Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gyenesmartin avatar
inkább használlna mint ártana.
0
0
0
0
no avatar
szóval szerintem egy 12cm es zalman ventillátort beujjítok a hátuljába h kiszívja a meleg levegőtB)
0
0
0
0
pomrum avatar
Skinny írta:
alap járaton próbálgatom h melegszik-e és alapon bekapcsolás után pár percel 35C° de 3óra mulva felmegy 45C°-ra szóval melegszik😕

Ha az alaplap megy 60 fok fölé az már nem jó, de addig nincs gond,. A procibol viszont láttam már 90 fokossat is stabilan működni.
0
0
0
0
no avatar
alap járaton próbálgatom h melegszik-e és alapon bekapcsolás után pár percel 35C° de 3óra mulva felmegy 45C°-ra szóval melegszik😕
0
0
0
0
pomrum avatar
Skinny írta:
pomrum írta:
Vissza olvastam az egész topikot. Skinny a gond szerintem nem a nyár és nem is romlott el semmi a gépedben, az ilyen hőfok változásokat amik a semmiböl jönnek egy sokkal egyszerübb dolog okozza . A POR. a hűtökre rátelepszik és azok már nem tudnak annyira hűteni.


hát nemhiszem mert tiszta, havonta kifújom belőle a port és ki porszívózom (pumpa vagy sűrített levegő+porszívó+ecset😆😉 és még a egész szerkezet nincs fél éves😜
Hát ha ilyen gyakran tisztítod a por nem okozhatja, de lehet ez hőérzékelő kiolvasási hiba vagy valamit tettél plusszba a gépedbe amitöl nem olyan a szellőzése. de eggyébként a 60 fok az eggyáltalán nem sok, ha utána visszahül rendessen akkor lehet ez a beált üzemi hőfok.
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
Vissza olvastam az egész topikot. Skinny a gond szerintem nem a nyár és nem is romlott el semmi a gépedben, az ilyen hőfok változásokat amik a semmiböl jönnek egy sokkal egyszerübb dolog okozza . A POR. a hűtökre rátelepszik és azok már nem tudnak annyira hűteni.


hát nemhiszem mert tiszta, havonta kifújom belőle a port és ki porszívózom (pumpa vagy sűrített levegő+porszívó+ecset😆😉 és még a egész szerkezet nincs fél éves😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Itt egy videó arról hogy hogy portalanítsuk a gépet
[LINK]
0
0
0
0
Herman avatar
Valamilyen Zalman,majd megnézem.
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Hát de ennek a teljesitménye 200W-os(érted?).A gépházam tetejében van ez vagyis majdnem az egész tetejét kiteszi:20cm széles 35cm hosszú.

Milyen típus?
0
0
0
0
Herman avatar
Hát de ennek a teljesitménye 200W-os(érted?).A gépházam tetejében van ez vagyis majdnem az egész tetejét kiteszi:20cm széles 35cm hosszú.
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Hát 200W a hűtő de azt mondták nézzük 300W-nak és úgy válasszak tápot.

Akkor sem nagyon értem mi lehet egy hűtőn 200 vagy 300 wattos.(Ha csak nem egy hűtőszekrény)😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát 200W a hűtő de azt mondták nézzük 300W-nak és úgy válasszak tápot.
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Azzal is jó tisztitani😆Nekem a gépembe nincs nagy baj a porral mert vizhűtés van benne csak hogy még egy nagy 300W-os hűtő is van a tetejében és az viszont kavarja a port😆

Hogy érted hogy 300w-os hűtő?
0
0
0
0
Herman avatar
De a kompresszor még a melegedés ellen is jó😆
0
0
0
0
pomrum avatar
Az othonra jó, nekem az üzletben van kompresszor. Othon mondjuk nincs.
0
0
0
0
Herman avatar
Azzal is jó tisztitani😆Nekem a gépembe nincs nagy baj a porral mert vizhűtés van benne csak hogy még egy nagy 300W-os hűtő is van a tetejében és az viszont kavarja a port😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
Én meg szoktam venni sűrített levegőt.😜
0
0
0
0
Herman avatar
😆Nah azzal még jobb:Ð
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Ecsettel meg pumpával az igazi😆

Én komresszoral és ecsettel szoktam.
0
0
0
0
Herman avatar
Ecsettel meg pumpával az igazi😆
0
0
0
0
pomrum avatar
gyenes írta:
akkor csak annyit kell csinálnia hogy szétszedi a gépet és jól kipucolja.

Így van ez a művelet csodákra képes.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
akkor csak annyit kell csinálnia hogy szétszedi a gépet és jól kipucolja.
0
0
0
0
Herman avatar
De gyenes 16 ezerért az az alap,hát nekem volt 36 ezer és még 10x drágább is van....
0
0
0
0
pomrum avatar
Vissza olvastam az egész topikot. Skinny a gond szerintem nem a nyár és nem is romlott el semmi a gépedben, az ilyen hőfok változásokat amik a semmiböl jönnek egy sokkal egyszerübb dolog okozza . A POR. a hűtökre rátelepszik és azok már nem tudnak annyira hűteni.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
egy ventilátor 1-2 ezer forint egy vízhűtéses rendszer viszont már van 16000 forinttól kezdődik.Én inkább a ventilátornál maradok.
0
0
0
0
Herman avatar
Vegyél vizhűtéseset,annál nincs ilyen probléma😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Herman írta:
Hát a tetején is fújná a meleget a venti azért van ott hely...

De a teteje
[url]http://www.kepfeltoltes.hu/view/090411/F_nyk_pek-0216_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]
ez még jó is lenne de ide még kerül rá közvetelen egy tető is és így nemtudja kifele fújni a levegőt mert van vagy 2-3 milliméter hely. Vagy akkor mekell fordítani hogy szívja be a hideg levegőt
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nekem elől megy be a 12 cm-eresen a hideg levegő és baloldalt a 23 cmeresen a meleglevegő meg kimegy.
0
0
0
0
Herman avatar
Hát a tetején is fújná a meleget a venti azért van ott hely...
0
0
0
0
roberto888 avatar
Hogy onnan is kiszívja a levegőt, így hamarabb kikerül a házból, mert több helyen megy ki. Elég az a 2 8cm is sztem, de a 12cm-es se rosz.😆😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Majd énis úgy akarom csak nekem elöl meg hátul van 1-1 darab 8 cm-es az elég vajon a levegő keringetésére?
és akkor mi a fenének van fent egy ventilátornak hely :Ð
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nekem úgy van, hogy az első 12cm-es beszívja a hideg levegőt, és a hátulsó 2 12cm pedig kiszívja ugyanazt a levegőt ami elől bejött és közben felmelegedett. Így gyakorlatilag átmegy a levegő a házon.😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Akkor ott felül mi értelme van a ventilátornak ha nem tudja kiszívni a levegőt mert nincs ahol kimenjen a levegő.
0
0
0
0
Herman avatar
Hátul táp beszív,belül táp ki és oldalt és fent levegő ki😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
A ventillátor nem fúj, hanem szív. Kiszívja a házból a meleg levegőt.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Eredetileg 2,4 Ghz szóval teljesen visszavette magát
de ez már nem ide tartozik
De észrevettem hogy fent is van hűtőnek hely a gépházban
[LINK]
[LINK]
De az érdekel hogy ha a ha a ventilátor fúj akkor annak hátulról nemkell levegőt beszívni?
Mert itt szó szerint csak 3-4 milliméter lenne beszívni a levegőt. Mert még van egy tető is rá.
0
0
0
0
Herman avatar
Tán a proci kisebb és húzva volt rajta mostmeg nem birta és vissza vette magát....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem hozzá sem nyultam amikor vettük a gépet csak bekapcsolni meg játékot elindítani tudtam aztán évekig hozzá sem nyultam most meg ideiglenesen használom csak a proci volt azthiszem tuningolva
ez egy érdekes történet amikor régen néztem 2,7 GHz es volt majd 2,6 GHz azt hittem hogy rosszul emlékeztem
De most csak 2,4 GHz vajon miért esett vissza ?
0
0
0
0
Herman avatar
És nem hajtottad túl??
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem az alaplapom folyton 72 fok volt míg egyszercsak nem érzékelt egy memóriát fogtam egy foglalattal arrább raktam a memót és láss csodát 32 fok
0
0
0
0
Herman avatar
Én nem tudom mert nekem nem olyan van de még 110 fokrais odaengedték úgyhogy vissza vették a ventit...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
te jó ég milyen meleg gépetek.Az enyém 50 fok fölé nem melegszik.
0
0
0
0
Holey avatar
de ha alapon 100fokos akkor nem ég oda 1kicsit? 😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát van.Keress utána a neten ha nem hiszed el😆
0
0
0
0
no avatar
Herman írta:
Most a legmelegebb kari a 4870x2(alapon 100 felett van)

az kemény😃 nem gondoltam volna h van ilyen😲😲😲😃
0
0
0
0
Herman avatar
Most a legmelegebb kari a 4870x2(alapon 100 felett van)
0
0
0
0
no avatar
igazábol az én karimat megnéztem everestbe és ott 3 hőfokot utatottnem tom leírni h mi az a 3 mert nem saját gépen vok😀 de legnagyobb 65 volt gtaIV et még nem teszteltem rajta😀
0
0
0
0
Herman avatar
Mind 1-iknél más...Én a GTX295-nek tudom,annak a normál a 88 fok és kemény játék alatt sem megy 100°fok fölé(úgy értem hogy 4-5 óra GTA 4).
0
0
0
0
no avatar
mennyi az a hőfokérték VGAnál ami már sok? vagy mennyi a normál? még elfogadott?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció