Lemezhasználat

Szerző: benito96, 2017. October 17., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Acer notebookot.(Aspire E15 E5-575G-50TV)
Azt vettem észre, hogy a lemezhasználat szokatlanul magas. Probálkoztam szinte mindennel, amit hiba megoldásárol találtam (Windows update letiltasa,Windows search letiltása,Superfetch letiltása,vírusirtó kikapcsolása). Letöltöttem a Hard Disk Sentinel-t is, viszont hibát nem találtam.
A vírusokat kizárnám, mivel a vásárlás után még semmit nem töltöttem le a notebookra, mégis magas volt a lemezhasználatom.(Windows frissités után is). Megfigyeltem hogy mi használja és pörgeti fel 90-100%-ra és azt vettem észre hogy mindig más. Az elején, mielott letiltottam a fent emlitett dolgokat(Windows update,search stb.) azok zabálták a lemezt. De azota se változott. :( Most a system, szolgáltatás gazda, utorrent, winrar, chrome és szinte minden program inditásakor felhuzza 100%-ra a lemezt. Van olyan program amelyik is tartja mikor fut. Ha egyszerre több dolgot csinálok pl. utorrent letöltés és winrar kicsomagolás akkor végig 100%-on pörög. Ez mitöl lehet? Van rá megoldás?
Előre köszönöm a segítségeket!
-proci: Intel Core i5-7200U
-videokártya: NVIDIA GeForce GTX 950M 2Gb
-Memória: 4Gb DDR4
-Merevlemez: 1Tb HDD
Hozzászólások: 3
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Azért 5400al pörgő lemez, kis buffer mérettel már elég kényelmetlen tud lenni.
Laptopba kifizetődő az SSD. Akksi is tovább bírja, nem lesz felesleges CPU üresjárat a lemezre várakozás miatt.
0
0
0
0
sudosu avatar
[list]
A kicsomagolás természetesen 100%-ra terheli a HDD-t, mivel oda csomagolja ki 😀
Az utorrent nekem is megzabálta a régi notebook HDD-met, akkor én váltottam Deluge-ra, ami sokkal kényelmesebb meg nincs tele reklámmal. Lehet a felülete "iparibb" de mindent tud amit tudnia kell egy modern torrent kliensnek.
Ha Windows 7-et használsz, akkor érdemes váltani Windows 10-re, szokatlan de modern Hardware-re ne telepítsünk már lassan elavuló rendszereket!
[/list]

A másik meg nem feltétlenül értenék együtt azzal, hogy SSD nélkül nem lehet használni a rendszert, nekem is több mint 1 évet ment az asztali gépem egy WD Blue-val, a rendszertöltés volt igazából nagyon lassú, de általában egyszer kapcsoltam be a gépet, szóval igazán nem számított.

A linux jó ötlet lehet, de nagyrészt lemondhatsz a játékokról. Bár van Wine és egyre több játék jelenik meg Linuxra is.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Van megoldás, persze.
Legolcsóbb 240-es vagy 480-as SSD bele (Kingston UV400/A400 mostanában), CD helyére adapterrel bekonveniálod az eredeti lemezt e öröm e bódottá. 120-ast ne vegyél, az túl kicsi, a 240-es még pár évig elég lesz aztán úgyis cseréled nagyobbra/gyorsabbra.
1-2 éve a HDD egyre inkább (teljesen, véglegesen) alkalmatlan rendszerlemeznek.
Szégyen hogy a gyártóknak még van pofája berakni ilyet gépbe.
Mi már 2 éve kizárólag SSD-vel adunk el gépeket. Gyors, néma, nincs benne mozgó alkatrész, nem romlik el, win-win.
Ezt kb 200-250db eladott SSD után mondom (vegyesen Kingston V300, UV400, A400, HyperX Savage).

Szóval vagy SSD, vagy telepítesz valami Ubuntu féle linuxot, az nem eszi annyira a diszket 😀
HDD 2017-ben kb storage-ba, mentésre jó, másra nem.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció