A Windows Vista-ról minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows Vista-ról, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 146
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bewy avatar
hát ez jó kérdés...az ultimate pl sok mindenre jó mert szinte minden benne van. de a vistához kell 1 jó gép és sok ram mert sokat is eszik
0
0
0
0
pomrum avatar
8gb az amit a vista kezel a rambol mindegy hogy mennyit lát. Persze ebben benne van a vga- és a rendszer ram is együtt.
0
0
0
0
super88 avatar
de 8GB a 32 bites ker, akkor a vga ram nem számít szerintem bele ..
0
0
0
0
no avatar
Legjobb tudomásom szerint 4GB minusy a VGA ram.
0
0
0
0
super88 avatar
Plz Help !!! a 32 Bites vista 3 gigáig ismeri fel a ramot ugye? na de ebbe a 3 gigába nincsen benne a video karim meg a proci meg mit tudom én igaz? mert az Xp-m ugy számolta a 3,5 töt hogy benne voltak ezek is...
0
0
0
0
no avatar
Nem tudom én kb. 2-3 hete néztem akkor még csak 5 nyelven volt viszont legalább nem képzelődök 😀
0
0
0
0
Bewy avatar
már fent volt pár hete a magyar sp2 ő legalább is én megtaláltam és leszedtem.
de jah én is úgy vettem észre mintha kicsit gyorsabb lenne
0
0
0
0
no avatar
Na végre tölthető a magyar SP2 update, már fel is raktam és lehet csak képzelem, de bizonzos programok mintha jobban futnának.
0
0
0
0
super88 avatar
hol tudok venni 64 bites Vistát olcsón?😃
0
0
0
0
LagerMaister avatar
jo neked😜, nem tudok mit csinalni vele, a legjobban az idegesit az egeszben hogy ha nem engedi a FireFoxot hasznalni, akkor mar ujra sem tudom inditani a gépet, csak kezileg😞
0
0
0
0
Bewy avatar
nekem is ultimate van és firefox de semmi bajom nincs vele
0
0
0
0
LagerMaister avatar
vista ultimatet tettem föl, FireFox pedig a 3.0.7. De mar probaltam legalabb 3-4 vistat mindegyiken ezt csinalta. Sp1 - Sp2 Hun-Eng egyre megy😀
0
0
0
0
Bewy avatar
ez érdekes probléma. én ilyet még nem tapasztaltam 1 programnál sem. 3.0-a vagy valami ilyesmi a firefox amit használsz? próbáltál másik fajta firefoxot is? melyik vista van meg ultimate vagy melyik?
0
0
0
0
LagerMaister avatar
Üdv! Valaki tudna abban segiteni, hogy miert hal meg a vista ha FireFoxot hasznalok. Ahanyszor felteszem a Vistat mindig csak a FireFox miatt szedem le😀😉 Mert ha egyszer elinditom a FireFoxot akko megy rendesen, de ha kilepek es vissza be akarok lepni mar nem enged, es meg ujra sem indul utana a windows, muszaj mindig kezileg ujrainditanom a gépet.Ha valaki erre tud megoldast leci ossza meg velem is😜 Kösz előre is!
0
0
0
0
no avatar
Reggelt!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy feltelepítettem az orosz nyelvi csomagot, amit win update talál alapból, de alig néhány dolog lett cyril betűs és amint elkezdek írni visszaváltozik automatikusan magyarra. Van erre valami megoldás? Ja és azóta egy kicsit lassabbnak érzem a boot-ot is, ez természetes? Előre is köszi.
Szerk.: Bocs, nem láttam, hogy én voltam az utolsó.
(SIKERÜLT)
0
0
0
0
no avatar
Hát sajna ez minden 32Bites rendszerrel így van 😞 4 minusz a VGA ram.
0
0
0
0
Bewy avatar
nekem windows vista ultimate sp1-esem van és nekem nincs vele gondom legalább is csak 1-1 volt de az is gyorsan megoldottam.
csak 1 valami zavar a 32-bites vistában mégpedig az hogy 4gb ramom van és nem ismer fel csak 3.4gb-ot, de ahogy néztem nem is baj hogy ezt raktam fel és nem a 64-biteset
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek mikorra várható, hogy Vistából lehessen frissíteni (magyar) SP2-re? 5 nyelven már van, de magyar még nincs és, ha meglesznek a ramok jönne egy reinstall.
0
0
0
0
no avatar
szerintetek rátegyem a vista ultimatemre az sp1-et (egyaltálán jó-e a vista sp1)? mindenkitöl várom az építő jeleggű válaszokat thx
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
Akkor csak annyiba segítsetek hogy tom megcsinálni ezt az activeX-t és ezt az aero cuccot hol tom beállítani
0
0
0
0
thug85 avatar
ricsko1234: Én már leírtam a véleményem. Egyebet nem tudok javasolni.

nightvision14: Feltöltöd a képet a képfeltöltésre, ott a kép mellett lesznek elérési útvonalak. Lesz olyan, hogy direkt link, vagy valami ilyesmi, azt kell bemásolni a géped adatlapjára.
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
kérek mindenkit segítsen mert ez már idegesítő
0
0
0
0
no avatar
vki leírná nekem h a gépem adatlapjához h tudok betenni 1 képfeltötéses linket thx
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
Hogy tudnám megcsinálni ezt az activeX-t????hogy tudnám hejre hozni hogy minden rendbe legyen?Meg az everest home progit fel raktam el akartam indítani de azt írta ki hogy valami vállalathoz tartozom vagy mi de hogy tudnám ezt át állítani hogy othoni legyen a gépem?meg ezt az aero dolgot hol tom át állítani?
0
0
0
0
thug85 avatar
Az a gáz, hogy a 64 bitest raktad fel. Nem csípik a programok. Rakd fel a 32 bites Windows 7-et! Sokkal jobban jársz vele mint a Vistaval! Egy évig legálisan tudod használni. Mondjuk nálam nem akarta az alaplapi telepítő diszket elindítani, de viszont magától húzott mindenhez progit. Videó kártyához, chipsethez, még a monitorhoz is.
0
0
0
0
no avatar
ricsko1234 írta:
én már nem tom mi a tököm van ezzel a Vista-val de most raktam fel kb 4 órával ezelőtt és nem tudtam vele semmit csinálni mert fogamat jönnek ki a hibák nem tom ezt telepíteni stb.. pl.: most raktam fel a VGA-mat és erre valamai kék képernyő jött be és nem tudtam elindítani a Vistat 😠


Szerintem rakd vissza az XP-ét ha ennyi baj van a Vistával! Előfordulhat, hogy hibás amit letöltöttél mert nem lenne szabad, hogy ennyi hibát írjon ki!😕 Aztán várjál, hogy rendesen kijöjjön a Windows 7!😀😉 Kell holnap tok vinni XP DVD-ét a suliba!!😆
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
én már nem tom mi a tököm van ezzel a Vista-val de most raktam fel kb 4 órával ezelőtt és nem tudtam vele semmit csinálni mert fogamat jönnek ki a hibák nem tom ezt telepíteni stb.. pl.: most raktam fel a VGA-mat és erre valamai kék képernyő jött be és nem tudtam elindítani a Vistat 😠
0
0
0
0
Laci92 avatar
és akk mi a baja ha ezt irja ki?: The instruction at 0x00400154 referenced memory at 0x00400154.The memory could not be written.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az ActiveX vezérlők ActiveX technológiával készült újrafelhasználható szoftverösszetevők. Ezek az összetevők teszik lehetővé különleges funkciók, például animáció vagy felbukkanó menük hozzáadását a weblapokhoz, asztali alkalmazásokhoz és szoftverfejlesztő eszközökhöz. A Windows Update a számítógépen telepített szoftverek ellenőrzéséhez ActiveX vezérlőket használ, így pontos listát tud összeállítani a számítógéphez letölthető frissítésekről és egyéb szoftverekről.
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
huh de jó lenne.Am az én alaplapom egy fujitsu siemens és egy emberkétől vettem ezt az alaplapot és ő adta ezt a drivert-hozzá.eddig semmi gond nem volt vele XP-n.Apszolúte semmi.Mindig be jött nem értem most miért.Am nem tudjátok mi ez a activeX??
0
0
0
0
no avatar
A skint át kell rakni aero-ra, nem azon van alapból. A drivereket meg kell nézni, hogy Vista 64Bit kompatibilisek e, írtam is feljebb, hogy előtte ezt mindenképpen nézd meg, nehogy gond legyen. A hiba üzit, nem tudom mindjárt megkérdezek egy szakit.
0
0
0
0
dave500 avatar
Jóhogy nincs 3D... fel kéne rakni a drivereket nem?😉
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
Csá!
Most raktam fel ezt a 64bit-es Vistat-de nincs is 3d semmi.Olyan mint ha csak letöltöttem volna az XP-m hez egy skin-t.
Még a tálca alul az a vonal amin vannak ikonok nah még az se átlátszó Pedig ULTIMATE nem értem.😞
DE nem ez a legnagyobb baj.Ha nem az hogy elszeretném indítani az alaplapom driver-ét és azt írja ki hogy "ActiveX registration error.
0
0
0
0
no avatar
Simán írd ki alcohollal vagy amivel jól esik és be fogja bootolni 😀
0
0
0
0
no avatar
pls vki ebben segitsen már vagy 3-adszorra irom le de senki nem segit ha isoban van meg a vista és ha azt kiírom egy dvdre akkor tudom majd bootolni? vagy ha nem h tok boot dvd-t készíteni? plss 😕😢
0
0
0
0
dave500 avatar
pomrum írta:
Újra mondom, az X86 a gépeknek a acpi-je, nem a rendszereké és nem létezik x86-os Vista sem xp mindkettőböl csak 32 és 64 bittes van.

Oké akkor acpi...
De akkor is x86😆
0
0
0
0
no avatar
Mielőtt ram vásárlásba kezdtem, megnéztem, hogy minden driver menni fog e a gépemen és eddig nem találtam olyat ami ne menne 64bites rendszeresen szóval én azt tanácsolnám, hogy előtte tölts le minden drivert, hogy tudd mire is számíthatsz. Gyorsabbnak nem gyorsabb, csak azért ne rakd fel.
0
0
0
0
no avatar
mind1 én ugy tudtam h x86=32 bit és ez van a vistámra is irva tök mind1 csak 32 bites legyen de arra még nem kaptam választ h ha isoban van meg a vista és ha azt kiírom egy dvdre akkor tudom majd bootolni? vagy ha nem h tok boot dvd-t készíteni?
0
0
0
0
pomrum avatar
Újra mondom, az X86 a gépeknek a acpi-je, nem a rendszereké és nem létezik x86-os Vista sem xp mindkettőböl csak 32 és 64 bittes van.
0
0
0
0
dave500 avatar
Igen az!
x64=64bit
x86=32bit
0
0
0
0
no avatar
az x86-os vista a 32bites ugye?
0
0
0
0
no avatar
ha isoban van meg a vista és ha azt kiírom egy dvdre akkor tudom majd bootolni? vagy ha nem h tok boot dvd-t készíteni? pls vki segitsen thx😉
0
0
0
0
pomrum avatar
dave500 írta:
ricsko1234 írta:
Helló!
Most egy olyan Vistat töltöttem le amibe benne van az összes vista(ultimate-t fogom fel rakni)
de ez valami x64-es.Az baj?az jobb mint az x32-es??

x32-es nincs, az x86! És nembaj, ha a procid 2magos.

Sajnos valamit keversz Dave. Ő arrol beszél hány bittes a rendszer te pedig a gép acpi-jét emlegeted, a kettő messze nem ugyanaz.😊
0
0
0
0
dave500 avatar
ricsko1234 írta:
Helló!
Most egy olyan Vistat töltöttem le amibe benne van az összes vista(ultimate-t fogom fel rakni)
de ez valami x64-es.Az baj?az jobb mint az x32-es??

x32-es nincs, az x86! És nembaj, ha a procid 2magos.
0
0
0
0
pomrum avatar
Nos bár jobb a 64 bittes rendszerek memória kezelése én még sem szoktam sose ajánlani. Az ok az hogy a Microsoftnak a 64-bittes rendszerei ugy mond mostoha gyerekekk lettek nem igazán figyelnek a driverekre és a programokra sem ami kell hozzájuk, merthogy mindenböl akkor már 64-bittes kell. A játékokbol is ritka a 64bittes.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az azt jelöli, hogy 64bites vagy 32bites. A 64bites elvileg gyorsabb. A Windows 64 bites változatának a futtatásához a számítógépben 64 bites processzornak kell lennie. Ahhoz, hogy a 64 bites Windows Vista nagyobb memóriakilhasználási képességét kihasználja, a számítógépnek legalább 4 gigabájt memóriával kell rendelkeznie.
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
Helló!
Most egy olyan Vistat töltöttem le amibe benne van az összes vista(ultimate-t fogom fel rakni)
de ez valami x64-es.Az baj?az jobb mint az x32-es??
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció