Monitor tisztítási technikák

Szerző: 96HORVATH69, 2015. July 19., téma
Fórum » Periféria
Elég kényes dolog, mikor meglát az ember egyéb nem oda illő foltokat a monitorján.
És miközben takarítottam a monitoromat eszembe jutott ez az érdekes téma, hiszen szerintem többnyire mindenki máshogyan takarítja a saját monitorját.

Az én technikám:

-Nedves törlőkendővel a monitor borítását/burkolatát végig takarítom.
-Többnyire ablak mosószert fújok rá, majd kicsit hagyom hogy száradjon még kb. a háromnegyedéről eltűnik a cucc.
-Újság papírral maradék nedvességet letörlöm róla (gyengéden)
-Egy zoknival körkörös mozdulattal eltörlöm az esetleges csíkokat.

Kíváncsi vagyok, kinek milyen szokásai vannak. 8-) XD
Hozzászólások: 23
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
MacHiMal avatar
https://kremmania.hu/uploadedimages/198/sensitive-nedves-arctorlo-kendos.jpg

Én kipróbáltam, hogy ezzel átöröltem + száraz ruhával (eltűnt minden redva), de nem tudom, hogy ez nem-e árt a monitornak.
A monitor az LED VA (Philips 325E1C/00 LED VA)
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@MacHiMal: Inkább vásárolj monitortisztító szettet.
Olyat, amiben kendő + ecset + tisztító oldat van, az a biztos.
0
0
0
0
no avatar
@MacHiMal: Teljesen jó, többnyire ablaktisztítókat nem szabad monitoron alkalmazni mert kárt tehet a panel bevonatában. Ha speciális kellene akkor pedig Q35 hab.
0
0
0
0
winrar avatar
Krissz: Ez most így este lefárasztott 😆
Én ráverek... akarom mondani egy kicsit nedves szivaccsal óvatosan letörlöm azt csá 😃
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
baltával szoktam

Az is megoldás
0
0
0
0
Krissz avatar
De akkor már az a monitor sem lessz eredeti, azt vágod?
Mert balta + monitor = törés. Tört monitor az meg már illegális ,hissz warez, mer tört, és az nem eredeti, és az nemjó, és jaah 😆 😆
(én és a sz.r vicceim oké 😃 )
0
0
0
0
no avatar
szevasztok én baltával szoktam és többet nem kel vele bajlódni.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Ráköpök kettőt, oszt jó' van 😆
0
0
0
0
Nexuska avatar
Van hozzá való felszerelésem, folyadék, kétféle kendő meg egy vicces, szálas kefe 😃 Csillog-villog, és Legolas a neve. Tökéletes névválasztás volt...
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
Én kompresszorral szoktam lefújni, elsőnek majd nem fel is borította, másodjára már tartottam a monitort, és szép pormentes lett. Legjobb módszer.
0
0
0
0
Krissz avatar
Ez kicsit b..isan hangzott 😆
Enyém is langyos, pedig már 9 óra hossza megy, amiota hazaertem sulibol, de nem forró.
0
0
0
0
no avatar
Nincs mit, a fóliás nemtudom mennyire jól használható, mert ha felmelegszik a monitor, hátul oda tapadhat kicsit, már ha túl melegedős típus, enyém folyamatosan langyika 😃DD
0
0
0
0
Krissz avatar
Az menő 😆 Ötletnek egyiksem rossz, köszii 😃
0
0
0
0
no avatar
ráhúzol feszesen egy átlátszó fóliát, és hetente/hónaponta cserélgeted a fóliát vagy letisztítod a fóliát, megszárítod, és mehet rá, igazából én nem használok ilyet, intim törlő kendővel letörlöm, aztán jó kis popsi illata lesz
0
0
0
0
Krissz avatar
Sziasztok!
Most először van lapos monitorom, TFT-s és arra lennék kiváncsi hogy mivel is tudnám szépen megtakaritani?
H nefolyannak el a pixelek, mert én nekiesek sima vizes rongyal is, de nemakarom elrontani.
Mik kellenek hozza? Köszi
0
0
0
0
Andris18 avatar
Régebben én is ablaktisztítóval szoktam de azt hiszem jobb lesz a vizes rongy.
0
0
0
0
xymano avatar
én beteszem a kádba leáztatom a port majd lezuhanyoztatom baba tusfürdővel de csak egy kicsit mert kell a gyereknek is ha ezzel megvagyok mehet a mikróba 2 percre de kizárólag grill re állítva és 2 perc nem több ha ez megvan akkor már csak annyi a dolgunk hogy vissza tegyük a helyére és mehet a játék néha ezek után a helyén áttörlöm popsi törlővel de csak ha szükséges és nem felejtsétek el CSAK 2 PERC ÉS GRILL
0
0
0
0
fagyivisszanyal avatar
Én desztillált vizes kendővel szoktam tisztítani. Szépen leszedi a koszt és mivel csak viz nem tesz kárt az lcd matt felületés 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Vizes zsepivel végigtörlöm, majd szárazzal letörlöm. Egyszerű, de hatékony 😃
0
0
0
0
danee23 avatar

Szoval le is lehet zarni a temat... 😜
Zarojelben: ne hasznalj ablak mososzert, mert nem tesz jot neki!
Amugy en csak letorlom idorol idore az egesszet nedves torlokendovel es ennyi, nem a legjobb, de mivel ugy is porosodik es surun kell csinalni nem akarok veszodni tobbet vele.
0
0
0
0
96HORVATH69 avatar
Nem érdekel. Ha megtörlöm a monitorom, kapásból tudja mindenki rólam, hogy unatkozok 😃 😆
0
0
0
0
no avatar
Hát nem hiszem, hogy nagyon aktív téma lesz, de azért írok, mert 2:23 van és most nagyon unatkozom 😃 Én általában csak lefújom ablakmosóval, aztán végigtörlöm a képernyőt. A műanyag részeket meg akármivel le lehet törölni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció