2x Összerakott gép fps ingadozás , segítséget szeretnék kérni!

Szerző: TheGuamaster, 2017. October 24., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok összeraktam két ugyanolyan gépet. Az egyik nem nekem készült.
A két konfig teljes mértékben ugyanaz a gépházon kívül.

I5-6600K + Hyper Evo 212
Bazooka Plus B150M
Gtx 1060 6gb (Gigabyte G1)
2tb 5400rpm wd
500gb 7200rpm wd
1x 8gb 2133mhz Hyper X DDR4 ram
Silver 500w táp talán Evga
(Eredeti windows 10)

Az ár miatt lett egy kezdő konfig összetéve (kifutottam volna a keretből), a későbbiekben már csak kisebb fejlesztéseket szeretnék csinálni.
M.2 SSD lesz az első bővítés (960 evo), utána ddr4 ram 8gb elférne még, végül pedig alaplap van tervbe véve.

A problémám annyi, hogy egy két játék elég instabilan fut.

Battlefield 1: Az egyik gépen stabilan futott 60 fps-en highon, a másik gépen extra lowon és ultran is ugyanannyi fps-t produkált 40-50 között.

Need for Speed : 48-54 fps-re ledroppol időnként / ultra settings / 52 fpsre droppol highon is

Witcher 3 : 50-60 fps ingadozás / Ultra

Dishonored 2: 54-60 fps /high

Pubg: 78-90 fps / játék elején, ritkán játék közben 25-30 fps drop / extra low beállításokon, tudom ez a játék nagyon keményen nincs optimalizálva

COD WW2 Beta: 54 fps / high-ultra ugyanannyi mindkét beállításon - szintén egy béta játék viszont szerintem ennél jobban kéne futnia.

Van még pár játék ahol jelentkezett fps drop. (Van MSI afterburner log file history-m is ha abból esetleg több kiderülne)

Nagyon nagyon hálás lennék, ha tudnátok tanácsot adni, hogy minek nézzek utána , vagy esetleg melyik részén hibás a konfig, kétségbe vagyok esve, mert jóval többet vártam el ettől a számítógéptől a tesztek alapján.
Szinte mindent próbáltam már, driver frissítések, játék újratelepítés.

[LINK]

[LINK]
Hozzászólások: 9
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Na most én nem játszottam a listában lévő játékokkal egyet leszámítva. A Need for Speed 2015 nekem ultrán megy fix 60 FPS-el. Pindurkával gyengébb a gépem mert csak i5 6600-asom van.
Egy kérdés. A játékok a 2TB-os WD merevlemezen vannak? Ha igen akkor annak a sebessége okozhatja a droppokat. 5400-as RPM-es HDD-nél sokszor ez a hiba, így azok inkább adattárnak jók. Ha játék vagy rendszer van rajta oda legalább 7200 RPM-es merevlemez kell.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@reszler112233: Szia!

Köszönöm a válaszodat!
Nekem is ez volt az érzésem elsőre, pár fps javulást éreztem az áttelepítés után, viszont a jellegzetes hiba megmaradt, megveszem pár héten belül az M.2-es 960 Evo-t remélem azzal már sikerül elérnem a kellő számokat. Ami érdekes, hogy az előző gépemen is 2 tb és 500 gb hdd futtatták a játékaimat és nem volt probléma , pedig az a gép a mostanim negyede volt, ati-s kártya , i5-2500...
0
0
0
0
Hunork avatar
Szia!

Hát elsőként: azért a GTX1060 3GB (és mivel 3GB!) nem arra lett kitalálva, hogy minden játékot Ultra beállításon vigyen. A /gb már más tészta, bár vele is kell kompromisszumokat kötni.
Kettő: a két BIOS beállítás egyezik? Főleg a CPU-RAM szekció, az energiagazdálkodás...stb?
Három: Win tiszta telepítés, és TE töltsd le a legújabb meghajtókat mindenhez, NE a Windows! Chipset, hang, hálókártya, VGA...stb.
Négy: NE legyen engedélyezve a Win automatikus Defrag. Ezt kikacsolhatod így: Futtatás - dfrgui - és itt kikapcsolni!
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Hunork: Szia!

Köszönöm a válaszodat!
1: Mint említettem a leírásban GTX1060 6GB verziót használok. Ennek szerintem azért kéne bírnia a játékok nagy részét legalább highon stabil 60 fps-el 60 hz monitoron.
2: Köszönöm a tippet, mindenképp meg is nézem és kiírom ha segített!!
3: A windows full legális vásárolt licensz (tudom mint a fehér holló) és akkor lett rátelepítve a gépre amikor összeraktam kb 1 hónapja, a drivereket manuálisan szoktam frissíteni!
4: Erre nem gondoltam, kikapcsolom és írok ha segített a problémán!

Köszönöm még egyszer a tanácsaidat!
0
0
0
0
Hunork avatar
@TheGuamaster: A VGA méretet elnéztem. Nem utólag lett frissítve? Bocsi.
Csak a HDD ennyit szerintem nem ronthat a helyzeten, nekem is van ilyen-olyan merevlemez. A legjobb lenne persze az SSD, vagy ha ajánlhatom, akkor az új SSHD. Ebből a kínálat kicsi, de 1TB a méret, árban a 250GB SSD mellett van, és sokkal gyorsabb, mint a sima HDD. Itt egy remek cikk, teszttel: [LINK] 18-30k között lehet beszerezni ezeket, minél drágább, annál gyorsabb elven. Az olcsóbbak esetében marad az 5400 rpm! Erre figyelj.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Nem frissítettem utólag.
Szerintem se kéne a hdd-nek ilyen hatással lennie a játékokra egyébként. Hard Disk Sentinellel is ellenőriztem a merevlemezeket és mindkettő 100/100.
Köszönöm a cikket!
Már szemezgettem SSD-vel és ő a kiszemelt példány :
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Windows reinstall friss driverek telepítése, ha ez sem segít akkor alaplap vga bios update.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Daniel75: Szia!

Köszönöm a válaszodat!
A windows "friss" a számítógépen, illetve az alaplapi bios is frissítve lett.
0
0
0
0
Satya1985 avatar
Sziasztok! Erre én is kívánics vagyok, mert pont most tervezek egy nagyon hasonlót összeállítani.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció