Minden a Crossfire / SLI-ről

2015. July 21., téma
Fórum » Asztali PC
Minden a Crossfire / SLI-ről. Kérdések, tapasztalatok, problémák...
Hozzászólások: 48
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
r2d2 avatar
sziasztok! crossfire-ben menyire számít hogy az egyik rx 480 o4g a másik meg o8g ? gpu csak 5 MHz-cel különbözik a vram pedig 1000MHz-cel különbözik van ennek jelentősége?
0
0
0
0
Bronson avatar
alsó szériában felejtős mind a crossfire, mind az sli... 380 jó upgrade lenne
0
0
0
0
Puffin avatar
hogyne! Az i5 bőven jó hozzá és a 4GB memóriával sem lesz gond rajta.
0
0
0
0
gyurka88 avatar
Nem ismerem az R9 380 as vga-t. I5 3570 képes ki hajtani 100% ra? Vagy a 4gb memoriát a vga órajelei bírják?
0
0
0
0
Puffin avatar
Tehát nem érdemes mégegyet venned, inkább egy R9 380-ra csere
0
0
0
0
gyurka88 avatar
Lényeg hogy a 2gb ot ki tudom használni jelenleg GtaV-nél 1500 at tudok 8gb rammal és i5-3570 el...
Valamivel okosabb lettem köszöntem a segítséget ! 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
gyurka88: egyértelműen igen! 2GB VRAM kevés manapság! Annak meg külön örülhetnél ha valahol jól működik a CF profil.
0
0
0
0
gyurka88 avatar
Ez lenne az én tervem is de alaplapot kell cserélni mindeféleképpen .Ha veszek még egy vga -t akkor táp csere is kell. De ha lemondok a cf-ről akkor csak lapcsere és beszámoltatom vagy eladom a garanciás sapphire R7 260x o.c t...
Vajon lenne olyan játék ami megfogná cf-ben a két kártyát 1920x1080 on minden kimaxolva ?
0
0
0
0
Omis avatar
én a mostanihoz csapnék még egy darabot😃
0
0
0
0
gyurka88 avatar
És milyen vga hozná a 2db kártya szintjét teljesítményben?
Hozzá tesz alaplapot minde féle kép cserélnem kell és nem szeretnék sok pénzt áldozni erre a projektre!
0
0
0
0
Bronson avatar
alsó kategóriás kártyákat nem igazán éri meg. inkább vegyél egyet ami erősebb.
0
0
0
0
gyurka88 avatar
Üdv mindenkinek! 😀
Nem rég elhataroztam hogy lecserélem az alaplapom hogy tudjam használni az asus hangkártyámat. De közben ahogy keresgéltem láttam cf -s lap9kat is. És így jött az ikhlet hogy mi lenne ha vennék még egy R7 260x 2gb-ost.
Lenne értelme egy i5-3570-el hajtani a 2 db vga-t ?
0
0
0
0
kriszfater avatar
értem köszönöm 😀 cf a CrossFire igyvan?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
kriszfater
Az az alaplap se CF-re se SLI-re se képes.SLI lapok ritkábbak, CF lapokból több a választék, de amit írtál egyikre sem képes.
0
0
0
0
kriszfater avatar
Helo érdeklődnék hogy gigabyte h81m-ds2 alaplapba két videókártyát beletudokrakni?
0
0
0
0
zsivko avatar
Most a GTA V van soron, hogy kipróbáljam CF-ben........
......Kiprobáltam és az is nagyon jól megy.
0
0
0
0
Bronson avatar
akkor az legalább megoldódott 😜
0
0
0
0
Kehbya avatar
Legutóbbi Nv drivernél a Fallout 4 kapott egy egész pofás SLI profilt. Jóra sikerült.
0
0
0
0
Bronson avatar
ott az slivel is gondok vannak, nem tudom egy aaa játéknál 2015-ben ez miért ilyen nagy gond, de ez az optimalizálási mélyrepülés már átlagos lesz sajnos...
