A Windows XP-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows Xp-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 219
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Adam996 avatar
helló lenne 1 kérdésem még pedig mikor fel telepitem a windows XP-t nem eredeti CD-ről akkor kell utána futtatni valamit hogy eredetinek lássa pl. windows loader-t,?
0
0
0
0
atikac avatar
Sziasztok.
En most egy darabig az itthoni geprol tolom es nagyon idegesito az indito kepernyo. Sosem indul el a windows, mindig ra kell kattintani az Administrator gombra s akkor meg egy sor gondolkodas utan elindul.
Valaki nemtudja hogy ezt hogy tudnam kiszedni? Win XP-rol van szo..
0
0
0
0
DeXHerO avatar
hello mért van az hogy az xp-m szaggat ha játszok akkor nem csak akkor mikor nettezek.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Sziasztok! A monitorom 1680X1050-be üzemelt mindig is! Tegnap kikapcsoltam a gépet ebbe a felbontásba, ma este bekapocsolom, és magasságra kb. a fél képernyőt látom, oldalra pedig húzni kell hogy lássam a startot. Ez mitől van? Tegnap semmit sem telepítettem ami videókártyával kapcsolatos
0
0
0
0
hnemaria avatar
Cheese írta:
zsolty87:menjen rá 7... sztem.
Kérdésem.:Hogy kell felhozni azt az ablakot amelyik azt "dirigálja" hogy mien programok induljanak el a windows-al együtt (Startup)...?, és még annyi hogy hogy tudnám átnevezni/törölni/megsemmisíteni az explorer.exe-t (a suliba akarom) kösz előre is a válaszokat.(a suli gépet egy *** infó tanár miatt akarom megviccelni[: gondolom ismerős helyzet)


elöször ugy probáld kitörölni, hogy feladatkezelöben bezár explorer.exe, uly folyamat, cmd.exe , beirod szépen : C:\Windows\system32>del explorer.exe

valami ilyesmit kellhet xp nél 😀 ha hozzáférés megtagadvát ír, akkor

1. Start > Futtatás > "cmd "
2. takeown /F "C:\Windows\system32 " /R
3. icacls "C:\Windows\system32 " /grant Adminneve:F /t ( vagyis gondolom admin neve ilyesmi hogy tanulo01 vagy valami 😀

de ez csak tipp 😀 Win7 ben igy müködik. XP t sajnos nem ismerem annyira 😃
0
0
0
0
no avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win XP felismerne 2 x 2 GB 1333 MHz memóriát?

ha az az xp 64 bites, akkor igen. mondjuk a 32 bites is, feltéve hogy nincs vga-d, de mivel az biztos kell, ezért csak 64 bites op-vel fogod tudni mind a 4GB ramot kihasználni.
0
0
0
0
laci503 avatar
Cheese írta:
zsolty87:menjen rá 7... sztem.
Kérdésem.:Hogy kell felhozni azt az ablakot amelyik azt "dirigálja" hogy mien programok induljanak el a windows-al együtt (Startup)...?, és még annyi hogy hogy tudnám átnevezni/törölni/megsemmisíteni az explorer.exe-t (a suliba akarom) kösz előre is a válaszokat.(a suli gépet egy *** infó tanár miatt akarom megviccelni[: gondolom ismerős helyzet)


explorer.exe-t csak feladatkezelőbe tudod szerintem leállítani de kitörölni nem fogod tudni szerintem
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Win XP felismerne 2 x 2 GB 1333 MHz memóriát?
0
0
0
0
no avatar
Egyébként még annyi hogy Daytona van fönt.
0
0
0
0
no avatar
Beakartam állitani egy gépem a hangot, de azt irta ki hogy nem elérhető a keverőeszköz.. MEgprobáltam fölrakni minden féle hangkártya programot,de semmivel nem jo.. Valaki tudja a megoldást.. ? :S
0
0
0
0
bmartin23 avatar
felismerné, de a legjobban akkor működik, (sztem ezt te is tudud) ha tök ugyanolyan a két RAM
0
0
0
0
apetit1989 avatar
valamikor nincs kiirva, hogy konkrétan cd boot.
Olyasmi is, lehet, hogy optiarc blablabla, ide0, ide1, attól függ, melyik ide konnektorban van a cd mechanika. ha satás, elvileg ki kéne lennie irva, hogy mittomén pl sony xxx xxx, attól függ miféle gyártmányú a mechanika
0
0
0
0
bmartin23 avatar
én úgy tudom, hogy a 770-es alaplapoknál van boot menü. Általában ez az F11 szokott lenni. Azt próbáld meg. Ha működik, akkor el lehet felejteni a BIOS-t ezen a téren!
0
0
0
0
plash avatar
igen cd ről akarok de csak olyan van hogy USB CDROM:

és nincs utána semmi mit kel tenni hogy felismerje..?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
plash írta:
Sziasztok!

Segítség kéne, hogy hogyan rakjam fel az xp-t... elindítom a gépet és f2 behozza a bios menüt... ott boot ... és van 7 db valami pl.: usb cd rom usb hdd stb... milyen sorrendben kéne rakni ...(probálkoztam úgy, hogy valami dvd ramot bootoltam be és utána mit kéne nyomogatni..?

A választ előre is köszönöm...
először is azt mond meg, hogy miről akarsz bootolni, ha CD-ról, akkor értelemszerűen a CD meghajtót kell elsődleges bootlemeznek beállítani, és ha indításkor látja a windowst-rajta, akkor majd kijön 1 szöveg, hogy lemezről bootoláshoz nyomjon ezt, vagy lami ilyesmi
0
0
0
0
plash avatar
Sziasztok!

Segítség kéne, hogy hogyan rakjam fel az xp-t... elindítom a gépet és f2 behozza a bios menüt... ott boot ... és van 7 db valami pl.: usb cd rom usb hdd stb... milyen sorrendben kéne rakni ...(probálkoztam úgy, hogy valami dvd ramot bootoltam be és utána mit kéne nyomogatni..?

A választ előre is köszönöm...
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
Nem ide kellene írnom,de nem találtam jobb helyet.
A Windows 2000 Professional kb mennyivel eszik kevesebbet az XP-nél?
Úgy értem mennyire használja a gépet magának(pl a ramot)?
És ha van egy letöltött verzióm,trükközni kell hogy bootoljak cd-ről vagy megy ha szimplán kiírom is?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Tesla GoD írta:
zsolty87 írta:
Tesla God, a régi játékok közül csak a Diablo II: Lord of Destruction-nel akarok játszani. Most nekem jelenleg Win Vista-m van, és ezen lefagy a játék. Azért akarok Win XP-t mert ha vista alatt is lefagy a játék akkor szerintem nem indulna el a Win 7-en se.
tudtommal a diablo-t lehet futtatni win7-en, bár magam még nem próbáltam, de a legtöbb játékot valamilyen módon rá lehet bírni hogy fusson rajta




Hát Windows Vistán nekem valamiért nem fut. Vagyis elindul, de 5-10 perc játék után lefagy és kilép a windows-ig. Viszont maga a számítógép nem fagy le.
Lenne még olyan kérdésem (igyekszem nem túl bonyolítani), hogy tegyük fel én most veszek egy operáció rendszert eredetiben (Windows XP-t vagy Win7-et), most feltelepítem a gépemre,
minden adatot amit kér a microsoft elküldöm és regisztrálom ahogy kell.
Viszont ha talán 2-3-4 év múlva veszek egy másik gépet és arra is felrakom ugyanezt az operációs rendszert, és az új géppel neteznék sokat, viszont akkor a régit már nem használnám netezésre.
Akkor abból lehet nekem valamilyen kellemetlenségem?
Elvileg nem lehet belőle baj, mert ugye egy verziószámú operációs rendszer egyszerre egy géppel csatlakozik a nethez.
Vagy az oprendszer elküldi a microsoftnak a gép adatait is amire feltelepítették?
Mivel már volt sok gondom a netről letöltött, kéz alól vet operációs rendszerekkel, egyszer rászánnám a pénzt hogy vegyek egy jogtiszta operációs rendszert amit használhatnék akár 5-6 évig is,
mindig feltelepítve az éppen aktuális gépemre.
Tudok én ilyet csinálni??
Előre is köszi mindenkinek a választ.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
zsolty87 írta:
Tesla God, a régi játékok közül csak a Diablo II: Lord of Destruction-nel akarok játszani. Most nekem jelenleg Win Vista-m van, és ezen lefagy a játék. Azért akarok Win XP-t mert ha vista alatt is lefagy a játék akkor szerintem nem indulna el a Win 7-en se.
tudtommal a diablo-t lehet futtatni win7-en, bár magam még nem próbáltam, de a legtöbb játékot valamilyen módon rá lehet bírni hogy fusson rajta
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Tesla God, a régi játékok közül csak a Diablo II: Lord of Destruction-nel akarok játszani. Most nekem jelenleg Win Vista-m van, és ezen lefagy a játék. Azért akarok Win XP-t mert ha vista alatt is lefagy a játék akkor szerintem nem indulna el a Win 7-en se.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
XP-t akarok majd tenni az új gépemre, hogy tudjak játszani régebbi játékokkal is. Létezik ebből 64 bites. A mostani játékoknak mennyire fontos a directX 11? Elindulna XP-n mondjuk a Crysis 2?
1. mennyire régi játékokkal akarsz játszani? mondj esetleg 1-2 konkrét címet
2.a dx 11 nem fontos, csak jobban néz ki tőle a játék, ill. egyes játékok dx10-nél alacsonyabb verzióval nem futnak(de csak kevés jelenleg)
3.azt nem tudni, de a konzolos verzió miatt sanszos h 9.0c-t is fog támogatni, tehát XP-n is menni fog, de ez csak az én spekulációm
0
0
0
0
Krinya15 avatar
tudtommal a dx11-től szebb az egész grafika, részletesebbek a részecskék, élethűbb minden (tapasztalat, nekem dx11 van).
igazából attól függ hogy milyen konfigod van... mert ha erős a géped akkor jobban jársz win7-el
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
XP-t akarok majd tenni az új gépemre, hogy tudjak játszani régebbi játékokkal is. Létezik ebből 64 bites. A mostani játékoknak mennyire fontos a directX 11? Elindulna XP-n mondjuk a Crysis 2?
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
nem tudom, de aktivátorhoz majd még tudok adni TPB linket ha kell, telepíteni szerencsére mindenféle aktiváció nélkül lehet, nem úgy mint anno az XP-t

Még meggondolom, és ha ugy döntök, hogy letöltöm, akkor majd segítséget kérek tőled😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nem tudom, de aktivátorhoz majd még tudok adni TPB linket ha kell, telepíteni szerencsére mindenféle aktiváció nélkül lehet, nem úgy mint anno az XP-t
0
0
0
0
no avatar
Hát majd megpróbálom
Köszi😀
Megnéztem piratebay-en, és egy moderátor feltöltött egy 7 ultimete-t, és azt írja, hogy no serial, no activation, all genuine. Szerinted az jó?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
XP-nél marad a DX 9- de szerintem mondjuk piratebay-en keress win7-et, amit sokan seedelnek, az biztosan jó lesz, lassan nekem is kell 1 után néznem a közelgő új gép miatt, kiírod DVD-re, felrakod és meg van oldva, nem kell köröket futni érte
0
0
0
0
no avatar
Hát igazábol sz a problémám, hogy lessz egy fölső közepes gépem, és most derült ki, hogy nem tudok hozzá szerezni win7-et, ami rendesen működik.
Szóval akkor az xp nél a max a directX 9?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bartadavid94 írta:
Hali!
Lenne egy fontos kérdésem.
Azt hallottam, hogy az xp nem tudja kezelni, a directx10 et és 11 et, csak a windows 7 és vista.
Ez igaz, vagy hülyeség?
Merthogy nincs pénzem új os re, viszont van egy tört xp-m.
Nagyon szeretném ha segítenétek.
Előre is köszi.
nem nagyon tud velük mit kezdeni, szedj le egy win7 et, és rakd fel, ha nincs speciális okod eredetit használni, az is remek lesz
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Lenne egy fontos kérdésem.
Azt hallottam, hogy az xp nem tudja kezelni, a directx10 et és 11 et, csak a windows 7 és vista.
Ez igaz, vagy hülyeség?
Merthogy nincs pénzem új os re, viszont van egy tört xp-m.
Nagyon szeretném ha segítenétek.
Előre is köszi.
0
0
0
0
Lizard avatar
Jeszy93 írta:
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet beállítani, hogy milyen progik induljanak el bekapcsoláskor?



Én ehhez egy külön programot ajánlok- MZ Ultimate Tweaker 5.9
0
0
0
0
Jeszy93 avatar
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet beállítani, hogy milyen progik induljanak el bekapcsoláskor?
0
0
0
0
Lizard avatar
forestgreen írta:
Hali!

Van egy problémám. Nem boot-ol be normálisan az XP cd. Addig jutok el, hogy a CD-rom-ról való indításhoz nyomjon egy billentyűt.

Ezután indul az XP ami fenn van. Csak az vírusos és le kell törölni...

Valami ötlet?



ha biosba be van állítva hogy cd-ről bootoljon előszőr akkor annak működnie kellene, szal szerintem az optikai meghajtó a bűnös, nekem már volt dolgom olyannal ami működött a rendszer alatt rendesen de bootolásnál nme volt hajlandó beolvasni szintén az XP cd-t!
szal szerintem ha van lehetőséged köss rá egy másikat és próbáld azzal!
0
0
0
0
forestgreen avatar
Hali!

Van egy problémám. Nem boot-ol be normálisan az XP cd. Addig jutok el, hogy a CD-rom-ról való indításhoz nyomjon egy billentyűt.

Ezután indul az XP ami fenn van. Csak az vírusos és le kell törölni...

Valami ötlet?
0
0
0
0
no avatar
ti milyen gyakran csináltok töredezettségmentesítést, és rendszer tisztítást? milyen progikat használtok hozzá?😀
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
Az lene a kerdesem h kell 2 windowsot tenni a gepre?NA de most van nekem a gepemen a Win 7 es meg fell szeretnem rakni az xp-t is de ezt h lehetne megoldani h rajta maradjon a windows 7 is meg xp i legyen rajta ?meg koszonem a segitseget😀
0
0
0
0
rocka avatar
Vki nemtudja ha teszek fel XP-re témát ( nem VIStásat hanme sima témát) akkor az nem cseszi szét a gépet? 😊
0
0
0
0
Flash avatar
Igen tudom, azért írtam! 😀
Hagyd a fenébe a regeditet, csináld amit írtam, és akkor gyorsabban fog felállni az XP, és még ki is fog kapcsolni a géped!
😉
0
0
0
0
no avatar
Flash írta:
Ha nem műxik, akkor talán hagyni kéne a pi***ba, nem?
Töröld az összes autostart programot az antivírus és a tűzfal kivételével, és máris gyorsabban fog indulni a géped!


Bocsi, de nekem nem az indulással hanem a leállással van problémám.
0
0
0
0
Flash avatar
Ha nem műxik, akkor talán hagyni kéne a pi***ba, nem?
Töröld az összes autostart programot az antivírus és a tűzfal kivételével, és máris gyorsabban fog indulni a géped!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Van egy kis problémám és nem tudom, hogy mit csináljak.-Ha utasítjuk az xp-t kikapcsoláskor hogy törölje a virtuális memóriát(lapozófájlt), akkor idításkor gyorsabb lesz a memória kezelés és gyorsabban boot-ol.Viszont megnöveli a kikapcsolás idejét.
Módosítsuk a REGEDIT-tel:HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Session Manager\ Memory Management kulcsra menjünk és az itt található ClearPageFileAtShutdown bejegyzés értékét módosítsuk 1-re. Viszont mennyivel növeli meg? Mert nálam nem, hogy megnöveli de ki se akar kapcsolni.
Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
no avatar
Én maradnék az XP-nél mert az nem eszik annyit! 3GB RAM-ot így is tudsz használni és az miatt az 1GB RAM miatt fölösleges megint Windowst telepíteni! Meg persze amit írtál az is egy jó pont!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az jó csak semmi érteleme pl ha mondjuk az xp 512Mb ramot eszik akkor maradd 2,5Gb ram de ha a vista 2gb ramot eszik akkor marad 2Gb ram szerinted melyikkel járnák jobban
0
0
0
0
no avatar
A Vista alapból több RAM-ot eszik ezért is van, hogy a mai játékoknak 2GB RAM kell minimumba! Ha felrakod a 62bite-es Vistát akkor szerintem mind a 4GB RAM-ot használni fogja a gép!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
És azért az 1gb ramért érdemes felrakni a vista 62 bitet vagy annak annyir ram kéne hogy ugyan ott járnák mint az xp vel?
0
0
0
0
no avatar
Egyszerű! Ha az XP a 4GB-ból 3-mat ismer fel akkor a 4-edik csak fölösleg! Mintha ott se lenne!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azt még mindig nem tudom hogy 4gb ramom van de az xp csak 3Gb ot lát na de akkor azt a maradék 1gb ot kihasználja??? pl játékoknál vagy valami vagy csak úgy eltűnik???
0
0
0
0
LagerMaister avatar
legfejebb ugy hogy kikacsolod azt hogy ne induljon el windows indulasakor.
0
0
0
0
no avatar
és hogy tudnám megcsinálni hogy ne jöjjön ki ez a hibaüzenet?
0
0
0
0
LagerMaister avatar
gondolom alaplapi hangkartyad van, nah ez szerintem ahoz tartozo audio manager.legalabb is nalam ez annak felel meg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció