Nvidia Driverek

Szerző: TheMenkuPocok, 2016. May 30., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?
Hozzászólások: 43
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
csabika21 avatar
Ne tőltsétek az új drivert mert ki fagynak a játékok tőle
0
0
0
0
💬 1
kmetovics avatar
@csabika21: Már mindegy. Igaz mostanában nem tervezem játszani pc-n. Kb milyen időközönként fagynak ki. És az összes?
0
0
0
0
szilver avatar
Sziasztok.Nemrég beszereztem egy gtx 1080Ti VGA-t.Nos szépen kicseréltem feltettem a drivert de az NVIDIA Control Panelt az istenért nem bírom megnyitni,nem csinál semmit sem.Hogyan lehet ezt orvosolni?Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 9
Pokman avatar
@szilver: Ezelőtt milyen kártyád volt? Még ha az is Nvidia volt akkor is ajánlott DDU-val safe módban, internet kábel kihúzásával letakarítani előző drivereket. Ha ez nem oldja meg, lehet alaplapi probléma is, egy BIOS frissítés sosem árt. Ha ez sem oldja meg ideje ránézni a windowsra, eredetid van?
0
0
0
0
szilver avatar
@Pokman: R9 380am volt elötte.DDU-val leszedtem a drivert.igaz a netet nem húztam ki és talán nem is Safe módban csináltam.Gondolom az lett volna a csökkentett módban való eltávolítás?!Tört Windows 10em van.Bios legfrissebb már.
0
0
0
0
Pokman avatar
@szilver:
Gondolom az lett volna a csökkentett módban való eltávolítás?!
Igen, próbáld meg. Ha az nem oldja meg akkor windows teljes egészében való újrarakására lesz szükséged. Ha van SSD/HDD-d ami külön meghajtó, nem az amelyiken a windows van, azokat szedd ki és mikor windowst újrarakod válaszd a minden törlése lehetőséget (ha van olyan letöltésed amit megtartanál, fotó/zene/videó/dokumentum, akkor azokat másold át előtte valahova).
0
0
0
0
visor261 avatar
@Pokman: R9 380 volt előtte, most meg egy 1080Ti, QuasarZone is simán használta a 2 kártyát egyszerre szóval tuti a windows kell újra rakni nem a ddu-val szenvedni
0
0
0
0
Pokman avatar
@visor261: Vannak akik szeretnek próbálkozni mert nem akarnak semmit újratelepíteni. De ha már próbálkozik, csinálja helyesen
0
0
0
0
visor261 avatar
@Pokman: de van hogy nem érdemes mert a windows-ban van a hiba és valakinek az ideje fontosabb, fél óra újrahúzni, fél hét a problémaelhárítás...
0
0
0
0
Pokman avatar
@visor261: De azt nem az én tisztem eldönteni, azért írtam le mindent, majd ő eldönti mit akar és mit nem akar csinálni az információval
0
0
0
0
szilver avatar
@Pokman: Nem oldotta meg a ddu semilyen formában sem.Marad a win reinstall. :)
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziaszto!
Érdeklődni szeretnék hogy az rtx vsr hogyan működik kíváncsiságból mert csinálgatom a leírtak szerint és mégse jön össze valamiért! RTX 3060 ti Legfrissebb driver!
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: A legútóbbi hosszászólás ha jól látom 3 éve volt ezen fórum topicban, szerintem jobban jársz ha máshol kérdezed 😅👌
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bukta2: amugy igazad van de ha ehez a kategoriához tartozik akkor máshova minek írjak? De köszi a felvilágosítást!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: Mármint másik oldalra gondoltam , nem a gépigényre 😅
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bukta2: Neztem de nem talaltam ra megoldast
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Helló emberek. Hugomnak laptopjában van egy gt 720m "videókártya" de az istenért nem engedi a drivert frissíteni rá,315.xx van most és van 4xx.xx is már rá bőven,de telepítésnél azt írja,hogy nincs megfelelő hardver a gépben vagy mit. Pedig win10 64bit-re húzom direkt 720m-hez valót,és eddig az összes próbálkozásnál ugyanez. Már volt DDU-val uninstalálva minden,és friss telepítésnél is ugyanaz,bezzeg automatikusan a 315-öst telepíti,aztán onnan semmi. Mit lehet azon kívül csinálni vele,hogy kivágom a kukába azt a vackot? 😃
0
0
0
0
gigazte avatar
Senki se frissítsen a 388.13 driverre, mert csak a gond van vele! Mikre lehet számítani vele? Fekete képernyő, teljesítményromlás szinte minden játéknál, stuttering, és még lehetne sorolni...😊
0
0
0
0
💬 8
bukta2 avatar
@gigazte: Kösz az infot! bár nem értem hogy adhatnak ki egy ilyen drivert...mert gondolom szarrá tesztelik mielőtt kiadnak egyet és ilyen a végeredmény... :/
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gigazte: AMD oldalról se szabad leszedni se a legújabbat, se az előtte lévőt, nálam mindkettőnél zöld képernyő-t, meg grafikai bugokat eredményez 2D módban.
Valamit nagyon benéznek ezek mostanában 😃
0
0
0
0
Floriian avatar
@hashimoto: Akkor még te jobban jártál 😃
Nekem szószerint akármit megnyitottam, lefagyott 😃
Utána jött egy 48 órás procedúra, amit inkább nem részleteznék 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Floriian: Az anyját 48 óra? Nálam hál istennek kb 24 óra alatt kijött mikor szarakodott a VGA velem, de ott a szünetmentes figyelő programja kavart be. Spoiler!
24 óra alatt kétszer raktam újra a Wint mire rájöttem.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Floriian: Justamdthings
Asszem váltok voodoo 3-ra inkább. 😃
0
0
0
0
matany001 avatar
@gigazte: Nem tudom én felfrissítettem eddig gond nem volt vele. Metro : Last Light Redux, és Shadow of Wart csapattam csak, de nem érzékeltem a felsoroltakból semmit. 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
@gigazte: Nálam nincs gond eddig a 388.13 driverrel eddig pedig kb másfél órát játszottam most a Wolfenstein II: The New Colossus-sal!
0
0
0
0
gigazte avatar
@zelcsi: Jobbára a régebbi játékoknál esett az fps.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Ezt én is észrevettem de el is felejtettem. Vajon mitől lehet?
0
0
0
0
gigazte avatar
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy másnál is eltűnt a tálcáról a legújabb frissítés óta az Experince ikonja?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@gigazte: Nekem eddig sem volt ott.
0
0
0
0
gigazte avatar
@Puffin: Nekem eddig mindig ott volt, és egyszerűbb is volt úgy elérni a Shadowplayt, mint keresgélni. Azóta csináltam ikont az asztalra.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@gigazte: Szándékosan törölte az nVidia belőle pár verzióval ezelőtt.
"So basically, navigating to the registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\NVTray and changing both ShowInSedona and StartOnLogin from 0 to 1 did the trick. I changed both settings, logged out and back in and the tray icon is now back."

Ezt próbáld meg. (Igen, látom hogy csináltál ikont, de gondolom egyszerűbb ez.)
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Nálam Hdmi-ről van átalakítva, és van, hogy nem kapcsolja be a monitort, de olyankor ha kihúzom az átalakítót és visszadugom, újra működik.
Lehet ez driver, vagy az átalakító a rossz?
0
0
0
0
gigazte avatar
Elméletileg a legújabb driverben befoltoztak egy komoly biztonsági rést, ami az előző driverekben még nem volt kijavítva. Ezt a rést kihasználva a támadók leállíthatják a drivert, illetve felhasználói adatokhoz is hozzáférhetnek.

Forrás: iPon
0
0
0
0
Twist avatar
Na igen, nem nagyon van már olyan szoftver ami ne küldene ilyen-olyan adatokat. Ezt lassan mindenki kénytelen megemészteni. Ami számomra viszont túl lép egy bizonyos határt az ez a része a cikknek (és az adatgyűjtésnek):
"A szoftver normál működés közben lejegyzi és továbbküldi a futtatott alkalmazások – nem csak a játékok – neveit, a futtatás időpontját és hosszát, valamint a játékok esetében azt is, hogy milyen beállítások mellett milyen teljesítménnyel futott az adott cím, plusz még egyéb statisztikai adatokat is összeszed. Ennél érdekesebb, hogy a különböző segédprogramok esetében „vizsgálja” a szoftver, egyes lapokon mennyit időzik a felhasználó, valamint azt is, hova kattint."
Értem én, hogy a felhasználói élmény javítása, meg a jobb driverek miatt kell az adat, gyűjtség akkor a memóriám, meg adatlapom típusát, márkáját. De ehhez minek kellenek mondjuk a böngészési előzményeim?
0
0
0
0
Funes avatar
Manapság már mindent tudnak rólad nem ettől fognak kiderülni az esetleges "sötét" dolgaid az más kérdés, hogy megveszel mondjuk egy méreg drága kártyát és csak úgy tudod teljes értékűen használni, ha megadod ezeket a dolgokat.. Csak kicsit nevetséges, hogy nincs választási lehetőség.. A másik dolog, hogy ezzel a te gépedet terhelik úgy hogy közben ebből ők hasznot húznak.. Vicc, de hát ezt a világot éljük hogy mindent tudni akarnak rólad, még azt is hogyan mozgatod az egered, miként böngészel stb..stb
Már-már lassan személyes jogokat sért ez a sok adatgyűjtés és ez csak durvább lesz, de nem akarok belemenni az összeesküvés elméletekbe az nem ide való. 😀
0
0
0
0
Twist avatar
Tudom, hogy most jön az "akinek ez nem tetszik vegyen másik kártyát", de ezen túllendülve érdekelne mások vélemény erről.
[url]https://ipon.hu/hir/nvidia_telemetria_–_minden_amit_tudni_erdemes/39118[/url]
0
0
0
0
no avatar
Nekem semmi gáz nincs a driverrel.
0
0
0
0
FLOYD7715 avatar
Nem, viszont ami nálam elszaródott, az az nvidia share.. bekapcsolás után kb fél percig fekete képernyőn áll a gép, de ha letálcázom, akkor megjelenik a start menü és kidobja azt a bizonyos 'NVIDIA Share is not responding' ablakot.. 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Üdv aki feltette a 375.57 verzió számú drivert az nem talált hibát pl GIF vagy YT videók közben?
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Eddig nekem sem volt ilyen gondom,most először csinálja ezt.Azért meg nem teszem át a rosszabb minőségű csatlakozóba inkább letöröltem.Majd fel rakom a következőt,remélem annál már nem fogja ezt csinálni 😕
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem tökéletesen megy.Tegnap délelőtt tettem fel.Minden gond nélkül megy úgy hogy a VGA-ból DVI-ből jön ki a jel a monitorba pedig HDMI-vel csatlakozik.
0
0
0
0
ElMariachi avatar
Meg jelent az Nvidia legújabb drivere a 368.22-es verzió.Csak szólok,ha valakit esetleg érdekelne,hogy telepítés után újraindításkor,nem kapcsolta be a monitort,csak D-SuB csatlakozóval.Akármit csináltam,DVI-vel nem indította el a monitort ezért töröltem is és vissza került az eggyel régebbi verzió.Lehet,hogy ez csak egyedi probléma de azért szólok hogy ha esetleg másnál is csinál ilyet ,akkor ne érje meglepetésként.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció