Használsz RSS olvasót?

2016. August 06., téma
Fórum » Szoftver
RSS: Az RSS-t gyakran frissülő oldalak (többek között blogok, portálok) használják, az oldalon megjelenő új tartalom (cikkek, bejegyzések) rövid összefoglalójának terjesztésére. A felhasználók az RSS-csatornákra történő feliratkozás révén előre beállíthatják, hogy honnan szeretnék a friss híreket megkapni. Egy feed-olvasóként vagy aggregátorként ismert program képes ellenőrizni az RSS-t használó weboldalakat a felhasználó helyett és képes megjeleníteni a frissített cikkeket. (Wikipedia)
Hozzászólások: 19
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
lev09 avatar
Új szavazás témát!!!
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Basszus mikor lesz újabb szavazási téma? Ez hihetetlen. Komolyan gondoljátok? Meddig fog ez még menni? Még egy évig?
0
0
0
0
Csicso avatar
Ez emberfüggő, én szeretem pl. a boltba tolni a szekeret körülnézek stb. persze tudom mit kel vennem de azért nézelődök is egy sort hátha valami megtetszik. Van akinek az a jó ha pl. az összekészített pakkot házhoz hozzák. Az rss olvasó is valami ilyesmi, mivel úgyis fel szoktam nézni a kedvenc oldalamimra amikor ráérek ezért számomra nem fontos.
0
0
0
0
hunnia94 avatar
Egyenlőre még nem használok. Esténként úgy is végigpörgetek mindent ami érdekel,így egyenlőre fölösleges számomra! 😃
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Én nem használok, bár egy párszor jól jönne.
0
0
0
0
winrar avatar
Hallottam már róla, de pontosan nem tudtam eddig, hogy mi az. Talán majd telefonon kipróbálom.
0
0
0
0
Krissz avatar
Én azt telefonon tudom meg, mikor egy egész nap után, a végén, benyomom a wifit, az egész napi gépezés után a telefonra törénő áttérés miatt, erre 896 értesítés, nah és abbol 1-2 ami YT 😃 😃
0
0
0
0
BOMB avatar
tdavid00 de annyi az egész hogy feliratkozol a youtube csatornára és kapsz értesítést
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Én a RSS segítségével tudom, hogy ki mikor tett fel új videót YouTube-ra.
0
0
0
0
Matej013 avatar
Semmi értelme már az RSS-nek. Valamikor még 2009 környékén használtam, de mostanra teljesen felesleges. Ha valami témaspecifikus hírre vagyok kíváncsi, akkor az adott oldalakat meglátogatom. Nem beszélve arról, hogy az okostelefonok mostanra már ezt a "hiányt" is betöltik. Minden reggel arra kelek, hogy az értesítési felületem tele van.
0
0
0
0
no avatar
Nem szoktam RSS olvasót használni.
0
0
0
0
Izi-ke avatar
Ez nem lustaság. Csak az az 5 kattintás lehet 1 is 😃
Én a Bamboo-t használom Firefox-on és 96 oldalról szedi az áldást. Nem fogom átgörgetni mind a 96 oldalt, annyi időm nekem nincs. 😉
0
0
0
0
BOMB avatar
de hát akkor beállítom az oldalakat a kedvencekbe és akkor nem kell beírogatnom hanem csak 5 kattintás és 5 oldalon vagyok rajta. ennyire lusta azért nem vagyok 😊
0
0
0
0
no avatar
A kiválasztott csatornákról (oldalak, blogok, stb.) a bejegyzéseket, híreket egy helyre gyűjti. Így nem kell megnyitnod mondjuk 5 oldalt, csak végiggörgetned rajta. Akkor van értelme, ha sok forrásból szoktál olvasni.

Korábban használtam, de nekem túl körülményes.
0
0
0
0
Krissz avatar
Gyakorlatilag megnézi, és egyhelyre gyűjti neked a híreket 😃 Szerintem
0
0
0
0
BOMB avatar
igazából én se tudom mi ez 😆
0
0
0
0
Krissz avatar
Én kézzel szoktam megnézni hogy pl: jött e válasz fórumban, vagy a mitomén PC World.hu oldalán jött e ki új cikk 😃 Lehet rákellen szoknom az RSS használatára
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Én nem igazán tudom mi ez. 😃 Vagy legalábbis a nevén nem ismerem.
0
0
0
0
Izi-ke avatar
Én vagyok az egyedüli aki az "Igen, rendszeresen"-re szavazott? Az nem semmi 😃
Mindenki facebook-ot használ mi?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció