjuk 1-2Tb-os belső HDD-k amik ráadásul könnyebben is kezelhetőek, és kevesebb helyet foglal, nem keveredik el, ha éppen nincs rá szükséged kiveszed a gépből és elrakhatod a szekrénybe.... Az optikai lemezek kora szerintem leáldozott, legalábbis a mai formájukban...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Attól függ mennyi. Én sokat gondolkoztam BL írón a lemezek fillérekért vannak kiírnám az összes fontos adatom összes filmem az írót eladnám és fele annyiért vennék egy BL olvasót aztán azzal ellennék. Külső HDD amúgy is drágább mulatság. Én annyiért már BL írót vennék.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Adatmentésre (nagy terjedelmű videofájlok mentésére) mit ajánlanátok? Külső hdd-t vagy blu-ray írót? Indoklást is kérek.
0
0
0
0
Bronson avatar
Demmer : igen ajánlatos, sőt egyenesen kötelező ha a maxot akarod kihozni az SSD-ből... kizártnak tartom hogy ennek van köze a böngészőhöz, valami más lesz a baj... már több rendszeren is próbáltam ezeket a lépéseket az SSD-vel de nem tapasztaltam semmi hasonló anomáliát, és nem is hallottam ilyenről... 😊
0
0
0
0
Demmer avatar
SSD tulajoknak kötelező ezt megcsinálni?

Én megcsináltam mindent de olyan kicsik lettek a betük a bőngészőn stb pedig 100% van és személyes beállításokba betűméret is normális mitől van ez?

[LINK]
0
0
0
0
srii avatar
LiteOn iHAS120 az Lg írók már nem a régiek!
0
0
0
0
no avatar
Tud valaki egy jó optikai meghajtó ami DVD/CD olvasó és író ?
0
0
0
0
Roy-Mustang avatar
Sweetwater Tudsz csak meglehet, hogy elég lassú lesz. Régebbi játékoknál nem lesz gáz talán.
0
0
0
0
Sweetwater avatar
Sziasztok!Lenne egy elég hülye kérdésem!Ha van egy pendriveom és arra rátelepítek egy játékot akkor úgy is tudok játszani hogy nem a C meghajtón van és csak bedugom.
0
0
0
0
Skycloud avatar
Én is a is gumigyűrűre gyanakszom, majd utána nézek hol lehet venni.
0
0
0
0
Bronson avatar
amikor szétszedted kicsit nyomhattál volna WD-t a kis műanyag fogaskerékre, lehet szorul, de az is lehet hogy a kis gumigyűrű ami a tárcsákat vezérli már kinyúlt... nem tudom pontosan a tiéd milyen belülről nekem is volt ilyen problémám és amikor szétkaptam ilyen volt a belseje, szerintem hasonló mindegyikben...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció