Koszos PC-k

2015. April 04., téma
Fórum » Asztali PC
Ebbe a témába koszosabbnál koszosabb PC-kről készült képeket vagy videókat várunk!
Hozzászólások: 55
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Masterthief avatar
winrar:
Jézus f@sza! 😃
Mikor volt takarítva utoljára? (a szobádban is. 😃 ) Ez már megért egy szent misét érte. 😀 Látom, radiátor mellett tartod a masinát. Szerintem tedd máshová. Nem tesz jót neki a meleg.
0
0
0
0
winrar avatar
Kitakarítottam a gépem és készítettem előtte/utána képeket 😃
https://kepfeltoltes.hu/151029/asd__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/151029/asd__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/151029/asd__3__www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/151029/asd__4__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ráfért már egy kis takarítás 😆
0
0
0
0
Masterthief avatar
winrar.
Felejtsd el a sűrített levegőt. Nem éri meg. Pár száz Ft-tól pár ezerig vannak árak. 400 ml. 1 használatra elég ha alapos akarsz lenni. Egy olcsóbb kompresszort 10-20 000 Ft közt tudsz venni, nagyobb az ereje és sokáig használhatod. Jobban megéri.
Szomszédomnak van egy maszek autószerelő műhelye, oda viszem át mindig. 😆
0
0
0
0
winrar avatar
Tápban nem nagyon van por, a porszűrőnek köszönhetően 😃 Múltkor belenéztem és tisztán látszott minden, por nem is volt.
Hát VGA teteje tiszta por, meg azért az alaplapra is ráférne egy kicsi 😃
De egyelőre marad a jó öreg zsepi 😜
0
0
0
0
Pixx avatar
Hát lényegében ugyan az a kettő 😃 bár szerintem a tápegységre rá menne egy palackkal 😆
de a lap vga meg ezekre sztem elég lenne 3/4 takarításra is akár ha spórolsz vele 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Ezzel egy porcica sem marad benne, az biztos 😃
Amúgy a sűrített levegőről mit gondolsz? Az mennyire hatásos?
0
0
0
0
Pixx avatar
jah régen én is zsepivel meg jó kis ecsettel nyomattam 😃 aztán volt ez kompresszor leárazva azt felesbe megvettem faterral 😃

23 ezer volt. [LINK]
0
0
0
0
winrar avatar
Én majd őszi szünetben esek neki a gépnek egy százas zsepivel 😃
Bár egy kompresszor sem ártana.
0
0
0
0
Pixx avatar
Nekem soha nincs rajta az oldala a gépnek 3 havonta kiviszem azt kompresszorral ki fújatom és arany tiszta 😃
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Én a hétvégén fogom kitakarítani ^^
Szétkapom teljesen és jó alaposan kifújom a dolgokat 😀
Majd lehet csinálok egy előtte-utána képet.
0
0
0
0
winrar avatar
Nálam azért picit porosodik, bár ehhez hozzátartozik az is, hogy hónapok óta lusta vagyok visszarakni az oldallapot 😂
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az én cuccaim nem szoktak porcicásodni (Igaz, egy konfiguráció jó ha 5 hónapot van nálam)
0
0
0
0
Masterthief avatar
intelIA32.
Jól láttad. 😆
Épp tegnap voltam a szomszédba, kifúvatni a kicsikét. 😃
Mit ne mondjak, mint ha feleslegesen cipeltem volna át. Épphogy kijött egy pár porszem. Bár ez köszönhető annak is, hogy már nem kell sokat szellőztetni az idő végett, no meg takarítok rendszeresen. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Láttam hozzá is szóltál 😆
0
0
0
0
Masterthief avatar
Ez sem piskóta, mit mondjak. 😃 Bár ez PS3, no de azért ilyet sem minden nap lát az ember. 😃
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
intelIA32 Valószínű, tesóm laptopja 5 éves ,gondoltam kipucolom...szétszedtem és csodák csodájára teljesen tiszta volt.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Lehet aztán ezt a gépet szándékosan hagyták a sorsára rossz körülmények között. Legalább is 30 év múlva sem nézne ki így. Agyonnyomott bogár legalább is eléggé szokatlan.
0
0
0
0
no avatar
Komolyan mondom, mintha belehánytak volna vagy nem is tudom...
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Te jóságos ég 😲
Erre így nem voltam felkészülve kora reggel :"D
Hol a francba lehetett az a gép? o.O
0
0
0
0
laller88 avatar
Így el hanyagolni mondhatni egy munka eszközt.....
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Eddig ez a legdurvább gép amit életembe láttam. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem, ezt benzinnel le kellett volna locsolni és felgyújtani
0
0
0
0
zsivko avatar
Én se tudom honnan van ez a gép, de a szaga az nagyon durva volt.
Egyébként kesztyűvel és maszkkal dolgoztam. Csak az akksit és a hdd vettem ki és leöntöttem domestos wc tisztítóval.
0
0
0
0
Bronson avatar
Na jó, ez már undorító... ez egy szeméttelepen volt, vagy mi? én hozzá sem nyúltam volna... 😶 meg habos vízzel ki lett mosva?? WTF?? 😂 túl sok a kérdés ezzel kapcsolatban...
0
0
0
0
Puffin avatar
Bronson: fincsi cucc! 😆 Én most a hétvégén szedtem szét a gépen darabokra és tisztítottam ki. Évente egy alapos takarítás ráfér! Közbe ki szoktam fújni, de most mindent kiszedtem.
0
0
0
0
Koryan avatar
Hát, ha az én gépem koszos lenne nem dicsekednék vele 😃 Gépemért rendesen megszenvedtem, nem kis időbe telt összespórolni kompletten. Érték, vigyázni kell rá. 😀
0
0
0
0
no avatar
Bronson: az már inkább portigris, bakker...
0
0
0
0
Omis avatar
szerintem az a gép nem szobában volt használva(ha volt)
inkább egy raktárban porosodott.(durva)
0
0
0
0
Masterthief avatar
A képeket elnézve, kicsit ledöbbentem. 😃
2 évig nem takarítani ki egy gépet, az azért odavág. 😃
Én 3 hetente takarítom. Átviszem a szomszédba (autószerelő műhelybe) és kompresszorral átfújatom mindenhol, minden irányban. Nagyon kevés por jön ki belőle.
Ha odafigyel az ember a gépére, az meghálálja a gondoskodást. 😀
0
0
0
0
Nexuska avatar
Ha tudnám, hogy kell szétszedni a laptopomat, hoznék horrorisztikus képeket 😃 De annyi mini csavar tartja, hogy félúton feladtam a szétszerelését. SirAlistair-t viszont nagyon egyszerű takarítani, csillog-villog mindig a drága. A PC-k előnye, hogy nagyon könnyű őket takarítani 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
A minap egyik barátnőm gépét akartam újratelepíteni mert nem bootolt be a win... gondoltam rutinmunka lesz, de figyelmes lettem arra, hogy alapjáraton 82c volt a core2duo proci benne... hmmm. Aztán amikor leszedtem az oldallapot majdnem sírva fakadtam 😆 találkoztam pár koszos géppel, de ez vitte a pálmát...

Proci nem sok levegőhöz jutott, csodálom hogy nem gyulladt már ki 😂
https://kepkezelo.com/images/1ci4i2k5gbdr904xuymg.jpg

a porcica kifejezés új értelmet nyert számomra...
https://kepkezelo.com/images/984q1bqp3cl3o0gqfbl.jpg

1,5 óra ganézás és csutakolás után picit jobban festett...
https://kepkezelo.com/images/a9i0mo399b69lj1i99re.jpg
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Na ennek a videónak megint nem volt semmi értelme, de azért jó, hogy megcsináltad.
0
0
0
0
winrar avatar
Lol, én hetente tisztítom a porszűrőket, bele sem merek gondolni, mi lenne, ha 2 évig elmulasztanám 😆
0
0
0
0
cseszka avatar
Niveával még át szoktam kenni a pcie slotokat hogy könnyebben becsusszanjon a kártya.

Én arra vazelint használok...😆
0
0
0
0
Bronson avatar
Kehbya : nekem a mangó jobban bejön 😜 amúgy kicsit Niveával még át szoktam kenni a pcie slotokat hogy könnyebben becsusszanjon a kártya.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
2 hetente fújom ki a gépem, annyira poros a levegő a környéken. Ipari város mellett lakom 😢
0
0
0
0
Kehbya avatar
Bronson: +1
Én néha azért pluszba átdörzsölöm egy marék Ultradermel.... és fenyőfaillata lesz! 😜
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha piszkos az alaplapod itt egy jó kis tutorial, én is ez alapján szoktam takarítani, bár én a Palmolive helyett inkább a Cif-et preferálom...

0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Már nem azért de nem porszívózom sűrűn de még sincs 2centi por a gépembe! havonta kéthavonta ki fújom a gépet de nem sok por jön ki belőle!
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Mondjuk az is igaz.
Nyilván itt Szolnokon nem olyan poros a levegő mint Pesten.
0
0
0
0
no avatar
Ez függ azért attól is, hogy milyenek a légáramlatok a szobában, meg hogy van szellőztetve, stb. Az se mindegy, hogy maga a helyiség milyen. Nem csak a takarítástól függ ez azért.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Elég durván nélkülöznie kell a lakásnak a takarítást, hogy ennyi por legyen egy gépben.
Ahol legalább heti 1x felporszívóznak ott nem lesz ilyen dzsuvás a gép. Pont tegnap takarítottam ki szüleim netezős gépét, nem nyúltam hozzá már vagy fél éve, de alig volt rajta kosz, pedig nincs porszűrő sehol.
0
0
0
0
Danys avatar
Az én gépeim is ridegtartásba vannak, de max egy kis porcica amit találok bennük.
Nálam a porszívó nem néz ki így 😃
0
0
0
0
sisko avatar
Az igazság az,hogy ez a párom gépe (volt ),Ő használta többnyire csak facebookozásra,azt még bírta,bár a hangja az iszonyat volt 😆.De már egy video lejátszásakor képes volt leállni (túlmelegedni)
.A sajátaimat azért 2-3 havonta ki szoktam rendesen takarítani 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Volt 25 alaplapom, de összesen nem volt rajtuk ennyi por
0
0
0
0
no avatar
Te jó ég 😃 Ezt egy bányában hagytad véletlenül 2 évig? 😲
0
0
0
0
Bukta avatar
Tényleg kemény képek 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció