Driver kereső és Driver gondok

Szerző: pomrum, 2009. April 30., téma
Fórum » Asztali PC
A témacímben benn van amit tudni kell.
Hozzászólások: 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
lasrevin avatar
Én is a reinstall mellett döntöttem. Tökéletes köszi mindenkinek.
0
0
0
0
fullmenthal avatar
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget,holnap Windows reinstall lesz,mivel Windows 8-on úgyse futott minden ami kellett volna.
Remélem így már tiszta Windowssal nem lesz problémája,és a 14.6os Drivert próbálom ki elsőnek,hátha bejön.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
NV AMD probléma van szerintem. Aalapos nV drvier takarítás kellett volna előtte. De az isl ehet, hogy 14.4 éppen neked pont nem jött be. 14.6-ot is próbáld meg.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem kéne hogy az probléma legyen...
0
0
0
0
fullmenthal avatar
Bronson :

Igen,haveromtól vettem használtan a karit,és nála tökéletesen működött.
Windows nem zavarhat be neki?
Mert haveromnak 7-es van fent,nekem pedig 8-as.
No,de mindenesetre megfogadom a tanácsod,és kitörlöm a szemetet !
0
0
0
0
Bronson avatar
használtan vetted a kártyát? driver sweeperrel törölj ki mindent ami maradt az előzőből és próbáld meg újra... de az is lehet hogy rossz a kártya...
0
0
0
0
fullmenthal avatar
Egy Nvidia GeForce 210es semmirevaló kari 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
fullmenthal: Előtte milyen kártyád volt?
0
0
0
0
fullmenthal avatar
Sziasztok!
Adott egy AMD Radeon HD 6790-es videókártya(Powercolor 1GB-os kiadás).
Betettem a gépembe,szépen elindult,értelemszerűen előző kártyám driverét letöröltem,majd AMD oldaláról leszedtem a kártyámnak megfelelő 14.4-es drivert.
Elkezdte telepíteni,majd egyszercsak elfeketedett a kép,és egy berregő hang hallatszott.
A gép nem indult újra,csakis ha restartoltam a házon.
Képet ad a kártya,tehát ott nincs gond,csak ha drivert akarom feltenni...
Ajánlatos régebbi drivert leszednem,vagy egy Windows csere 7-esre?(Hozzáteszem Windows 8.1 van fent)
0
0
0
0
atstuff07 avatar
lasrevin: nekem van 2 Realtek-es alaplapi gép van és én azt tapasztaltam, hogy csak a gyári driverrel jó, anno az akkori legújabbal sosem adta jól a hangot. Szóval próbáld meg előkeríteni a telepítőlemezt, amit az alaplaphoz adtak. A legegyszerűbb, ha az eszközkezelőben a High Def. Audióra kattintva illesztőprogramként frissíted. Ha nem akarja, akkor távolítsd el, majd indítsd újra, ekkor a win7 felrakja a sajátját, amit már tudsz frissíteni.

Fontos ez is: Nézd meg a vezérlőpult ->hardver és hang -> hang -> itt a listából rakd alakpértelmezettnek a Realtek High Def. Audio-t -> beállítás (itt letesztelheted) - majd vissza -> tulajdonságok (itt tudod még azokat beállítani amiket a tálca ikonjánál is lehet)
0
0
0
0
lasrevin avatar
Sajna nem... Ujraraktam még mindig rossz. Sosem volt ott a pici ikonja a realtechnek.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nincs levéve a windowsban a hang?
0
0
0
0
lasrevin avatar
Akkor szerintem én csinálok valamit rosszul vagy a kártya romlott el (ezt irja rá állapotnak a rendszer hogy OK), mert ezt raktam fel és nem volt jó, amugy felismeri az ezközöket de nem hallok semmit. Valami tipp mit ronthatok el?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ez pl jó? [LINK] Alaplapodhoz ez van a neten a gyártó oldalán.
0
0
0
0
lasrevin avatar
Lenne egy kis gondom. Egyik napról a másikra elromlott a hangkártyám drivere. Kerestem vakon a dirvereket de egyik sem volt jó. Sajnos nemtudom hogy kéne megnézni a kártya nevét de aszthiszem Realtech és valami High Definition Audio Controller kéne (van 1 fennt de nem jól működik) Esetleg valami ötlet hogy hogy kéne megnézni?
0
0
0
0
no avatar
Megpróbálom őket. Köszi!
0
0
0
0
no avatar
Egyébként úgy látom, hogy van hozzá mindenféle Windowsra driver. [LINK] vagy [url]http://www.driverscape.com/download/intel(r)-82801gbm-(ich7-m-u)-lpc-interface-controller---27b9[/url] nézd meg.
0
0
0
0
no avatar
Igen, jól érted, de nem én voltam.
Most találkoztam először ezzel a géppel.
A hangkártya is ment állítólag csak valahogy eltúnt a drivere..
0
0
0
0
no avatar
Most jól értem, hogy egy Macintosra raktál XP-t és ahhoz kell hangkártya driver?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ehhez a hangkártyához keresek XP drivert:
Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller,
Apple gépben van: Apple Computer, Inc. Mac-F42786C8.
Tud valaki segíteni?

Köszönöm!
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Helló!
Újraindult ma az én gépem meg a tesómé is.Nem áramszünet volt az biztos mert a hifi, monitor, stb ment ugyanúgy csak a gép kapcsolt ki.Visszakapcsoltam és kiírta hogy a processor driver telepítése kész.Én nem indítottam el semmit, még jelezni sem jelzett hogy elindult.Ez mi?Normális?Lehet vírus?
0
0
0
0
adata4g avatar
Sziasztok! 😀 a problémám a szimulátorom cdje nincsen meg és tudna nekem nekem hozzá drivet adni amivel menne (compressor supreme hy822 , a tipus)
0
0
0
0
no avatar
Igen az első kell, már rájöttem. Egyébként a videókártyámon van Dvi-I és HDMI és a monitoron pedig Dvi-D és D-Sub csatlakozó van, szóval az első lehetőség, amivel megoldom, de a második is megoldható. Köszi a segítséget😀
0
0
0
0
Megaisten avatar
Melyikre gondolsz mert ha a vidi kariba is + a monitorba is Dvi-D csati kell akkor ez kellhttps://kepfeltoltes.hu/140120/Ashampoo_Snap_2014.01.20_14h13m13s_002__www.kepfeltoltes.hu_.png Ha Dvi-D van a vidikarin a monitoron HDMI és nincs a vidin HDMI akkor ilyen https://kepfeltoltes.hu/140120/Ashampoo_Snap_2014.01.20_14h15m21s_003__www.kepfeltoltes.hu_.png De szerintem neked az elsö kellene.
0
0
0
0
no avatar
Dvi-d kábelt keresek, de csak olyat találtam, hogy HDMI - Dvi-D kábel. Ezzel össze lehetne kötni?
0
0
0
0
sean avatar
Hali! Lehet hülye kérdés, de az nvidia driver és a geforce driver között van különbség? A hivatalos oldalon 2 kereső van, nvidia driverek és geforce driverek. A kártyámhoz ugyan azt a verziójú drivert találja mind a két kereső, de az nvidia nagyobb pár MB-al. Kíváncsi vagyok hogy van-e valami egetrengető különbség köztük? 😃
0
0
0
0
no avatar
Kedves AMD tulajdonos vagy Amd-t jól ismerők!
Szükségem van egy kis segítségre. A mai nap azt kell,hogy mondjam SAJNOS egy ASUS laptop került a kezeim közé, AMD CPU-val és ATI Mobility Radeon HD 5470-es GPU-val. Rendszert újratelepítettem. Kapott egy Windows 7 64bit-es oprendszert. A legújabb Catalyst (13.12) telepítése utána a Catalyst felismeri a CPU-t, de a GPU-ra ezt írja: "Szokványos Videó Vezérlő 16mb"! A Catalyst miért is nem ismeri fel az Atis kártyát, amikor azt a hivatalos AMD honlapról szedtem le és ezt ajánlotta a GPU-hoz?
Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem sokat ér a windows update ha egyszerűen már nincs driver a régi cuccokhoz...
0
0
0
0
Bronson avatar
[LINK]
vista 64-bites verzióhoz azt hiszem van még támogatás, miért nem azt rakja fel?
0
0
0
0
tichiz avatar
sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy ati x1350 laptopvideókártyához hol találok még esetleg drivert?? 64 bites win7 alá kellene haveromnak de szerintem mivel azt nem támogatja arra esélytelen is hogy találjak ugye? esetleg vistás működhet?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok.van egy videó kártyám vtx3d hd 6770.minden szép és jó játékok alatt de mikor internetezek a monitor felső részén kb 1cm-es csíkban ugrál a kép néha.de mikor ugrál leteszem a böngészöt az asztalra egyből befejezi.legtöbbször youtube alatt csinálja.nem tudom hogy a monitor a baj vagy a driver vagy ne adj isten a vga.mert egyszer csinálja egyszer nem.
0
0
0
0
cian880123 avatar
lehet nem tudom bevallom nekem sosem voltak driver problémáim lehet müködik dolog amit irtál
0
0
0
0
PoPet avatar
Amúgy win7-ben van olyan opció, hogy keressen magának drivert és valahol olvastam tegnap, hogy egy srácnál működött..
0
0
0
0
cian880123 avatar
az is lehet van akkora driver támogatása win7nek szerintem de más forumtárs véleményét is kérd ki
0
0
0
0
PoPet avatar
Amúgy azon gondolkoztam, hogy ezek olyan régi cuccok, hogy a windows 7 lehet, hogy simán felismeri majd őket..
0
0
0
0
cian880123 avatar
nankacu én ezt tláltam alplaphoz ott kitudod válaztani mien oprendszerrekel driver
http://driverscollection.com/?H=865%20Chipset%20Family&By=INTEL

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&keyword=springdale-g%20i865g
ez intel honlapján találhato keresgélj
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali, holnap tennék egy gépre Windows 7-et, de kellene pár driver tipp..
Először is az alaplaphoz: Intel Springdale G i865G (Találtam még valamit AIDA 64-ben az alaplapnál, de szerintem az előbbi a jó név, Fujitsu Siemens D1562)
Másodszor pedig a videokártyához: NVidia FX 5200 (na erről anynit ttudok, hoyg elvileg jó hozzá a Vista drivere)
Tudnátok segíteni?
0
0
0
0
cseszka avatar
Szerintem menni kell vele,a vista meg a 7 között nincs nagy külömbség,ugymond a win7 egy továbbcsiszolt Vista.
0
0
0
0
toxicity avatar
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy XP-ről átszeretnék állni Win 7-re.
De az alaplapom chipsetjéhez csak Vista x64-ig van támogatás. (alaplapom ASUS M2NE-SLI)
Próbáljam meg felrakni vagy inkább hagyjam ??? Vagy a WIN 7 hez jó lesz Vista x64 driver ???

Válaszokat előre is köszönöm... 😀
0
0
0
0
Davezorrr avatar
driver keresőt használni....mintha random nőket szólitanál le utcán vakon aztán csak az ágyban nyitnád ki a szemed 😃
0
0
0
0
Megaisten avatar
Miért nem manuálisan keresed meg az Nvidia oldalán csak pár kattintás.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A következő lenne a gondom. A gépemet most telepítettem újra. Windows 7 Ultimate(64bit) van rajta, valamint egy Geforce 9500 GT 1 gigás videokártya üzemel benne. Viszont szeretném telepíteni a Geforce Experience-t, azonban a telepítés végén mindig kiírja, hogy a "shadowplay telepítése sikertelen". Nem értem miért csinálja... Emiatt az Experience nem indul el, nem működik és így nem kalibrálja a megfelelő drivert a vodeokártáyhoz. Valakit tud segíteni, hogy mi lehet a gond ?

Előre is köszönöm!

Maximus
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
PC GAMER: Igen letörlöm mindig a régit és az újat teszem fel.
Reincarnation: Csak, hogy nekem ez előtt a 13.4 WHQL volt fent, mert a 13.9 nem vált be illetve a többi béta sem és ezért lett visszarakva az. Mindent jól jelzett eddig. Ezt pedig simán 13.6-ként írja.
0
0
0
0
no avatar
Nem nála van többen ilyen problémával álnak szemben(lásd: techpowerup forum) az újabb drivernél, pl nekem 13.9nek jelzi a helyzet az hogy a registry nem frissul így az utolso ami benne "marad" azt fogja megjelenítnei a catalyst.

Ha zavar registirben átírod 13.12, ha nem akkor úgy hagyod.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Nekem most i jol mutatja 13.12
Ferrari letorolted a catalystot mielott telepitetted az ujat?
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
PC GAMER: Ha nem így lenne, nem írtam volna.. Eddig bármilyen drivert feltettem, rendesen jelezte.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Ferrari056 a gond nallad van!
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Elég érdekes, hogy leszedtem a 13.12 WHQL drivert és 13.6-nak jelzi a GPU-Z illetve a Catalyst is..
0
0
0
0
tametix avatar
Próbáltam de sehogy se ment. Ott is kihúztam amennyire lehetett...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció