Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
AMD Switchable Graphics
Gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek AMD Switchable Graphics-al(Intel HD Ivy Bridge és Radeon 8570M) van szerelve a laptopja ( ami annyit jelent hogy a dedikált Radeon és az integrált Intel egybe van kötve, és szoftveressen lehet váltani a 2 között), és másnak is meggyült már a baja vele amikor egy játék nem akart a Radeonon indulni. Azt tudom hogy nekem igen, bizonyos esetekben sikerült megoldást találnom, másikakban nem, most viszont találtam egy tutorialt aminek segitségével sikerült a legújabb drivereket feltennem, és gondoltam megnyitom ezt a témát hátha segíthetünk egymásnak tapasztalatainkal. A vidi:

Még annyit hozzátennék hogy DriverFusion-ben ki kellett kapcsolnom a driverek backup-ját és az Intel driverekből sem az volt jó amit a DEV ID sugallt hanem a Modern.
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
danee23 avatar
2015. 07. 28. 11:51:57
#
Világos, jogos 1p van 2 komment között
Liptik avatar
2015. 07. 28. 11:49:48
#
Amikkor még írtam a kommit az előző még nem volt ott.
danee23 avatar
2015. 07. 28. 11:05:37
#
Jó, de érthető hogy szoftveressen vált és NEM mindig működik? Nem kellene neki topic ha ilyen egyszerű lenne! Olvasd már végig mit írtam előzőnek!
Liptik avatar
2015. 07. 28. 10:47:53
#
Az asztalon jobb klikk és váltható grafikus beállítások és bejön a CC és a kiegyensúlyozott az erősebb az energiatakarítós a gyengébb.
danee23 avatar
2015. 07. 28. 10:46:07
#
Igen, csak nállam jelentkezett olyan probléma is egyes címeknél hogy ha átállítom hogy AMDn fusson 1. a játék nem indul vagy 2. a játék elindul de pl. 5 fpsel, és ha megnézem hogy valójában melyik grafikust használja az intelt a catalyst meg egyre erölteti az amdt és a játék elviselhetetlenül szaggat(ezért ha futtatni akarod rendessen akkor power savingre teszed, LOGIKUS nem?!).
Ezen a problémán 2 dolog segíthet: vagy a játékot vagy a drivert kell update-elni!
És itt érkezünk a 2. problémához: ha az amd oldaláról leszedem a legújabb catalystot, elmegy a kép crashel a lapos(mivel egybe van kötve az intellel minden laptopban egyedi kialakítás attűl függően melyik intellel stb...) a laptop gyártó(Lenovo) oldalán pedig 2013!-as driver van csak fennt, a Windows Update-el lejött 2014 eleje, de hát az is régi!
Azért hoztam létre a témát ha másnak is voltak ilyen gondjai akkor ide írhat.
winrar avatar
2015. 07. 28. 09:34:39
#
Nos. Ugyan nekem nem ilyen laposom van (hanem egy ezeréves integrált Inteles), viszont haveromnak van Intel proci+AMD kártya laptopban. A Catalyst Control Centerben kell beállítani, hogy legnagyobb teljesítmény vagy valami hasonlót, az adott játékot indító .exe fájl kiválasztásával.
danee23 avatar
2015. 07. 28. 08:43:12
#
Na senki? :o o.O

Amúgy természetessen mindenki saját felelősségre babráljon driverekkel, de nekem segített! :)
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni