Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
Forma 1
Minden, ami az F1-el kapcsolatos!
Esély latolgatások, tippek, kedvenc pilóták, videók, szabályok stb...
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
19ati93 avatar
2016. 06. 29. 06:48:35
#
Kasztnit építeni azért tudnak,McLaren,vagy RB,de a Ferrari.. :? Csak hát PU gyengébb mindenkinél.
danee23 avatar
2016. 06. 29. 03:32:25
#
Ez a plussz súlyozás kicsit necces, mert hova tegyék - elmozdítja az autó balansszát, meg akkor ez változtatna az üzemanyaglimiten is, de tény hogy valamit kezdeni kéne.
no avatar
2016. 06. 25. 07:23:26
#
Sajnálom hogy meghalt.
Roybertson avatar
2016. 06. 24. 16:16:23
#
Sajnos nem a Mercit kell hibáztatni, hogy a többieknek már Lassan 4. éve nem sikerül olyan autót építeni, ami felveheti velük a versenyt... Én sem csípem ezt az egyeduralmat, de inkább a többi csapatot kellene kritizálni, hogy nem tudnak se jó motort se jó kasztnit gyártani ! Ferrari már vagy 10 éve nem találja a helyes utat ugyanez igaz a Mclarenre is most a Hondával szenvednek.. A Red Bull is csak most talált valamit, de mint látjuk ezen az utcai erőpályán sehol nem voltak az élmezőnyhöz képest.
Ami meg még nagyobb szégyen lehet, hogy a Force India megérkezik a Ferrarira és a Red Bullra !!!

Ha jövőre nem változnak az erőviszonyok, akkor el kellene gondolkozni azon, hogy bevezessék a plussz súlyokat, úgy talán mer látnánk már valami izgalmas versenyzést... Na meg a tankolást is visszahoznám, mert ez a spórolósdi kész katasztrófa !
danee23 avatar
2016. 06. 24. 15:45:35
#
Én azt nem értem hogy szabályokkal miért nem próbálják csökkenteni a Merdzsó előnyét. A Red Bull érában már első évtől kezdve mindent megtettek hogy csökkentsék az előnyüket, új szabályokat vezettek be, most meg csak megy a politikailag korrekt rizsa hogy jobb munkát végeztek a többinél megérdemlik a sikert. A Red Bull nem érdemelte meg, ők nem végeztek(végeznek) jobb munkát másoknál? Mégis már 2012-ben betiltották a befújt diffúzort(pedig az RBR-nek csak 54%-os volt a győzelmi rátája, hasonlítsuk ezt össze a mostani Mercivel).
Hillerpista avatar
2016. 06. 24. 15:29:54
#
Több gond is van a F1-el (véleményem szerint)

1: Túl sok a megkötés... Gondoljuk végig... ugyan a Schumacher/Ferrari érában is egyeduralom volt, a ferrari megnyerte amit csak meg lehetett nyerni és slussz... De valamiért mégis izgalmasabb volt a verseny... Volt tankolás, volt elcseszett tankolás volt kerékcsere, volt elcseszett kerékcsere volt 2 gumiszállító, eltérő karakterisztikájú abroncsokkal, volt annyi fejlesztés amennyit csak akartak, kinyomhatták a szemét is a kocsinak (Schumi az utolsó ferráris versenyén) és nem volt ilyen szintű költséglimit... Tudom, ha ezt olvasnák, a kis csapatok megsértődnének, de akinek nincs pénze fejleszteni, annak nincs sok helye a F1-ben, (szerintem) +nem is nagyon érdekel senkit hogy hogy szenvednek az utolsó helyekért... Ugyanakkor régebben is voltak kis csapatok, de akkor a pilóta nevelés volt a feladatuk, most ezt szerintem ellátja a RB és a TR (úgy hogy ők nem kis csapatok)

VAGY

2: Túl kevés a megkötés... Példának csak a DTM-et hoznám fel. Izgalmasabbak a versenyek, mégis talán csak azt nem szabályozzák, hogy a pilóták percenként hányszor vesznek levegőt, na ez esetben van létjogosultságuk a kisebb csapatoknak...

Azt nem mondom hogy kevesebb az egyéniség mint régebben, mert vannak ugyan most is, de régebben Montoya gyógyszerelgurulásai, a japánok kamikazézásai , Ralf Schumacher vergődései stb stb stb...

+1 Talán Bernie-t is jó lenne már eltakarítani
19ati93 avatar
2016. 06. 24. 07:35:21
#
igen, de ez champcar ami később összeolvadt az indycarral
no avatar
2016. 06. 24. 06:45:33
#

Ez a baleset halálos volt?
no avatar
2016. 06. 06. 14:51:36
#
az igaz
cseszka avatar
2016. 06. 06. 11:15:56
#
Van benne két hosszab egyenes,ott azért lehet majd elözés is....Bár ez uj pálya,senki se fogja majd ismerni,mindenki ilyen szinten ugyan azzal az esélyel indul.
no avatar
2016. 06. 06. 07:25:20
#
Kiváncsi leszek rá.
19ati93 avatar
2016. 06. 06. 07:10:03
#
Többen mint hinnéd.
no avatar
2016. 06. 06. 07:09:24
#
Hát a videók alapján az lesz a kérdés mennyien érnek majd célba:D:D
19ati93 avatar
2016. 06. 06. 07:06:39
#
Valenciaira hasonlít eléggé,bár az nekem tetszett,majd verseny után kiderül addig kár elítélni.
no avatar
2016. 06. 06. 06:52:52
#
Ez a bakui pálya eléggé szar szerintetek is?
DoggyDog avatar
2016. 04. 02. 18:56:28
#
Ja vagy 90 és megkezdett kör befejezése vagy 120 mp reálisabb lenne, ehhez a rendszerhez.
Roybertson avatar
2016. 04. 02. 18:26:30
#
Wéber Gabi is azt mondta, amit kb én ebben a rendszerben több gumit kellene kapniuk a csapatoknak.. És én még annyit hozzátennék, hogy ki kellene tolni a 90 másodperces kiesést 120-ra, mert így nincs ideje javítani nemhogy a kiesőhelyen lévőnek, de még az utána következő 2-nek sincs esélye, teljesen rossz az egész koncepció.
Mindenki átlátja, hogy rossz ez az egész, csak azok nem akik a szabályokat hozzák... De ameddig az ilyen vén hülye Ecclestone féléknek beleszólása van a dolgokba, addig nem lesz pozitív irányba változás !
19ati93 avatar
2016. 04. 02. 18:12:15
#
Ugyanolyan borzasztó volt mint Ausztráliában,hatalmas unalom az egész én már nem tudok mit hozzáfűzni..
Roybertson avatar
2016. 04. 02. 18:04:27
#
Ki lehet jelenteni, hogy ez az év is a Mercié, mert amit ma mentek, arra nincsenek szavak... Ferrari laza fél másodpercet kapott, ami várható volt. :)
Az meg már régen rossz, hogy Vettel a rajtban bízik, mert még 1x nem hiszem hogy megismétlődik egy olyan rajt, ami Ausztráliába volt... A másik dolog pedig, hogy kiderült a Ferrariban nem működik 100%-osan az egyenesekben a Turbó, ezért bajban lehetnek a versenyen, mert 1 körön még rendbe van a dolog, de hosszútávon már nem működik úgy, ahogy kéne...
Szóval még, ha le is rajtólják a Merciket, akkor valahogy tartani is kéne őket az egyenesekben, de így elég nehéz lesz !
Mind1 azért kíváncsian várom mi lesz holnap, ha másért nem is, de Rosberg és Hamilton között lehet egy jó csata !!! :)
DoggyDog avatar
2016. 04. 02. 17:32:35
#
1 fokkal jobb volt az időmérő, de még mindig nem az igazi...
cseszka avatar
2016. 04. 02. 17:23:29
#
Hamilton 1. 29. 493 Körrekord!
19ati93 avatar
2016. 04. 02. 09:21:44
#
Bud és Titannak kell igazat adni,Merci más kategória még mindig. 8-)
Roybertson avatar
2016. 04. 01. 20:26:13
#
Nincs az biztos, csak úgy nem lehet Vb-t nyerni, hogy egy körön agyonveri őket a Merci... Lehet hogy versenytempó az rendbe van a Ferrarinál, de a Mercinek sincs baj a tempójával.
Arról ne is beszéljünk, hogy megbízhatóságban sincs toppon a Ferrari motor.

De bízom benne, hogy nem lesz igazam ! :)
zsolo avatar
2016. 04. 01. 19:14:00
#
másfél másodperc nincs közöttük XD
Titan Killer avatar
2016. 04. 01. 18:40:30
#
Várni lehet.De a mercik olyan lazán nyomják ezeket a koröket hogy meg se kell izzadniuk.Es még nagyon sok van bennuk.
zsolo avatar
2016. 04. 01. 18:00:17
#
Vettel lágyon csak...4 tizedre volt tőle, ami nem olyan sok, szuper lágy gumikat meg nem nagyon erőltették, + verseny szimulációban Vettel elég jó köröket ment! szal még várjunk vele...
Roybertson avatar
2016. 04. 01. 17:52:12
#
Hát hiába mondogatják, hogy a Ferrari közeledett a Mercire úgy nézz ki még mindig messze vannak tőlük... Ebből a második szabadedzésből is látszott, hogy Rosberg lazán futott 31.0-ás időt... stabilabbnál is stabilabbak a Mercik sok izgalmunk, csak akkor lehet, ha esetleg megint nagyot rajtolnak majd a Ferrarik, amúgy meg sehol se lesznek. ( De ne legyen igazam. )
zsolo avatar
2016. 04. 01. 15:04:40
#
ma 17:00-kor lesz a 2. szabadedzés M4-en!
Roybertson avatar
2016. 04. 01. 14:51:33
#
Na, hát elnézve az első szabadedzést a Merci valami bitang lesz itt is és még 1:30 alá is benézhetnek...:o

Spoiler!
Oké, akkor kövesd azt a témát oda kb senki nem ír... 8-)
Lompi avatar
2016. 04. 01. 08:28:48
#
Van már F1-es téma!

http://gepigeny.h…ead_id=291
HansRegenkurt avatar
2016. 03. 31. 18:05:07
#
Bernie Ecclestone a Forma 1 Hugh Hefner-e. Nyugdíjba kellene már küldeni a papát, addig nem lesz már jobb ez a sportág!
philips20 avatar
2016. 03. 31. 17:15:02
#
Már, pedig bíztam benne hogy jol lesz.
Roybertson avatar
2016. 03. 31. 13:43:29
#
Na Alonsó még se áll rajthoz...
DoggyDog avatar
2016. 03. 24. 21:56:30
#
Bojkottálni fogják ugyanúgy a pilóták, mint az első futamon, szóval sok értelme nincs megint ezt bedobni. Megint nézhetjük az utolsó 3 percben ahogy Vettel méretkezik és az időmérő monitorra rá se néz, mert a francot se érdekli, hogy mennyivel kapott ki, ha nem mehet többet...
Roybertson avatar
2016. 03. 24. 21:07:28
#
Még működne is a dolog, ha több gumit kapnának az időmérőre és 90 helyett 120 másodpercenként esnének ki a versenyzők.
A kiülést meg egyszerűen úgy lehetne megakadályozni, hogy több mért körre köteleznék őket, tehát tegyük fel mennie kellene mindenkinek 4 mért kört és átlagok szerint rangsorolna a rendszer, értelemszerűen mindig a legrosszabb átlagidővel rendelkező esik ki... Lenne itt variációs lehetőség bőven...
De úgy is lehetne variálni a dolgokat, hogy a kivezető kör is beleszámítana az időeredménybe.. Rengeteg mindent ki lehetne találni, csak rettentően begyepesedett vezetők vannak ott "bőrnivel" az élen... :)
DoggyDog avatar
2016. 03. 24. 20:42:33
#
Na még egy esélyt kap ez a rendszer...hülyék ezek, nem hiszik el, hogy ugyanúgy kiüli, majd mindenki? beteg...
no avatar
2016. 03. 24. 20:35:55
#
Marad a kibercseszett időmérő
DoggyDog avatar
2016. 03. 24. 13:16:25
#
Viszont ez a 3 gumis új szabály elég jót tehet még a futamoknak.
Roybertson avatar
2016. 03. 24. 09:13:03
#
Érdekes gumiválasztások : www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/49/9/69/cikk_2490969/bahreingumi.jpg
DoggyDog avatar
2016. 03. 21. 12:45:46
#
Amúgy nekem tök mindegy ki nyer meg egy futamot, egy a lényeg izgalmas legyen és minimum 1 nagy törés legyen benne . Akkor elégedett vagyok :D Régen is olyan voltam, hogy mindig egy jó futamért szurkoltam, mint csapatért vagy pilótáért, engem maga a sport érdekelt nem a nevek benne (persze voltak akiket jobban kedveltem, mint a többieket, de ha nem nyert hát nem azért még én jól szórakoztam, ha a fent leírt dolgok összejöttek egy-egy futamon.)

A szabadedzéseket is, mindig azért követtem , mert régen sokkal több baleset volt ezeken, mint manapság. Most egy-egy hétvége szabadedzései olyan unalmasak, hogy ha valaki összetörte a kocsiját csak azt a felvételt nézem meg. (Mondjuk hatalmas crash gyűjteményem van a 80-anas évek végétől gyűjtöm ezeket a felvételeket).

Na egy sz is száz a mai F1 már nem nagyon az én világom, de természetesen minden futamot nézek (lehet már csak megszokásból :D).

És Ma 56 éve született Senna!
Roybertson avatar
2016. 03. 21. 11:01:18
#
Amikor írtam nem láttam a végén azt a mondatod, amit írtál, biztos benéztem.. XD
19ati93 avatar
2016. 03. 20. 22:07:06
#
Én nem is mondtam hogy Hamiltonnak volt bármi köze is a Merci fejlesztéséhez XD 2012-ben még a Williams is behúzott egy futamot,de attól még a Merci ott nem volt top csapat csak a szokásos nagy hármas meg,néha bepiszkált a Lotus. (2012 volt a legkiegyensúlyuzottabb év csapatokat összehasonlítva az szinte biztos, 2013-ra mikor meg odakerült Hamilton nekem csak az rémlik hogy ő viaskodott általában Vettelel időmérökön és futamok elején, de ha nincs igazam akkor ne legyen elég rossz a memóriám :?
Roybertson avatar
2016. 03. 20. 20:14:09
#
Már ne haragudj, de azzal az autóval 2x is nyert Rosberg, szóval marhára nem csak Hami villantott vele...
És azt az Autót szépen fokozatosan fejlesztették, Hamilton éppen hogy csak beleszagolt valamit a fejlesztésbe, Lauda nem véletlen tudta elcsábítani Hamiltont a mercihez, mert felvázolta neki hogy nagyon jó lesz az autó 2014-re. :)

Ja és 2012-ben is nyert Rosberg a Mercivel, sőt volt dobogós helyezése is. ;)

Szerk:Már 2012-ben és 13-ban is ugyanazzal a jelzésű és számú motorral mentek, már rég a túrbó-ra fejlesztettek akkor.
2013 elején amikor, Hamilton oda került idézem a hírt: "Lewis Hamilton a McLaren elhagyásakor nem titkolta, hogy a 2014-es kilátások miatt választotta a Mercedest." Szóval nem sok köze volt Hamiltonnak az autó fejlesztéséhez, mert már akkor tudta, hogy jó lesz 2014-re. De Laudával még jóval előtte beszélt...
19ati93 avatar
2016. 03. 20. 19:57:38
#
A 2010-11-12-es Mercedes középcsapat volt,13ban már villantottak egy két dolgot de azt is Hami, 14től meg teljesen más konstrukció az egész autó,szerintem ne próbáld összehasonlítani nem sok közük van egymáshoz.
Nagyon korán elkezdtek rágyúrni erre a turbó korszakra,ez lett az eredménye.
Roybertson avatar
2016. 03. 20. 19:31:46
#
Röviden, annyi, hogy anno Schumi és Rosberg fejlesztette tökélyre ezt a Mercit, és jött Hamilton, aki learatta vele a babérokat, ami még mindig tart ! :)
Az én véleményem, hogy amennyi munkája és éve van ebben a csapatban legalább annyira megérdemelne egy Vb címet mint Hamilton... És valószínűnek tartom, hogy ez idén meg is lesz neki, már csak azért is mert gyári Német csapat német pilótával nem nagyon volt még világbajnok, Hamilton már elérte az álmát a 3 vb címet, Így a Mercinek még nagyobb dicsőség lenne, ha német csapatként, német pilóta lenne a Vb győztes, és ezzel ki is maxolnák az idényt. :)
KRZT963 avatar
2016. 03. 20. 19:10:37
#
Én azt az egyet nem értem ,hogy Rosberg most miért van mindig a TOP 3-ban, mikor ezelőttt amikor a még Ham a MC-nél volt mindig a 6. 7, helyet foglalta el
cseszka avatar
2016. 03. 20. 19:01:41
#
Én nem kertelek,megmondom öszintén,mióta Hamilton az F1-ben van (2007) azóta neki szurkolok,mert ujoncként is mutatott nagy dolgokat,majdnem VB nyert elsö évében,Alonso szintjét simánn hozta.Ma egy kicsit sajnáltam az elcseszett rajt végett,dehát van ilyen....jóvolt nézni a felzárkózását.A Torro Rosso nagyot ment a piros zászlóig.sokáig tartották Hamiltont,bár másik pályán,mint Monza,vagy a Brit,ahol vannak egyenesek,könnyeb az elözés,nem tudták volna ennyi ideig tartani.Alonso brutális balesete utánn nemhittem volna h ennyire (szerencsére) könnyen meguszta,az autóból nemsok maradt,viszont javult a Honda.A legszebb ami volt h az elsö pár körben Wehrlain 14. is volt a Manorral....csak ér ott is valamit a Merci motor.
Roybertson avatar
2016. 03. 20. 18:22:04
#
Pfuu gyerekek a Boxutca oldalán olyan buták vannak, hogy nem igaz, ilyeneket olvasok, hogy a Mercinek kedveztek megint stb.. Meg hogy a Ferrari simán verte volna őket, ha nincs piros zászló...
Kész vicc az egész jó néhány ember teljesen elvakult annyira, hogy hülyeségeket látnak bele a dolgokba !:?
Titan Killer avatar
2016. 03. 20. 16:07:30
#
A mercedes persze nem tehet.Viszont mikor a Red Bull nagy előnyben volt sorra jöttek az elenük felhozot uj szabályváltoztatások.Az FIA és a Eclesston tudna tenni valamit.NEm könnyű felzárkozni mert a Motort csak megfelelő mértékben lehet fejleszteni teljes egészében nem.Majd jovőre jon az hogy teljes egészében lehet vagyis nem zsetonok lesznek.
no avatar
2016. 03. 20. 15:53:55
#
Arról a Mercedes nem tehet, hogy képtelenek a többiek versenyképest autót építeni, hogy jobban kiélezett legyen a dolog.
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni