Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bassus16 avatar
Azt tudom, hogy nem mennek a játékok jobban mert nem cl10-est hanem cl9-est vennék egyszerűen kevés már az 1x8gb ram így akarok mellé még 1db 8-ast. Viszont az 1866MHz-eset azért néztem mert árban éppen, hogy van különbség és a processzorom még tudja kezelni.
0
0
0
0
Bronson avatar
...és játékok alatt még mindig nem fogsz ebből észrevenni semmit... 😊
0
0
0
0
xCube avatar
@bassus16, @Piero: A két RAM ugyanolyan beállításokkal fut majd, a gyorsabb vissza lesz skálázva a gyengébbhez. Viszont egyébként nem árt eleve Dual Chanel KIT -eket venni, ott biztosított, hogy nem lesz kompatibilitási probléma.

@bassus16: Minél kisebb a késleltetés annál gyorsabb a RAM. Az újabb moduloknál ugyan magasabb ez az érték, viszont cserébe az órajelek is magasabbak, illetve a modernebb processzorok memóriavezérlői is hatékonyabbak.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Piero:Akkor hallgatok rád és veszek egy CL9-eset. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
bassus16: miért nem veszel akkor már 1600-as CL9-eset? Mondjuk ilyet: HyperX 8GB Savage DDR3 1600MHz CL9
És akkor ugyanolyan a kettő órajele és időzítése is.
Amúgy minél kisebb a késleltetés annál jobb.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Jövőhéten készülök ramot venni és kinéztem a mostani mellé ezt:
Kingston 8GB DDR3 1866MHz HX318C10F/8 (HyperX Fury kék)
És ez a mostani:
Kingston Hyperx Genesis 1600MHz 1x8gb

A kettő szerintetek összetudna dolgozni rendesen? Gondolok itt arra, hogy az egyik CL9 a másik CL10-es. És egyébként melyik a jobb minél kisebb vagy minél nagyobb ez a szám? Mert ha jól tudom ez a memória késleltetés de minél nagyobb a szám annál lassabb viszont az új ramoknál már egyre nagyobb ez a szám.
Előre is köszönöm.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
xCube: igazad van, elnéztem
0
0
0
0
xCube avatar
@H-ECTOR: Dual Channel csak akkor nincs ha páratlan számú memóriamodul van a gépben. 2x8 és 4x4 esetén ugyanúgy működik a DC. Amit te belekeversz az szerintem a Quad Channel amihez minimum 4db memóriamodul kell.
0
0
0
0
lacimaci17 avatar
Aha énis azért kérdeztem mert 2*8 gb olcsobb! 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Ha az alaplap dual channelen futtatja a memóriát, akkor nem érdemes 4 kártyát használni. Ha 4et tud egyszerre, akkor megéri, bár bővíthetőség szempontjából mindenképp a 2x8 a nyerő. És én úgy vettem észre, hogy egy 8-as kit kevesebbe kerül mint két 4-es.
0
0
0
0
lacimaci17 avatar
Haliho! Kicsit "hülye" kérdés!
De mi a különbség 2*8gb és 4*4gb ram között? Játékok,netezéskor mi az észrevétel?!
0
0
0
0
csupaki avatar
Ugyanaz a helyzet. Ha kiveszem 667MHz -eset akkor 3 -ból 3GB -t lát, szerintem a frekvencia zavarhat be vagy nem tudom.
0
0
0
0
Puffin avatar
a 2 sárgába az 1GB-osat, az első feketébe a 2GB-osat. Úgy próbáltad?
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali
Az a helyzet hogy van egy 2GB 800MHz DDR2, egy 1GB 800MHz DDR2 és egy 1GB 667MHz DDR2 ramom.
Ha nem állítom be a BIOS -ban hogy keverje a memóriát a grafikus memóriával akkor 4GB -ból 3GB -t lát.
Valami ötlet hogy mi okozza ezt? Válaszokat előre is köszönöm!
U.I.: Az op. rendszer Windows 10 Pro 64bit
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Sziasztok!
Oc-hoz nem nagyon értek ezért kis segítségre lenne szükségem!
Kinéztem magamnak egy Intel i7-5820K procit de, ahogy olvasom a ddr4 -et csak 2133 Mhz-ig kezeli le innentől csak Oc-val megoldható a dolog!
Ezt a lapot néztem ki a proci mellé :MSI 7885-023R Sli Plus Mainboard S2011-3
Ez lekezeli 3333MHZ-ig a ddr4-et.
Az érdekelne hogy az említett processzor mellé ha be szeretnék tenni 2*8Gb ddr4 2800 Mhz -et akkor ezt hogy tudom összehozni?
0
0
0
0
no avatar
értem 😀 köszönöm skacok! 😀
0
0
0
0
fox107 avatar
DDR3 illetve 4 között nincs sok különbség és általában csak a RAM miatt nem éri cserélni...
0
0
0
0
csuz-li avatar
petike123: Legfőképp addig, amíg processzort és alaplapot nem cserélsz. Amúgy a DDR2 is évekig húzta még a DDR3 bevezetése után is, szóval csak emiatt kár cserélni gépet.
0
0
0
0
no avatar
Hali fiúk 😀 azt szeretném kérdezni, hogy meddig érdemes még dd3-as ramot használni, mivel nekem van egy DDR3 8Gb-os kingston hyper-x fury memóriám és szeretnék mellé még egy ugyanilyet, szóval, hogy 16GB Ram legyen a gépemben??? köszi 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Hombre77: minek 32GB RAM? 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Hombre77:
A lapod csak Dual Channel memória sávszélt támogat, így nincs értelme venni 4db modulból álló ramot (Quad Channel). Így megfelelő ha a meglévő 2 modulhoz(Fury) rakod a másik 2 modulos(savage) kitet.
0
0
0
0
Funes avatar
Elvileg nem lehet probléma belőle, csak annyi hogy a késleltetés cl9-nél cl10 lesz. ( Tehát mindig a "lassabb" Ram késleltetése érvényesül. )
Abból meg semmit nem fogsz érzékelni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Tudna valaki abban segíteni, hogy ha egy Asus Z-97 Deluxe alaplapra szeretnék tenni 2 db 8GB-os HyperX Savage 1866MHz-es memóriamodult 2 db meglévő szintén 8GB-os HyperX Fury 1866MHz-es modul mellé, ennek van-e bármi akadálya? Azt látom, hogy más a késleltetési ideje (CL10 vs. CL9), de sajnos nem értek hozzá, hogy a működésében okoz-e ez bármi fennakadást. Gondolhatnátok, hogy minek ennek a csávónak 16GB memória mellé még 16... Nos, nem nagyzási hóbort, 3D animációk készítéshez lenne szükségem a bővítésre, mert pl. a renderelés igen csak igényli. Van valakinek tapasztalata, vagy infója arról, hogy a Fury és Savage között van-e összeférhetetlenség, vagy muszáj-e mind a 4 db 8GB-os modulnak egyformának lennie (vagy Fury-nak, vagy Savage-nek)?
Előre is köszi!
Laci
0
0
0
0
Bronson avatar
Ezt az eladótól kérdezd, vagy aki jobban vágja a laptop memóriákat, mert ezek ha jól tudom az időzítésekre vonatkoznak. Az meg már laponként változó hogy hogy tolerálja a gép az eltérő modulokat...
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Az én kérdésemre tudja valaki a választ? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
az egész más, az alaplapit nézd, ahogy Piero is javasolta!
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Tudom, hogy az enyém 1333Mhz-s. Lényegében arra akartam kilyukadni, hogy ha duplázni kell,
akkor ugye maxrobi94-nél rendben 933Mhz dupla. Végig ennyi.
Nálam viszont 666Mhz-609Mhz-503Mhz-457Mhz jön sorba.

Alaplapnál ilyen.

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa Dual DDR3 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány 20:6
Valódi órajel 667 MHz (DDR)
Effektív órajel 1333 MHz
Sávszélesség 21333 MB/mp
0
0
0
0
Bronson avatar
Nincs ez elfelezve... hasonló trükk a videókártyáknál az effektív órajel meg a valós órajel számítása is... 😊
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Bronson: köszönöm a választ. 😀 de mi értelme elfelezni? egyszerűen nem tudom megérteni mire jó ez...
0
0
0
0
Puffin avatar
gyulazsolti: ne ott nézd. Hanem az alaplap fülnél.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Kíváncsivá tett a dolog.
Nálam hogy van: https://i.imgur.com/rbgYNho.jpg

Ott ugyanis végig 933Mhz, Nálam viszont csökken.
0
0
0
0
Bronson avatar
2x933 na mennyi...? 😀 ddr3-nál meg kell szorozni kettővel.
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Sziasztok! Nekem az a kérdésem, hogy az alább belinkelt képen a ramjaimnál miért csak 933Mhz van? holott 1866-osok.

https://img.gepigeny.hu/devices_images/151411_41321_62794.jpg
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Laptop RAMoknál a 10600s 9 10 F2 és a 10600s 9 10 F20 között van különbség? Mennének párban? Működnének együtt? Előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
no avatar
az lesz a vége.nem baszakodok vele már.csak olcsó volt azt megvettem...hiba volt 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
sky83: Add el a 2GB ramot és vegyél helyette egy 4Gb-ost és semmi baj és gond nem lesz utána! 😉
0
0
0
0
no avatar
helyesen raktam be 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Nézd meg az alaplap kézikönyvét hogy kell helyesen betenni
0
0
0
0
no avatar
megvolt.akkor meg csak a 2gb használható. single channel-be vannak igy is ugy is
0
0
0
0
Puffin avatar
Tedd át másik foglalatba!
0
0
0
0
no avatar
sziasztok.az mitöl lehet hogy 6giga ram van a gépbe amit lát is de csak 4giga használható? és mi lenne a megoldás? (ddr3 4gb+2gb 1333mhz) (asus m5a78-m le) köszönet
0
0
0
0
csuz-li avatar
migist2: Mivel van külön VGA a gépben, így gondolom, nem az IGP-t használod, tehát az lesz az eredmény, hogy lesz 12GB-nyi RAM-od és egy kicsi, amúgy elhanyagolható sebességcsökkenésed a játékok alatt.

HuNY: Igen
0
0
0
0
Bixorly avatar
Az előbb hallottak szerint, és ahogyan nekem magyarázták jól működne... 😀 Csak a másik is legyen CL11 és 1600 mhz. .😃
0
0
0
0
migist2 avatar
Üdv mindenki! Azt szeretném kérdezni, hogy az baj-e, ha pl. Van egy 2 memóriaslotos alaplapom, és Abban van 2× 4GB-osmemória 1600mhz, CL11 és az egyik szlotból ki vennék 1 ramot és tennék be hej ette 1 DB 8 GB ramot az hogy menne minden meg egyezik a másik szlotban lévövel és akkor lene 4+8 gb ramok hogyan működnének ide várom a válaszokat


http://gepigeny.hu/user/migist2
0
0
0
0
Bixorly avatar
Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Puffin avatar
elvileg menni fognak együtt igen, a márka nem szokott számítani ha ugyanolyan paraméterek vannak.
0
0
0
0
Bixorly avatar
Akkor gondolom a márka nem számít csak a számok. .😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció