Milyen forgószéket vegyek?

Szerző: Andris18, 2017. July 31., téma
Fórum » Periféria
Sziasztok! :)

Lehet törlődik a topik érdeklődés hiányában vagy mert nem tartozik ide (de ha már egérpadnak is van helye, akkor egy próbát megér).
Javaslatot szeretnék kérni kinek milyen bevállt forgószéke van aminek tényleg neki tudom támasztani a hátam 90fokban (és nem érzem azt hogy ha az a kis tartó pöcök eltörik akkor hátraesem, esetemben a Billum forgószék). Az is fontos lenne, hogy "magasabb hátú" kategóriába tartozzon és, hogy karfája ne legyen illetve választhatóan felszerelhető.
Hozzászólások: 35
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Raptorial_Bird avatar
Sziasztok!
Hozzászólásom a topic margójára ...
... nagyon fontos a jó minőségű anyagokból készült gamer szék, hamár több órát ülsz a monitor előtt!
Az én székem "csak" egy 85 ezres irodai szék és épp 2 hete hogy eltörött a kartámasza. PP-s műanyagból készült és szinte javíthatatlan. A baleset óta egy háttámla nélküli valamin ülök, mint kényszer megoldás, de a kínok kínját élem át.
3 évet bírt alattam és most hogy szétszedtem és elgondolkodtam a tervezésén, jöttem rá hogy nem csak a külalak/ár határozza meg azt hogy milyet vegyek, hanem a szék tervezése is!
Én is tanultam fizikát és ha rászánok 10-15 percet a kifizetés előtt lehet hogy most nem úgy írom ezt a posztot mint majom a köszörűkövön!
https://cdn.discordapp.com/attachments/817685336439390208/1117045892986454057/20230610_130046.jpghttps://cdn.discordapp.com/attachments/817685336439390208/1127131437393514496/20230708_085728.jpg
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Raptorial_Bird: En ezert ajanlom mindenkinek aki ulomunkat vegez vagy hosszu orakat gamel napi szinten hogy ruhazzon be egy normalis '24 oras' szekre. Elsore nehez lenyelni hogy kerulhet ennyibe egy jo minosegu szek, mivel az ar toredekeert lehet venni 'gamer' szeket is. Sajnos utobbi szekek tobbseget mubor boritas, zero szellozes, minimalis allithatosag es alapbol rossz ergonomia jellemzi. Tini koromban en is orakat jatszottam egy borzaszto kenyelmetlen szekben amig konkret szet nem esett, de idovel a prioritasok is megvaltoztak, ma mar konkret felallni nem tudnek abbol a szekbol 8 ora utan 😆
0
0
1
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Milyen széket ajánlanátok? Sokat kell ülnöm a munkám miatt. Manapság eléggé kényelmetlen már a 3+ óra is a jelenlegin.
Elvárás:
- Fejtámasz (178 cm vagyok)
- nagyfokú kényelem
- dönthetöség
- 60 ezer alatt

Remélem tudtok segíteni!
0
0
0
0
no avatar
Én nem rég vásároltam egy új forgószéket. Mivel naponta legalább 8 órát ülök a munkám miatt, ezért fontos szempont volt, hogy kényelmes legyen, és rendes támaszt nyújtson a hátamnak. Végül a Home office for you webshopjában találtam meg a számomra megfelelő széket.

https://www.homeofficeforyou.hu/irodai-szekek-181
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Nem vettem még soha gamer széket, ezért nem is tudom, hogy mit kell nézni stb.. szeretnék segítséget kérni ez ügyben.

Kaptam egy hirdetést : https://alphagamingtm.com/products/chair?variant=37857630322877 --> szerintetek ez mennyire lehet valid 40$-ért? vagy tegyek hozzá még valamennyit és itthon lehet kapni normálisat?

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 10
BenjaminHun avatar
@istvan0122: Értékelések meg az ottani képek alapján valid. Én meg próbálom hátha ***a.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@istvan0122: Biztos Szueznél vesztegelt a konténer és még 1 hónap mire megjön, de el kéne adni 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@istvan0122: Lehet hogy sznobizmus, de én nem mernék óccsóé széket venni. Kaptunk már pár irodai széket 10-20ért és egyik sem húzta sokáig, az anyaghasználata borzalmasan silány volt.
A 40-50 környéki székek egy fokkal jobban bírják.
Nekem pl ilyen székem van: https://forgoszek.arukereso.hu/serioux/torin-x-gc01-2d-p577254738/#
Tavaly előtt még 70 körül volt, kifogtam egy kiárusításon év elején 35 körüli összegért...és bírja meg minden, de a kialakítása nem túl kényelmes hosszútávon. Pl. a térdem elkezd sajogni, könnyen elülöm a seggem is 2-3 óra után. Másoknál derékfájást kiváltó ok volt az olcsó gamer/irodai szék.
És ezek nagy arányban minden alsó árkategóriájú székre elmondhatóak.
Hogyha hosszabb távra akarsz venni és van rá keret akkor én az arozzit vagy a tesorot javasolnám.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Igazából az összes "gamer" szék ergonómia szempontjából nagyon silánynak számít, hogy ki milyen áron veszi az gyakorlatilag lényegtelen, szinte csak a ráhúzott anyagban különböznek, na meg hogy melyik márka logója van belevarrva a háttámlába. Előbb vettem értelmes irodai széket, igaz lényegesen többe került, de ergonómiailag legalább top-on van. Utóbbi pedig a 200k-s "gamer" székről sem mondható el sajnos, ültem már jó pár félében.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LordSzalko: Arozzit sokan vettek a környezetemben már 3-4 éve, amit én is próbáltam és jól bírják, ezt azért mertem ajánlani. A tesorot csak mondták hogy mondták, meg nagyon copy paste-nak tűnik az egyik a másikhoz.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Brah, annyiért már odaadják a bálnamerciből az egész bőr szettet 😊
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@botmunpls:
Tavaly előtt még 70 körül volt, kifogtam egy kiárusításon év elején 35 körüli összegért...és bírja meg minden, de a kialakítása nem túl kényelmes hosszútávon. Pl. a térdem elkezd sajogni, könnyen elülöm a seggem is 2-3 óra után.

Ha a fent írt gondok jelentkeznek rajtad, akkor régen rossz az a szék.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Scorn Face: Hol említettem hogy jó?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@istvan0122: Én hoztam bontott F Astra ülést. Kényelmes.
....háromezeré' oszt' Recaro
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@istvan0122: Szia 😀
Nekem ilyen van és én teljes mértékben megvagyok elégedve a székkel.
3 éve van meg nekem és semmi esztétikai hiba nincs rajta.Plusz több órás használat után is ugyan olyan kényelmes.
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Leváltanám régi metróban vásárolt forgószékemet. Kettő közt variálok, de nem tudom melyik jobb választás. Fontos szempont hogy az alsó ülésmagasság lemenjen legalább 45 cm-re vagy akár az alá is mehet.

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
💬 2
F4T4L 3RR0R avatar
@reszler112233: Én az utóbbira tenném le a voksomat. Illetve ezt a széket érdemes még szemügyre venni.

[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@F4T4L 3RR0R: Köszönöm a választ. Én is afelé hajlok, de amit linkeltél se rossz, bár nekem a kék/fekete szín nem jön be annyira. Ha már kombináció akkor piros/fekete jobban tetszik, ez valószínű az MSI Gaming VGA színeiből jön nekem.
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!
Szeretnék venni egy gamer széket, de nem tudom mitévő legyek. Ez lenne az első alkalom szóval kéne pár tipp, hogy egy 2 méteres 110 kilós embernek mit ajánlanátok 😃
0
0
0
0
rafferd avatar
Nekem egy MAXNOMIC PRO-CHIEF BWE-m van, csak jót tudnék róla mondani! 😀
Nem egyszer volt már olyan, hogy csak hátradőltem és elaludtam 😆
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Van valakinek Natec Genesis SX33 gamer széke? Ha van leírná a tapasztalatát. Főleg az anyag minőségre vagyok kíváncsi.
[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Egy Recaro széket azért kipróbálnék 😃
Autóban nálam a top kategória, ahogy néztem széket is gyártanak.

Update:
[LINK]
Milkáért tuti csak jó lehet 😆
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@hashimoto: Jó hogy lehet kapni... 😆
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
@hashimoto: Enyiért már aranyból is lehetne 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@NiXiT01: Persze, ez a túlzás kategória, de a 100k-s "akárészing" szék is az már.. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Linkre válaszolva: Mik azok a kerekek/görgők 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Tuninggörgő, +10FPS, +10Skill minden játékban. De a piros csak AMD-vel működik!!!! 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Még szerencse hogy "átgondolták" a színeket 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Hát szerintem minden igényedet egy igazi gamer szék elégítené ki. 😀
Mennyit szánsz rá?
Mert igazán jó gamer székek vannak Arozzi, White Shark KINGS THRONE márkában. 38-40k a legolcsóbb, de ültem ilyenben, hát egy más világ... Csak egy példa, nem biztos, hogy a legolcsóbb: [LINK]
Sima szék ügyben pl itt nézz körül [LINK], a 20-25 ezres sávban már igazán jó darabok vannak, részletes leírással.
0
0
0
0
💬 6
Andris18 avatar
@Hunork: Ez szomorú, akkor spórolni kell :/ Azt is megmondanád légyszíves, hogy azon az officeplaza oldalon a 20-25ezer forint között ÁFA nélkül vagy ÁFÁval gondoltál? Mert akkor azokat is meglesem, de lehet egy drágább jobban megéri később.
Köszönöm! 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@Andris18: Áfa nélkül is vannak jók. Az igazság az, hogy ahol van lehetőség, raktáráruház, ki kell próbálni. Ha jól tudom, a központi címüknél itt is meg lehet tenni, de előtte érdemes telefonálni, biztos, ami biztos.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Hunork: Köszönöm szépen 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Andris18: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Moon_Breaker: "Milyen forgószéket vegyek?"
Gondolom azért akar forgószéket, mert nem fixen akar ülni, esetleg gurulni is akar.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Hunork: Egy biztos, ami itt TENNESSEE néven szerepel, az egy kalap szar. Nekem a JYSK-ből van, [LINK] ez, de az enyém régebbi, nem teljesen így néz ki a karfa. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Akkor aki lehet ilyet ne vegyen!!!
Spoiler!
még pár ilyen komment és kizárásos alapon is lehet jó forgószéket találni, de nyilván pénz kérdése, 40K-tól már lehet nézelődni, alatta megvásárolni 😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció