Hibás alaplap?

Szerző: Spiderpok, 2017. August 12., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok, most építettem egy gépet, hardwerei:

-Asrock z170 pro4s -alaplap
-Intel core i5 7600k -proci
-Deepcool Gammax 400 -cpu hűtő
-Corsair vengeance lpx 2x16 GB 3200MHz -RAM
-Corsair TX550M -PSU

A probléma az, hogy, amikor bekapcsolom a gépet, egy pillantra elindulnak a ventillátorok, felvillannak a ledek, de egyből le is áll minden. Már mindent vagy 10x leellenőriztem (kábelek, pinek, cpu, cpu foglalat, stb..), de nem találtam sehol fizikai, látható hibát. Hogy kiszűrjem, hogy az alap vagy a tápegység a hibás, elővettem a régi gépemet, és minden lehetséges kombinációt kipróbáltam: a régi alaplapba dugtam az új psu-t, az új alaplapba dugtam a régi psu-t. Minden esetben mindkét psu működött a régi alaplappal, de egyik sem az újjal. A paperclip tesztet is kipróbáltam, működött a tépegység. Ezért gondolom, hogy akkor az alaplappal lehet gond. Elképzelhető, hogy gyári hibás volt? Érdemes venni egy másikat helyette? Valószínű, hogy azzal működni fog, vagy máshol kellene keresni a hibát?
Hozzászólások: 16
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
retek77 avatar
Sziasztok? Gyors kérdésem lenne, lehetséges hogy az alaplapi elem merül? Mert csinál olyat a gép bekapcsolásnál hogy csak felpörög és ki is kapcsol azonnal és nem is hagyja ezt abba. De olyan is van hogy ha sikerül bekapcsolni akkor kiírja hogy minden az alapértékekre állt vissza.
0
0
0
0
Spiderpok avatar
Az alaplapon P7.30 szerepel. Mostmár végképp nem tudom, hogy mi lehet a gond.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=70320170812_222419.jpg
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Szia.
Én a bios ra tippelek szerintem nincs frissítve alapból a 6XXX-es procikat támogatja, csak bios update után tudja a 7xxx-es procikat.

Elvileg a P 7.30-as bios tudja a 7xxx-es procikat.
Tehát vidd vissza a lapot ahol vetted és frissítsd a biost

[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Spiderpok avatar
@Manyik75: Közben én is utánanézegettem, és nekem is ez merült fel. Mivel ti is ezt mondjátok, már szinte biztos vagyok benne, hogy ez lehet a baj. Köszönöm a segítségeteket!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én legfőképp a nem megfelelő BIOS-ra tippelnék. Kérted az alaplap BIOS frissítést vételkor? Ha nem, nagy valószínűséggel a régi BIOS van rajta ami a hatodik generációs processzorokhoz van kiadva, és a 7600K az már hetedik generáció. Igaz a z170-es alaplapok képesek kezelni a hetedik generációt, de csak a legfrissebb BIOS-al. Bár ha a legfrissebb BIOS van fent akkor elképzelehető azok a gondok is amiket részletesen leírt Hunork fórumtárs.
0
0
0
0
💬 1
Spiderpok avatar
@reszler112233: Köszönöm, igazatok lehet, a bios-szal kapcsolatban.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Nézd át az alaplapot ,ha találsz rajta "megdagadt" kondenzátort akkor hibás a lap.
https://i.imgur.com/klcWbFr.jpg
0
0
0
0
💬 1
Spiderpok avatar
@Moon_Breaker: Nem, a kondenzátorok rendben vannak. Köszönöm a segítséget, így legalább ezt is kizárhattuk.
0
0
0
0
Hunork avatar
Még ne temessük szegényt.
Alaplapra a csipogó rá van kötve? Jobb lenne, ha tudnánk hangot, hogy mi, mennyi....
1. Lehet, hogy a memóriákat nem szereti. Próbáld egy modullal, és ha nem megy, cseréld ki a másikkal.
2. A CPU jól lett behelyezve, a hűtő felfogatva, nincs semmilyen nem oda való érintkezés?
2a: ATX 12V rendesen 8 pines csatival van, az ATX Power szintén és jól van rádugva? (lehet, buta kérdés némelyik, de muszáj mindent átnézni)
3. Milyen VGA van benne? Az is rendesen rá van kötve PCIE csatival?
4. A procidat csak meghatározott BIOS verzióval kezeli. És az nem az alap!!! Töltsd le egy másik gépről a P7.30-as Bios-t, majd úgy indítsd a gépet, hogy a pendrive be van dugva. Vagy, ahogy írták, a boltban, ahol vetted.
Egyelőre ennyi. Majd a memóriák tesztelése, a kábelek és a CPU ellenőrzése után mehetünk tovább.
0
0
0
0
💬 7
Spiderpok avatar
@Hunork: A csipogó rá van kötve, nem ad ki semmilyen hangot.
A fenti első 3 lépésen végigmentem (többször is), továbbra sem változott a helyzet.
Minden alkatrészt egy hónapja vettem (a PSU-t kivéve, mert az már nem fért bele a keretbe), elképzelhető tehát, hogy az alaplapon még régebbi bios van? Azt olvastam oldalakon, hogy egyes gyártók gyárilag frissítik a biost az alaplapjaikon, hogy alkalmas legyen az új Kaby Lake procikhoz. Lehet, hogy ez alól a mi kis Asrock Z170 Pro4s-ünk kivétel lenne? Ha pedig ez lenne a gond, akkor az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e a 4. lépés, a bios frissítés, skylake cpu nélkül?

Ja igen, a GPU-m meg egy MSI GTX1060 Gaming X 6GB.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spiderpok: Akkor minden oké szerelés ügyben, és ez jó!

Sajnos nem egyedi eset a BIOS macera, ki tudja, mikor jött le a gyártó sorról...Amúgy a BIOS verziója is rajta kell, hogy legyen az alaplapon (gombelem közelében), vagy a dobozon.
0
0
0
0
Spiderpok avatar
@Hunork: Megnéztem az alaplapon, és oda P7.30 volt írva.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spiderpok: Na, akkor innentől érdekes...
Nézd meg a Clear CMOS Jumpert, hátha zárt helyzetben van. Ha nincs, akkor te csinálj egy BIOS reset-et vele. És megnézni, hogy utána mi történik.

Plusz: Nincs cimbora, aki csak próbára, de tud adni egy DDR4 modult? Mert ilyen leállások még mindig utalhatnak memória inkompatibilitásra.

Végül: Ha nics előrelépés, és garanciálisak, akkor boltban intézd. Más nem jut eszembe, ha a memória-kábelek-CPU-Bios verzió...stb rendben van.
0
0
0
0
Spiderpok avatar
@Hunork: A jumper reset nem válik be. Továbbra is két kattanást hallok csak. Egy bekapcsolást, meg egy kikapcsolást fél-egy másodpercen belül. Minden led felvillan, venti beindul, és le is áll.

Más ramot jelenleg meg nem tudok próbaképp belerakni.

Ja, azt meg elírtam a kérdésben, nem 2x16, hanem 2x8 GB-os memória kit. Bár nem hiszem, hogy ez változtatna is valamin.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Spiderpok: A memória méret nem számít jelen esetben.
Akkor maradjon az, hogy ha boltban vetted, akkor vidd be, kérd meg őket, hogy másik RAM-al próbáljátok ki. Vigyed az alapot, tehát alaplap, benne a memória és CPU, VGA, és a tápod. Más nem jut eszembe. Ha másik RAM-al sem megy, akkor alaplap csere, ne hagyd magad!
0
0
0
0
Spiderpok avatar
@Hunork: Rendben, köszönöm.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció