Ram vagy alaplap hiba?

Szerző: GD_josh_hun, 2017. July 24., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!
4gb-ról 8gb-ra akartam bővíteni. Rendelkeztem 1 db 2gb-os Samsung 1333 mhz modullal és egy valami no name 1333mhz modullal.
Vettem egy 2x 2gb CSX 1333mhz kitet, beraktam és semmi. Be sem kapcsolja a monitort.
Minden lehetséges kombinációban próbáltam és akkor nem működik, ha 1 csx modul mellett(A1 és A2 vagy B1 és B2) bármilyen modul van.
Ha bármelyik elhelyezési kombinációnál valamelyik csx mellé berakok egy modult, akkor nem indul el a gép (bekapcsol, de a monitort már nem kapcsolja be és 1 hosszú két rövid hangot ad ki a pc hangszóró).
Konfigom:
-Processzor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)
-Memória: 4 x 2 GB No Name Modulok + CSX 2x2gb ddr3 1333mhz csxocec313334gbkit
-Videókártya: ASUS Geforce GTX 750
-Op. rendszer: Windows 7 Ultimate 64-bit
-Alaplap: Asus P5P41TD
Hozzászólások: 12
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Buddha avatar
SMIOVT4-5-6 52C SpeedFan szerint,ezek micsodák?
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Üdv. Valaki tudna segíteni összesen 16gb ram van. 2x4gb + 1x8gb. Az egyik 4gb ram modul ha benne van a gépben akkor a gép csak 4gb- ot lát összesen a 16-ból ha kiveszem a ramot akkor lássa a 12-gb ot az mitöl van. Hibás a ram modul?
0
0
0
0
Default avatar
Pár napja frissítettem a biost(z590) és azóta több voltot kér a proci(11700K) 1.387 helyett 1.407 ami talán elhanyagolható lenne viszont tesztekben is kevesebb pontot érek el. R20 kb. 500 ponttal kevesebb 3dmark kb. 3000-el. Mindegyik tesztet alap beállításokon végeztem,kivéve a ramok 3200/cl14. Mást nem vettem észre azaz még annyit hogy a biosban pár beállításnál az "auto" felirat helyett csak "aut" jelenik meg. Elronthattam valamit vagy ilyenkor mi van?
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok!

Én egy Lenovo Thinkpad W510 -el jártam így. 2x4 GB RAM volt benne, raktam bele + 2x4GB- ot.
Elindult, de nem érzékelte. Újraindítás után BIOS-ban akartuk megnézni fel e ismeri, de nem jött be már az sem, szürke kép csak. Variáltam a RAM-okat is, egyesével is. Volt mikor full fekete volt a képernyő, volt mikor csak szürke. A gép hallani, hogy dolgozik.
Szervízben nem tudták megcsinálni.
Most alaplapot keresek nem horror áron hátha.
Utána néztem 16GB-ot elkéne bírja.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
Következő lenne a kérdésem hozzátok. Létezhet ,hogy amiatt indul újra a gépem meg fagy le ,mert az alaplapomon lévő DIMM ddr4-es memória foglalat hibás ? Ha csak egy memória modult használok, mindegy melyiket nincs fagyás ,se semmi. Ha benne van mindkettő ,működik minden, de nagyobb memória használatnál pl. játék... jön a kékhalál , lefagy , újraindul. Segítségeteket előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Boldor81: Memtest vagy a windows memóriatesztelőjét futtasd le aztán mond mire jutottál. 😀
0
0
0
0
Bady8 avatar
Sziasztok

Egy olyan problémába futottam bele ,hogy nincs kép a gép elindításakor ha kiveszek a 4 modulból kettőt. Próbálgattam A2-B2, A1-B2 stb.... egyikkel se ment. Ha visszaraktam mind a 4-et ment. Biosban beállítást nem találtam róla, hogy Dual Chanelbe tudjanak menni a Ram-ok.( 4x8 Gb-al vettem és amikor megemlítettem az eladónak ,hogy ugyis eladok 2 modult mert felesleges a 32Gb nekem, húzta a száját. Gondolom ezért)
Tudnátok segíteni nekem ebben az ügyben?
Alaplap ASUS H170 PRO GAMING
Ram: HyperX Fury Black 2x2x8GB DDR4 2400mhz HX424C15FBK2/16

előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@Bady8: Reseteld a biost, aztán vagy csak a 2 szürke vagy csak a 2 fekete slotba tegyél ramot.
0
0
0
0
Bady8 avatar
@Manyik75: Megvolt de így se stimmel, 2 modullal meg nem tudom resetelni mert nincs kép... 😞
0
0
0
0
Su Metal avatar
Magam is hasonló gond al futottam össze. Asus P5G41T-M SI lappal.(jelenlegi aktív gépem a profilomban)
2*2Gb samu ddr3 mellé egy 3. modult is rakni akartam és nem kaptam monitoraktiválást.
2 modullal ment bármilyen kombinációval, de 3 al nem.(4 slot van)
logikus lenne, hogy bővíthető 8Gb ig, de csak az a lehetőség maradt hogy néhány
nem túl régi alaplap max 4Gb ig tud kezelni, a slot/2Gb támogatás mellett is bármilyen furán hangzik.
úgyfest ez a Asus P5G41T szériára szinte biztos.
ráadásul csak sataII van, tehát 300Mb/s a max így egy gyors SSD se fog
óriási változást eredményezni. ( persze azért valamit javít a hdd vel szemben, mert csak a swap marad további memória bővítés hiányában )

ha valakinek mégis sikerült több mint 4Gb fölé fejleszteni ezen széria lapját és belebotlik ebbe a fórumba, leírhatná a tapasztalatait.
0
0
0
0
Hunork avatar
A BIOS hangjelzések egyértelműen a VGA hibájára utalnak. Lehet, hogy elmozdult a kártya és/vagy a kábele. Ha jól tudom, a 750-nél nincs PCIE kábel, ami a tápból jön, így az nem lehet, de fejből nem biztos, hogy jól vágom.
A két memóriát vagy a két kék, vagy a két fekete Slot-ba tedd.
A VGA-t meg húzd ki, tedd a helyére, a kábelt is jól nézd meg, hogy rendesen illeszkedik-e.
0
0
0
0
no avatar
Szia! Biztos,hogy a megfelelő DIM-ekbe tetted be a RAM-okat? Erre tippelnék,de márka ügyben elég színes van felfegyverezve a géped. 😀 Lehet,hogy ez nem tetszik neki. Próbáld meg csak az új RAM-okkal!
Remélem segíthethettem!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció