Segítség kérése a géped adatainak kitöltéséhez

2008. May 18., téma
Fórum » Az oldalról
Ha bármilyen probléma vagy kérdés merülne fel a "Géped adatai" rész kitöltésével, akkor nyugodtan írd meg és segítünk!
Hozzászólások: 520
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sisko avatar
lacika54 : ugyanazzal a progival,amit az imént javasoltak (aida64) illetve a CPU-Z,abban is írjí a magok(cores),ill szálak (threads) számát az órajelekkel együtt.
0
0
0
0
no avatar
szia hol tudom megnézni a processor adatainál a magok,órajellel?
0
0
0
0
Krissz avatar
AIDA64:

Háttértár => Optikai Meghajtók

(De elég a zöldel kijelölt adatokat kitölteni, és akkor megtudod majd a játékoknál mennyire futnának)
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Tedd fel az AIDA64-et az kiír mindent neked típus számra.
0
0
0
0
no avatar
És ezt hol tudom megkeresni? Szét kell szedni a gépet?
0
0
0
0
cseszka avatar
Merevlemezhez a tipust,méret(500gb,1.2.3TB...)Fordulat/perc,olvasás/irás sebesség,amit találsz rola...,optikai szintén...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
A Hdd méretét az optikaihoz ha tudod a típusát akkor azt.😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy mit kell odaírni a "Merevlemez:"-hez, és az "Optikai meghajtó:"-hoz? Nem nagyon tudom mit kéne odaírni 😞
0
0
0
0
Krissz avatar
AIDA64 illetve GPU-Z a segítségedre lessz 😀
0
0
0
0
no avatar
Helló 😀 Tudnátok segíteni hogyan töltsem ki a "Géped adatai" részt ? 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a válaszokat, igen a zölddel jelölt mezőket első dolgom volt kitölteni de ti is láthatjátok hogy amiket megadtam esetleg hol lehet problémás. 1 configom van, és "Aktív". Felméri és jelzi pipákkal az összehasonlítást, csak százalékos értékelést nem tudok kapni. Ezért is csodálkozom.
0
0
0
0
Puffin avatar
NagyJanos10: mindent kitöltöttél ami fontos? Értem ezalatt ami gép megadásánál zöld háttérrel van?
0
0
0
0
no avatar
Üdv több játékkal is az összehasonlítás funkció helyett "A géped megadott adatai hiányosak, ezért nem lehet összehasonlítást készíteni!" Hol hiányos? Köszönöm előre is a választ.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
melkvi88: Vaszleg nem jól töltötted ki! Ez alapján próbáld
https://gepigeny.hu/gpu/radeon-hd-6970 De jó volna tudni melyik gyártótól származik
0
0
0
0
no avatar
Itt gépigényponthu-n, az eszközök menüpontban beírtam a gépem minden adatát. Azonban, ha játékra keresek akár olyanra amihez kevés a videókártyám, akár olyanra amihez sok is mindig x-et kapok.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Mihez mit írtál? Ha nem tudjuk mit írtál nehéz rájönni mi a baj...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nekem egy HD6970 2GB-os kártyám van, HWInfo alapján kitöltöttem minden egyéb értéket, mégis minden játékra X-et kapok. Mi lehet a gond? Rosszul írtam be valamit?
Köszönet!
0
0
0
0
winrar avatar
Ide: [url]http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=162404&sub=usercomp&comp=160171[/url]
Lesz olyan, hogy Szerkesztés. Vagy ha még nincs gép, akkor új eszköz hozzáadása.
0
0
0
0
no avatar
hova kel meg adni a gép alkatrészeit?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
AMD oldalán így találtam meg, de a memory résznél az első a tiéd.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
terepmintaHun

Engine Clock 650 MHz
Memory 512MB-2GB DDR3 or 512MB-1GB GDDR5
Memory Clock 900 MHz
0
0
0
0
visor261 avatar
moudog már nem azért de nem egy oldalt néztem meg és csak a Graphics Base Frequency:200 MHz-t találtam meg hogy turbo boost 11000 Mhz... szal ne mond hogy csak írjam be és kiadja... mert sehol nem tüntette fel a memória freqvenciáját (igen csak ezt nem és pont ez hiányzott,a többit ellenőrzésképpen akartam hogy biztos jól írom-e)

kössz csuzlii
minden stimmel
és igen lett téve bele+4(most összesen 8gb), és a d😆iag 4 gb-t ír most(win10) előtte 1,7-et(win8)
0
0
0
0
csuz-li avatar
😃
Jó lesz. A jó válasz egyébként a hp 350 g1 😃

Processzor:
Magok száma 4 (Valójában kettő, de lent már elvezettem, miért 4)
Órajel: 1600 Mhz
Memória: 4GB (hacsak nem rendeltél hozzá többet)
VGA:
Memória mérete jó kérdés, annyi, amennyit lecsíp magának a fenti 4GB-ból. Ez kb 512MB és 1 GB között mozoghat.
GPU órajel: 200 Mhz
Memória órajel: 800MHz
GPU magok száma: 1
DX verzió: 11.1
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Ha a pontos márkát és típust meg tudod adni, akkor nagy valószínűséggel tudnánk segíteni. De ha ugyanezt beírod a google-be, akkor is kiadja pár weboldalon a notid pontos adatait.
0
0
0
0
visor261 avatar
hát... bemásolhatom ide...
Lapos (eszköz)
Szerkesztés
Processzor: i5-4200U
Memória: kingston
Videókártya: Intel® HD Graphics 4400
Op. rendszer: w10
Egyebek: hp 350 g1
Hozzászólás küldése

Hangulatjelek Félkövér szöveg Dőlt szöveg Aláhúzott szöveg URL megjelenítése linkként Kép megjelenítése URL címről YouTube videó beillesztése Középre igazított szöveg Kiválasztott szöveg lekicsinyítése Szöveg megjelenítése kódként Ez a BB kód elrejti a spoiler szöveget. Szöveg idézése
warn

Hozzászólások
Még nem küldtek hozzászólást
0
0
0
0
csuz-li avatar
😃 A márkájára lettem volna kíváncsi... 😃
Akkor úgy kérdezem, hogy mi van bent? Milyen processzor, VGA, memória?
0
0
0
0
visor261 avatar
Hát... olyan lapos... tudod nem annyira domború hanem inkább lapos.
0
0
0
0
csuz-li avatar
sisko: Teljesítményben tényleg nem mindegy, ebben teljesen igazad van, de most itt a gépadatok kitöltéséről beszélünk és azért egy i3 többet tud, mint egy kétmagos processzor, mint ahogy az i7 is többet tud, mint az i5. De azt lentebb ki is fejtettem. Ráadásul a gép-összehasonlítás ez alapján megy: Hány mag és mekkora órajel. A gépadatoknál nem adod meg a gyártót a zöld mezőben (ugye ez az, ami számít), csak a magok számát és az órajelet, így nem tudja értelmezni a rendszer, hogy hány szálas processzorod van. Ezért gyakorlatilag ott, ahol négymagos processzor a minimum és 8 az ajánlott, ott csak nekem lenne meg az ajánlott gépigényem az fx-el és az i7 tulajoknak nem, csak a minimum gépigény. Persze ők is 8 magosnak írják be, teljesen jogosan.

visor261: Milyen az a lapos?
0
0
0
0
visor261 avatar
helo nekem a laposhoz miket kéne írnom?
cpu 4 x 1600
gpu 1gb
mag 1100mhz
mem 200mhz?
0
0
0
0
sisko avatar
Azért ez nem ennyire egyszerű szerintem.Ugyanis nagyon nem mindegy,hogy 2 vagy 4 fizikai magról van szó,és minél magasabb a kihasználtság,annál érezhetőbb a különbség.Az i3-nál 1 mag futtat 2 párhuzamosan szálat,ami alacsonyabb kihasználtságnál nem számít különösebben(mondjuk 50%-ig),de utána már csökken a szálak nyers teljesítménye,azaz az i3 nem tudja azt a teljesítményt,mint az i5,különben mi értelme lenne az i5-nek ???? hisz senki sem venné,ha az i3 ugyan azt nyújtaná olcsóbban,kisebb fogyasztás mellett????
CSupán annyiból jó az i3,hogy a játékok (még) nem használják ki mind a 4 szál teljesítményét 100%-on,inkább az a lényeg,hogy legalább 4 szálat tudjon használni egyszerre.Pl még a Witcher 3 is csak kb 50-60%-ban használja ki nálam a 4 magot....
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Igen, való igaz amiket leírtál. Tényleg 4 magos CPU-nak érzékeli a Win7 a procit, meg is lepődtem jó múltkorába, hogy ezt meg miért írja ki. Hát akkor ezért, mert a szálakat érzékeli. Ezt is megtudtam, köszönöm! Átírom 4 magosra, és megnézem így milyen százalékokat ad ki, már csak kíváncsiságból is.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Moudog1: Én is a 4 magosra szavazok. A játékok szempontjából lényegtelen, hogy hány magból jön össze az a 2-4-8 szál. Az operációs rendszer úgy is logikai processzorként ismer fel minden egyes szálat. Szóval már az oprendszered is "azt hiszi", hogy négy processzort kapott. Ha valahol 4 magos processzort kér egy játék, akkor az neked is meg van. Tud az az i3 annyit, amennyit egy 4 magos AMD, vagy egy régi Q-s Intel. Ha ragaszkodna mindenki a magok számához, akkor ez i7-ek sem lennének elegek az ajánlott gépigényeknek, ahol 8 szálas processzort kérnek a gyártók, csak az fx-8xxx-es AMD-k. És azért játékoknál egy i7, az i7 és jobb, mint a 8 magos fx, holott papíron csak 4 magos.
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Hát akkor így hagyom, 2 magon.😃
Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Megbízhatóbb adatokat kapsz, ha csak a 2 magot írod be, szerintem.

Spoiler!
2:1 a 2 maggal szemben, úgyhogy mehet ez 😃 😜
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Értem, hát akkor eddig ugyanúgy nem tudom hogy melyiket lenne érdemes inkább beírni.😃

Tudom, hogy nem a százalékokon múlik, hogy hogy fog futni a játék, hanem főként az optimalizáción. Viszont, ha már írja az oldal a százalékot, akkor a lehető legpontosabban írja le a tippjét. Ehhez pedig az kell, hogy minél pontosabban adjam meg az adatokat, mint a processzort is. Csak ezért kérdeztem.
0
0
0
0
no avatar
4 magosként ad meg, mert 4 szálon dolgozik. Viszont tényleg nem érdemes a százalékokból túl nagy következtetéseket levonni.
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha van egy i3-as procim, ami 2 magos, és 4 szálon fut, akkor hogy töltsem ki a laptop adatait a processzormagokat illetően? Hogy kaphatok közelebbi eredményt? 2, vagy 4 magosat írjak be?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Valaki segítene kitölteni a gépem adatait?
A gépem egy Acer Aspire E 15 , E5-571-59LK , intel core i5 5200u, 4gb memória, intel hd graphics vidi karival
A segítséget előre is köszönöm. 😃
0
0
0
0
MentaLike avatar
Másnak a gépigényen (már nem tudom kinek) volt egy P4-es HT-s procija és ugyanígy megkérdezte és azt írták neki, hogy 2 magosnak jelölje be. 😆
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Sziasztok!

Ha nekem Intel Core i3 1.8Ghz 2 magos procim van a notiban, ami 4 szálon fut, akkor hogy töltsem ki a laptop adatainál a cpu magok számát?

2, vagy 4 magot írjak be? Mivel fizikailag 2 mag van benne, de 4 szálon fut, tehát nem egy sima 2 magossal ér fel.
0
0
0
0
GURU666 avatar
persze bár a kék mező adatai egyértelműbbek, meghatározhatóbbak és lényegesebbek valamint meghatározhatnák a zöld mező tartalmát pl.: amd fx-6100 3 vagy 6 magos ha 3-at írok core2quad-tól gyengébb, ha 6-ot i7-től erősebb szerintem egyik se igaz. a játékok futását 70%-ban a videochipset határozza meg (ami kék mezős). én gtx-570oc-t használok, ahol gtx-660 van megadva az X és csak 90%, ahol gtx-760 ott: pipa. azt nem értem 660 miért erősebb az 570-től, de azt se hogy a 760 miért gyengébb.
0
0
0
0
cseszka avatar
Adj meg minden fontos adatot,proci magok számát,órajelet,vga tipust,órajelet,dx verziót....
itt egy kép miként kell.
https://www.kephost.com/images/2015/05/08/Nevtelen.jpg
0
0
0
0
egymacska88 avatar
Hy all. Kitöltöttem a gépem adatait, de mégis azt írja, hogy hiányossak, most akkor mit csináljak? Pipák vannak, de % nincs.
0
0
0
0
matany001 avatar
stromnorbert

Szerintem a Memóriára vonatkozó adataid hiányosak. Ennyi van oda írva "Memória: 4" a gépednél, ami kevés ahhoz, hogy konkrét százalékot tudjon mutatni neked. 😀 Javítsd ki és nézd meg mi az eredmény.
0
0
0
0
stromnorbert avatar
Sziasztok,azt akarom kérdezni hogy a GTA 5 összehasonlitást meg akarom tudni de azt irja hogy adtai hiányosak pedig a gépemnél minden oda van irva , hellyesen , mi lehet a gond??????????????
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez egy elég retardált oldal nagyjából semmi infó nincs megadva. Töltsd le az aida64 nevű programot ott minden megvan adva benne azt te is fogod érteni!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, én sík hülye vagyok arra h hová mit kell beírni úgyhogy a kérésem a következő lenne. Bemásolok ide egy linket ami a laptopom adatait tartalmazza valaki leírná h ezek után majd hová mit kell írnom?

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
[url=http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=43389&sub=usercomp&comp=131163]Gépem adatai[/url]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció