gep fagyás, újraindulás?

Szerző: , 2017. November 20., téma
Fórum » Asztali PC
A gépem mostanában van hogy induláskor leáll és újraindul de van hogy akkor is amikor netezek(semmi hibakód, hang vagy egyéb csak leáll és újraindul).Emellett néha úgy lefagy,hogy nem reagál semmire és csak az újraindítás segít.És még a disk usage is 100% szokott lenni az első 5-6 percben.
Alaplap: asrock 4core1600twins p35
VGA: Asus Matrix Radeon HD 5870
CPU: Intel Xeon E5410 2.33GHz
RAM: 4x2GB DDR2
Táp: codegen 350w(Ez a VGA-t látja el) és egy m-tech 450w(Ez pedig minden mást).
Én a tápra gyanakszom, de kiváncs vagyok a ti véleményeitekre.
Előre is köszi.
Hozzászólások: 3
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Hunork avatar
Én is a tápra gyanakszom. A Codegen-re, de a másik sem combos... Amúgy a VGA sem mai darab. Ha azt meg tudod nézni másik gépben, akkor jó, mert ki lehet szűrni.
plusz: nem tudom, mikor volt nagytakarítás a gépben, egy CPU, GPU pasztázás, venti pucolás jót tehet, mindentől függetlenül. Mert X hőmérsékleten kikapcsolnak a GPU-CPU-k, melyet okozhat a száradt paszta, poros hűtés.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Hunork: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hunork avatar
Mivel régiek a gép alkatrészei, így gondolom nem kívánsz 30 ezret erre költeni.
És elég egy táp, az elosztó is okozhat problémát. Géped most kb 300-330W-ot vehet fell, ha minden csúcson jár.
A fentiekből kiindulva 21k - 17k között ezek jók és ajánlottak például:
SEASONIC G Series 450!! Gold, nagyon jó, halk, félmoduláris, most megint lement az ára!
BE QUIET! Pure Power 10 500W Silver, nagyon halk
FSP Hydro X 450W Gold, halk
COOLERMASTER G450M 450W Bronze, félmoduláris
CHIEFTEC APS-500SB 500W Bronze, halk
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hunork avatar
Többen panaszkodtak utóbbi időben, hogy zörgős a ventije, de lehet, csak egy rossz széria jutott az országba.
A Cooler Master nem rossz. De én csak egy Silver / Gold tápra hajtanék, de csak a listából! 😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció