Számítógép-ház

Szerző: payaa, 2009. May 10., téma
Fórum » Asztali PC
Hi all!

Remélem nem rossz helyre raktam és nincs ilyen topik :D

Az a jelenlegi problémám, hogy nemtom, hogy milyen számítógép házam van, mivel sehová nincs írva semmi. Ez engem azért érdekelne, hogy a specifikációt megnézzem, mert ugyanis most készülök felújítani a gépet, teljesen új alaplap,stb.

Most jelenleg egy Socket 478-as Asus P4v8x-mx alaplap van benne, de ennél 1 kicsit nagyobbacska, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplap fog belekerülni (legalábbis remélem, hogy belefér)!

Szal hogy tudom meg, hogy belefér-e?

Üdv!
Hozzászólások: 678
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NeTuddMeg avatar
én G2-t akarok. 😃 szóval azt ajánlom.
0
0
0
0
Bronson avatar
Paralell99:

ZALMAN ZM-Z3 Plus
SHARKOON Vaya II Value
COOLERMASTER K380
THERMALTAKE VO700A1W3N Versa G2
COOLERMASTER Elite 430
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hát azt tudom mondani, hogy nézd meg a boltok kínálatát.
Én inkább lehet néznék a helyedben egy használt Aeroengine 2-t.
De akár a jelenlegit is átalakíthatod ha úgy van.
0
0
0
0
Parallel99 avatar
Tudnátok ajánlani egy jó és nagy gamer gépházat max 14ezerért!
A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Nem dehogy értem félre! Csak ha én csinálnám/csinálom úgy magaménak érzem! Mert egyedi. Meg elméletileg Géplakatos a szakmám szal valamennyire értenem kéne hozzá! 😃D
0
0
0
0
cseszka avatar
Ne érts félre,nem lebeszélni akarlak róla,de ha nincs meg hozzá a megfelelö kellékek,gépek...nehéz megcsinálni ugy h szép is legyen.Én csináltam már,3 alkalommal,de ha most is kellene,tudnám mit csinálnék másképp.Elöször kirajzolom a méretet az oldallapon,felxel megy ügyes kézzel kivágom,körbe csiszolom,az egész oldallapot legalább kivülröl dörzspapirral lecsiszolom teljesen a fémig,majd uj festést neki...utánna ragasztanám be a plexit.
0
0
0
0
cseszka avatar
Akkor nézd meg amiket irtam h rá passzolnak e.De lehet egyszertübb ha ezt eladod,és veszel egy plexis házat.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
azért kellene mert ki akarom vágni plexisre így megmaradna az eredeti meg lenne egy plexis is..
0
0
0
0
cseszka avatar
Lehet h rá passzol a V3,V4...oldallapja is,megkell nézni.Bár azok nem plexisek,jobb mintha nemvolna.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Hát márkaszervíz nem tudom, hogy van-e magyarországon, keress rá. Én max náluk tudom elképzelni, hogy lenne de az se biztos.
Vagy fogod a másik oldallapot és elviszed egy lemezmegmunkáló céghez, hogy csináljanak egyet neked. Csak utána azt még le kell festetni.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Szevasztok. mincs valakinek véletlen oldallapja ehez a gépházhoz és nem kell neki és el adná nekem? : thermaltake versa g2. vagy esetleg lehet e külön kapni?
0
0
0
0
Apeti1997 avatar
Ventim az van méghozzá Corsair Air Series AF120 LED Quiet Edition Twin Pack (2x3) anyi meg elég lesz abba a Thermaltake COMMANDER MS-I-es házba gondolkozok.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
A hűtés a belepakolt cuccoktól is függ nem csak a gépháztól.
De a lényeg, hátul és felül is legyen rajta kimenet, meg elöl és alul legyen bemenet. Mindenképpen alsó tápos megoldással. Ventikből is olyat érdemes venni ami sokáig fogja bírni és nagy légszállítása van alacsonyabb fordulaton is.
0
0
0
0
Apeti1997 avatar
Sziasztok.

Ehhez a konfighoz keresek egy olyan házat aminek jó a hűtése mert 15-20 órát is szokot járni a gépem mert folyamatosan kis kis szünetekkel játszok és internetezek.Én igy ezeket néztem csak nem tudok dönteni:

Thermaltake COMMANDER MS-I

Thermaltake Commander MS-II

Thermaltake Commander MS-III
0
0
0
0
adavidka11 avatar
Szerintem is, bár nekem a Kandalf az etalon 😀 ennél szebb NINCS 😃
0
0
0
0
Lacessz16 avatar
Zalman z11 plus sztem nagyon jol nézki!
0
0
0
0
ximo avatar
Akár csak a Corsair-nek vagy a ZAlman-nak, ha ugyan annyiba kerül és ugyan olyan jó a felszereltsége, nem érdemes kisebbet venni, hacsak nem fér el az ember szobájában 😀 (és nem csak egy 780-ti nem fér bele, de már egy 7870-es is nagyon neccesen) Tényleg jó az NZXT nem mondta senki hogy nem csak annyit állítottam, hogy a felsoroltak közül a legdrágább és messze nem a legjobb-ár érték-re (és legfőképp Nekem nem tetszik 😃 )
0
0
0
0
adavidka11 avatar
Igen, nem fér bele egy 780ti, de egy olyan kártyát valószínű, hogy nem egy midi-tower házba fogsz rakni 😆 NZXT az egyik legjobb ház gyártó, jó minőségű és megbízható házaik vannak.
0
0
0
0
ximo avatar
És pontosan miben is jobb? Gamer külső igen, de még a HDD kerete kivételével is csak 300mm-es videokártya fér bele ami pl a Corsair-nél 450mm!!! És ezt nem ellensúlyozza, hogy egyel több ventillátor van benne gyárilag...
Valamint drágább is a Corsair vagy Zalman házaknál, én ebben az árban Corsair Cardridge 500R-t vennék, alig drágább a kisebbeknél!
0
0
0
0
adavidka11 avatar
azok közül az nzxt 410-es a legjobb 😀 sokkal jobb mint a corsair és a zalman 😀
0
0
0
0
Lacessz16 avatar
Na ez (zalman z11 plus) Vagy Corsiar CB 300R- lesz
a zalman rohattul tetszik mit gondoltok róla?
0
0
0
0
Lacessz16 avatar
Meik szerintetek a legjobb választás?
Ameikbe kényelmesen elfér a jövöbeli konfigom és hűvösen is!
-Corsair Carbide 300R
-Corsair Carbide 400R
-NZXT H2
-NZXT phantom 410
-CM storm scout 2
-Bitfenix shinobi Window
-Bitefnix Raider
-NZXT Lexa s
Ezek közül szerintetek
0
0
0
0
adavidka11 avatar
Nemhiszem h belefér 😀
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Valakinek nincs véletlenül 😆L Happy 31-B háza? Ha igen, akkor nem tudja, hogy belefér-e egy MSI R6870 Hawk? Elég hosszúnak tűnik, a ház meg.. kicsi o.O
0
0
0
0
ximo avatar
Lacesz16: Szerintem annyiért kifejezetten drága... (a kinézet tudom egyéni preferencia kérdése de szerintem csúnyácska is)

TaylorXIII: A TT v3-ba simán befér két 7870-es is 😀 (mondjuk nem túl igényesen 😃 ) https://kepfeltoltes.hu/121104/2012-11-01_13.16.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
cseszka avatar
Jó kis házikó,nemtul csicsás,viszont nem is az az egyszerü.Hütés fér bele böségesen,vga-nak is van benne hej...nem jársz vele rosszul,kérdés mennyibe kerül,mert lehet van olcsoban is hasonló tudásu házikó.
0
0
0
0
Lacessz16 avatar
Mit gondoltok erről a gépházról???
NZXT Phantom 410
Hűtésileg
Helyileg
Milyen lehet?
0
0
0
0
cadillacv8 avatar
https://kepfeltoltes.hu/140215/DSC01577_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/140215/DSC01578_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nekem ez volt a gépházamban anno..vicces de a WD black caviar fejhangja,,meg a képen látható hitachi motorhangja rezegtette búgatta a gépházam..pedig mindennel együtt 43 kg volt a ház..(chieftec szerverház,moddolva 6mm-es füstüveg oldalakkal)

Most a negyadekkora súlyú chieftec házat nem rázzák..(ki érti ezt)..igy kikerültek.

Jó felfüggesztést ad a hdd-nek bár a gumi lehetne lágyabb...hátránya az hogy az dvd-helyére kell tenni az egész kócot..
Ami baromi jó benne hogy alul van 1db 8 cm-es ventinek felfogatás..azt benyomod 5v-ra és szépen alulról hűti az hdd-t ..igaz igy már 2 helyet foglal a cucc..
ha érdekel megnézem hol vettem és mennyiért..de nem volt drága.
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a választ!!!!
0
0
0
0
Puffin avatar
a gépházamhoz alapból adtak ilyen gumis HDD tárolót. A vinyót nem is hallom benn.
kung: Az ilyen cucc már csak a nagyon éles fülűeknek való! 😃
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Zalman GS1000: hatalmas 😀
https://www.kephost.com/images4/2014/2/14/a1_2014_2_14_vds9f3gd17.jpg
0
0
0
0
kung avatar
WIIIIIINspac: itt a megoldás
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, az hogy van hogy a számítógép nem rezonál? Például a merevlemez (mert ez a leggyakoribb nem?) úgy hogy például a gépházban a merevlemez tartó nem rezonancia mentes, akkor lehet venni olyat tartót ami olyan?
0
0
0
0
cadillacv8 avatar
Egy gyors leírás a gépházamról...Egy kevésbé ismert nem túl felkapott darab..de méltatlanul..
A Chieftec Libra LF-01-b

Előnyök: -gyárilag jár hozzá 5 db 12-cm-es chieftec venti..
2 db szabályzó poti ventiknek a tetején..a tetején és az előlapba szerelhető 2-2 ventit lehet szabályozni.
flippes fedlapú sata dokkoló a tetején !! 2.5-es 3.5-es hdd-nek !!!
2db -usb3.0 port a tetőlapon
Flippes előlap a kártyaolvasóak dvd-nek (max 2 dvd-olvasó ..és 1 kis kártyaolvasónak hely)
Vga kártyának egy sínen csúszó ventihely ami alátámasztást is ad a hosszabb vga-nak !
2db porszűrő.
alsótápos kivitel,táp gumibakon..ssd-tartó..4 hdd rack...
Mindez kb 25k körüli összegbe fáj ..

Szép letisztult nem hivalkodó forma...inkább elegáns..rengeteg ventit be lehet pakolni..amik mehetnek félfordulaton..nekem már zavaró volt a hdd-m hangja összesen 12 venti mellet 😆😆 ezért lett ssd:-)
Hátrány a szinte zero kábelmanagment..1.5 cm...mindent előre kell bekábelezni,mert utólag pokol pl hdd-t ssd-t bekábelzni..bár az én tápomnak brutális nem moduláris kábelei vannak de befértek..6 óra szerelés után..
Brutál cpu hűtő ha bemegy az oldallapba nem fér venti (thermalright 120 extreme)..azokat plexivel lezártam ..14 venti már tényleg sok lenne:-)

Összegezve ..piszok jó ház..rengeteg kellemes alap dologgal felszerelve..minőségi..nem csicsás..de játékosoknak is kiváló...nálunk nyáron 41 fok volt a tetőtéri szobámban..napi 6-8 órát játszottam a nem kis hőt termelő hardvereimmel..és no problem..
Még annyira perverz is voltam hogy lefújtam a procihűtőt fehérre annyi tartaék van benne még a húzott 4 magos phenom ellenére is ..
https://kepfeltoltes.hu/140204/DSC01546ch_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/140204/DSC01549_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
sszemtelen avatar
Közben megérkezett a gépházam, és ahhoz képest hogy nem volt 9k, egész stabil 😀

https://i1316.photobucket.com/albums/t610/sszemtelen/gep/IMG_20130630_145503_zpsa17ce7dc.jpg
0
0
0
0
Pocok19 avatar
falonpokHa van rá lehetőséget a gépház oldalánál bújtasd át, mivel azon az oldalon ahol az alaplap felvan fogatva ott a gépház oldala és a lemez közt van egy rés, kábelrendezésre. De csak ha a kábelek elég hosszúak és van elég hely nekik.
0
0
0
0
falonpok avatar
Valaki tudna tanácsot adni kábelrendezésről? Elég zsúfolt és fogalmam sincs mit kezdjek vele. Tudom a legjobb lenne gépház csere, vagy moduláris táp, de jelenleg egyiket sem szeretném lecserélni. A legjobb megoldások kés, olló nem játszik 😃
0
0
0
0
mathejocy avatar
Nem vehető ki,így is belefér.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Akkor legalább a VGA méreteknek lehet hinni😃 Mikor kivehető és berakható a HDD keret akkor külön kiírják soxor és akkor nagyobb különbségek vannak. TT v3ban kivehető?
0
0
0
0
mathejocy avatar
Én nem tudom,hogy ezeket ki írja hozzá,de simán befér az 5970.Egy órája vettem ki a gépből.Úgy számolják,hogy mögötte van egy HDD??És tényleg 31cm
0
0
0
0
no avatar
TaylorXIII írta:
De Gigabyte 7870 az 280mm. Meg egyáltalán pontos adatok ezek a házaknál? A TT V3 blacknél is ezt írják:Q. What is the longest graphics card that may be used with this chassis?

A: This chassis will fit a video card that is no longer than 263mm(10.4"😉.

Szóval szerinted Synda? Ha az 5970(310mm elvileg) befért és 263mm-t írnak akkor most mit higgyen az ember?


Számadatok alapján nem fér bele 😆, TT Commander MS-II 13k

Abba biztosan belefér.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De Gigabyte 7870 az 280mm. Meg egyáltalán pontos adatok ezek a házaknál? A TT V3 blacknél is ezt írják:Q. What is the longest graphics card that may be used with this chassis?

A: This chassis will fit a video card that is no longer than 263mm(10.4"😉.

Szóval szerinted Synda? Ha az 5970(310mm elvileg) befért és 263mm-t írnak akkor most mit higgyen az ember?
0
0
0
0
no avatar
TaylorXIII írta:
A gyártó azt írja 263mm nél hosszabb nem fér bele akkor az, hogy fér bele? Sharkoon Vaya háznál 270mm a max most akkor, hogy kell ezeket venni? Vayaba is beférne pl egy Gigabyte 7870 vagy akár egy 7970 is?


7870 biztosan, talán ref 7970 is (271mm).
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
A gyártó azt írja 263mm nél hosszabb nem fér bele akkor az, hogy fér bele? Sharkoon Vaya háznál 270mm a max most akkor, hogy kell ezeket venni? Vayaba is beférne pl egy Gigabyte 7870 vagy akár egy 7970 is?
0
0
0
0
mathejocy avatar
Nekem a TT V3 házba befér a HD 5970.Pedig az nem rövid VGA.
0
0
0
0
AlwinHD avatar
A silverstone jóvoltából kaptunk 1db SilverStone Redline RL04 típusú házat. Nagyon meg vagyok vele elégedve, masszív kis ház, szép tágas, könnyen szerelhető.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/976705_508694709198022_1722617698_o.jpghttps://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/329497_508694699198023_479117727_o.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció