Menu
Volt már vírusos a géped vagy a telefonod?
Itt leírhatod, hogy és mint esett vagy nem esett meg a dolog, ha szeretnéd velünk megosztani.
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
2 napja | 2017. 07. 20. 18:20:05
#
Nem
Hunork avatar
5 napja | 2017. 07. 17. 18:00:10
#
Igen.
hekli96 avatar
12 napja | 2017. 07. 10. 13:45:21
#
A nem kategóriát nyugdtan bele lehet olvasztani a "nem tudom"-ba mert olyan nincs, hogy sose kaptál még vírust ha napi szinten feljársz a netre. Maximum egy relatív ártalmatlan vírust szereztél ami nem okoz látható károkat csak pl böngésző előzményeket továbbít, vagy számítógép paramétereket stb.

A vírus kategóriába nem csak a brutális windowskiller, bankszámla tolvaj tartozik ;)
illesmate avatar
15 napja | 2017. 07. 07. 12:59:51
#
Nekem soha nem volt de majd lesz:)
oroszlajos avatar
28 napja | 2017. 06. 25. 00:38:53
#
Nálam mostanában egyre többet jön egy Malware ami ki akasztja a VGA-t :D Órajelek, ventilátor minden maxon megy. De szerencsére a Malwarefighter hamar kiiktatja :)
InfernoDante avatar
28 napja | 2017. 06. 25. 01:28:50
#
Mostanában a Blackbox releasekben van bitcoin miner, lehet azért. XD
Windows defenderem is besz**tt valahonnan egyet aztán semmi gyanús oldalon nem voltam, tört játékom se volt max 1, azt nem is értettem... XD
oroszlajos avatar
27 napja | 2017. 06. 25. 16:23:05
#
Két hétig nem voltam itthon, nem is láttam a gépet :D Majd mikor haza jöttem azzal fogadtak, hogy már egy jó ideje hangos a gép, azt mondják biztos a melegtől :? XD
Akkor találkoztam vele először :D Aztán honnan azt nem tudom de jött még egy vendég :D
Szerencsére akkor már fent volt a Malwarefighter és azonnal riasztott :)
Erik1996 avatar
28 napja | 2017. 06. 24. 20:47:25
#
Én egyszer egy yeabd.cc nevezetű fájlnélküli kezdőlap vírust kaptam be, amit csak a Reason Core Security segítségével tudtam eltávolítani. :)
Izi-ke avatar
30 napja | 2017. 06. 22. 08:39:12
#
Egyszer bekaptam egy Sality.nba vírust egy pendrive-ról. Bár fel volt téve a smart security de nem engedtem hogy leellenőrizze a 64gigás cuccot mert eltartott volna egy ideig és siettem... Soha ne siessetek emberek! :D Szerencsére eltávolítani gyerekjáték volt, de egy pár exe-t így is tönkre vágott. Azóta óvatosabb vagyok.
Baskhem95 avatar
32 napja | 2017. 06. 20. 18:41:14
#
Eddig a legtöbb kártevőt faterom gépén találtam, elég volt fél évre magukra hagyni őket és a Malwarebytes "2453"db fenyegetést talált. Azt hiszem a képet is lementettem... :"D

u.i: Azóta is csak felügyelettel farmeramázhat :"D
1000th Bottle avatar
38 napja | 2017. 06. 14. 20:38:18
#
Nekem is akkor volt, amikor még nem tudtam használni az internetet, nem tudtam, hogy hogyan védekezzek a vírusok ellen. Mostanában 3-4x figyelmesen átolvasok mindent, azóta nincsen egy se szerintem :)
mikej95 avatar
42 napja | 2017. 06. 10. 20:57:15
#
XP alatt volt 1-2 érdekes szerzemény és ~100 mezei fertőzés. 12 évesen nem sokat tudtunk ezekről a dolgokról. Ami emlékezetes az egy elég céltalan és destruktív mutatvány ami csendben formatálta az MBR-t, szóval újraindítás után a BIOS-nál tovább nem jutott az ember. Ha helyre sikerült állítani, akkor újból elintézte.
Ismerősöm gépén magától mozgott a kurzor, stb.
Win 7 alatt valahogy csatlakoznom sikerült egy zombi hálózathoz, mi rosszabb állandóan elállította a dátumot és a C gyökerébe állandóan - szó szerint konstans - detektálható fertőzött állományokat másolt. Nevére már nem emlékszem.
Win8.1 az maga volt egy kártevő.
Win10 alatt még semmit sem sikerült összeszednem, amúgy is gyárilag spyware az egész.

Android az egész más téma. Jiayu akkor és ugyan úgy kezdte, mint a Xiaomi, gondolom utóbbit nem kell bemutatnom, előbbi első generációs telefonját sokáig használtam (második generáció már nem volt, csak egy kis vérfrissítés a meglévők felturbózott változatainak kiadása keretében). A G2F-hez (Redmi 1S MediaTek procis klónja) az utolsó frissítés keretében már gyárilag járt az Adware/Malware. Szerencsére csődbe mentek a mocskok. Másik kellemes meglepetés akkor ért, amikor az ES File Explorer, majd később az FX File Explorer frissítéséhez járt Adware. Bár mindkét cég "megtért és vezekelt" de soha többet nem telepítek semmilyen általuk gyártott szemetet, az ES pedig már amúgy is Bloatware számba megy a sok felesleges funkciójával.
GD_josh_hun avatar
42 napja | 2017. 06. 10. 13:24:51
#
Nekem XP-n volt olyan vírusom, hogy nem engedte csak az .mpg kiterjesztésű videót lejátszani XD
Gazsika20 avatar
42 napja | 2017. 06. 10. 10:17:03
#
nekem még nem volt:)
Gyarmati Jani avatar
43 napja | 2017. 06. 09. 08:43:30
#
Nekem is akkor volt vírusom ,mikor XP volt a gépen, s nem igazán értettem, hogy mi az ami megbízható oldal. Aztán emlékszem feltettem az AVG anti spyware programot, s talált 694 db fenyegetést. Igen, erre a számra mai napig emlékszem. Amióta van saját gépem, azóta nem igen futottam bele ennyire nagy fertőzésbe. Ha esetleg belassuln aa rendszer, akkor windows reinstall, s 1 óra múlva minden olyan, mint azelőtt...
crydan avatar
46 napja | 2017. 06. 06. 15:26:27
#
Én így kaptam meg a Quake 2-t a születésnapomra, amin volt egy demó, és használhatatlanná lassította a gépet, szerencsére akkor sikerült mindent lementeni róla :)
WeKing avatar
49 napja | 2017. 06. 03. 15:05:30
#
Réges régen, még a torrentes időszakban, amikor vírusírtót se használtunk.. akkor. :D
De már évek óta nincs problémám ilyesmivel. Ami csak lehet eredeti a gépen (winfos, játékok, programok) szóval elég kicsi az esélye, hogy benyelek valami vírust.. ;)
tdavid00 avatar
49 napja | 2017. 06. 03. 11:51:28
#
Régebben többször volt vírusom még az XP-s időkben, emlékszem az egyikre valami Hidrag volt és az rengeteg exe fájlomat tönkretette. Aztán csodálkoztam, hogy az (akkor használt) Avira folyamatosan sípol a találatok mennyiségétől...

Most is használok vírusirtót (AVG), de főleg csak a tűzfal miatt. Igen ritka az, ha talál egy vírust.
Titan x Power avatar
50 napja | 2017. 06. 03. 06:26:47
#
Soha semmilyen gépen nem használok virusírtót...
Kb fél évente botlok bele egybe ami ablakokat dobál általában fel akár az asztalon is .
Ekkor avast install tisztítás majd uninstall s ismét kb fél évig semmi anomália....
xCube avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 22:35:11
#
A régi időkben sokszor volt vírusom (az internet előtti "sötét középkorban";), amikor floppykon és később CD -ken hurcolásztuk a kétes eredetű játékokat. A 386 -osomon volt OneHalf -om, aztán a Cyrix gépemen egy időben sikerült annyi vírust beszopni, hogy még a CD olvasóm is lebénult tőle. Az utóbbi időben elég kevésszer futok bele ilyesmibe, az új gépem elvileg teljesen tiszta, de a mai világban ilyet állítani szerintem nem érdemes... .
Krissz avatar
55 napja | 2017. 05. 28. 07:41:46
#
Spoiler!
Tetszik a retro hangvétel :) Azért egy CD olvasónak elég borsos ára volt ha kivégezte egy vírus
HakuDragon avatar
55 napja | 2017. 05. 28. 12:46:27
#
Azt nem szokta, ellenben tudott pár vírus merevlemezekkel vicces dolgot művelni.
Spoiler!
Többnyire olyan parancsot adott, ami átakarta küldeni a fejet a lemez másik oldalára, aztán széttörtek a fejek a tengelyen.
Krissz avatar
55 napja | 2017. 05. 28. 14:27:51
#
Spoiler!
Nah azért az durva :/ Ilyen vírusokat nemkivanok senkinek
xCube avatar
54 napja | 2017. 05. 29. 07:47:23
#
Na igen, ezek voltak még rettegett kártevők a kilencvenes években. Manapság már nem is nagyon tudna fertőzi egy ilyen, na meg első sorban nem ilyen jellegű vírusokat írnak, nem a céltalan károkozás a cél.
xCube avatar
54 napja | 2017. 05. 29. 07:45:31
#
Nem pusztult el a CD olvasó, csak nem lehetett elérni se DOS se Windows alól.
sisko avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 22:27:52
#
Az első laptopomat mindenféle védelem nélkül kiengedtem a netre(ez kb 10 éve volt),kb egy óra alatt teljesen elszállt.Belassult,állandóan 100%-on ment,és a végén már semmit sem tudtam csinálni,még leállítani sem,mert mindenre azt írta,hogy a rendszergazda - aki ugye én voltam - letiltotta a hozáférést.Végül akksi ki,majd reinstall.Ezenkívül még egyszer volt komolyabb valami,ami állandóan felhasználta a lapozófájlt,percenként kiírta,hogy kevés,és a windows megnövelte,majd amikor elfogyott a szabad hely a meghajtón-ekkor már 50 giga körül járt-akkor kiírta,hogy nincs elég.Újraindítás után kezdte előről....szerencsére volt egy pár napos ghost mentésem,azt visszatettem és ennyivel megúsztam a dolgot,nem kellett nulláról kezdenem,szinte semmit nem vesztettem-az időn kivül - és mindkét esetben windows XP-n történt a dolog.
balazs0117 avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 21:16:06
#
Nekem szerintem most is van egy ilyen terhelő vagy nemtoom. 1 éve lett meg ez a gépem. Akkor még integrált videókártya és 2GB ram volt rajta. Esküszöm vannak olyan percek amikor az a 2 giga ram gyorsabb volt mint most néha. Bár azóta újra se volt rakva így már tervezem ezt. Bár előbb gyűjtök egy Intel Quad Core Q9400 procit és utána. Addig szerintem még ki bírja. Amúgy mi a véleményetek arról a prociról?
reszler112233 avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 19:51:33
#
Jó pár éve már nem, de régen akadt. Anno az első gépemen (Még 478-as foglalatú) volt olyan vírus ami kivágta az egész rendszert mint a szél. Azóta mindig van vírusirtó a gépen.Eset Smart Secutity nálam a favorit évek óta. Ezen kívül ritkán de előfordul egy-egy valamit terhelő dolog, de mint írtam ritkán amit simán törlök egy Roguekillerrel.
ichigo23619 avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 18:36:54
#
gépen jobbadon adware.

telefonom meg adware meg ransomware is.
no avatar
56 napja | 2017. 05. 27. 17:39:31
#
Adware volt meg valami ami lassított. Bár celeron proci mellett még anno szerintem inkább a proci hibája lehetett :D Persze 2 alkalom a 10 év alatt nem rossz szerintem úgy, hogy sosem használtam vírusírtót. Na jó, 1x amikor megvettem a core2 duo procis gépemet akkor volt vírusirtóm, avast. Előre volt telepítve, de mivel lelassította a gépet letöröltem.
Tejbepapy avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 22:05:29
#
Persze hogy volt, eddig a "legkomolyabb" vírusom xp-n volt és az explorer.exe-re ette rá magát (amit már nem szedsz ki onnan újratelepítés nélkül, vagy legalábbis gyorsabb az újratelepítés), szerencsére adatveszteséggel nem járt, csak baromira belassította a rendszert, illetve egy-két adware szinte biztos, hogy futott a háttérben, ezzel okozva a lassulást.
Tyrion Lannister avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 21:08:10
#
Egy-két kisebb "lassító tényező" már volt, de a komolyabb vírusokat eddig megúsztam. Bár ehhez az is hozzájárul, hogy igyekszem megbízható forrásokból letölteni dolgokat.
InfernoDante avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 14:44:11
#
Persze... Szerintem nincs olyan ember akinek még soha nem volt, ha van is, nem sok.
Krissz avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 11:30:41
#
Most legalább kiderűl, ki mennyire használ normális vírusírtót,... (Mivel ez adja a legtöbbet a a vírusmentes élethez, ám a felhasználó helyett nemtud gondolkodni... 8-) )
H-ECTOR avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 14:59:59
#
a vírusírtó nem csak azután tud bármit is tenni miután már bekaptál egy vírust?
worosp avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 16:31:34
#
Nem feltétlen, az Avasttal már jártam úgy, hogy egy fájl letöltését megállította felülvizsgálat miatt, és miután meggyőződött róla, hogy nem veszélyes, folytatta a letöltést. Szóval gondolom, hogy van valamiféle módszere a vírusok elkapásának megelőzésére. Hogy ez a módszer mennyire hatékony, az már más kérdés.
Krissz avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 17:59:19
#
Nem. Létezik valós idejű védelem is amely például mint ahogy worosp is mondja, megszakítja a letöltést, ha bizonytalan forrásból származónak, vagy vírusosnak találja azt. Illetve képes bejelentett vagy gyanús weboldalakat is blokkolni.

Smart Securityt használok
H-ECTOR avatar
55 napja | 2017. 05. 28. 13:39:43
#
az meg már internet security és tűzfal, mint vírusírtó
LordSzalko avatar
52 napja | 2017. 05. 31. 07:39:52
#
Én pl nem használok más vírusirtót az alapon kívül, mégse kaptam még vírust.
hekli96 avatar
5 napja | 2017. 07. 17. 23:01:49
#
A vírusirtó csak az ellen véd ami benne van az adatbázisában. Vagyis ha olyan vírust találsz amit még nincs akkor besz**tad. Esetleg ha gyanúsnak talál valamit akkor az elküldi az Avastank, AVG vagy valamelyiknek. De addigra bőven visszaállíthatatlan károkat okozhatott dokumentumokban, programokban, vagy akár magában a windowsban. Csak azt éred el vele, hogy más már nem fogja elszenvedni ugyanazt mint te, de ez nem túl nagy vigasz ha pl: 3 havi munkádat hazavágta.
"a felhasználó helyett nemtud gondolkodni.." ez pontosan így van, a legtöbbet a vírusmentes élethez az adja ha nem mész fel kétes eredetű weboldalakra, nem töltesz lesz kalóz tartalmakat. Egyszerűbb "jóindulatú" vírusokat akkor is fogsz kapni az elkerülhetetlen (van olyan cég ami még fizet is akár érte, hogy ne észleljék a kis vírusát). Ezzel szemben a crackeket előszeretettel jelzik vírusosnak akkor is ha nem azok.

Az én álláspontom: A vírusirtó kizárólag erőforrás pazarlásra jó semmi többre. Ha nem biztonságos oldalakra járkálsz akkor vele és nélküle is kapsz vírust előbb utóbb. Ha nem élsz kétes tartalmak használatával/látogatásával akkor is, de neked abból semmi károd nem fog származni.
gigazte avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 11:17:58
#
Egyszer még 2008 nyarán talán, amikor be lett kötve a netem, akkor a szüleim sikeresen bekaptak valami vírust, ami teljesen tropára tette az egész rendszeremet. Az volt az első vírus amivel találkoztam, és nagy nehézségek árán sikerült itthon kiiktatnom! Utána pár hónap múlva valami olyan vírust nyelt be a gép, hogy az összes képem átváltozott xxx tartalommá! Gondolhatjátok, hogy milyen vicces volt!:? Azóta lekopogom semmi durvább dolgot nem élt meg a gépem, és vigyázok is rá, mint a szemem fényére! Havi malware és vírusirtás szerintem kötelező, és érdemes a Windowsot is folyamatosan frissíteni!

Azonban láttam már durva dolgokat az évek során, ahányan hozták hozzám a gépeiket, laptopjaikat. Szerintem napestig sorolhatnám, hogy miket kellett kiirtanom!8-)
H-ECTOR avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 11:45:18
#
az a +18-as tartalom nálam is előjött egyszerXDXD
gigazte avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 12:57:26
#
Azt hittem, hogy ez egy egyedi dolog, de akkor ezek szerint nem csak én futottam bele.XD A mai napig lövésem sincs, hogy mi állhatott a háttérben.
Faith97 avatar
44 napja | 2017. 06. 09. 00:00:25
#
Fú te, nekem is volt ez a 18+-os vírus!
Egyszer anyám benyitott mikor próbáltam letörölni, kaptam is a fejemre az nap.
De így pár év után megmutathatom neki a kommenteket hogy az egész a vírus műve volt :D
LordSzalko avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 08:53:37
#
Hol járkáltok ti 64%-al? :D
Krissz avatar
57 napja | 2017. 05. 26. 11:32:46
#
82% :D
LordSzalko avatar
53 napja | 2017. 05. 30. 18:34:32
#
Bocsi :D Akkor inkább úgy írom, hogy a jelenlegi 310 ember :D