0
0
0
0
zsivko avatar
Mivel most sikerült vennem egy HD7990-et, annyit tudok mondani, hogy a The Witcher 3, Far Cry 4, Tomb Raider tökéletesen használják a CF. A Fallout 4, bármit is csinálok nem tudom rávenni a CF-re.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zoli73: Később rájöttem, de már nem akartam átszerkeszteni...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem a 8800GTX korszakban még ATI Mach 64-em volt 200as Pentiummal 😆
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Csuz-li:Nem is rád értettem! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Twist: Ismét tanultam valamit.
Zoli73: Nem tartom magam ATI fannak, nehéz is lenne, mert ez az első kártyám, ami nem Nvidia, mert eddig kizárólag Intel + Nvidia párosokat használtam. A physx-et tényleg csak azért nem használtam, mert gyenge volt hozzá minden kártyám az utóbbi időben. Anno több pénzem volt rá, így, ha nem is a legjobbat, de azért jó gamer kártyákat tudtam venni még a 8000-es időszakban volt 8800GTX-em is; azután meg másra kellett a pénz és a "csúcs" a zöldektől utoljára egy 630Gt volt, ami viszont nem igazán bírta azt a plusz terhelést...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Twist:Igen így van! 😀
0
0
0
0
Twist avatar
Közben meglett. Nvidia Control Panel-ben meg lehet adni, hogy mit szeretnél physx-nél, mi számolja, CPU, GPU és ha több kártyád van, akkor itt lehet beállítani azt is, SLI-től függetlenül.

https://resource.mmgn.com/files/PC/select%20dedicated%20physx.jpg
0
0
0
0
Zoli73 avatar
csuz-li:Én már sok "ATI fant" hallottam hogy vett egy olcsóbb Nvidia kártyát hogy játék alatt be tudja kapcsolni a physx-et! Én mondjuk mindig törekedtem csúcskategóriás VGA-t vásárolni mindig persze Nvidia-t nekem a physx kb 30% pluszt jelentett ha be volt kapcsolva.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Twist: Őszintén szólva sosem voltam képben a physx-el, bár egészen a mostani gépemig kizárólag Nvidia kártyáim voltak, csak sajnos sosem volt olyan erős kártyám, hogy ha bekapcsoltam a physx-et, ne lassuljon be élvezhetetlenségig a játék; emiatt a physx nekem inkább elvett az élményből, nem hozzáadott, szóval sosem használtam. Így aztán meg nem tudom mondani, hogy működik-e az, hogy egy VGA-t csak azért tartok a gépben, hogy az a physx-et számolja, de még csak nem is hallottam ilyenről.
0
0
0
0
Twist avatar
csuz-li: Köszi a részletes magyarázatot. Helyre került pár dolog. Valahol, talán pont itt, olvastam kártya fejlesztésnél, hogy a régi kártya maradt a gépben physx-et számolni. De ezt akkor talán csak én gondoltam valamiért sli-nek.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Nyilván... ahhoz már platform cserét is gondoltam. i5 6400-6500 vagy 6600. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Hát szerintem oda neked már kevés lesz az fx 6100... 😊
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Nekem is volt a 8600GT-kel. Remélhetőleg összetudok hozni pár hónap múlva egy 280X CF-et. +50K-t szerintem megér. Nekem legalábbis. 😀 Néztem pár tesztet és hát nem rossz. Bár... olyan sz_ar, hogy nem csinálnak ezekből többet.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nekem is volt már SLI rendszerem GTX 8800 VGA-k voltak csak úgy hasított a Crysis vele! 😃
0
0
0
0
Omis avatar
nekem próbának jó volt.és nem volt vele gondom.
de néha fel kellett állnom a székből mert befűtöttek a kártyák😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Régen volt értelme a Voodoo korszakban az ilyen mutatványoknak.
0
0
0
0
Bronson avatar
2bg-os verziót nem kötnék sli-be... meg amit csuz-li is mondott, ha nincs sli támogatása a játéknak, mehet a levesbe a másik kártya semmi haszna... viszont ha van, akkor szép eredményeket ér el, a 970-et megveri az olyan játékokban. de én még mindig inkább egy 970-et vennék, vagy r9 390-et az sli helyett...
0
0
0
0
csuz-li avatar
Twist: általánosságában elmondható, hogy két kártya teljesítménye SLI/CF-ben elmarad attól a kártyáétól, amit a két kártya árából vehetsz. Emiatt csak akkor éri meg, ha vagy eleve két csúcskártyád van és azt kötöd össze, vagy a meglévő kártyádhoz szereztél, vagy kaptál egy másik, azonos kártyát.
Egy 960-hoz csak egy másik 960 tehető SLI-be. Sőt még arra is kell figyelni, hogy azonos legyen a GPU és VRAM sebessége, mivel ez gyártónként változhat (pl: MSI rendre más alapbeállításokat használ); emiatt a legjobb, ha a két kártya gyártója és szériája is azonos.
A "kihajtsa-e" kérdés merőben elméleti, de azért az a K-s i5, ami a gépednél van, képes kell legyen, két 960 ellátására. Más kérdés, hogy kevés lesz a 2GB VRAM. (Ugye a két kártya VRAM-ja nem adódik össze, hanem az elsődleges kártyáé lesz használatban.)
És akkor még azt is érdemes figyelembe venni, hogy nem is minden játék támogatja az SLI-t...
0
0
0
0
Twist avatar
Elhagyott topiknak tűnik, de egy kérdést megér.
Van valami arany szabály a párba rakott kártyákra? Értem ezt arra, hogy ha egy GTX 960 van a gépbe, akkor amelli SLI-be csak egy másik 960-as mehet?
Egyáltalán érdemes, vagy már a proci sem tudná kihajtani?
0
0
0
0
Omis avatar
Meglódul?Mi az ló?😃
0
0
0
0
mathejocy avatar
Én SLI-t és a CFX-et is használok.Ha az AMD írna egy jó drivert,akkor a CFX használhatóbb lenne AMD részről.Egy alap hibát találtam a CCC-ben.A CFX beállításnál a képkocka ütemezés kikapcsolásával valamilyen szinten lagg mentesíthetőek a játékok.Már ha támogatja normálisan a játék.
A nagyobbik hiba,hogy a profilok többsége rossz,nincs megfelelően megírva.Példa erre,hogy COD illetve BF4 indító fájlját ha átírod bf3.exe-re,akkor meglódul cfx-ben az fps,és dinamikusabb lesz a játék.Aki nem hiszi,próbálja ki.
0
0
0
0
winrar avatar
Crossfire(X): AMD
SLI: Nvidia
Ugyanaz a kettő lényege, csak a 2 cég máshogy nevezi.
0
0
0
0
Liptik avatar
Mi a különbség a Crossfire és az SLI közt?
0
0
0
0
Omis avatar
azt mondod szép teljesítmények?
jól teszed q..a jó játék😃
0
0
0
0
winrar avatar
Az úgy nem is rossz 😃
Assetto Corsa kép alapján megtetszett, le is szedem mindjárt.
0
0
0
0
Omis avatar
Sok mindent még nem tudok írni mert csak 1 hónapja használom "ismerkedem" a crossfire teljesítményéről.
Ami tuti eddig nekem bevált a processzorom is teljesen elég hozzá. (fűtenek mint a kandalló de télen legalább lesz még egy radiátorom),
egyszer sem hallottam a táp ventit maxon pörögni mostanában néha az is fel pörög mióta 2db vga kártya dolgozik.
Bővebben majd le írom hogy kb hány fps-el több van 2 db kártyával és mennyi 1db kártyával
2db kártya teljesítménye
https://kepkezelo.com/images/ewx9mzm268f95oq14wr.jpgEgyértelműen látszik különbség.
1db kártya teljesítménye
https://kepkezelo.com/images/xhomrvpzb3pwswe3vln.jpg
Assetto corsa full hd ultra beállítások vsync on 1 db kártya https://kepkezelo.com/images/ztprmyu7mnl59u4hr1z7.jpg
2 kártyával fix 60fps kikapcsolt vsyncel akár 80 fps gépem alatt meg lehet nézni.
0
0
0
0
winrar avatar
Látom még nem írt senki, akkor kezdem én!
Én sosem használtam többkártyás rendszert, mert sem az alaplap, sem a táp nem adott lehetőséget rá. Majd új gép összeállításakor SLI-t fogok építeni, addig figyelem a többiek véleményét a CFX/SLI-vel kapcsolatban.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció