AMD Driverek

Szerző: PC GAMER, 2014. November 27., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?.
Hozzászólások: 603
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
[url]http://letoltokozpont.hu/letoltes_driver_reszletes.php?a=1008&k=20&g=3[/url]
0
0
0
0
JOC22O avatar
Radeon X1600PRO ehez a kártyához kellene nekem driver ! XP 32 bit rendszerhez valaki tud nekem segíteni ? Mert én nem találok !
0
0
0
0
weri avatar
mert nem magyarul irok ? Szerintem nem kene kotekedni, felesleges...
0
0
0
0
fox107 avatar
weri tanulj meg magyarul aztán dumálj...
0
0
0
0
Bronson avatar
nagyobb hülyeség hirtelen nem jutott az eszedbe...?
0
0
0
0
weri avatar
Hogy lenne a csod szelen ? 😃 Amig az arabok kezeben van az amd addig nincs ilyesmirol szo 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: hát ebben van valami...
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem ha már igy is a csőd szélén lavíroznak ez egy nagyon okos döntés, biztos sokat megspórolnak ezzel... 2016 van, szerintem a gépek 90%-ban már legalább 4gb ram van (amikben dedikált gpu is van, most az irodai meg netes gépektől tekintsünk el) akinek meg gamer kártyája van, annak meg végképp... teljesen egyetértek velük.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Piero: Azért érdekes lépés, mert itt nem a piaci igények kielégítéséről van szó, hanem a piac módosításáról. Persze gondolom, nincs túl sok 32 bites rendszer már, bár win10-ből is lehet venni 32 bitest. Itt azt mondja az AMD a vásárlóinak, hogy ok, vettél egy AMD VGA-t, most akkor vegyél egy 64 bites win-t, is...
Persze logikus lépés, ami a cikkben le is van írva, csak ezt nem az AMD-nek kellett volna meglépnie. Üzleti szempontból a gyártó alapértelmezetten azt nézi, hogy minél többen vegyék meg az új dolgait és fütyül rá, hogy azok képesek-e kihasználni. Ezért érdekes üzleti döntés ez, mert itt ugye azt mondja, hogy egyrészt csak akkor vedd meg, ha ki is tudod használni, másrészt rákényszerít egy újabb vásárlásra csak azért, hogy az általa eladott terméket jobban ki tudjam használni, ha akarom, ha nem.
0
0
0
0
visor261 avatar
szerintem ezt már az r9-nél meg kellett volna lépnie
https://cdn.meme.am/instances2/500x/5028097.jpg
0
0
0
0
Puffin avatar
Miért lenne érdekes lépés? Teljesen felesleges 32bites rendszerre kiadói új Vga drivert szerintem.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Érdekes lépés az AMD-től:
[LINK]
Lényegében a legújabb VGA-khoz való drivereket már csak 64 bites oprendszerre adják ki.
0
0
0
0
visor261 avatar
Ki nézi rendszeresen benchmarkal a drivereket? Mert elméletileg egyre nő a teljesítmény újabb frissítésnél.
[LINK]
0
0
0
0
Omis avatar
ja értem.de mindegy is mert engem nem érint az új driver mert nekem még mindig a 15.7.1 szuperál a legjobban.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
én tudom mi van ha ki ill be van kapcsolva pl witcher 3 munden ultrán a nvidia hairworks bekapcsolva AA 8x nvidia előbeállitás magas on ha a power efficiency bevan kapcsolva 10 és 22 fps között saggat a jaték ha kivan kapcsolva akkor stabil 25 -32 fps és siman futt a játék ugyhogy én kikapcsolva hagyon örökre
0
0
0
0
spleenszuru avatar
a radeon beállításokban lett új funkció a 16.3-mal.
ugyan úgy keresheted a globális grafiak beállításokban mint a többi opciót.
kb. amúyg ez van hozzá írva:
"Növeli a GPU teljesítményt wattonként a fejlesztett energia spórolásért, miközben fenntartja a grafikus teljesítményt, és minőséget."

személy szerint nem tudom bekapcsolva hogy szuperál, ugyan is én azonnal kikapcsoltam...
ki fogom próbálni bekapcsolva is, mennyire "tartja fent" azt a teljesítményt ....
0
0
0
0
Omis avatar
mi ez a power efficiency ?
hol található?
0
0
0
0
spleenszuru avatar
nekem a 16.3 is kinyírta volna a kártyám ha nem figyelek kicsit ..
feltettem 16.2 után ugye, szépen felülbírálta az afterburner profilomat, és megint nem ment a drágalátos ventim.
szerencse hogy most be van kapcsolva a monitoring játékok alatt, így vettem észre, hogy a videokarim 94 fokon üzemelt a clive bakers jericho közben, álló ventikkel ... (Y)
mi lett volna egy gta 5 alatt ....
viszont a power effinency kikapcsolás nálam is javulást eredményez.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
nekem most már jó végre tudok játszani a az a power efficiency a 16.3 ban nos én rögtön kikapcsoltam és láss csodát a kártya megtáltosodott egy játék se saggat ha meg bekapcsolóm akkor leveszi a teljesítményt nem kicsit
0
0
0
0
Loxe avatar
Senkinek semmi baj nem jelentkezett a 16.3-as crimsonal ?
Csak a mostani nvidia driver hiba miatt, gondoltam előbb megérdeklődöm, bár eddig nem láttam sehol írva hogy lenne hasonló hiba.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Köszi a pontosítást! 😀 BF3-ra emlékeztem valamiért.. Na mind1 😃 Am kíváncsi leszek rá. 😀 NV-oldalon is elérhető ahogy látom.
0
0
0
0
Puffin avatar
Így van, ez játékfüggő!
Ez az AMD kezdeményezése volt, hogy a VGA-ra terheljenek olyan műveleteket amiket a CPU-nak nincs kapacitása elvégezni.
0
0
0
0
Omis avatar
szóval ez játéktól is függ.
mindegy hagyom nem zavar😃 rosszabb nem lett.
0
0
0
0
Puffin avatar
Omis: nálad ha volt olyan játék ami támogatta a Mantle-t (pl BF4) és CPU limit volt, akkor azt megszűntette. DX12, Vulkan meg stb alatt majd kiderül hogy alakul.
0
0
0
0
Omis avatar
és nekem akkor jó választás volt?
0
0
0
0
Puffin avatar
BenjaminHun: az BF4-ben volt! 😃 R9 280-nál i5 mellett felesleges a Mantle. Csak jobban terheli a kártyát.
A későbbiekben érkeznek majd a Vulkan API-t támogató játékok.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Fogalmam sincs Már nincs meg az R9 280am. 😃 de pl bf3ban szerintem ki lehet választani hogy de DX 11 et használja hanem a Vulkánt. legalábbis ez régen igy volt. Nem DX11-en futtattam hanem Mantle API-n.
Lényegében a DX12 ellenfele a Vulkan API!
0
0
0
0
Omis avatar
Köszi BEni
Változást hol vehetek észre?😃
0
0
0
0
Omis avatar
A fene se tudja😃
de nem rossz elméletileg
[LINK]
0
0
0
0
Omis avatar
esetleg ha valakit érdekel
[LINK]
0
0
0
0
spleenszuru avatar
nekem se csinált semmit a crimson a ventikkel ...
tegyél fel msi afterburnert venti állításhoz, én azt vettem észre a crimsonnal több fps-em van. 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
Melyik a jobb Crimson vagy pedig Catalyst?
A 15.30 Crimson nem engedi alítani a videókártyának a ventilátor fordulatszámát mitől lehet ez?
0
0
0
0
spleenszuru avatar
áá nem. még nemrég voltam alkalmasságin, semmi baja a szememnek 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
fejetek azért fáj mer rossz a szemetek vagy romlik
ismerősömnek is ez volt szemüveges lett fejfájás pedig tovaszállt 😆
0
0
0
0
spleenszuru avatar
megkapja a procim a vízhűtést, aztán akkor lehet kap a vga kari ajándékba egy monitort, de a legkisebb képátmérős FHD-t max 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Lehet az a baj... 😃 Nekem is fáj egy idő után mikor nem a sajátomat nézem. 😆 El vagyok szokva a kis felbontásoktól. 😃
0
0
0
0
spleenszuru avatar
igazából nekem még néha ez a 19 colos is nagy.... lehet h hülyén hangzik. pedig nem 10 centiről bámulom, és nem vagyok 24/7 gamer, néha még is fáj a fejem már így is. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
spleenszuru: nem lesz gond! De 380X meg i5 mellé már illene egy FHD monitor.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

az lenne a kérdésem, hogy a catalyst driverben a 2 funkció, azaz a virtuális szuper felbontás, és a GPU méretezés játékokban veszélyesek ?
van pár játék, amelyikben a vonalsimítási módok elég gagyik, vagy nagyon megfogja a játékot, így bekapcsoltam ezt a 2 funkciót, és ezekben a játékokban 1920*1080 vurtuális felbontást állítottam be. az eredmény magáért beszél, a kártya sem fő jobban mint gyári felbontáson.
lehet ebből valami gondom vagy károsodásom ?
(asztali felbontásom az alap, azt nem piszkálom)
0
0
0
0
Puffin avatar
Az összes driverben benn van, meg az MSI Afterburnerben és hasonló programokban is lehet pl feljebb tolni. Időben észrevetted.
Amúgy tuningnál tudod a teljesítményfelvételt kitolni.
0
0
0
0
csako84 avatar
HEllo, az Amd Crimsonban mit jelent a teljesitmény szabályozás? A csuszkával tudok plusz 20% adni ! Mire jó ez?
0
0
0
0
no avatar
15.12-es crimsont használok és az anizotróp szűrési üzemmódokból csak az "alkalmazás beállításainak használata" létezik..... x4, x8 x16-ra nem tudom állítani. Valakinek volt hasonló jelenség? A kártyám R9 280.
0
0
0
0
Puffin avatar
spleenszuru: bekapcsolod a V-sync-et.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
afterburnerrel nem telepítettem a rivatunert, kiléptem belőle.
a crimsonban pedig globálisan állítottam be a limitet, jó is, míg nem kapcsolom ki és be a gépet. 😀

Piero: én azért szeretem, mert érezhetően kevesebbet főz ki magából a kártyám, ha belövök pl. egy 60-70 fix fps-t. és amúgy sem érzékelhető úgy különösebben a túlzott fps szám szemmel, meg a karim se fő fel mint a vasárnapi húsleves.
0
0
0
0
szucsy3 avatar
spleenszuru,

Ha feltetted az afterburner-t, az felpattintja maga mellé a RivaTuner-t is. Ott nézd meg,hogy nincs e beállítva FPS limit. Ha be van, akkor lődd ki "0"-ra.

Ha ezt nem telepítetted fel mellé, akkor a Crimson-ban is be lehet profilt állítani, akár minden egyes játékhoz más és más profilt. (Itt az FPS limitterre gondolok).
0
0
0
0
Puffin avatar
Én nem használom azt. Minek?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció