Böngészőkről minden

Szerző: Herman, 2009. March 31., téma
Fórum » Szoftver
Böngészőkről minden. Ki melyiket használja, ajánlja. Tippek, trükkök, stb.
Hozzászólások: 379
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
MentaLike avatar
Nem tudom, hogy most nekem írtad vagy az előttem lévőhöz 😃 de én már próbáltam a Firefoxban nemis olyan régen, de ott meg indokolatlanul rosszul ment. Lehet azóta már jött ki ahozis update, majd megnézem. 😃
0
0
0
0
MentaLike avatar
lincoln_a_vandor Nekem az előző P4-es gépemen is ez volt. Mondjuk akkor a Chrome-ban a 720p-t nem vitte, ellentétben az Explorer simán vitte az FHD-t.
Egyébként a Chrome frissitései is közbejátszhatnak. Pl.: Az előző Chrome verzióval 0 Dropped Frames-el vitte a 720p60fps-es videókat. A legfrissebb verziójával is úgyahogy megy de ott már sokkal több a Dropped Frames. Arról nemis szólva, hogy akkoriban ment tökéletesen az 1440p most szaggat mint az állat. 😆
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Uj Laptopon miert van a ,hogy a Chrome beszaggat Full HD-nal de az internet explorer siman elviszi.
Valaki tapasztalt meg ilyent?
Gep:CPU FX-7500
GPU Radeon R7 M255
4gb ram
0
0
0
0
no avatar
Na megnéztem már ezt az Edge-et magamnak. Ami tetszik, hogy gyors és letisztult, azért ez már tényleg nem ez IE. Kár, hogy a bővítménykezelést csak frissítéssel fogja megkapni. Bár a Chrome-ot azért nem cserélném le, de másodlagos böngészőnek még jó lehet.
0
0
0
0
Thomaz avatar
"Malwarebytes Anti-Malware" <--- ezt tudom ajánlani.
vagy még Adware Cleaner
0
0
0
0
kmetovics avatar
Leírom, amik fent vannak mozillan és chrome-on.
Mozilla: adbl ock plus 2.6.10
element hidig helper az adbl ock plushoz 1.3.2.1-signed
youtube2ljetpack 1001.2.21
youtube adbl ock0.1.0
avast online security 10.2.0.187 (De ez nincs engedélyezve, viszont a többi mint igen)

Chrome: adbl ock1.9.1
avast online security 10.2.0.190 (szintén nincs engedélyezve)
google diák 0.9
google dokumentumok 0.9
google táblázatok 1.1

Csak ezek vannak fent a böngészőkben.
Volt még valami Glass Bottle vagy micsoda, de azt töröltem mert csak 1csillagot kapott.
0
0
0
0
winrar avatar
kmetovics: Nézd meg, hogy nem települt-e valami kéretlen böngészőkiegészítő.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Nem tudja valaki, he ez mi a jó fene lehet??? Spoiler!
http://view.contextualyield.com/scjs/tb/ctxjs/index.php?kw2=gepigeny.hu&affid=1145&subaff_id=888888000000000000&intformat=roll&nextpage=http%3A%2F%2Fgepigeny.hu%2Fjatek%2Fthe-witcher-3-wild-hunt&ch=6801&sbrand=name&folder=v8.8.3&typrd=ctx&cu=31661&country=WW&original_country=HU&uuid=52495268816128381436979161

Mert olyan idegesítő, h megnyitok egy oldalt, kattintok egyet és ezt a BAROMSÁGOT adja be.
Nem minden oldalon, de legtöbben igen, mint pl ezen is.
0
0
0
0
no avatar
Én még személy szerint nem próbáltam, de több helyen olvastam már, hogy eltalálták és baromi gyors. Hamarosan ki is próbálom, mindenféleképpen, majd akkor írok róla egy bővebb véleményt. De például olyan címeket adtak a róla szóló cikkeknek, hogy "Megtanult böngészőt készíteni a Microsoft". Már kíváncsi vagyok 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Hát, sebességével én is meg vagyok elégedve, de nálam random befagy pár másodpercre, de ez szerintem a virtuális gép miatt van. Ja és Ad Block Plus nem akar működni rajta. Szóval nekem marad a Firefox, évek óta csak azt használok.
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Mit szoltok a windows uj bongeszojehez, az Edge''-hez? nekem peldaul iszonyat gyorsan betolt amiutan rakattintok,gyorsabban mint a chrome.Nagyon meg nem hasznaltam ezert nem tudok sokat mondani rola de egyelore igeretesnek mutatkozik.
0
0
0
0
no avatar
Nekem a Chrome néha olyanokat szokott elkapni, amik erőltetetten átállítják a keresőmotort és a kezdőoldalt. Van már a Google-nek egy bétában lévő eltávolítós progrija, ami talált is valamit, el is távolította, de nem az volt a hibás. A megoldás nálam a Malwarebytes lett. Jó program, ajánlom.
0
0
0
0
heizerd avatar
Sziasztok.
Fel van telepítve a Mozilla win7-re és már többször előfordult h ilyen felugró ablakos reklám "vírus" települ. A neve valami: Active discount, meg Adbytremendous. Ránéztem a neten h lehet eltávolítani, úgy tűnik sikerült bár szenvedtem vele rendesen. Tudnátok ajánlani valami programot ami megakadályozza ezek feltelepülését??
az *** fent van de az nem kezel ilyet, a vírusírtóm az MS security essential.
Tudnátok valami megoldást mert párszor már az agyf*sz kerülgetett
0
0
0
0
Flori99 avatar
Miért van az, hogy egyes oldalak nem töltődnek be?
0
0
0
0
Bronson avatar
hali! a chrome-ból eltünt a flash playerem... csak a pepper flash maradt meg a html 5. én az adobe flash playert használtam, azzal nem volt semmi gondom, a másik kettőt kerültem ezidáig... csak fura hogy egyik napról a másikra eltűnt... hiába telepítem újra nincs a bővítmények között... ötlet? 😊
0
0
0
0
kmetovics avatar
Nem tudja valaki, h mi a jó fene van a freemail-el és a citromail-el?
Mert a frímélbe nem enged be se a mozilla, se a chrome. A citromélben meg nemtok elolvasni 1db levelet sem. Csak annyit ír ki, h levél olvasása és ennyi. Még jó, h 1szer beengedett, legalább megtudtam erősíteni a gtav-ös rendelésemet, bár ez is olyan éjfél 1 óra között lehetett 😆
Lehet, h inkább ímélt váltok, mert ez a 2 már egy nagy ratyi.
Inkább áttérek a gmail-re.
0
0
0
0
no avatar
Win 8.1 64bit. Az elmúlt 1-2 hétben Shockwave plugin error.. nem válaszol.. crashed stb hibák lépek fel Chrome böngészőben. Letíltottam a beépített plugint, akkor meg semmi oldal nem jön be, max ha jobb klik és plash player engedélyez. De az is megdöglik olykor.. Valami tip?
0
0
0
0
kmetovics avatar
Na átnézettem vírusirtóval meg böngészőtakarítóval a gépet, és most már nem jelennek meg az ablakok.
Már nagyon idegesítő volt az a már 4(eddig 3volt) ablak, ami szinte minden oldalon megjelent.
Főleg ami a jobb felső sarokban volt, amire rávittem az egeret és kinagyította magát kb a lap feléig, mint vmi papírlap a füzetben 😆
De már hálistennek minden eltünt.
Köszi a segítséget srácok 😃
0
0
0
0
atstuff07 avatar
A Firefox-hoz Ad.block plus, az Operához a sima ad.block vált be, ott a plus már nem volt olyan hatékony. (Sok weboldalnál nem csinált semmit) Már ajánlottam, hogy töröld le a böngészőt Revo uninstaller-rel és azzal is eltakaríthatod a maradék szemetet is + a regisztráció bejegyzéseket is átnézi. Ezek az ADW cleaner stb. progik is biztosan jók, én nem ismerem/használok ilyeneket.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Amit előttem írtak + egy ADW cleaner és leszedi az összes szart a gépről.
0
0
0
0
frostwagen avatar
kmetovics

Felugró ablakok ellen ezt ajánlom: Malwarebytes Anti-Malware FREE. Nekem is volt ilyen gondom, és megoldotta.
0
0
0
0
susguy avatar
Az adblock plus tényleg rossz (még az is lehet hogy pont amiatt lesz fertőzött a böngésző), a sima viszont működik rendesen (viszont már fertőzött böngészővel az se tud mit kezdeni).
0
0
0
0
atstuff07 avatar
kmetovics: És melyiket használod alapértelmezett böngészőként? Egyébként én is Ad.block-ot használok és szépen dolgozik. Lehet hogy már egy-két dolog van a gépeden és ezért nem működik megfelelően az ablakletiltó. Az ilyen kémcuccok meg sütik beleáshatják magukat a rendszerbe. Próbáld ezeket, Ccleaner, Vírusirtó, (esetleg spybot S&D ), ***. Revo-val töröld le a böngésződ, majd töltsd le és telepítsd fel a legújabbat. Vagy húzd újra a géped ha éppen ráfér és van is időd.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Van még 1 gondom. A mozillában nem tudok belépni egyik email fiókomba se. Se a freemail-esbe, se a citromail-esbe. Utóbbinál ezt írja ki, h 400-Bad Request(utána néztem ennek, h mit jelent, de nem vágom, h kell megcsinálni).
Amúgy a google chrome-ban mükszik mind a 2, csak a mozillában nem.
0
0
0
0
csuz-li avatar
kmetovics: vírusirtó és Malwarebytes lesz a megoldás szerintem.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Na ez az *** plus tényleg nem ért sokat. Még mindig felugranak ezek a b**i ablakok.
0
0
0
0
kharon avatar
sajnos ahhor kevés az a.d.block nekem is volt vele gondom. ahoz inkább a spybot kell ugyani adware kerül bele a böngészőbe
0
0
0
0
no avatar
kmetovics: Tegyél fel egy A d b l o c k Plus-t.
Minden fölösleges szart letilt!
0
0
0
0
kmetovics avatar
Nem tudja valaki, hogy kell eltüntetni az állandóan felugró ablakokat?
Mert ha megnyitok egy oldalt, akkor alul, bal oldalt alul és jobb oldalt alul mindig megjelenik valami hülyeség. De, ha ki X-elem őket, akkor nem jönnek elő. Viszont ha új weboldalt nyitok meg, akkor megint bejön.
Van még 1 problémám. Ha rákattintok valamire, akkor néha bead egy weboldalt egy másik oldalon.
Ez is olyan frusztráló tud lenni.
Tudna nekem valaki segíteni ezekben a dolgokban?
Megköszönném 😀

Szerk: Ja meg még annyi, h a youtube-on, ha megnyitom teljes képben a videót, akkor átvált 720p-re. És nem lehet átállítani 480-ra, csak 360-ra meg automatikusra. Ehhez le kell tölteni valamilyen progit, h működjön, vagy csak át kell állítani valamit?
0
0
0
0
Bronson avatar
nagy nehezen de sikerült nekem is kigubancolnom a problémát! 😀 ráadásul flash playerrel szól az összes hangszóróm is (nem 5.1, nyilván, csak szól mind...) html5 alatt csak az első kettő szólt... nekem eddig bejött az a bővítmény, próbáld ki nyugodtan! 😉
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Szerintem a youtube miatt volt nálad gond, egy ehhez kapcsolódó újítás volt pont a napokba. Ki/be lehet kapcsolni az automatikus lejátszást. Spoiler!
https://i.imgur.com/cjHas8E.png
Ez a bővítmény amit írtál jól hangzik, fekete youtube szebb. Ki is próbálom, kösz az infót.
0
0
0
0
Bronson avatar
akkor meg mégis mi a jó büdös francért nem akar nekem sem chrome alatt, sem firefoxon? 😠 teljes képernyőben is átvált neked? UP DA TE !!! megoldottam végre 😃 leírom ha valakit esetleg érdekelné...

kipróbáltam flash playerrel és azzal simán átvált teljes képernyős módban, ez a rohadt html5 miatt volt ezek szerint az egész... feltettem egy bővítményt a Magic actions for youtube-ot. itt be lehet állítani hogy kényszerítse a flasht ne a html5 lejátszót. csak ennyi kellett! valamint ajánlom mindenkinek sok hasznos funkció van még ebben a kiegészítőben : pl. be lehet állítani hogy rögtön 1080p-ben indítsa a videókat (azt a funkciót régóta kerestem...) ki lehet kapcsolni az autoplayt ( Superlompos! 😉 ) éjszakai kapcsoló (sötétre váltja a youtube hátterét, nem vakít annyira éjszakai netezésnél) és még sok érdekes, hasznos funkció! ha nem jön be, vagy leég tőle a géped, nem én ajánlottam.
0
0
0
0
no avatar
Hallod direkt csináltam egy külön megnézendő videós listát, teljes képernyőn, és nekem vált. ( Chrome).
0
0
0
0
Bronson avatar
igazából nekem ez a playlistes autoplay, tehát amikor kiválogatsz több videót a megnézendő videók közé, és ezeket szeretném ha egymás után mennének... a francot érdekli amikor egy videó után nem megy, de ez a playlist és nem értem miért nem megy... 😠
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Én legutóbb olyat tapasztaltam, hogy akkor megy automatikusan tovább, ha a videón hagyom a képernyőt. Lejjebbb görgettem és elkezdtem olvasni a kommenteket, addig nem ment tovább, majd ha visszagörgettem felülre, akkor elkezdett újra visszaszámolni és ment a következő. (opera)
0
0
0
0
Bronson avatar
én amúgy leszűkítettem a kört, csak teljes képernyőnél nem működik ha nincs full screenen megy az autoplay, simán átdobja a másik videóra... de feladtam, rengeteget kutattam utána és semmi... firefox szintén... fogalmam sincs mi ez, kifogytam az ötletekből...
0
0
0
0
no avatar
Nekem működik, szintén Chrome, legfrissebb.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Engem az ellenkezője idegesít, mikor automatikusan elindít mindent. 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
csak nálam nem működik a youtube autoplay? a megnézendő videóim listáját ha elindítom, minden videó végén megáll, nem kezdi automatikusan a következőt és fingom sincs mi lehet... chrome, legfrissebb, nincsenek gagyi extension-ök......
0
0
0
0
bassus16 avatar
Egyik haverom gépét feltörték és már 3 hónapja zaklatja, valaki aki ért hozzá az jelezzen itt.!! Előre köszönöm.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Az Avast-on belül van olyan (az újban) hogy böngésző takarító. Nekem nincsenek ilyen plusz beépülők a böngészőben (amik rosszindulatúak), szóval én így nem tudtam letesztelni (nem talált semmi rosszat).
Én egyszer a CCleanerrel le tudtam törölni, az ilyesmit, de amit chrono02 ajánlott az is biztos jó.

Esetleg töröld le Revo-val vagy CCleanerrel a böngészőt teljesen, ha sehogy sem megy...
0
0
0
0
Arnybiro avatar
kmetovics szedd le az adware cleaner nevű progit. Nemrég nekem is fölkerült egy hülye program amit az istenért nem tudtam leszedni. Ez úgy leszedte mint a sicc.
[LINK]
0
0
0
0
kmetovics avatar
Igen avastot használok. Az rezeg be folyamatosan, ha netezek. Akkor meg főleg berezzen, ha megnyitok egy új oldalt 😆
0
0
0
0
atstuff07 avatar
kmetovics:
a Ccleanerben van: Spoiler!
https://kepfeltoltes.hu/140817/c_www.kepfeltoltes.hu_.png

igaz rendszerleíró a neve, de a lényeg ugyanaz 😀
de a tisztitóban előbb le kéne törölni, vagy ott nem is mutatja? Revo-t próbáltad? Avast-ot használsz?
0
0
0
0
kmetovics avatar
atstuff07: Nem találok ilyet, h regisztrációs adatbázis, csak az autom. induló progikat.
Meg ott van, h firefox, de ott se találom. Csak ilyen divx-eket meg javakat ír.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
kmetovics:
CCleaner (progi, autom. induló progi, és regisztrációs adatbázis), Revo Uninstaller, talán még az Avast is képes kiszedni
0
0
0
0
kmetovics avatar
Sziasztok.
Tudna segíteni valaki abban, h hogy kell letörölni ezt az Ask.com-os keresőt? Mert állandóan jelez a vírusírtó.
0
0
0
0
Bronson avatar
Beállítások - keresőmotorok kezelése.
0
0
0
0
mlan0 avatar
Hogy töröljem ki a Chromebol a "default search keresőt"?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció