Tápegységek!

Szerző: Simon21, 2015. July 20., téma
Fórum » Asztali PC
Itt mindent leírhatok és kérdezhetek a tápegységekről!
Hozzászólások: 36
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 11
Pokman avatar
@milos01: Én ezt a tápot nagyon nem ajánlom, jobb belefektetni egy megbízható márkába amit még a következő gépedbe is beletehetsz majd
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Rendben de ennek a tápnak vannak olyan kábelei ami a gigabyte 1660 mini ti-nak kell?
0
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: Ezek standard méretek egy jó ideje, szóval attól nem függ semmi. Én egy corsair, evga, thermaltake, bequiet vagy cooler master tápot ajánlanék. Legyen legalább 750W (hogy később is haszálhasd egy másik gépben) és 80+ Gold jelölésű, de platinum még jobb lenne.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: oksa csak januar 4.-en vennem meg de akkor kesobb valtanek de akkor beletudom dugni a videokartyaba a tap kabeleit?
0
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: Igen, akármilyent veszel be tudod
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: De akkor ami most van abba is betudom dugni? mert valami olyanrol beszeltek hogy 2x6+2 kell hozza az van mindenen?
0
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: igen, mindegyikkel adnak, de én azt a tápot amit mondtál nem használnám mert még felrobban 😂
0
0
0
0
PoPet avatar
@milos01: Ha a Gigabyte GTX 1660 Ti MINI ITX-et nézted ki, annak 6+2 pines tápcsati kell, ha igaz amit írtál a tiéden csak egy 6 pines van (de én találtam olyan 450-es nBase tápot is amin még az sem volt), tehát nem lesz jó, de ahogy Pokman is írta, az a táp elektronikai hulladék volt már mikor legyártották, minél előbb cserélni kell.

Btw ahogy nézem azt a kártyát már nem is nagyon kapni, szóval gondolom használtan vennéd, nézz használtan tápot is hozzá, 10-15k körül találsz olyat szerintem hardverapron ami nem csak ajtótámasznak jó.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: egy be quiet system power 10 650W megfelel a videokartyanak?
0
0
0
0
PoPet avatar
@milos01: Ha használtan, jó áron vennéd akkor jó választás, ha újonnan akkor annyiért ami nekem van (Seasonic B12 BC-650W Bronze) jobb opció.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
beadta magát a szünetmentes tápegység, lett véve másik, azt mondták hogy külön le kell adni az ólom aksit belőle a veszélyes hulladékgyűjtőbe vagy hova, nekem régen volt ismerősöm aki megvette a használt autó ólom akksikat horgászüzletbe vitte vagy hova, sajna már elköltözött meg nem tudom elérni telefonon, valaki tud olyan helyet ahová el tudom adni az akksikat?
APC szünetmentest kerüljétek!!!
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@nemvagyokitt: Én a helyi számtech boltban szoktam hagyni. De azt hiszem benzinkúton is le lehet adni az ólomsav akksikat.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Vga-k, laptopok, lassan már a telefonok jönnek a bányászoknál 😆
0
0
0
0
💬 2
The_Teacher_Man avatar
@bukta2: Inkább menjenek le a szénbányába ezek a csírák, ott bányásszanak. De a két szép kezükkel. Szétcseszik az egész világot.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@bukta2: A laptopos változatot a héten olvastam, de erre már tényleg nem tudok mit mondani.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok mi a véleményetek erről a tápegységről érdemes le cseréni erre a mostanimat SilentiumPC Supremo FM2 750W Gold (SPC169)?
0
0
0
0
💬 4
tothricsi95 avatar
@roba1996: Abszolút megfelelő táp, a legjobbak közé sorolja Linus-ék tier list-je is, anno én is ezért vettem meg, bár csak a 650W-os modelljüket. Eddig tökéletesen működik, moduláris, sokféle kábellel a dobozban, én csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@tothricsi95: Szuper köszike a gyors választ 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Miért nem jó a mostani?
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: De jó csak elég sokan mondták ,hogy a mostani tápom nem valami jó és nem nagyon megbizható ezért inkább úgy döntöttem,hogy lecserélném persze csak akkor ha megéri.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Hy.Lenovo y50-70 laptopom van...
Lenovo ac adapter adl135nlc3a tap van hozzá...
Nvidia Geforce GTX960M 2 GB Videokarim van....
Azt szeretnem kerdezni,hogy elegseges e neki ez a tap a vga-mnak?
Mivel mikrolaggolnak a Gamek es lehet a taptol van...
0
0
0
0
Bronson avatar
Sajnos alapból nem sokan keresnek ekkora tápot, meg a kábelok hiánya is hátrány. nem lesz könnyű eladni, ilyen ez a biznisz 😀
0
0
0
0
DDarkness avatar
Felraktam 25 ért, meg úgy is hogy ki mennyit adna érte, de a kutyát se érdekli 😃 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
Újan 78k szóval még így is el lehet passzolni jó áron, akinek vannak esetleg felesleges hozzávaló moduláris kábelei... nehéz pontos árat mondani, én olyan 25-30ért hirdetném meg talán... hardveraprón lehet mondjuk találni moduláris kábeleket, csak ugye kérdés a kompatibilitás...
0
0
0
0
DDarkness avatar
Mennyiért tudnám elpasszolni?
0
0
0
0
Bronson avatar
most lehet mondanak pár fajtát ami jó lesz hozzá, de boltban nem tudsz venni, ha találsz is, szerintem méregdrága, nem érné meg... max használtan vadászni hozzá, ezt már de döntsd el, én biztos nem szórakoznék ezzel...
0
0
0
0
DDarkness avatar
De ha beviszem a boltba ott csak tudják hogy milyen kábelt adjanak hozzá nem?
0
0
0
0
Bronson avatar
Attól függ hol nézeted meg... magad is meg tudod nézni hogy működik e a gemkapcsos módszerrel, de nem árt mondjuk megnézetni hogy rendben vannak e a feszültségek is... ez nem kéne hogy drága legyen, én viszont a helyedben elpasszolnám kábelek nélkül, mivel gondolom nem tervezel 4way sli rendszert ami indokolná 😊 kábelek beszerzése meg necces, gyárilag nem lehet kapni, használtan meg más gyártóé vagy jó hozzá, vagy nem... ugyanilyet meg nem hiszem hogy találsz egyhamar...
0
0
0
0
DDarkness avatar
Van egy XFX Pro 1250W os tápegységem. Most szereztem. Igazából azt se tudom hogy működik-e. Kábelek nincsenek hozzá. Egy számtek boltban meg tudnám nézetni vagy inkább vegyek kábelt hozzá? Mennyiért néznék meg egy boltban? Ajánlanátok kábeleket? Köszi.
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Egyik reggel, amikor bekapcsoltam a gépet, a windows logónál kikapcsolt. Most egy kölcsön táp van benne egy chieftek 500W vagy mi. Előtte pedig egy corsaire sv550W-os ami most szervizben van. Mi lehetett a hiba?
0
0
0
0
winrar avatar
A +12V ágak annyit adnak le. De külön-külön kell nézni őket.
0
0
0
0
GaboC avatar
A 400 Wattos tápon a +12V Combined=336W a max leadható teljesítmény?
0
0
0
0
winrar avatar
Már van ilyen topik. Bár off-topicnak elmegy.
Hogy a kérdésre is válaszoljak, SLI vagy CrossfireX esetén lehet értelme. Egy single GPU-s gépe az FSP Raider 550 is bőven elég. De ha ebben az árkategóriában keresel tápot, én inkább ezt venném: [LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
hacsak nincs sli vagy crossfire rendszered, nem érdemes. Pont annyira nem érdemes, mint ezért új fórumot nyitni, a 'milyen tápegységet vegyek?' topik már ott van erre.
0
0
0
0
Simon21 avatar
Mit gondoltok erről a tápegységről? [LINK] érdemes megvenni?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció