Haldoklik az alaplap?

Szerző: Mariann294, 2017. November 17., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!

10.24.-én 1080p 60 fps-es videó nézése közben (gépről, nem böngészőből) a legváratlanabb pillanatban újraindult a számítógép. Kékhalál nem volt, csak simán újraindult. Ezeket találtam az eseménynaplóban:

"Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xffff8705a7165038, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\102617-33343-01.dmp. Jelentés azonosítója: 2f867201-1483-45e5-b996-b00c0488ed27."

Illetve még többek között ezt:
"Súlyos hardverhiba történt.
Összetevő: AMD Northbridge
Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel
Hibatípus: 11
Processzor APIC-azonosítója: 0

További információ a részletek nézetében."

Aztán jóideig semmi, majd pár napja ismét újraindult böngészés közben. Eseménynaplóban ugyanaz állt:

"Súlyos hardverhiba történt.
Összetevő: AMD Northbridge
Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel
Hibatípus: 11
Processzor APIC-azonosítója: 0

További információ a részletek nézetében."

Azután tegnapelőtt a következő történt. Fájl másolás közben ezt írta ki:

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-11/181406_hiba.jpg

Aztán lefagyott minden, kikapcsológombal tudtam csak kikapcsolni a gépet. Mielőtt újraindítottam volna a gépet, a képernyő is sötétebb volt. Újraindítás után bejött a BIOS logó, de vagy 3 percig mutatta, azt hittem el sem indul a gép, de aztán folytatta. Windows betöltése után 5 percig, se egér se bill és minden nagyon lassan töltődött be. Az egér még sokáig furcsán viselkedett, lassan reagált. A képernyő helyre jött, már nem volt sötét a kép.

Eseméynapló ezt irta egymás után többször: "Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk2\DR4) a lapozási művelet közben."

Haldoklik az alaplap? :o

Vagy valami más?

Vinyóval elvileg nincs gond:

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-11/181406_hard_disk_sentinel.jpg

Memtestet is futtattam 7 órát ment hiba nélkül.

Légyszi segítsen valaki mert megőrülök ha most kell alaplapot cserélnem, jövőre akartam AM4-es platformra váltani, hátha lejjebb mennek az árak. :-/
Hozzászólások: 14
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puklee avatar
Üdv! Nekem perpillanat ugyan ilyen problémám akadt. Eddig mióta meg van, soha nem volt semmi probléma vele. Gondoltam Euro Truck Simulator 2-zök egyet, de még zenével sosem próbáltam. Viszont nem akartam a családot zavarni vele, így az alaplapi hangkártyába dugtam a fülhallgatómat (szilikonpárnás fülbedugós) és fel vettem a hangerőt 100%-ra, majd a játékon belül zene be.. kb fél óra játék után tankoláskor az enter lenyomása után elsötétült minden és újraindult. Eseménynaplóban ugyan ez a hibaüzenet mint feljebb: "Súlyos hardverhiba történt.
Összetevő: AMD Northbridge
Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel
Hibatípus: 11
Processzor APIC-azonosítója: 0

További információ a részletek nézetében."

Bluescreenviewerrel az ntoskrnl.exe szerepel elöl, viszont pirossal semmi sincs ki emelve.... Nem lehet hogy a fülhallgató okozta? (pl nem megfelelő belső ellenállás miatti hangkátya túlvezérlés. ) bár nem tudom a hangkártyának van e a north Bridge-hez köze. Utóirat: bocs a hosszú kommentért
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Napokban aplikáltam a katasztrófa sújtotta rendszerbe egy HD7750-t a szétporladt GT620 helyére.
Kép nincs, cserébe állandóan újraindulgat.
Kötelező marhaságok megvoltak Spoiler!
amiket mindig ajánalak az okosak is ph-n is meg itt is, de sosem működnek a módszerek 😊

Van valakinek egyedi ötlete, vagy legyen boszorkányégetés inkább?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@SuperPuma: Ez így jó.
Milyen marhaságok?
Milyen a gép paramétere? Alaplap, memória, CPU, táp? Biztos minden jó? Több memória esetén próbáltad cserélgetni, vagy eggyel indítani? Milyen hangot ad újrainduláskor? Ha nincs a csipogó rákötve, szerezz egyet, nem nagy dolog, amúgy 200Ft a bontóban. Másik táppal próbáltad? Másik VGA-val próbáltad? És a többi. Sajnos ilyenkor végig kell menni mindenen. Ha nincs elegendő csere alkatrészed (főleg alaplap, CPU), akkor írhatunk bármit, nem lehet kideríteni így a hiba okát.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Hunork: Nem hiszem, hogy egy VIA PT890 chiptől sokmindent kellene elvárnom. (Amúgy a lap egy Asus P5VD2-X)
De amúgy is már eléggé leélt darab, úgyhogy "új" konfig lesz mindenképp. Könnyen megeshet, hogy maguk a PCI-e sín(ek) is behaltak.
Amúgy ha lenne alaplapom, nem ezzel szórakoznék, hanem tenném alá a csere darabot.
Spoiler!
Na nem mintha maradt volna ez a gép tartósan, csak azért jó lett volna, ha erre a pár napra nem telefonon kellene szenvedni
0
0
0
0
Mariann294 avatar
Az egyébként mi a fenétől lehet hogy sokkal sötétebb a monitor képe? Hiába állíttom a monitoron a gammát maxra, meg a brightness-t, akkor is. Bekapcsolom a gépet, Windows logóig tök okés a kép. Aztán a kezdőképernyőnél is, majd pár másodpercnyi töltés után besötétül az is, és nem áll vissza. Nvidia vezérlőpultban föltoltam a fényerőt 40%-ra és így jó. De hiába mert ahogy újraindul a gép, megint sötét (nem mindig de legtöbbször). Nvidia vezérlőpultba belépek, akkor azt mutatja hogy az nvidiás beállítás van érvényben, de ez nem igaz. "A színbeállítást más alkalmazások vezérlik"-re kell rákattintani és alkalmazni, aztán az NVIDIA beállításokkal kell megtenni ugyenezt és akkor jó. A kép amúgy víszintes csíkokban vibrál, szétesik videónézés közben. Ez a csík mindig máshol van. Mindegy hogy böngészőből nézem vagy gépről. Próbáltam másik monitorral, ugyanez van, azon volt hdmi úgy is próbáltam...ugyanez.Mi a fene lehet a gond? Alaplapi videókártyával is besötétül a kép, de a vibrálás, szétesés megszűnik. Videókártyával lehet gond? 2 éves Gigabyte gtx 750 ti. Nem melegszik. De ha a videókártya a gond, mért sötétül el a kép alaplapi videkártya használatakor is? 😲 Egyébként ha a képernyő beállításoknál átállítom a felbontást lefagy a gép...ha az alaplapival állítom át akkor nem fagy le...
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@Mariann294: Nekem is ilyen a képsötétség, a színprofil a ludas.

Nyisd meg a vezérlőpultot, keress rá a "Színkezelés"-re.
https://image.prntscr.com/image/ysBufKfhRaqbSEtnk7XsHw.jpeghttps://image.prntscr.com/image/Jb-uqvDDTnqkTlTRuhKROw.jpeg
Menj a speciális fülre.
https://image.prntscr.com/image/30gzKvg6SLKT2TffCsHb0g.jpeg
Itt a kijelző kalibrálására.
Csak kattintgasd végig a Tovább-al(Nekem ezzel jó lesz, nekem is alapból nagyon sötét.), a ClearType-nál a mégsével kiléphetsz.

Remélem sikerül megoldani, ha nem írj itt, vagy írj üzenetet. 😃
0
0
0
0
Mariann294 avatar
@hashimoto: Köszönöm szépen, mostmár jó! 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Mariann294: Nincsmit. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
"AMD Northbridge"

Szerintem mielőtt nekiesel a nagy formatcének, előtte egy AMD Chipset driver-t tegyél fel.

64bit: [LINK]
32bit: [LINK]

Plusz egy BIOS reset & update(ha lehetséges), mint ahogy a többiek is tanácsolták, ha ezek után is fennáll a gond, akkor jöhet egy reinstall.
0
0
0
0
💬 1
Mariann294 avatar
@hashimoto: Ezt tettem fel:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-78LMT-S2P-rev-31#support-dl

Egyelőre azóta nem volt gond. BIOS reset volt. BIOS a legújabb.
0
0
0
0
Hunork avatar
Szia!

1. BIOS reset, és aztán ha megy a rendszer, egy BIOS frissítés
2. Egy alaplap chipset driver frissítés, vagy reinstall
3. Ami a legjobb, ahogy írták is, egy Windows reinstall is kideríti, hogy pillanatnyi elmebaj volt, vagy tartós.
4. Táp is lehet amúgy, de arra nem nagyon tud hibát írni a Win, így inkább alaplaphoz köti. Tápegység márkája milyen?
5. És nem árt egy mindent kihúzok a lapból, megtisztít ecsettel, majd visszadug. Ha rég volt, egy CPU pasztázás sem árt.
0
0
0
0
💬 1
Mariann294 avatar
@Hunork: Szia!

1. Megvolt már korábban.
2. Megvolt, miután megírtam ide a problémát, ezzel is próbálkoztam, hátha.
3. Egyelőre ezzel még várnék.
4. Nemrég cseréltem le a tápomat, Asus A-45GA volt eddig. Most kb egy hónapja vettem másikat, egy Cooler Master G450M-et (450W [Fél moduláris, 80+ Bronze).
5. Amikor szereltem össze a gépet az új tápegységgel akkor megvolt. Processzort viszont pasztázni kell.

Köszönöm szépen, és a többieknek is. Ha megint lesz valami probléma, megírom.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Lehet,hogy csak egy Reinstall megoldaná a problémádat,azt próbáltad már?
0
0
0
0
💬 1
Mariann294 avatar
@Sicu33: Reinstallal csak végső esetben próbálkoznék, ha minden más amit a srácok írtak nem használ, majd akkor.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció