Ram teljesitmény

Szerző: Sanyi978, 2017. July 25., téma
Fórum » Asztali PC
sziasztok van 2drb 2GB DDR3-mas ramom és 1drb 8 GB DDR3-mas ramom hogy nyújtana nekem jobb teljesitményt ezen az alaplapon ASROCK H61M-VG3 ??
Hozzászólások: 75
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Üdv! Egy ismerős gépében 8 GB memória van, állítása szerint 2x4 (DDR3)
A gép adatai:

- Processzor: AMD A10-7700K Radeon R7. 10 Computer Cores 4C + 6G 3.80GHz
- Memória: 8 GB (3,44 GB használható)
- Alaplap: ASRock FM2A58M-DG3+
- Windows 10 PRO, 64

Ennyit tudok én a gépről jelenleg.
Újra rakta a gépet a maga szakértelmével (inkább hagyjuk..), és Windows 7 után Windows 10 került fel.

Feladatkezelő (Teljesítmény fül):

Memória: 2,2/3,4 GB (65%)

GPU 0 (AMD Radeon R7 Graphics): 0%

És itt mellette ugye jobbra a következőket írja:

Használatban (tömörített): 2,1 GB (34,7 MB)
Rendelkezésre álló: 1,3 GB
Lefoglalt: 2,8/6,9 GB
Gyorsítótárazott: 1,3 GB
Lapozható készlet: 194 MB
Nem lapozható készlet: 99,3 MB

Ötlet esetleg, hogy a Memóriánál mi az a 2,2/3,4?
Vagy nyilván itt is ezek az alábbi számok, mi lehet elcsesződve? THX

UI: nekem ennyi információm van csak.

Ja igen, még ezeket találtam:

Fizikai Memória - 2289 MB Használatban - 1210 MB áll rendelkezésre

Hardverek számára fenntartva: 4669 MB
Használatban: 2289 MB
Módosított: 24 MB
Készenléti: 1064 MB
Szabad: 146 MB

És akkor itt az utóbbiak alatt:

Rendelkezésre álló: 1210 MB
Gyorsítótárazott: 1088 MB
Összesen: 3523 MB
Telepítve: 8192 MB

Hogy a fotók hogyan készültek, egymás után vagy nem, és futott-e közbe böngésző azt nem tudom, lehetséges.
Ő olyasmit állít hogy azért eszik ennyit a gép, mert integrált videókarija van, nem pedig dedikált..
De érdekes mert játszott olyan játékkal az elmúlt időben (Alien Isolation), ahova ilyen kevés memória nem lenne elég..
0
0
0
0
no avatar
Memória probléma

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne ,hogy nemrég vettem egy asus p8z68-v/gen3 alaplapot,és amikor a ramokat beleraktam a memória foglalatokba észrevettem ,hogy a 8gb helyett csak 4-et ismert fel a windows.
Az egyik egy 2x2 gb samsung ram ,a másik pedig egy 2x2 gb csx ram.

ALAPLAP : asus p8z68-v/gen3
RAM: 8GB
PROCESSZOR: intel core i5 3470
VIDEÓKÁRTYA: amd radeon rx 470 8gb
OS: windows 10 pro n
0
0
0
0
lopika avatar
A játékoknál ezt irja ki: "A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written
1x8gb ddr4 ram (G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3200MHz).
0
0
0
0
💬 1
csuz-li avatar
@lopika: Vagy szoftver, vagy memóriahiba. Futtasd a windows memóriadiagnosztikát. (Megnyomod a billentyűn a windows gombot és elkezded beírni, hogy memória, ki fogja adni az alkalmazást). Ha ez nem talált hibát, akkor telepítsd újra a szoftvert.
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Egy cimborám alaplapot és processzort cserélt (ASUS Z390-H, I7 9700k). A ramokat (Corsair 2x8gb Vengeance pro, Corsair Vengeance lpx 2x4gb) megpróbálta XMP-vel beállítani, de maradtak a gyári 2133mhz értéken. Esetleg tudnátok megoldást erre a problémára? A memóriákat egyébként a régi konfigból rakta át.

(Corsair cmk8gx4m2b3000c15, Corsair cmw16gx4m2c3000c15)
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@rened: Valószínű az a baj, hogy egyik 2x4 a másik 2x8. Meg hát ebből kifolyólag nem is olyan.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Van egy Lenovo laptopom IntelCore i7-7500U 2,7 GHz CPU-val, 4 GB RAM, Samsung SSD 860 QVO Winchester és NVIDIA GeForce 940MX GPU. Sajnos játékok nem nagyon akarnak rajta futni, szaggatnak, némelyik el sem indul. Olvasva a gépigényeket, úgy gondolom, hogy a RAM nagyon kevés. Lehet bármi más probléma még, vagy elég ha kicserélem a RAM-ot, vagy tegyek be mellé még egyet, hogy legalább 16 GB legyen?? Mit kellene tennem? Előre is köszönöm a segítségeteket!
0
0
0
0
💬 2
Viktorinho avatar
@Zsolab: Hát a 4gb ram manapság már netezni is kevés lassan. Nemcsoda ha nem indulnak el rajta a játékok. 8Gb nem árt manapság vagy több.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Zsolab: régebbi játékok elfutnának rajta kompromisszumokkal, de az újabbak felejtősek, ma már nagyon gyenge az a hardver hozzá... ezen +4gb ram sem fog segíteni sajnos...
0
0
0
0
hentai78 avatar
Sziasztok. Most rendeltem be egy AMD 5 1600 procit és mellé egy Adata 16 Gb-os 3000 mhz-s ramot. Sok helyen olvasom, hogy baj lehet ebből, mert hogy az AMD procik két modult díjaznak. (Eddig mindig intelem volt, és soem volt gondom a ramokkal) A késöbbiekben veszek mellé még egy ugyanilyen ramot, de addig is, egyáltalán normálisan fog e működni nekem a gép?
https://www.pcx.hu/adata-16gb-ddr4-3000mhz-xpg-flame-ax4u3000316g16-sbf-memoria-334362
https://www.pcx.hu/amd-ryzen-5-1600-yd1600bbafbox-processzor-019715
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@hentai78: általában a magasabb órajelű kitekkel volt gond kezdetben, de a bios frissításeknek hála, egyre kevesebb a kompatibilitási galiba. Szóval frissítsd a biost és nem lesz gond. de szerintem alapból nem lesz gond.
0
0
0
0
hentai78 avatar
@Bronson: A lap is új lesz, egy Asus PRIME B450M-K alaplap és frissítve lesz a biosza igen. és köszönöm a választ.
0
0
0
0
Bronson avatar
@hentai78: Az a lap helyett inkább ezt ajánlom, picivel drágább csak...

[LINK]
0
0
0
0
hentai78 avatar
@Bronson: Sajnos már megrendeltem, de azért köszi a tippet 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Lehetséges, hogy a játékok a RAM miatt nem tudnak 144fps-t elérni?
A gépemben egy 1070 van, i7 7700 és 1x8gb ram, viszont a ram egy kevésbé márkás darab. A monitorom 2560x1440 és 144Hz-es. Van bármilyen befolyása a Ram sebességének a játék performancára?
Válaszokát megköszönöm!
0
0
0
0
💬 12
Boldor81 avatar
@Godvolovle: Melyik játékokról is lenne szó ?
Jó kártya a 1070-es, de azon a felbontáson nem kell csodát várni tőle ! (144fps)
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Fortnite 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Godvolovle: Próbáld meg ezekkel a beállításokkal ahogy a videóban is szerepel !
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Ezekkel a beállításokkal lobbyban 230-260 fps korul mozog, játék kozben 100-160 közötti átlag között ugrál...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Godvolovle: Elképzelhető,hogy 2X8 jobban tetszene neki simán.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Godvolovle: Újabb játékokkal nem is fogsz 144fps-el játszani! Nekem is 1070-em volt, 16GB rammal, Ryzen 1600x,közelében sem voltam a 144fps-nek! Max akkor lennél ha olyan a monitorod ami támogatja a Freesyncet vagy a G-syncet!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Egy Asus vg27aq nevű monitorom van, ami elvileg G-sync-es és ELMB-sync-kel is rendelkezik.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Godvolovle: 1440p-ben alapból nem fog az a gép 144 fpst elérni. Főleg ha magas beállításokkal játszol.
RAM-ból vegyél még egy ugyanolyan 8GB-s darabot és az valamit dob a helyzeten. Elég rossz ha megtelik az a 8GB,mert random akadások, laggok lehetnek. Manapság meg rengeteg játék van már ami megkíván 16GB ramot mint ajánlott.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Inkább legyen még 8GB ugyan abból a lassabb RAM-ból, minthogy kicseréljem az egészet egy gyorsabb 16GB-ra?
Vagy annyit nem segítene, inkább egy erősebb GPU kellene?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Godvolovle: Nem tudjuk, hogy milyen ramod van...mert konkrétan nem írtad le...tegyél még bele 8GB ramot, meg egy jobb VGA is mehet mellé! 2060Super, 2070Super...
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Godvolovle: Nem mondtad hogy milyen konkrétan a RAM-od. MHz,CL etc.
Intelnél meg amúgyse számít annyit. Ha van minimum 2666MHz akkor bőven jó.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Godvolovle: Szia. Az a 1x8gb ram lesz a hiba...Főleg hogy nem egy márkás darab. 1440p mellé kell a 2x8gb ram és valami jobb fajta. Főleg ha 144hz-s monitorod van.
0
0
0
0
Maros avatar
Szerintetek az igaz, hogy 3200 Mhz alatt nem érdemes manapság ramot venni?
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Maros: 3000,3200 alatt Ryzen esetén semmiképp,de intelnél is azért 3000 talán elvárható.Minden esetre Ryzen felépítéséből adódóan jobban ki tudja használni az Infinity Fabrik miatt.
0
0
0
0
nilsen avatar
Haly! Arra lennék kiváncsi hogy ha pl van 2x 4gb-ramom 1333Mhz + egy 2gb 1333Mhz ram, az tényleg lehúzza az első kettöt?
nekem egy ember azt mondta vegyem ki mert úgy jobban fog teljesíteni, de én azt vettem észre hogy játékoknál sokkal jobb lett..
Valaki valami vélemény?
0
0
0
0
💬 4
roba1996 avatar
@nilsen: Dual cahnelba jobban össze tudnak dolgozni de nyugodtan bent hagyhatod azt a 2gb-t nem lessz tőle baj.
0
0
0
0
FoLey avatar
@nilsen: Én inkább hagynám dual chanelben vagy is 2x4GB-ot,esetleg elpasszolod a ramokat és teszel bele 2x8GB-ot. Vagy veszel bele még 2x4GB ramot,de akkor is dualban fog menni.
Nem jobb lett csak az a +2GB,gondolom mostani létező címekhez azért érezni rajta.
0
0
0
0
xCube avatar
@nilsen: Szervusz!

A modern rendszerekben optimális esetben párosával érdemes használni a RAM modulokat, mert a CPU több csatornán (mainstream esetben két csatornán, profi felhasználásban több csatornán) keresztül éri el a memóriát. Ez azt jelenti, hogy kettő vagy négy modul kell a két csatornás mód kihasználásához. Ez elméletben megduplázza a sávszélességet, a gyakorlatban viszont memóriasebességtől függően 10 - 20% sebességnövekedést eredményez. Sok esetben ez a különbség nem annyira észrevehető, mintha páratlan számú modullal megnöveled a memória méretét, hiszen a többlet memória pozitívabb hatással van a programok futására, mint a kicsivel nagyobb sebesség. A legtöbb modern rendszer képes vegyes vagy hibrid üzemmódra is, ami azt jelenti, hogy a két modul párhuzamosan kétcsatornás üzemmódban működik, egy modul pedig egy csatornás módban. Ha a két csatornás modulok megtelnek, akkor lelassul a memória írása és olvasása, mert az új adatok az egycsatornás modulra kerülnek. Úgy kell ezt elképzelni, mint a GTX 970 memóriarendszerét, ahol a 4GB -ból 512MB -ot keskenyebb csatornán csatlakoztattak.

Optimális esetben tehát (ami egyben az ajánlott eset is) két csatornás rendszernél páros számú modult érdemes alkalmazni, de a rendszer akkor is működik ha páratlan számú modul van benne. Én a kisebbik gépemet rövid ideig hajtottam 12GB -RAM -mal (3x4GB) és nem volt problémám vele.
0
0
0
0
nilsen avatar
@xCube: ezt el olvastam, Köszönöm.!
0
0
0
0
Kocsisbeni avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@Kocsisbeni: Nem rossz cikk, de hiányzik az AMD Ryzen belőle (szerintem anélkül feleannyit sem ér), illetve borzasztó sok benne a fogalmazási zavar és nyelvtani hiba. A diagramok is úgy vannak belőve, hogy az aki csak átfutja hatalmas különbségeket lát.
0
0
0
0
Techthomas avatar
Most nézem a memória árakat csak úgy kíváncsiságból mert már rég néztem... Mikor mentek le így árak??? 😲 Tavalyihoz képest szinte felére le ugrott minden!!! Le maradtam volna vmiről?? Mi a....
0
0
0
0
💬 1
19ati93 avatar
@Techthomas: úgy járt mint az ssd, szerencsére
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!
Az miért van hogy nekem van 3 mód az alaplapnál tuningra a Biosban. Normal,Performance és Silent, a Performance módban a RAM frekvenciát leviszi 2133-ról 1867-re és terhelés mellett is ugyan annyi maradt, de ha Normál módon van akkor marad a 2133. Kingston HyperX Fury Black 16GB 2133MHz DDR4-ről lenne szó,ASUS PRIME Z270-A lapról,és az lenne a kérdésem,hogy 7700K és GTX 1060 mellé,érdemes a ram-ot egy picit húzni? Ha igen,akkor meddig bírja?
A válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
CuRi avatar
Ide is felteszem a kérdést mert latom itt azért jobban temaba vág 😀 Szoval anno vettem ugye ezt a 8GB Hyperx Fury 1866Mhz-és Ramot a gépbe, viszont már nem emlekszem hogy CL10 vagy CL11-es verziót vettem, most pedig bővíteni szeretném újabb 8 gigaval a gépem ugyanabból a típusból nyilvan. Szoval a kérdésem az lenne hogy valamilyen úton-módon meg tudnám esetleg lesni valahol hogy a mostani ram CL10 vagy CL11? 😃
0
0
0
0
💬 6
Manyik75 avatar
@CuRi: Szia!
Aida 64,azzal minden információt meg tudsz nézni.
Esetleg a cpu-z vel is.
0
0
0
0
CuRi avatar
@Manyik75: Köszönöm szépen, segített! 😀
0
0
0
0
CuRi avatar
@Manyik75: Viszont még egy olyan kérdésem lenne, hogyha megvan hogy CL10-es, viszont pontos típus szám szerint már ugyanezt a Hyperx Fury modult nem lehet kapni, akkor az a kompatibilitásban ez nem akadály? Csak annyi a lényeg, hogy azonos márka, ugyanakkora Mhz, illetve, hogy mind a kettő CL10-es legyen?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@CuRi: Elvileg igen.
A Kingston amúgy is úgy árulja a ramot, hogy lényegében a modulok hasonlóak csak a kinézete más.
0
0
0
0
CuRi avatar
@Manyik75: A termékcsalád is ugyanaz, úgyhogy remélem működni fog úgy ahogy kell 😀 Köszi szépen
0
0
0
0
akos328 avatar
@CuRi: Egy órajel ütemmel később kapja meg a cl11 a memóriacímet ergo 1 órajellel később tud onan olvasni a cpu de nem hiszem hogy eu problémát okozna 😀
Nekem 2x4gb külön márkájú, különbórajelű moduljaim vannak és nem okoz gondod, a gép összeszinkronizálja őket 😉
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Sziasztok valaki tudna segíteni ? Van 1 Corsair lpx ddr4 8 gb ramom és fagy tőle a gép és a játékok és az Aida 64 stabilitás tesztjén hibát ír ki az miért van? Kép a hibás ramról http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=150Hiba_ram.png
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Rolis199888: Lehet hogy hibás a memória? Vagy pedig az a helyzet hogy nem díjazza a lap azt a memóriát. Corsairt nem szoktak Ryzen mellé ajánlani.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! vettem egy ilyen laptopot https://www.msi.com/Laptop/GE62-2QF-Apache-Pro.html de csak8 gb ramvan benne milyen ramot vegyek bele am i2x16gb olcso és jó játékra nagyon nem értek ehhez szovalpontosatkérnék 😀 elörre is köszi szepen a válaszokat😊😊😊😜 😀 !
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@Kennylow: Mivel maximum 16GB mehet bele ezért csak 2x8 max. Meg kellene nézned milyen van benn és olyat rendelni ha csak 1db 8GB-os modul van benn.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: szia ! köszi agyorsvalasz t2 x 4 gbvan benne [LINK] esetleg ez jó lehet ? vagy ez ? [LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
@Kennylow: Látom angol ebay-es linkeket küldtél. Ott akarod megvenni? Akkor ezt ajánlom: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: igen 😀 ez mivel jobb mint én linkeltem 😀 ?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Kennylow: Van rajt hűtés, meg még valami márkája is van... 😆
De amit te küldtél az is jó lesz, ha annyit költenél csak rá.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: köszi szepen a valaszokat 😀 !! talaltamegy ilyet https://www.gumtree.com/p/memory-motherboards-processors/memory-16gb-ddr3-2-x-8g-8gb-1600-mhz-sodimm-upgrade-for-apple-or-pc-laptops/1278389172 ehhez mit szolsz ? olcso és 2x 8 gb ddr 3 igy legalább maradna penzem m2 ssdre haha😆😊
0
0
0
0
Puffin avatar
@Kennylow: Nem tudni hogy 1.5 vagy 1.35V-os. Neked az utóbbi kell.
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok!

Segítsetek nekem. Linkelem a problémám [LINK]
A baj pedig az lenne, hogy van 3x2GB Kingmax 1600-as DDR3-as és 1db 8GB RAM a gépben, amik nem tudnak 1600MHz-en együtt dolgozni. Csak 1333-an. Pedig mindegyik képes 1600-ra. A CL értékek mások.
A kérdésem, hogy össze lehet hangolni valahogy, hogy mind 4 1600MHz-en ketyegjen?
Köszi
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@cey85: BIOS-ban elvileg be tudod állítani az 1600MHz-et, de át kell állítani a késleltetést is (CL) a legnagyobbra ami a te esetedben: 11-11-11-28-39.
Spoiler!
Hogy lehet 1600MHz-es CL11 memóriát venni? 😆
0
0
0
0
cey85 avatar
@Puffin: Köszi megpróbálom. A boltban anno direkt úgy kértem CL9-es legyen és úgy is adták. Sajnos sokára néztem meg mennyin ketyegnek és már nem vihettem vissza. 😞

Szerk.: Sikerült 😀 Köszi
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek.Volna egy kérdésem.Jelenleg van 2x8Gb DDR3-as Ram a gépemben amik 2133MHz-esk.Most váltok Intelre és egy Msi H97 Gaming 3 alaplapra.Az alaplap nem támogat csak 1600MHz-ig.Fog működni benne ez a 2 memória?Nyilván nem 2133MHz-en ezzel tisztába vagyok.De 1600-on menne?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@coyotex: 1600-on fognak működni.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok segitseget kernek toletek van 1db 8gb 2400mhz grupelit és 2dm 2133mhz crusair ramom msi bazooka plus lapom hogy kéne be rakjam hogy mukodjon egyszere a 3 probaltam mar sok féle képnde nem megy egszere harom csak 2
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@redbull16: Szia!

Kézikönyv 25. oldal a lényeg.
Always insert memory modules in the DIMM2 slot first.
y Due to chipset resource usage, the available capacity of memory will be a little less than the amount of installed.
y Based on Intel CPU specification, the Memory DIMM voltage below 1.35V is suggested to protect the CPU.

Nézd meg a képet az ajánlott használatról. Én azt is simán el tudom képzelni, hogy vagy 1 vagy 2 vagy 4 modullal működik a lap stabilan. Először mindig a 2-es Slot-ba tegyed a modult! A BIOS-ban tiltsd le a Dual channel-t. Hiszen innentől a 3 modul miatt ez felejtős.
Más nem jut eszembe hirtelen.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Probaltam minden de csak valahogy 12 gb indul biosbam dual hol tudom ki kapcsolni?
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Még mindig nem indul 3memoriaval dual chanelt hol tudom ki kapcsolni?
0
0
0
0
Hunork avatar
@redbull16: BIOS valamelyik elsődleges menüje, de az is lehet, hogy nem lehet, mert automatikusan érzékeli a módot. De, mint írtam, sajnos simán benne van a pakliban, hogy - főleg a Memory support listában nem szereplő - modulokkal nem megy csak 1/2/4 modul, három nem.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Ha mégegy memoriat be raknek akkor valoszinu menne mi?
0
0
0
0
csabika21 avatar
Sziasztok most vettem egy asrock a320m-dgs alaplapot és mellé egy g skill ripjaws v 3200 mhz memóriát és a biosban nem tudom 3200 ra állitani a memóriát csak alapon hadja 2133 mhz en mi lehet a probléma cseréltessem ki az alaplapot?
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@csabika21: Hát pedig ott kell matatni a Main és az OC Tweaker menüben. De elképzelhető, hogy kell a legújabb BIOS is. Nem tudom, hány verzió van, a legújabb van meg?
És egy kis rossz hír: több angol fórumon is panaszkodtak, hogy nem nagyon megy. Ami nekem fura, hogy alapból 2667 MHZ kellene hogy legyen. Milyen a CPU pontos típusa?

Ezt is nézd át: [LINK]
0
0
0
0
csabika21 avatar
@Hunork: Csá köszi a segítséget de sikerült a 3200 as g skill ramokat 3066mhz ig huzni a 3200 nál már ujra indul a gép és nem ismeri fel talán a 3200 nak több voltra lenne szükség?
0
0
0
0
Hunork avatar
@csabika21: Igen, minden bizonnyal. Ott már a három Voltage opcióval kell kísérletezni. (saját felelősségre)
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
hozzátenném megnéztem mivel régebben 4 férőhely van Ramnak nagyábból azonos MHz-n működnek a 8 gigás kicsit magasabban azzzal is tisztában vagyok hogy a lassabon fog üzemelni de azért tettem fel a kérdést hogy hogy a jobb ha csak a 8 gigás van bent vagy a 2+2 vagy 2+8-as esetleg hogy lehet e 2+2+8 vagy 2+8+2 ?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Sanyi978: 1. Vagy rosszul írtad az alaplapod típusát, vagy mást néztél. Ezen a lapon KETTŐ RAM slot van!

Részlet a gyártó oldaláról, de képek is vannak:
Dual Channel DDR3 memory technology
- 2 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 16GB

2. Ha nem dual, vagy quad channel van, akkor tök mindegy. Tehát vagy két AZONOS méretű/órajelű modul a jó, vagy ha nem, akkor édes mindegy. Akkor szimplán csak adatokat tárol, ahogy kell.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sanyi978: Az említett lapon csak 2 foglalat van. Nem levegőbe beszélek: [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Elsőként: csak két modult tudsz belerakni.
Másodszor: Hát ez így kevés. Hány MHz-es memóriák? Milyen gyártótól? pl.
A legjobb párosítás: minél magasabb MHz (nálad max 1600) és minél kisebb CL.
Tehát, ha két különböző sebességű modulod van (mivel nem írtad, így nem tudni), akkor a lassabb órajelével üzemel a magasabb is.
De mivel egy H61-es lap, sokat nem fogsz mit kezdeni. Esetleg XMP profile beállítás a BIOS-ban.
A legtöbbet úgy hozhatod ki a Dual Channel miatt, ha két teljesen azonos méretű modult használsz. Azaz 2x4 vagy 2x8 GB. Több meg nem is lehet. A 2x2 meg alapból kevés a mai világban.
Röviden ennyi.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció