A Windows XP-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows Xp-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 219
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Arthur Morgan avatar
Remélem a cyberpunk 2077 futni fog rajta 😆. Annak idején én elégedett voltam vele.
0
0
0
0
💬 1
SuperPuma avatar
@Arthur Morgan: Ha lesz DirectX9 vagy korai OpenGL API, akkor igen 😊
0
0
0
0
carl18x avatar
Hát belegondolva még manapság is elég sok helyen megy Windows XP! 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Szerintem jó lenne ha így kiadnának. 😃
0
0
0
0
💬 3
Andris18 avatar
@FoLey: A régi biztos hogy kikapcsolja e ablak. Az de hiányzik! Egyébként elég érdekes. Bár az xp érzés 60%-át a háttérkép adja. 😆
0
0
0
0
Rockos avatar
@FoLey: Hát nem tudom, nekem valahogy nem jön be ez a "vasaljunk ki mindent oszt legyen egyszínű" megoldás, ami az utóbbi verziókkal a windows lett. A win7-ben még van egy kis élet, ha dizájnról van szó. 8-tól felfelé erőteljesen semmilyen hatást kelt bennem. De ez lehet, hogy csak nálam van így.
0
0
0
0
CsocseX avatar
@FoLey: Azta... Ez bitang jól néz ki. Ez gondolom valami fanmade cucc, vagy téma?
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Halisztok
Létezik még olyan böngésző ami normálisan használható az IE-n kívül ?
Chrome,Opera,Firefox folyamat crashel.
0
0
0
0
💬 5
FaLchioN avatar
@YoRHa 2B: Vivaldi, Torch
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@FaLchioN: Köszi, megpróbálom őket, bár a torch is chrome engine es szal kiderül 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@YoRHa 2B: Amúgy át lehet írni a telepítő jellemzőit, hogy felmenjen XP alatt is a Chrome offline telepítője.
Viszont úgy vagyok vele, hogy netezni tényleg ne azzal a géppel akarj. Egyszerűen kevés már egy P4 530.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@YoRHa 2B: XP x64 alatt én Operát használok gond nélkül.
0
0
0
0
no avatar
@YoRHa 2B: Nálam tökéletesen működik a Firefox és a Chromium/Chrome is.
0
0
0
0
call avatar
Sziasztok , nagyon régen jártam itt már , lenne egy kérdésem , egy barátomnak segitenék ujra telepiteni egy gépet ! Toshiba Satellite L40-17R a gép , nagyon régi , az a helyzet vele hogy ami benne volt vinyo kuka , folyton kékhalál ( egy másik gépben is néztem ott is kékhalál ) rendeltem bele egy ujjat ! bios látja , boot menü amit elérek F12-vel látja , xp cd-t beteszem el kezdené feltelepiteni , rá nyomok hogy tovább és ezt irja " A telepitö nem talált a számitogépben telepitett merevlemezes meghato , és egy F3 - kiléppés , és ennyi , Biosban semmi állitási lehetöség , ilyenkor mit lehet tenni ? köszönöm
Bezár
0
0
0
0
💬 3
Moon_Breaker avatar
@call: .

1. lépés : https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2015/06/img_55790f488afba.jpg

2. lépés : https://static.makeuseof.com/wp-content/uploads/2013/03/Trashed-Laptop.png
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Moon_Breaker: Moon_Breaker 😆 ez haláli 😂
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bukta2: Most nem azért, de én ezt tenném. 😀

Spoiler!
Bírom mikor bent melóhelyen is jön az öreg csaj hogy csináljam már meg a 20 éves laptopját mert kerreg benne valami és folyton újraindul..

Mondtam neki hogy ne kínozza már szerencsétlent, dobja ki azt vegyen egy újat használtan 40ezerért ért.

Én értem, becsülöm meg tisztelem a régi tech cuccokat de ami már nem megy ne erőltessük, engedjük el. 😃
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Van egy régi Asus netbookom melyen vacakol a rendszer, így újra szeretném telepíteni az XP-t (pendriveról). A telepítés során kiírja a jelenlegi partíciókat: C -ezen van a Windows, E -adatok. Ha a C partíciót formázom és telepítem rá az XP-t, akkor megmaradnak az adatok az E partíción?

Köszönöm a választ előre is!
0
0
0
0
💬 2
TheMenkuPocok avatar
@KRZT963: Csak arról a partícióról fognak törlődni az adataid melyet formázol, a többi érintetlenül kellene maradjon. Ha esetleg a windows nem fogja felismerni a másik partíciót a rendszertelepítés után akkor a Disk Management menü alatt meg lehet oldani hogy megjelenjen (olyankor fordul elő mikor a windows elfelejt egy betűt adni neki és te kell tegyél egyet kézileg). Remélem tudtam segíteni és nem lesz gond vele. De mindenképp figyelj oda melyiket fogod formázni, magam is megjártam már többször is.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@TheMenkuPocok: Köszi a gyors választ!😀
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Majd szerzek akkor masikat 😃😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Vagy a cdnek annyi. egy karc is beverheti az utolsó koporsó szöget az hogy régebben jó volt most nem feltétlen jó.
0
0
0
0
alpyka2 avatar
jhaa😆 de mar mas gepre is felraktam ugyanarrol a CD-rol. Lehet hogy most elrontottam valamit?😕
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
alpyka2 írta:
Hat nem hiszem tiszta teljesen megneztem megtisztittom CD- tisztitoval s ugy sem


nem úgy értette ő😃 úgy rossz a CD hogy szarul lett megírva nem úgy ahogy az kötelező.
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Hat nem hiszem tiszta teljesen megneztem megtisztittom CD- tisztitoval s ugy sem
0
0
0
0
alpyka2 avatar
sziasztok...a regi gepemre megprobaltam feltenni egy SP2-es XP-t de nem tudom oltt vn h step 3/6 s onnan nem megy tovabb valamiert... nem tudjatok mi lehet a baj?😕
0
0
0
0
FoLey avatar
dwwin.exe-t hogy tudom letíltani?,mert idegesítő,hogy előjön cod 4 közben,de nem mindig,hogy dwwin.exe és a lapozófájlom felszökik az egekbe jah és most tettem rá az XP-t és friss meg spybot-al is végigfutattam és nincs semmi

https://kepfeltoltes.hu/121002/dwwin_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
becker0042 avatar
sisko írta:
becker0042:Csak egy tipp : ha nem tudta befejezni a win telepítését,akkor nem is tud elindulni,ezért próbálj újra CD-ről bootolni és ha lehet,akkor javítani,ha nem,akkor újra kell kezdeni egy tiszta telepítést elölről sajna.



Kösz a választ! 😀
0
0
0
0
sisko avatar
becker0042:Csak egy tipp : ha nem tudta befejezni a win telepítését,akkor nem is tud elindulni,ezért próbálj újra CD-ről bootolni és ha lehet,akkor javítani,ha nem,akkor újra kell kezdeni egy tiszta telepítést elölről sajna.
0
0
0
0
becker0042 avatar
Hello!
Mit tudok olyankor csinálni ha:
telepítettem a windows xp sp3 at, de áramszünet miatt kilépett és nem tudta befejezni a telepítést, és már nem tudom folytatni a telepítést, és amikor bekapcsolom a gépet mindig kiad egy olyan képernyőt amin tudok választani hogy melyiket bootolja be és ha rámegyek hogy
Windows XP Professional - magyar akkor minden ok de ha arra hogy
Windows XP Professional - telepítés akkor meg nem csinál semmit csak újraindul a gép és megint ugyan ezt kiadja. Na azt szeretném tudni, hogy ilyenkor mi a tennivaló? Légyszi segítsetek mert nagyon idegesítő... 😃
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Valaki tudna segíteni?
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Üdv!

Egyszer megfordultam már ebben a Topic-ban az XP problémámmal!
Már nem kell sokat várni az új gépig,de mivel ez a mostani megmarad fontos lenne az XP megjavítása(ne kérdezzétek miért).
Felidézve a régi irományaimat leírtam,hogy az XP betöltő képernyő utána "fekete halál" jelentkezik!
Nah most,gondolt egyet az XP-m,s megunva a fekete képernyőt,kékre váltott azzal az indokkal,hogy idézem"Helyrehozhatatlan rendszerhiba"..
Kicsit utána olvasgattam a dolgoknak,s kiderült,hogy egy esetleges Trójai okozhatja a problémát,de nem találtam semmit!
Viszont,sikerült elindítanom Csökkentett Módban,s a segítségeteket kérném,hogy esetleg le lehet-e ott futtatni valamit,hogy helyrehozzam a Rendszerhibát?

Köszönöm előre is! 😀

Szerk:a Microsoft hivatalos oldalán leírják a hibára a megoldást de kicsit kínai...[LINK]
Írja ezt a Doctor Wattson hibakeresőt...ezt,hogy kell megvalósítani?
Jah és még annyi,hogy amelyik partíción van az XP annak az ikonja egy ideje megváltozott és olyan lett helyette mint amikor kitörlünk egy progit és nem találja a gép...szal tudjátok mire gondolok! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Elsőzör feltelepíed az Xp-t egy üres partícióra, majd egy másik üresre a Win7-et. Ennyi az egész. A sorrend fontos!
0
0
0
0
Szykla avatar
penzessandor:.

Így szerintem, az ne zavarjon hogy Vista van a leírásban.

[LINK]
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
hát nem, de h tudok felrakni 1 xp és egy 7 -et ?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Akkor az a progi 64-bites xp-n se fog jól menni, mert gondolom amiatt nem egy jól, mer tnem kompatiblis a 64-bites verziókkal. Mondjuk szerintem az lenne a legjobb ha fent maradna a 32-bites Xp, s feltennél egy 64-bites Win7-et. Nem hinném, hogy az a program igényelne 8 GB Ram-ot.
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
de azon nem megy 1 progi.. 😞 vagyis megy, de nem jól.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
64-bites Xp felismeri, de abból nem lett jó a 64-bites változat. inkább Win7 64-bitet ajánlok.
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
Hali, tudtok, egy olyan XP-t, ami fel ismer 8GB-ot?
SP2-est ha lehet. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
100k-ért be is szerezhető az ultimate. 30-ért a home premium. De egyébként nyilvánvaló, hogy le kel tölteni. 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
Fanthomas1742 írta:
S honnan lehet szerezni windows 7-et?

boltból 😂

(de persze ha az olcsóbb megoldást választod akkor torrentről 😀😉
0
0
0
0
Fanthomas1742 avatar
S honnan lehet szerezni windows 7-et?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Van 64-bites Xp is, de az elég béna rendszer lett. Miért is nem jó a Win7? Az Xp már elavult, lassan elveszik a támogatását.
0
0
0
0
niteforce avatar
tdavid00 írta:
niteforce írta:
És miért nem teszel rá Windows7-et? 😊


Mert nem szeretem...

Te tudod.
0
0
0
0
tdavid00 avatar
niteforce írta:
És miért nem teszel rá Windows7-et? 😊


Mert nem szeretem...
0
0
0
0
niteforce avatar
És miért nem teszel rá Windows7-et? 😊
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Superlompos írta:
És melyik gépedre tervezed azt? 😊


Hát, hamarosan veszek egy laptopot... csak az a gond velük, hogy több, mint 4 GB RAM van bennük, és az XP csak ennyit enged... 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
És melyik gépedre tervezed azt? 😊
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Az igaz, hogy a Windows XP szerver változata 32GB RAM-ot is tud kezelni? Mert akkor lehet, hogy az lesz a rendszerem 😃
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Superlompos írta:
Nyilván az egészet leformázza. Tehát ha van egy 20 gigás partíció, amire az xp-t akarod rakni, akkor abból nem 5 gigát fog leformázni. Esetleg akkor, ha azt a 20-at még felosztod.


Felosztogatni meg már macerás lenne tehát inkább várok a kövi gépemre.. pár hónapot már kibírok! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nyilván az egészet leformázza. Tehát ha van egy 20 gigás partíció, amire az xp-t akarod rakni, akkor abból nem 5 gigát fog leformázni. Esetleg akkor, ha azt a 20-at még felosztod.
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Superlompos írta:
Milyen rendszerindító fájlok. Ha bebootolod az xp telepítőt, akkor le tudod formázni az Xp partíciót, s márismehet rá újra az Xp.


Igen csak ezzel az a gond,hogy az egész partíciót leformázza amit azért nem kéne...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Milyen rendszerindító fájlok. Ha bebootolod az xp telepítőt, akkor le tudod formázni az Xp partíciót, s márismehet rá újra az Xp.
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Superlompos írta:
Lehet, hogy megsérült valami rendszerfájl. Szerintem újra kéne raknod. Ha esetleg van valami fontos azon a partíción, akkor próbáld meg csökkentett módban elindítani. Ha nincs fontos cucc, akkor értelemszerűen újrahúzod.


Igazából azon is gondolkoztam,hogy le kéne törölni de ez nem lehetséges mert ott vannak a rendszerindító fájlok...végül is csak játszani játszottam ott mert jobban futottak a játékok,de akkor hagyom ahogy van,várok az új gépig!
Azért köszi! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Lehet, hogy megsérült valami rendszerfájl. Szerintem újra kéne raknod. Ha esetleg van valami fontos azon a partíción, akkor próbáld meg csökkentett módban elindítani. Ha nincs fontos cucc, akkor értelemszerűen újrahúzod.
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Superlompos írta:
Megformztad a vinyót, mielőtt rátelepítetted az Xp-t? Mármint üres vinyóra raktad fel az Xp-t?


Igen a számítógép tök üres volt mikor fel lett rá először telepítve az Xp,aztán pedig egy másik partícióra a Win7..nem tudom mi baja lehet eddig jól működött! :/
Meg aztán Floppy meghajtó sincsen! :S
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Megformztad a vinyót, mielőtt rátelepítetted az Xp-t? Mármint üres vinyóra raktad fel az Xp-t?
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Üdv!

Gondoltam ma egyet és eszembe jutott,hogy nincs nekem szükségem a Win7-re...amíg nem lesz új gép!
Elindítottam az XP betöltött s kék halált kapott(helyrehozhatatlan rendszerhiba),mikor másodszor is elindítottam már csak egy fekete képernyő fogadott a töltés után...azt mondták rakjam be a CD-t s futtassak le valami javító programot(valami chksd-t mondtak v mit).El is indítottam a Javítást de azt írja helyezze be a Floppy lemezt a meghajtóba s utána nyomjon Entert!o.O
Esetleg tudjátpk,hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!
0
0
0
0
bukta2 avatar
Nem zavarsz ez a topik erre van :D
0
0
0
0
becker0042 avatar
Helló!

Most telepítettem fel a Win XP - t de az a gond, hogy rajt van a gépen még az előző XP is. Hogy tudom letörölni a régit, hogy ne tegyek kárt az új Windowsba?

Megoldva, bocs h zavartam! 😀 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Spartan117 írta:
még mostis jönnek gémek xp-re minek menjek 8ra akkor az is lehet hogy sok játék nem fog menni de kösz ia tanácsot igen én is utánanéztem több memóriát (ramot) tud lekezelni a 64 bit 😀 de tényleg köszi


nem XP-re jönnek a gémek, csak DX9ben is megcsinálják amit támogat az XP...
jahh, sok játék nem fog menni, 2000 előttről...
0
0
0
0
no avatar
Superlompos ugy látom félre értettek : ugy értettem Windows7 64 bitet rakok majd nem Windows8 at erre gondoltam 😀 de köszönöm a figyelmeztetést😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció