Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
DarkC0re avatar
Sziasztok! Van egy Asus TUF Gaming Z490-Plus alaplapom. Van benne 2x 16 giga HyperX fury 3200 MHz CL16 16-20-20 ram. Szeretnék venni még 32 gigát, munka céljából. Ezt a fajta ram modul mar nem kapható. Találtam hasonló ramokat név szerint Kingston fury beast 3200 MHz CL16 16-18-18. kérdésem az lenne, a 2 ram tipus működne együtt?
0
0
0
0
💬 2
zelcsi avatar
@DarkC0re: Nem biztos hogy jó lesz! Lehet el sem indul majd a gép! Próbálj meg ugyanolyan időzítésű ramot nézni mellé.
1
0
0
0
DarkC0re avatar
@zelcsi: Értem. A tipus nem számít? csak a időzítése legyen azonos?
0
0
0
0
DemonMesteR avatar
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy hamarosan bővíteni szeretném a ram-ot a laptopomban 32gb-ra és 3db Ramot néztem ki, viszont a specifikációk kb mindháromnál ugyan azok. A kérdésem főképp arra irányulna, hogy a 3 márka közül és termék közül melyik a legjobb minőségben és teljesítményben?

A ramok:
-Kingston 32GB DDR4 3200MHz KCP432SD8/32
-Crucial 32GB DDR4 3200MHz CT32G4SFD832A
-G.SKILL 32GB Ripjaws Notebook DDR4 3200MHz CL22 F4-3200C22S-32GRS
0
0
0
0
💬 8
FoLey avatar
@DemonMesteR: Szia
Igazából semmi különbség csak árban. Mivel én Ryzen felől Crucial párti vagyok azt javaslom,de G.Skill márkával sem szokott probléma lenni.
0
0
0
0
DemonMesteR avatar
@FoLey: Rendben köszönöm szépen az infót akkor lényegében inkább az összeg a más. Mert egyenlőre a Cruciallal szemezgetek ár ó/érték arány miatt, viszont ha nem nézem az árat Kingstonban sose csalódtam még. Ezért is jött a kérdésem, mert hosszútávra tervezek aztán se Crucial se G.Skill ramom nem volt még csak kingston meg egyéb márkák.
0
0
0
0
FoLey avatar
@DemonMesteR: Sokszor hallom,hogy Cruciallal nincs kompabilitás probléma Ryzen alatt. Nekem is az van megvagyok vele elégedve,sőt tuningolható.
0
0
0
0
DemonMesteR avatar
@FoLey: A tuning része őszintén szólva nem fontos szempont nálam főképp, hogy laptopom van, de akkor ez elég meggyőző, hogy ryzen mellett jól muzsikál köszönöm a fontos infót 😊
0
0
0
0
bukta2 avatar
@DemonMesteR: Crucial-t énis csak ajánlani tudom. Nekem sincs vele semmi bajom.
1
1
0
0
DemonMesteR avatar
@bukta2: Örülök a pozitív visszajelzésnek így még biztosabb vagyok a választásban. Köszönöm ☺
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
@DemonMesteR: G.Skill RAM-ok, és a Kingston RAM-ok is jók. A Crucial RAM-okban nem bízok, mert a tesóm laptopjában is Crucial RAM-ok voltak, és lefagyott tőlük a gép. A szervízben kicserélték Kingston RAM-okra, és utána semmi gond nem volt laptoppal.
0
0
0
0
DemonMesteR avatar
@Istvan1995: Köszönöm az infót bár gondolom függ attól, hogy milyen sebességen stb ment az a ram meg laptop függő is szerintem. Egyenlőre a Cruciallal szemezek, de csak október végén lesz aktuális a választás így nyílván az akkori árfolyam is nagy befolyásoló tényező. A Kingston ram sokszor van, hogy azt veszem észre olcsóbb lesz (mármint ez a típus) így hát akkor mikor vásárlom lesz valójában fejfájós ez a téma, hogy mégis melyik. Igazából előinformációkat gyűjtök, hogy tudjak mérlegelni. Nálam CL22 3200mhz ram dolgozik a gépben és nyilván hasonlóakat kerestem. Micron tech ram szóval passzolom ezt a márkát se ismerem, de eddig meg vagyok vele elégedve csak kevés a memóriája arra a célra amire használom/használni szeretném a gépet.
1
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Jól látom hogy a két ram között csak annyi a különbség hogy az egyik ledes?
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@JohnDoe89: Az egyik Fury a másik Predator.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
Sziasztok!

Adatlapomon láthatjátok a "Bandi" gépet. Nem sikerül beállítanom a dual channelt (az opciót se sikerült megtalálnom a biosban). Szarból várat projektet nehezíti ez. Van ötletetek, hogy mi a megoldás?

Köszi a válaszokat 😀
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@bfefe12: Mondjuk 4 modul?
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Puffin: Jah, hogy nem lehet kettőt dualba a maradek egy meg kulon? Es ha kiveszunk egyet akkor elvileg mehetne?
0
0
0
0
zsolo avatar
@bfefe12: Elvileg úgy oké lesz!
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok!
A gépemben van 2X 4 GB Kingston Hyper X black CL9 1333MHz
és nemrég raktam bele még plusszba
2x4 gb Kingston Hyper X black CL9 1600MHz-!

eZ OKZHAT LASSULÁST A GÉPNÉL MERT AZÓTA ÉSZREVESZEM ,HOGY NÉHA LASSABBAN TÖLT BE TOVÁBB GONDOLKOIK NEM ÚGY MINT AZELŐTT ?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@gabi86: mivel két különbüző frekvencián megy a memória, ezért a rendszer leveszi 1333-ra a másik kettő ram órajelét is.
0
0
0
0
gabi86 avatar
@Bronson: Azt todom hogy visszaveszi . Csak azt nem tudom ,hogy emiatt lassulhat e a gép (bár nem kellene szerintem)
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@gabi86: Biosba be tudod állitani manuálisan 1600Mhz-re. Az 1333MHz-es ramnak mennije kell 1600-on is Cl9-en.
De nem sokat számit! Vagy inkább hagyd 1333-on és a cl-t vedd le 8-ra vagy 7-re amit elbir auto feszel.
0
0
0
0
HUNSoldier86 avatar
Hali. Laptopomba Hynix 8Gb DDR4 2133MHz CL15 van. Kérdésem az lenne, hogy jó hozzá a Kingstone 8Gb DDR4 2133MHz aminek CL16-os a késleltetése?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@HUNSoldier86: Ha szerencséd van, akkor automatikusan hozzáigazítja a bios, de ha nem, akkor kompatibilási hibák léphetnek fel és nem is fog bootolni... nem olyan ritka az a ram, vegyél hozzá passzolót! Bár szerintem abba a laposba a 8Gb is elég, előbb fogy ki a szufla a 980m-ből, minthogy hozzányúljon több ram-hoz... 😊
0
0
0
0
HUNSoldier86 avatar
@Bronson: Bocsi hogy csak most válaszolok nem láttam a válaszodat. Bele dobtam a + 8 giga ramot és tökéletesen működik. Eddig még jól bírja a videó kari is megy minden ahogy kell neki. Meghálálta a gép a + ramot
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Memóriát akarok venni, de néhány dolog nem tiszta.

2x4 Gb dual chanel ramra gondoltam, konkrétan: Kingston 2x4GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP
Erre a lapra: Gigabyte B450M DS3H

Egy Ryzen 2200G mellé aminek az integrál VGA-ját használnám csak (Radeon Vega 8)
Az alaplap ezeket az órajeleket támogatja: 2133 MHz, 2400 MHz, 2667 MHz, 2933 MHz, 3200 MHz (O.C.)

A kérdés, hogy az alaplap húzás nélkül ki tudja használni a 3000MHz-et noha csak 2933-at támogat?
(3000-es RAM-ot támogató alaplappal nem is találkoztam)
Tudom hogy a magas órajel játékoknál alapból nem sokat számít, de ha csak az integrált VGA-t használom akkor elvileg igen.

Megéri megvennem a 3000-est?
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@ovisbig: Nyugodtan vedd meg a 3000 -es RAM -ot. A 2933MHz = 3000MHz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@ovisbig: Mindenképp vedd a magasabb órajelű ramot ryzen mellé, csak be kell majd lőnöd az xmp profilt biosban amikor bepattintod, mert alapból szerintem alacsonyabb órajelen megy majd...
0
0
0
0
19ati93 avatar
@ovisbig: xmp profilját szépen betöltöd majd biosnál kb 2 kattintás az egész, és már megy is 100% a megadott órajelén.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Értem és köszönöm! 😀
0
0
0
0
soulknight avatar
Hali, ezt oldjátok meg:
Asrock 990fx fatality professional. 2x4gb 1866 cl10 kingston hyperx megy.1x8gb 1866 cl10 hyperx megy.
8+4 megy, de 8+4+4 már nem. Tehát 3 ugyan olyan modul más méretekkel, hasonló frekvenciával és késleltetéssel.A lap 64gigát bír 4slot összesen.
Mi lehet a gondja?
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@soulknight: Lehet valamelyik ram nem csípi a többit. Mellesleg ha már 16GB-ot akarsz akkor sokkal jobban hangzana két ugyan olyan modulú ram 2x8GB kiszerelésben mint külön külön. Mellesleg AM3+ foglalatú csak duált tudja így ha beleraksz pl. 8+4+4-et akkor nem fog működni a duál.
0
0
0
0
Kelori avatar
@FoLey: Attól hogy 4 modult raksz egy lapba még ugyanúgy dual channel mode-ban kezeli őket a memory controller.
A fő kérdésre visszatérve, egyszerűen nem tudja őket egyszerre kezelni az alaplap. Három különböző típusú memória modul túl sok neki, hiába nagyon hasonlóak. Ez már csak ilyen szerencsejáték. Van hogy az sem garantált hogy két ugyanolyan paraméterű RAM működni fog egymással. Máskor meg 2 különböző frekijű, késleltetésű és márkájú RAM-ot is le tud kezelni az alaplap. Ez igazából függ az alaplap és a RAM-ok típusától is, de ezek annyi variácót feltételeznek hogy sosem lehet tudni a végeredményt hogy mi fog működni és mi nem.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Kelori: Igen csak akkor ha ugyan olyat tesz bele vagy is 4 modulban. Jobban járna ha venne 2x8GB-os kiszerelésben a mostanit meg elpasszolja.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@soulknight: Ennek így nincs értelme. Meg kell nézni milyen a legjobb és abból bevásárolni.
0
0
0
0
soulknight avatar
@SuperPuma: kössz srácok de csak elszomorodtam mert akkor nem is gondolkodom 4x8-ban...
0
0
0
0
xCube avatar
@soulknight: A 4x8GB még működhet, az a lényeg, hogy a két csatornán párhuzamosan ugyanolyan RAM -ok legyenek. A dual és quad chanel amúgy is elég érzékeny a különböző méretű, illetve páratlan modulokra. Nekem volt már olyan konfigom ahol CH1 - 4+2GB CH2 - 4+2GB működött, de tuningolva nem volt elég stabil. Alapvetően javasolt DC -hez két passzoló RAM modult venni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A 2x4 GB memória miért jobb mint az 1x8 Gb?

Erről a ramról van szó: Kingston 4GB DDR4 2400MHz CL:15 HyperX Fury Black
A 8GB-nek ugyan olyanok az adatai.

Az alaplapomon 4 memória slot van, szóval a 2x4 is opció, már ha tényleg jobb.
0
0
0
0
💬 5
_AsheXp avatar
@ovisbig: Azthiazem az elérési idő csökken dual channelben. Igazából mindegy miért jobb a lényeg hogy jobb 😃
0
0
0
0
Kelori avatar
@ovisbig: 1 db memória modul csak 64 biten tud csatlakozni a CPU memória controlleréhez. Így aztán ha csak 1 RAM sticked van akkor ez a maximum amin keresztül kommunikálhatnak. Két modulnál viszont 128 bit-re nő a sávszélesség. Ettől függetlenül a teljesítmény nem duplázódik meg, de igencsak számottevő.
0
0
0
0
no avatar
@Kelori: Értem, akkor a 2X4-est választom. 😀
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@ovisbig: Viszont annyit még nem árt átgondolni, hogy akarod-e a közeljövőben bővíteni 16GB-ra. Mert ha igen, akkor már érdemesebb egy 8-ast venni. Minden azon múlik milyen távra tervezed a géped.
0
0
0
0
no avatar
@Bandibacsi: Hosszabb távra (5-6 év) és ezután a fejlesztés nem jön szóba 1-2 évig.
Jut eszembe ha később aktuális lesz a fejlesztés akkor tehetek a 2x4 mellé pölö 2x8-at is (4 slot lesz az alaplapomon) ?
0
0
0
0
CuRi avatar
Valaki nem tudja veletlenul, hogy hol tudnek utánajárni annak, hogy a Hyperx ramom most CL10-es vagy CL11-es? Anno nem figyeltem mikor vásároltam es mivel Ramot szeretnek bővíteni ugyanolyat szeretnek bele venni mint regen, hogy veletlen se legyen problema.
0
0
0
0
💬 1
maestro86 avatar
@CuRi: Nekem a ramok oldalan van egy papir amin rajta van minden de lehet hogy a biosban is meg van valahol.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Van erezheto kulonbseg 3000 es 3200mhz ram kozott? Tobbet nyujtana aza +200mhz?

Koszonom
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@HardBoy: Attól függ mennyivel tér el a késleltés. De pl játék alatt nem fogod észrevenni.
0
0
0
0
nesquik13 avatar
Hali olyan kérdésem lenne hogy a gépembe van ram amire rá van irva (2x2 4GB) (2x2 4GB) és csak 4GB mutat hogy futt a gépemen ez mitől van?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@nesquik13: Mivel az gondolom egy 2x2-es KIT így a 2db modul az összesen 4GB.
0
0
0
0
nesquik13 avatar
@Puffin: Az lehet én is gondoltam rá de lehet hogy az egyik nem műkodik De azt nézem hogy van itt olyan hogy lefoglalt 3.7 / 7.1GB
0
0
0
0
Puffin avatar
@nesquik13: Melyik gépedről van szó?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok. Jelenleg 2x4 Gb DDR3 ramom van.
Méghozzá HyperX Blue 1866 Mhz.
Gondolkoztam azon hogy szerzek még hozzá ramot, szintén 2x4 -et de az istenért nem találok ilyen Mhz-ben.
Ha most 1600 Mhz-set veszek az csak annyit jelentene, hogy az elöző kettő is csak ezen a frekvencián üzemelne nem?
Ennek jelentősége?
Árba mennyit szabad ezért adni? Természetesen használtra gondolok.
Mindenképp hyperX et vennék.
Vagy érdemesebb 8 Gigás verziót venni ? Egy ideig nem tervezek gép cserét és hogy kell-e nekem 16Gb nál több... ?
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@Schwin94: Ha tudsz mindenképp ugyan olyat vegyél mint a mostani.
Az 1600-as nál nem csak az Mhz más, hanem más lehet a késleltetés is....
Ha nem azonos a késleltetés abból lehet gond.
Néz szét hardveraprón ott reálisak az árak.
0
0
0
0
no avatar
@Schwin94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@HunSanyiX: Manyik75, HunSanyiX:
Akkor ezt igennek veszem, mármint érdemes lenne bővítenem, méghozzá ugyan így KIT-ben ahogy jelenleg van.
CL10-es és HX318C10F/4 számú a mostani.
Lehet hogy rászánom magam és kiadom azt a 20-23e forintot és akkor már biztos azt kapok amit megrendelek.
HyperX Blue 1866 Mhz DDR3

Jó pár évig nem tervezek cserélni.
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Segitseget szeretnek kerni milyen ramot vegyek a gepem MSI ge62 2qf apache pro

Nvidia gtx 970m 3 gb
I7 proci 2.7 mhz
Holnap mennek soppingolni koszi a valaszokat !!
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Mit jelent a ramoknál,hogy Pufferelt vagy nem pufferelt és mit jelent az ECC?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Sicu33: WIKI...
[LINK]
[LINK]
Elég érthetően elmagyarázza a Goggle fordító.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Nekem azt hiszem pont olyan van csak 1x8 gb kiadásban. 2 éve probléma nélkül működik ahogy kell 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem is ilyenem van, csak piros.
Nemtudom milyen véleményt lehetne róla alkotni 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
r2d2:
Hát, fekete, DDR3, és nem magas, amolyan közép alacsony, van hűtőbordája, és adatokat tárol... 😆 😂 😃
Spoiler!
Poén!!!
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok haveromnak ép ilyen rammot veszek holnap Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black HX318C10FBK2/16 valakinek valami tapasztalata róla?
0
0
0
0
no avatar
Utánanéztem az alaplapomnak azt írta, ha mind a 4 chanelt akarom használni 1066MHZ tud kezelni. Melyik érné meg jobban? 14GB ram 1066MHZ vagy 8GB 1600MHZ
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
Próbáld más sorrendben berakni őket, mert működnie kell. Biztos hogy a 2 ram amit most tettél be, az működik rendesen?
Nekem is 2 különböző ramom van, sőt jobban különbözik mint a tied, mert az egyik pár 1866-os, a másik meg 1600mhz-ces. De működik, csak a nagyobbik is 1600-on megy.
0
0
0
0
no avatar
OK ha vennék, akkor ugyanolyant vennék. Csak ez itt van és nem használja senki, azért gondoltam, hogy kiszedem és bővítem az enyémet.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Keress neten pontosan ugyanolyan ramokat mint amik vannak a gépben.
0
0
0
0
no avatar
Hello. Olyan problémám lenne, hogy van a gépemben 2db 4gb Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX. A régi gépemből szeretnék átrakni 2db 2gb ramot Kingston HyperX KHX 1600C9AD3B 1/2G. Berakom, elindítom, de nem jön be semmi. Sem BIOS semmi. Csak újraindul. Tudtok valami megoldást?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Annyi, hogy csak dualban fog menni. Tehát effektíve rosszabb nem lesz.
0
0
0
0
tiboor avatar
skacok hali!, van 2x4 giga ramom, szeretném bővíteni, 4x4-re baj az, ha nincs quad channel támogatásom, csak dual? venni 2x8gigásat em szeretnék, aztán nemsokára váltani ddr4re. (mostani lap nem támogatja a ddr4et) mit gondoltok?4x4 is jó játszani?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Elvileg 2 az elsőből is ugyanúgy működik együtt, mint a másodikban lévők, de aztán a gyakorlatban előfordulhatnak gubancok, ezért ajánlatos kitben venni.
A ddr4 árak kezdtek elszállni, mert a hordozható eszközökben is egyre szélesebb körben terjednek el, és a memóriagyártók a megnövekedett fogyasztást az ár növelésével próbálják kompenzálni. Remélhetőleg növelik a termelést pár hónapon belül és visszaállnak az árak
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Helló! 2 kérdésem lenne: 1. Lehet hogy én gondolom rosszul, de mindegy hogy hogy veszek 8GB RAM-ot az alábbiak közül:
-Kingston 4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FB/4
-Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FBK2/8
Ha az elsőből veszek 2-t az ugyanolyan mintha megveszem a 2.-at, ami gyárilag KIT-ben van nem? És az elsőből 2-t véve beljebb vagyok pénzügyileg. (Lehet, hogy csak én gondolom rosszul).
2. Mostanában miért szálltak el így a RAM árak? Lassan dupla áron lesznek mint pár hónapja.
Köszi előre is a válaszokat 😉
0
0
0
0
xsebix avatar
Koszi a gyors valaszt akkor meg is rendelem oket... 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Igen, az KIT-nek minősül. Ott van, hogy 2x8GB, így párban vannak. Megnyugodhatsz! Sőt, itt van a gyártó leírása, és ott van a KIT! [LINK]
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!

Ha igy parban veszem ezeket a ramokat akkor ezek "KIT"-ben vannak ugye?
Csak mert nincs oda irva konkretan, hogy "KIT" , ami ha jol tudom igazabol annyit tesz, hogy ugyan olyan ramok es rendesen mukodni fognak dual chanelben, igaz?
[url]https://www.amazon.co.uk/HyperX-Savage-16-Memory-Module/dp/B00N9PVZXO/ref=sr_1_53?ie=UTF8&qid=1479495287&sr=8-53&keywords=ddr3+1600mhz+memory[/url]
Szoval megvehetem ezeket a ramokat es jok lesznek dual chanelbe igaz?
A mostani 2x4gb ramomat valtanam le veluk...

Elore is koszonom!
0
0
0
0
Hunork avatar
Crytikal
Mire jó? Ha létrehozol egy ilyet, persze a saját memória kárára, akkor még az SSD-nél is gyorsabb meghajtód lesz virtuálisan. Itt tárolhatsz adatokat, böngészőt, annak gyorsítótárát, vagy akár programot is.
Google: például MSI Ramdisk vagy Dataram ramdisk. Telepíted a programot, megkérdezi vagy felajánlja, hogy a memóriádból mennyit csípjen le, ez legyen 1GB mondjuk (vagy 515MByte, ha sokallod), majd te eldöntöd, hogy mi fusson rajta. Ez lehet program, Firefox vagy más böngésző, vagy annak gyorsítótára. Vannak, akik a teljes rendszert erről futtatják, na, nem W10, hanem régebbi rendszerek (XP), csak ehhez nagy fizikai memória is kell.
Itt egy kis olvasnivaló, mert így hosszú lenne: [LINK]
0
0
0
0
Crytikal avatar
Hunork: Honnan szerezzem be ezt a RamDisk-et? Mire jó?
0
0
0
0
Hunork avatar
Crytikal: használj szoftveres RamDisk-et. Attól lesz gyorsabb. (leginkább a korábban betöltött oldalak újratöltése)
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem lesz gyorsabb a böngésző.
0
0
0
0
Crytikal avatar
Sziasztok!

RAM mennyisége befolyásolja a böngészés gyorsaságát ? 8GB-ról 16GB-ra.
(Kingston DDR3 2400MHz HX324C11SRK2/8) <--- Erről a RAM-ról lenne szó.
Köszönöm a választ! 😀
0
0
0
0
Bady8 avatar
Köszönöm mindenkinek a segítséget 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
winrar írta jól! És ennyi...
0
0
0
0
hashimoto avatar
Piero: Így van, a Ferrari is piros, és drága is 😆
winrar: Lehetséges, a marketing, és hasonló területekben nem igazán vagyok otthon :'D
0
0
0
0
Bronson avatar
sokszor ha megnézed, nem mindig az erősebb komponens a drágább... akkora hülyeségek vannak az árazásokban, hogy sokszor nem kell a logikát követni...
0
0
0
0
Krissz avatar
Piero: Nekemis ez jutott először eszembe 😆
0
0
0
0
winrar avatar
bszilvagyi: Az adott modul iránti kereslet és raktárkészlet is közrejátszhat az árban.
0
0
0
0
Puffin avatar
bszilvagyi: drága a festék... 😂
0
0
0
0
hashimoto avatar
https://kepfeltoltes.hu/161014/Screenshot_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valami különbség mégiscsak lehet köztük, Itt pl. Mindegyik CL10, 8GB DDR3 1866MHz-es (Nekem a piros van)
De a festék miatt a legolcsóbb és legdrágább közt majdnem 3k eltérés?
0
0
0
0
battyan avatar
Sziasztok!
Adott egy Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (KHX1600C9D3/4G) memória az asztali gépemben. Szeretném bővíteni a memóriát, miylet vehetek mellé?A legjobb lenne egy ugyanilyen, csak már nem találok sehol. Milyet vehetek mellé, mire figyeljek? Márka gondolom maradjon Kingston, CL9-es osztályú kell mellé? ugyanúgy 1600MHz-es?
Előre is köszönöm.
0
0
0
0
Hunork avatar
Gyakorlatilag is. 😀
(feltéve, ha azonos minden egyéb specifikáció!)
0
0
0
0
Puffin avatar
Elméletileg gond nélkül mennie kell, csak a színe más!
0
0
0
0
Bady8 avatar
sziasztok

megtudnátok mondani mi a különbség a Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury piros és a kék között? Csak a színe más ? Menne egymás mellett a kettő?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nem éri meg a különbözetet, valami fél fps javulást hozna talán, ráadásul nagyobb a késleltetése
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció