Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Krissz avatar
Szerintem fölösleges. 😀
CPU nagy valószínűséggel ugyis csak 2133Mhz en kezeli majd
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Megéri DDR4 2133MHz CL14 helyett 2666MHz CL15-öst venni? Azt néztem hogy elviekben gyorsabb, bár tudom, nem nagyon lehet érezni a különbséget pl. játék közben, csak érdekel 😀
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
hát igen azért kérdezem ezt a 10GB mert van 😃 jelenleg 2x2GB ram van a gépemben kösz még 1x
0
0
0
0
Krissz avatar
Nincsmit. Néztem én azt hogy DDR mondom biztos DDR1 re gondolsz, mert azt szokták még úgy írni 😃
Hátsz, a 10GB-nak csak úgy van értelme ha van fölös 2GB os modulod, a 8GB os mellé, mert külön megvenni semmi érteléme.

1x8GB szerintem elég, másik slotba meg majd később ha kevés tehetsz mégegy ugyanolyan 8GB osat, és Dual Chanelbe mehetnek, és 2x8GB lesz a végeredmény, ami bőven jó.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
köszi 😃 amúgy nem 10 GB DDR hanem 10GB DDR3 csak hát ugye 1067MHZ a másik meg 2133 volt :// elirtam és most vettem észre a hibát :S de hát ha az alaplapom 1600MHZ ig képes akkor inkább veszem amit ajánlottál de igy is jobb akkor a 8 GB a 10 helyett?
0
0
0
0
Krissz avatar
8GB DDR3 a jobb.

Inkább ezt vedd: [LINK]

Az alaplapod csak 1600Mhz ig kezeli a RAM okat, fölösleges beletenni magasabb MHz-ű RAM-ot.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
sziasztook melyik a jobb a játékoknál? 8 Gb DDR3 2133MHZ vagy inkább 10GB DDR de 1067mhz? ja és ha a 8gb akkor ez ugye jó a gépembe? [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Kis szomorúság: már két bolt utasította el a rendelésemet memória ügyben, Nem tudom, mi van kis hazánkban, hogy ezt meg lehet tenni. 😠 Azt írták, hogy kifutott termék. (Corsair 2x8GB 2133 CL13!) Szerintem meg lópikulát, majd szépen egy hét múlva ott lesz a rendelt memória, de 30k pénzért. Csak nem módosították a weboldalt, így nehezükre esett volna olcsóbban adni. Ennyit a magyar kereskedőkről, és a magyar mentalitásról!
Így a HyperX 2133MHZ CL14 lett megrendelve. Mert már nem akartam várni, míg majd az alaplap ára is felkúszik "hirtelen". Ilyenkor sajnálom, hogy nem USA-ban élek, 70%-on lehet ott megvenni mindent!!
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Hunork: Ritusz kollégának igaza van! Úgy sem cserélsz évente lapot, én azt mondanám meked, hogy rakd bele 2133 MHz-est aminek CL 14 az időzítése. Amire lapot cserélsz lehet hogy már lesznek 4-5000 MHZ-s ramok is ahhoz a laphoz úgy hogy úgy sem tartanád meg a 2666 Mhz-set sem. És az hogy nincs letesztelve a ram az nem azt jelenti hogy nem is működik vele csak annyit, hogy a supportba szereplő ramokra adnak 100% garanciát hogy tökéletesen megy vele. De még arra figyelj, hogy 1.2 volt-os legyen mert az 1.35 voltos ramokat a Skylake nem nagyon komálja ill. mivel a ram vezérlő a cpu-ban van az 1.35 volt-tól kiéghet és tönkremegy a cpu. De lehet hogy ezt már kiküszöbölték az skylake-nél de az utoló infóm ez.
0
0
0
0
Hunork avatar
Értem én. 😂
A kérdés az, hogy melyik a jobb minőségű memória? (gyártás, élettartam, XMP...)
A Corsair Hynix memória típust használ. Időzítése "csak" CL15. A HyperX kevés kivételtől eltekintve szintén Hynix típust használ, de az CL14 időzítésű. Nyilván nekem nem lesz érezhető a különbség.

A másik kérdés meg arra vonatkozott, hogy a Corsair típusszámra pontosan benne van a tesztelt memóriák listájában, míg a HyperX meg nem.

Ezek ismeretében vacillálok, hogy melyiket rendeljem...
0
0
0
0
rtitusz avatar
Te nem fogsz érezhető különbséget tapasztalni, azt vedd, amelyik olcsóbb szerintem. Azért felesleged gyorsabb memóriát venni, mert esetleg a jövőben jó lehet. Mire oda jutsz, hogy új alaplapot veszel (feltehetően nem évente, hanem inkább 3-5 évente cserélsz), addigra sokkal gyorsabb modulokat kapsz majd sokkal olcsóbban.
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Urak!

Egy szimpla RAM kérdésem lenne, az időzítésekről, gyártókról.
Eddig mindig HyperX memóriákat használtam, jelenleg DDR3 1600MHz.

Viszont platformváltás jönne. Van egy MSI B150 Mortar (LGA 1151) alaplap. Ez 2133 MHz-en járatja a memókat. Eddig oké.
Ha adott egy CL16/2666MHz memória Corsair Vengeance LPX 16GB, az a 2133MHz lapban CL15 késleltetéssel üzemel. (Latency: 0,0070) Ez is világos.
Tehát mi éri meg jobban? Egy sima, csak 2133-as HyperX CL14/2133MHz (Latency: 0,0065) vagy a fenti verzió?

Nem véletlenül kérdezek: a 2666Mhz-es memóriát tartalmazza az alaplap Memory Support List. És hát a későbbiekre, egy alaplap csere esetén jól jöhet, míg a 2133 az mindig 2133 marad.
(és amúgy nincs a listában ez a HyperX, bár nyilván működne vele...)
Továbbá a Corsair jobb minőség, mint a HyperX?
Nagyon fontos lenne a korrekt szakmai válasz, mert ennek tükrében rendelnék.
Remélem, nem volt zavaros! 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz szerintem ugyanaz, gari az a 60hónap is jó, árat figyelembe véve én az olcsóbbat javaslom, mivel semmi különbség nincs közöttük , ugyanazt a teljesitményt hozzák majd+
0
0
0
0
sanko74 avatar
Igen ezt észrevettem én is,de azt gondoltam,hogy elírás.Köszi!
Annyi különbséget látok még,hogy a nevének a végén SB és SB2 van írva.
0
0
0
0
KERKO avatar
sanko, (FIGYELEM a válaszom lehet nem helytáló, mivel nem vagyok otthon a ramokban.) mind a kettő RAM ugyan annyit tud, de ha észre veszed az olcsóbbikon kevesebb a garancia (60 hónap) míg a drágábbon (1188 hónap WTF) De ha nem ez az oka akkor javítsatok ki.
0
0
0
0
sanko74 avatar
Szeretnék segítséget kérni!
Új gépem összeállításához új memóriát is vennék.
16 Gb kerülne bele,3000 Mhz,2*8 gb,ddr4.
A pcx oldalán nézetve két memória is van,a kettő között árban nagy a különbség.
[LINK]

a másik:

[LINK]

Mi a különbség?Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Csak Dual Channel-ben fog futni mert ahogy nézem az alaplapod csak arra képes.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Aha értem, akkor ha minden paraméterben egyezik nem lehet baj? Mármint, hogy érvényesülni fog a kettő együtt mint 16gb quad channel?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én úgy tudom hogy lehet az bármilyen márka amit mellé teszel.De azért MHz-ben egyeznie kell és akkor dual-ban fognak működni.(Már ha megfelelően vannak sorba rakva.)Azt hiszem időzítés sem számít, de ha tévedek, majd kijavít valaki.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Valaki próbált már úgy ramot bővíteni, hogy mondjuk 8gb-hoz még ugyan ennyit hozzárak ugyan abból a fajtából? Mert én mindig azt hallottam, hogy azt úgy nem érdemes mert ugyan azon a típuson belül is van különbség. Valakinek tapasztalat vagy több tudomány a témából mint nekem? 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ja bocs! 😀

Nem vettem észre hogy az egy kérdés.

De igen az miatt gyorsabb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Zoli73: Pont ezért is írtam.Quad channel csak erősebb a dual-nál.(Még szép is lenne ha nem így lenne.)
0
0
0
0
Zoli73 avatar
reszler: Nézd csak meg , hogy mennyi különbség van a tiéd és az enyém között pedig én is direkt vissza vettem minimumra és csak 2133Mhz-en van tesztelve nem 3000Mhz-en pedig a tiéd CL-14 az enyém meg CL-15 mégis 30%-al gyorsabb a Quad Cahnnel miadt mint a tiéd.
0
0
0
0
tibi211 avatar
oké köszi a választ akkor át is rakom.
0
0
0
0
Puffin avatar
tibi211: gyorsabb mint Single-ben.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Ha dual chanelbe működnek a ramok az miért jó?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Zoli73: Nem a quad channel miatt jobb ennyivel?Nekem csak dualra képes a lap, na meg csak 8 GB nem 16.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
https://kepfeltoltes.hu/160618/Ram_speed_teszt_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minden alap még a turbó mód is tiltva.
0
0
0
0
csuz-li avatar
azuredragon4:Abból van egy rakat. CPU-Z-nek is van például sajátja.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
na igen, ez az 😀 processzor benchmark progit tudtok mondani? letesztelném azt is szívesen 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Csk a K-s processzort lehet húzni. Viszont van a Turbo Boost az Intelnél, ami terheléstől függően emeli az órajelet, így mehet a gyárinál magasabb órajelen is automatikusan, ha a szükség úgy hozza.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
az i5-ösöket nem tudom, hogy tudja-e húzni. de én egyébként nem állítottam a biosban semmit. ilyen alapból. legalábbis én nem nyúltam hozzá, bár a gépet nem én raktam össze.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
azuredragon4: Nekem is nemsokára i5 6600 lesz z170-es lapban.Azért is kérdeztem hogy húzva van-e.Ugyan én tervezem egyenlőre húzni, csak kíváncsi vagyok. Majd ha meglesz nekem is meg kukkantom a BIOS-t hogy lehetséges-e non K-s processzort húzni Z-s lapban.

Laptopom eredménye:
https://abload.de/img/nvtelen3ds7f.jpg
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
reszler112233: Igen, alap i7-6700-am van, nem K-s. Úgy tudom, hogy az alaplapom képes rá, hogy húzza kicsit, a Z170-es lapok, úgy általában. Processzorkihasználtságtól függően változtatja az órajelet 4 ghz-ig. Nem tudom, mennyire van igazam, kicsit utána jártam, és ezt szűrtem le úgy nagyjából.
0
0
0
0
assassinangel avatar
Csuz-li !köszi 😀 !

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

senki nem írja le a DDR3-ast !😀jó az s én is használtam s soha nem volt rá panasz !Nekem az alaplap miatt kellett váltanom.
0
0
0
0
HarcosGeri avatar
Zoli73: Rendben, köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
azuredragon4: Non K-s i7 processzorod van ténylegesen? Csak mert látom meg van húzva egy picit.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
HarcosGeri:Elvileg jónak kell hogy legyen.
0
0
0
0
HarcosGeri avatar
Sziasztok bővíteni szeretném a memóriát és az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi ramhoz jó lenne egy ilyen?
[LINK]
https://kepfeltoltes.hu/160611/Ram_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Puffin avatar
azuredragon4: nálad és nálam is 2133MHz a frekvenciája a memóriának, csak itt DDR3-as van CL9-es késleltetéssel, ott meg ugyanaz a freki DDR4 CL14-ben.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Mondanám, hogy értem miről beszélsz, de ez nem teljesen igaz 😃...lényeg, hogy nem rossz, ugye? 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Erre voltam kíváncsi! Azért a DDR4 jóval fejlettebb, hozza az én tesztem eredményeit majdnem. Pedig nálam CL9 a késleltetés.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Csináltam én is, nem tudom, hogy jó-e, vagy sem, nem értek ehhez..😀

https://i.imgur.com/WGwfPxt.jpg
0
0
0
0
Puffin avatar
Mindenkinek négycsatornás a procija? 😆
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Na csináltam egyet én is .
Azért hogy ne "temessük" a DDR3-at bár már tényleg régi.

Ja és nekem a "legalja" 1600-asok vannak 😀

https://kepfeltoltes.hu/160609/mem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Igen az sokat, meg a ramok sebessége sem elhanyagolható.
0
0
0
0
Puffin avatar
Hát ott azért a quad channel sokat dob rajta
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Azért itt is látszik, hogy hatalmas különbség van a DDR4 és DDR3 között már most! Pedig még "csak" 3000-3400 MHZ-et tudnak az alaplapom bios-a szerint 5000-ig képes kezelni.Szombaton megyek haza én is dobok fel egyet! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció