Volt már vírusos a géped vagy a telefonod?

2017. May 26., téma
Fórum » Társalgó
Itt leírhatod, hogy és mint esett vagy nem esett meg a dolog, ha szeretnéd velünk megosztani.
Hozzászólások: 62
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Belchior10 avatar
Sziasztok! Milyen ingyenes vírusírtó programot ajánlotok? A Kaspersky-ről hallottam jókat. Érdemes azt feltelepíteni?
0
0
0
0
💬 6
MC MaRcI avatar
@Belchior10: Windows defender.
Ha az nem boldogul akk avast és egy betoltes előtti vírus keresés
Ha az se oldja meg a gondot
Formázás újra telepítés

Nekem anno nagyon rég mikor vírusos volt a gép az akkor jónak számító virusirtok egy se talált semmit

Avast indítás előtti 300 helyen találta a vírust
0
0
0
0
Pokman avatar
@Belchior10: Windows Defender bőven elég kéne legyen hogy megvédje a géped hacsak nem kapcsoltad ki akár csak egy pár percre is valamiért. Vagy engedélyeztél egy vírust amiről nem tudtad hogy az.

Amúgy vírusírtási funkciója is van. Én személy szerint nem tudok ingyenes megbízható vírusírtót Defenderen kívül
0
0
0
0
Belchior10 avatar
@Pokman: Köszönöm. Nem vírusos a gép, csak érdeklődtem. Defender természetesen be van kapcsolva. Egyszerűen csak nem akarom már a Nortont fizetni, ha ez is elég.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Belchior10: Bőven elég, windows defender nagyon ugrott előre az utóbbi időben, bár én előtte se fizettem másra. És érdekes módon az egyetlen alkalommal amikor vírust kaptam pont hogy Avast volt a gépemen
1
0
0
0
visor261 avatar
@Belchior10: ha nem direkt gyűjtöd őket akkor felesleges,
hétköznapi használatra a WD bőven elég,
a kaspersky-t előbb ajánlom mint az avas és a többit,
ha meg durván fertőzött a gép akkor Norton Power Eraser,
a lényeg hogy legyen online és frissítve
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Azt azért ne nevezzük már vírusnak, hogy egy reklám beugrott és az figyelmeztet rá! Mennyi buta ember van istenem! 😂 Még ha külső helyről (ismertebb torrent oldalakról) is telepítgetsz android, wp vagy ios-on is, nagyon nehéz vírust kapni, hát még aki azt se tudja, hogy kell ezt... Vírusirtót, csak olyan ember tesz a telefonjára aki erre élvezik, hogy hű de biztonságban van. 😆
0
0
0
0
💬 1
ichigo23619 avatar
@ToMiHuN95: androidon a vírusírtók nem érnek szart sem.

a mcafee is csak akkor ér valamit ha beintegrálod az androidba és hogyha ellopják a telódat tudod csörgetni meg bemérni azon keresztül.

amúgy a lényeg hogy ne akai meg ilyen noname márkájú telefonokat vegyen az ember.

eddig csak akai nál meg navonnál láttam olyant hogy vírus volt rajta, hogyha felcsatlakoztál internetre akkor magán az android rendszeren belül bárhol dobálta befele a hirdetéseket.
0
0
0
0
no avatar
hááát ...nekem még anno a laptopomon volt vírus, nem kevés ...ezen viszont nincs, csak a sima windows tűzfalat használom, néha néha bekapcsolom az avastot mikor már nagyon unatkozok, de az is általában egy bögre kávé, és cigi melett nézegeti át szép lassan a semmit 😃
0
0
0
0
no avatar
Lehetne egy olyan kérdés, hogy ki kapta be valaha is ezt a zsarolóvírust, avagy a WannaCry-t. 😃 Lehet, hogy meglepően sokan lennének azok akik már elkapták. Én megúsztam :3
0
0
0
0
no avatar
Most is vannak a karanténban , kb. 15.Persze ezek nem olyan veszélyesek a gépre .
0
0
0
0
griff55 avatar
Nem volt, vagy nem emlékszem rá, próbálok mindent biztonságos helyről beszerezni
0
0
0
0
gamerINSANEdad avatar
Legtöbbször ebbe a tetves istartsurf-be nyaltam bele, közvetlenül a gép újrahúzás után amikor tettem fel a progikat. Mindig a Chrome böngészővel települt és megváltoztatta az egész böngészőt. Hozzáteszem, hogy Chrome-ot használok több éve. ps: Még jó, hogy a böngészőt is rögtön az elsők között telepítem, így mondhatni, hogy csak a rendszer telepítési időt bukom el. 😀 A mostani rendszerem már tavaly óta hasít. Rendszeres napi karbantartásokkal, a kétes webhelyek elkerülésével és Kaspersky-vel próbálom megúszni az esetleges támadásokat. ps2: A múltkori zsarolóvírus támadások alkalmával is menetrendszerűen használtam a vasat. Nem igazán tartottam esetleges támadásoktól. ja.. és nem nyitok meg olyan emailt ami csak úgy érkezik. Kuka az összes. 😆
0
0
0
0
Flynian avatar
Ezt a társalgói kérdést ennyire ne hanyagoljátok el fiúk, egy-két hetente kellene új kérdés. Nem azért mondom, hogy belekössek valamibe, csak szeretem ezeket a kérdéseket megválaszolni, látni, mások hogyan állnak vele.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Kb 2x bár saját hibának mondanám.
0
0
0
0
compactegon avatar
Igen (és sok Nem-mel válaszolónak is, csak nem tud róla 😃😉.
0
0
0
0
hekli96 avatar
A nem kategóriát nyugdtan bele lehet olvasztani a "nem tudom"-ba mert olyan nincs, hogy sose kaptál még vírust ha napi szinten feljársz a netre. Maximum egy relatív ártalmatlan vírust szereztél ami nem okoz látható károkat csak pl böngésző előzményeket továbbít, vagy számítógép paramétereket stb.

A vírus kategóriába nem csak a brutális windowskiller, bankszámla tolvaj tartozik 😉
0
0
0
0
illesmate avatar
Nekem soha nem volt de majd lesz😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Nálam mostanában egyre többet jön egy Malware ami ki akasztja a VGA-t 😃 Órajelek, ventilátor minden maxon megy. De szerencsére a Malwarefighter hamar kiiktatja 😀
0
0
0
0
💬 2
InfernoDante avatar
@oroszlajos: Mostanában a Blackbox releasekben van bitcoin miner, lehet azért. 😆
Windows defenderem is besz**tt valahonnan egyet aztán semmi gyanús oldalon nem voltam, tört játékom se volt max 1, azt nem is értettem... 😆
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@InfernoDante: Két hétig nem voltam itthon, nem is láttam a gépet 😃 Majd mikor haza jöttem azzal fogadtak, hogy már egy jó ideje hangos a gép, azt mondják biztos a melegtől 😂 😆
Akkor találkoztam vele először 😃 Aztán honnan azt nem tudom de jött még egy vendég 😃
Szerencsére akkor már fent volt a Malwarefighter és azonnal riasztott 😀
0
0
0
0
Erik1996 avatar
Én egyszer egy yeabd.cc nevezetű fájlnélküli kezdőlap vírust kaptam be, amit csak a Reason Core Security segítségével tudtam eltávolítani. 😀
0
0
0
0
Izi-ke avatar
Egyszer bekaptam egy Sality.nba vírust egy pendrive-ról. Bár fel volt téve a smart security de nem engedtem hogy leellenőrizze a 64gigás cuccot mert eltartott volna egy ideig és siettem... Soha ne siessetek emberek! 😃 Szerencsére eltávolítani gyerekjáték volt, de egy pár exe-t így is tönkre vágott. Azóta óvatosabb vagyok.
0
0
0
0
Mapollo95 avatar
Eddig a legtöbb kártevőt faterom gépén találtam, elég volt fél évre magukra hagyni őket és a Malwarebytes "2453"db fenyegetést talált. Azt hiszem a képet is lementettem... :"D

u.i: Azóta is csak felügyelettel farmeramázhat :"D
0
0
0
0
1000th Bottle avatar
Nekem is akkor volt, amikor még nem tudtam használni az internetet, nem tudtam, hogy hogyan védekezzek a vírusok ellen. Mostanában 3-4x figyelmesen átolvasok mindent, azóta nincsen egy se szerintem 😀
0
0
0
0
GD_josh_hun avatar
Nekem XP-n volt olyan vírusom, hogy nem engedte csak az .mpg kiterjesztésű videót lejátszani 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem is akkor volt vírusom ,mikor XP volt a gépen, s nem igazán értettem, hogy mi az ami megbízható oldal. Aztán emlékszem feltettem az AVG anti spyware programot, s talált 694 db fenyegetést. Igen, erre a számra mai napig emlékszem. Amióta van saját gépem, azóta nem igen futottam bele ennyire nagy fertőzésbe. Ha esetleg belassuln aa rendszer, akkor windows reinstall, s 1 óra múlva minden olyan, mint azelőtt...
0
0
0
0
crydan avatar
Én így kaptam meg a Quake 2-t a születésnapomra, amin volt egy demó, és használhatatlanná lassította a gépet, szerencsére akkor sikerült mindent lementeni róla 😀
0
0
0
0
WeKing avatar
Réges régen, még a torrentes időszakban, amikor vírusírtót se használtunk.. akkor. 😃
De már évek óta nincs problémám ilyesmivel. Ami csak lehet eredeti a gépen (winfos, játékok, programok) szóval elég kicsi az esélye, hogy benyelek valami vírust.. 😉
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Régebben többször volt vírusom még az XP-s időkben, emlékszem az egyikre valami Hidrag volt és az rengeteg exe fájlomat tönkretette. Aztán csodálkoztam, hogy az (akkor használt) Avira folyamatosan sípol a találatok mennyiségétől...

Most is használok vírusirtót (AVG), de főleg csak a tűzfal miatt. Igen ritka az, ha talál egy vírust.
0
0
0
0
xCube avatar
A régi időkben sokszor volt vírusom (az internet előtti "sötét középkorban"😉, amikor floppykon és később CD -ken hurcolásztuk a kétes eredetű játékokat. A 386 -osomon volt OneHalf -om, aztán a Cyrix gépemen egy időben sikerült annyi vírust beszopni, hogy még a CD olvasóm is lebénult tőle. Az utóbbi időben elég kevésszer futok bele ilyesmibe, az új gépem elvileg teljesen tiszta, de a mai világban ilyet állítani szerintem nem érdemes... .
0
0
0
0
💬 5
Krissz avatar
@xCube: Spoiler!
Tetszik a retro hangvétel 😀 Azért egy CD olvasónak elég borsos ára volt ha kivégezte egy vírus
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Krissz: Azt nem szokta, ellenben tudott pár vírus merevlemezekkel vicces dolgot művelni.
Spoiler!
Többnyire olyan parancsot adott, ami átakarta küldeni a fejet a lemez másik oldalára, aztán széttörtek a fejek a tengelyen.
0
0
0
0
Krissz avatar
@SuperPuma: Spoiler!
Nah azért az durva :/ Ilyen vírusokat nemkivanok senkinek
0
0
0
0
xCube avatar
@SuperPuma: Na igen, ezek voltak még rettegett kártevők a kilencvenes években. Manapság már nem is nagyon tudna fertőzi egy ilyen, na meg első sorban nem ilyen jellegű vírusokat írnak, nem a céltalan károkozás a cél.
0
0
0
0
xCube avatar
@Krissz: Nem pusztult el a CD olvasó, csak nem lehetett elérni se DOS se Windows alól.
0
0
0
0
sisko avatar
Az első laptopomat mindenféle védelem nélkül kiengedtem a netre(ez kb 10 éve volt),kb egy óra alatt teljesen elszállt.Belassult,állandóan 100%-on ment,és a végén már semmit sem tudtam csinálni,még leállítani sem,mert mindenre azt írta,hogy a rendszergazda - aki ugye én voltam - letiltotta a hozáférést.Végül akksi ki,majd reinstall.Ezenkívül még egyszer volt komolyabb valami,ami állandóan felhasználta a lapozófájlt,percenként kiírta,hogy kevés,és a windows megnövelte,majd amikor elfogyott a szabad hely a meghajtón-ekkor már 50 giga körül járt-akkor kiírta,hogy nincs elég.Újraindítás után kezdte előről....szerencsére volt egy pár napos ghost mentésem,azt visszatettem és ennyivel megúsztam a dolgot,nem kellett nulláról kezdenem,szinte semmit nem vesztettem-az időn kivül - és mindkét esetben windows XP-n történt a dolog.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jó pár éve már nem, de régen akadt. Anno az első gépemen (Még 478-as foglalatú) volt olyan vírus ami kivágta az egész rendszert mint a szél. Azóta mindig van vírusirtó a gépen.Eset Smart Secutity nálam a favorit évek óta. Ezen kívül ritkán de előfordul egy-egy valamit terhelő dolog, de mint írtam ritkán amit simán törlök egy Roguekillerrel.
0
0
0
0
ichigo23619 avatar
gépen jobbadon adware.

telefonom meg adware meg ransomware is.
0
0
0
0
no avatar
Adware volt meg valami ami lassított. Bár celeron proci mellett még anno szerintem inkább a proci hibája lehetett 😃 Persze 2 alkalom a 10 év alatt nem rossz szerintem úgy, hogy sosem használtam vírusírtót. Na jó, 1x amikor megvettem a core2 duo procis gépemet akkor volt vírusirtóm, avast. Előre volt telepítve, de mivel lelassította a gépet letöröltem.
0
0
0
0
Tejbepapy avatar
Persze hogy volt, eddig a "legkomolyabb" vírusom xp-n volt és az explorer.exe-re ette rá magát (amit már nem szedsz ki onnan újratelepítés nélkül, vagy legalábbis gyorsabb az újratelepítés), szerencsére adatveszteséggel nem járt, csak baromira belassította a rendszert, illetve egy-két adware szinte biztos, hogy futott a háttérben, ezzel okozva a lassulást.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Egy-két kisebb "lassító tényező" már volt, de a komolyabb vírusokat eddig megúsztam. Bár ehhez az is hozzájárul, hogy igyekszem megbízható forrásokból letölteni dolgokat.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Persze... Szerintem nincs olyan ember akinek még soha nem volt, ha van is, nem sok.
0
0
0
0
Krissz avatar
Most legalább kiderűl, ki mennyire használ normális vírusírtót,... (Mivel ez adja a legtöbbet a a vírusmentes élethez, ám a felhasználó helyett nemtud gondolkodni... 😊 )
0
0
0
0
💬 5
H-ECTOR avatar
@Krissz: a vírusírtó nem csak azután tud bármit is tenni miután már bekaptál egy vírust?
0
0
0
0
Krissz avatar
@H-ECTOR: Nem. Létezik valós idejű védelem is amely például mint ahogy worosp is mondja, megszakítja a letöltést, ha bizonytalan forrásból származónak, vagy vírusosnak találja azt. Illetve képes bejelentett vagy gyanús weboldalakat is blokkolni.

Smart Securityt használok
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Krissz: az meg már internet security és tűzfal, mint vírusírtó
0
0
0
0
no avatar
@Krissz: Én pl nem használok más vírusirtót az alapon kívül, mégse kaptam még vírust.
0
0
0
0
hekli96 avatar
@Krissz: A vírusirtó csak az ellen véd ami benne van az adatbázisában. Vagyis ha olyan vírust találsz amit még nincs akkor besz**tad. Esetleg ha gyanúsnak talál valamit akkor az elküldi az Avastank, AVG vagy valamelyiknek. De addigra bőven visszaállíthatatlan károkat okozhatott dokumentumokban, programokban, vagy akár magában a windowsban. Csak azt éred el vele, hogy más már nem fogja elszenvedni ugyanazt mint te, de ez nem túl nagy vigasz ha pl: 3 havi munkádat hazavágta.
"a felhasználó helyett nemtud gondolkodni.." ez pontosan így van, a legtöbbet a vírusmentes élethez az adja ha nem mész fel kétes eredetű weboldalakra, nem töltesz lesz kalóz tartalmakat. Egyszerűbb "jóindulatú" vírusokat akkor is fogsz kapni az elkerülhetetlen (van olyan cég ami még fizet is akár érte, hogy ne észleljék a kis vírusát). Ezzel szemben a crackeket előszeretettel jelzik vírusosnak akkor is ha nem azok.

Az én álláspontom: A vírusirtó kizárólag erőforrás pazarlásra jó semmi többre. Ha nem biztonságos oldalakra járkálsz akkor vele és nélküle is kapsz vírust előbb utóbb. Ha nem élsz kétes tartalmak használatával/látogatásával akkor is, de neked abból semmi károd nem fog származni.
0
0
0
0
gigazte avatar
Egyszer még 2008 nyarán talán, amikor be lett kötve a netem, akkor a szüleim sikeresen bekaptak valami vírust, ami teljesen tropára tette az egész rendszeremet. Az volt az első vírus amivel találkoztam, és nagy nehézségek árán sikerült itthon kiiktatnom! Utána pár hónap múlva valami olyan vírust nyelt be a gép, hogy az összes képem átváltozott xxx tartalommá! Gondolhatjátok, hogy milyen vicces volt!😂 Azóta lekopogom semmi durvább dolgot nem élt meg a gépem, és vigyázok is rá, mint a szemem fényére! Havi malware és vírusirtás szerintem kötelező, és érdemes a Windowsot is folyamatosan frissíteni!

Azonban láttam már durva dolgokat az évek során, ahányan hozták hozzám a gépeiket, laptopjaikat. Szerintem napestig sorolhatnám, hogy miket kellett kiirtanom!😊
0
0
0
0
💬 2
H-ECTOR avatar
@gigazte: az a +18-as tartalom nálam is előjött egyszer😆😆
0
0
0
0
gigazte avatar
@H-ECTOR: Azt hittem, hogy ez egy egyedi dolog, de akkor ezek szerint nem csak én futottam bele.😆 A mai napig lövésem sincs, hogy mi állhatott a háttérben.
0
0
0
0
no avatar
Hol járkáltok ti 64%-al? 😃
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Krissz: Bocsi 😃 Akkor inkább úgy írom, hogy a jelenlegi 310 ember 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció