Tervezel AMD Ryzen processzorra váltani?

2017. March 30., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 480
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Gyrger72 avatar
Most olvasom a hírt itt az oldalon, hogy az Intel kivonja a forgalomból a 300-as szériát ami nekem is van.
Így elkezdtem gondolkozni az AMD-re váltáson.
Bár még sose volt AMD-s alaplapom vagy CPU-m, de szívesen kipróbálnám.
Ezekre gondoltam:
AMD Ryzen 9 3900x 12-Core 3.8GHz AM4 Processzor
GIGABYTE X570 AORUS ELITE Alaplap

Kinek mi a véleménye az összeállításról?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Gyrger72: Mire lenne használva?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gyrger72: Inkább MSI lapot válassz!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Néztem pár tesztet és az 5800x nem hoz olyan óriási számottevő különbséget 1440p-ben egy 3080-al párosítva a 3600-hoz képest. Most nem tudom, hogy a Cyberpunk mennyire lesz cpu intenzív, de jó pár tesztet megnézve (2-3 játék kívételével) elenyésző (2-3 fps ) különbségek jöttek ki az AVG framerate-nél.

Megéri váltani 5800x-re ennél a felbontásnál vagy a 3080-t kihajtja elegendően?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Ryzen 5 3600-ról majd 5800x-re ha az ára végre beesik az MSRP árára 😃..
Bár az se most lesz.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@V1VOnX: Ezt hetente ki fogod írni? 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@LordSzalko: Bakker, most látom, kiment a fejemből, hogy már írtam ide, sry 😢
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: A legjobbakkal is megesik 😳
0
0
0
0
carl18x avatar
@V1VOnX: AKkor az jó sokká lesz, szerintem nem a közel jövőben fog beállni az ára. Idén már semmikép😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18x: Hát az idei évet már elengedtem. Max berendelem jövő év elején valami német oldalról közel msrp áron 😃 .
0
0
0
0
Techthomas avatar
Üdv
Gondolkodóban vagyok setup frissítéssel kapcsolatban.Hátha tud vki tanácsot tapasztalatot megosztani.
Szóval: A lapot nem akarnám cserélni ASUS ROG STRIX B350-F GAMING
Procit igen 1600-ról 3700x-re egy BE QUIET! Dark Rock Slim vagy ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO de ahogy utána nézegettem hiába az első tetszik DUÓ az jobban teljesít. Kettő közül valamelyik lesz.
RAM ugye 3700x csak 2 slot-ot ír hogy támogat így 4x4 csere lenne egy 2x8 G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz-re azt amúgy is jobban szereti a ryzen.
VGA hát amilyen árak vannak csak várok vele mert 5700xt nagyon nem éri meg a jelenlegi árába meg most a kedvenc ki szemeltem 3060 ti, várom most hogy meg jelenjen. Aztán majd látjuk
Ez is így szerintetek jó lenne? Igazából a laptól tartok hogy b350-es hiába am4 nem tudom mennyire kezeli 3700x-t, sok minden olvasgattam már Összegezve így nézne ki

ASUS ROG STRIX B350-F GAMING
AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz ~ Valamelyik hűtő
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz
RX 580 ARMOR 8G OC Ez ugye még egyenlőre marad

Ez így ok lenne? Nem volna semmi gubanc esetleg? Mert ugye tuti kell BIOS-t frissíteni, hogy ha OC-ozom akkor se a Ram se a Proci nem érzelgősködne? 3200mhz meg akár 4.4; 4.5-ón menne a lappal?
Vélemény? Tapasztalat? Tanács? 😀 Köszöntem előre is!
0
0
0
0
💬 23
Scorn Face avatar
@Techthomas: AMD Ryzen 7 3700X Kompatibilis chipset: AMD X470 / AMD B450 / AMD X570
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Scorn Face: Ez téves. A B350 is jó hozzá BIOS frissítés után 😀 ..
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@V1VOnX: Ez esetben, Techthomas hagyd figyelmen kívül az írásomat.
V1VOnX köszi az infót. (Friss AMD-s vagyok)
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Scorn Face: No para! Segítsük egymást 😀
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Köszi, nyilván kell neki BIOS frissítés , de akkor ok. Az jó! Köszi 😀
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Scorn Face: 😀 Pont ezt mondom, mert itt is látom hirtelen megoszlanak a vélemények. Ezért is szeretném tisztába tenni a dolgot.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Tényleg támogatja szóval nyugodtan belerakhatod az új procit, csak előtte menj fel a gyártó weboldalára, és frissítsd le a meglévő prociddal különben nem lesz képed 😃 .
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Igen úgy terveztem előtte mintsem utólag mert az kacifántos lenne úgy. De akkor szuper, hamarosan be rendelem. Remélem nem lesz gubanc se a ramokkal. Hűtőt te melyiket vennéd e sport Duó vagy Dark Rock slimet? Duó 220W Slim pedig 180W. Meg ugye 2 kontra 1 venti. De a be queite az biztos márka avval tuti nem lenne gond l, másikat nem ismerem személy szerint de viszont azt is nagyon dicsérik.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Esport Duo 34 mindenképp. Nekem is az van. A 34 Duo alig marad el a jóval drágább Dark Rock Pro 4-től a Bequiet-től. Nem is kérdés melyik éri meg.
Az Arctic hatalmas márka, jóval több ideje foglalkozik hűtéssel, nyugodt szívvel vedd, ár-értékben sokkal jobbak, megbízhatóbbak is.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Oké köszi szépen innentől nem is kérdéses a dolog. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Igazán nincs mit. Nyilván ha márkahűségből vennél BeQuiet-et vagy azért, hogy a alkatrészek közötti harmónia (pld: Bequiet ház + hűtők) meglegyen azt megértem. De ha számít, hogy mennyi pénzt adsz ki, akkor felesleges a Bequiet-et választani, az Arctic hűtővel sokkal jobban jársz.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Igen amúgy őt már rég ki szemeltem, jó lesz az teszik amúgy meg azt én is néztem hogy a Dark pro 4 szinte egy csoportba van. Be is fogom rendelni köv héten. Csak most ismét dilemmába vagyok mert folyamatosan nézek mindent, teszteket benchmarkot videót. Nyílván volna különbség a 1600 és a 3700x között, de fps-be hatalmasat nem ugornék vele ilyen 20 fps átlagba. És így nem hiszem hogy jelen helyzetbe ez meg érne 100+ ropit. Inkább lehet be ruházok egy 3060ti-ra és az viszont nem 20 fps-t dobna az is biztos. Mert amúgy nem olyan rossz proci ez 6 mag-al. Lehet inkább várok vele és akkor GPU csere. Hirtelen most ezt tartom ésszerű döntésnek és a kártyára így viszont egy jó ideig biztos nem lesz gondom.
De a hűtő az fix, köszi 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Csak a 3060Ti-t nem biztos, hogy a jelenlegi procid kihajtaná maxon..
Amúgy meg borzalmas ár-értékű kártya, inkább hardverapron vegyél 3070-t vadonatújonnan,bontatlanul 3 év garival 250-260-ért. Sokkal jobb vétel, főleg, hogy a 3060 TI boltból sokkal drágább, a hardverapros kártyák többsége meg alza vagy ipon&aqua garis.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Tisztába vagyok vele hogy nem hajtaná ki, bottleneck lenne egy kicsi de nem baj egy évig el lennék azért vele és jövő ilyenkorra meg vennék egy procit ha úgy van lapot is és akkor szintén teljesítmény növelést értem el. Igen az elérhetőségel, ár-al vannak még gondok nem kicsit. Külföldi oldalon találtam már egy MSI 3060 ti Ventust 500 euró-ért az úgy még egész tűrhető. 3070 se volna rossz de az a baj nem vagyok használt cuccok híve, pláne ha ennyi pénzt adok ki akkor úgy vagyok vele az legyen akkor már új. De majd látom proci hűtőt be rendelem ahogy mondtam, procit akkor még várhat magára. Vadászom inkább a GPU-t aztán hátha sikerül majd ki fogni egy jót, nem lesz egyszerű tudom 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Elismétlem, hogy megértsd.. Nem használt kártyáról beszéltem én sem hanem vadonatúj, bontatlan darabokról, amik a hardverapros eladóknál csücsülnek. Ezen mit nem sikerült megérteni? 😊 Magyarul te lennél az első gazdája, soha nem volt még gépben.

Amúgy meg semmi ártalma nincs a használt hardvereknek. Az én gépem is részben az, csak megfelelő eladótól kell venni elegendő értékeléssel..

Példának okáért itt van egy zsír új 3070 ennyiért:
[LINK]

Vagy ez: (hozzáteszem mindkettő bontatlan, tehát sosem volt használva)

[LINK]
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Igen látom már, sorry éjszakázok és akkor keltem 😂 Igen utánna néztem is hogy bontatlan új példányok vannak ahogy te is írtad, de valamiért át siklottam felette 😳 De azért köszönöm a fáradozásod hogy meg értesd velem 😂😂 Nekem igazából ez a előre utalásos dolog nem tetszik, mert amúgy igen nem rosszak vannak fent. Tesómnak is vettem már onnan de az személyes kontakt volt. Mert biztos hogy vannak jó vételek ott jó darabokkal. Csak ha vmi nem úgy sül el ami a mai világban nem kizárt. Nincs kedvem, se időm '' kisebbségizni'' Szval.. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Öhm.. legtöbb személyesen átvehető a kiírt településen, le kell velük privátban beszélni, hogy te hogy szeretnéd átvenni azt kész. Ha meg van bő +20-+30 pozitív értékelése hidd el nyugodt szívvel utalhatsz mert nem fognak átverni.. nem a gólya hozta nekik azokat az értékeléseket elhiheted.

Szerinted hogy sülhetne el rosszul őszintén? Túlságosan szkeptikus vagy 😃.. Nagyon sok év óta fent vagyok az oldalon, évek óta értékesítek hardvereket, és sose futottam átverésbe. Nagyon félsz valamiért, hidd el ez nem az az oldal ahol tartani kell, ez nem jofogas meg marketplace társak szintjén van. 😂
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Igen mindig is az voltam valamiért 😀 Annyira nem ismerem az oldalt aztán hogy az értékelésnek is hogy lehet hinni ugye. 1x 2x jártam ott azt annyi. De ha így mondod hiszek neked. Meg igazából ismerős is fent van ott de úgy soha nem is kérdeztem róla. Nah majd lesem tényleg mostmár ott is! 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Techthomas: Figyelj nyugodtan írj privát üzenetben ha szeretnél segítséget, és kiszabtál magadnak egy ár határt a kártyára, szívesen segítek. Inkább 3070-t vegyél ha már a keret engedi 😀 . Jobb vétel.

Nem igazán lehet átveretni az oldalon magad, ahhoz nagyon laikusnak kell lenni. Ha megkérsz szívesen segítek, hogy a jelenlegi piaci helyzetben is mennyit szabad kb max kiadni egy adott kártya típusra, és keresek is neked 😀.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: Oké rendes tőled köszi. Igazából mostmár biztos hogy 3060ti vagy 3070 lesz. Meg valahol 200k környékén akarok maradni mert ezeknek főleg az utóbbinak az lenne a reális ár.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@V1VOnX: De minden esetre köszi, lesem majd itt is mostmár. Azt valahonnan majd sikerül előbb utóbb.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Techthomas: A lap maradhat, lényeg, hogy friss BIOS legyen rajta. 4801-es BIOS verziótól megkapta a Ryzen 3000 supportot, ésszerű keretek között egy szerényebb OC is beleférhet.
Nem tudom hol nézted ezt a 3700X csak 2 slotot támogat dolgot, de semmi ilyenről nincs szó. Esetleg a dual channel kavart be, de az 4x4GB memóriával is működni fog, szóval memória cserére sincs semmi szükség.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Yezi_: Hát az nagyon jó volna akkor mert se lapot se memóriát nem terveztem igazából. Lényeg hogy használjon neki a BIOS frissítés mert semmi konkrétat nem találtam erről sehol csak ugyan így megoszló véleményeket.A ramot meg a hivatalos oldalán néztem bár igazad lehet, éjszakázás margójára írom. Mert azt írja 2 channels azt akkor az 2x2 jelentene gondolom... Végülis nem slot-ot ír szval 😃
Köszi segítségetek. Akkor vegyem bátran nem lesz gond?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Egy ryzen 3200g proceszort néztem ki. Szerintetek mennyire lenne elég, 16 gb ddr 4 2400mhz rammal, meg egy r9 290x 8gb vga. Kb 60fps high grafikával bőven ellenék.
0
0
0
0
💬 4
FoLey avatar
@Ndadam27: Ha van külön álló vga-d akkor felesleges a 3200g. Inkább vegyél Ryzen 5 1600 AF végződésűt.
[url]https://www.alza.hu//amd-ryzen-5-1600-12nm-d5677267.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_procesory_amd_bd740g11&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_procesory_amd_bd740g11[/url]

Esetleg Ryzen 3 3100
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: r5 1600x még mennyire idótálló ?
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: De gondolom nem probléma az hogy van benne egy vega grafikus processzor. Vagy ezt vagy i5 6500 kb egyforma erőségű
0
0
0
0
no avatar
@Ndadam27: Nem probléma, csak fölöslegesen fizeted érte az extra árazást mikor van mellette egy 290x-ed. Az Intel-es IGP-nél egyébként fényévekkel jobb a beépített Vega. Ryzen 1600 AF-el (YD1600BBAFBOX) jobban járnál.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
5800x-re várok értelmes áron a 3600 utódjaként, ami 2-3 évig biztos megmaradna 😀 . Bár 1440p-ben olyan hű de nagy előrelépés nem lenne, mint 1080p-ben, de így is számottevő lesz a teljesítménybeli különbség, főleg 0.1% & 1% minimum frameratek-nél 😃, az average-ről nem is beszélve.
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@V1VOnX: 3600 is bőven jó még pár évig, de az 5600X is elég lenne simán!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@zsolo: Kinek mi.. Azért +20% fölötti átlag fps növekedés még 1440p felbontás alatt megéri a váltást 5600x-re / 5800x-re ha engem kérdezel 😃 .
0
0
0
0
zsolo avatar
@V1VOnX: Megéri,de nem ennyiért 😆 és kétlem hogy egy jó darabig nem is lesz olcsóbb! 5600x 120k, a 3600 meg majdnem fél árban van! Amikor megjelent a 3600 szerintem olyan 70-80k lehetett, most meg 120 és az felett, vicc 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@zsolo: Való igaz, nem ennyiért 😃 . Ha beesik 80k körülire az ára akkor jó váltás lesz, addig meg túlárazott .. De a fő kiszemeltem akkor is az 5800x 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@V1VOnX: Az is még 230k, LOL 😆 az lenne inkább 120-150k között, az reális lenne!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@zsolo: Ugyanígy gondolom, de annyi aligha lesz magyarországon belül. A 150-160k-ra való beállás inkább a reális 😃, mondjuk az is kb bő fél év lesz mire 230k-ról leesik 150-160k-ra 😢
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok.

I5 4460-rol szeretnék váltani Ryzen 5 1600x-re. Egy eléggé jó ajánlatot kaptam, és jó áron jutnék hozzá. Megéri ez a proci? Ha jól láttam egy 8. genes sima 6mag/6szálas i5 is megveri. Hosszú távon mennyire lenne jó választás 1080/1440P-ben játékokhoz? 1660 Super lenne mellette, 16Gb rammal. És érdekelne hogy mennyire masszív? hogyan öregednek ezek a procik? Vagy inkább költsek egy drágább Ryzenre, esetleg maradjak intelnel (8-9th?)? Igazából csak az ért akarnék erre a procira váltani mert jó áron kapnám meg és hozzá az alaplapot is. Viszont amúgy is tervben van az újítás, és ha azon múlik akkor inkább költök rá többet.

Köszönöm a segítséget
0
0
0
0
💬 9
Yezi_ avatar
@Payphoner: Lassan már 4 éves CPU, azért ne legyenek irreális elvárásaid felőle, az is becsülendő, hogy még manapság és egészen jól megállja a helyét. 😃 Új generációs konzolok eljöttével nehéz megsaccolni meddig lesz még elegendő, de szvsz 1-2 évig még bőven élhető lesz. Spoiler!
Persze csak ha a cél a 60FPS. Feltételezem, hogyha ilyen kategóriás CPU-ban gondolkodsz akkor nem várod el, hogy még 2-3 év múlva is 144FPS-t kipréseljen a legújabb játékokból.

Én a 2600-zal egy Vega 56 mellett egészen kényelmesen elvagyok, habár jövőre tervben van a CPU+GPU csere is, de ennek oka mindössze a 1440p/165Hz-re való váltás. 1080p/1440p 60-75Hz-es monitor mellett még egyáltalán nem érzem indokoltnak a cserét.
Ártól függően jó vétel lehet az 1600X is, pláne egy B450-es lappal karöltve.
0
0
0
0
Payphoner avatar
@Yezi_: Egy GIGABYTE B450M-DS3H lap lenne alatta 😃 és akkor 2*8gb Hyprex.

Egyébként 60 FPS lenne a célom legújabb játékokkal. Nyilván nem akarok évek mulva is 60 FPS-t vele hiszen az 1660S sem engedné. A lényeg hogy a PUBG, Warzone, Fifa, meg majd az uj CP2077 stabil legyen.

Azért Pubg meg Warzone alatt észre vettem hogy kevéske már azért a kis 4460. Es erre lennék én igazán kíváncsi hogy ehez képest hogyan telejsítene, vagy hogy mennyivel lenne jobb döntés mondjuk egy 8 vagy 9-es szériás i5
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Payphoner: Az egy korrekt belépő deszka, Ryzen 5000 supportot megkapta, szóval a későbbiekben lesz lehetőség bőven fejlesztésre.
8-9. generációs i5-öket nem mondanám kifejezetten jobb vételnek, 10. gen-nél volt bármiféle érdemi fejlesztés, ugye annál már az i5-ök is megkapták a HT-t, viszont az már megint új foglalatot kapott. Sima 6 magos/6 szálas i5 elég valószínűtlen, hogy időtállóbb választásnak bizonyulna, mint egy 6/12-es Ryzen.

Battlefield V tökéletes példa erre, mint láthatod a 9400F ugyan elveri átlag FPS-ben az 1600-at, viszont minimum FPS terén egálban vannak.
https://i.imgur.com/AcrvnBD.jpg
Persze azon játékok amelyek nem kifejezetten skálázódnak jól 6/8 szál fölött, ott az i5 előnyben lesz a jobb IPC miatt. Szóval összességében jobb vételnek semmiképp sem mondanám, jövőbiztosabbnak pedig pláne nem.
0
0
0
0
Payphoner avatar
@Yezi_: Jolvan köszönöm a segítséged főnök 😃 Igazából ezzel foglalkozok nap mint nap, és sok gépet rakok össze, de igazából Ryzen nagyon ritkán jut a kezeim közé. A legtöbb ügyfelem mindig Intelt kér. Akár irodai akár Gamer felhasználásra. Aztán ennek köszönhetően nekem igazából az FX szériához volt utoljára közöm, és 4-5 ryzenes gépet raktam eddig össze. De azok meg pont mindig irodába mentek, a legegyszerűbb 4 magosoak, beépített VGA-val.
0
0
0
0
no avatar
@Payphoner: Ryzen 3600 alá nem adnám már, ha időtállóbb gépet akarsz összerakni, a kinézett lap egyébként megbirkózna vele, bár nem sokkal olcsóbb mint egy B450 Tomahawk Max ami azért jóval korrektebb lap, szerintem jobban megérné mert abba később az 5000-es szériát is berakhatod azzal is elboldogul majd.
0
0
0
0
Payphoner avatar
@LordSzalko: Na mostmár elbizonytalanodtam 😆
0
0
0
0
no avatar
@Payphoner: Ha nem akarsz többet költeni jelenleg CPU-ra, akkor annyi a lényeg hogy izmosabb lapot válassz mert azok könnyebben birkóznak meg a komolyabb 5000-es procikkal a jövőben, szerintem időtállóbb beruházás mert csak egy tízessel kerül többe a fent említett lap és nem kell később cserélned 😀
0
0
0
0
Payphoner avatar
@LordSzalko: Hát igazából mint mondtam a nyomott ár miatt tetszettek meg ezek a dolgok (nem beszélve arról hogy ezek nem használt hanem teljesen új termékek), Szóval nehéz a döntés. Nekem a lényegi dolog az lenne hogy mennyivel erősebb ez mint a mostani 4460-as. PubG, Warzoneba érzem hogy gyengélkedik már ez a proci. És hát a CP2077-et alig várom hogy kijöjjön. És szeretnék jó élménnyel bele kezdeni, jelenleg erre lenne keret. De bár már ezt is mondtam ha azt tanácsoljátok akkor meg inkább kihúzok ezzel még egy évet és jövőre újítok
0
0
0
0
no avatar
@Payphoner: A 4460-nál nem nehéz jóval erősebb procit vásárolnod, szóval ilyen szempontból nyugodtan veheted az 1600-at.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: A Kék átment Vörösbe. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Akkor hajrá! 😀 Reméljük hozza az elvárható szintet.
0
0
0
0
yorgash avatar
5000-es szériába szívesen beruházok majd, akármennyire is ellenszenves az árazása.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Idén már énse 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Idén nekem még beadja az 5900X, csak vicces kedvemben voltam 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Azaz! 😀 IPC-ben szépet fog előre lépni! Akkor GG!
4 nap múlva bejelentik, novemberben már biztos boltokban lesz.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Így van várós, jövő héten megy is eladásra (el kell adni amíg van értéke, amúgy is tuning erős példány ami csak + pénz) megjelenésig meg valami egyszerűbbet veszek mankónak 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Ja persze! 😀 Szerintem gyorsan elviszik, átmenetileg egy Ryzen 1200 is megfelelhet csak az a lényeg képet adjon.

(Kis Off) Jön Nvidiától a GA103, mert a RTX 3080-at túl nehéz gyártani és drága az ellőállitási költsége. Na meg elég sokat fogyaszt is, igy a gyártók panaszkodnak 😃 Jövő év első felében érkezhet 😃 Ki gondolta volna 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hát azért nekem az már túl gyenge lenne 3600-ban gondolkodom vagy minimum 3300 😃 De esélyesebbnek látom a 3600-at mert azt egyszerűbb eladni utána. Spoiler!
Igen olvastam a 103-ról, érdekes lehet. Ha a 80S azt kapja akkor szinte biztos hogy gaming-ben a 90-es modell felé fog kerülni. Eleve a mostani Strix is ha megkapja a szép OC-t ugyan annyit hoz 4K-ig mint egy 90-es 😊
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Persze, amint lesz ilyen konfig nyereményjátékban, amiben én viszem a pálmát 😊
Amúgy nem lesz most semmi, nem akarok szemmel is jól látható összeget PC-be fektetni. (Talán a kiselejtezett FX-ekből mazsolázok occsóé'😉
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@SuperPuma: Ha meghívsz egy pizzára cserélhetünk, most úgy ennék egyet 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Csinálok én neked jóféle házit
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Adom, ilyenkor már úgy se szállítanak nálunk 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Majd elviszem a Zopellal 😊
Amúgy tényleg ilyen 990 chipes lapok FX8120al és egy kis rammal 20 ropiért van. Ahhoz most egy RX470 megint van bagóért. A cucc meg eláll egy régi Acorp P3 gépházban is
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Jó vételnek tűnik, eláll az gépház nélkül is nem kell túlzásokba esni 😜 Én LEGO-ból tervezek házat készíteni, annyiszor láttam már hogy elkezdtem tervezni egyet. Mennyi van itthon régről, sima liba 😊
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Lenne CNC maróm és egy pár lakatosműhely kellék, akkor készítenék egy jó kis custom 30kg-os kuckót
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Jó Fajta házi, azt hittem már pálinkáról volt szó! 😃 HP-Házi Pálinka! 😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@LordSzalko: Volt valami gebasz vele? 😜
0
0
0
0
no avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Dehogy, csak kicsit hülyülni volt kedvem 😜
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@LordSzalko: Akkor jó, a "nem"-el együtt furi volt. 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Most váltok 3900X-re. FX6100 után eléggé várós (és nem csak ez). 😀
0
0
0
0
💬 8
Viktorinho avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Akkor én már megvárnám az új szériát.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@Viktorinho: Már megvettem. Lehet logikusabb lett volna, de nekem most kellett. 100k-m volt procira, 55-öm kb. hűtőre. Kitaláltam, hogy átcsoportosítok pár ezrest és kb. 130-ért vettem 3900X-et a mardékból meg új helyett használt hűtőt. Nem hiszem, hogy 5900X-et kezdetben ennyiért tudnék venni, a 12 mag meg vonzott. 😀 Persze ettől még nem tartom kizártnak, hogy idővel cserélek Zen3-ra, mondjuk egy 5950X-re, de ez a jövő zenéje.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Hát így más. Én csak ma láttam az 5900x hírt,csodálkoztam is,hogy hol a 4000 széria. Azt hittem átaludtam pár évet. Én is majd ha tehetem váltok ryzenre,de most jön a tél,fontosabb a tüzelő.vagy fűtsek intel-el? 😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@Viktorinho: Hát tavaszra biztosan normalizálódnak majd valamit az árak. 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Addig meg lehet apránként spórolnom. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: A számozást sok ember kérdőjelezte, de érthető a döntés igazából. Átláthatóbb így a felhozatal.
0
0
0
0
no avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Jó használatot hozzá 😀
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@LordSzalko: Köszi-köszi! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem még mindig megfelel a mostani gépem, és csak akkor lépek vele valamerre, ha nagyon kevés lesz amire képes. Lehetséges az AMD-re váltás, kivéve ha az Intel hozni fogja a Ryzen szintjét, de árban minimális lesz a különbség.(Ugye ez most nem így van, mert az Intel drágább nem kicsivel azonos teljesítménynél.) De ha az Intel ki is dob egy ilyen processzor családot, akkor más is lehet azon állásponton mint én is. Bár ha így marad a piac, és az Intel nem tesz le valamit ami meg is éri árát, akkor ha fejlesztés esz, nálam is Ryzen lesz a befutó.( Lehurrogók keüljenek, így leírom azért van a jelenlegi platform, mert mikor ezt megvettem, és sürgősen is kellett, akkor még csak FX volt, Ryzen-nek még az első példányi sem voltak a boltokban, de nem bánom a kis i5 6600 vételét. Arany középút volt akkoriban, és még most sem az a gyenge processzor, legalábbis számomra.)
0
0
0
0
💬 3
carl18x avatar
@reszler112233: 2016-ban valóban csak I5 volt, haveromnak is 6600K van. Jó kis processzor, birja még az i5 egy darabig! 😀 Szerintem majd 1-2 év múlva jutunk oda hogy a 4 mag kezdjen kevés lenni.
Hát az biztos mire te processzort váltasz, kellőkép felhigul a piac és biztos lesz jó ajánlatt. Amire megéri majd váltani .
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Amikor megvetem a 6600-at terveztem hogy később lépek i7 6700K vagy i7 7700K-ra, ezért is került egyből Z170-es lap a gépbe. Aztán kb 2 év után letettem róla, mert akkor már nem érte meg az árat amit kértek/kérnek még mai napig értük. Így addig használom így amíg elég amit tud. Mindenesetre jó választás volt számomra anno a processzor.
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Birja még az egy darabig, én is akkor szoktam váltani mikor már idegesitő ha limit és a teljesitmény rovására megy! 😀
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Már át álltam a sötét oldalra 😆
Egyelőre maradok AMD oldalon, amíg az intel nem mutat valamit. Mindenből azt veszem ami nekem legjobban megfelel, nem vagyok fanboy semmi téren.
0
0
0
0
carl18x avatar
AM4 alaplap mellet nincs is jelenleg más opció! 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
no avatar
Athlon-ról mindig eszembe jut a vonatos reklám 😆
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
X9K338DA avatar
Nem igazán értem, mi köze van ennek a megszokáshoz? Azt szoktad meg, hogy bemész a boltba és a kék dobozt veszed le a boltból? Mert használat közben nem értem, ez miért releváns.
0
0
0
0
carl18x avatar
@X9K338DA: 17 éve 2003-ban Beyblade volt a divat, megszoktam már! 😃 A Doboz hát nagy fontos, a szekrény tetején piros szürke amd doboz nagyon lehangoló. Bezzeg intel, lehet amperkodni egyből neked i7 van 😃 Minden laikus szája leesik és elismer, bakker bástya te stabil vagy.
Stabil bástya leszel a haverok körébe, rosszabb esetbe ha nincsenek barátjai akkor lehet gépigényen vagánykodni hogy neked a legjobb van . 😃 Ennyiből ki is merül a prémium érzés.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@X9K338DA: Én se értem. A foglalatra is lehet gondolni, hogy megszokta, meg magára a tudatra, hogy Intel van a gépben max, de mást nem tudok elképzelni, ilyesmi.
Ettől függetlenül szerintem érdemesebb mindig azt venni, amelyik épp megéri.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Asztalimhoz egy darabig még nem kell hozzányúlni, de üzleti laptop fronton várom a 4000-res ryzeneket, gamer laposokban már bizonyított 😀 Egyetlen oka, hogy idei laptopok közül is valőszínűleg intel mellett kell maradnom, az a TB3
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
Biztos, hogy nem választanám a pirosakat se CPU se VGA!
Kék Zöld mindörökké 😃
0
0
0
0
💬 19
The_Teacher_Man avatar
@Neuralink_2022: Tudatmódosító szerek hatása alatt nagyon veszélyes internetezni.
0
0
0
0
vyne avatar
@The_Teacher_Man: Pedig vagyunk igy egy paran, mint Maxxman. En se valtanek amd-re. Mindenkinek a szive joga ezt eldonteni.
Es meg csak alkohol sem volt a szervezetemben mar hetek ota..
Most szolj hozza..😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@vyne: Igen, alkohol sem volt a szervezetben 50%-nál kevesebb...szörnyűek vagytok 😢
0
0
0
0
vyne avatar
@The_Teacher_Man: Sajnos dolgozom egyfolytaban, nincs ido alkoholizalni. Mi ebben a szornyu amugy? 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@vyne: Az, hogy oltást kaptatok AMD ellen 😃😂😂
0
0
0
0
vyne avatar
@The_Teacher_Man: Mindket oldalnak megvannak a maga fan boyai, nem kell felteni egyiket sem.. 😃
Pc-s eletem elso feleben leginkabb amd-s voltam de miota intelre valtottam azota vissza se neztem, es nem is fogok.. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@vyne: Nem vissza kell nézni, hanem előre! Ott pedig csak 3 betű áll...😂😂😂
0
0
0
0
vyne avatar
@The_Teacher_Man: Nope.😎
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: A kedvencem akkor is az mikor azt mondják, hogy soha 😆 persze ő dolguk, de elég birka hozzáállás bárhogyan is nézzük és a fanboy jelzőt is sokkal inkább lefedi btw 😶

Ha pedig szimplán a tényeket közlöd akkor is fanboy vagy, ezen a fórumon nem kell meg erőltetned magad hogy rád vágják ezt a titulust 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Az meg idegesitobb amugy hogy most, hogy az amd csinalt valami normalis processort mar mindenkinek valtania kene egybol... illetve barhova nezel mar csak ezt latod.
Engem kulonosebben nem izgat kinek mi van a gepeben, egyedul az izgat, hogy az enyemben mi van.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Engem sem érdekel különösebben ki min nyomul, de mi mikor full hülyét tolnak xy dologról, akkor inkább hozzászólok mert már nekem kellemetlen, hogy az említett dolgot a végén még valaki el is hiszi 😆
0
0
0
0
gigazte avatar
@vyne: Intelnél is ez volt bő 10 évig! Mindenki odáig volt értük, most meg állnak át AMD-re, és az az Isten! 😂 Változnak az idők. Az Intelnél meg most köpni nyelni nem tudnak, annyira elkényelmesedtek az évek során!
0
0
0
0
vyne avatar
@gigazte: Igen, de ahhoz legalabb mar hozza szoktunk. 😃
En nem irom le oket, biztos van valami a kis tarsalyukban 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
@vyne: Én azt mondom, hogy annál jobb, ha a háttérben munkálkodnak, és viszonylag kevés az információ, mert akkoriban a Ryzen is pont ezért ütött akkorát hirtelen, és mekkora bázist összegyűjtött magának! Ezt kívánom az Intelnek is.
0
0
0
0
vyne avatar
@gigazte: Igy van. En is csak orulok, ha van egy kis konkurencia, igy fejlodik mind ketto igazan, es annal jobb lesz nekunk is. 😜
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@The_Teacher_Man: Szintén dolgozok nem érek rá beállni! Én nem személyeskedtem, de látom itt ez a módi!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Neuralink_2022: Pedig a gepigeny.hu jobb mokka, mint dolgozni. Senki nem személyeskedik, ne legyél már ilyen kis mimóza. 😀
Spoiler!
aszittemátménazirónia 😞😢
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@The_Teacher_Man: Nem fogok lesüllyedni a szintedre, mert még legyőznél a rutinoddal!
Spoiler!
Nesze neked irónia 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Neuralink_2022: Én munkaidőben szoktam leginkább ide felnézni, mint pl most is. 😃
Ahogy látom egyforma procival nyomulunk, de én nem voltam elzárkózva az AMD-től sem.
Simán azért esett a választásom az intelre, mert egy minimálisan jobb játékteljesítményt hozott mint a vele egy ársávban lévő ryzenek, és az alaplapnál fő szempont volt a bluetooth meg wifi, amiből a legjobb áron az intelhez volt. (maga a nyers procierő annyira nem izgat, 1-2 játéknál van csak cpu limit ultrán, de az belefér)
Most 3-4 évig nem nagyon akarok a gépemben drágább módosításokat eszközölni, de 3-4 év múlva lehet visszaállok az AMD-re (az első saját gépem full amd volt, A10-es apuval, belépő gamer kategóriában kb legjobb választás volt szerintem)
0
0
0
0
vyne avatar
No way... A heten rendelem a 10900k-t 😜
0
0
0
0
💬 3
carl18x avatar
@vyne: Majd a 10900K utodja AMD Lesz 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Nem hiszem. Legkozelebb 5 ev mulva szeretnem ezt levaltani, addig meg barmi tortenhet... 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@vyne: Az biztos, 7NM Golden Cove! 😃 16 mag. Hát érdekes lesz a jövő 😃 Intel szempontjából 😃
5 év múlva már biztos piacon lesz a 10 nanométer, bár lehet akkor jön a utolsó 14 nanométer++++++++++
0
0
0
0
no avatar
Fontolgatom,hogy lecserélem a mostani intelt,de nem tudom,hogy mennyibe lehetne eladni a mostani procit alaplappal együtt.
0
0
0
0
💬 2
MentaStrike avatar
@Adamsfamily: Elnézve a lapodat, kb 15K körülire tippelném, a processzorod kb 50-60K körül. Én ennyire áraznám be, de lehet más okosabbat mond majd 😀
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Köszönöm szépen a válaszodat!
Egy másik fórumon is kértem beárazást,illetve facebook marketplace-en láttam egy formának az ugyanilyen prociját,H-s lappal és valami olcsó hűtővel 80-ért.
0
0
0
0
no avatar
Nem, maradok a jól bevált intelnél.
0
0
0
0
💬 13
V1VOnX avatar
@Makarooni: Legalább a gázszámla olcsóbb lesz nálad 😂
0
0
0
0
vyne avatar
@V1VOnX: Ez csak Magyarorszagon problema.. 😃
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@vyne: Nem probléma meg kell keresni a pénzt és akkor nem érdekel mennyi a rezsi!!!
0
0
0
0
vyne avatar
@Neuralink_2022: Engem sose zavart ez a dolog, pedig mar eleg regota fizetek rezsit. 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@vyne: Nálam nem 😃. Én csak tényt közöltem, hogy fűt rendesen a proci.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Grat hogy ide írtál egy 36 napos hozzászóláshoz. Akkor volt a gázszámla olcsóbb mikor az AMD-t használtam.
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@Makarooni: Jogos a piros mindig is melegebb volt mint a kék!
Spoiler!
Jöhet az eke 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Neuralink_2022: Még mindig nem tisztult ki a szervezeted 😂😂
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@The_Teacher_Man: Te túl sokat emlegeted a szereket, lejövőben vagy, hogy ezen kattogsz?
Spoiler!
Na arcod lapos kisfiam!
😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Neuralink_2022: 😂😂😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Neuralink_2022: Ezaz,hogy csak volt,mostmár az intel a kazán. 😃
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@Viktorinho: Úgy legyen. Nekem nincs ilyen gondom!
0
0
0
0
bukta2 avatar
Multkor már majdnem vettem egy ryzen 3600 at egy msi b450 tomahawk max al, erre olvastam a napokba hogy 2022 ben jön a ddr5 meg az AMD is már 5 vagy 3 nm en lesz, így eléggé elbizonytalanodtam, de lehet akkor nem 3600 lesz hanem egy 3300x na majd még megvárom a teszteket ha kijöttek. (Meg az árazást...) mert egy 3600 most 60k körül megy, az sem vészes. De végülis minek venne az ember erős cpu-t ha hamarosan jön egy ekkora váltás,bár a ddr5 tuti horror ár lesz, így lehet mégis csak észszerűbb lenne egy 3600 as... 😆 bár nemtudom hogy a 4xxx szériát támogatni fogják e a b450 es lapok, mert én csak az x470 ekről olvastam.
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@bukta2: Úr isten, vegyél már egy processzort, könyörgöm... Hónapok óta agyalsz, mindig vársz valamire, meg gondolkozol az árakon. 😃 a technológia rohamosan fejlődik, mindig lesz valami új, meg nem kompatibilis ami kijön pár hónappal az után, hogy vettél egy vadi új gépet, ha ezt nem tudod megemészteni akkor vegyél konzolt és nyugodt vagy évekig. a 3600/tomahawk kombó jelenleg verhetetlen, abba a lapba 3900x-ig simán mehet bármi, tehát még évekig kiszolgál...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Bronson: Ezredforduló környékén volt azért durva. Vettél méreg drágán mondjuk 98-ban egy gépet, 2000-re már nem tudta jól futtatni az aktuális címeket.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Nem kell rajta ennyit agyalni mindig lesz újabb, vedd meg a 3600-at B450-es Tomahawk Max-el, ha nem akarod nagy dobra verni. Ha pedig megtetszik a következő, vagy az az utáni generáció akkor eladod ezeket és fejlesztesz a következőre és így tovább, annyira azért nem fog romlani az értékük, hogy csak alátétnek legyenek jók.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Vedd meg a 3600+B450 tomahawk kombót meg egy jó Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz ramot bele és kész. 😆
Ha ramot nem,esetleg azt húzd fel minium 3000mhz-re az órajelet.
0
0
0
0
Milfhunter avatar
Sziasztok!
Processzor vásárlás előtt állok és abban szeretném a segítségeteket kérni ,hogy szerintetek melyiket vegyem ha játékra akarok gépet össze rakni AMD Ryzen 5 2600 vagy AMD Ryzen 5 3600 .
0
0
0
0
💬 8
bukta2 avatar
@Milfhunter: A 3xxx széria màr sokkal jobb lett 1 szálon is
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Milfhunter: Szia! Nekem volt mindkettő és jobb a 3600. Persze drágább is de szerintem megéri! Mindenben gyorsabb a 3600! 😉
0
0
0
0
Milfhunter avatar
@zelcsi: Köszi szépen 😀
0
0
0
0
Milfhunter avatar
@LordSzalko: 😊😉Szólj hozzá...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Milfhunter: Ha erősebbet szeretnél Ryzen 5 3600,ha olcsóbbat Ryzen 5 1600AF. AZ 1600AF nem a sima 1600 az első szériából ,hanem egy 2600-as proci erejével bíró cucc,szóval ha esetleg szeretnél spórolni ,vagy másra költenéd az árkülönbözetet ,de egy 2600 ereje is megfelel pl: YT videók alapján nézett gameplayben,akkor az a best buy 30E körül megy. 2600 mivel van 1600AF nem szabad vásárolni. 1600AF-et például áruházakban vagy árukeresőn a név mögé írt áruazonosító cikkszám vége lévő AF jelből tudod felismerni.
0
0
0
0
Milfhunter avatar
@Andor1997: Köszönöm ! 😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@Milfhunter: Attól függ milyen kártya megy mellé? És milye felbontáson használod 😀
De olcsón akarsz erőset, Ryen 5 1600 AF, fontos a végződés. Már a 2000 széria alapjain vagy legyártva, igy IPC emelkedés is jelen van. 😀
0
0
0
0
Szamp avatar
Üdv,
Jelenleg nem vagyok teljesen naprakész hardver témába, a kérdésem a Ryzen 3. generációhoz lesz ''B'' -s alaplap(b550 vagy ilyesmi)?
0
0
0
0
💬 2
The_Teacher_Man avatar
@Szamp: Üdv!

Yep, nyár elején mutatják bé 😉
0
0
0
0
Szamp avatar
@The_Teacher_Man: Köszi
0
0
0
0
sudosu avatar
Én ~2 hete váltottam Ryzen 5 3600-ra, régi i5 4460-ról. Eddig nagyon elégedett vagyok vele, hőfokok megfelelőek (Be Quiet! házban). Brutális, hogy már böngészés közben is látszik a 2 CPU közti különbség (Mondjuk a DDR3-ról való váltás is sokat jelent). Fogyasztásban is jobbnak tűnik az AMD.
Játékteljesítményen is brutálisan sokat dobott (mondjuk jelenleg még csak 1080P-ben játszok).
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ha én vennék egy 3600 at ahhoz ugye van gyárilag hűtő, olvasgatom hogy elég jók lettek a gyári hűtők így nem is vennék külön mert nem sokat játszok már manapság arra a pár órára meg nekem jólenne a gyári is, viszont nekem van egy cooler master hyper 212X em és az nem is menne rá a procira? 😲 vagy elnéztem valamit?
0
0
0
0
💬 4
AMDMonsteR avatar
@bukta2: Akkor, amikor vetted valószínűleg még nem volt hozzá AM4 foglalathoz keret. Most lehet venni hozzá beépítő készletet AM4 foglalathoz.

De fölösleges a gyári hűtőt bármivel helyettesíteni, ha csak nem akarod húzni. Nálam még mindig R7 1700 van, játszom, dolgozom vele és gyári hűtő egyszer nem engedte még játékoknál 50 fok fölé, sőt addig se nagyon, munka közben pedig 55-60 fok között mozog.

Ahogy tudom ,Wraith Stealth van az R5 3600-hoz, az egyel kisebb mint a Spire, de a Stealth is elvileg 90W-os TDP-re van, úgyhogy egy 65W-os procit mindenképp kielégítően kell hűtenie.
Arról nem is beszélve, hogy az AMD mostani hűtői elég halkak is lettek!
0
0
0
0
zsolo avatar
@AMDMonsteR: És még 65Wattot sem kajál be, legalábbis nálam 55 körül mozog játékok alatt! 😃
0
0
0
0
gaborw avatar
@bukta2: Ha Am3-as kompatibilis, akkor jó Am4-es-hez is.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gaborw: Kösz a válaszokat mindenkinek!
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
FX utan a 2600 egy megváltás.. bár furcsa, hogy alapjáraton 38 fok, terhelésen 42.. bár nem tudtam mindegyik szálat 70% fölé vinni eddig
0
0
0
0
💬 7
19ati93 avatar
@NeTuddMeg: Renderelj pl videókat vagy valami 3d-t, na majd azt meghajtja. 😆
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@19ati93: nem szoktam. :/ játék is ritkán
0
0
0
0
Benee72 avatar
@NeTuddMeg: Nekem is hasonló. Még nyáron a legmelegebbe sem lett 52-53 foknál melegebb terhelés alatt. Menne lejjebb is, de akkor a ház ventik hangosak lennének.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@Benee72: én megpróbáltam maxon, viszont egy helikopter elbújhat, és 32 alá nem ment terhelés nélkül. 4x JetFlo120 😀
0
0
0
0
szilver avatar
@NeTuddMeg: nálam alapon 22 fok egy Noctua NH D-14 társaságában és vagy 7db 12cm-es ventivel a házban. 😀
0
0
0
0
Benee72 avatar
@szilver: Hűtőbe van a géped vagy télen is hidegbe nyitott ablaknál vagy? 😂

Nálunk lakásba van 19-20 fok....

Nekem 6db ház ventim van Inter-Tech Argus RS03. Magyarországon nem igen ismert.
Nem nagy márka de nekem megfelel 😀
5volton mennek szóval lassan forognak.
12volton már van hang is de szív/fúj is levegőt.
Nekem nem alaplapra van kötve hanem külön venti szabályzó van beépítve. Molexről kap áramot 5volt vagy 12 volton lehet változtatni. Összesen 6 ventit fogad 😊
0
0
0
0
szilver avatar
@Benee72: vezérlőm van nekem is.Egy 5 csatornás érintőkijelzős+a házban gyárilag van beépítve egy 3 csatornás vezérlő.800rpm-en forognak. 😀 Hát nincs meleg bent az tény. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Lehet nem ideillő kérdés, Ryzen 5 1600 (sima) milyen hűtőt ajánlatok? Gyárival 70-75 között megy játék közbe és én ezt soknak találom! Előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 6
ricsiricsV avatar
@Hickok: Alpenföhn brocen eco advenced
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Thermaltake Riing Silent 12 CL-P052-AL12SW-A RGB esetleg?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Hickok: Annyi pénzért már vannak komolyabb hűtők is, pl. Thermalright Macho 120, Raijintek Ereboss, Alpenföhn Matterhorn (Pure). Ha meg kell az RGB akkor utólag bármelyikre tudsz applikálni egy másik ventilátort.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Raijintek Leto Pro RGB 0R100072 ezzel szemezgettem még 😃 most nézegettem a lapomat és micro atx-es, és nem tudom hogy ha felraknék egy nagyobb hűtőt akkor még egy ram el fér vagy sem... 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Hickok: Olcsó és megbízható: Hyper 212 EVO
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm! 😀
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
Aki ZEN2 procit birtokol,az ellenőrizze az alapjárati magfeszültséget (kivéve ha manuál húzod,ott ugye úgyis magad állítod).Az alap feszültség 1.4+ Volt,auto boost-nak is bezavar.
Vegyétek le 1.2 esetleg 1.225 re.Utána már szépen jár majd a "turbón"

Az asus és gigabyte lapoknál gyakori,hibás agesa kódja miatt van vagy mi
0
0
0
0
💬 7
NeTuddMeg avatar
@PestisDoktor88: asrock lap, hwinfo szerint játék alatt 5478ra turbozza magát.. egyébként 3580 körül mozog.
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@NeTuddMeg: nekem közel 1.5 volt volt az alapjárati feszültség,a turbó megállt 4.1 nél.utána néztem néhány fórumon azt találtam hogy le kell venni a feszültséget,utána jó is volt,de tegnap találtam meg az új biost márciusi,azzal már megy rendesen
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@PestisDoktor88: ha hazaértem ránézek.. de egyáltalán nem melegszik
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@NeTuddMeg: Persze mint írtad,neked asrock van.Esélyes hogy téged ez nem érint,de azért most már kíváncsi vagyok😀

Edit:most gondoltam végig...5478??? Nem írtad el?
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@PestisDoktor88: én nem tudom mi van, most épp 1546 az alap órajel, ha használva van a mag akkor 3891re ugrik.. hwinfo, hwmonitor, és cpu-z szerint is. 😲
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@PestisDoktor88: ne igazán foglalkoztam vele, aztán most hogy olvasgatom, nem válaszoltam :/
https://i.imgur.com/yjPG6no.png
elvileg ugye 3.9 a "max boost clock".. de minden mag 4 fölött volt, illetve az első kettő 5 fölött..
alap bios, XMP off.
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@NeTuddMeg: Őszintén szólva,lenyűgöző.
Ha tudja is stabilan tartani,az faxa.
Emlékszem,mikor az amd nem is álmodhatott 4ghz-ről,most meg már Ghz-ben is ráver az intelre.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
Sziasztok, sikerült kereken egy stabil 4.0 Ghz-et elérnem a sima 2600-on. Pár óra játék után a processzor hőmérséklete felkúszik 67-68 Celsius fokra. Ez így még tűrhető, vagy inkább vegyek vissza belőle?
0
0
0
0
💬 6
Wihay avatar
@Rocky12: Szia, hány volton megy a 4000 MHz-n?

Szedj le belőle, offset voltage-ban -0,05000mV-t!
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@Wihay: 1.39375 volt. Oké, köszi!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Rocky12: Bőven jó, semmi ok az aggodalomra. Feszültségen viszont kicsit megpróbálhatsz csökkenteni, az én 2600-am 1,375V-on elketyeg 4.1GHz-en, 4GHz-en valószínűleg a tied is beéri ettől kevesebbel is.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Rocky12: 68? egyáltalán nem sok az, főleg ha csak órák után megy fel addig

ha ilyen 70 fokot elérne 15-20 perc alatt az már necces, főleg ha utánna tovább melegedne
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@19ati93: @MrJesus:

Rendben, köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
no avatar
@Rocky12: Még bőven határon belül van az a hőfok, mehet nyugodtan.
0
0
0
0
noname1622 avatar
sziasztok!
Ryzen 5 3600/3600x közt mi a különbség?
Játékra akarnám használni ti melyiket ajánljátok?
Esetleg ha van közöttetek aki keni vágja a ryzen configokat rám írhat privátban lenne egy két kérdésem.
Válaszotokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@noname1622: 3600x-nek magasabb a boost meg az alap órajele, pár beállítással biosban kb bármelyik 3600 tudja, de ha nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor vegyél 3600x-et...
0
0
0
0
noname1622 avatar
@Bronson: Köszönömn 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@noname1622: Jobb a gyári hütője a 3600x-nek. (wraith spire) 3600-at stealth-el kapod, ami sokaknak melegszik főleg ha gyér a szellőzés a gépházban.
0
0
0
0
noname1622 avatar
@19ati93: Köszönöm 😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Első két gépem Intel volt, aztán jött négy AMD, majd ismét két Intel. Ha követem a sormintát akkor most megint AMD-t kell vegyek, és igen komoly valószínűséggel azt is fogok. 😀
Bár most még egy darabig szeretném használni ami van, de látva az Intel ütemtervét egy jó ideig nem fogják magukat utólérni.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@thug85: Idén a Comet Lake jön, Jövőre a Rocket Lake állitólag az már új magokkal fog érkezni. Na kiváncsi leszek, mivel lesznek előrébb 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@thug85: Idén a Comet Lake jön, Jövőre a Rocket Lake állitólag az már új magokkal fog érkezni. Na kiváncsi leszek, mivel lesznek előrébb 😃
0
0
0
0
gaborw avatar
1800X-et cseréltem megjelenéskor (mindegyiket) 3800X-re. Tökéletes vàlasztàs volt szàmomra. 2 generàciónként csere.
0
0
0
0
FoLey avatar
Már tavaly óta megvan a Ryzen. Jövőhéten már lecserélem 1600X-ről 2700X-re. Sokak szerint nem éri meg,de számomra megéri.
0
0
0
0
💬 10
zsolo avatar
@FoLey: Hát szerintem meg megéri 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Majd meglátjuk 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: Szerintem egyértelmű!
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Ryzen 1600X-el sikerült belövetnem a gyári értéken 3000Mhz CL15 időzítéssel. A zen+-al meg jobb a memóriakezelése,így megkisérelhetem a 3400Mhz-et is. 😃
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@FoLey: 3 felett nem ment? Cl15 alatt nem próbálkoztál?
0
0
0
0
FoLey avatar
@PC GAMER: Csak 3200Mhz-en próbálkoztam,de volt olyan hogy kékhalálozott. 1xxx Ryzeneknél nem nagyon mennek 3000 fölött.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@FoLey: 2666-ot ir a wiki,nem véletlen. De van akinek az 1.gen is megy 3200...
0
0
0
0
zsolo avatar
@PC GAMER: 1600X-nél nálam ment a ram stablian 3200-on!
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@FoLey: Én is megrendeltem egy Ryzen 7 2700-at! Majd kiderül
0
0
0
0
FoLey avatar
@PC GAMER: Én is kíváncsi leszek
0
0
0
0
no avatar
Létrehoztam egy szavazási lehetőséget a témával kapcsolatban, aki gondolja szavazzon nyugodtan 😀
[LINK]
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Warlordcommander: Mondjuk nálad ,akinek i7-van sok relevanciája nincs. 😃
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Andor1997: Mostanában nézegettem ryzeneket mert uncsitesómnak kéne gépet összerakni, nem olyan rosszak, de én biztos nem váltanék már egy jó pár évig.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Warlordcommander: 9700K-t nem is éri meg, majd 2-3 éva múlva ha jönnek a nagyobb gépigények .
0
0
0
0
carl18x avatar
14 év intel egyed uralom után most váltottam 1 hete Ryzenre! 😃 I5-3470 után a Zen 5 1600 nagy teljesitmény ugrás. 30E forintért ez a proci ajándék volt, és még 3 év garancia is volt rá. Ha 5 éve mondja valaki a jövőben még lesz AMD processzorom kinevettem 😃
De úgy látszik olyan ajánlott volt amit nem lehetett kihagyni 😃 Az intelnél meg minden termékén ott a fellár a kék logó miatt.
0
0
0
0
💬 44
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Hát hogy 3 év múlva nem fogom már játékra használni....Azt majd meglátjuk. Az I5-3470 is lassan 8 éves még is tudtam vele játszani pedig az csak 4 mag 4 szál. Azon játszottam végig a Battlefield 1-et fix 60 fps az esetek 99%-ban meg volt. 1%-ban meg volt hogy lement csupán 55-56 fps-re de abba nem hal bele az ember.
Attól függ mit játszik az ember, nyilván a legnagyobb gépigényü játékot nem is fogja tolna.
A Zen 1600 jelenleg egy I3-9100-al van egy árban kb, annyi fix a Zen a több mag szálja miatt időtállóbb lesz.
Egy játék teszteredménye sokkat függ attól az adott alkalmazás mennyi erőforrást tud megmozgatni.
Például még jó régen az I5 vs I7 között se érte meg az I7-et választani. De azért egy Crysis 3 már lazán profitált a 8 szállból. Azért 2-3 év múlva már elég sok cim fog megmozgatni 12-16 szállat is, szóval simán ki fog jönni a Zen 1600 előnye egy 4-6 szimpla magos cpu-val szemben. De mindenki azt vesz amit akar, csak én ezt láttam jobb vételnek 😀 Nincs is semmi ami megfogja. Ha meg véletlen elfogyna az ereje, bios update után még lazán belerakhatok egy Zen 3600-at is ha úgy alakul.

Amit küldtél összehasonlitás már alapból azért is hülyeség mert 500 mhz órajel különbség volt a tesztben. Legalább azonos órajelen kellet volna futatni de egy Zen 2600 is tunning nélkül 3700 mhz-et megy All core turbóval.

+ Még igy a végére oda tenném azt is nem csupán az átlag fps számit. Azonos kártya mellet is jobb egyenletesebb lett a játék menet az i5-zen 1600-ra váltás után. A képkocka késleltetés is rengeteget képes javitani a játékmeneten és a minimum képkocka szám.
Csak én nem láttam sok értelmét 4 magról 4 magra váltani.... I5-3470 vs I5-9100 nem valami nagy ugrás valós teljesitménybe.
Ahol az I3 helyt áll ott még az I5 is birja a stapát.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Itt hagyom ezt, ezért nem váltottam I5-ről új genes I3-ra....
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Nem ajánlottál i3-at. Csak azt irtam 30E forintot szántam CPU_ra ennyiért a AMD adott sokkal több teljesitményt. Egy i5-3470-et váltottam, és nem akartam 4 magról 4 magra váltani. Ha meg intelt akarnák, már nem vennék 6/6-os i5-őt olyan hülye nem lennék. Pár hónap is jön a Comet Lake ami 6/12 szálas I5-öt hoz majd a piacra 😃 Még egy olyat simán kipróbálnák ha jó lenne az árazása.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
De mi van akkor ha én osztottam szoroztam, szem előtt tartottam az igényeim!... És nekem amire használom ott semmi sincs ami megfogja. Kártyát még majd most váltok, és utána egy darabig el leszek.
Tekken 7, Dead Or alive 6, Digimin Cyber Sleuth. Utobbi időkben ezekkel játszottam minden ment rajta mint a karika csapás. Egyéni igények változnak, nyilván egy RTX 2070-2080-at már 1080P alatt biztos nem tudna kellőkép meghajtani. Csak én úgy voltam vele majd váltok utána cpu-t ha cpu limites leszek. De youtube tesztek alapján egy RX 570/Ryzen 1600 nagyszerüen fog együtt superálni.
Monitorom 1680X1050 felbontású, nekem elég a 60 fps és amit ez a konfig kiprésel magából úgy jó egyensúlyba lesz minden. Most egy RX 570 mellet ugya mindegy Zen 1600 vagy 9900K menne, nem profitálnák a nagyobb teljesitményből. Csak néha hobbiból játszok a gépen, már annyira nem foglalkoztat. Elsőnek úgy volt Zen 1200-ra cserélem az I5-3470-et, utána Zen 1400 lett volna. De aztán láttam jó árba megy a Zen 1600 is végül ez mellet döntöttem.
0
0
0
0
no avatar
a 3 generációtól kezdet felzárkózni az AMD az Intel után 1 szálas teljesítményben

Ez már megvolt a 2. generációnál is, javára többet is mértek 2700X-el, mint 8700K-val. Játékokban mégis elmaradt, de elenyésző volt, munkában meg no comment volt melyiket válassza az ember. A jelenlegi helyzet pedig szintén ez, csak egy szálon még inkább erősebb a Ryzen, bármilyen szegmenst nézünk. Szóval, ez a "felzárkózott" és hasonlók már úgy 2. gen óta nem igazán érvényesek és a 4. generáció meg erre megint csak rá tesz majd egy lapáttal, hiába fogják az akkori 10. generációs Intel-el mérni. 😀

Ha csak a játékokat veszed szem elé egyszálas teljesítményben az mindig is ferde képet fog adni, mivel a legbefolyásolhatóbb terület fejlesztői szemszögből, ilyen szempontból nevezhető "felzárkózás"-nak, nyers teljesítményben és más területeken már túlmutat a Ryzen.

SMT kikapcsolása szintén többletet ad játékok alatt, pláne igaz ez 3. generációra és sok esetben már ott sem téma az Intel.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Persze nyilván szintén játék függő, de pl. R6, CS:GO ott dob rajta (nem mint, ha amúgy SMT-vel játszhatósági határon mozogna, hogy szükséges legyen) 😆

Azért az esetek többségében pl. 10-ből 3 játék ahol nem kedvez, persze ez függ attól, hogy önmagában hány maggal rendelkezik a CPU ez a dolog 8-12 magos Ryzen-nél jön ki lényegesen.

Az enyém már veterán harcos úgymond, volt már rajta próbálgatva sok minden, szerencsére jó példány, ha érdekel a legutóbbi akkor nézz be a tuning műhely topic-ba 😜
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Nem kerültem tévútakra. Csak mikor az intel nem fejlődik semmit se IPC-ben a gyártás technologiát se tudja leváltani. Nem vagyok egyik cég téritője se, de szerintem most a Zen sokkal jobban megéri bármelyik generációját is nézzük. Tény néha az intel valóban képes kevés szállra optimalizált játékok alatt előnnyre szert tenni. Nekem a következő kártyám egy RX 570 lesz egyenlőre. De ha egyszer CPU limites lennék akkor simán válthatok Zen 3600-ra is. Nekem a 4 magos I5-3470 után mindenkép a 6/12 szálas processzort akartam. Még novemberben majd nem sikerült vennem 50E forintért egy I7-8700-at de mire irtam már elvitték.
Itt arra irtam a dolgot hogy az intel azonos teljesitményt mondjuk 50%-al drágábban add. Az AMD azért sokkal de sokkal barátságosabban áraz. Hozzon az intel is egy valódi teljesitmény ugrást és akkor következő processzorom lehet megint intel lesz. De ameddig Tik tokozás megy addig ez nem valódi fejlődést szimplán csiszolgatás.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Én már nem vennék 9. generációt mikor a Comet Lake sokkat fog javitani az ár-érték arányon. Ha már intelt vennék, inkább megvárnám ameddig piacra kerül a Sapphire Rapids. Amit régóta igérgetnek, azt vártam pár éve. De Idő közbe úgy látszott az i5-3470 kezd kifutni az erejéből. Igy kellet egy platformváltást. Szóval ha az intel mondjuk 7 nanométerre lép, és jelentős IPC emelkedést fog hozni. Ami mondjuk földbe döngöli a Ryzeneket, akkor ismét vissza nyergellek hozzájuk. De ameddig nincs jelentős fejlődés addig fölösleges velük foglalkoznom. Ha meg véletlen a Zen 1600 limites, bios update után még simán fejleszthető. Ki tudja lehet 1-2 év múlva a Zen 3600 is 40E forintért fog menni, akkor meg hülye lennék nem ugradelni 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: ,,Az intelnél meg minden termékén ott a fellár a kék logó miatt."
Sajnos ezzel nem értek egyet. 😀
Intel oldalon ott az I3 9100F 23.000Ft-ért és játékokban jobban teljesít a Ryzen 5 1600-nál. 😃
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Ez azonos órajelen van viszont az 1600-nak 3,6GHz a Boost Clock míg az i3-nak 4,20GHz.
Ezt a tesztet mondanám reálisnak.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Mert az i3-at nem lehet OC-zni?
És még mindig az i3 23.000Ft a Ryzen pedig 30.000Ft
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Ha jól látom te bizonyítgattad nekem, hogy a két processzor közül a Ryzen a jobb választás pedig nem neked írtam.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@bassus16: OFF: Milyen szar,hogy fél oldalt le kell görgetni szinte,pedig csak pár perce irtál. 😞
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Azt megkérdezhetem, hogy mitől lesz egy processzor a jövöben időtállóbb ha már most gyengébb a nála olcsóbb vetélytársától?
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
,,Ha majd az új játékok támogatják a több magot"
Ez az egyik leghülyébb indok amit írhattál.
A játékok már most sokat merítenek a több magból csak annak a magnak erősnek kell lenni ami az 1. generációs Ryzenekre nem igaz. Ezért is tud erősebb lenni a 4 mag 4 szál a 6/12-nél és cserébe olcsóbb is. A másik, hogy ki az az elembeteg aki úgy vesz processzort, hogy "Hát most gyenge de majd 5-6 év múlva ha a játékok támogatják a 6-8 magot akkor jó lesz ez" mind ezt egy 20-30 ezer forintos processzorral?...
Anno az fx 8320-at is megvettem a 8 ,,mag" miatt mert ,,időtállóbb" Nem volt az. Pont annyit ért amennyibe került és ez így van jól.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Akkor meg minek vennéd meg a drágább de gyengébb processzort ha csak annyi az előnye, hogy több szála van?
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
De a 6/12 amit nem használnak ki a játékok az elég lesz jövőre?
Most saját magad ellen beszélsz azt remélem észreveszed.
Egyébként nem beszélünk el egymás mellett csak jobban kerülöd a nyílt válaszokat mint egy politikus pedig egyértelmű szerintem.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Azért vagyok full Inteles mert belinkeltem egy 7000Ft-al olcsóbb processzort ami erősebb?
Te próbálod bemagyarázni, hogy a húzott 1600 erősebb a Stock i3-nál ezért jobb vétel. Olvasd már vissza a hozzászólásaidat. Nem éppen úgy néz ki mint aki pártatlan lenne ebben a témában.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Mára elég lesz ennyi feszkó.
További jó játékot.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Ne is fogd rám hogy én vettem. Én nem bizonygatom hogy milyen Szuper procit veszek, tudatában vagyok ennek a ténynek. A kettő nem ugyan az, tisztában vagyok a procim harci erejével. Egészen rendkivüli 😃
Nekem ez egy jó darabig megadja maxisokszot, királymód. Wáwáwwüwa 😃
Akkor se akartam 4 magvas i3-at, időtálloság is a cél.
Ráadásul nem csak az fps számot kéne nézni, ha nem a képkocka késleltetést is amit nem minden teszt ir le.
Magyarán hiába fút egy adott cim több fps-el a 4 magos intelen, A Ryzenen még lehet stablilabb folyamatosabb a játékmenet a nagyon erőtartalék miatt.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Hát még hogy utoljára hozzá irjak, aztán megyek is dolgomra 😃
Az elég lelki nyomorék aki azon kapja fel a vizet szabadidejében hogy melyik gyártó a jobb. Most komolyan szerinted én azon idegeskedek ha valaki a Ryzen 1600 procimat lehordja mindennek? 😆 Érdekel? 😆
Mások meg úgy állnak egy adott gyártó mőgé mint ha az anyját szidták volna 😃 Én pártatlan vagyok irtam is 10+ év intel után most váltottam elsőnek AMD-re. Tapasztalataim igen pozitivak, gyors pörgös rendszerem lett. És érezhető a gyorsulás az I5-3470 után rendszer alatt is.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Nem azárt de a hozzászólásaid 90% csak arról szólnak, hogy milyen szar az Intel, milyen drága az Intel vagy, hogy te azért vettél Ryzent mert az Intelnél a kék logot fizeted meg. Elküldtem neked, hogy ezzel miért is nem értek egyet és már is mintha te pártatlan lennél pedig az elmúlt 2-3 hónapban az egyik legnagyobb Ryzen fan és egyben Intel ellenes emberke lettél. 😀 De legyen igazad és aki ,,időtálló" processzort vesz az negogy már a 30 ezer forintos kategóriában keresgéljen... ahol elfogy az I3 ott vége van az 1600-nak is.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Nem, nem lesz vége...Hát ha egyszer ez a jobb miért titkoljam. Akkor se fogok egy 4 magos túlárazott procit megvenni 😃
Már máshol le leirtam, ha jön intel új magokkal legalább 7-10 nanométeren ahol valódi IPC előre lépés is történik és a fogyasztás is javul kapnak egy esélyt. De most valóban fölösleges rájuk fejleszteni, Zen 1600 jobb ajánlattnak tünt. CPU limites szituációba nézzünk már egy tesztet Crysis 3 Welcome The Jungle szakaszon melyik nyújt jobb játékmenetet 😃 Garantálom a Zen 1600 nyer. És sokkal Stabilabb is lesz a játékmenet.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Jó játékot vele.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Köszönöm! 😀 neked is 😀 I7-9700-al azért jó lehet játszani 😀 Mindenki vegye azt amit kihasznál/megengedhet magának. Nekem a Zen 1600 tünt egyik legjobb vételnek, attól véleményem nem fogok megváltoztatni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Jelen esetben, de én mindigkép 6 magos processzort akartam. Olyan játékok amik nem mozgatják át a 12 szálat nyilván lehet veszi a Zen. De egy Crysis 3 welcome the jungle szakaszon garantált az Zen 1600 nyer. Szerintem jövőtállóbb, engem meg nem érdekel hogy 70 helyet 80 fps-t tud monduk az 4 magvas i3. Azt is csak akkor ha már cpu limites a szituáció...
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Én megértelek csupán nem értek egyet az állításoddal miszerint ,,Az intelnél meg minden termékén ott a fellár a kék logó miatt"
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Azt hittem ennek a hozzászólás szálnak már vége lett egy ideje, de még mindig megy, kész 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Ha nem irsz ide, én se tudtam volna megy még itt a buli 😃 Számomra a Zen 1600 jobb választás volt. az meg nem érdekel ki mit gondol, magamnak vettem processzort nem másnak. 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x:
magamnak vettem processzort nem másnak.

Ebből a hsz. láncból kiindulva nem biztos 😜
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Kellet már egy kis viaskodás 😃 Hát miért tény nagyon jó procit vettem ezért az árért 😃 Távol nem áll a valóságtól 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Én jókat szorakozok, nevettek 😃 szóval pont az hiányomnál ha nem volna.
De pont ezt irtam nekem számit az időtállóság is, nem akarok fél évente procit váltani. 12 szálast akartam mindenkép, hogy 1-2 év múlva is birja még a dolgokat. Néha videót is vágok az se hátrány ha ott is megállja helyét. 4 magról 4 magra váltani nem lett volna a legjobb biznisz.
0
0
0
0
no avatar
Hát aki 90%-ban csak játszani ül le a gép elé annak továbbra is alternatíva az Intel (nem mint, ha maradt volna más komoly szegmense a cégnek), de aki kreatív munkákat is végez játék mellett akár javarészt Stream-el miközben játszik ott már nem túlzottan alternatíva. Részemről amennyit foglalkozok kreatív szoftverekkel, számomra többet ér a lényegesen gyorsabb munka folyamat, mint az elenyészően kevesebb fps, amit szintén környezet és beállítás válogatja.

Én sem vagyok elkötelezve egyik cég mellett sem, ha az Intel a jövőben képes lesz lényegesen jobb teljesítményt nyújtani az akkori riválishoz képest reális áron akkor ismét vissza nézek, jelenleg a fent említett dolgokról én úgy gondolom, hogy tények. 😀

Múltkor gondolkodtam rajta, hogy készítek egy külső szavazást amit linken lehet elérni ebben a topic-ban, de valahogy a ketchup-al való hűtés kíváncsisága győzött. (Nem is tudom mikor volt az oldalon új szavazás, talán 1,5 éve?)
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Itt úgy néz ki minde ki pártatlan és csak nevetgél a többieken miközben saját maguknak mutatnak görbetúkröt. Inkább maradj ki belőle mert 30-ért van egy processzor ami gyengébb a 23 ezer forintosnál de jobb vétel volt. Ezt csak én nem értem?
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Én úgy gondolom, hogy az adott 9100F erősen CPU limites, míg az 1600 legtöbb esetben 50-60%-on van terhelve (azonos OC) igen húzhatod tovább is az i3-at, de annyit nem, hogy kiküszöböld a 4 magos limitet, ellenben az 1600-nak sem 4GHz a teteje. Igaz olcsóbb az i3, de erősen CPU limites már régebbi sokak által kedvelt címeknél mint pl. a GTA 5 vagy Witcher 3 stb. Ennek fényében abszolút nem időtálló az 1600-al szemben ami munka alatt is fürgébben képes dolgozni. Fun fact: 1600-ból ki lehet fogni 8 magos modellt is 😃

Szerintem bőven megéri az a +7k amit ki kell adni egy 1600-ért ami minden tekintetben gyorsabb és időtálló(bb), az utóbbi zárójelben mert gyakorlatilag a 9100F megjelenésétől számítva a játékok java részében erősen CPU limites volt, nem csak most.

Utóbbi videót azért preferálom jobban a kettő közül mert láthatóak a valós idejű értékek és, hogy azonos helyzetben mennyire limites az i3 az 1600-al szemben.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Ez előtt volt az i7 7700-am ami maximum 70-80%-on pörgött és egész jó fps-ek voltak. Ahogy bekerült a 9700 több fps-em lett sőt a 9900k-val még ennél is több az fps. Pedig ez nem a cpu limit miatt volt az tuti. Ezért gondolom úgy, hogy az 1600 hiába nem pörög 99%-on szerintem ennyit tud és ez nem fog tudni több fps-t kihajtani. Ha 50%-on pörög egy rtx 2080-nál és kevesebb fps van mint az i3-al akkor annak is ott a vége.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Az i3-nál teljesen mindegy mit hozunk fel példának, limites erősen a legtöbb címnél, szóval semmikép nem ajánlott vétel. 1600 pedig a legtöbb címnél többet ad, e mellett más téren is jobban megállja a helyét. De, ha neked ez megérné, hogy spórolj 7k-t és lutrizz játékokkal, szíved joga lenne. Én inkább bíznám a jövőre, hogy érezhető lesz e az a +50% tartalék a CPU-ban, mint, hogy már a megjelenéskor is limites procival érjenek meglepetések, tesztek alapján elég sűrűn 😀 A jelenlévők közül, senki sem 9100F tulajként próbálja bizonygatni a másikat, így nem is értem hogyan lett ennyire elhúzva ez a hozzászólás lánc 😃


Egyértelműen több fps-t ad a 7700-hoz viszonyítva a 9700, hiába nincs limit, erősebb az egyszálas teljesítmény. 9900k meg szintén, mivel ott van HT, utóbbiba nincs.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Igazad van.
Én inkább vagyok az a fajta aki kiad több pénzt és utána jó érzésem legyen az adott dologgal mintsem kiadjak kevesebbet és húzzam a szám szélét utána.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Hát nálam is ez volt a helyzet elsőnek úgy volt Ryzen 1200-ra váltok az most 15E forintért, utána 18E-ért volt használtan Ryzen 1400. Láttam vagy 23E I3-9100, de 29E-be volt Ryzen 1600. Akkor úgy voltam egyszer veszek procit az már legyen is jó, igy nem kell cserélgetni.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Jól tetted.
Sajnos ez sem egy olcsó hobbi de megéri. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Alkoholista nem vagyok, dohányzás se hobbi. Igy néha kell egy kicsit gépre költeni, az I5-3470 után meg kellet valami jó 😃 Arra meg már nem akartam költeni 8 éves platformra.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: 1-2 kártyát még kifog hajtani ez a processzor tökéletesen. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: 60 fps-t ki tud sajtolni majd belölük 😀 Egyenlőre RX 570-re vadászok 😃 Aztán ha az AMD árrat csökkent vagy az nvidia hozza az új szériát akkor majd váltok arra.
Mondjuk RTX 3050-3060 vagy GTX 2660 vagy mi lesz már.
Sajnos ezek még sokká jönnek, augusztusba még csak a csúcs kártyákat fogják bemutatni.
2021-ben jöhetne az olcsóbb kártyák,addig meg elég lesz a RX 570.
0
0
0
0
R3dLinE avatar
Én meg is vettem egy Ryzen-t 16 év Intel használat után. Jelenleg ez tűnt a legjobb választásnak.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Hát persze hogy nem! Még nem tartok ott, hogy szükségességet érezzem.
Amilyen feladatkört ellát a mostani gépem ott teljesen jó az, ami most ketyeg benne.
(Type 01 és Type 02 volt nálam amd utána a Type 03, Type 04 és a mostani Type 05 intel.)
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Micsoda kérdés? Csak arra! Csak a Ryzen ad erőt és mindent lebíró akaratot!

Amúgy viccet félretéve néztem ki AMD CPU-s laptopot
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
19ati93 avatar
egy 3700x-es proci biztos elbirna egy 3-4. genes high end nv kartyat , foleg ha gpu limitre mesz ra es 1440p/4k a cel
3600 is jo lesz valoszinuleg, 6c12t se keves + egyszalon boven jobb mint az 1,2XXX szeria

de elv a konzolok majd combosak lesznek igy egy kicsit az ijeszto ugymond, de ketlem hogy gond lenne
az 5700xt meg eleg komoly kartya amugy is

biost majd frissitsd mielott kicsereled a cpukat
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Attól, hogy erősebb kártyát szereztél be még nem kellene rosszabbul futni az adott játéknak, CPU limit ide vagy oda.
Az új Radeonoknak, így az 5700 XT-nek is nagyon sok gyermekbetegsége van még. Nem te vagy az első aki szaggatásokra panaszkodik, valószínűleg driveres probléma amit később várhatóan majd orvosolnak.
Az 1600X egyébként is messze nem olyan gyenge CPU, hogy akadásokat produkáljon. Csak nézz rá a benchmarkokra, bőven vállalható teljesítményt nyújt mai viszonylatban is.


Ez a CPU limit dolog is egy nagyon relatív fogalom... Ha 720p-ben játszanál akkor egy Ryzen 5 3600 mellett is bőven CPU limites lennél, 4K-ban viszont az 1600X-szel sem lenne gond. Nem erre kell koncentrálni, úgy építs gépet s válogasd meg az alkatrészeid, hogy az általad elvártaknak megfeleljen.
0
0
0
0
no avatar
Jobban járnál, ha eladnád a 5700XT-t mert rengeteg hibája van még és valószínűleg még egy jó darabig. Nem feltétlen a CPU a ludas, ha nem kimondottan proci igényes játékokkal játszol és mégis érzékeled a dolgot. Én ismerek 3 embert aki szív 5700XT-vel + napi szinten akiket látok problémázni nevesebb fórumokon.

Ettől függetlenül nem mondom, hogy egy CPU cserét ne lenne érdemes orvosolni, de azzal sem járnál rosszul, ha a 5700XT-t eladnád és beújítanál egy 2070S-t például. Hiába nem rossz kártya az 5700XT papíron, driveresen nem egy remekmű.
0
0
0
0
no avatar
helló tud valaki segiteni van egy gigabyte ga-ax370-gaming 3 rayzen 7 2700x aida teszten 85"fokos a cpu offset voltage setting sehol nem találom ebbe tud valaki segiteni
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Neuralink_2022: soha ne mond hogy soha 😆
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!
Egy távolabbi tervem, hogy ezúttal egy Ryzen configra váltok. A Ryzen 7 2700X processzort néztem ki.
Na már most, egy ismerősöm mondott nekem egy ilyen dolgot: az AMD procik a memórián keresztül kommunikálnak, azaz, hiába lesz egy 3700 MHz órajelen futó procim, amennyiben a RAM-om frekvenciája csak pl. 3200 MHz, akkor a processzor max. órajele is csak annyi lesz.
Ez tényleg igaz?
Köszönöm.
0
0
0
0
💬 5
Wihay avatar
@spleenszuru: Ennek köze nincs hozzá, sőt még talán összefüggésben sincs..

Esetleg olyanról lehet szó, hogy bizony a Ryzen nem kezeli olyan jól egyes memóriákat mint az Intel, hogy be lövőd az XMP és megy magától..
- De visszajelzések alapján, felrakod a legfrissebb alaplapi BIOS-t és megvan oldva..

Kicsit eltér a kérdéstől: De abszolút megéri Ryzen-t venni, hogy a jövőben biztonságban legyél és ne kelljen azon aggódnod hogy elfog fogyni..
0
0
0
0
no avatar
@spleenszuru: Ryzen-ek sokkal többet képesek profitálni a RAM sebességéből (órajel), ezért ajánlják hozzájuk a nagyobb sebességű modulokat, 3200MHz-es modul mondhatni a beugró egy Ryzen mellé, mai szemmel néze pedig nincsenek nagy ár különbséges a sebességek között, legalábbis 2666-3600-ig. 😀 (Bár úgy tudom, hogy megint lesz egy kisebb drágulás hullám.)
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xCube avatar
Ez procitól is függ. Pontosabban attól, hogy milyen nagy az adatforgalom a CCX -ek között. Ha sok a forgalom az infinity fabric -en keresztül, akkor igazán hasznos a gyors RAM.
0
0
0
0
no avatar
Szerintem játékoknál is van érezhető javulás, bár játék függő is a dolog, de átlagban az 5-10fps az megvan jelenlegi árakkal 2400 és 3200MHz között van 1.000-3.000Ft eltérés egy Kingston HyperX FURY esetében. 😀
Proci is bele tud szólni azért, újabb Ryzen-ek esetében a memória kezelés is javult azért szépen 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
3000-3200-es ram egy játékos gépbe azért ma már mondhatni elvárás.Az alá menni nagy hiba.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
tuskedani1998 avatar
nagyon jó választás! 😉
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
Viszont gyári hűtő sincs hozzá, szerintem várd meg a 3xxx gen Ryzen processzorokat, elvileg pár hónap és jönnek.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Egy részről várd meg az új Ryzeneket azokkal sokkal jobban fogsz járni.Ami viszont tuti,hogy 1. gen Ryzent én nem vennék már.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Nyilván ez igaz,de a mostani új széria annyival másabb lesz az előző 2-höz képest,hogy megéri megvárni.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
Nézz játék teszteket!
A Ryzen sokkal jobban teljesít.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
rened avatar
Szia!

Mindenkeppen cserelj ryzen 5re ha teheted.
0
0
0
0
Wihay avatar
Amit az oldal mutat teljesítmény, nem egyenlő ami neked játékokban ezért ezt ki is lehet zárni hogy 'szinte nincs is különbség'

Az oldalon sok olyan felhasználó van aki FX-ről váltott Ryzen-re és nem bánta meg, ha gondolok kérdezz tőlük bátran , rendkívül segítőkész emberek pl: 19ati93 , FoLey , cseszka .
0
0
0
0
laczy avatar
@szz85 Üdv! Mindenképp ajánlott a Ryzen (R5/R7), én is tervezem R5-1600X-ra váltást minden tekintetben jobb mint az FX széria. 😀
0
0
0
0
griff55 avatar
Nem, sőt amd-ről váltok végre intelre!
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@griff55: Azért én még az új 3. generációs AMD-ig várnék,úgy sem sok van már hátra odáig.Jóval közelebb lesznek az Intelhez és az ár/érték arány is megmarad.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Úgy néz ki én lemondok a prociváltásrol... valahogy már nem hoz lázba a dolog...:/
0
0
0
0
FoLey avatar
Most kajak besértődött rodymusik és letiltott? 😆
Mert látom volt hozzászólás xsebixtől,de nemlátom. 😃
0
0
0
0
💬 6
szilver avatar
@FoLey: Szerintem nem.Egyszerűen törölhette magát az oldalról ,mert nincs ilyen felhasználónév ahogy rákerestem. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@szilver: Valóban töröltette magát. 😃
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Hát szegény kapott egy jó fejmosást bár segítő szándékkal 😆... Mondjuk nem sok értelme volt véleményt kérni arról, hogy milyen gépet rakott össze úgy, hogy már meg is vette meg minden... 😊
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: De ha igazuk van akkor elkell fogadni hogy ennyiért kiegyensúlyozatlan konfigot rakatott össze. Akkor mit várt volna el tőlünk, megdicsérjük?
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@FoLey: Besértődött, az biztos. Jól is teszi, elcseszte a haverja pénzét. Akik nem értenek hozzá ne rakjanak össze másnak gépet, az hogy magának összerak az már az ő baja.
Régen én sem értettem hozzá semennyire, de nem is raktam volna össze senkinek ha megkér, ma sem ismerek minden piacon lévő hardvert, de azért nagyjából tudom melyik milyen.

Egyébként ha valaki letilt akkor csak nem fogsz tudni írni neki, ahogy ő sem neked, de ugyanúgy meg tudod nézni a profilját, látod a hozzászólásait, stb.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@PatkosXX: Spoiler!
Egyébként ha valaki letilt akkor csak nem fogsz tudni írni neki, ahogy ő sem neked, de ugyanúgy meg tudod nézni a profilját, látod a hozzászólásait, stb.

Tapasztalat? 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció