Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Rottweiler avatar
de mi? a videókártya? vagy a processzor?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az normális ha nekem a proci a gta 4 után 70 fokra melegszik fel?
0
0
0
0
thug85 avatar
Valaki nem tudja megmondani, hogy mivel tudom megnézni a North Bridge hőmérsékletét! Gyárilag egy kis ventillátor volt rajta de az pörgött hatezret, és nagyon hamar elkezdett hangosodni! Aztán egy idő után már a saját gondolataimat sem hallottam tőle, ezért lecseréltem egy Zalman NB47J-re! De kíváncsi lennék, hogy ez elég-e neki, gondolom nem véletlenül raktak rá aktív hűtőt! Ha odateszem a kezemet, akkor szinte lesüti az ujjlenyomatomat! Sőt mivel nem fért be a videókártya, még ki is csíptem belőle néhány bordát!
0
0
0
0
no avatar
de neki húzva sincs, kb olyan a gép mint a galériában a szutyok, de téll a hűtőbordák között ál a por😆
😆
0
0
0
0
Herman avatar
1 magosoknál húzva terhelés alatt is 70 fok alatt van😆😆😆
0
0
0
0
no avatar
ighát igen nembaj holnap megkérdezem a nagykockáktól a boltban h meddigmehet a hőfok 😆
ja és a haverom most mondta h neki intel 1magos 3ghz-s procia alapon 65C°-os terhelés alatt 76-82C° 😆😆😆😆😆
de neki egy rakat por a gépe 😆 holnap takarítjuk ki😊
0
0
0
0
Herman avatar
Hát procitól is függ . . .
0
0
0
0
no avatar
mert holnap megyek nézek zalman ventillátort 12cm-eset h nyárra ne melegedjen mert terhelés alatt 62C° nemtom h az most mennyire sok lehet h hülyeségeket beszélek😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát az első az hülyeség mert 30 fok megvan minden procinál. . . .
0
0
0
0
no avatar
leszedtem 2 everest-et és az eggyik azt mondja h 12-16C°-os a cpu a másikmeg azt h 35-40C°-os
miért van ez?
nemhiszem h 12-16C°lenne megr leveszem a gép oldalát és érzem h sugározza a gép a meleget
0
0
0
0
Laci92 avatar
most még elég de nyáron a szobámban 40 fok szokott lenni és akk inkább legyen rendesen hűtve
0
0
0
0
Herman avatar
Hát az nem elég??😆😆
0
0
0
0
Laci92 avatar
kösz, majd tervezek venni 1 olyat mer most csak a gyári van
0
0
0
0
Herman avatar
Neten olvastam hogy a legjobb hűtő amit mondtál és a Zalman.
0
0
0
0
Laci92 avatar
kösz
tapasztalat v teszteket láttál?
0
0
0
0
Herman avatar
Elég jó hűtő és az ára is jó!
0
0
0
0
Laci92 avatar
Artic Cooling Freezer 7 PRO jól hűtt?
az én procimra kéne.
0
0
0
0
no avatar
hát igen de akkor a por nagyon rátelepszik😊
0
0
0
0
Herman avatar
Azis egy jó megoldás😆:Ð
0
0
0
0
Szamp avatar
Legjobb ha le veszed az oldalát és oda állítod a szoba ventilátort! 😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát csak nagyon nyomatni kell ki a meleget . . .
0
0
0
0
Szamp avatar
Pomrum jól beszél úgy van ahogy ö mondja! És szerintem elöl fontosabb mint hatul de ha kettöt veszel az igazán frankó!
0
0
0
0
Herman avatar
A celeronom úgy max 60-65 fokot birnak és szerintem nagyon melegszik.
0
0
0
0
Herman avatar
Hát attól függ milyen a procid és mennyit bir.
0
0
0
0
no avatar
Nekem Laptopom van és elégé melegedik Cpu 52 fokos,és a Cpu dióda 48 fokos ez baj???
0
0
0
0
Herman avatar
Hát elhiszem.De az a lényeg hogy felül vagy oldalt menjen ki a levegő vagy esetleg hátul ki....
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Akkor halgass pomrumra mert nekem most nem ventis de régen volt és annál úgy volt hogy hátul be oldalt és felől ki...

Hát köszi Herman! Amúgy technikusi végzetséggel nem sürün beszélek a géppel kapcsolatban zöldségeket.😃
0
0
0
0
Herman avatar
Akkor halgass pomrumra mert nekem most nem ventis de régen volt és annál úgy volt hogy hátul be oldalt és felől ki...
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem az pont fordítva jó, elől beszívja a levegőt, hátúl és fölül ha van nyilás pedig kifújja a levegőt.
0
0
0
0
Herman avatar
Hátul szivjon elől meg fújjon,de amit előre akarsz azt érdemes lenne a tetejére van az oldalára tenni.
0
0
0
0
Vietcong avatar
Helo!
Akarok venni 2 ventilátort a házra.Egyiket a hátuljára birom felszerelni a másikat meg az elejére.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tegyem fel majd öket elöl szivjon vagy hátul vagy forditva?😆
0
0
0
0
levi27 avatar
Az a baj hogy nem lehet se fel se le vennni az órajelet és AMD Turion64X2 proci van benne 1,9GHz-s😆
0
0
0
0
pomrum avatar
Leginkább a "régebbi" magas órajelü procival szerelt laptopokra volt jellemző a melegedés. Ha ilyenröl van szó akkor javasolnám hogy a biosban egy kicsit vedd lejebb az órajelet mondjuk példa:2,8ghz röl veddd le 2.2-re ha lehet. Ez a teljesítményben nem fog látszódni és sokkal kevésbé fog melegedni.
0
0
0
0
levi27 avatar
tudom tervezek is egyet😆de amig nincs jo ez a barkácsolt :Ð(jobb mint a semmi)
0
0
0
0
roberto888 avatar
Lehet kapni ilyen notebook hűtőt, amit csak aláraksz, és hűti. Van rajta 2-3 venti. De lég drágák.
[LINK] Itt egy.
0
0
0
0
levi27 avatar
volt már 95C° és akkor ki is kapcsolt de azért tettema proci alá egy ventit a burkolaton kívülre😃 és mostmár max 75 fok
0
0
0
0
Herman avatar
Hát lapinál elég meleg egy kicst a 80 fok...
0
0
0
0
no avatar
Hát, pc-knél 75-körül már leszabályoz a gép és kikapcsol, nem tudom, hogy laptopnál hogy van ez...
Szerintem meg kéne nézetni azért...
0
0
0
0
levi27 avatar
Az normális laptopnál hogy játék közben 75-80C° felmelegszeik a proci?alapjáraton 55-60C°
0
0
0
0
Herman avatar
Az úgy teljesen jó lesz😃
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
Skinny írta:
szóval szerintem egy 12cm es zalman ventillátort beujjítok a hátuljába h kiszívja a meleg levegőtB)

Ha lehet úgy csináld hogy áramoltasd a levegőt .


sztem úgy lessz h hátul szívja ki a meleget mert a tápvál megy be meg gép oldallapján van egy ilyen cső amin a proci szívja be a hideget😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hátul általába szivják a hideget a gépek,a meleget oldalt és felül ki...
0
0
0
0
pomrum avatar
Skinny írta:
szóval szerintem egy 12cm es zalman ventillátort beujjítok a hátuljába h kiszívja a meleg levegőtB)

Ha lehet úgy csináld hogy áramoltasd a levegőt .
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció